Resultater Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2016

201
U15 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 11:30
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 6 Sorø Roklub
  • Emilie Lynæs(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
0:20.9
(0:20.9-T53)
0:21.2
(0:00.3-T48)
0:59.0
(0:37.8-T43)
1:59.8
(0:01.2-T40)
2 8 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
0:19.2
(0:19.2-T44)
0:33.5
(0:14.3-T41)
2:04.0
(0:00.3-T44)
3 3 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
  • Feline Gregersen(2)
0:16.9
(0:16.9-T39)
0:32.6
(0:15.7-T38)
2:05.0
(0:00.8-T40)
4 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
0:36.4
(0:36.4-T45)
0:36.8
(0:00.4-T42)
2:08.8
(0:01.5-T42)
5 7 Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen(1)
  • Isabella Kobæk Larsen(2)
0:19.8
(0:19.8-T40)
0:34.8
(0:15.0-T39)
2:10.0
(0:00.7-T39)
6 9 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Højgaard(1)
  • Victoria Lotinga(2)
0:20.5
(0:20.5-T51)
2:12.3
(0:14.2-T48)
7 5 Roforeningen KVIK I
  • Alma Lindebjerg Hansen(1)
  • Gudrun Boesen(2)
0:39.8
(0:39.8-T49)
0:41.7
(0:01.9-T45)
2:16.9
(0:00.2-T42)
8 1 Sorø Roklub
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
0:16.7
(0:16.7-T55)
0:36.0
(0:19.3-T39)
0:38.2
(0:02.2-T41)
2:31.0
(0:01.8-T43)
202
U19 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 12:10
Plac. # Navn 250m500m1000m
4 4 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
0:32.1
(0:32.1-T39)
4:00.9
(0:30.2-T36)
1 3 Aarhus Roklub/Roskilde Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Simone Sørensen(2)
0:39.3
(0:39.3-T39)
3:57.0
(0:14.4-T37)
2 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Sofie Odgaard Herr(2)
1:15.2
(1:15.2-T41)
3:57.3
(0:01.5-T39)
3 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Mathilde Norking(2)
1:13.7
(1:13.7-T37)
3:57.5
(0:00.6-T44)
5 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
1:09.8
(1:09.8-T39)
4:00.5
(0:00.1-T36)
4 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Emma Hammer(2)
0:37.4
(0:37.4-T40)
1:05.1
(0:27.7-T39)
4:01.0
(0:00.1-T39)
5 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
0:38.4
(0:38.4-T44)
1:05.2
(0:26.8-T40)
4:01.9
(0:01.1-T40)
5 7 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub
  • Cecilie Girke(1)
  • Regitze Bay(2)
0:37.1
(0:37.1-T35)
1:06.3
(0:29.2-T34)
4:07.0
(0:00.8-T38)
6 4 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
0:28.6
(0:28.6-T35)
1:00.8
(0:32.2-T32)
4:07.5
(0:03.4-T33)
4 1 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
  • Matilde Hjorth(2)
0:34.5
(0:34.5-T37)
4:10.4
(0:32.4-T34)
5 8 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Agnete Jersild(1)
  • Emma Linnea Thonning Jørgensen(2)
0:39.3
(0:39.3-T37)
4:12.9
(0:29.3-T38)
6 7 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Anna Adelholm(2)
4:19.8
(1:07.0-T35)
7 5 Odense Roklub/KCO I
  • Louise Christensen(1)
  • Signe Grønning(2)
0:33.7
(0:33.7-T36)
1:04.8
(0:31.1-T34)
1:06.0
(0:01.2-T38)
4:24.4
(0:00.7-T35)
7 2 Roklubben Skjold I
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
0:29.6
(0:29.6-T42)
1:04.6
(0:35.0-T41)
1:06.9
(0:02.3-T39)
4:24.5
(0:01.0-T38)
8 6 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
  • Marie Takegawa(2)
0:39.7
(0:39.7-T40)
