Resultater C2 Euro Slide Open 2014

Der er problemer med sorteringen i resultaterne, vi arbejder på at få det løst

101
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 12:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub III
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Klara Christensen(2)
01:54.0
2 7 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Cecilie Girke(2)
01:57.5
3 12 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • (2)
01:58.3
4 1 Odder Roklub II
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
01:58.5
5 3 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Malli Segoli(2)
02:00.5
6 5 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
02:01.0
7 11 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
02:01.5
8 6 Bagsværd Roklub I
  • Laura Bruun Øemig(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
02:02.0
9 4 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
02:02.5
10 13 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Mathilda Ward(2)
02:03.0
11 10 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
02:17.5
102
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 12:25
Plac. # Navn Tid
1 12 Aarhus Roklub/Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
03:42.5
2 15 Odense Roklub
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Anne Larsen(2)
03:42.5
3 10 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
03:44.0
4 11 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
03:45.5
5 2 Bagsværd Roklub III
  • Stine Mathiasen(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
03:47.0
6 16 Bagsværd Roklub II
  • Emma Hammer(1)
  • Emilie Jersild(2)
03:47.5
7 4 Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
  • Marie Frimann(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
03:52.0
8 7 Odense Roklub II
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
03:53.5
9 8 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Mørch(2)
03:56.0
10 17 Fredericia Roklub/Middelfart Roklub
  • Mia Sofie Rytzou (1)
  • Amalie Kiær(2)
03:56.0
11 14 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
03:56.5
12 1 Københavns Roklub II
  • Maria Kregler Gotil (1)
  • Johanne Larsen Kildesgaard(2)
04:00.0
13 13 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
  • Mette Knudsen(2)
04:00.5
14 9 Sorø Roklub III
  • Sofie Egeskov(1)
  • (2)
04:02.0
15 3 Bagsværd Roklub
  • Regitze Bay(1)
  • Nikoline Bay(2)
04:02.5
16 6 Københavns Roklub I
  • Julie Brünnich Sørensen(1)
  • Mia Rina Nielsen(2)
04:25.5
103
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 12:10
Plac. # Navn Tid
1 18 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
01:53.7
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:56.0
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
02:01.0
4 17 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Aske Bache(2)
02:03.0
5 7 Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen(1)
  • Frederik Larsen(2)
02:04.5
6 12 Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
  • Kristian Baastrup Søberg(2)
02:04.5
7 8 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
02:04.5
8 3 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
  • Tobias Andersen(2)
02:05.0
9 19 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
02:05.5
10 16 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Walz(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
02:09.3
11 2 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02:09.5
12 15 Horsens Roklub I
  • Elisius Krustrup Lyng Pedersen(1)
  • Karl-Emil Larsen Späth(2)
02:11.0
13 6 Odder Roklub
  • Anders Kreutzfeldt Rasmussen(1)
  • Sofie Miller(2)
02:11.5
14 5 Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(2)
02:14.0
15 11 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
  • Anders Enrico Krog Petersen(2)
02:17.5
16 10 Bagsværd Roklub
  • Niels Østergaard(1)
  • Tim Aaslet(2)
02:22.5
17 14 Bagsværd Roklub V
  • Simon Rud Bernhardt(1)
  • Alexander Aldrich(2)
02:28.5
18 9 Bagsværd Roklub IV
  • Asbjørn Bay(1)
  • Noah Vincent(2)
02:31.0
104
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 12:40
Plac. # Navn Tid
1 20 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Bastian Secher(2)
03:28.0
2 1 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
03:29.5
3 3 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
03:37.5
