Resultater C2 Euro Slide Open 2013

101
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 12:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
02:10.5
2 6 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
02:11.0
3 13 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
  • Julie Brandt(2)
02:12.5
4 9 Næstved Roklub/Sorø Roklub I
  • (1)
  • Anna Frimann(2)
02:13.0
5 4 Odder Roklub III
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
02:13.5
6 8 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
02:17.0
7 1 Roforeningen KVIK I
  • Anna Hof(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:20.0
8 7 Lyngby Dameroklub/Odense Roklub I
  • Stella Neubert(1)
  • Tobias Taudal(2)
02:20.5
9 2 Lyngby Dameroklub V
  • (1)
  • Alma Mikkelsen(2)
02:22.0
10 12 Bagsværd Roklub II
  • Louise Hyldager(1)
  • Nicoline Seehausen Hansen(2)
02:25.5
11 5 Roklubben Furesø II
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
02:26.0
12 3 Lyngby Dameroklub IV
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
02:35.0
102
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 12:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
03:51.5
2 2 Bagsværd Roklub IX
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Mathilde Persson(2)
03:52.4
3 15 Odense Roklub II
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
03:52.9
4 9 Aarhus Roklub/Odder Roklub I
  • Sarah Moslund(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
03:53.0
5 12 Roskilde Roklub II
  • Freja Krüger(1)
  • Simone Sørensen(2)
03:54.7
6 14 Bagsværd Roklub III
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Emma Hammer(2)
03:58.0
7 17 Sorø Roklub II
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
03:59.7
8 16 Bagsværd Roklub V
  • Stine Mathiasen(1)
  • Marie Mørch(2)
04:00.0
9 13 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Charlotte Thor(2)
04:00.9
10 7 Bagsværd Roklub IV
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
04:04.5
11 1 Odder Roklub II
  • Anna Frandsen(1)
  • Olivia Cardel(2)
04:05.4
12 10 Roskilde Roklub IV
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Mathilde Laursen(2)
04:09.3
13 5 Odense Roklub I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(2)
04:15.4
14 18 Københavns Roklub I
  • Matilde Friis(1)
  • Natacha Bergmann(2)
04:18.9
15 11 Bagsværd Roklub VI
  • Alma Lundin(1)
  • Emilie Jersild(2)
04:19.3
16 8 Bagsværd Roklub VIII
  • Regitze Bay(1)
  • Emilie Granskov Hansen(2)
04:24.0
103
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 12:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub IV
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Kristian Alm(2)
01:57.0
2 1 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
01:57.5
3 19 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
01:59.0
4 7 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
02:01.0
5 4 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
02:01.5
6 11 Roklubben Furesø I
  • Frederik Rude(1)
  • Jonas Lund(2)
02:03.0
7 2 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
02:03.5
8 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
02:03.5
9 18 Bagsværd Roklub VIII
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
  • Thomas G Rasmussen(2)
02:08.5
10 10 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02:08.5
11 14 Bagsværd Roklub VI
  • William Zachariasen(1)
  • Aksel Bay(2)
02:11.0
12 17 Odense Roklub II
  • Anders Salling(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
02:11.0
13 15 Bagsværd Roklub V
  • Jonatan Dahl(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
02:13.0
14 13 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Østergaard(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
02:14.0
15 16 Bagsværd Roklub I
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Jakob Rud Bernhardt(2)
02:19.5
16 3 Roklubben Furesø III
  • Lauge Endel Rønn(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
02:20.4
17 12 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
02:21.0
18 8 Bagsværd Roklub VII
  • Asbjørn Bay(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:28.5
19 6 Bagsværd Roklub III
  • Frederik Lautrup-Nielsen(1)
  • Niels Østergaard(2)
02:29.5
104
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 12:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Bastian Secher(2)
03:06.0
2 14 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
03:14.0
3 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Niels Frederiksen(2)
03:15.0
4 8 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Marcus Johansen(2)