1:10.9
(0:31.2-T38)
4:25.0
(0:01.0-T39)
203
U15 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 11:40
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 9 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
0:17.4
(0:17.4-T52)
0:30.5
(0:13.1-T48)
1:52.0
(0:01.0-T44)
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Asbjørn Bay(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
0:17.6
(0:17.6-T43)
0:24.6
(0:07.0-T43)
0:25.4
(0:00.8-T48)
1:52.9
(0:00.1-T49)
3 8 Sorø Roklub II
  • Malte Arensbach(1)
  • Peter Skou(2)
0:19.0
(0:19.0-T45)
0:32.6
(0:13.6-T41)
1:56.0
(0:00.9-T40)
4 7 Roskilde Roklub II
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
0:20.3
(0:20.3-T48)
0:33.2
(0:12.9-T47)
1:57.8
(0:01.0-T45)
5 1 Lyngby Roklub I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
  • Gregor Workman(2)
0:39.3
(0:39.3-T54)
1:57.9
(0:02.1-T48)
6 4 Københavns Roklub
  • Carl Jensenius(1)
  • Dines Nedergaard(2)
0:19.8
(0:19.8-T59)
0:33.5
(0:13.7-T52)
2:05.5
(0:01.9-T47)
7 10 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Simon Rud Bernhardt(1)
  • Svante Witt(2)
0:33.7
(0:33.7-T48)
0:34.9
(0:01.2-T45)
2:13.0
(0:02.0-T43)
8 6 Aarhus Roklub/Odense Roklub
  • William Trojel(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
0:18.2
(0:18.2-T54)
0:32.8
(0:14.6-T45)
2:14.5
(0:04.0-T46)
9 11 Roklubben Skjold
  • Carl Paulson(1)
  • Sigurd Eide Joensen(2)
0:15.1
(0:15.1-T48)
0:33.1
(0:18.0-T50)
0:33.9
(0:00.8-T55)
2:16.8
(0:03.2-T68)
10 5 Sorø Roklub I
  • Emil Nielsen(1)
  • Karl-Emil Arensbach(2)
0:16.8
(0:16.8-T43)
0:34.2
(0:17.4-T41)
2:17.3
(0:01.0-T42)
11 3 Lyngby Roklub III
  • Kasper Andersen(1)
  • Felix Nyland(2)
0:35.3
(0:35.3-T49)
2:22.0
(0:01.3-T45)
12 12 Roklubben Skjold II
  • Frederik Nibe Barsøe(1)
  • Oscar Eriksen Nygaard(2)
0:17.6
(0:17.6-T59)
0:35.3
(0:17.7-T53)
0:36.8
(0:01.5-T49)
2:26.5
(0:01.0-T56)
204
U19 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 12:20
Plac. # Navn 250m500m750m
1 9 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jonas Lund(2)
1:10.6
(1:10.6-T45)
1:11.9
(0:01.3-T46)
3:29.5
(0:01.0-T46)
2 6 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
3:31.5
(1:16.4-T38)
3 4 Roforeningen KVIK/KCB
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
0:34.2
(0:34.2-T42)
3:35.5
(0:25.2-T40)
1 5 Hvidovre Roklub/Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Thomas Jensen(2)
0:37.2
(0:37.2-T52)
3:36.4
(0:24.7-T44)
4 7 Bagsværd Roklub/KCB
  • Sigurd Reistad(1)
  • Frederik Larsen(2)
1:16.0
(1:16.0-T41)
3:39.0
(0:00.7-T42)
2 4 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Andreas Yde(2)
1:15.8
(1:15.8-T40)
1:15.9
(0:00.1-T38)
3:39.4
(0:00.3-T53)
5 1 Ringsted Roklub I
  • Matias Lang Sørensen(1)
  • Sigurd Hutnik(2)
0:38.8
(0:38.8-T39)
3:39.5
(0:08.7-T38)
3 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Lasse Maigaard(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
0:37.5
(0:37.5-T46)
3:42.0
(0:25.3-T44)
4 8 Sorø Roklub
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
0:34.7
(0:34.7-T35)
3:43.5
(0:17.2-T35)
5 9 Danske Studenters Roklub I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Nikolaj Leth Bernsen(2)
0:41.6
(0:41.6-T41)
1:05.8
(0:24.2-T38)
3:43.7
(0:00.4-T47)
6 3 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Sebastian Nordly(2)
