Resultater Skolekaproning og Baltic Cup- og Ungdoms OL- udtagelser 2018

10
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2018-08-25 15:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
08:18.01
2 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
08:46.65
20
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2018-08-25 16:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen(1)
07:51.18
2 5 Hvidovre Roklub/KCB I
  • Thomas Jensen(1)
07:54.41
3 2 Holstebro Roklub I
  • Oliver Schiltknecht(1)
08:00.19
4 3 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
08:08.70
5 6 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
08:10.76
6 1 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
08:13.51
30
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2018-08-25 15:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub /Sorø
  • Rasmus Lind(1)
  • Oscar Burvil(2)
07:00.15
2 1 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
07:07.44
3 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Sebastian Nordly(2)
07:16.45
4 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Johan Poulsen(1)
  • Villads Jørgensen(2)
07:25.29
40
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2018-08-25 15:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
07:48.08
2 1 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
07:56.15
3 3 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I [fra løb 50]
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Anna Adelholm(2)
Bådnr. 109:07.85
60
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2018-08-25 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(2)
07:38.18
2 2 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • Julius Philipson(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
07:38.58
70
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2018-08-25 12:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Aske Storm(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Haris Alagic(4)
06:43.56
2 2 Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Rasmus Lind(2)
  • Oliver Schiltknecht(3)
  • Oscar Burvil(4)
06:48.15
3 4 Holstebro Roklub/KCHO I (4-)
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Emil Ulnits(2)
  • Frederik Geertsen Lund(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
06:56.16
100
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m A Finale
2018-08-25 12:52
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/Rokluben Furesø I (4X)[+10sek]
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Clara Hornnæss(2)
  • Nikoline Kroll(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
0:00.00
2 4 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir/Silkeborg Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
  • Stefanie Brun Pedersen(3)
  • Rebekkah Nordskjold(4)
08:03.53
3 1 Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Ida Marie Reimer(3)
  • Anna Adelholm(4)
08:11.92
101
U11 W/M 1X-Edon Junior u. 11 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-25 13:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
01:20.68
2 2 Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
01:24.15
3 1 Sorø Roklub II
  • Kirsten Taulbjerg(1)
01:32.39
4 3 Hadsund Roklub I
  • Isabella Jensen(1)
01:43.51
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-25 13:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
01:17.08
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Frida Ellebjerg Møller(1)
01:19.69
3 3 Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen(1)
01:21.66
4 1 Sorø Roklub I
  • Emma Løren (1)
01:26.02
5 2 Hadsund Roklub I
  • Isabella Rosengren(1)
01:59.35
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2018-08-25 13:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • Johannes Ebert(1)
01:26.49
2 5 Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup(1)
01:34.43
3 2 Rødvig Roklub II
  • Magnus Rex Mainz(1)
01:38.24
4 3 Roklubben Furesø I
  • Mads Madsen(1)
02:02.50
5 1 Roklubben Furesø III
  • Victor Korch(1)
02:07.77
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-25 14:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Noah Schioldan(1)
01:54.52
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Joakim Mol Romero(1)
02:09.93
3 2 Roklubben Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
02:17.25
104
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 13:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
00:00.00
2 4 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
00:09.13
3 5 Hadsund Roklub II
  • Mathias Skjoldborg(1)
00:19.15
4 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Gustav Reimer(1)
00:20.93
5 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
00:21.20
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen(1)
01:55.90
2 1 Hadsund Roklub III
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:00.53
3 2 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Kasper Burmeister Stokholm(1)
02:23.21
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2018-08-25 13:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
01:47.95
2 8 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
01:51.81
3 10 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
01:53.82
4 9 Lyngby Roklub/KKL I
  • Aleks Gryn(1)
02:04.50
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2018-08-25 13:20
Plac. # Navn Tid
1 16 Lyngby Roklub/KKL II
  • Christian Runge(1)
01:50.19
2 14 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Mads Rubin(1)
01:55.24
3 13 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Hyldedahl(1)
02:09.91
4 18 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Henning Friedrichsen(1)
02:13.02
5 15 Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis(1)
02:15.01
6 17 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
02:17.27
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen(1)
01:48.62
2 2 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
01:52.94
3 1 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
02:10.39
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2018-08-25 13:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
01:44.95
2 9 Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup(1)
01:48.85
3 7 Sorø Roklub I
  • Peter Skou **(1)
01:49.07
4 10 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Thomsen(1)
02:20.55
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
  • Amalie Hvid Rasmussen(2)
01:57.90
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Hannah Thrane(2)
02:04.79