4 17 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Timon Strømgren(2)
03:38.5
5 7 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
03:38.5
6 13 Maribo Roklub/Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
03:39.5
7 2 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
  • Laurits Mathiassen(2)
03:41.5
8 15 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
03:41.5
9 18 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Marcus Johansen(2)
03:42.0
10 16 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03:42.5
11 21 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
  • Stefan Lara(2)
03:44.5
12 4 Københavns Roklub II
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
03:45.5
13 12 Roforeningen KVIK I
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
  • Thor Friis(2)
03:49.0
14 14 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
  • Jonas Lund(2)
03:49.4
15 9 Roklubben Furesø II
  • Jacob Boye Eliasen(1)
  • Mikkel Enrico Petersen(2)
03:54.8
16 19 Helsingør Roklub I
  • Phillip Jeppesen(1)
  • Sebastian Haunstrup Larsen(2)
03:55.5
17 5 Odense Roklub I
  • Anders Salling(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
03:57.0
18 22 Roskilde Roklub II
  • Emil Laage Christiansen(1)
  • Lasse Laage Christiansen(2)
03:58.0
19 6 Horsens Roklub I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
  • Arthur Seiser(2)
04:04.5
20 11 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Kasper BR(1)
  • Pelle Hultberg(2)
04:09.0
21 8 Roklubben Furesø III
  • Benjamin Eibye(1)
  • Lauge Endel Rønn(2)
04:11.4
105
W2-Slide Åben Kvinder 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 13:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane Elander(2)
03:26.5
2 7 Bagsværd Roklub/Odense Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Emma Kiehn(2)
03:31.9
3 11 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Iben Østergaard(2)
03:32.0
4 10 Odder Roklub II
  • Christina Pultz(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
03:40.0
5 6 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Henriette Skavin(1)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(2)
03:44.0
6 3 Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
  • Christina Donstrup(2)
03:46.0
7 2 Rocenter Aarhus
  • Charlotte Thor(1)
  • Rose Benedicte Lawaetz(2)
03:48.5
8 4 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
  • Viktoria W Midttun(2)
03:49.0
9 9 Roklubben Ægir II
  • Marie Louise Agerbæk Andersen(1)
  • Christine Skovsted(2)
03:51.9
10 8 Danske Studenters Roklub II
  • Johanna Dienelt(1)
  • Louise Ruby(2)
03:56.4
106
M2-Slide Åben Mænd 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 13:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Danmarks Rocenter
  • Steffen Bonde(1)
  • Emil Espensen(2)
03:01.0
2 7 Danmarks Rocenter II
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • René Holten Poulsen(2)
03:02.0
3 11 Odder Roklub/Odense Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
03:02.0
4 10 Danmarks Rocenter III
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
03:04.5
5 16 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
03:05.5
6 8 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Christian Hauge(2)
03:06.5
7 6 Aalborg Roklub II
  • Nicolaj Winther(1)
  • Mathias Køser Thomsen(2)
03:08.0
8 18 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
  • Jannik Nilton(2)
03:11.0
9 17 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir I
  • Markus Schelske(1)
  • Esben Ravn(2)
03:16.5
10 4 Aalborg Roklub VI
  • Mads Gadeberg(1)
  • Morten Yde(2)
03:20.5
11 13 Aalborg Roklub VII
  • Chr. Lie Guldager(1)
  • Andreas Runge Bonde Eriksen(2)
03:21.0
12 14 Aalborg Roklub IV
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
  • Nedim Cokljat(2)
03:21.7
13 2 Aalborg Roklub III
  • Søren Gam(1)
  • Jakob Andersen Molbech(2)
03:22.0
14 5 Aalborg Roklub V
  • Nicolaj Iversen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
03:22.7
15 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
  • Valdemar Eriksen(2)
03:23.4
16 3 Aalborg Roklub IX
  • Damian Raffi(1)
  • Joeri Prins(2)
03:27.5
17 15 Aalborg Roklub VIII
  • Erik Smedegaard(1)
  • Simoen Petrov(2)
03:29.0
107
30+W2-Slide Masters Kvinder  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 13:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
04:04.0
