Resultater LDK5 (DM finale) i DSR - Svanemøllebugtens Blågrønne Vande 2018

1
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2018-08-25 10:44
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 8 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Ib Bruun(cox)
Startet
10:44:00


0.932
55:44
51:57
2 2 DSR - POP signal
  • Jens Voigt Smidt(1)
  • Ole Sachs(2)
  • Erika Busch(cox)
Startet
10:32:00


0.932
57:26
53:32
3 6 Nyborg Roklub
  • Brian Sørensen(1)
  • Allan Seelk(2)
  • Charlotte Buchwaldt(cox)
Startet
10:39:59


0.944
56:52
53:41
4 3 Danish Dynamite - DSR
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
  • Martin Grand Ast(cox)
Startet
10:33:59


0.995
54:06
53:50
5 4 Havnens Helte - KR
  • Kenny Andersen(1)
  • Mads Peter Andersen(2)
  • Mikkel Schmidt(3)
  • Andreas Bech Mikkelsen(4)
  • Carina Klein(cox)
Startet
10:35:58


1.100
49:11
54:06
6 7 Mach 4 - DSR
  • Kenneth Darre(1)
  • Jørgen Elgaard Larsen(2)
  • Allan Maagaard(3)
  • Morten Oluf Nielsen(4)
  • Emma Rue Moos(cox)
Startet
10:41:59


1.090
52:31
57:15
7 1 Københavns Roklub
  • Vibeke Skousen(1)
  • Mikkel Güth Petersen(2)
  • Maja Brisson(cox)
Startet
10:30:00


0.939
1:01:19
57:35
8 5 Humlebæk Roklub 10MIX
  • Jette Tramm(1)
  • Morten Runge Poulsen(2)
  • Susanne Dam Poulsen(cox)
Startet
10:38:02


0.923
1:05:35
1:00:32
2
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2018-08-25 11:10
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 23 Hellerup Dame Roklub
  • Dorte Vang-Jensen(1)
  • Lea Eggs(2)
  • Yvonne Mackeprang(3)
  • Ruth Fuursted(4)
  • Pia Sværke(cox)
Startet
11:10:01


0.988
58:40
57:58
2 18 DSR In Sync
  • Charlotte Brædder Rasmussen(1)
  • Chris Cave(2)
  • Mette Fomsgaard Nyrup(3)
  • Svend Frydendahl(4)
  • Ida Eltorm(cox)
Startet
11:00:05


1.085
53:55
58:30
3 14 Nakskov Roklub. Roinfo.dk
  • Einer Hansen(1)
  • Leif Thygesen(2)
  • Jenny Larsen(cox)
Startet
10:51:55


0.896
1:05:21
58:33
4 16 Den Heldige Hanekylling - DSR
  • Astrid Engberg(1)
  • Irene Kjærskov Pedersen(2)
  • Simone Krog Christensen(3)
  • Henrik Lykkebo(4)
  • Dorte Schnack(cox)
Startet
10:56:02


1.066
55:09
58:47
5 24 Aarhus Roklub/Horsens Roklub
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Carl Johan Runge Andersen(2)
  • Niels Iversen(cox)
Startet
11:11:58


0.927
1:03:33
58:55
6 20 Præstø Roklub/Roklubben Viking
  • Bjørn Hansen(1)
  • Reinhard Sværke(2)
  • Martin Poulsen(cox)
Startet
11:04:00


0.933
1:03:37
59:21
7 15 Odins Sønner - DSR
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(2)
  • Michael Qvist(cox)
Startet
10:54:02


0.984
1:00:20
59:22
8 19 Knatte, Fnatte och Tjatte - DSR
  • Christoffer Hansen(1)
  • Johan Berg(2)
  • Kristian Adelbert Hansen(cox)
Startet
11:01:59


0.992
1:00:12
59:43
9 21 Vejle Roklub
  • Birgitte Busk Mikkelsen(1)
  • Andrea Gamberini(2)
  • Jesper Foldager(cox)
Startet
11:05:58


0.970
1:03:21
1:01:27
10 22 Roklubben Viking
  • Birgitte Kraft(1)
  • Dorte Zangerberg(2)
  • Uffe Dyhr(cox)
Startet
11:08:00


