Resultater Euro Slide Open 2015

101
Master W2-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Victoria Munch(2)
01:58.5
2 7 Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
01:59.0
2 1 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
01:59.0
5 8 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
02:04.5
6 4 Kraftcenter Odense
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Feline Gregersen(2)
02:06.0
7 3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:08.0
8 5 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
02:13.5
9 9 Bagsværd Roklub II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
02:16.5
102
Master W2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 12:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
03:38.5
2 3 Aarhus Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
03:44.0
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
03:51.5
5 5 Kraftcenter Bagsværd III
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
03:51.8
6 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
03:54.0
7 6 Kraftcenter Bagsværd II
  • Emma Hammer(1)
  • Emilie Jersild(2)
03:55.5
8 10 Kraftcenter Bagsværd I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
03:58.7
9 7 Kraftcenter Bagsværd IV
  • Nikoline Bay(1)
  • Regitze Bay(2)
03:59.5
10 9 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
  • Sofie Miller(2)
04:02.5
103
Master M2-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 12:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub
  • Alfred Steensen(1)
  • Mikkel Walz(2)
01:59.5
1 3 Hvidovre Roklub I
  • Kasper Enemærke Becker(1)
  • Thomas Jensen(2)
01:59.5
3 7 Bagsværd Roklub
  • Emil Winter(1)
  • Frederik Larsen(2)
02:00.0
4 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:01.8
5 10 Bagsværd Roklub
  • Asbjørn Bay(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
02:03.5
5 5 Hvidovre Roklub
  • Nikolai Du(1)
  • Christoffer Nielsen(2)
02:03.5
7 9 Bagsværd Roklub
  • Jeppe Palmberg(1)
  • William Foss Keincke(2)
02:05.0
8 1 Roklubben Furesø I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
  • Jeppe Petersen(2)
02:08.0
9 6 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Svante Witt(2)
02:18.5
10 8 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Markus Andersen(1)
  • Kasper Andersen(2)
02:20.0
104
Master M2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 12:40
Plac. # Navn Tid
1 14 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
03:24.5
2 8 Kraftcenter Odense II
  • Oscar Mazza(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
03:35.5
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
03:36.0
3 6 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
03:40.2
4 9 Københavns Roklub I
  • Aske Bache(1)
  • Niklas Heinz(2)
03:40.9
2 4 Kraftcenter Bagsværd III
  • Marcus Johansen(1)
  • Niels Frederiksen(2)
03:42.0
5 16 Kraftcenter Bagsværd I
  • Aksel Bay(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
03:42.5
6 7 Ringsted Roklub I
  • Mike Halvor(1)
  • Sigurd Hutnik(2)
03:43.0
7 3 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
03:43.6
8 5 Kraftcenter Bagsværd II
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
03:48.5
9 12 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
03:49.9
10 10 Roforeningen KVIK II
  • Jeppe Aabye(1)
  • Thomas Hovmand Larsen(2)
03:51.5
11 11 Sorø Roklub
  • Malte Arensbach(1)
  • Astrid Brehmer(2)
03:54.0
12 13 Hvidovre Roklub
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Nikolaj Van Gool(2)
04:01.0
105
Master W2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmarks Rocenter I
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane Elander(2)
03:22.5
2 5 Danmarks Rocenter III
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Nina Hollensen(2)
03:25.4
1 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
03:30.4
3 10 Bagsværd Roklub I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
  • Sofie Aastrand Jørgensen(2)
03:36.3
4 13 Rocenter Aarhus
  • Julie Poulsen(1)
  • Mai Nielsen(2)
03:36.5
2 6 Kraftcenter Bagsværd III
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Katrine Schultz-Knudsen(2)
03:38.4
5 9 Aalborg Dame Roklub I
  • Christina Donstrup(1)
  • Christene Skovsted(2)
03:39.0
6 7 Kraftcenter Bagsværd II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
03:39.5
3 4 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
03:41.0
4 1 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
  • Marianne Becker(2)
03:45.8
5 12 Kraftcenter Bagsværd I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Viktoria W Midttun(2)
03:47.5
7 8 Aalborg Dame Roklub II
  • Catharina Maria Hamer Holland(1)
  • Simona Læsø Christensen(2)
03:56.5
106
Master M2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 13:22
