Resultater Svanemøllebugtens Blågrønne Vande 2016

1
Master W/M 4+inr/2+inr - 25000m Finale
2016-06-25 10:44
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 8 Humlebæk Roklub 25MIX
  • Per Olsen(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
10:43:59


0.944
2:21:31
2:13:36
2 7 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Reinhard Sværke(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
10:42:00


0.948
2:21:01
2:13:41
3 6 Bornholmerne 2
  • Geert Olsen(1)
  • Preben Thorsen(2)
  • Torben Vesth Hansen(cox)
Startet
10:39:59


0.950
2:27:27
2:20:05
4 3 KR 150
  • Flemming Simonsen(1)
  • Jim Kristensen(2)
  • Hasse Minuva(cox)
Startet
10:33:59


0.958
2:30:00
2:23:42
5 4 Nu med bedre handicap (DSR)
  • Flemming Jensen(1)
  • Niels Elgaard Larsen(2)
  • Marianne Juhler(cox)
Startet
10:36:00


0.941
2:36:19
2:27:15
6 5 KVIK J-team
  • Jesper Hansen(1)
  • Jens Chr. Kofoed(2)
  • Bo Adelholm(cox)
Startet
10:37:59


0.957
2:34:51
2:28:11
7 2 Sydhavn United (SAS/KR)
  • Anders Christian Larsen(1)
  • Christian Benne(2)
  • Poul Jensen(cox)
Startet
10:31:59


0.962
2:42:59
2:36:47
2
Master M2+inr - 25000m Finale
2016-06-25 10:56
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 14 Den Gode, Den Onde og Den Grusomme (DSR)
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(2)
  • Lars Fjord Garvey(cox)
Startet
10:55:59


0.991
2:13:12
2:13:12
2 15 Kalundborgroklub1
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Lars Modin(cox)
Startet
10:57:59


0.984
2:13:21
2:13:21
3 13 Den gode nyhed (DSR)
  • Lasse Stentoft(1)
  • Jesper Schmidt Hansen(2)
  • Jesper Christensen(cox)
Startet
10:53:59


0.991
2:19:30
2:19:30
4 12 KVIK 150
  • Frederik Østerberg(1)
  • Christian Schack Pedersen(2)
  • Carl Traff(cox)
Startet
10:51:59


0.992
2:23:05
2:23:05
5 11 Mesteren og Lærlingen (DSR)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(1)
  • Kaspar Guldbæk(2)
  • Søren Hansen(cox)
Startet
10:49:59


0.993
2:23:47
2:23:47
3
Master W/M 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2016-06-25 14:46
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 28 Havnens Helte v.2 (KR)
  • Ronan Tinsley(1)
  • Mikkel Schmidt(2)
  • Mads Peter Andersen(3)
  • Kenny Andersen(4)
  • Pia Erikstrup(cox)
Startet
14:46:00


1.103
50:05
55:06
2 23 Hellerup Roklub 1
  • Thomas Weise(1)
  • Arne Månsson(2)
  • Peter Gammeltoft(cox)
Startet
14:35:58


0.945
58:51
55:40
3 31 Roklubben Viking
  • Reinhard Sværke(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Jørgen Zangenberg(cox)
Startet
14:52:00


0.948
59:17
56:12
4 30 Middelfarts unge løver
  • Bente Irring(1)
  • Brian Sørensen(2)
  • Claus Rützau(3)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(4)
  • Søren Hyre-Fenneberg(cox)
Startet
14:49:57


1.082
52:05
56:24
5 25 Humlebæk Roklub NY MIX
  • Michael Krogh(1)
  • Morten Runge Poulsen(2)
  • Susanne Dam Poulsen(cox)
Startet
14:40:00


0.945
1:02:40
59:17
6 22 Vandværket (DSR)
  • Martin Grand Ast(1)
  • Tim Garflet-Nielsen(2)
  • Nicolai Møller Andersen(cox)
Startet
14:33:57


0.991
59:59
59:27
7 24 KVIK II
  • Valdas Valintelis(1)
  • Edmond Lyne(2)
  • Iver Kjar(cox)
Startet
14:37:59


0.995
1:01:59
1:01:40
8 26 Tanglopperne (DSR)
  • Jesper Christensen(1)
  • Ida Marie Boas(2)
  • Kristian Adelbert Hansen(cox)
Startet
14:42:00