1:05.7
(1:05.7-T39)
3:48.0
(0:01.4-T38)
6 12 Odense Roklub/KCO
  • Sebastian Quottrup Jansen(1)
  • Tobias Taudal(2)
3:50.2
(1:11.3-T37)
7 5 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Johan Søvndahl Kok(2)
0:32.4
(0:32.4-T41)
3:51.5
(0:28.1-T40)
7 2 Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Nikolaj Van Gool(2)
0:35.2
(0:35.2-T41)
3:53.3
(0:27.7-T40)
8 11 Roklubben Skjold I
  • Bror Johan Kristensen(1)
  • Julius Knudsen(2)
0:26.2
(0:26.2-T41)
0:55.9
(0:29.7-T39)
1:00.0
(0:04.1-T37)
3:55.0
(0:02.1-T37)
8 7 Københavns Roklub I
  • Viktor Friis Gefeldt(1)
  • Elvin Clemmensen(2)
0:30.1
(0:30.1-T39)
0:58.5
(0:28.4-T36)
3:56.5
(0:01.6-T35)
9 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Niels Østergaard(1)
  • Magnus Seidelin Houmølle(2)
0:38.9
(0:38.9-T39)
3:59.5
(0:28.0-T39)
9 6 Roforeningen KVIK II
  • Zacharias Nicolai Capindale-Webb(1)
  • Jakob Holm(2)
0:36.6
(0:36.6-T48)
1:04.0
(0:27.4-T43)
4:08.5
(0:03.1-T45)
10 11 Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • Johan Eide Joensen(1)
  • Stephan Balmes Ibsen(2)
0:30.0
(0:30.0-T44)
1:04.1
(0:34.1-T39)
4:19.5
(0:02.5-T41)
205
W2-Slide 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 12:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 Odder Roklub I
  • Juliane Elander Rasmussen(1)
  • Julie Poulsen(2)
0:25.7
(0:25.7-T43)
0:51.6
(0:25.9-T41)
3:26.5
(0:00.4-T43)
2 1 Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
0:57.1
(0:57.1-T39)
3:29.0
(0:00.3-T42)
1 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/DRC I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Petersen(2)
0:27.6
(0:27.6-T41)
0:52.5
(0:24.9-T40)
3:29.5
(0:01.5-T44)
2 5 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/DRC
  • Anne Larsen(1)
  • Iben Østergaard(2)
0:27.4
(0:27.4-T38)
3:33.5
(0:27.0-T39)
3 7 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
  • Julie Schou(2)
0:27.8
(0:27.8-T36)
0:55.1
(0:27.3-T37)
3:34.0
(0:00.3-T40)
3 7 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(2)
0:27.8
(0:27.8-T39)
0:55.4
(0:27.6-T38)
3:41.5
(0:01.5-T38)
4 5 Aarhus Roklub II
  • Charlotte Thor(1)
  • Helena Østergaard Rasmussen(2)
0:26.0
(0:26.0-T35)
0:55.7
(0:29.7-T35)
0:56.9
(0:01.2-T36)
3:43.9
(0:00.4-T39)
4 3 Aalborg Dame Roklub/Odense Roklub/KCO
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Christina Donstrup(2)
0:32.6
(0:32.6-T34)
3:47.0
(0:28.3-T32)
5 6 Aarhus Roklub V
  • Laura Funch Petersen(1)
  • Maria L.N Hansen(2)
0:33.3
(0:33.3-T34)
3:47.3
(0:27.4-T35)
5 6 Aarhus Roklub IV
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
1:02.6
(1:02.6-T38)
3:51.5
(0:00.9-T34)
6 8 Odense Roklub/KCO I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Pernille Lind Nielsen(2)
0:27.5
(0:27.5-T37)
0:57.9
(0:30.4-T40)
3:51.5
(0:00.8-T39)
7 2 Aarhus Roklub I
  • Amelia Løvstrup Adby(1)
  • Sahra Monefeldt Andersen(2)
3:53.7
(1:10.9-T37)
8 9 Tissø Roklub I
  • Signe Frederiksen(1)
  • Mette Nissen(2)
0:30.4
(0:30.4-T32)
3:57.0
(0:32.1-T34)
6 8 Odense Roklub/KCO II
  • Marlene Jørgensen(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
0:28.2
(0:28.2-T40)
1:00.9
(0:32.7-T35)
1:01.7
(0:00.8-T37)
4:01.5
(0:00.1-T38)
206
M2-Slide 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 13:00