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub/Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
  • Oscar Petersen(2)
02:58.5
1 14 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
  • Ole Søgaard(2)
03:04.4
2 3 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
03:05.5
2 5 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
03:07.5
3 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I
  • Malthe Puro(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
03:08.0
3 6 Holstebro Roklub/Sorø Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
03:08.0
3 12 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
03:08.5
5 11 Kraftcenter Bagsværd
  • Mads Fischer(1)
  • Sebastian Bache(2)
03:10.4
4 20 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(2)
03:11.9
5 1 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
  • Benedek Gaal(2)
03:12.0
6 19 Bagsværd Roklub/Roklubben Ægir I
  • Mads Petersen(1)
  • Cody Anderson(2)
03:12.0
6 4 Aalborg Roklub IV
  • Christian Hauge(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
03:12.5
7 8 Kraftcenter Bagsværd
  • Marcus Johansen(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
03:14.0
8 10 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Anders Lindblom(2)
03:14.5
7 9 Kraftcenter Odense I
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03:15.5
9 13 Aalborg Roklub VI
  • Frederik Søndergaard Mikkelsen(1)
  • Markus Schelske(2)
03:16.0
9 16 Aalborg Roklub V
  • Jakob Andersen Molbech(1)
  • Mikkel Paetau(2)
03:19.0
10 15 Aalborg Roklub
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
03:21.0
11 21 Aalborg Roklub
  • Jonas Svane(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
03:23.0
10 18 Aalborg Roklub VII
  • Nedim Cokljat(1)
  • Morten Yde(2)
03:30.4
107
Master W2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
04:16.5
2 4 Roklubben Furesø II
  • Bente Johannessen(1)
  • Mette Møller(2)
04:24.0
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Vibeke Thomsen(1)
  • Lene Balschmidt(2)
04:25.5
108
Master M2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 13:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
03:33.5
2 1 Sorø Roklub III
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Uffe Søgaard(2)
03:39.5
3 4 Middelfart Roklub II
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Ole Bendtsen(2)
03:40.0
5 6 Sorø Roklub II
  • Peter Carstens(1)
  • Peter Lindblom(2)
03:43.5
6 12 Fredericia Roklub I
  • Aage Pedersen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
03:44.0
7 8 Ringsted Roklub I
  • Gert Busk(1)
  • Jørgen Bay(2)
03:46.0
8 7 Middelfart Roklub I
  • Claus Rützau(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
03:49.5
9 9 Lyngby Roklub/Strib Ro- og Kajakklub
  • Erick Zanke(1)
  • Hans Nøhr(2)
03:50.5
10 5 Lyngby Roklub II
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
03:52.5
11 11 Bagsværd Roklub I
  • Per Hass(1)
  • Carsten Bech(2)
04:15.0
109
Master W/M 2-Slide - 1000m A Finale
2015-12-12 13:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder Roklub I
  • Ulla Neess(1)
  • Tage Staal(2)
03:48.0
2 2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
03:52.0
3 1 Roklubben Furesø I
  • Anette Kyster(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
04:04.0
4 3 Sorø Roklub I
  • Anne-Mette Christiansen(1)
  • Leif Hansen(2)
04:14.5
110
Master W4-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
  • Kristine Søndergård Hansen(3)
  • Clara Møller(4)
01:58.0
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
  • Emma Vestergaard Lybech(3)
  • Emma Braad Olesen(4)
02:02.0
111
Master W4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 14:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
  • Anne Larsen(3)
  • Victoria Munch(4)
03:39.0
2 4 Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
  • Anne Katrine Kiilgaard(3)
  • Stine Mathiasen(4)
03:43.5
3 5 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
  • Astrid Brehmer(3)
  • (4)
03:49.0
4 3 Kraftcenter Bagsværd I
  • Emma Hammer(1)
  • Emilie Jersild(2)
  • Mathilde Skovgaard(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
03:52.4
5 1 Kraftcenter Bagsværd II
  • Regitze Bay(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
  • Laura Bruun Øemig(3)
  • Nikoline Bay(4)
03:56.0
112
Master M4-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 14:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Hvidovre Roklub
  • Christoffer Nielsen(1)
  • Nikolai Du(2)
  • Kasper Enemærke Becker(3)
  • Thomas Jensen(4)
01:51.0
2 4 Bagsværd Roklub
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Asbjørn Bay(2)
  • Jeppe Palmberg(3)
  • William Foss Keincke(4)
01:52.5
3 2 Bagsværd Roklub
  • Alexander Aldrich(1)
  • Alfred Steensen(2)