03:21.5
5 17 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
03:23.4
6 11 Københavns Roklub II
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Sølve(2)
03:25.0
7 6 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Mathias Martin Nielsen(2)
03:25.4
8 13 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
03:29.5
9 12 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
  • Gustav Vangsgaard(2)
03:32.0
10 16 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø III
  • Mikkel Aaslet(1)
  • Jonas Lund(2)
03:34.5
11 15 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø II
  • Jacob Grove Klahsen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
03:37.0
12 3 Lyngby Roklub IV
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Kathrine Kristensen(2)
03:41.5
105
W2-Slide Åben Kvinder 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 13:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
  • Marie Westhausen Gottlieb(1)
  • Christina Pultz(2)
03:38.5
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Mia Sørensen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
03:42.0
3 3 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Sarah Jürgensen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
03:42.0
4 2 Danmarks Rocenter I
  • Helene Nygaard Olsen(1)
  • Aja Runge Holmegaard(2)
03:42.4
5 7 Bagsværd Roklub II
  • Line Møller(1)
  • Kirstine Halberg Engel(2)
03:50.5
6 4 Rønne Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
  • Kate Petersen(2)
03:54.0
106
M2-Slide Åben Mænd 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 13:15
Plac. # Navn Tid
1 10 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
03:03.3
2 4 Danmarks Rocenter I
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
03:03.5
3 11 Danmarks Rocenter II
  • Frank Steffensen(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
03:04.0
4 16 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Sebastian Terp(2)
03:05.0
5 17 Lyngby Roklub III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
03:05.8
6 18 Odder Roklub/Odense Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
  • Oliver Kiehn(2)
03:09.4
7 3 Bagsværd Roklub II
  • Oscar Petersen(1)
  • Mike Christensen(2)
03:09.7
8 8 Danske Studenters Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
  • Emil Espensen(2)
03:10.3
9 14 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
  • Michael Brandt(2)
03:11.5
10 9 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(2)
03:14.0
11 5 Nordslesvigsk Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
  • Jesper Tronier Hansen(2)
03:14.0
12 13 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
  • Alexander Kische(2)
03:17.0
13 6 Bagsværd Roklub IV
  • Ole Søgaard(1)
  • Steffen Nielsen(2)
03:17.5
14 1 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
03:18.3
15 2 Bagsværd Roklub VI
  • Claus Helgesen(1)
  • Rémy Moulin(2)
03:24.0
107
30+W2-Slide Masters Kvinder  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub II
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
04:08.4
2 4 Danske Studenters Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
  • Margit Haahr Hansen(2)
04:17.0
3 2 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannesen(1)
  • Marianne Henney(2)
04:18.0
4 6 Sorø Roklub I
  • Ruth Köster(1)
  • Ulla Hvid(2)
04:20.5
5 5 Roklubben Furesø II
  • Jane Hagan(1)
  • Mette Møller(2)
04:22.5
6 3 Fredensborg Roklub II
  • Merete Boldt(1)
  • Bettina Cervin(2)
04:29.0
108
30+M2-Slide Masters Mænd  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 13:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
  • Per Amby(2)
03:30.0
2 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Uffe Søgaard(2)
03:34.5
3 4 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
  • Aage Pedersen(2)
03:35.0
4 3 Bagsværd Roklub IV
  • Ian Baden(1)
  • Mikael Espersen(2)
03:36.8
5 9 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Bo Hartz(2)
03:40.9
6 12 Lyngby Roklub I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
03:45.0
7 8 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
03:48.8
8 11 Fredensborg Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Ole Bastholm Jørgensen(1)
  • Michael Durbahn(2)
03:50.2
9 6 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Henning Bay(1)
  • Anders (Andersen) Bay(2)
03:51.4
10 7 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
03:51.5
11 13 Bagsværd Roklub V
  • Anders Weidick Andersen(1)
  • Claus Thomsen(2)
04:04.0
12 14 Bagsværd Roklub VI
