Resultater Race Weekend Bagsværd 2021

101
U19 M4X/2-/2X/1X/8+/4- Drenge U19 4X/2-/2X/1X/8+/4- 2000m 1. Afdeling
2021-05-22 08:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø IV
  • August Husted Coutant(1)
08:12.30
2 2 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
08:17.72
3 3 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
08:34.07
4 4 Kolding/KCHO I
  • Mads Kirstein(1)
08:37.39
5 5 Hadsund II
  • Mads Hessellund(1)
08:58.47
101
U19 M4X/2-/2X/8+/1X/4- Drenge U19 4X/2-/2X/8+/1X/4- 2000m 2. Afdeling
2021-05-22 08:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
00,00,00
2 2 Sorø V
  • Joshua Mingo(1)
00,11,80
3 3 Randers I
  • Oliver Bach(1)
00,15,72
4 4 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
00,19,02
101
U19 M4X/2-/2X/1X/8+/4- Drenge U19 4X/2-/2X/1X/8+/4- 2000m 3. Afdeling
2021-05-22 08:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:30.07
2 3 Roskilde/KKL I
  • Leander Kaliszan(1)
07:38.42
3 4 København/KKL I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
08:05.55
4 2 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
08:20.98
101
U19 M4-/4X/2-/2X/1X/8+ Drenge U19 4-/4X/2-/2X/1X/8+ 2000m 4. Afdeling
2021-05-22 09:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
07:23.79
2 2 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
08:01.15
3 3 Bagsværd/Lyngby/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Alexander Walker(2)
08:08.54
4 4 Bagsværd/KCB I
  • Nikolaj Krogh Simonsen(1)
  • Erik Friedrichsen(2)
08:17.02
101
U19 M4-/4X/2-/2X/1X/8+ Drenge U19 4-/4X/2-/2X/1X/8+ 2000m 5. Afdeling
2021-05-22 09:08
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
  • Jonas Lindegaard(3)
  • Mads Christensen(4)
07:01.39
2 2 Bagsværd/København/KCB I
  • Karl Heuer(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Viggo Lambert(4)
07:17.03
102
U19 W4-/4X/2-/2X/1X/8+ Piger U19 4-/4X/2-/2X/1X/8+ 2000m 1. Afdeling
2021-05-22 10:08
Plac. # Navn Tid
1 3 København I
  • Josefine Fredtoft(1)
09:22.60
2 2 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
09:44.76
3 1 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
10:16.28
102
U19 W2X/1X/8+/4-/4X/2- Piger U19 2X/1X/8+/4-/4X/2- 2000m 2. Afdeling
2021-05-22 10:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
08:34.66
2 2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
08:53.08
3 3 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
08:58.55
102
U19 W2X/1X/8+/4-/4X/2- Piger U19 2X/1X/8+/4-/4X/2- 2000m 3. Afdeling
2021-05-22 10:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde III
  • Silje Trenter(1)
  • Isabella Bache(2)
08:35.76
2 2 Silkeborg II
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Kleist(2)
08,55,01
3 4 Sorø
  • Dina Poulsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
09,02,35
4 5 Sorø I
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
  • Signe Thorup(2)
09,11,33
5 1 Roskilde II
  • Kathrine Jehrbo(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
09,28,84
102
U19 W2-/2X/1X/8+/4-/4X Piger U19 2-/2X/1X/8+/4-/4X 2000m 4. Afdeling
2021-05-22 10:26
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07:42.87
2 2 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
08:07.46
3 4 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Marie Martens Christensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
08:18.47
103
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 1. Afdeling
2021-05-22 11:26
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
07,28,30
2 2 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
07,47,60
3 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
08,25,00
4 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
99:00.00
103
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 2. Afdeling
2021-05-22 11:32
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Roskilde/KKL I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
07:03.87
2 4 Hadsund/Holstebro/KCB I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
07:16.07
3 2 Bagsværd/KCB I
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
07:17.92
4 3 Roskilde/Saxkjøbing I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • David Wandrup(2)
07:18.12
5 5 Odense/KCO II
  • Christian Mikkelsen(1)
  • Kristian Baastrup Søberg(2)
09:02.56
103
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 3. Afdeling
2021-05-22 11:38
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KøbenhavnI
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Bache(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Magnus Valbirk(4)
07:01.72
2 2 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
07,18,48
3 4 Holstebro/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Magnus Juhl(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Patrick Klestrup(4)
07:23.63
4 1 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
07:25.00
103
W/M 8+/1X/2X/2-/4X/4- Kvinder/mænd 8+/1X/2X/2-/4X/4- 2000m 4. Afdeling
2021-05-22 11:44
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
08:58.07
2 4 RoskildeI
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
09:10.57
3 1 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
09:14.34
103
W/M 8+/1X/2X/2-/4X/4- Kvinder/mænd 8+/1X/2X/2-/4X/4- 2000m 5. Afdeling
2021-05-22 11:50
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/DRC I
  • Astrid Steensberg(1)
08:21.01
2 2 OdenseI
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
08:44.49
3 3 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
08:59.09
4 4 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
09:03.17
103
W/M 2X/2-/4X/4-/8+/1X Kvinder/mænd 2X/2-/4X/4-/8+/1X 2000m 6. Afdeling
2021-05-22 11:56
Plac. # Navn Tid
1 1 DSRII
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
07:58.05