  • Mikkel Walz(3)
  • Svante Witt(4)
01:55.0
4 3 Bagsværd Roklub
  • Emil Winter(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Simon Rud Bernhardt(4)
02:14.8
113
Master M4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 15:07
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
  • Emil Lenzing(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
03:37.5
2 7 Kraftcenter Bagsværd
  • Mikkel Aaslet(1)
  • Niels Frederiksen(2)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(3)
  • Aksel Dybdahl(4)
03:42.5
3 3 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Oscar Mazza(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
03:45.0
1 6 Kraftcenter Bagsværd I
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
  • Thyge Winther Ludwigsen(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
03:52.0
2 5 Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
  • Malte Arensbach(3)
  • (4)
03:53.0
3 4 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
  • Kristian Alrøe(3)
  • Mathias Moslund(4)
04:00.5
4 1 Hvidovre Roklub
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Johan Heyn Lougart Bonde(2)
  • Nicklas Søskov(3)
  • Nikolaj Van Gool(4)
04:13.5
114
Master W4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmarks Rocenter I
  • Nina Hollensen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
  • Aja Runge Holmegaard(3)
  • Lisbet Falch Jakobsen(4)
03:26.0
2 2 Rocenter Aarhus
  • Mai Nielsen(1)
  • Mette Noll Nielsen(2)
  • Mette Køchs Nielsen(3)
  • Cecilia Overgaard Andersen(4)
03:34.5
3 3 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • (3)
  • Ulla Hvid(4)
03:36.0
4 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Marie Poulsen(2)
  • Juliane Elander(3)
  • Mette Leitzke Sørensen(4)
03:41.5
5 4 Aalborg Dame Roklub/Aalborg Roklub
  • Simona Læsø Christensen(1)
  • Catharina Maria Hamer Holland(2)
  • Christina Donstrup(3)
  • Christene Skovsted(4)
03:48.9
115
Master M4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 15:32
Plac. # Navn Tid
1 10 Danmarks Rocenter
  • Sophus Johannesen(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Rene Poulsen(4)
02:57.6
1 8 Danmarks Rocenter II
  • Oscar Petersen(1)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(2)
  • Mathias Larsen(3)
  • Emil Espensen(4)
02:59.5
2 1 Kraftcenter Bagsværd
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Niklas Vindinge Sørensen(3)
  • Jens Albert Graudal(4)
03:06.0
2 4 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Benedek Gaal(4)
03:06.5
3 3 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Ole Søgaard(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
  • Carl Traff(3)
  • Loui Lam(4)
03:07.0
3 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
  • Malthe Puro(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
  • Alexander Modest(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
03:07.5
4 6 Kraftcenter Bagsværd
  • Mads Petersen(1)
  • Mads Fischer(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Cody Anderson(4)
03:12.0
4 5 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
03:20.0
5 7 Aalborg Roklub
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Frederik Søndergaard Mikkelsen(3)
  • Markus Schelske(4)
03:21.9
5 11 Aalborg Roklub III
  • Morten Yde(1)
  • Nedim Cokljat(2)
  • Jakob Andersen Molbech(3)
  • Mikkel Paetau(4)
03:25.9
6 9 Odder Roklub
  • Alex Berg(1)
  • Asgar Damsgaard(2)
  • Tage Staal(3)
  • Michael Brandt(4)
03:25.9
116
Master W4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Linda Milling(3)
  • Ruth Köster(4)
03:55.0
2 2 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
  • Birgitte Toft(1)
  • Liselotte Hammer(2)
  • Anne Morris Bay(3)
  • Anne Marie Espersen(4)
03:59.0
117
Master M4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 15:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Hardy Olesen(2)
  • Klaus Scheffel(3)
  • Ole Bendtsen(4)
03:42.5
2 6 Sorø Roklub II
  • Uffe Søgaard(1)
  • Bo Vilhelmsen(2)
  • Henrik Brems Dynesen(3)
  • Peder Lillelund(4)
03:43.5
3 5 Ringsted Roklub I
  • Steffen Feddersen(1)
  • Anders Englund(2)
  • Per Bigum(3)
  • Claus Solmer-Jørgensen(4)
03:44.5
4 4 Fredericia Roklub/Lyngby Roklub/Strib Ro- og Kajakklub
  • Erick Zanke(1)
  • Hans Nøhr(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Ole Haaning Thomsen(4)
03:48.0
5 2 Sorø Roklub
  • Leif Hansen(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Peter Lindblom(4)
03:49.2
6 3 Bagsværd Roklub
  • Per Hass(1)
  • Carsten Bech(2)
  • Claus Thomsen(3)
  • Anders Bøgelund(4)
04:16.3
118
Master W/M 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2015-12-12 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Mette Møller(4)
03:57.5
120
