Resultater Sydhavs Regatta 2012

101
U13 W/M 2X Jm/Jw 2x D - 500m 1. Afdeling
2012-06-02 13:18
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
(1), (2)
102
U19 M2X JM 2X A LFM - 1500m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
104
Master W2-/2X/8+/4-/4X 2X/2-/4X/4- W MASTER - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2012-06-02 11:30
Plac. # Navn Tid
1 0 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
0
2 0 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
0
3 0 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
0
4 0 Roklubben Viking II
  • Jeppe Storm(1)
0
5 0 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
0
6 0 Bagsværd Roklub III
  • Nicolai Jørgensen(1)
0
7 0 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
0
8 0 Sorø Roklub II
  • (1)
0
9 0 Bagsværd Roklub IV
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
0
110
Master W/M 1X M/W 2 + INRIGGER ÅBEN - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 14:12
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Maribo Roklub I
Per Otto Larsen (1), Bent Hansen (2), Ida Haapanen (3)
111
U19 W4X JW 4X A - 1500m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
U17 W4X JW 4 X B-TU CUP - 1500m 1. Afdeling
2012-06-02 14:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
(1), (2), (3), Ida Langkjær (4)
113
U19 W2X JW 2 X A LFM - 1500m 1. Afdeling
2012-06-02 14:42
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Maribo Roklub I
Ida Haapanen (1), Mie Haapanen (2)
115
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2012-06-02 11:40
Plac. # Navn Tid
1 0 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
0
2 0 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
0
3 0 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0
4 0 Sorø Roklub II
  • (1)
0
5 0 Sorø Roklub I
  • (1)
0
6 0 Sorø Roklub III
  • (1)
0
7 0 Bagsværd Roklub IV
  • Regitze Bay(1)
8 0 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
0
117
Master W1X MW 1 X MASTER - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
M1X M 1X SENIOR - 1500m 1. Afdeling
2012-06-02 15:12
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Viking I
Erik Arnoldi (1)
120
W/M 2-/2X M/W 2X motion mix - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
U19 W2- JW 2- A - 2000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
U15 W4X/4X+ JW 4X C TU-CUP - 500m 1. Afdeling
2012-06-02 16:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
(1), Sara Hundstrup (2), (3), (4)
127
W1X W 1X, SENIOR - 2000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
128
W2X W 2X, SENIOR - 1500m 1. Afdeling
2012-06-02 16:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
131
U15 W4X JW 4x C TU cup - 500m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
132
U15 M4X JM 4x C TU cup - 500m 1. Afdeling
2012-06-02 16:12
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub I
Niels Frederiksen (1), Nicolai Jørgensen (2), Nicolai Leth Bernsen (3), Emil Eigenbrod (4)
133
U17 W4X JW 4x B TU cup - 1500m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
U17 M4X JM 4x B TU mcup - 1500m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
136
W/M 1X-Edon Åben 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-06-02 12:55
Plac. # Navn Tid
1 0 Roklubben Viking III
  • Joachim Saltoft(1)
02:48:60
2 0 Roklubben Viking I
  • (1)
02:53:22
3 0 Roklubben Viking II
  • Lærke Kampp(1)
03:22:01
137
U13 W/M 1X-Edon WM 1x D 250 m begynder EDON - 250m 1. Afdeling
2012-06-02 13:48
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
U15 W/M 1X-Edon WM 1x C 250 m begynder EDON - 250m 1. Afdeling
2012-06-02 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
139
M8+ 8+ Masters - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 13:06
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Arnold Sørensen (1), Johan Frydendahl (2), Berndt Mogensen (3), Ib Frausing (4), Niels Refslund (5), Lars Haut (6), Henning Willads (7), Peder Riis Hedegaard (8), Stig Rasmussen (9)
140
W/M 2+inr M/W 2 + INRIGGER ÅBEN - 10000m 1. Afdeling
2012-06-02 14:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
W/M 2+inr M/W 2 + INRIGGER ÅBEN - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 14:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
401
M4X Åben Mænd 4X - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 14:18
Plac. # Navn Tid
1 0 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
  • Marius Vaitiekus(3)
  • Thomas Larsen(4)
01:41:90
2 0 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Uffe Søgaard(2)
  • (3)
  • (4)
01:51:05
3 0 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
01:57:41
403
M2X 2x M4GP 2. heat - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
404
W4X Åben Kvinder 4X - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 13:18
Plac. # Navn Tid
1 0 Danske Studenters Roklub I
  • Christine Bille Sørensen(1)
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(2)
  • Lisa Bonde Larsen(3)
  • Karin Bodelund(4)
02:19:97
2 0 Københavns Roklub I
  • Mette Munch Madsen(1)
  • Stine Andersen(2)
  • Betina Holck(3)
  • Diana Kofod(4)
02:35:37
3 0 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Merete Busk(4)
02:43:40
407
M4X 4 M GP finals - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
408
W4X 4 W GP FINALS - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
802
M4X 4x M 8GP - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
803
M2X 2x M 1. heat 8GP - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
804
M2X 2x M 2. heat 8GP - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
805
W8+ Åben Kvinder 8+ - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 14:24
Plac. # Navn Tid
1 0 Sorø Roklub II
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • (3)
  • (4)
  • (5)
  • (6)
  • (7)
  • (8)
  • (cox)
02:02:88
2 0 Københavns Roklub I
  • Anne Sevelsted(1)
  • Betina Holck(2)
  • Christina Aagaard(3)
  • Diana Kofod(4)
  • Jeanette Ørnvang(5)
  • Maja Brisson(6)
  • Mette Munch Madsen(7)
  • Stine Andersen(8)
  • Karen Sørensen(cox)
02:03:71
3 0 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
  • Mejse Andersen(2)
  • Pernille Sahl(3)
  • Anna Sofie Husager(4)
  • Cecilie Askov Christensen(5)
  • Margrethe Kabell Christensen(6)
  • Cathrine Østerberg(7)
  • Ulla Jacobsen(8)
  • Rikke C Nielsen(cox)
02:09:72
4 0 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Jane Steensberg(3)
  • Merete Busk(4)
  • (5)
  • Gitte Niven(6)
  • Annika Lindkvist(7)
  • Elsebeth Nielsen(8)
  • (cox)
02:14:72
806
W4X 4x W 8GP - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
807
W2X 2x W 1. heat 8GP - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
808
W2X 2x W 2. heat 8GP - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
809
M8+ 8 + M GP finals - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
810
W8+ 8+ W GP finals - 1000m 1. Afdeling
2012-06-02 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår