Resultater C2 Euro Slide Open 2011

101
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
02:03.0
2 9 Kerteminde Roklub/Odense Roklub I
  • Josefine Drud(1)
  • Marta Kempf(2)
02:05.0
3 8 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
02:07.3
4 1 Bagsværd Roklub II
  • Sille Willum Foltinger(1)
  • Emma Hammer(2)
02:15.5
5 10 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Sara Hundstrup(2)
02:22.5
6 7 Odder Roklub II
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
02:14.5
7 2 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Camilla Bluhme(2)
02:22.0
8 4 Bagsværd Roklub I
  • Anne Holst Padkjær(1)
  • Regitze Bay(2)
02:16.5
9 5 Odder Roklub III
  • Kirstine Kristensen(1)
  • Sarah M.(2)
02:20.0
10 6 Sorø Roklub IV
  • (1)
  • (2)
02:32.5
102
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 12:08
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Ægir I
  • Marie Gram Pietraszek(1)
  • Sara Nissen(2)
03:47.4
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Line Møller(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
03:51.4
3 9 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
  • Iben Østergaard(2)
03:54.5
4 11 Bagsværd Roklub/Öresjö Rodd I
  • Mathilde Persson(1)
  • Lovisa Claesson(2)
03:46.9
5 6 Halmstad Rodd I
  • Anna Hansson(1)
  • Amanda Tholin(2)
03:54.0
6 14 Mölndals Roddklubb I
  • Lisa Sellert(1)
  • Mimi Grosselius(2)
04:00.5
7 8 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
03:57.0
8 3 Falkenberg RK I
  • Lovisa Wallin(1)
  • Moa Johansson(2)
03:57.0
9 7 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
03:54.0
10 10 Bagsværd Roklub III
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Karen Neergaard(2)
04:00.5
11 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
04:00.4
12 12 Falkenberg RK/Öresjö Rodd I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Annie Svensson(2)
04:04.5
13 13 Københavns Roklub I
  • Siri Scharloav Hummelsberger(1)
  • Line Lundberg Friis(2)
04:25.0
14 1 Falkenberg RK/Strömstad Roddklubb I
  • Caroline Jonsson(1)
  • Petra Ludvigsson(2)
04:17.5
103
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 12:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Lassen(1)
  • Magnus Aggernæs(2)
01:57.0
2 4 Odder Roklub VI
  • Johan Petersen(1)
  • Jakob Opalka(2)
01:59.9
3 20 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
01:57.0
4 17 Odder Roklub VII
  • Tobias Winther(1)
  • Christioffer Schiefer Thorsdal(2)
02:04.5
5 16 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
02:00.0
6 22 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Mathias Ven(2)
02:05.0
7 1 Roforeningen KVIK II
  • Emil Laursen(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
01:59.5
8 6 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
02:01.0
9 24 Odense Roklub I
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
02:01.5
10 19 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Tristan Bierring(2)
02:04.5
11 9 Odder Roklub III
  • Marinus Fredslund(1)
  • Stefan Lara(2)
02:02.5
12 2 Københavns Roklub III
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Mathias Nielsen(2)
02:07.5
13 15 Odense Roklub II
  • Asger Kiehn(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
02:07.5
14 18 Lyngby Roklub II
  • Victor Kyllesbech(1)
  • Jacob Anker(2)
02:11.4
15 8 Københavns Roklub II
  • Hans Martin Sandager(1)
  • (2)
02:13.5
16 12 Odder Roklub IV
  • Asgar Damsgaard(1)
  • Aske Rasborg Best(2)
02:09.5
17 11 Odder Roklub V
  • Bjarke Damsgaard(1)
  • Magnus Rasborg Best(2)
02:13.0
18 10 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
02:13.5
19 28 Odense Roklub III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
02:19.0
20 25 Bagsværd Roklub III
  • Mads-Emil Leolnar-Søe(1)
  • August Hein(2)
02:13.0
21 23 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
02:27.0
22 26 Lyngby Roklub III
  • Søren Baastrup(1)
  • Lauritz Baastrup(2)
02:29.5
23 3 Bagsværd Roklub VII
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Benjamin Riishede Jørgensen(2)
02:30.5
24 14 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Østergaard(1)
  • X Axel Bay(2)
02:48.0
104
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 12:27
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby Roklub/Odense Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
  • Nick H. Larsen(2)
03:19.5
2 3 Åhus Roddklubb I
  • Christoffer Hansson(1)
  • Tim Block(2)
03:33.5
3 9 Københavns Roklub I
  • Jonathan Sølve(1)
  • Fredrik Leicht(2)
03:29.0
4 12 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Tim Antonie-Hansen(2)
03:26.9
5 5 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
  • Mads Kjøller(2)
03:36.5
6 17 Öresjö Rodd I
  • Victor Rissanen(1)
  • Karl Ståhlbert(2)
03:42.0
7 2 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Laurids Cordtz Larsen(2)
03:42.0
8 18 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
03:29.5
9 1 Mölndals Roddklubb I
  • Filip Nilsson(1)
  • Oskar Svensson(2)
03:29.7
10 13 Roforeningen KVIK I
  • Christoffer Clausen(1)
  • Philip Tobin(2)
03:46.0
11 19 Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
  • Karl Norberg(1)
  • Joel Järlesäter(2)
03:36.5
12 16 Roklubben Furesø II
  • Thor Lolk-Hansen(1)
  • Loui Wentzel(2)
03:46.5
13 15 Odder Roklub II
  • Mads Hougaard(1)
  • Simon Kejser(2)
03:30.0
14 10 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
03:39.5
15 4 Odder Roklub I
  • Christian Krogh(1)
  • Emil Kreuzfeldt Rasmussen(2)
03:41.0
16 20 Bagsværd Roklub I
  • Jakob Grove Klahsen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
03:41.5
17 8 Falkenberg RK I
  • Marcus Stjernström(1)
  • Martin Johansson(2)
03:47.0
18 14 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
  • N N(2)
03:48.9
19 11 Roforeningen KVIK II
  • Gustav Vangsgaard(1)
  • Nicolai Lassen(2)
03:51.5
105
W2-Slide Åben Kvinder 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 12:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
03:37.4
2 2 Danske Studenters Roklub II
  • Rannva Lava(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
03:43.3
3 7 Danske Studenters Roklub III
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Emilie Ipsen(2)
03:46.5
4 3 Kraftcenter København I
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
  • Sarah Christensen(2)
03:42.0
5 8 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
  • Louise Wissing(2)
03:47.5
6 4 Kraftcenter København II
  • Kirstine Halberg Engel(1)
  • Signe Bech(2)
03:57.0
7 10 Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Ida Nymann Petersen(2)
03:49.0
8 9 Kalundborg Roklub I
  • Marianne Vinsand(1)
  • Rie Enøe Kristensen(2)
04:04.0
9 12 Odder Roklub I
  • Lisa Amby(1)
  • Charlotte Larsen(2)
04:17.5
106
M2-Slide Åben Mænd 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 12:46
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub II
  • Sverri Sandberg (DSR)(1)
  • Steffen Bonde(2)
02:59.9
2 8 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Frank Steffensen(2)
03:01.9
3 1 Danmarks Rocenter III
  • Jacob Barsøe(1)
  • Henrik Stephansen(2)
02:57.3
4 7 Danmarks Rocenter II
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Morten Jørgensen(2)
02:59.8
5 4 Danmarks Rocenter I
  • (1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
03:01.4
6 11 Danmarks Rocenter IV
  • Emil Espensen(1)
  • Thorbjørn Patscheider(2)
03:05.3
7 9 Amager Ro- og Kajakklub II
  • Asbjørn Adsersen(1)
  • Søren Frank Andersen(2)
03:13.8
8 5 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Jesper Mikkelsen(1)
  • Thomas Hansen(2)
03:09.3
9 10 Bagsværd Roklub II
  • Rasmus Jakobsen(1)
  • Oscar Petersen(2)
03:13.9
10 12 Danmarks Rocenter V
  • Andreas Rasmussen(1)
  • Mike Christensen(2)
03:07.4
11 13 Danmarks Rocenter VI
  • Frederic Maigaard(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
03:12.9
12 3 Odder Roklub I
  • Michael Brandt(1)
  • Per Amby(2)
03:12.4
13 14 Danmarks Rocenter VII
  • Daniel Graff(1)
  • Frederik Secher(2)
03:16.5
107
30+ W/M 2-Slide Masters  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 12:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub II
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Engelbrecht(2)
04:34.4
2 1 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Stig Rasmussen(2)
04:37.4
3 10 Lyngby Roklub I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
04:47.5
4 5 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Anette Andersen(2)
04:25.5
5 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jane Steensberg(2)
04:29.0
6 13 Bagsværd Roklub III
  • Anders Weidick Andersen(1)
  • John Petersen(2)
04:57.0
7 3 Bagsværd Roklub II
  • Carsten Bech(1)
  • Claus Thomsen(2)
05:02.5
8 4 Bagsværd Roklub I
  • Anders Bøgelund(1)
  • Henrik Berg Nissen(2)
05:10.0
9 12 Bagsværd Roklub IV
  • Lene Balschmidt(1)
  • Vibeke Thomsen(2)
04:18.0
10 7 Hellerup Roklub I
  • Maureen Jørgensen(1)
  • Karin Helmer Jensen(2)
04:41.0
11 6 Bagsværd Roklub VI
  • Mette Hass(1)
  • Jytte Lausten(2)
04:38.5
12 9 Bagsværd Roklub V
  • Gitte Hansen-Møller(1)
  • Kirsten Boegh(2)
04:48.5
110
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Kerteminde Roklub/Odense Roklub I
  • Josefine Drud(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Anne Larsen(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
01:53.5
2 2 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
01:58.5
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Anne Holst Padkjær(2)
  • Sille Willum Foltinger(3)
  • Regitze Bay(4)
02:04.5
4 3 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Camilla Bluhme(2)
  • (3)
  • Sara Hundstrup(4)
02:12.4
111
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/Roklubben Ægir I
  • Ida Dsane Andersen(1)
  • Helene Olesen(2)
  • Rebecca Busk(3)
  • Sofie Råberg Mikkelsen(4)
04:01.0
2 3 Bagsværd Roklub/Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Anna Hansson(3)
  • Line Møller(4)
04:08.5
3 4 Bagsværd Roklub/Falkenberg RK II
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
  • Karen Neergaard(3)
  • Annie Svensson(4)
04:10.5
4 5 Bagsværd Roklub/Falkenberg RK/Öresjö Rodd I
  • Mathilde Persson(1)
  • Lovisa Claesson(2)
  • Caroline Jonsson(3)
  • Frederikke Bay Toft(4)
04:09.0
5 1 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Julie Poulsen(2)
  • Sarah Moslund(3)
  • Kirstine Kristensen(4)
04:19.4
112
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 14:01
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
  • Nicolai Lassen(2)
  • Magnus Aggernæs(3)
  • Oliver Kviat Antonsen(4)
01:58.5
2 7 Odense Roklub I
  • Asger Kiehn(1)
  • Frederik Malling(2)
  • Noah Dimon(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
02:02.5
3 6 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(3)
  • Mathias Nielsen(4)
02:03.5
4 4 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
  • Jonas Grønkjær Pedersen(2)
  • Julius Benjamin Osmundsen(3)
  • Peter Torp Eklund(4)
02:05.6
5 11 Odder Roklub I
  • Aske Rasborg Best(1)
  • Asgar Damsgaard(2)
  • Simon Kejser(3)
  • Johan Petersen(4)
02:06.3
6 8 Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard(1)
  • Christioffer Schiefer Thorsdal(2)
  • Jakob Opalka(3)
  • Magnus Rasborg Best(4)
02:09.5
7 5 Odder Roklub III
  • Marinus Fredslund(1)
  • Stefan Lara(2)
  • Johannes Dahm(3)
  • Tobias Winther(4)
02:08.0
8 12 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Ven(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
02:18.5
9 10 Lyngby Roklub I
  • Lauritz Baastrup(1)
  • Jacob Anker(2)
  • Victor Kyllesbech(3)
  • Søren Baastrup(4)
02:19.5
10 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • (3)
  • (4)
02:28.4
11 9 Bagsværd Roklub II
