Resultater Skolekaproning og Baltic Cup udtagelser 2019

10
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2019-08-24 15:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
07:22.69
2 2 Aarhus/RCA I
  • Rikke Køchs(1)
08:18.49
20
U19 M1X BC udtagelse JM1X - 2000m 1. Afdeling
2019-08-24 15:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
30
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2019-08-24 16:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Saxkjøbing/Sorø I
  • David Wandrup(1)
  • Peter Skou **(2)
06:45.87
2 5 Hadsund/Odense/KCO I
  • August Herman Wisholm(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
06:56.77
3 6 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Malthe Christiansen(2)
06:58.43
4 1 Næstv./Roskilde/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • William Kjærgaard(2)
07:05.77
5 7 KVIK/Lyngby I
  • Christian Runge(1)
  • Johan Søvndahl Kok(2)
07:13.83
30
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2019-08-24 13:22
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund/Odense/KCO I
  • August Herman Wisholm(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
06:55.51
2 1 Næstv./Roskilde/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • William Kjærgaard(2)
06:57.59
3 3 Saxkjøbing/Sorø I
  • David Wandrup(1)
  • Peter Skou **(2)
06:57.97
4 2 Kolding/Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Mads Kirstein(2)
06:59.47
30
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2019-08-24 13:22
Plac. # Navn Tid
1 6 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Malthe Christiansen(2)
07:05.88
2 7 KVIK/Lyngby I
  • Christian Runge(1)
  • Johan Søvndahl Kok(2)
07:09.66
3 8 Bagsværd/Furesø/KCB I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Christian Rømer(2)
07:16.84
40
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2019-08-24 16:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07:48.85
2 4 Lyngby/Odder/RCA I
  • Trine Leitzke(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
07:54.43
50
U19 W2- BC udtagelse . JW2- - 2000m 1. Afdeling
2019-08-24 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
60
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2019-08-24 16:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/København/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Asbjørn Neumann(2)
07:06.87
2 1 Roskilde/Rødvig/KCHO
  • Patrick Klestrup (1)
  • Leander Kaliszan(2)
07:08.43
70
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2019-08-24 12:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:11.07
2 3 DSR/Saxkjøbing/Sorø I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Malthe Christiansen(2)
  • David Wandrup(3)
  • Peter Skou **(4)
06:13.52
3 1 Holstebro/København/Odder/Silkeborg I
  • Charlie McDonald**(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
  • Anton Østergaard-Clausen(3)
  • Max Elleskov Røgild(4)
06:32.44
80
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2019-08-24 12:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/København/Roskilde/Sorø/KCR I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Josefine Freltoft(2)
  • Smilla Post-Kallenbach(3)
  • Caroline Munch(4)
07:23.10
90
U19 M4- BC udtagelse JM4- - 2000m 1. Afdeling
2019-08-24 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
100
U19 W4- BC udtagelse JW4- - 2000m 1. Afdeling
2019-08-24 12:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
U11 W/M 1X-Edon Junior u. 11 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-24 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
01:24.71
2 1 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
01:26.25
102
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-24 13:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø II
  • Celina Juhl(1)
01:35.30
2 5 Hadsund II
  • Cille Hougaard(1)
01:38.70
3 3 Hadsund I
  • Melissa Harati(1)
01:44.03
4 1 Rødvig I
  • Karl Schultz Nielsen(1)
01:45.81
5 2 Bagsværd/KCB I
  • Oscar Millar(1)
01:51.28
103
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-24 14:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund II
  • Lucas Hvid(1)
01:13.64
2 1 Skjold I
  • Felix Brettschneider(1)
01:19.03
3 3 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
01:20.00
4 4 Hadsund I
  • Kathrine Jacobsen(1)
01:28.13
104
U13 M1X JM 1X D - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 13:05
