Resultater Skole kaproningen 2011

101
U11 W/M 1X-Edon Junior u. 11 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2011-08-27 13:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Østergaard(1)
1:50:56
2 7 Lyngby Roklub I
  • Asbjørn Baastrup(1)
1:59:62
3 3 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
2:04:56
4 1 Hadsund Roklub II
  • Johan Wisholm(1)
2:17:67
101
U11 W/M 1X-Edon Junior u. 11 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2011-08-27 13:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
1:38:96
2 2 Lyngby Roklub II
  • Lauritz Baastrup(1)
1:42:25
3 8 Lyngby Roklub III
  • Alfred Højberg(1)
1:52:92
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2011-08-27 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub III
  • Knud Erik Grønhøj(1)
d1:25:32
2 17 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
d1:27:50
3 4 Ry Roklub III
  • Anders Møller Jensen(1)
d1:27:75
4 12 Hadsund Roklub VI
  • Casper Lund Roth(1)
d1:49:70
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2011-08-27 13:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Anne Cathrine Madsen(1)
p1:27:81
2 7 Ry Roklub I
  • Agnethe Thorup(1)
p1:29:93
3 6 Hadsund Roklub II
  • Anna Abrahamsen(1)
p1:36:00
4 10 Hadsund Roklub IV
  • Carla Hougesen(1)
P1:43:35
5 11 Hadsund Roklub V
  • Johanne Jespersen(1)
p1:54:14
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2011-08-27 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Ry Roklub II
  • Lasse Lysdal(1)
d1:36:07
2 13 Hadsund Roklub VII
  • Magnus Toft Conradsen(1)
d1:54:01
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2011-08-27 14:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Næstved Roklub XXII
  • Caroline Olsen(1)
W1:32:89
2 11 Roklubben Ægir I
  • Mathilde Albæk Lauritsen(1)
W1:48:60
3 9 Sorø Roklub I
  • (1)
w2:03:17
4 1 Næstved Roklub III
  • Sofie Wobbe(1)
W2:39:90
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2011-08-27 14:35
Plac. # Navn Tid
1 10 Ry Roklub I
  • Rasmus Møller Jensen(1)
M1:12:34
2 14 Holstebro Roklub II
  • Kasper Kalsgård(1)
M1:19:29
3 2 Roklubben Viking I
  • Sean Duddy(1)
M1:21:28
4 13 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
M1:23:07
5 4 Ry Roklub II
  • Johan Smed Bryld(1)
M1:25:00
6 3 Næstved Roklub I
  • Magnus Larsen(1)
M1:34:06
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2011-08-27 14:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub II
  • Caroline Larsen(1)
W1:23:21
2 19 Lemvig Roklub II
  • Ida Petersen(1)
W1:28:12
3 5 Roklubben Ægir II
  • Emma Sofie Andersen(1)
W2:00:46
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 4. Afdeling
2011-08-27 15:20
Plac. # Navn Tid
1 15 Lemvig Roklub I
  • Aske Petersen(1)
M1:25:75
2 23 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
M1:36:84
3 18 Fredensborg Roklub II
  • Nicholas Typp(1)
M1:50:03
4 20 Skovshoved Roklub I
  • Lasse Lehwald(1)
M1:51:00
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 5. Afdeling
2011-08-27 15:40
Plac. # Navn Tid
1 24 Lyngby Roklub II
  • Mads Vestergaard Sørensen(1)
M1:39:06
2 25 Lyngby Roklub III
  • Magnus Hamann Poulsen(1)
M1:46:39
3 21 Skovshoved Roklub II
  • Sebastian Nor Randorf Nielsen(1)
M1:54:40
4 26 Fredensborg Roklub IV
  • Anders Kildahl Jensen(1)
2:06:29
5 22 Fredensborg Roklub III
  • Simon Bech Pihl(1)
M2:26:31
104
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 13:15
Plac. # Navn Tid
1 16 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
2:24:65
2 12 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
3:00:84
3 15 Bagsværd Roklub I
  • Jonatan Dahl(1)
3:06:48
4 5 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
3:31:79
5 19 Hadsund Roklub V
  • Johan Wisholm(1)
3:38:75
104
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 13:20
Plac. # Navn Tid
1 17 Holstebro Roklub II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
2:10:35
2 18 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
2:22:96
3 10 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
2:28:81
4 3 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
3:17:03
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 13:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub III
  • Mathias Danmark(1)
2:00:37
2 5 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
2:04:93
3 3 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
2:09:85
4 15 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
2:15:15
5 1 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
2:16:17
6 7 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
2:16:32
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 13:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
0:43:15
2 10 Roforeningen KVIK II
  • Magnus Aggernæs(1)
0:46:79
3 11 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
0:46:98
4 2 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
1:00:43
5 17 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
1:06:28
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2011-08-27 13:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Roforeningen KVIK III
  • Nicolai Lassen(1)
2:01:92
2 8 Roklubben Ægir I
  • Jacob Zacho Søndergaard(1)
2:12:68
3 12 Odense Roklub II
  • Søren Dahl Hansen(1)
2:17:54
4 16 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
2:18:12
5 13 Nyborg Roklub I
  • Marcus Viby(1)
2:21:82
6 24 Bagsværd Roklub V
  • Søren Fanø(1)
2:25:62
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2011-08-27 13:45
Plac. # Navn Tid
1 18 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
1:31:37
2 27 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
1:36:53
3 23 Skovshoved Roklub I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
1:41:43
4 30 Odense Roklub III
  • Frederik Malling(1)
1:44:53
5 29 Lyngby Roklub V
  • Lasse Sieben(1)
1:44:68
6 19 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
1:47:14
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Afdeling
2011-08-27 13:50
Plac. # Navn Tid
1 20 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
2:04:57
2 28 Lyngby Roklub IV
  • Mathias Nielsen - KR(1)
2:11:54
3 31 Odense Roklub IV
  • Noah Dimon(1)
2:11:95
4 21 Bagsværd Roklub III
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
2:24:43
5 33 Bagsværd Roklub VII
  • Lucas Sidor(1)
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
1:38:50
2 15 Lyngby Roklub I
  • Jacob Klint(1)
1:53:59
3 3 Skovshoved Roklub II
  • Tobias Helbo Wagner(1)
2:03:23
4 8 Ry Roklub I
  • Andreas Thorup(1)
2:14:18
5 6 Roforeningen KVIK I
  • Gustav Vangsgaard(1)
2:29:35
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 14:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
1:57:92
2 14 Holstebro Roklub II
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
2:00:96
3 12 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
2:02:37
4 7 Skovshoved Roklub III
  • Victor Helbo Wagner(1)
2:18:04
5 9 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
3:22:46
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
1:57:98
2 3 Sorø Roklub III
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
2:07:31
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
2:13:56
4 7 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
2:29:34
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 14:25
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
  • Maria Dixen Nielsen(2)
2:00:85
2 8 Roklubben Stevns I
  • (1)
  • Fie Nissen(2)
2:09:26
3 4 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
2:09:84
4 1 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
2:12:17
109
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 14:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Rebecca Busk(2)
1:47:57
2 4 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • (1)
  • Marie Frimann(2)
2:02:92
3 1 Roklubben Stevns/Roklubben Viking I
  • Lisa Storm(1)
  • Lisa (2)
2:11:56
4 3 Hadsund Roklub I
  • Caroline Carnfeldt(1)
  • Ninna Pedersen(2)
2:18:81
110
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 14:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Josefine Drud(1)
2:19:03
2 4 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
2:25:23
3 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk - (1)
2:26:03
110
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 3. Afdeling
2011-08-27 14:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
2:44:17
2 7 Sorø Roklub I
  • (1)
3:12:56
3 14 Hadsund Roklub VII
  • Carla Hougesen(1)
4:03:96
4 12 Hadsund Roklub V
  • Anne Cathrine Madsen(1)
4:25:23
111
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 15:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
2:21:79
2 2 Kerteminde Roklub I
  • Marta Kempf(1)
2:29:92
3 1 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
2:42:09
111
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 15:05
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
2:01:06
2 9 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
2:12:28
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
2:14:53
4 6 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
2:42:43
112
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 1. Afdeling
2011-08-27 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2:26:45
2 5 Roklubben Ægir I
  • Ida Kollerup Larsen(1)
2:28:53
3 6 Hadsund Roklub I
  • Caroline Carnfeldt(1)
2:40:35
4 3 Roklubben Viking I
  • Lisa Storm(1)
2:48:78
5 7 Hadsund Roklub II
  • Michelle Nielsen(1)
3:50:76
6 2 Fredensborg Roklub I
  • (1)
Kæntret
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 15:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
1:52:21
2 1 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
1:53:48
3 3 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Lassen(1)
  • Magnus Aggernæs(2)
1:54:56
4 5 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
1:56:43
5 2 Odense Roklub I
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
2:01:06
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 15:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Bastian Secher(2)
1:57:51
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
2:00:70
3 11 Bagsværd Roklub III
  • Jonatan Dahl(1)
  • Søren Fanø(2)
2:49:64
115
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 15:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
1:46:96
2 5 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
1:47:15
3 4 Lyngby Roklub I
  • Jacob Klint(1)
  • Lasse Sieben(2)
1:49:98
4 7 Hadsund Roklub III
  • Frederik Mathiesen(1)
  • Jacob Toft Christiansen(2)
1:58:84
5 6 Hadsund Roklub II
  • Christian Jørgensen(1)
  • Lennart Vestergaard(2)
2:00:65
6 1 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
  • Gustav Vangsgaard(2)
2:01:03
116
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 15:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
2:04:65
2 Hadsund Roklub II
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
2:24:40
3 6 Hadsund Roklub III
  • Magnus Toft Conradsen(1)
  • Knud Erik Grønhøj(2)
2:44:62
4 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
2:45:62
5 7 Hadsund Roklub IV
  • Casper Lund Roth(1)
  • Johan Wisholm(2)
3:16:00
118
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 15:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Aske Petersen(1)
  • Jonas G. Lund(2)
1:50:54
2 3 Lyngby Roklub I
  • Jacob Klint(1)
  • Lasse Sieben(2)
1:50:70
3 1 Næstved Roklub I
  • Magnus Larsen(1)
  • Mathias Svensgaard(2)
2:04:76
4 5 Fredensborg Roklub I
  • Gustav Singer(1)
  • Anders Kildahl Jensen(2)
2:22:73
119
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 15:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Louise Møller Lorentsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
2:08:12
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
2:18:59
3 6 Hadsund Roklub III
  • Anna Abrahamsen(1)
  • Anne Cathrine Madsen(2)
2:52:51
4 5 Hadsund Roklub II
  • Johanne Jespersen(1)
  • Agnete Munk - (2)
3:04:82
120
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 16:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Mie Andersen(1)
  • Ida Petersen(2)
2:17:67
2 2 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
  • Caroline Olsen(2)
2:27:15
3 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Sara Hundstrup(2)
2:29:40
4 3 Næstved Roklub II
  • Anna Frimann(1)
  • Sofie Wobbe(2)
2:35:32
121
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 16:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
2:04:92
2 1 Fredensborg Roklub I
  • (1)
  • (2)
2:15:68
3 5 Hadsund Roklub I
  • Carla Hougesen(1)
  • Michelle Nielsen(2)
3:11:51
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
2:16:75
2 8 Sorø Roklub II
  • (1)
2:27:42
3 2 Hadsund Roklub I
  • Sophie Wahl(1)
2:27:81
4 3 Kerteminde Roklub I
  • Marta Kempf(1)
2:37:78
5 7 Hadsund Roklub III
  • Astrid Filtenborg(1)
2:54:15
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 16:15
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2:09:28
2 5 Odense Roklub II
  • Anne Larsen(1)
2:09:75
3 6 Hadsund Roklub II
  • Sofie Matiesen(1)
2:10:60
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
2:12:70
5 15 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
2:12:89
6 14 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
2:13:42
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Afdeling
2011-08-27 16:20
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
2:02:60
2 12 Roklubben Stevns II
  • Fie Nissen(1)
2:05:51
3 10 Hadsund Roklub IV
  • Ninna Pedersen(1)
2:25:37
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 16:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
1:58:28
2 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
1:58:51
3 7 Roklubben Ægir I
  • Ida Kollerup Larsen(1)
2:10:46
4 1 Roklubben Viking I
  • Lisa Storm(1)
2:13:00
5 6 Roklubben Stevns I
  • Ulrikke Nissen(1)
2:13:23
6 5 Hadsund Roklub I
  • Caroline Carnfeldt(1)
2:25:45
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 16:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
2:18:98
2 1 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
2:25:32
3 5 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
2:27:67
4 6 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
2:59:01
5 3 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
3:13:75
6 12 Hadsund Roklub VI
  • Magnus Toft Conradsen(1)
3:45:89
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 16:35
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
2:10:67
2 13 Hadsund Roklub VII
  • Casper Lund Roth(1)
2:25:09
3 8 Hadsund Roklub V
  • Knud Erik Grønhøj(1)
2:59:70
4 4 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
3:03:95
5 2 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
3:34:39
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 16:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Fredensborg Roklub V
  • Anders Kildahl Jensen(1)
2:37:73
2 8 Fredensborg Roklub IV
  • Peter Kvist Thomsen(1)
2:47:31
3 4 Roklubben Viking I
  • Sean Duddy(1)
4:49:37
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2011-08-27 16:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
1:58:50
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
2:31:87
3 1 Fredensborg Roklub II
  • Karl Strehmel Ringstrøm(1)
2:36:95
4 3 Fredensborg Roklub I
  • Ditlev Frickmann(1)
3:31:40
127
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2011-08-27 16:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
1:56:54
2 7 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Aske Petersen(1)
2:03:78
3 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2:23:20
4 6 Fredensborg Roklub I
  • Anders Koch(1)
2:37:40
5 4 Hadsund Roklub I
  • Christian Jørgensen(1)
2:52:35