Resultater Skolekaproningen 2014

101
U11 W/M 1X-Edon Junior u. 11 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2014-08-30 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Valdemar Raagaard Hansen(1)
01:44.20
2 2 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
01:56.24
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2014-08-30 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Anne Dyrmose(1)
01:11.64
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
01:18.92
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2014-08-30 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
01:18.02
2 4 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
01:21.19
3 2 Hadsund Roklub II
  • Haris Alagic(1)
01:24.42
4 3 Roskilde Roklub I
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
01:33.70
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2014-08-30 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Mads Panck(1)
01:20.70
2 6 Roforeningen KVIK I
  • Jeppe Aabye(1)
01:21.98
3 5 Hadsund Roklub I
  • Mads Dyrmose(1)
01:22.00
4 4 Roklubben Viking II
  • Jacob Clausen(1)
01:28.66
5 3 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
01:42.81
6 2 Roklubben Furesø I
  • Jacob Boye Eliasen(1)
01:45.70
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2014-08-30 13:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Vestervig Roklub I
  • Molly Frederiksen(1)
01:42.81
2 8 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
01:45.70
104
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 14:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
02:15.60
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
02:21.46
3 4 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:22.23
4 6 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:29.70
5 1 Lyngby Roklub I
  • Adam Nylin(1)
02:32.56
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 14:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
01:58.75
2 5 Bagsværd Roklub IV
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02:08.80
3 1 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
02:14.29
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 14:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
1:59.47
2 9 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
2:02.11
3 7 Bagsværd Roklub VII
  • William Zachariasen(1)
2:18.07
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2014-08-30 14:25
Plac. # Navn Tid
1 22 Bagsværd Roklub II
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:45.86
2 20 Hadsund Roklub III
  • Nichlas Pedersen(1)
01:54.10
3 21 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
02:05.56
4 19 Bagsværd Roklub VIII
  • Jeppe Palmberg(1)
02:12.53
5 5 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
02:18.17
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
1:42.61
2 3 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
1:45.42
3 2 Lyngby Roklub II
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
1:45.97
4 6 Bagsværd Roklub II
  • Kristian Alm(1)
1:56.16
5 4 Roklubben Viking I
  • Joachim Saltoft(1)
1:58.30
6 5 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Jensen(1)
2:00.64
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 14:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub IV
  • Jacob Lenzing(1)
1:41.68
2 11 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
1:43.69
3 12 Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund(1)
1:50.41
4 7 Odense Roklub III
  • Anders Salling(1)
1:54.89
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
1:59.11
6 10 Odense Roklub IV
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:02.54
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2014-08-30 14:40
Plac. # Navn Tid
1 16 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
01:47.15
2 14 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
01:51.46
3 13 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
01:52.65
4 17 Roforeningen KVIK II
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
02:16.05
5 15 Lyngby Roklub III
  • Magnus Jørgensen(1)
02:20.46
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2014-08-30 14:45
Plac. # Navn Tid
1 21 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
01:58.05
2 23 Bagsværd Roklub III
  • Jonatan Dahl(1)
02:10.31
3 22 Roklubben Furesø I
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
02:18.43
107
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Dameroklub I
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Alma Mikkelsen(2)
01:57.72
2 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:09.60
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 14:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01:50.87
2 1 Roklubben Stevns I
  • Luna Jørgensen(1)
  • Signe Haugaard(2)
02:10.08
3 3 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
  • Mathilde Olsson(2)
02:28.84
4 4 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Caroline X(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
02:35.81
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 14:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Liane Vestergaard(2)
01:52.82
2 9 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
02:06.75
3 7 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
02:09.10
4 10 Tissø Roklub I
  • Sabrina Christiansen(1)
  • Isabella Kobæk Larsen(2)
02:27.55
109
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 15:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
01:50.95
2 1 Fredensborg Roklub/Tissø Roklub
  • Sabrina Christiansen(1)
  • Cecille Girke(2)
01:57.77
3 3 Næstved Roklub I
  • Sofie Hoppe Søe(1)
  • Mathilde Olsson(2)
02:02.96
110
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 15:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns I
  • Katrine Højgaard(1)
02:37.01
2 2 Hadsund Roklub I
  • Anne Dyrmose(1)
02:41.91
112
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Signe Harbo Christiansen(1)
02:04.79
2 3 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
02:16.95
3 1 Hadsund Roklub II
  • Emilie Hyrup Pedersen(1)
02:22.32
4 4 Odense Roklub II
  • Mette Knudsen(1)
02:29.91
113
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 15:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub/Roskilde Roklub
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Rasmus Bjerre(2)
02:08.43
2 2 Roklubben Furesø
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
02:09.93
3 1 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
  • Aske Storm(2)
02:15.37
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 15:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
  • Mathias Laustsen(2)
01:45.03
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
01:48.37
3 1 Bagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Frederik Larsen(2)
01:49.69
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(2)
01:52.48
5 4 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
01:53.34
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 15:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub II
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01:40.65
2 8 Hadsund Roklub I
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
01:47.68
3 9 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • William Zachariasen(2)
01:55.93
4 11 Bagsværd Roklub IV
  • Frederik Lautrup-Nielsen(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
02:09.51
115
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 15:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
01:35.61
2 5 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
01:38.01
3 3 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01:39.45
4 6 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
  • Kasper Overgaard(2)
01:44.01
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
  • Jonatan Dahl(2)
01:45.54
6 4 Bagsværd Roklub III
  • Mads-Emil Leolnar-Søe(1)
  • August Hein(2)
01:52.35
115
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 15:40
Plac. # Navn Tid
1 12 Odense Roklub II
  • Malte Rusbjerg(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
01:37.81
2 11 Maribo Roklub/Odense Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
01:39.58
3 8 Odense Roklub III
  • Anders Salling(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
01:47.58
4 9 Hadsund Roklub I
  • Max Jensen(1)
  • Jesper Molin(2)
01:48.76
5 10 Bagsværd Roklub II
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Jonathan Vainer(2)
02:00.39
6 7 Lyngby Roklub I
  • Jonathan Licht(1)
  • Magnus Jørgensen(2)
02:48.02
116
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 15:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Jacob Mannich(2)
02:23.09
2 3 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
  • Steven Otte(2)
02:25.41
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Anton Milman Engelholm(1)
  • Oliver Kruuse(2)
02:30.08
118
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Magnus Bartholomæussen(1)
  • Max Jensen(2)
01:53.56
2 4 Fredensborg Roklub I
  • Valdemar Bindesbøll(1)
  • Simon Christensen(2)
01:55.01
3 6 Roklubben Furesø II
  • Magnus Søndergård Hansen(1)
  • Mikkel Enrico Petersen(2)
02:00.93
4 5 Odense Roklub I
  • Lasse Houmann Thygesen(1)
  • Kristian Baastrup Søberg(2)
02:09.40
5 1 Roklubben Furesø I
  • Jacob Boye Eliasen(1)
  • Benjamin Eibye(2)
02:42.70
120
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Anne Dyrmose(1)
  • Zenia Hvid(2)
02:14.11
2 3 Roklubben Stevns/Vestervig Roklub I
  • Molly Frederiksen(1)
  • Signe Haugaard(2)
02:18.25
3 1 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
  • Mathilde Olsson(2)
02:24.89
121
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Signe Harbo Christiansen(1)
  • Emilie Hyrup Pedersen(2)
02:04.74
2 2 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
  • Mette Knudsen(2)
02:13.39
122
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:15.31
2 5 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:18.92
3 1 Lyngby Dameroklub II
  • Ida Marie Reimer(1)
02:34.05
4 4 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
02:42.13
122
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 16:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:00.21
2 9 Lyngby Dameroklub I
  • Alma Mikkelsen(1)
02.15.99
3 8 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
02:19.49
4 10 Maribo Roklub I
  • Amelia Maskell(1)
02:23.04
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
02:08.48
2 1 Roklubben Stevns I
  • Luna Jørgensen(1)
02:21.53
3 6 Hadsund Roklub IV
  • Zenia Hvid(1)
02:22.07
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
02:22.53
5 5 Lyngby Dameroklub II
  • Stella Neubert(1)
02:54.56
6 3 Lyngby Roklub I
  • Caroline X(1)
02:55.09
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 16:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
01:52.19
2 7 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
02:04.42
3 12 Bagsværd Roklub II
  • Laura Bruun Øemig(1)
02:09.09
4 10 Roklubben Stevns II
  • Louise Hyldager(1)
02:23.22
5 11 Tissø Roklub I
  • Sabrina Christiansen(1)
02:31.62
6 9 Lyngby Dameroklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
03:43.85
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
01:53.75
2 5 Hadsund Roklub I
  • Louise Møller Lorentsen(1)
01:57.39
3 2 Næstved Roklub I
  • Sofie Hoppe Søe(1)
02:04.49
4 3 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
02:15.63
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
02:32.05
2 3 Hadsund Roklub II
  • Sander Bach(1)
02:34.00
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Kruuse(1)
02:53.20
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Anton Milman Engelholm(1)
04:18.54
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 16:43
Plac. # Navn Tid
1 10 Fredensborg Roklub 2
  • Casper Girke Christensen(1)
02:32.54
2 9 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:45.09
3 8 Fredensborg Roklub
  • Jacob Mannich(1)
02:53.67
4 7 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
03:02.71
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
01:56.01
2 5 Bagsværd Roklub IV
  • Magnus Thyregod Nielsen(1)
02:14.58
3 1 Bagsværd Roklub III
  • Tim Aaslet(1)
02:28.17
4 4 Roklubben Viking I
  • Mads Panck(1)
02:28.75
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2014-08-30 16:50
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
02:04.60
2 10 Hadsund Roklub II
  • Mads Dyrmose(1)
02:15.64
3 7 Roklubben Viking II
  • Jacob Clausen(1)
02:59.01
127
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 16:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub II
  • Max Jensen(1)
02:02.28
2 2 Hadsund Roklub I
  • Magnus Bartholomæussen(1)
02:17.35
3 5 Roklubben Furesø I
  • Benjamin Eibye(1)
02:23.67
4 3 Odense Roklub I
  • Lasse Houmann Thygesen(1)
02:24.94
129
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 17:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
02:58.32
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
03:09.94
3 2 Roskilde Roklub I
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
03:19.50
130
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2014-08-30 17:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Roforeningen KVIK I
  • Jeppe Aabye(1)
02:43.99
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Olivia Almeida Fesch(1)
02:50.99
3 6 Bagsværd Roklub II
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
02:56.38
4 3 Tissø Roklub I
  • Sabrina Christiansen(1)
02:59.00
5 1 Vestervig Roklub I
  • Molly Frederiksen(1)
03:08.76
6 2 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
03:17.33