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 13:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
02:03.27
2 4 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
02:03.87
3 3 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:04.77
4 2 Bagsværd/KCB VIII
  • Theis Wolfram(1)
02:12.58
5 5 Hadsund I
  • Mathias Skjoldborg(1)
02:14.71
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2019-08-24 13:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
01:46.74
2 8 Hadsund III
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
01:53.87
3 6 Stevns IV
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
01:59.86
4 10 Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
02:00.26
5 11 Bagsværd/KCB III
  • Jakob Lynbech(1)
02:10.34
6 9 Bagsværd/KCB VI
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
02:15.17
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2019-08-24 13:15
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd/KCB VII
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:03.42
2 14 Bagsværd/KCB II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:05.22
3 13 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
02:09.02
4 12 Bagsværd/KCB I
  • Aske Saltbæk(1)
02:17.88
5 16 Bagsværd/KCB V
  • Karl Heuer(1)
02:25.11
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2019-08-24 13:20
Plac. # Navn Tid
1 18 Hadsund IV
  • Kian Harati(1)
01:47.15
2 17 Randers I
  • Oliver Bach(1)
01:47.90
3 21 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
01:50.06
4 20 Odense/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
02:10.76
5 19 Bagsværd/KCB IV
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
02:11.37
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 13:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
01:51.85
2 1 Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
01:57.17
107
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
01:55.35
2 2 Bagsværd/KCB I
  • Cecilia Kroll(1)
  • Frida Elleberg Møller(2)
02:05.63
108
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 13:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund/Ringsted I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Maria J. Johansen(2)
01:53.91
2 3 Bagsværd/KCB I
  • Hannah Thrane(1)
  • Clara Ohlsen(2)
02:02.04
3 4 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Sofie Meisner(2)
02:02.36
4 1 Sorø I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Frederikke Aagaard(2)
02:24.97
109
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(2)
01:45.50
2 3 Bagsværd/Stevns/KCB
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Isabella Bache(2)
01:50.75
3 2 Rødvig I
  • Frederikke Munch **(1)
  • Julie Munch (2)
01:55.62
110
U12 W1X Junior u. 12 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Melissa Harati(1)
03:00.92
111
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
02:04.46
2 4 Roskilde/KCR I
  • Silje Trenter(1)
02:10.74
3 1 Hadsund IV
  • Maria Bak Jeppesen(1)
02:24.55
4 3 Hadsund III
  • Victoria Brink(1)
02:38.32
113
U13 M2X JM 2X D - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
01:48.36
2 3 Bagsværd/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
01:49.10
3 4 Bagsværd/KCB III
  • Aske Saltbæk(1)
  • Theis Wolfram(2)
02:05.27
4 2 Bagsværd/KCB II
  • Karl Heuer(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
02:18.88
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2019-08-24 14:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
01:39.44
2 9 Hadsund/Randers I
  • Oliver Bach(1)
  • Kian Harati(2)
01:42.74
3 7 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
  • August Riis Poulsen(2)
01:50.68
4 5 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
01:55.10
5 6 Bagsværd/KCB IV
  • Jakob Lynbech(1)
  • Jeppe Dolmer Nielsen(2)
01:56.55
115
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
  • August Husted Coutant(2)
01:41.02
2 3 Odense/KCO I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
01:43.08
3 2 Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Carl Emil Melander(2)
01:50.38
116
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
  • Gustav Krogh(2)
02:10.67
2 2 Bagsværd/KCB I
  • Oscar Millar(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:28.04
117
U15 M2X JM 2X C begynder** - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund/Randers I
  • Alexander Magnussen(1)
  • Kristian Dahl(2)
01:52.17
2 1 Roskilde/KCR I
