Resultater Sydhavs Regatta 2014

100
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 250m A Finale
2014-06-21 11:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
02:09:74
2 4 Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup(1)
02:13:76
3 2 Saxkjøbing Roklub III
  • Magnus Hansen(1)
02:44:30
101
U17 W/M 1X-Edon Junior u. 17 1X-Edon - 250m A Finale
2014-06-21 12:08
Plac. # Navn Tid
1 7 Stubbekøbing Roklub I
  • Søren Mortensen(1)
01:33:10
2 6 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
01:37:97
3 1 Roklubben Viking II
  • Felix Kruhøffer(1)
01:43:80
4 4 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
01:58:10
102
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2014-06-21 12:52
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub II
  • (1)
01:04:41
2 5 Sorø Roklub V
  • (1)
01:12:83
3 9 Sorø Roklub IV
  • (1)
01:25:86
4 4 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
01:40:40
5 2 Sorø Roklub III
  • (1)
01:43:27
102
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2014-06-21 12:46
Plac. # Navn Tid
1 10 Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup(1)
0
2 1 Saxkjøbing Roklub II
  • Emil Hansen(1)
0
3 11 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
01:39:52
4 6 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
01:50:61
103
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2014-06-21 12:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
02:04:63
2 3 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • (2)
02:06:63
3 1 Roskilde Roklub I
  • Iben From(1)
  • Amanda Berner(2)
02:16:97
4 4 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
  • Mathilde Joensen(2)
02:49:42
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2014-06-21 12:34
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • (1)
02:12:61
2 1 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
02:16:36
3 4 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
02:20:20
4 2 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
02:45:42
5 3 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
03:12:88
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2014-06-21 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Freja Krüger(2)
01:0076
2 2 Næstved Roklub
  • Sofie Hoppe Søe(1)
  • Anna Frimann(2)
01:13:66
106
M1X M1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 12:34
Ingen tilmeldt, løbet udgår
107
W1X W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 12:52
Ingen tilmeldt, løbet udgår
110
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 12:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
0
112
U15 M4X+ JW4X+ C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2014-06-21 13:16
Ingen tilmeldt, løbet udgår
113
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m A Finale
2014-06-21 13:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
02:15:33
2 3 Roklubben Stevns II
  • Julie Munch(1)
03:02:88
3 1 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
03:05:55
4 4 Roklubben Stevns III
  • Kevin Joensen(1)
03:25:02
114
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m A Finale
2014-06-21 13:43
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
00:59:86
2 1 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
01:06:03
3 3 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
01:12:31
4 2 Roklubben Stevns II
  • Mathilde Joensen(1)
01:32:07
117
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1500m A Finale
2014-06-21 13:49
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
01:05:93
2 2 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
01:07:68
118
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1500m A Finale
2014-06-21 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
01:13:51
2 2 Næstved Roklub II
  • Anne Ørsted(1)
01:19:89
119
W1X Åben Kvinder 1X - 1500m A Finale
2014-06-21 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
Roet i løb 118 uden for konk.01:16:67
121
LM1X LM1X 1500m - 1500m 1. Afdeling
2014-06-21 14:07
Ingen tilmeldt, løbet udgår
124
M4-/4X M4-/4X 1500m - 1500m 1. Afdeling
2014-06-21 14:19
Ingen tilmeldt, løbet udgår
125
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2014-06-21 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
03:15:20
126
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 14:31
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Ib Frausing(2)
00:01:21:38
2 1 Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger (MAND)(1)
  • Peter Skafte(2)
00:01:23:77
127
Master W2-/2X MW2X/2- Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 14:37
Ingen tilmeldt, løbet udgår
129
U17 M4X+ JM4X+ C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2014-06-21 14:43
Ingen tilmeldt, løbet udgår
132
U15 M2X JM2X C TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2014-06-21 14:49
Ingen tilmeldt, løbet udgår
133
U15 W1X JW1X C TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2014-06-21 14:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
134
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2014-06-21 15:01
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
00:59:77
2 3 Maribo Roklub/Odense Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
01:02:18
3 1 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Andreas Yde(2)
01:10:33
4 4 Stubbekøbing Roklub I
  • Søren Mortensen(1)
  • Silas Johannesen(2)
01:19:49
135
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2014-06-21 15:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub II
  • Simone Sørensen(1)
01:10:08
2 2 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
01:11:03
3 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
01:18:46
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
01:22:37
5 5 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
01:56:72
136
Master M8+/4-/4X MM4X/4-/8+ Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 16:08
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137
Master W4X/8+/4- MW4-/4X/8+ Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 15:13
Ingen tilmeldt, løbet udgår
401
W2-/2X W2X/2-, 8GP 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 11:42
Ingen tilmeldt, løbet udgår
402
W2-/2X W2X/2-, 8GP 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 12:02
Ingen tilmeldt, løbet udgår
403
M2X/2- Åben Mænd 2X/2- - 1000m A Finale
2014-06-21 14:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Uffe Søgaard(2)
00:55:59
2 2 Danske Studenters Roklub II
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Arnold Sørensen(2)
01:03:73
3 3 Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
01:12:27
404
M2X/2- Åben Mænd 2X/2- - 1000m A Finale
2014-06-21 13:04
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub II
  • Anders Lindblom(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
01:05:71
2 4 Danske Studenters Roklub II
  • Stig Rasmussen(1)
  • Ib Frausing(2)
01:13:68
3 5 Sorø Roklub IV
  • (1)
  • (2)
01:20:08
405
W4-/4X W4-/4X, 8GP 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-06-21 14:13
Ingen tilmeldt, løbet udgår
406
M4-/4X Åben Mænd 4X/4- - 1000m A Finale
2014-06-21 15:19
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Anders Lindblom(2)
  • Uffe Søgaard(3)
  • (4)
00:59:46
2 1 Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
00:59:51
3 2 Danske Studenters Roklub II
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Arnold Sørensen(2)
  • Ib Frausing(3)
  • Stig Rasmussen(4)
01:02:49