Master W8-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 16:30
Plac. # Navn Tid
1 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Sorø Roklub
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Anne Katrine Kiilgaard(2)
  • Stine Mathiasen(3)
  • Anna Hoff(4)
  • Mathilde Kiilgaard(5)
  • Astrid Brehmer(6)
  • (7)
  • Mette Køchs Nielsen(8)
01:56.4
2 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(3)
  • Emma Vestergaard Lybech(4)
  • Emma Braad Olesen(5)
  • Laura Bruun Øemig(6)
  • Matilde Hjorth(7)
  • Xenia Kviat Antonsen(8)
01:59.0
121
Master W/M 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 16:37
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Oscar Mazza(2)
  • Malte Rusbjerg(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
  • David Lønholm Shekufa(5)
  • Andreas Finne Skovbakke(6)
  • Anne Larsen(7)
  • Christian Thor Hagemann(8)
01:42.0
2 3 Bagsværd Roklub
  • Alexander Aldrich(1)
  • Alfred Steensen(2)
  • Daniel Holst Kjeldsen(3)
  • Emil Winter(4)
  • Jeppe Palmberg(5)
  • Mikkel Walz(6)
  • Frederik Larsen(7)
  • William Foss Keincke(8)
01:45.5
3 1 Hvidovre Roklub
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Nicklas Søskov(2)
  • Alexander Høgedal(3)
  • Nikolai Du(4)
  • Nikolaj Van Gool(5)
  • Christoffer Nielsen(6)
  • Kasper Enemærke Becker(7)
  • Thomas Jensen(8)
01:49.0
4 4 Bagsværd Roklub 2
  • Aksel Bay(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Thyge Winther Ludwigsen(3)
  • Oscar Svane Hansen(4)
  • Oliver Skov Jerkovic(5)
  • Jakob Rud Bernhardt(6)
  • Nicolai Krogsgaard(7)
  • Nicholas Andersen(8)
01:57.5
122
Master W8-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 16:45
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Emilie Jersild(2)
  • Mathilde Skovgaard(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
  • Regitze Bay(5)
  • Nikoline Bay(6)
  • Liselotte Hammer(7)
  • Anne Morris Bay(8)
01:52.5
2 1 Odder Roklub I
  • Juliane Elander(1)
  • Julie Poulsen(2)
  • Marie Poulsen(3)
  • Pi Goslar(4)
  • Sofie Miller(5)
  • Trine Leitzke(6)
  • Cecilie Illum Madsen(7)
  • Mette Leitzke Sørensen(8)
01:55.0
3 2 Sorø Roklub I
  • Helle Johanson(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Ida Brehmer(3)
  • Jane Steensberg(4)
  • (5)
  • Ruth Köster(6)
  • Ulla Hvid(7)
  • Astrid Steensberg(8)
02:03.0
123
Master W8-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 16:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Dameroklub
  • Alice Beck Thomsen(1)
  • Karin Nielsen(2)
  • Charlotte Bonde(3)
  • Hanne Brusch(4)
  • Raine Jensen(5)
  • Tove Christensen(6)
  • Cecilie Brusch(7)
  • Jannie Hother(8)
02:00.0
124
Master M8-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 16:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Henrik Brems Dynesen(3)
  • Bo Vilhelmsen(4)
  • Uffe Søgaard(5)
  • Peder Lillelund(6)
  • Peter Carstens(7)
  • Peter Lindblom(8)
01:54.1
125
Master M8-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 17:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmarks Rocenter
  • Jacob Søgaard Larsen(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Jens Vilhelmsen(4)
  • Mathias Larsen(5)
  • Sverri S. Nielsen(6)
  • Jens Noll Nielsen(7)
  • Emil Espensen(8)
01:27.3
2 2 Kraftcenter Bagsværd
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(3)
  • Oscar Petersen(4)
  • Frederik Taulbjerg(5)
  • Ole Søgaard(6)
  • Christian Michaelsen(7)
  • Mark Hartsteen(8)
01:30.0
3 8 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Ægir I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Mads Petersen(2)
  • Malthe Puro(3)
  • Mads Fischer(4)
  • Sebastian Bache(5)
  • Alexander Modest(6)
  • Peter Christian Holmquist(7)
  • Cody Anderson(8)
01:32.5
4 3 Odder Roklub
  • Alex Berg(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
  • Bjarke Damsgaard(3)
  • Mathias Moslund(4)
  • Michael Brandt(5)
  • Johan Arentoft Kristensen(6)
  • Kristian Alrøe(7)
  • Tage Staal(8)
01:43.0
126
Master W/M 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2015-12-12 17:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub/Aalborg Dameroklub
  • Simona Læsø Christensen(1)
  • Catharina Maria Hamer Holland(2)
  • Christina Donstrup(3)
  • Christene Skovsted(4)
  • Anders Boutrup Petersen(5)
  • Esben Bach-Sørensen(6)
  • Esben Ravn(7)
  • Benedek Gaal(8)
01:40.0
2 2 Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Hans Lolk-Hansen(3)
  • Jane Hagan(4)
  • Anette Kyster(5)
  • Mikael Møller Hansen(6)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(7)
  • Mette Møller(8)
01:48.5
3 5 Bagsværd Roklub
  • Lene Balschmidt(1)
  • Mikael Espersen(2)
  • Mette Hass(3)
  • John Petersen(4)
  • Per Hass(5)
  • Carsten Bech(6)
  • Betty Wulff(7)
  • Anders Bøgelund(8)
02:05.8