2 1 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannessen(1)
  • Mette Møller(2)
04:17.5
3 2 Fredensborg Roklub I
  • Anette Andersen(1)
  • Merete Boldt(2)
04:27.8
108
30+M2-Slide Masters Mænd  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 13:35
Plac. # Navn Tid
1 12 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
  • Tage Staal(2)
03:31.8
2 4 Fredericia I
  • Aage Pedersen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
03:35.8
3 3 Fredericia II
  • Frede Nørskov Nielsen(1)
  • Hans-Werner Mortensen(2)
03:37.4
4 7 Hellerup Roklub I
  • Rolf Traberg(1)
  • Søren Traberg(2)
03:41.4
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Ian Baden(1)
  • Mikael Espersen(2)
03:44.3
6 10 Sorø Roklub
  • (1)
  • Uffe Søgaard(2)
03:45.0
7 11 Roklubben Skjold
  • Birger Lund-Rasmussen(1)
  • Jørgen Elkjær(2)
03:55.7
8 1 Lyngby Roklub I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
03:55.8
9 8 Bagsværd Roklub II
  • Niels Neergaard(1)
  • Carsten Mollerup (2)
03:55.9
10 9 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
03:57.8
11 6 Bagsværd Roklub III
  • Henrik Thorup(1)
  • Jesper Skavin(2)
04:03.4
12 5 Roklubben Furesø II
  • Bo Hartz(1)
  • Rolf Reuther-Nielsen(2)
04:09.8
109
30+ W/M 2-Slide Masters  30+  2-Slide - 1000m A Finale
2014-12-13 13:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
  • Bent Bøgh Pedersen(2)
03:38.5
2 1 Sorø Roklub
  • (1)
  • Peter Lindblom(2)
03:38.5
3 2 Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Peter Skafte(2)
03:42.5
4 4 Middelfart Roklub II
  • Søren Lykke Jensen(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
03:56.0
110
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • Klara Christensen(3)
  • (4)
01:55.2
2 5 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub
  • Amanda Berner(1)
  • Malli Segoli(2)
  • Victoria Munch(3)
  • Cecilie Girke(4)
02:02.5
3 2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
  • Xenia Kviat Antonsen(3)
  • Anna Hof(4)
02:02.5
4 3 Bagsværd Roklub
  • Nicoline Seehausen Hansen(1)
  • Anna Elvekjær(2)
  • Mathilda Ward(3)
  • Astrid Bardram Starup(4)
02:07.0
5 4 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
  • Sofie Miller(3)
  • Marie Poulsen(4)
02:12.5
111
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 14:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub
  • Freja Krüger(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
  • Emma Hammer(3)
  • Emilie Jersild(4)
03:47.5
2 7 Bagsværd Roklub
  • Stine Mathiasen(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
  • Mathilde Skovgaard(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
03:48.5
3 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
  • Ida Langkjær(3)
  • (4)
03:49.0
4 3 Næstved Roklub/Roskilde Roklub
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Simone Sørensen(2)
  • Viktoria W Midttun(3)
  • Marie Frimann(4)
03:51.5
5 8 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(2)
  • Mette Knudsen(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
03:54.4
6 1 Bagsværd Roklub
  • Regitze Bay(1)
  • Nikoline Bay(2)
  • Ida Bruun Øemig(3)
  • Marie Mørch(4)
03:54.9
7 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • Sofie Egeskov(3)
  • (4)
03:57.5
8 6 Københavns Roklub
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Johanne Larsen Kildesgaard(2)
  • Julie Brünnich Sørensen(3)
  • Mia Rina Nielsen(4)
04:09.0
112
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 14:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Jeppe Palmberg(1)
  • Alfred Steensen(2)
  • Frederik Larsen(3)
  • Mikkel Walz(4)
02:00.0
2 1 Odder Roklub
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
  • Tobias Andersen(3)
  • Christine Meinert Cardel(4)
02:00.5
3 5 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
  • Anders Enrico Krog Petersen(2)
  • Jacob Boye Eliasen(3)
  • Lauge Endel Rønn(4)
02:04.5
4 3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK
  • Niels Østergaard(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Tim Aaslet(3)
  • Nicholas Andersen(4)
02:05.0
5 4 Roskilde Roklub I
  • Julius Philipson(1)
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(2)
  • Martin Kofoed Jensen(3)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(4)
02:05.0
6 2 Bagsværd Roklub II
  • Alexander Aldrich(1)
  • Asbjørn Bay(2)
  • Simon Mørk Bærenzen(3)
  • Simon Rud Bernhardt(4)
02:27.5
113
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 14:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
03:31.9
2 14 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Kristian Alm(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Jacob Lenzing(4)
03:34.5
3 10 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(3)
  • Timon Strømgren(4)
03:36.9
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Mikkel Aaslet(3)
  • Niels Frederiksen(4)
03:38.5
5 1 Maribo Roklub/Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • Christian Thor Hagemann(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
03:40.5
6 3 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
  • Mathias Nielsen(3)
  • Peter Torp Eklund(4)
03:41.5
7 13 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Thor Friis(2)
  • Thomas Hovmand Larsen(3)
  • Jonas Lund(4)
03:42.2
8 12 Odense Roklub II
  • Anders Salling(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
  • Laust Zwisler(3)
  • Tobias Taudal(4)
03:45.9
9 7 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Aske Bache(2)
  • Pelle Hultberg(3)
  • Kasper BR(4)
03:49.5
10 11 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
  • Stefan Lara(2)
  • Anders Kreutzfeldt Rasmussen(3)
  • Kristian Alrøe(4)
03:52.5
11 8 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
  • Elias Fischer(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Valdemar Eriksen(4)
03:55.5
12 5 Bagsværd Roklub II
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Jakob Rud Bernhardt(2)
  • Oscar Svane Hansen(3)
  • William Zachariasen(4)
03:56.5
13 2 Horsens Roklub I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
  • Arthur Seiser(2)
  • Elisius Krustrup Lyng Pedersen(3)
  • Karl-Emil Larsen Späth(4)
04:00.5
114
W4-Slide Åben Kvinder 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 14:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander(2)
  • Julie Poulsen(3)
  • Sarah Moslund(4)
03:45.5
2 7 Rocenter Aarhus
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Charlotte Thor(2)
  • Nina Hollensen(3)
  • Rose Benedicte Lawaetz(4)
03:53.0
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Anne Lolk Thomsen(2)
  • Lea Alberte Olsen(3)
  • Anne Katrine Kiilgaard(4)
03:53.5
4 3 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK
  • Henriette Skavin(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Mette Noll Nielsen(3)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(4)
03:56.5
5 2 Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
  • Christina Donstrup(2)
  • Marie Louise Agerbæk Andersen(3)
  • Christine Skovsted(4)
04:07.5
6 1 Odder Roklub II
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Marie Poulsen(2)
  • Christine Meinert Cardel(3)
  • Sofie Miller(4)
04:09.0
115
M4-Slide Åben Mænd 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 14:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmarks Rocenter
  • Emil Espensen(1)
  • Steffen Bonde(2)
  • Jens Noll Nielsen(3)
  • Mathias Larsen(4)
03:11.0
2 4 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Odder Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Alex Berg(3)
  • Fredrik Leicht(4)
03:14.0
3 6 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
03:18.0
4 9 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK
  • Tim Hansen(1)
  • Jannik Nilton(2)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(3)
  • Carl Traff(4)
03:19.9
5 8 Fredericia Roklub/Odder Roklub
  • Michael Brandt(1)
  • Per Amby(2)
  • Tage Staal(3)
  • Laurids Cordtz Larsen(4)
03:22.5
6 5 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir I
  • Chr. Lie Guldager(1)
  • Andreas Runge Bonde Eriksen(2)
  • Markus Schelske(3)
  • Esben Ravn(4)
03:29.5
7 7 Aalborg Roklub IV
  • Søren Gam(1)
  • Jakob Andersen Molbech(2)
  • Dan Dodensig Kristensen(3)
  • Nedim Cokljat(4)
03:32.0
8 12 Middelfart Roklub
  • Hardy Olesen(1)
  • Jesper Olesen(2)
  • John Kromand(3)
  • Søren Madsen(4)
03:33.2
9 1 Aalborg Roklub II
  • Nicolaj Iversen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
  • Mads Gadeberg(3)
  • Morten Yde(4)
03:33.5
10 2 Roskilde Roklub I
  • Emil Laage Christiansen(1)
  • Lasse Laage Christiansen(2)
  • Mads Kjøller(3)
  • Valdemar Eriksen(4)
03:36.0
11 3 Aalborg Roklub III
  • Erik Smedegaard(1)
  • Simoen Petrov(2)
  • Damian Raffi(3)
  • Joeri Prins(4)
03:41.0
12 10 Bagsværd Roklub I
  • Anders Olsen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Andreas Hussing(3)
  • Henning Brüske(4)
03:44.5
116
30+W4-Slide Masters Kvinder  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 15:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub
  • Anette Andersen(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Lizzie Haastrup(3)
  • Merete Boldt(4)
03:59.5
2 1 Sorø Roklub
  • Gitte Niven(1)
  • (2)
  • Linda Milling(3)
  • Anne Brehmer(4)
04:06.0
3 2 Bagsværd Roklub
  • Anne Morris Bay(1)
  • Anne Marie Espersen(2)
  • Liselotte Hammer(3)
  • Mia Elisabeth Espersen(4)
04:11.9
4 3 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Anette Kyster(3)
  • Jane Hagan(4)
04:14.0
117
30+M4-Slide Masters Mænd  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 15:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredericia
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
03:32.0
2 3 Sorø Roklub
  • (1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Peter Carstens(3)
  • (4)
03:36.0
3 2 Middelfart Roklub
  • Ole Bendtsen(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
  • Bent Bøgh Pedersen(3)
  • Søren Lykke Jensen(4)
03:45.0
4 1 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
  • Stig Rasmussen(3)
  • Flemming Bay(4)
03:55.9
5 6 Roklubben Furesø
  • Gitte Terp Henriksen(1)
  • Lasse Bork Laursen(2)
  • Ole Præst Larsen(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
03:59.0
118
30+ W/M 4-Slide 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 15:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
119
30+ W/M 4-Slide 4'er slide for funkstionsnedsatte - 1000m 1. Afdeling
2014-12-13 15:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
120
U19 W8-Slide Junior u. 19 Piger 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 16:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • (3)
  • Freja Liv Holmark(4)
  • Klara Christensen(5)
  • (6)
  • (7)
  • (8)
01:52.5
2 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub
  • Maria Kregler Gotil (1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
  • Stine Mathiasen(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
  • Nikoline Bay(5)
  • Regitze Bay(6)
  • Emma Hammer(7)
  • Emilie Jersild(8)
01:55.0
3 4 Roskilde Roklub I
  • Amanda Berner(1)
  • Caroline Munch(2)
  • Freja Krüger(3)
  • Malli Segoli(4)
  • Silja Konoy Davidsen(5)
  • Simone Sørensen(6)
  • Victoria Munch(7)
  • Viktoria W Midttun(8)
01:56.8
4 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
  • Laura Bruun Øemig(3)
  • Mathilda Ward(4)
  • Nicoline Seehausen Hansen(5)
  • Kristine Søndergård Hansen(6)
  • Anna Hof(7)
  • Clara Møller(8)
02:01.0
121
U19 W/M 8-Slide Junior u. 19 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 16:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • (3)
  • (4)
  • (5)
  • (6)
  • (7)
  • (8)
01:44.0
2 3 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
  • Mathias Martin Nielsen(3)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(4)
  • Thor Friis(5)
  • Thomas Hovmand Larsen(6)
  • Peter Torp Eklund(7)
  • Jonas Lund(8)
01:46.5
3 9 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Mikkel Aaslet(3)
  • Niels Frederiksen(4)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(5)
  • Sebastian Sølve(6)
  • Sebastian Bache(7)
  • Timon Strømgren(8)
01:47.5
4 7 Maribo Roklub/Odense Roklub I
  • Anders Salling(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
  • Søren Dahl Hansen(3)
  • David Lønholm Shekufa(4)
  • Tobias Taudal(5)
  • Laust Zwisler(6)
  • Christian Thor Hagemann(7)
  • Malte Rusbjerg(8)
01:47.8
5 8 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Aksel Bay(2)
  • Anders Granskov Hansen(3)
  • Kristian Alm(4)
  • Jakob Rud Bernhardt(5)
  • Oscar Svane Hansen(6)
  • William Zachariasen(7)
  • Oliver Skov Jerkovic(8)
01:49.3
6 5 Odder Roklub
  • Emil Grønlund(1)
  • Johan Arentoft Kristensen(2)
  • Jonathan Martin Lara(3)
  • Kristian Alrøe(4)
  • Anders Kreutzfeldt Rasmussen(5)
  • Tobias Andersen(6)
  • Stefan Lara(7)
  • Cecilie Illum Madsen(8)
01:54.9
7 1 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
  • Elias Fischer(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(4)
  • Martin Kofoed Jensen(5)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(6)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(7)
  • Oliver Tolstrup Christensen(8)
01:56.0
8 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK
  • Alfred Steensen(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Simon Mørk Bærenzen(3)
  • Mikkel Walz(4)
  • Niels Østergaard(5)
  • Nicolai Krogsgaard(6)
  • Nicholas Andersen(7)
  • Jeppe Palmberg(8)
01:57.4
122
W8-Slide Åben Kvinder 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 16:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
  • Trine Andersen(5)
  • Aja Runge Holmegaard(6)
  • Anne Dsane Andersen(7)
  • Nina Hollensen(8)
01:47.5
2 5 Aarhus Roklub/Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
  • Amalie Riff Brems(3)
  • Anne Katrine Kiilgaard(4)
  • Lea Alberte Olsen(5)
  • Torill Lindebjerg(6)
  • Marianne Becker(7)
  • Ulla Jacobsen(8)
01:48.5
3 4 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub
  • Iben Østergaard(1)
  • Henriette Skavin(2)
  • Fie Johansen(3)
  • Veronika Karlsson(4)
  • Mette Noll Nielsen(5)
  • Anne Larsen(6)
  • Ida Bruun Øemig(7)
  • Marie Mørch(8)
01:49.5
4 3 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander(2)
  • Julie Poulsen(3)
  • Mette Leitzke Sørensen(4)
  • Sarah Moslund(5)
  • Sofie Miller(6)
  • Marie Poulsen(7)
  • Christine Meinert Cardel(8)
01:49.9
123
30+W8-Slide Masters Kvinder  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 16:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub
  • (1)
  • Bonnie Noer(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Ingrid Petersen(4)
  • Birgit Juel-Hansen(5)
  • Linda Milling(6)
  • Jane Steensberg(7)
  • Gitte Niven(8)
01:55.5
2 2 Roklubben Furesø I
  • Kirsten Lauritzen(1)
  • Marianne Henney(2)
  • Bente Johannessen(3)
  • Anette Kyster(4)
  • Helle Torp Eklund(5)
  • Jane Hagan(6)
  • Gitte Terp Henriksen(7)
  • Mette Møller(8)
01:58.5
124
30+M8-Slide 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 16:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
125
M8-Slide Åben Mænd 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-12-13 16:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub
  • Michael Brandt(1)
  • Per Amby(2)
  • Tage Staal(3)
  • Laurids Cordtz Larsen(4)
  • Mathias Larsen(5)
  • Stefan Lara(6)
  • Tobias Kempf(7)
  • Mark Hartsteen(8)
01:29.0
2 1 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Odder Roklub/Roforeningen KVIK
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(3)
  • Niels Peter Brix(4)
  • Fredrik Leicht(5)
  • Alex Berg(6)
  • Jannik Nilton(7)
  • Carl Traff(8)
01:32.0
3 3 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
  • Søren Gam(5)
  • Jakob Andersen Molbech(6)
  • Dan Dodensig Kristensen(7)
  • Nedim Cokljat(8)
01:34.0
4 6 Sorø Roklub
  • (1)
  • Christian Mølvig(2)
  • (3)
  • Peter Carstens(4)
  • (5)
  • (6)
  • Uffe Søgaard(7)
  • Bo Vilhelmsen(8)
01:35.5
5 4 Fredericia Roklub/Middelfart Roklub
  • Hardy Olesen(1)
  • Frede Nørskov Nielsen(2)
  • Bent Bøgh Pedersen(3)
  • Jesper Olesen(4)
  • John Kromand(5)
  • Ole Bendtsen(6)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(7)
  • Søren Lykke Jensen(8)
01:35.9
6 5 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir I
  • Nicolaj Iversen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
  • Mads Gadeberg(3)
  • Morten Yde(4)
  • Chr. Lie Guldager(5)
  • Andreas Runge Bonde Eriksen(6)
  • Markus Schelske(7)
  • Esben Ravn(8)
01:36.0
126
W/M 8-Slide Åben 8-Slide - 500m A Finale
2014-12-13 16:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Awesome Espersens
  • Anne Marie Espersen(1)
  • Charlotte Espersen(2)
  • Christian Espersen(3)
  • Mikael Espersen(4)
  • Mia Elisabeth Espersen(5)
  • Jens Vilhelmsen(6)
  • Jakob Mikael Espersen(7)
  • Ida Jakobsen(8)
01:47.3
2 4 Hellerup Roklub I
  • Ivan Baumann(1)
  • Lise Teisel(2)
  • Rolf Traberg(3)
  • Søren Traberg(4)
  • Thomas Weise(5)
  • Dan Midjord(6)
  • Morten Have(7)
  • Nicolas Kviat Antonsen(8)
01:48.0
3 1 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
  • Christina Donstrup(2)
  • Christine Skovsted(3)
  • Marie Louise Agerbæk Andersen(4)
  • Erik Smedegaard(5)
  • Simoen Petrov(6)
  • Damian Raffi(7)
  • Joeri Prins(8)
01:49.8
4 3 The Fab. Bays
  • Anne Morris Bay(1)
  • Asbjørn Bay(2)
  • Aksel Bay(3)
  • Nikoline Bay(4)
  • Regitze Bay(5)
  • Henning Bay(6)
  • Flemming Bay(7)
  • Anders (Andersen) Bay(8)
01:52.3