3 5 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
  • Maja Vie Krabbe Riis(2)
02:09.82
4 4 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Louise Juul Højer-Pedersen(1)
  • Sofia Thrane(2)
02:14.60
5 1 Sorø Roklub I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
02:14.87
6 7 Hadsund Roklub I [fra 107]
  • Andrea Guldbæk Christensen(1)
  • Kira Sørensen(2)
02:21.88
110
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Frida Ellebjerg Møller(1)
02:13.17
2 3 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
02:21.01
3 4 Hadsund Roklub I
  • Andrea Guldbæk Christensen(1)
02:26.85
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Sofia Thrane(1)
02:29.61
5 6 Hadsund Roklub II
  • Kira Sørensen(1)
02:33.38
6 1 Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:38.17
111
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Hannah Thrane(1)
02:36.51
2 3 Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
02:39.32
3 2 Sorø Roklub I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
03:09.44
113
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
02:07.94
2 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Uffe Søborg Højrup(2)
02:09.97
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • Christian Runge(1)
  • Christian Rømer(2)
01:49.07
2 2 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:51.54
3 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
01:55.67
4 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Kasper Burmeister Stokholm(2)
02:05.53
5 5 Odense Roklub I
  • Noah Schioldan(1)
  • Christian Thuesen(2)
02:29.35
115
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Kolding Roklub/Odense Roklub I
  • Mads Kirstein(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
01:46.91
2 2 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
01:49.86
3 1 Sorø Roklub I
  • Johs Martin Pedersen(1)
  • Peter Skou **(2)
01:52.25
116
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Theis Wolfram(2)
02:10.50
2 1 Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Mathias Skjoldborg(2)
02:15.14
117
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • August Husted Coutant(1)
  • Sebastian Faber Steffensen(2)
01:58.95
2 1 Roforeningen KVIK I [fra 121]
  • Gudrun Boesen(1)
  • Rebecka Lovisa Wennesz(2)
02:06.57
3 3 Roforeningen KVIK I
  • Ludwig Kristian Adelholm(1)
  • Joakim Mol Romero(2)
02:28.04
122
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:16.37
2 2 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
02:31.80
3 3 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
02:45.38
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:06.84
2 1 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
02:07.86
3 2 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
02:19.23
4 4 Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm(1)
02:20.66
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Mathias Skjoldborg(1)
02:20.62
2 2 Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup(1)
02:43.39
3 4 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
02:54.64
4 3 Roklubben Furesø I
  • Mads Madsen(1)
03:10.15
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2018-08-25 14:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub II
  • Uffe Søborg Højrup(1)
02:25.56
2 5 Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:31.32
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Theis Wolfram(1)
02:33.80
4 6 Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert(1)
02:43.30
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 14:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein(1)
02:05.67
2 1 Odense Roklub II
  • Tobias Højland Bendixen(1)
02:23.08
3 3 Roklubben Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
02:44.54
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2018-08-25 14:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Oskar Emil Holmriis(1)
01:47.81
2 9 Sorø Roklub I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
01:50.25
3 10 Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
02:07.24
4 4 Sorø Roklub II
  • August Husted Coutant(1)
02:21.03
5 8 Roforeningen KVIK II
  • Ludwig Kristian Adelholm(1)
02:32.62
127
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
02:08.06
2 1 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Thomsen(1)
02:09.18
3 2 Sorø Roklub I
  • Johs Martin Pedersen(1)
02:16.03
128
U11 W/M 1X-Edon Junior u. 11 1X-Edon - 500m 1. Indledende
2018-08-25 15:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Kirsten Taulbjerg(1)
Bådnummer 403:21.43
2 5 Sorø Roklub I
  • Emma Løren (1)
03:24.10
129
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 15:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup(1)
03:13.75
2 2 Roklubben Furesø I
  • Mads Madsen(1)
03:27.07
3 1 Roklubben Furesø II
  • Victor Korch(1)
03:41.71
131
U15 W/M 2X Junior u. 15 2X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 15:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mads Rubin(1)
  • Alma Bitoft Benediktson(2)
02:01.80
2 1 Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
02:25.90
132
U17 W/M 2X Junior u. 17 2X - 500m 1. Afdeling
2018-08-25 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
  • Patrick Klestrup (2)
01:46.20
2 1 Sorø Roklub I
  • Johs Martin Pedersen(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
01:58.42
3 3 Sorø Roklub II
  • August Husted Coutant(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
02:01.24
133
W/M 8+ Åben 8+ - 500m A Finale
2018-08-25 15:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
  • Frederik Bertelsen(3)
  • Oskar Emil Holmriis(4)
  • Elias Roth(5)
  • Jeppe Thomsen(6)
  • Frederik Aksel Holmriis(7)
  • Haris Alagic(8)
  • Ninna Pedersen(cox)
01:39.17
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Louise Juul Højer-Pedersen(1)
  • Kabir Singh Mehdwan(2)
  • Alma Biltoft Benediktson(3)
  • Hannah Thrane(4)
  • Henning Friedrichsen(5)
  • Erik Kjersgård Nielsen(6)
  • Alexander Aldrich(7)
  • Mads Rubin(8)
  • Frida Elleberg Møller(cox)
01:45.85
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Katrine Sondrup(2)
  • Maja Vie Krabbe Riis(3)
  • Sofia Thrane(4)
  • Buster Kiilerich Madsen(5)
  • Sigurd Rindom Poulsen(6)
  • Uffe Søborg Højrup(7)
  • Theis Wolfram(8)
  • Kasper Burmeister Stokholm(cox)
01:54.83
200
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m A Finale
2018-08-25 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hvidovre Roklub/KCB I
  • Thomas Jensen(1)
00:00.00
2 3 Roforeningen KVIK/KCB II
  • Torbjørn Frankel(1)
00:00.60