  • William Windel Krogh(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
02:04.02
119
U13 W2X JW 2X D begynder** - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
  • Naja Lübeck(2)
02:02.40
2 3 Hadsund III
  • Kathrine Jacobsen(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
02:29.38
3 2 Hadsund II
  • Cille Hougaard(1)
  • Josefine Brink(2)
02:44.41
121
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm(1)
  • Amalie Laurholt(2)
02:01.74
122
U12 W1X Junior u. 12 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 14:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/KCB I
  • Cecilia Kroll(1)
02:18.67
2 5 Sorø III
  • Kirsten Taulbjerg(1)
02:19.39
3 2 Sorø II
  • Frederikke Aagaard(1)
02:33.05
4 4 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
04:08.58
123
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2019-08-24 15:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd/KCB IV
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
01:59.00
2 9 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
02:03.18
3 12 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:06.20
4 11 Stevns/KCB I
  • Isabella Bache(1)
02:06.59
5 8 Bagsværd/KCB III
  • Hannah Thrane(1)
02:12.79
6 7 Bagsværd/KCB II
  • Clara Ohlsen(1)
02:17.55
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund II
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
01:51.78
2 4 Rødvig I
  • Frederikke Munch **(1)
01:59.53
3 3 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
02:01.57
4 1 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
02:03.70
125
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/KCB I
  • Otto Kjærulff(1)
02:21.10
126
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund II
  • Lucas Hvid(1)
02:08.46
2 4 Roskilde/KCR I
  • Esben Friis Thanning(1)
02:10.70
3 2 Odense/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
02:15.74
4 6 Hadsund I
  • Mathias Skjoldborg(1)
02:17.46
5 3 Randers I
  • Victor Dauggard(1)
02:20.11
6 1 København I
  • Viggo Lambert(1)
02:20.35
127
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Randers I
  • Alexander Magnussen(1)
01:58.88
2 4 Hadsund I
  • Kristian Dahl(1)
02:01.36
3 1 Roskilde/KCR I
  • William Windel Krogh(1)
02:23.37
128
U11 W/M 1X-Edon JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single** - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd/KCB I
  • Oscar Millar(1)
03:06.30
2 6 Sorø II
  • Celina Juhl(1)
03:07.43
130
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
02:42.87
2 1 Skjold I
  • Felix Brettschneider(1)
02:48.59
3 2 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
02:52.08
131
U15 W/M 2X Junior u. 15 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Dragør/Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Frederik Juel Hansen(2)
01:50.42
2 3 Bagsværd/Stevns/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Isabella Bache(2)
01:50.66
3 4 Bagsværd/KCB I
  • Cecilia Kroll(1)
  • Theis Wolfram(2)
02:04.22
4 1 Sorø I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Mads Christensen(2)
02:04.54
132
U17 W/M 2X Junior u. 17 2X - 500m 1. Afdeling
2019-08-24 15:35
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR/Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
01:42.12
2 4 Bagsværd/Skjold/KCB
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Ask Høyer Splittorff(2)
01:46.65
3 2 Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm(1)
  • Noah Schioldan(2)
01:49.30
4 1 Odense/KCO II
  • Amalie Laurholt(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
01:53.34
133
W/M 8+ Åben 8+ - 500m A Finale
2019-08-24 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
  • Gustav Overgaard Hamann(3)
  • Kian Harati(4)
  • Kristian Dahl(5)
  • Lea Lûbeck(6)
  • Amalie Hvid Rasmussen(7)
  • AnneSofie Zenft Busse(8)
  • Emilia W. Fjallsbak(cox)
01:38.40
2 2 Bagsværd/KCB I
  • Hannah Thrane(1)
  • Clara Ohlsen(2)
  • Jeppe Dolmer Nielsen(3)
  • Jakob Lynbech(4)
  • Buster Kiilerich Madsen(5)
  • Aske Saltbæk(6)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(7)
  • Karl Heuer(8)
  • Frida Elleberg Møller(cox)
01:52.16
3 3 Dragør/Hadsund/Sorø
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Lucas Hvid(2)
  • August Husted Coutant(3)
  • Sebastian Faber Steffensen(4)
  • Kathrine Helmer Jacobsen(5)
  • Victoria Brink(6)
  • Josefine Brink(7)
  • Mathias Skjoldborg(8)
  • Agnete Munk(cox)
01:58.10