Resultater Skolekaproning - U23DM - Baltic Cup udtagelse 2017

10
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2017-08-20 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
09:54.52
2 4 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
10:17.53
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Agnete Jersild(1)
10:27.47
4 6 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
10:29.12
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Matilde Hjorth(1)
11:17.35
20
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2017-08-20 15:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
08:27.97
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
09:22.61
30
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2017-08-20 15:29
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted Roklub/Roskilde Roklub I [11s]
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
08:14.51
2 5 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I [11s}
  • Frederik Larsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
08:20.88
3 6 Bagsværd Roklub (2-) [0s]
  • Aksel Bay(1)
  • Lasse Maigaard(2)
08:27.01
4 2 Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I [11s]
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Marcus Villiam Lyngesen(2)
08:39.58
5 4 Sorø Roklub I [11s]
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
09:09.68
40
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2017-08-20 15:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I [12s]
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
08:48.58
2 3 Roskilde Roklub I [12s]
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
09:19.01
3 6 /Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub (2-) [0s]
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
09:23.77
4 4 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I [12s]
  • Nikoline Kroll(1)
  • Louise Hyldager(2)
09:28.80
5 5 Hadsund Roklub 2 (2-) [0s]
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
10:01.22
6 1 Roklubben Ægir I [12s]
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
10:06.93
70
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2017-08-20 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Rk/Hvidovre Rk/KCHO I (JM4-) [0s]
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Thomas Jensen(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Nichlas Ulnits(4)
06:51.39
2 3 Hadsund Roklub/Odense Roklub/Ringsted Roklub/Roskilde Roklub I [6s]
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Sigurd Hutnik(2)
  • Tobias Taudal(3)
  • Haris Alagic(4)
07:02.29
3 2 Sorø Roklub I [6s]
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Malte Arensbach(2)
  • Rasmus Lind(3)
  • Marcus Lyngesen(4)
07:18.86
4 4 Roskilde Roklub I [6s]
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Julius Philipson(4)
07:20.71
80
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2017-08-20 12:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Furesø I [12s]
  • Cecilie Girke(1)
  • Amalie Kiær(2)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
07:42.01
100
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m A Finale
2017-08-20 12:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I [0s]
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Clara Møller(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Marie Ramm(4)
08.20:96
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2017-08-20 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
01:32.70
2 4 Sorø Roklub (NB!)
  • Emma Løren (1)
fra 10101:38.18
3 1 Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen(1)
01:42.10
4 3 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:15.33
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2017-08-20 13:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • Kasper B Nielsen(1)
01:26.44
2 1 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
01:31.36
3 4 Bagsværd Roklub II
  • Bertram Trust(1)
01:43.44
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Anton Kragh(1)
01:45.18
5 5 Bagsværd Roklub III
  • Victor Espersen(1)
03:06.57
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2017-08-20 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Mathias Paludan-Müller(1)
01:18.92
2 5 Bagsværd Roklub III
  • Anton Kragh(1)
01:39.63
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Bertram Trust(1)
01:42.57
4 2 Sorø Roklub I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
01:46.28
5 4 Bagsværd Roklub II
  • Victor Espersen(1)
02:11.65
104
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen(1)
02:13.08
2 1 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
02:17.21
3 2 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
02:22.58
4 3 Roklubben Stevns IV
  • August Riis Poulsen(1)
02:41.80
104
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2017-08-20 13:14
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub III
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:19.82
2 9 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
02:21.70
3 8 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
02:42.20
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub III
  • Asbjørn Bay(1)
01:54.14
2 4 Bagsværd Roklub IV
  • Casper Girke Christensen(1)
01:56.01
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
02:00.98
4 6 Bagsværd Roklub V
  • Mads Rubin(1)
02:24.31
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
02:44.44
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
01:52.24
2 2 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
01:55.38
3 3 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
02:02.13
4 4 Aarhus Roklub II
  • Viktor Edlefsen(1)
02:04.03
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub/Roklubben Ægir I
  • Rikke Køchs(1)
  • Signe Flarup Johansen(2)
01:58.44
2 1 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Clara Hornnæss(2)
02:00.07
3 3 Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck(1)
  • Laetitia Panero-Bommer(2)
02:01.99
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
02:03.29
5 4 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
02:13.81
109
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Erika Marie From(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
01:59.02
2 4 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
  • Stine Koczulab(2)
02:07.47
3 1 Odense Roklub/KCO I
  • Louise Christensen(1)
  • Feline Gregersen(2)
02:08.70
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Matilde Hjorth(2)
02:10.96
110
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
03:12.79
2 1 Sorø Roklub I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
04:24.15
111
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:38
