Resultater Skolekaproningen 2015

101
Master W/M 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-29 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
01:54.17
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:03.56
3 3 Roklubben Viking I
  • Lærke Storm(1)
02:04.62
4 1 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
02:11.32
102
Master W/M 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-29 13:15
Plac. # Navn Tid
3 1 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
01:39.79
4 2 Roforeningen KVIK I
  • Alma Lindebjerg Hansen(1)
01:40.34
102
Master W/M 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2015-08-29 13:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Gregor Workman(1)
01:31.40
2 4 Kraftcenter Kongens Lyngby IV
  • Kasper Andersen(1)
01:35.81
5 3 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jonas Schmidt(1)
02:07.14
103
Master W/M 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-29 13:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Hvidovre Roklub II
  • Kasper Enemærke Becker(1)
01:19.73
2 1 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bødker(1)
01:23.93
3 2 Hvidovre Roklub I
  • Oliver Sturup(1)
01:27.31
4 3 Saxkjøbing Roklub I
  • Jacob Hansen(1)
01:35.59
103
Master W/M 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2015-08-29 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Saxkjøbing Roklub II
  • David Vandrup(1)
01:30.89
2 4 Hadsund Roklub I
  • Brøndum Jonas(1)
01:35.87
3 3 Roklubben Stevns I
  • Mike Crillesen(1)
01:36.43
4 6 Hvidovre Roklub III
  • Alexander Høgedal(1)
01:41.51
5 1 Saxkjøbing Roklub III
  • Emilie Nielsen(1)
01:43.21
6 5 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Anna Schäffer(1)
01:48.01
104
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 13:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:11.28
2 1 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
02:11.73
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
02:44.14
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Alexander Aldrich(1)
02:45.50
104
Master M1X - 500m 2. Afdeling
2015-08-29 13:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub III
  • Asbjørn Bay(1)
02:13.81
2 9 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
02:29.64
3 7 Bagsværd Roklub V
  • Simon Rud Bernhardt(1)
02:45.70
4 10 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
02:56.90
105
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 13:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • William Foss Keincke(1)
02:03.48
2 3 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:03.95
3 4 Bagsværd Roklub III
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:07.95
4 2 Roklubben Viking I
  • Oliver Acs(1)
02:19.15
105
Master M1X - 500m 2. Afdeling
2015-08-29 13:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
01:57.75
2 9 Hvidovre Roklub II
  • Thomas Jensen(1)
02:02.01
3 7 Hvidovre Roklub I
  • Christoffer Nielsen(1)
02:05.78
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Jeppe Palmberg(1)
02:07.29
5 11 Bagsværd Roklub IV
  • Frederik Larsen(1)
02:09.06
6 12 Roklubben Viking II
  • Alexander Kruhøfer(1)
02:37.76
106
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 13:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
99-0901:48.42
2 2 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
99-0501:50.50
3 3 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Jensen(1)
99-0701:56.43
4 5 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
99-0601:57.79
5 4 Roforeningen KVIK I
  • Jeppe Aabye(1)
9901:59.45
106
Master M1X - 500m 2. Afdeling
2015-08-29 13:55
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:42.50
2 9 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
01:49.70
3 11 Hadsund Roklub VII
  • Tobias Grøn(1)
01:50.36
4 7 Hadsund Roklub V
  • Nichlas Pedersen(1)
01:56.87
5 8 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
01:59.26
106
Master M1X - 500m 3. Afdeling
2015-08-29 14:00
Plac. # Navn Tid
1 14 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Jacob Lenzing(1)
01:44.31
2 13 Hadsund Roklub VI
  • Thomas Knudsen(1)
01:57.29
3 16 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
02:18.47
106
Master M1X - 500m 4. Afdeling
2015-08-29 14:05
Plac. # Navn Tid
2 23 Roklubben Viking (UFK)
  • Felix Kruhøfer(1)
00:00:00
1 22 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
01:50.32
3 20 Odense Roklub IV
  • Tobias Taudal(1)
01:59.65
4 19 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02:03.82
5 21 Hadsund Roklub I
  • Hans Bangsø(1)
02:05.32
108
Master W2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
02:03.87
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:04.47
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
2:06.79
4 5 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
  • Anne Dyrmose(2)
02:11.17
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Victoria Lotinga(1)
  • Mathilde Bay(2)
02:19.78
109
Master W2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01:55.00
2 2 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
01:58.75
110
Master W1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
02:55.76
2 1 Bagsværd Roklub II
  • Puk Christensen(1)
03:27.73
111
Master W1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Anne Dyrmose(1)
02:23.67
2 1 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
02:37.50
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(1)
02:43.37
113