0.963
1:05:08
1:02:47
9 21 Chilli POP (DSR)
  • Peter Nikolai Holmsgaard(1)
  • Stine Pedersen(2)
  • David Granild-Jensen(cox)
Startet
14:31:57


0.981
1:05:20
1:04:09
10 29 Bornholmerne 1
  • Louise Grandt(1)
  • Preben Thorsen(2)
  • Torben Vesth Hansen(cox)
Startet
14:48:00


0.956
1:10:20
1:07:14
11 20 Alternativ Gas (SAS)
  • Dorthe Maltesen(1)
  • Kristine Schwarz(2)
  • Matias Grønvig(cox)
Startet
14:29:58


0.958
1:10:41
1:07:39
5
Master W2+inr - 10000m Finale
2016-06-25 15:02
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
5 42 KVIK 2
  • Dorte Lassen(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Lea Jakobsen(cox)
Startet
15:01:58


0.903
1:04:51
58:34
3 45 KVIK
  • Ulla Jacobsen(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Torrrild Lindebjerg(cox)
Startet
15:07:57


0.937
1:03:41
59:40
1 47 DSR blondies
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Stine Rosbjerg(cox)
Startet
15:11:58


0.926
1:01:41
1:01:41
2 46 DSR saltbomberne
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Cecilie Lützen Søltoft(2)
  • Marie Bruun Nielsen(cox)
Startet
15:10:02


0.921
1:03:04
1:03:04
4 41 POPchen (DSR)
  • Christine Flagstad Bech(1)
  • Louise Ruby(2)
  • Ditte-Marie Cozens(cox)
Startet
14:59:59


0.922
1:04:26
1:04:26
6 44 KR Smilet
  • Annette Kjærulf Andersen(1)
  • Vibeke Skousen(2)
  • Betina Holck(cox)
Startet
15:06:01


0.890
1:06:41
1:06:41
7 43 Les Dames (DSR)
  • Johanne Møller(1)
  • Cecilie Albrechtsen(2)
  • Dorthe Jørgensen(cox)
Startet
15:03:59


0.928
1:07:01
1:07:01
7
Master W2x coastal - 6000m Finale
2016-06-25 11:15
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 52 DSR 1
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Julie Schou(2)



0.966
31:31
31:31
2 54 DSR 3
  • Mette Gissel Ovesen(1)
  • Kate Petersen(2)



0.965
33:37
33:37
3 53 DSR 2
  • Tanja Igland(1)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(2)



0.954
34:17
34:17
8
Master M1x coastal - 6000m Finale
2016-06-25 11:20
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 55 Rønne
  • James Dodd(1)



1.000
37:37
37:37
2 57 Kalundborg
  • Kåre Mattesen(1)



0.972
37:40
37:40
3 56 DSR 1
  • Sune Scheufens(1)



0.999
40:02
40:02
10
Master W/M 2x coastal - 6000m Finale
2016-06-25 12:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 62 DSR 4
  • Sune Scheufens(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)



1.003
31:05
31:05
2 58 Rønne
  • James Dodd(1)
  • Kate Petersen(2)



1.003
31:17
31:17
3 59 DSR 1
  • Michael Ludwigsen(1)
  • Tanja Igland(2)



0.993
31:21
31:21
4 60 DSR 2
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Martin Schjerning(2)



0.997
33:55
33:55
5 61 DSR 3
  • Michael Qvist(1)
  • Malene Berthelsen Lindgren(2)



0.987
37:32
37:32
11
Master W1x coastal - 6000m Finale
2016-06-25 12:35
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 63 DSR 1
  • Julie Schou(1)
Startet
4:58


1.000
37:33
37:33
2 65 DSR 2
  • Thora Gudrunardottir (1)
Startet
4:58


1.000
41:12
41:12
12
Master M2x coastal - 6000m Finale
2016-06-25 13:45
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 66 DSR 1
  • Jacob Jespersen(1)
  • Michael Ludwigsen(2)



1.000
30:41
30:41
2 67 DSR 2
  • Martin Schjerning(1)
  • Jannik Nilton(2)



1.000
30:52
30:52
3 68 DSR 3
  • Michael Qvist(1)
  • Julien Maisonnier(2)



1.000
36:16
36:16