  • Benjamin Riishede Jørgensen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • X Axel Bay(3)
  • Jacob Østergaard(4)
02:29.5
113
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 14:11
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby Roklub/Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Alexander Modest(2)
  • Oliver Rying Thomsen(3)
  • Tim Antonie-Hansen(4)
03:29.0
2 3 Åhus Roddklubb/Öresjö Rodd I
  • Victor Rissanen(1)
  • Karl Ståhlbert(2)
  • Christoffer Hansson(3)
  • Tim Block(4)
03:43.0
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Anders Lindblom(2)
  • Andreas Sloth(3)
  • (4)
03:34.6
4 Falkenberg RK/Københavns Roklub/Mölndals Roddklubb I
  • Tobias Mortensen(1)
  • Filip Nilsson(2)
  • Oskar Svensson(3)
  • Eric Bierketvedt(4)
03:40.5
5 9 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Christoffer Clausen(1)
  • Philip Tobin(2)
  • Gustav Vangsgaard(3)
  • Thor Lolk-Hansen(4)
03:49.5
6 2 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(3)
  • Markus Kojo Hagan(4)
03:37.0
7 5 Falkenberg RK/Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
  • Marcus Stjernström(1)
  • Martin Johansson(2)
  • Karl Norberg(3)
  • Joel Järlesäter(4)
03:44.5
8 8 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
  • Mads Kjøller(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Tristan Bierring(4)
03:46.5
9 1 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
  • Jakob Grove Klahsen(3)
  • Emil Eigenbrod(4)
03:45.5
10 10 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Christian Krogh(2)
  • Emil Kreuzfeldt Rasmussen(3)
  • Rasmus Mogensen(4)
03:50.7
114
W4-Slide Åben Kvinder 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 14:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub II
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
  • Janne Flensborg Otzen(3)
  • Rannva Lava Olsen(4)
03:30.0
2 1 Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I
  • Lea Jakobsen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
  • Christina Rindom(3)
  • Nina Byriel Kronborg(4)
03:35.5
3 6 Danmarks Rocenter I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
  • Rikke C Nielsen(3)
  • Signe Bech(4)
03:35.5
4 5 Bagsværd Roklub/Falkenberg RK/Öresjö RS I
  • Carin Anderson(1)
  • Frida Johansson(2)
  • Veronika Karlsson(3)
  • Maria Wilgotsson (4)
03:42.5
5 4 Kraftcenter København I
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
  • Kirstine Halberg Engel(2)
  • Sarah Christensen(3)
  • Helene Nygaard Olsen(4)
03:35.0
6 3 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
  • Louise Wissing(3)
  • Ida Nymann Petersen(4)
03:40.5
7 2 Københavns Roklub I
  • Anne Sevelsted(1)
  • Diana Kofod(2)
  • Mette Munch Madsen(3)
  • Stine Andersen(4)
03:58.5
115
M4-Slide Åben Mænd 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 14:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmarks Rocenter I
  • Henrik Stephansen(1)
  • Jacob Barsøe(2)
  • Kasper Jørgensen(3)
  • Morten Jørgensen(4)
02:59.0
2 1 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
  • (2)
  • Thomas Larsen(3)
  • (4)
03:12.9
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Per Sørensen(1)
  • Kristoffer Hoffmann(2)
  • Peter Sejr(3)
  • Emil Heinrichsen(4)
03:13.4
116
30+ W/M 4-Slide Masters  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2011-11-19 14:46
Plac. # Navn Tid
1 7 Brandvæsnets Idrætsforening I
  • Jesper Thimgaard(1)
  • John Busk(2)
  • Thomas Vedsmand(3)
  • Torben Kristiansen(4)
04:24.5
2 10 Sorø Roklub IV
  • Gert Iversen(1)
  • Peder Lillelund(2)
  • Bo Vilhelmsen(3)
  • Christian Mølvig(4)
04:30.0
3 6 Hellerup Roklub I
  • Arne Månsson(1)
  • Johnny Bloch(2)
  • Rolf Traberg(3)
  • Thomas Weise(4)
04:24.5
4 2 Sorø Roklub III
  • Leif Hansen(1)
  • Uffe Søgaard(2)
  • (3)
  • (4)
04:41.0
5 9 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
04:29.0
6 8 Lyngby Roklub I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • John Knudsen(2)
  • Jørgen Engelbrecht(3)
  • Lasse Nielsen(4)
04:36.5
7 5 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Ole Kongsbak(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
04:38.2
8 3 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • (2)
  • Jane Steensberg(3)
  • Merete Busk(4)
04:31.5
9 4 Bagsværd Roklub I
  • Anders Bøgelund(1)
  • Anders Weidick Andersen(2)
  • Carsten Bech(3)
  • Henrik Berg Nissen(4)
05:12.5
10 1 Bagsværd Roklub II
  • Kirsten Boegh(1)
  • Vibeke Thomsen(2)
  • Mette Hass(3)
  • Lene Balschmidt(4)
04:22.4
120
U19 W8-Slide Junior u. 19 Piger 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub/Roklubben Furesø/Roklubben Ægir I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Rebecca Busk(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Ida Kollerup Larsen(4)
  • Ida Dsane Andersen(5)
  • Marie Gram Pietraszek(6)
  • Sara Nissen(7)
  • Anne Larsen(8)
01:49.9
2 4 Bagsværd Roklub/Falkenberg RK I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Karen Neergaard(2)
  • Linnea Hallgren(3)
  • Fie Johansen(4)
  • Iben Østergaard(5)
  • Line Møller(6)
  • Ida Gørtz Jacobsen(7)
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(8)
01:52.0
3 2 Falkenberg RK/Halmstad Rodd/Strömstad Roddklubb/Öresjö Rodd I
  • Petra Ludvigsson(1)
  • Caroline Jonsson(2)
  • Lovisa Wallin(3)
  • Moa Johansson(4)
  • Anna Hansson(5)
  • Amanda Tholin(6)
  • Annie Svensson(7)
  • Lovisa Claesson(8)
01:54.0
4 3 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • Ida Langkjær(5)
  • (6)
  • (7)
  • (8)
01:52.4
121
U19 M8-Slide Junior u. 19 Drenge 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 16:08
Plac. # Navn Tid
1 4 Falkenberg RK/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb/Öresjö Rodd I
  • Joel Järlesäter(1)
  • Tim Block(2)
  • Christoffer Hansson(3)
  • Victor Rissanen(4)
  • Karl Ståhlbert(5)
  • Mamrtin Johansson(6)
  • Filip Nilsson(7)
  • Oskar Svensson(8)
01:51.7
2 6 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Rebecca Busk(3)
  • Sofie Råberg Mikkelsen(4)
  • Bastian Secher(5)
  • Oliver Rying Thomsen(6)
  • Tim Antonie-Hansen(7)
  • Nick H. Larsen(8)
01:48.5
3 2 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Emil Laursen(1)
  • Nicolai Lassen(2)
  • Magnus Aggernæs(3)
  • Oliver Kviat Antonsen(4)
  • Christoffer Clausen(5)
  • Philip Tobin(6)
  • Gustav Vangsgaard(7)
  • Mads Kjøller(8)
01:53.0
4 11 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Jens Albert Graudal(4)
  • Jakob Lillelund(5)
  • Anders Lindblom(6)
  • Andreas Sloth(7)
  • (8)
01:50.9
5 7 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
  • Emil Søndergård Hansen(2)
  • Henrik Georg Eriksen(3)
  • Markus Kojo Hagan(4)
  • Frederik Theil Jensen(5)
  • Lasse Hegner(6)
  • Loui Wentzel(7)
  • Julius Benjamin Osmundsen(8)
01:56.5
6 9 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Tobias Mortensen(2)
  • Jonathan Sølve(3)
  • Sebastian Sølve(4)
  • Sebastian Bache(5)
  • Mathias Nielsen(6)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(7)
  • Hans Martin Sandager(8)
01:54.5
7 3 Odder Roklub II
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Christian Krogh(2)
  • Christioffer Schiefer Thorsdal(3)
  • Emil Kreuzfeldt Rasmussen(4)
  • Jakob Opalka(5)
  • Johan Petersen(6)
  • Rasmus Mogensen(7)
  • Simon Kejser(8)
01:55.0
8 10 Bagsværd Roklub/Falkenberg RK/Københavns Roklub/Mölndals Roddklubb/Roskilde Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
  • Jakob Grove Klahsen(3)
  • (4)
  • Alexander Kische(5)
  • Eric Bierketvedt(6)
  • Filip Nilsson(7)
  • Oskar Svensson(8)
01:58.0
9 8 Kerteminde Roklub/Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Josefine Drud(2)
  • Line Katrine Olsen(3)
  • Søren Dahl Hansen(4)
  • Frederik Malling(5)
  • Noah Dimon(6)
  • Malte Rusbjerg(7)
  • Marta Kempf(8)
01:54.5
10 1 Odder Roklub I
  • Marinus Fredslund(1)
  • Stefan Lara(2)
  • Asgar Damsgaard(3)
  • Tobias Winther(4)
  • Magnus Rasborg Best(5)
  • Aske Rasborg Best(6)
  • Bjarke Damsgaard(7)
  • Johannes Dahm(8)
02:00.3
11 5 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Mathias Ven(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
  • Nicolai Jørgensen(5)
  • X Axel Bay(6)
  • Benjamin Riishede Jørgensen(7)
  • Oliver Skov Jerkovic(8)
02:04.0
122
W8-Slide Åben Kvinder 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 16:26
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Helle Tibian(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
  • Anna Munck Laybourn(3)
  • Janne Flensborg Otzen(4)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(5)
  • Rannva Lava Olsen(6)
  • Emilie Ipsen(7)
  • Louise Wissing(8)
01:48.5
2 2 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Lone Brink Rasmussen(2)
  • Sarah Christensen(3)
  • Cathrine Østerberg(4)
  • Ulla Jacobsen(5)
  • Mejse Andersen(6)
  • Signe Bech(7)
  • Aja Runge Holmegaard(8)
01:52.5
3 3 Bagsværd Roklub/Falkenberg RK/Mölndals Roddklubb/Öresjö RS I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
  • Mimi Grosselius(2)
  • Lisa Sellert(3)
  • Carin Anderson(4)
  • Frida Johansson(5)
  • Veronika Karlsson(6)
  • Maria Wilgotsson (7)
  • Mia Elisabeth Espersen(8)
01:53.5
4 5 Københavns Roklub I
  • Stine Andersen(1)
  • Diana Kofod(2)
  • Mette Munch Madsen(3)
  • Pia Erikstrup(4)
  • Anne Sevelsted(5)
  • Tora Jorn(6)
  • Karen Sørensen(7)
  • Betina Holck(8)
01:58.8
5 4 Odder Roklub I
  • Charlotte Larsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
  • Juliane Elander(3)
  • Julie Poulsen(4)
  • Signe Høegstad(5)
  • Lisa Amby(6)
  • Mette Leitzke Sørensen(7)
  • Maibritt Lund(8)
01:56.5
123
M8-Slide Åben Mænd 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 16:46
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter København I
  • Jacob Jespersen(1)
  • Michael Ludwigsen(2)
  • Mikkel Jacobsen(3)
  • Jens Olav Dahlgaard(4)
  • Jes Struck(5)
  • Ole Søgaard(6)
  • Peter Søgaard(7)
  • Sophus Johannesen(8)
01:37.1
2 1 Kerteminde Roklub I
  • Morten Haubro Petersen(1)
  • Stig Nielsen(2)
  • Martin Haubro Petersen(3)
  • Jeppe Mogensen(4)
  • Patrick Nielsen(5)
  • Mark Guldbrandsen(6)
  • Mikkel Jensen(7)
  • Martin Kjeldsen(8)
01:39.7
3 3 Sorø Roklub 2
  • Lars Bo Andersen(1)
  • (2)
  • Thomas Larsen(3)
  • Gert Iversen(4)
  • Peder Lillelund(5)
  • Bo Vilhelmsen(6)
  • Christian Mølvig(7)
  • (8)
01:39.0
4 4 Danmarks Rocenter I
  • Frederik Secher(1)
  • Daniel Graff(2)
  • Andreas Rasmussen(3)
  • Mike Christensen(4)
  • Frederic Maigaard(5)
  • Thorbjørn Patscheider(6)
  • Emil Espensen(7)
  • Nicolai Skjølstrup(8)
01:38.5
5 2 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
  • Per Amby(2)
  • Michael Brandt(3)
  • Mads Hougaard(4)
  • Jacob Opalka(5)
  • Christian Krogh(6)
  • Anders Leitzke Sørensen(7)
  • Emil Kreuzfeldt Rasmussen(8)
01:36.9
124
30+ W/M 8-Slide Masters  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2011-11-19 16:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub
  • Bjarne Hjorth(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • Uffe Søgaard(5)
  • Leif Hansen(6)
  • (7)
  • (8)
01:56.0
2 1 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub II
  • Inger Koch(1)
  • Jørgen Engelbrecht(2)
  • John Knudsen(3)
  • Ida Nymann Petersen(4)
  • Torben Møller(5)
  • Reiner Modest(6)
  • Hans Nøhr(7)
  • Henning Bay(8)
01:55.6
3 4 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Niels Nielsen(2)
  • Jørgen Elkær(3)
  • Carsten Blichfeldt(4)
  • Carl Ove Hansen(5)
  • Lasse Nielsen(6)
  • Berndt Mogensen(7)
  • Stig Rasmussen(8)
01:59.4
4 2 Bagsværd Roklub I
  • John Petersen(1)
  • Carsten Bech(2)
  • Claus Thomsen(3)
  • Anders Weidick Andersen(4)
  • Lene Balschmidt(5)
  • Mette Hass(6)
  • Jytte Lausten(7)
  • Vibeke Thomsen(8)
01:57.5