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns/Roklubben Viking I
  • Noah Leen Jensen(1)
  • Aske Storm(2)
02:09.36
2 1 Bagsværd Roklub
  • Alexander Aldrich(1)
  • Asbjørn Bay(2)
02:19.93
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
  • Simon Rud Bernhardt(2)
02:34.07
114
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Jeppe Palmberg(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01:41.36
2 3 Bagsværd Roklub II
  • William Foss Keincke(1)
  • Frederik Larsen(2)
01:46.36
3 1 Hvidovre Roklub I
  • Christoffer Nielsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
01:47.36
4 5 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
  • Haris Alagic(2)
01:57.73
5 2 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Markus Andersen(1)
  • Kasper Andersen(2)
02:52.11
115
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01:42.95
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
01:45.45
3 4 Hadsund Roklub/Odense Roklub
  • Hans Bangsø(1)
  • Tobias Taudal(2)
01:55.53
4 2 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
  • Oliver Acs(2)
02:03.43
115
Master M2X - 500m 2. Afdeling
2015-08-29 14:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
01:38.40
4 8 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Mikkel Jensen(2)
01:42.78
2 9 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
01:51.42
3 10 Hadsund Roklub III
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
01:54.28
116
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Phillip Walz(2)
02:33.48
117
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emil Winter(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
02:03.09
2 2 Hadsund Roklub I
  • Brøndum Jonas(1)
  • Frederik Bødker(2)
02:17.40
119
Master W2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 14:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Puk Christensen(2)
02:37.08
120
Master W2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
02:37.84
123
Master W1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:10
Plac. # Navn Tid
2 1 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
02:10.37
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
02:12.76
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
02:23.59
4 6 Kraftcenter Kongens Lyngby IV
  • Ida Marie Reimer(1)
02:29.90
123
Master W1X - 500m 2. Afdeling
2015-08-29 15:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01:59.90
2 10 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:06.03
3 8 Roklubben Stevns II
  • Katrine Højgaard(1)
02:20.97
4 11 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
02:30.40
123
Master W1X - 500m 3. Afdeling
2015-08-29 15:15
Plac. # Navn Tid
1 14 Roforeningen KVIK II
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:10.07
2 17 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
02:18.73
3 16 Hadsund Roklub II
  • Zenia Hvid(1)
02:23.36
124
Master W1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
02:07.90
2 1 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:08.82
3 2 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
02:10.40
125
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Phillip Walz(1)
02:46.78
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
03:25.43
126
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
02:24.86
2 4 Saxkjøbing Roklub I
  • David Vandrup(1)
02:32.04
3 5 Hadsund Roklub II
  • Brøndum Jonas(1)
02:36.78
4 2 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
02:38.87
5 6 Hadsund Roklub III
  • Frederik Bødker(1)
02:56.84
6 3 Bagsværd Roklub I
  • Emil Winter(1)
02:58.65
127
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Hans Bangsø(1)
02:13.03
2 3 Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen(1)
02:31.59
3 1 Hvidovre Roklub II
  • Bertram Bo Andersen(1)
03:05.73
128
Master W/M 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
03:17.09
2 1 Roklubben Viking I
  • Lærke Storm(1)
03:17.26
129
Master W/M 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
03:37.64
130
Master W/M 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns I
  • Mike Crillesen(1)
03:01.12
2 5 Saxkjøbing Roklub I
  • Jacob Hansen(1)
03:03.98
131
Master W/M 2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 15:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
  • Anne Dyrmose(2)
02:04.23
2 2 Bagsværd Roklub I
  • William Foss Keincke(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
02:05.03
3 3 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:07.73
4 1 Bagsværd Roklub III
  • Mathilde Bay(1)
  • Asbjørn Bay(2)
02:08.48
131
Master W/M 2X - 500m 2. Afdeling
2015-08-29 15:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(2)
01:57.93
2 10 Bagsværd Roklub IV
  • Victoria Lotinga(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
02:04.01
3 7 Hadsund Roklub III
  • Zenia Hvid(1)
  • Sander Bach(2)
02:09.15
4 11 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Puk Christensen(2)
02:23.86
132
Master W/M 2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-29 16:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Thomas Knudsen(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01:42.23
2 4 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
01:42.84
3 2 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Tobias Grøn(2)
01:46.54
4 1 Hadsund Roklub IV
  • Louise Møller Lorentsen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
01:53.48
5 5 Hadsund Roklub III
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Agnete Munk(2)
01:53.81