0.905
1:08:32
1:02:01
11 12 DSR Dommedag
  • Christian Parker(1)
  • Per Holst Jensen(2)
  • Erik Rasmussen(cox)
Startet
10:48:00


0.958
1:05:23
1:02:38
12 11 DSR - Rødtop United
  • Tania Rangstrup-Christensen(1)
  • Astrid Helene Munksgaard(2)
  • Jenny Helander(cox)
Startet
10:46:00


0.902
1:11:46
1:04:44
13 13 Humlebæk Roklubs kaniner
  • Christian Stephensen(1)
  • Charlotte Janum(2)
  • Line Pinstrup(3)
  • Søren Mortensen(4)
  • Karen Stein(cox)
Startet
10:50:00


1.022
1:03:30
1:04:54
14 17 Roforeningen KVIK
  • Vivian Karlsen(1)
  • Anne Agerskov Schmidt(2)
  • Merete Martlev Jensen(cox)
Startet
10:58:04


0.926
1:11:17
1:06:01
15 25 Nakskov Roklub. URO
  • Sebastian Christensen(1)
  • Sophia Lindegaard(2)
  • William Christensen(cox)
Startet
11:14:03


0.949
1:17:46
1:13:48
3
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2018-08-25 11:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 36 KVIK 1
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Ulla Jakobsen(cox)
Startet
11:30:00


1.000
59:07
59:07
2 35 De Blå Sirener - DSR
  • Helle Kristensen(1)
  • Louise Ruby(2)
  • Samantha Don Robbins(cox)
Startet
11:27:58


1.000
1:00:23
1:00:23
3 31 Coastaldamerne på eventyr - DSR
  • Tanja Igland(1)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(2)
  • Tanja Nors Tardrup(cox)
Startet
11:20:04


1.000
1:01:39
1:01:39
4 33 Søhestene - DSR
  • Sara Engberg(1)
  • Lee Koefoed Harborg(2)
  • Dorthe Jørgensen(cox)
Startet
11:24:01


1.000
1:01:44
1:01:44
5 34 KVIK & dirty
  • Birtt Skovø(1)
  • Bie Andersen(2)
  • Dorte Lassen(cox)
Startet
11:25:53


1.000
1:01:58
1:01:58
6 32 Havtæskerne - DSR
  • Isabelle Timshel(1)
  • Rikke Rasmussen Juel(2)
  • Malene Bergenstoff Jensen(cox)
Startet
11:22:00


1.000
1:02:24
1:02:24
4
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2018-08-25 13:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 41 Hellerup Roklub
  • Arne Månsson(1)
  • Rolf Traberg(2)
  • Thomas Weise(cox)
Startet
3:29:58


0.943
2:18:03
2:10:11
2 44 Humlebæk Roklub KA - HR/KR
  • Kenny Andersen(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
3:35:58


0.953
2:17:10
2:10:43
3 43 Kalundborg Roklub/Tissø Roklub
  • Bjarke Christensen Bang(1)
  • Mette Nissen(2)
  • Lars Modin(cox)
Startet
3:34:01


0.958
2:18:05
2:12:17
4 42 Roklubben Viking
  • Uffe Dyhr(1)
  • Jørgen Zangenberg(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
3:32:00


0.945
2:22:24
2:14:34
5
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2018-08-25 13:42
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 52 Kalundborg Roklub
  • Aleksander Hansen(1)
  • Kåre Mattesen(2)
  • Mike Christensen(cox)
Startet
3:42:00


1.000
2:10:23
2:10:23
2 55 Kisser og Havhingstene - DSR
  • Frederik Fabricius Clausen(1)
  • Jesper Christensen(2)
  • Rune Glerup(cox)
Startet
3:48:12


1.000
2:13:26
2:13:26
3 54 KVIKamok
  • Jacob Sørensen(1)
  • Iver Kjar(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
3:45:57


1.000
2:21:09
2:21:09
4 53 De Sidste Tags Hellige - DSR
  • Peter Stenby(1)
  • Tais Bjerregaard(2)
  • Martin Grand Ast(cox)
Startet
3:44:11


1.000
2:23:35
2:23:35
5 51 Aarhus Studenter Roklub
  • Jacob Blom(1)
  • Lasse Laustsen(2)
  • Simon Kvindal(cox)
Startet
3:40:00


1.000
2:26:47
2:26:47