2 3 Bagsværd/Holstebro/KCB I
  • Karen Mortensen(1)
  • Astrid Højgaard(2)
08:02.97
3 2 Bagsværd/Roskilde/KCB I
  • Marie Ramm(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
08:16.48
4 4 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
08:45.67
104
U19 M8+/4-/4X/2-/2X/1X Drenge U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 1. Afdeling
2021-05-22 17:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07,41,50
2 4 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07,50,54
3 2 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
07,51,45
4 3 Odense I
  • Frederik Markvardsen(1)
07,59,04
104
U19 M8+/4-/4X/2-/2X/1X Drenge U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 2. Afdeling
2021-05-22 17:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø V
  • Joshua Mingo(1)
08:04.92
2 3 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
08:08.34
3 2 Randers I
  • Oliver Bach(1)
08:17.71
4 4 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
08:20.61
5 5 Sorø IV
  • August Husted Coutant(1)
08:32.88
104
U19 M1X/8+/4-/4X/2-/2X Drenge U19 1X/8+/4-/4X/2-/2X 2000m 3. Afdeling
2021-05-22 17:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
08:15.95
2 2 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
08:22.16
3 3 Hadsund II
  • Mads Hessellund(1)
08:58.60
104
U19 M8+/4-/4X/2-/2X/1X Drenge U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 4. Afdeling
2021-05-22 17:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Jels/KCO
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
07:55.79
2 1 Dragør/Roskilde
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
08:07.64
3 2 Bagsværd/Lyngby/DRC I
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Alexander Walker(2)
08:16.50
4 3 Bagsværd/KCB
  • Erik Friedrichsen(1)
  • Nikolaj Krogh Simonsen(2)
08:31.95
104
U19 M8+/4-/4X/2-/2X/1X Drenge U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 5. Afdeling
2021-05-22 17:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø
  • Mads Christensen(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Emil Jelstrup(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
07:16.24
2 3 Bagsværd/København I
  • Karl Heuer(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Viggo Lambert(4)
07:36.03
3 1 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
07:37.05
105
U19 W1X/8+/4-/4X/2-/2X Piger U19 1X/8+/4-/4X/2-/2X 2000m 1. Afdeling
2021-05-22 17:00
Plac. # Navn Tid
1 2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
08:21.73
2 1 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
08:25.41
3 3 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
08:31.87
4 4 København I
  • Josefine Freltoft(1)
08:41.95
5 5 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
09:11.93
6 6 Roskilde II
  • Iben Bech(1)
09:18.51
105
U19 W1X/8+/4-/4X/2-/2X Piger U19 1X/8+/4-/4X/2-/2X 2000m 2. Afdeling
2021-05-22 17:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø II
  • Dina Poulsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Liva Østergaard Nielsen(3)
  • Signe Thorup(4)
07,58,80
2 1 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Marie Martens Christensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
08,01,41
105
U19 W1X/8+/4-/4X/2-/2X Piger U19 1X/8+/4-/4X/2-/2X 2000m 3. Afdeling
2021-05-22 17:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07,38,70
2 3 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
08,01,78
3 2 Roskilde III
  • Silje Trenter(1)
  • Isabella Bache(2)
08,13,15
4 5 Silkeborg II
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Kleist(2)
08,36,60
5 4 Roskilde I
  • Kathrine Jehrbo(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
08,56,32
106
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 1. Afdeling
2021-05-22 17:48
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde IV
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
08:37.97
2 2 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
09:04.24
106
W/M 4X/4-/8+/1X/2X/2- Kvinder/mænd 4X/4-/8+/1X/2X/2- 2000m 2. Afdeling
2021-05-22 17:54
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I
  • Astrid Steensberg(1)
08:12.60
2 2 Odense III
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
08:32.97
3 5 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
08:35.93
4 4 DSRII
  • Cecilie Girke(1)
08:48.51
106
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 3. Afdeling
2021-05-22 18:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Holstebro I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Karen Mortensen(2)
07:44.85
2 3 Bagsværd/Roskilde I
  • Marie Ramm(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
07:46.14
3 1 DSRIII
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
07:46.33
4 4 Ægir/DRC I
  • Mathilde Arnth Sørensen(1)
  • Emilie Overgaard Ringøen(2)
08:26.35
106
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 4. Afdeling
2021-05-22 18:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde III
  • Bastian Secher(1)
0
2 2 Lyngby I
  • Alexander Modest(1)
0
3 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
0
4 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
0
106
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 5. Afdeling
2021-05-22 18:12
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Roskilde I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
06:48.53
2 2 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
06:57.96
3 4 Hadsund/Holstebro I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
07:00.76
4 6 Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
07:07.29
5 3 Roskilde/Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
07:12.57
6 5 Odense II
  • Christian Mikkelsen(1)
  • Kristian Baastrup Søberg(2)
07:49.46
106
