Resultater LDK5 DM Lollands Havørn 2019

1
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-08-24 10:34
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 3 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Ib Bruun(cox)
Startet
10:33:59


0.930
51:34
47:57
2 2 Danehof Nyborg
  • Allan Seelk(1)
  • Bente Irring(2)
  • Brian Sørensen(cox)
Startet
10:32:00


0.942
51:09
48:11
3 1 HR Humlebæk 10K MIX
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Anni Renner Mortensen(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
10:30:00


0.931
52:37
48:59
2
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-08-24 10:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 12 Nakskov Roklub. Roinfo
  • Einer Hansen(1)
  • Leif Thygesen(2)
  • Jenny Larsen(cox)
Startet
10:39:59


0.892
58:53
52:31
2 11 Ruder von Berlin
  • Carsten Alex(1)
  • Roland Alex(2)
  • Bjørn Hansen(cox)
Startet
10:38:07


0.929
57:11
53:07
3 13 Roklubben Viking
  • Uffe Dyhr(1)
  • Dorte Zangerberg(2)
  • Peter Hansen(cox)
Startet
10:41:59


0.926
57:36
53:20
4 14 Nakskov Roklub. URO
  • Sebastian Christensen(1)
  • William Christensen(2)
  • Sophia Lindegaard(cox)
Startet
10:43:59


0.956
1:00:19
57:40
3
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2019-08-24 10:52
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 17 KVIK 1
  • Tine Aabye(1)
  • Ulla Jakobsen(2)
  • Torill Lindebjerg(cox)
Startet
10:51:59


1.000
55:03
55:03
2 16 DSR - Tøser På Tur
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Emma Rue Moos(2)
  • Dorthe Jørgensen(cox)
Startet
10:49:59


1.000
56:36
56:36
3 15 KVIK 2
  • Julie Aamand Olesen(1)
  • Rikke Bojesen(2)
  • Dorte Lassen(cox)
Startet
10:48:00


1.000
58:16
58:16
4
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2019-08-24 13:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 31 Ruder von Berlin
  • Angelo Rudolphi(1)
  • Alex Schmitz(2)
  • Dirk Zellmer(cox)
Startet
13:29:59


0.984
2:20:47
2:18:32
5
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2019-08-24 13:42
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 36 Kalundborg
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Kåre Mattesen(cox)
Startet
13:41:59


1.000
2:01:56
2:01:56
2 38 DSR - De Seje Regnedrenge
  • Johan Berg(1)
  • Rune Glerup(2)
  • Frederik Fabricius Clausen(cox)
Startet
13:45:59


1.000
2:04:42
2:04:42
3 37 KVIK 1
  • Peter Weile(1)
  • Jesper Kloster(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
13:43:59


1.000
2:08:58
2:08:58
4 35 HR Humlebæk 25K DM
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Claus Jensen(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
13:39:59


1.000
2:09:29
2:09:29
5 34 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Uffe Dyhr(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
13:36:24


1.000
2:12:37
2:12:37
6 33 DSR - Den Trojanske Søhingst
  • Kenneth Darre(1)
  • Peter Stenby(2)
  • Tore Jacobsen(cox)
Startet
13:35:01


1.000
2:13:36
2:13:36
7 32 KVIK 2
  • Jacob Sørensen(1)
  • Jacob Krusell(2)
  • Jesper Hansen(cox)
Startet
13:33:59


1.000
2:15:10
2:15:10
109
W4x+ coastal W4x+ åben - 6000m 1. Afdeling
2019-08-24 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
W/M 2x coastal W/M2x - 6000m 1. Afdeling
2019-08-24 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
W/M 4x+ coastal W/M4x+ åben - 6000m 1. Afdeling
2019-08-24 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår