Resultater Skolekaproningen 2013

101
U11 W/M 1X-Edon Junior u. 11 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-31 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
01:40.80
2 3 Odense Roklub I
  • Daniel Utzon(1)
01:46.51
3 2 Hadsund Roklub I
  • Mille Lund Nielsen(1)
02:24.78
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-31 13:04
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Dameroklub I
  • Alma Mikkelsen(1)
01:59.07
2 3 Fredensborg Roklub I
  • Clara Singer(1)
02:08.16
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:12.91
4 4 Roforeningen KVIK II
  • Tobias Bundgaard(1)
02:14.72
5 1 Lyngby Dameroklub IV
  • Stella Neubert(1)
02.30.68
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2013-08-31 13:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
01:23.61
2 11 Holstebro Roklub II
  • Mikkel Støjberg Andersen(1)
01:31.96
3 10 Lyngby Dameroklub III
  • Marie Elkjær(1)
01:37.11
4 7 Fredensborg Roklub IV
  • Oscar Ringstrøm(1)
01:42.60
5 8 Tissø Roklub II
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
01:45.37
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2013-08-31 13:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub III
  • Ebbe Eliassen(1)
01:34.03
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Timothy Martin(1)
01:37.73
3 5 Tissø Roklub I
  • Freja Gjedsted(1)
01:47.56
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 4. Afdeling
2013-08-31 13:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
01:27.25
2 11 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
01:49.27
3 8 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
01:50.97
4 10 Fredensborg Roklub II
  • Dana Sophie Nielsen(1)
01:51.89
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-31 13:44
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub III
  • Tobias Taudal(1)
01:25.25
2 6 Stubbekøbing Roklub I
  • Søren Mortensen(1)
01:32.57
3 1 Næstved Roklub I
  • Klara Otzen(1)
01:33.11
4 5 Hadsund Roklub I
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
01:38.06
5 2 Hadsund Roklub VI
  • Mads Dyrmose(1)
01:40.32
6 4 Horsens Roklub II
  • Ida Bøgild(1)
01:51.71
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2013-08-31 14:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Viking II
  • Lucas Have Larsen(1)
01:29.10
2 9 Holstebro Roklub I
  • Glenn Nicolaisen(1)
01:31.72
3 10 Holstebro Roklub III
  • Joachim Frausing(1)
01:32.75
4 12 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Bjørnbak Kjær(1)
01:49.15
5 11 Roforeningen KVIK II
  • Jakob Holm(1)
02:42.39
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2013-08-31 14:04
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredensborg Roklub II
  • Simon Christensen(1)
01:32.35
2 3 Holstebro Roklub II
  • Jacob Christensen(1)
01:32.60
3 2 Hadsund Roklub VII
  • Hans Bangsø(1)
01:33.49
4 4 Hadsund Roklub II
  • Rolf Bisgaard(1)
01:40.38
5 1 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
01:59.57
6 6 Horsens Roklub
  • Rikke Thrue(1)
02:03.17
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 4. Afdeling
2013-08-31 14:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Viking I
  • Mathias Helletoft(1)
01:24:75
2 7 Danmark II
  • Maja Bonnerup(1)
01:26:47
3 11 Hadsund Roklub VIII
  • Kasper Molin(1)
01:37:06
4 10 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
01:38:81
5 8 Odense Roklub II
  • Peter Plougmand(1)
01:46:53
6 12 Hadsund Roklub IV
  • Sebastian Lassen(1)
02:08:57
104
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 13:08
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub II
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
02:06.96
2 5 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
02:26.07
3 3 Holstebro Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
02:38.13
4 2 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:43.34
5 1 Bagsværd Roklub VIII
  • Asbjørn Bay(1)
03:14.81
104
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 13:12
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd Roklub VI
  • Jeppe Palmberg(1)
02:38.76
2 9 Bagsværd Roklub VII
  • Jacob Østergaard(1)
02:40.72
3 7 Bagsværd Roklub III
  • Oskar Hagen(1)
02:47.27
4 8 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
03:01.77
5 10 Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard(1)
03:14.29
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 13:16
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub X
  • Tobias Grøn(1)
02:10.65
2 4 Lyngby Roklub III
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
02:16.43
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
02:24.45
4 6 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
02:25.31
5 2 Vestervig Roklub III
  • Kasper Overgaard(1)
02.32.42
6 1 Bagsværd Roklub IX
  • William Zachariasen(1)
02:37.07
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 13:28
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub VI
  • Kristian Alm(1)
02:04.72
2 8 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
02:08.37
3 11 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
02:13.38
4 12 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
02:24.17
5 10 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
02:28.71
6 7 Sorø Roklub III
  • (1)
02:47.10
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2013-08-31 13:32
Plac. # Navn Tid
1 17 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
02:02.75
2 16 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
02:09.27
3 13 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
02:17.45
4 14 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
02:20.36
5 18 Bagsværd Roklub VII
  • Oscar Svane Hansen(1)
02:33.95
6 15 Vestervig Roklub I
  • Christian Brøndum(1)
02:39.68
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2013-08-31 13:36
Plac. # Navn Tid
1 20 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
02:09.74
2 23 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
02:15.81
3 22 Vordingborg Roklub I
  • Lau Blytt Haubro(1)
02:17.37
4 19 Bagsværd Roklub VIII
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
02:27.26
5 21 Bagsværd Roklub V
  • Jonatan Dahl(1)
02:35.87
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Afdeling
2013-08-31 13:48
Plac. # Navn Tid
1 27 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
02:12.19
2 28 Sorø Roklub II
  • (1)
02:19.27
3 29 Hadsund Roklub VIII
  • Nichlas Pedersen(1)
02:23.89
4 30 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
02:28.15
5 25 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02:47.73
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 6. Afdeling
2013-08-31 13:52
Plac. # Navn Tid
1 32 Hadsund Roklub IX
  • Thomas Knudsen(1)
02:11.35
2 35 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
02:18.16
3 33 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
02:31.17
4 34 Holstebro Roklub III
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:38.29
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 7. Afdeling
2013-08-31 13:56
Plac. # Navn Tid
1 37 Sorø Roklub I
  • (1)
02:19.71
2 40 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
02:22.91
3 39 Bagsværd Roklub II
  • Anders Granskov Hansen(1)
03:01.86
4 38 Lyngby Roklub II
  • Magnus Jørgensen(1)
04:23.35
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 14:08
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
01:57.88
2 2 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
02:05.45
3 3 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
02:05.81
4 1 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
02:06.25
5 5 Danmark I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
02:30.04
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 14:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense Roklub II
  • Søren Dahl Hansen(1)
02:05.19
2 10 Lyngby Roklub III
  • Søren Baastrup(1)
02:09.21
3 7 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
02:12.64
4 11 Danmark II
  • Emil Thrue(1)
02:23.50
5 8 Saxkjøbing Roklub I
  • Kristopher Mortensen(1)
03:30.89
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2013-08-31 14:16
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby Roklub II
  • Mathias Martin Nielsen(1)
02:01.14
2 16 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
02:07.65
3 17 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
02:12.56
4 14 Roklubben Viking III
  • (1)
02:14.81
5 15 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
02:27.74
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 14:28
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
02:00:97
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Norking(1)
  • Regitze Bay(2)
02:05:64
3 1 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
02:08:94
4 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
02:11:43
5 3 Sorø Roklub V
  • (1)
  • (2)
02:13:03
6 6 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
02:14:30
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 14:32
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub II
  • Anna Frimann(1)
  • Louise Jensen(2)
02:09.88
2 8 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
02:11.44
3 10 Næstved Roklub I
  • Sofie Hoppe Søe(1)
  • Caroline Olsen(2)
02:27.81
4 11 Hadsund Roklub III
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
02:33.98
5 9 Sorø Roklub IV
  • (1)
  • (2)
02:43.26
6 12 Lyngby Dameroklub
  • Marie Elkjær(1)
  • Alma Mikkelsen(2)
03:02.33
109
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
  • Sofie Matiesen(2)
01:59:04
2 4 Bagsværd Roklub IV
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Emma Hammer(2)
02:03:50
3 2 Roklubben Furesø I
  • Astrid Støvring-Hallsson(1)
  • Micaya Buhl Magnussen(2)
02:13:39
4 3 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Marie Mørch(2)
02:16:43
109
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 14:36
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
02:07.26
2 7 Bagsværd Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
02:09.49
3 8 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
  • Mie Andersen(2)
02:20.66
110
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 14:44
Plac. # Navn Tid
1 5 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
03:05:06
2 1 Roklubben Stevns I
  • Luna Jørgensen(1)
03:15:54
3 4 Roklubben Stevns II
  • Nikoline Kroll(1)
03:25:99
4 3 Roklubben Furesø II
  • Klara Persson(1)
03:44:59
5 2 Tissø Roklub II
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
04:05:66
110
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 14:48
Plac. # Navn Tid
1 7 Tissø Roklub I
  • Freja Gjedsted(1)
03:47:57
2 9 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
04:10:63
3 10 Maribo Roklub I
  • Amelia Maskell(1)
04:28:21
4 8 Hadsund Roklub I
  • Mille Lund Nielsen(1)
05:10:45
111
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 14:52
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
02:44:81
2 1 Humlebæk Roklub I
  • Emma Thonning Jørgensen(1)
02:50:33
3 2 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
02:56:54
4 5 Hadsund Roklub II
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
03:04:54
5 3 Sorø Roklub I
  • (1)
03:08:02
111
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 14:56
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Alberte Jensen(1)
02:55:28
2 8 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
03:01:24
3 9 Sorø Roklub II
  • Charlotte Johansen(1)
03:10:13
4 7 Næstved Roklub I
  • Klara Otzen(1)
03:19:27
112
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Humlebæk Roklub I
  • Emilie Maarup(1)
02:41:86
2 2 Hadsund Roklub I
  • Amalie Nielsen(1)
02:54:87
3 6 Hadsund Roklub II
  • Andrea Busk(1)
02:58:12
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Granskov Hansen(1)
03:12:51
5 1 Holstebro Roklub I
  • Natasja Brusen Nielsen(1)
03:33:57
113
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
02:24:37
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Østergaard(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
02:39:90
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Asbjørn Bay(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:51:45
4 4 Bagsværd Roklub III
  • Timothy Martin(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
04:33:82
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:16
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub IV
  • Thomas Knudsen(1)
  • Tobias Grøn(2)
02:02.49
2 3 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Jonas G. Lund(2)
02:08.40
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
02:09.09
4 6 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
02:13.16
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(2)
02:30.27
6 4 Lyngby Roklub II
  • Magnus Jørgensen(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
02:46.26
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 15:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub III
  • Simon Salling(1)
  • Jesper Molin(2)
02:11.57
2 10 Holstebro Roklub II
  • Lukas Nygaard(1)
  • Christoffer Kvist Nielsen(2)
02:23.22
3 8 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
  • Frederik Busk(2)
02:34.31
4 11 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
02:58.30
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 3. Afdeling
2013-08-31 15:08
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:01.38
2 14 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
02:04.95
3 16 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
02:09.44
4 13 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
02:10.94
5 18 Lyngby Roklub I
  • Gustav Poulsen(1)
  • Jacob Lenzing(2)
02:28.20
6 17 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • William Zachariasen(2)
02:39.27
115
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
02:02:55
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Mathias Ven(2)
02:05:31
3 1 Roklubben Viking II
  • Markus Christiansen(1)
  • Jesper Clausen(2)
02:05:82
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Gustav Tarras Madsen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
02:33:80
115
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 15:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
01:55.31
2 9 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
01:57.65
3 8 Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund(1)
  • Peter Torp Eklund(2)
02:11.53
116
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Mikkel Støjberg Andersen(1)
  • Andreas Kristensen(2)
02:47:77
2 2 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
  • Morten Gade Rasmussen(2)
04:20:47
117
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Laust Zwisler(2)
02:11.02
2 5 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
  • Kasper Overgaard(2)
02:21.53
3 4 Holstebro Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Joachim Frausing(2)
02:24.86
4 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:31.28
5 1 Hadsund Roklub IV
  • Sebastian Lassen(1)
  • Rolf Bisgaard(2)
04:11.58
117
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 15:36
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
02:39.60
2 9 Hadsund Roklub II
  • Simon Salling(1)
  • Mads Dyrmose(2)
02.39.80
3 7 Hadsund Roklub V
  • Max Jensen(1)
  • Mikkel Bjørnbak Kjær(2)
02:43.80
4 8 Hadsund Roklub I
  • Kasper Molin(1)
  • Hans Bangsø(2)
03:25.18
5 11 Roklubben Furesø I
  • Pelle Hartmann(1)
  • Carl Husum(2)
04:31.08
118
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub II
  • Karl Strehmel Ringstrøm(1)
  • Valdemar Søgaard(2)
02:10.40
2 1 Fredensborg Roklub I
  • Kristian Kjøller(1)
  • Gustav Singer(2)
02:10.82
3 3 Stubbekøbing Roklub I
  • Silas Johannesen(1)
  • Søren Mortensen(2)
02:28.34
4 2 Tissø Roklub I
  • Kristian Jensen(1)
  • Magnus Jensen(2)
02:49.88
119
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Luna Jørgensen(2)
03:16.31
2 3 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
  • Freja Gjedsted(2)
03:47.90
3 1 Roklubben Furesø I
  • Klara Persson(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
03:51.55
120
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg Roklub/Humlebæk Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
  • Emma Thonning Jørgensen(2)
02:40:11
2 4 Horsens Roklub I
  • Ida Bøgild(1)
  • Rikke Thrue(2)
02:50:16
3 3 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
  • Klara Otzen(2)
03:01:38
4 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Charlotte Johansen(2)
03:08:35
121
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:52
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Andrea Busk(1)
  • Amalie Nielsen(2)
02:59:54
2 1 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
  • Kirstine Evald Andersson(2)
03:47:32
3 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
04:35:20
122
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 15:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:52.30
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
02:57.55
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 16:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • (1)
02:27.96
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Norking(1)
02:30.88
3 3 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
02:34.90
4 4 Hadsund Roklub IV
  • Thea Bach Stegger(1)
02:37.77
5 1 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
02:46.29
6 2 Sorø Roklub VI
  • (1)
03:12.16
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 16:04
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
02:33.17
2 12 Sorø Roklub III
  • Astrid Brehmer(1)
02:39.40
3 11 Sorø Roklub VII
  • (1)
02:42.50
4 8 Sorø Roklub II
  • Klara Christensen(1)
02:44.76
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
03:35.42
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Afdeling
2013-08-31 16:08
Plac. # Navn Tid
1 17 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
02:12.14
2 18 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
02:15.36
3 14 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
02:25.89
4 13 Bagsværd Roklub III
  • Regitze Bay(1)
02:33.42
5 12 Sorø Roklub V
  • (1)
02:41.70
6 11 Sorø Roklub IV
  • (1)
02:46.65
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 16:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
02:24:44
2 4 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
02:36:07
3 1 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
02:37:31
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 16:16
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
02:22.02
2 9 Holstebro Roklub II
  • Gry Nikolajsen(1)
02:22.16
3 7 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
02:29.22
4 8 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
02:37.37
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 16:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
02:42.98
2 1 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
03:31.89
3 2 Roklubben Furesø II
  • Lauge Endel Rønn(1)
03:32.69
4 4 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
04:04.96
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 16:32
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Furesø III
  • Morten Gade Rasmussen(1)
03:32.23
2 9 Holstebro Roklub III
  • Mikkel Støjberg Andersen(1)
03:37.79
3 7 Holstebro Roklub I
  • Ebbe Eliassen(1)
03:49.02
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 16:36
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub II
  • Laust Zwisler(1)
02:19.02
2 2 Holstebro Roklub IV
  • Christian Taulbjerg(1)
02:21.92
3 1 Sorø Roklub II
  • (1)
02:22.72
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
02:53.11
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 16:40
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro Roklub II
  • Jacob Christensen(1)
02:33:45
2 10 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
02:34:95
3 7 Hadsund Roklub V
  • Max Jensen(1)
02:48:02
4 8 Hadsund Roklub II
  • Kasper Molin(1)
03:50:11
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2013-08-31 16:56
Plac. # Navn Tid
1 23 Holstebro Roklub III
  • Glenn Nicolaisen(1)
03:05.01
2 19 Lyngby Roklub I
  • Magnus Lauritz Nielsen(1)
03:44.04
3 20 Hadsund Roklub I
  • Hans Bangsø(1)
03:55.65
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Afdeling
2013-08-31 17:00
Plac. # Navn Tid
1 25 Vestervig Roklub III
  • Kasper Overgaard(1)
02:35:51
2 27 Holstebro Roklub I
  • Joachim Frausing(1)
03:00:57
3 29 Fredensborg Roklub I
  • Valdemar Bindesbøll(1)
03:27:43
127
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 17:16
Plac. # Navn Tid
1 7 Fredensborg Roklub I
  • Kristian Kjøller(1)
02:33.19
2 3 Tissø Roklub I
  • Kristian Jensen(1)
02:51.00
3 4 Stubbekøbing Roklub I
  • Silas Johannesen(1)
02:56.06
127
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2013-08-31 23:20
Plac. # Navn Tid
1 17 Danmark I
  • Emil Thrue(1)
02:24.50
2 13 Danmark II
  • Andreas Frederik Winkler(1)
02:36.51
3 15 Humlebæk Roklub II
  • Mathies Duch Gronemann(1)
02:47.54
128
U11 W/M 1X-Edon Junior u. 11 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 16:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
03:21.67
2 2 Hadsund Roklub I
  • Mille Lund Nielsen(1)
04:58.44
129
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 16:28
Plac. # Navn Tid
1 9 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
03:20.05
2 11 Bagsværd Roklub III
  • N N(1)
03:50:97
3 8 Fredensborg Roklub II
  • Oscar Ringstrøm(1)
04:02.48
129
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 16:44
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub II
  • Ebbe Eliassen(1)
04:13.23
2 9 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
04:45.79
3 8 Lyngby Dameroklub II
  • Stella Neubert(1)
05:10.65
129
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 500m 3. Afdeling
2013-08-31 16:48
Plac. # Navn Tid
1 17 Lyngby Dameroklub III
  • Alma Mikkelsen(1)
03:01.49
2 14 Bagsværd Roklub I
  • Timothy Martin(1)
03:08.05
3 15 Lyngby Dameroklub V
  • Marie Elkjær(1)
03:10.16
130
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2013-08-31 17:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
02:56:03
2 4 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
03:03:48
3 1 Næstved Roklub I
  • Klara Otzen(1)
03:30:52
4 6 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
03:37:80
5 3 Hadsund Roklub VIII
  • Rolf Bisgaard(1)
04:25:93
130
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 500m 2. Afdeling
2013-08-31 17:08
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Viking II
  • Lucas Have Larsen(1)
02:59.71
2 11 Holstebro Roklub I
  • Glenn Nicolaisen(1)
03:11.61
3 8 Hadsund Roklub I
  • Alberte Jensen(1)
03:27.85
4 9 Hadsund Roklub IV
  • Mads Dyrmose(1)
03:37.85
130
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 500m 3. Afdeling
2013-08-31 17:24
Plac. # Navn Tid
1 17 Humlebæk Roklub III
  • Sigurd Johannes Reistad(1)
02:47:54
2 15 Roklubben Viking I
  • Mathias Helletoft(1)
02:52:42
3 16 Holstebro Roklub II
  • Jacob Christensen(1)
03:00:18
4 14 Humlebæk Roklub II
  • Gustav Kruse(1)
03:01:47
5 10 Hadsund Roklub II
  • Hans Bangsø(1)
03:02:95
6 13 Humlebæk Roklub I
  • Mikkel Rosenlund(1)
03:18:21
130
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 500m 4. Afdeling
2013-08-31 17:28
Plac. # Navn Tid
1 8 Fredensborg Roklub I
  • Simon Christensen(1)
03:12_87
2 23 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Bjørnbak Kjær(1)
03:21:64
3 7 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
03:41:470
4 6 Hadsund Roklub V
  • Sebastian Lassen(1)
05:06:850