  • Per Hass(1)
  • Per Steensen(2)
04:23.7
109
30+ W/M 2-Slide Masters  30+  2-Slide - 1000m A Finale
2013-11-23 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Nordslesvigsk Roklub/Ruderklub Flensburg I
  • Susan Arndt(1)
  • Sebastian Müller(2)
03:26.9
2 2 Nivå Roklub I
  • Lise Broskov Nielsen(1)
  • Kim Kjellerup(2)
03:49.0
110
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 14:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
  • (3)
  • (4)
02:07.5
2 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • (4)
02:07.9
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
  • Regitze Bay(3)
  • Louise Hyldager(4)
02:15.5
4 1 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
  • Sofie Miller(3)
  • Sofie Mosegaard(4)
02:16.6
5 2 Lyngby Dameroklub II
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Alma Mikkelsen(2)
  • (3)
  • Astrid Bruun Fejfer(4)
02:25.5
6 3 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I
  • Anna Hof(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
  • Ida Aggernaes(3)
  • Stella Neubert(4)
02:27.5
111
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 14:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
  • Astrid Steensberg(3)
  • (4)
03:53.5
2 4 Bagsværd Roklub V
  • Fie Johansen(1)
  • Frederikke Bay Toft(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Marianne Vinsand(4)
03:56.7
3 5 Bagsværd Roklub IV
  • Emma Hammer(1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Alma Lundin(4)
03:57.0
4 7 Aarhus Roklub/Odder Roklub/Silkeborg Roklub II
  • Charlotte Thor(1)
  • Helena Østergaard Rasmussen(2)
  • Julie Poulsen(3)
  • Olivia Cardel(4)
03:58.0
5 2 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Freja Krüger(2)
  • Silja Konoy Davidsen(3)
  • Simone Sørensen(4)
03:58.1
6 3 Bagsværd Roklub III
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Stine Mathiasen(3)
  • Emilie Jersild(4)
04:02.5
7 6 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(2)
  • Julie Gaumitz Storm(3)
  • Marta Kempf(4)
04:04.0
8 1 Aarhus Roklub/Odder Roklub II
  • Anna Frandsen(1)
  • Marie Poulsen(2)
  • Sarah Moslund(3)
  • Mette Køchs Nielsen(4)
04:07.5
112
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 14:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
01:53.8
2 6 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
  • Torbjørn Frankel(3)
  • Jonas Lund(4)
01:55.5
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Lautrup-Nielsen(1)
  • Jacob Østergaard(2)
  • Jeppe Palmberg(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
02:00.5
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
  • Kristian Alm(3)
  • Jonatan Dahl(4)
02:02.0
5 3 Odder Roklub III
  • Emil Grønlund(1)
  • Johan Arentoft Kristensen(2)
  • Jonathan Martin Lara(3)
  • Christine Meinert Cardel(4)
02:02.0
6 1 Odense Roklub I
  • Anders Salling(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
  • Laust Zwisler(3)
  • Andreas Finne Skovbakke(4)
02:02.5
7 10 Bagsværd Roklub IV
  • Asbjørn Bay(1)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(2)
  • Thomas G Rasmussen(3)
  • Nicoline Seehausen(4)
02:06.9
8 9 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Tobias Bundgaard(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Emilio Cordes Berg Arler(4)
02:08.0
9 5 Bagsværd Roklub III
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Jakob Rud Bernhardt(2)
  • Niels Østergaard(3)
  • William Zachariasen(4)
02:18.5
113
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 14:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(3)
  • Sebastian Sølve(4)
03:17.0
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Anders Lindblom(2)
  • Jakob Lillelund(3)
  • Jens Albert Graudal(4)
03:19.6
3 7 Maribo Roklub/Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • Laust Zwisler(3)
  • Christian Thor Hagemann(4)
03:26.0
4 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK II
  • Mathias Nielsen - KR(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
  • Gustav Vangsgaard(3)
  • Mathias Nielsen - KR(4)
03:30.5
5 8 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
  • Emil Søndergård Hansen(2)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(3)
  • Malthe Sebastian Puro(4)
03:30.5
6 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Frederik Rude(1)
  • Emil Eigenbrod(2)
  • Timon Strømgren(3)
  • Mathias Nielsen - KR(4)
03:32.0
114
W4-Slide Åben Kvinder 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 14:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmarks Rocenter I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Rikke Quist Hansen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Lisbet Falch Jakobsen(4)
03:28.0
2 3 Danmarks Rocenter II
  • Emma Kiehn(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Sarah Lauritzen(3)
  • Rannva Lava Olsen(4)
03:30.5
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Kirstine Halberg Engel(1)
  • Sarah Jürgensen(2)
  • Matilde Madsen(3)
  • Line Møller(4)
03:40.5
4 2 Rønne Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Kate Petersen(1)
  • Henriette Skavin(2)
  • Malene Windfeldt (3)
  • Lise Hendriksen(4)
03:54.5
115
M4-Slide Åben Mænd 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 14:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Roklub III
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Oliver Rying Thomsen(3)
  • Sebastian Terp(4)
03:09.0
2 6 Danmarks Rocenter II
  • Frank Steffensen(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
  • Steffen Bonde(3)
  • Henrik Stephansen(4)
03:10.4
3 2 Odder Roklub II
  • Michael Brandt(1)
  • Per Amby(2)
  • Tage Staal(3)
  • Alex Berg(4)
03:17.5
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Ole Søgaard(1)
  • Jens Olav Dahlgaard(2)
  • Steffen Nielsen(3)
  • Jes Struck(4)
03:17.9
5 4 Nordslesvigsk Roklub/Roforeningen KVIK II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Loui Lam(2)
  • Michael Ludwigsen(3)
  • Carl Traff(4)
03:18.0
6 1 Bagsværd Roklub II
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Mike Christensen(2)
  • Oscar Petersen(3)
  • Frederic Maigaard(4)
03:19.7
7 3 Lyngby Roklub II
  • Kathrine Kristensen(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(3)
  • Tim Antonie-Hansen(4)
03:24.5
116
30+W4-Slide Masters Kvinder  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 15:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Merete Busk(4)
04:17.5
2 1 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannessen(1)
  • Marianne Henney(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Mette Møller(4)
04:18.7
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Sonja Erichsen(1)
  • Kirsten Boegh(2)
  • Mette Hass(3)
  • Vibeke Thomsen(4)
04:26.5
4 3 Sorø Roklub II
  • Gitte Niven(1)
  • (2)
  • Bonnie Noer(3)
  • Annika Lindkvist(4)
04:27.5
5 2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub II
  • Sanne Poulin(1)
  • Merete Boldt(2)
  • Susie Vestergaard(3)
  • Bettina Cervin(4)
04:28.0
117
30+M4-Slide Masters Mænd  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2013-11-23 15:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Hellerup Roklub I
  • Thomas Weise(1)
  • Rolf Traberg(2)
  • Johnny Bloch(3)
  • Arne Månsson(4)
03:30.5
2 5 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
  • Lars Bo Andersen(3)
  • (4)
03:33.9
3 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Uffe Søgaard(4)
03:42.0
4 6 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
  • John Grunwald(3)
  • Stig Rasmussen(4)
03:43.0
5 3 Fredericia Roklub/Lemvig Roklub/Strib Ro- og Kajakklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
  • Peter Hvenegaard(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
03:43.0
6 1 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
03:48.5
7 7 Bagsværd Roklub I
  • Knud Bigum(1)
  • Henrik Berg Nissen(2)
  • John Petersen(3)
  • Carsten Bech(4)
04:20.0
118
30+ W/M 4-Slide Masters  30+  4-Slide - 1000m A Finale
2013-11-23 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Ruderklub Flensburg I
  • Sebastian Müller(1)
  • Susan Arndt(2)
  • Britta Hirschauer(3)
  • Margit Haahr Hansen(4)
03:32.0
2 1 Danske Studenters Roklub II
  • Jeppe Hørmand(1)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(2)
  • Lau Andersen(3)
  • Malene Nielsen(4)
03:44.0
119
30+ W/M 4-Slide Masters  30+  4-Slide - 1000m A Finale
2013-11-23 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Bertha Flensborg(1)
  • Mia Sørensen(2)
  • Claus Helgesen(3)
  • Rémy Moulin(4)
03:34.0
120
U19 W8-Slide Junior u. 19 Piger 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • Sara Hundstrup(2)
  • Astrid Brehmer(3)
  • (4)
  • (5)
  • Freja Liv Holmark(6)
  • (7)
  • (8)
02:06.0
2 3 Aarhus Roklub/Odder Roklub/Silkeborg Roklub II
  • Julie Poulsen(1)
  • Marie Poulsen(2)
  • Anna Frandsen(3)
  • Olivia Cardel(4)
  • Sarah Moslund(5)
  • Charlotte Thor(6)
  • Mette Køchs Nielsen(7)
  • Helena Østergaard Rasmussen(8)
02:06.5
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Marie Mørch(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
  • Ida Bruun Øemig(3)
  • Emilie Jersild(4)
  • Emma Hammer(5)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(6)
  • Stine Mathiasen(7)
  • Alma Lundin(8)
02:07.5
4 4 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø III
  • Jacob Lenzing(1)
  • Lauge Endel Rønn(2)
  • Kristine Søndergård Hansen(3)
  • Clara Møller(4)
  • Regitze Bay(5)
  • Aksel Bay(6)
  • Nicoline Seehausen Hansen(7)
  • Louise Hyldager(8)
02:16.7
5 5 Lyngby Dameroklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
  • Stella Neubert(3)
  • (4)
  • Alma Mikkelsen(5)
  • Xenia Kviat Antonsen(6)
  • Ida Aggernaes(7)
  • Tobias Taudal(8)
02:30.5
121
U19 W/M 8-Slide Junior u. 19 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 16:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Maribo Roklub/Odense Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • Malte Rusbjerg(3)
  • Anne Larsen(4)
  • Marta Kempf(5)
  • David Lønholm Shekufa(6)
  • Laust Zwisler(7)
  • Andreas Finne Skovbakke(8)
02:02.0
2 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
  • Torbjørn Frankel(3)
  • Frederik Rude(4)
  • Nicolai Krogsgaard(5)
  • Tobias Bundgaard(6)
  • Nicholas Andersen(7)
  • Emilio Cordes Berg Arler(8)
02:05.5
3 2 Bagsværd Roklub IV
  • Oskar Hagen(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
  • Frederik Lautrup-Nielsen(3)
  • Jeppe Palmberg(4)
  • Laura Bruun Øemig(5)
  • Oliver Skov Jerkovic(6)
  • Thomas G Rasmussen(7)
  • William Zachariasen(8)
02:09.0
4 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub II
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Anders Granskov Hansen(2)
  • Jacob Østergaard(3)
  • Jakob Rud Bernhardt(4)
  • Jonatan Dahl(5)
  • Kristian Alm(6)
  • Oscar Svane Hansen(7)
  • Niels Østergaard(8)
02:10.5
122
W8-Slide Åben Kvinder 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 16:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Matilde Madsen(1)
  • Kirstine Halberg Engel(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Sarah Jürgensen(4)
  • Lisbet Falch Jakobsen(5)
  • Marianne Vinsand(6)
  • Line Møller(7)
  • Fie Johansen(8)
01:49.5
2 3 Næstved Roklub/Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Anna Frimand(3)
  • Jane Steensberg(4)
  • (5)
  • Ida Brehmer(6)
  • Ruth Köster(7)
  • Ulla Hvid(8)
01:50.4
123
30+W8-Slide Masters Kvinder  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 16:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Merete Busk(4)
  • Gitte Niven(5)
  • (6)
  • Bonnie Noer(7)
  • (8)
02:09.5
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Annelise Lernov(1)
  • Sonja Erichsen(2)
  • Kirsten Boegh(3)
  • Kirsten Tjagvad(4)
  • Lene Balschmidt(5)
  • Mette Hass(6)
  • Jytte Lausten(7)
  • Vibeke Thomsen(8)
02:10.7
3 1 Roklubben Furesø
  • Karen Bjerre(1)
  • Anette Kyster(2)
  • Kirsten Lauritzen(3)
  • Bente Johannesen(4)
  • Helle Eklund(5)
  • Marianne Henney(6)
  • Jane Hagan(7)
  • Mette Møller(8)
02:14.0
124
30+M8-Slide Masters Mænd  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 16:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Lars Bo Andersen(3)
  • (4)
  • Peter Lindblom(5)
  • (6)
  • Leif Hansen(7)
  • Uffe Søgaard(8)
01:44.6
2 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold II
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peder Riis Hedegaard(2)
  • Peter Munch(3)
  • John Grunwald(4)
  • Carsten Blichfeldt(5)
  • Flemming Bay(6)
  • Niels Nielsen(7)
  • Peter Skov(8)
01:50.5
3 5 Bagsværd Roklub II
  • Ole Lindskov(1)
  • Per Hass(2)
  • Henrik Berg Nissen(3)
  • Knud Bigum(4)
  • Claus Thomsen(5)
  • Per Steensen(6)
  • John Petersen(7)
  • Carsten Bech(8)
02:02.7
125
M8-Slide Åben Mænd 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-11-23 16:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub II
  • Tim Antonie-Hansen(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(3)
  • Oliver Rying Thomsen(4)
  • Kathrine Kristensen(5)
  • Sebastian Terp(6)
  • Peter Christian Holmquist(7)
  • Alexander Modest(8)
01:33.0
126
W/M 8-Slide Åben 8-Slide - 500m A Finale
2013-11-23 16:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hellerup Roklub II
  • Thomas Weise(1)
  • Rolf Traberg(2)
  • Johnny Bloch(3)
  • Birgit Lyngby(4)
  • Tommy Sund Nielsen(5)
  • Lise Teisel(6)
  • Karl Haals(7)
  • Arne Månsson(8)
01:51.5
2 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Henning Bay(2)
  • Mathilde Bay(3)
  • Nikoline Bay(4)
  • Asbjørn Bay(5)
  • Anders (Andersen) Bay(6)
  • Aksel Bay(7)
  • Regitze Bay(8)
01:59.0