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck(1)
02.24:41
112
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:38
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
02.20:18
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Asbjørn Bay(2)
01:52.81
2 2 Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Christian Rømer(2)
02:00.74
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Alexander Aldrich(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
02:08.16
4 4 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
  • Jakob Iversen(2)
02:22.28
5 5 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(2)
02:29.78
115
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Haris Alagic(2)
01:48.13
2 3 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
01:48.53
3 2 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
01:49.10
4 4 Sorø Roklub I (B)
  • Mathias Ebbekær(1)
  • Peter Skou **(2)
01:54.57
117
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:47
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Cornelius Baasch Andersen (1)
  • Emil Nielsen(2)
02.51:71
122
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:26.84
2 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
03:06.19
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 13:58
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
02:19.58
2 1 Odense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen(1)
02:21.87
3 4 Sorø Roklub III
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
02:22.32
4 2 Hadsund Roklub II
  • Lea Lûbeck(1)
02:23.92
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2017-08-20 14:02
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
02:08.69
2 9 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
02:13.95
3 10 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
02:14.53
4 7 Sorø Roklub I
  • Erika Marie From(1)
02:19.69
5 8 Sorø Roklub II
  • Elisabeth Østergaard(1)
02:28.74
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 14:09
Plac. # Navn Tid
1 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
02.06:66
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Matilde Hjorth(1)
02:08.94
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Højgaard(1)
02:19.21
4 1 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
02:23.67
5 6 Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen(1)
02:24.18
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 14:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen(1)
02:22.03
2 3 Hadsund Roklub I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:22.44
3 4 Hadsund Roklub III
  • Elias Roth(1)
02:45.07
4 2 Roklubben Viking I
  • Karl Emil Kock Søndergård(1)
02:50.87
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 14:19
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Furesø I
  • Mathias Paludan-Müller(1)
02:23.33
2 2 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
02:24.08
129
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 14:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
03:13.00
2 1 Roklubben Viking I
  • Gustav Felten Bjørklund(1)
03:20.88
3 4 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
03:30.70
4 3 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
03:31.73
130
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 14:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Mathias Paludan-Müller(1)
03.10:09
131
U15 W/M 2X Junior u. 15 2X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 14:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
02:10.66
2 2 Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Signe Flarup Johansen(2)
02:25.62
3 1 Sorø Roklub II
  • Cornelius Baasch Andersen (1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
02:47.02
131
U15 W/M 2X Junior u. 15 2X - 500m 2. Afdeling
2017-08-20 14:28
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Asbjørn Bay(1)
  • Clara Hornnæss(2)
01:58.77
2 4 Bagsværd Roklub IV
  • Alexander Aldrich(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
02:02.15
3 5 Bagsværd Roklub II
  • Mads Rubin(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
02:16.32
4 6 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Emil Nielsen(2)
02:27.41
132
U17 W/M 2X Junior u. 17 2X - 500m 1. Afdeling
2017-08-20 14:34
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
02:02.10
2 1 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
02:04.70
3 6 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Laetitia Panero-Bommer(2)
02:04.96
4 5 Hadsund Roklub II
  • Lea Lûbeck(1)
  • Haris Alagic(2)
02:06.34
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth(1)
  • Niels Østergaard(2)
02:07.35
6 3 Sorø Roklub III
  • Erika Marie From(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
02:07.71
150
U23 W1X Kvinder 1X - 2000m A Finale
2017-08-20 14:44
Plac. # Navn Tid
1 5 Aarhus Roklub III
  • Mette Køchs Nielsen(1)
09:32.91
2 2 Aarhus Roklub I
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
09:51.78
3 1 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
10:04.18
4 4 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
11:03.17
151
U23 M1X Mænd 1X - 2000m A Finale
2017-08-20 14:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
08:08.86
2 6 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
08:28.68
152
U23 W2X Kvinder 2X - 2000m A Finale
2017-08-20 15:43
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
09:28.84
2 2 Aarhus Roklub II
  • Amelia Løvstrup Adby(1)
  • Sahra Monefeldt Andersen(2)
09:36.73
201
U23 M1X Mænd 1X - 2000m A Finale
2017-08-20 15:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
08:13.02
2 4 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:16.91
3 3 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
08:20.51
4 5 Bagsværd Roklub II
  • Jens Graudal(1)
08:35.77
202
U23 W/M 2+/2X/8+/4-/4X/2-/4+/1X/4X+ 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - 2000m A Finale
2017-08-20 16:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub I [1m:28s]
  • Marcus Johansen(1)
  • Niels Frederiksen(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
  • Oliver Rying Thomsen(5)
  • Jakob Grænge Hansen(6)
  • Malte Rusbjerg(7)
  • Oscar Mazza(8)
  • Anne Katrine Kiilgaard(cox)
08:05.89
2 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub I[25s]
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
  • Marta Kempf(3)
  • Frida Sanggaard(4)
08:11.05
3 1 Bagsværd Roklub/Odense Roklub I [0]
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Emilie Jersild(2)
08:26.55
4 3 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I [25s]
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Nanna Bo Christensen(3)
  • Marie Mørch(4)
08:27.09