W/M 8+/1X/2X/2-/4X/4- Kvinder/mænd 8+/1X/2X/2-/4X/4- 2000m 6. Afdeling
2021-05-22 18:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/København/DRC I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(3)
  • Sebastian Bache(4)
06:22.89
2 2 Bagsværd/Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:28.88
3 3 Holstebro II
  • Magnus Juhl(1)
  • Joakim Viberg(2)
  • Patrick Klestrup(3)
  • Søren Meldgaard Madsen(4)
06:30.79
201
U19 M8+/4-/4X/2-/2X/1X Drenge U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 1. Afdeling
2021-05-23 06:32
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
08,18,34
2 3 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
08,21,62
3 4 Sorø
  • Joshua Mingo(1)
08,34,88
4 1 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
08,47,45
201
U19 M8+/4-/4X/2-/2X/1X Drenge U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 2. Afdeling
2021-05-23 06:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund/Randers I
  • Mads Hessellund(1)
  • Oliver Bach(2)
  • Kian Harati(3)
  • Frederik Bertelsen(4)
07,27,09
2 1 Sorø I
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Jonas Lindegaard(3)
  • Mads Christensen(4)
07,33,52
3 3 Bagsværd/Lyngby/KCB
  • Alexander Walker(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
  • Erik Friedrichsen(3)
  • Nikolaj Krogh Simonsen(4)
08,09,25
201
U19 M8+/4-/4X/2-/2X/1X Drenge U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 3. Afdeling
2021-05-23 06:44
Plac. # Navn Tid
1 3 København/Roskilde/DRC I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
07,29,49
2 2 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
08,26,11
3 1 Dragør/Roskilde I
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
08,41,54
4 4 Bagsværd/København/KCB I
  • Karl Heuer(1)
  • Viggo Lambert(2)
08,48,59
201
U19 M8+/4-/4X/2-/2X/1X Drenge U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 4. Afdeling
2021-05-23 06:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
08,45,65
2 3 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
08,56,78
3 4 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
09,00,43
4 5 Kolding/KCHO I
  • Mads Kirstein(1)
09,24,26
5 6 Bagsværd/KCB
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
09,40,86
6 1 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Kathrine Jehrbo(2)
09,57,04
202
U19 W2-/2X/1X/8+/4-/4X Piger U19 2-/2X/1X/8+/4-/4X 2000m 1. Afdeling
2021-05-23 06:20
Plac. # Navn Tid
1 3 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
09,13,40
2 4 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
09,15,83
3 2 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
09,20,24
4 1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
09,25,38
5 5 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
10,31,41
202
U19 W8+/4-/4X/2-/2X/1X Piger U19 8+/4-/4X/2-/2X/1X 2000m 2. Afdeling
2021-05-23 06:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde/Silkeborg
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
  • Marie Kleist(3)
  • Mathilde Lyngholm(4)
08,18,55
2 3 Sorø
  • Signe Thorup(1)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(2)
  • Elaina Bjørkman(3)
  • Liva Østergaard Nielsen(4)
08,19,98
3 1 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
08,34,72
203
W/M 2X/2-/4X/4-/8+/1X Kvinder/mænd 2X/2-/4X/4-/8+/1X 2000m 1. Afdeling
2021-05-23 06:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
07,48,48
2 5 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07,54,96
3 3 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
08,01,81
4 1 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
08,06,06
5 4 Aarhus I
  • James Dodd(1)
08,23,79
203
W/M 8+/1X/2X/2-/4X/4- Kvinder/mænd 8+/1X/2X/2-/4X/4- 2000m 2. Afdeling
2021-05-23 07:02
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR/Roskilde/KKL I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
07,12,40
2 1 Roskilde/Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
07,36,47
3 5 Bagsværd/Holstebro/Roskilde/KCB
  • Marie Ramm(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Karen Mortensen(3)
  • Astrid Højgaard(4)
07,36,84
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
07,37,98
5 4 Odense/KCO I
  • Christian Mikkelsen(1)
  • Kristian Baastrup Søberg(2)
08,13,29
203
W/M 4-/8+/1X/2X/2-/4X Kvinder/mænd 4-/8+/1X/2X/2-/4X 2000m 3. Afdeling
2021-05-23 07:08
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Hadsund/Holstebro/KCB I
  • Rasmus Konnerup(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Johan Poulsen(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
06,34,95
2 3 Holstebro/København/DRC I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(3)
  • Sebastian Bache(4)
06,37,29
3 4 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06,42,83
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Magnus Juhl(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Patrick Klestrup(4)
06,46,67
203
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 4. Afdeling
2021-05-23 07:14
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
08,40,06
2 1 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
08,41,60
3 2 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
08,56,23
4 4 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
09,02,25
5 5 Odense/KCO II
  • Sarah Lindberg(1)
09,04,49
6 6 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
09,25,41
203
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ 2000m 5. Afdeling
2021-05-23 07:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
08,19,90
2 2 DSR II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
08,32,47
3 4 DSR I
  • Astrid Steensberg(1)
08,46,48
4 5 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
09,02,12
5 3 Roskilde III
  • Caroline Munch(1)
  • N N(2)
09,16,49