Plac. # Navn 250m500m1000m
1 10 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Mathias Larsen(2)
0:24.3
(0:24.3-T49)
0:47.2
(0:22.9-T42)
2:59.5
(0:00.2-T49)
1 6 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Andreas Dyrby(2)
3:01.0
(0:52.2-T42)
2 7 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(2)
3:03.0
(0:54.1-T39)
2 7 Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Loui Lam(1)
  • Nick H. Larsen(2)
0:54.2
(0:54.2-T41)
3:03.5
(0:00.4-T42)
3 3 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Frank Steffensen(1)
  • Tobias Kempf(2)
0:27.5
(0:27.5-T44)
3:03.5
(0:15.8-T43)
3 5 Københavns Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
  • Fredrik Leicht(2)
0:23.5
(0:23.5-T41)
3:04.0
(0:23.7-T42)
4 5 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
3:04.0
(0:49.4-T42)
5 12 Bagsværd Roklub/KCB
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Christian Michaelsen(2)
0:24.2
(0:24.2-T40)
3:04.5
(0:23.7-T41)
4 1 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
  • Carl Traff(2)
0:53.2
(0:53.2-T39)
3:06.5
(0:00.2-T39)
5 2 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub
  • Frederik Wulf Munk(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
0:22.8
(0:22.8-T42)
0:46.5
(0:23.7-T40)
0:47.0
(0:00.5-T41)
3:08.5
(0:01.8-T46)
6 10 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
  • Nicolaj Winther(2)
0:25.4
(0:25.4-T37)
3:09.5
(0:24.0-T39)
6 4 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/DRC I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
0:54.4
(0:54.4-T44)
3:09.5
(0:00.5-T44)
7 9 Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn(1)
  • Mikkel Paetau(2)
0:28.2
(0:28.2-T38)
0:51.3
(0:23.1-T38)
3:14.5
(0:00.9-T42)
7 4 Lyngby Roklub I
  • Anders Bau Hansen(1)
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(2)
0:49.4
(0:49.4-T38)
3:15.8
(0:00.8-T40)
8 11 Kerteminde Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
0:27.3
(0:27.3-T38)
3:16.5
(0:24.1-T38)
9 9 Odense Roklub/KCO I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
0:25.9
(0:25.9-T39)
0:49.9
(0:24.0-T37)
3:19.0
(0:02.1-T37)
10 8 Aalborg Roklub IV
  • Markus Schelske(1)
  • Oscar Perez(2)
0:55.8
(0:55.8-T35)
3:19.5
(0:00.3-T39)
8 12 Aalborg Roklub III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
3:21.0
(0:59.9-T33)
11 1 Aalborg Roklub V
  • Liutauras Razma(1)
  • Benedek Gaal(2)
0:26.0
(0:26.0-T39)
3:21.5
(0:24.3-T38)
12 2 Odense Roklub/KCO III
  • Sebastian Seitz-Rasmussen(1)
  • Niels Keiser Jacobsen(2)
0:27.0
(0:27.0-T35)
3:21.7
(0:24.9-T36)
9 6 Bagsværd Roklub I
  • Andreas Hussing(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
0:24.2
(0:24.2-T37)
0:49.4
(0:25.2-T36)
0:50.4
(0:01.0-T36)
3:22.0
(0:00.4-T36)
10 3 Aalborg Roklub VI
  • Chr. Bager Jacobsen(1)
  • Emil Sivertsen(2)
0:25.5
(0:25.5-T37)
0:50.2
(0:24.7-T36)
0:52.5
(0:02.3-T37)
3:29.5
(0:01.6-T38)
11 8 Odense Roklub/KCO
  • Lasse Guldbæk Andersen(1)
  • Johan Birkedal(2)
0:28.6
(0:28.6-T36)
0:54.1
(0:25.5-T37)
3:32.5
(0:01.3-T42)
208
30+M2-Slide 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 13:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
  • Tage S. (2)
0:26.4
(0:26.4-T36)
0:54.7
(0:28.3-T36)
3:34.4
(0:00.5-T45)
2 5 Sorø Roklub II
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
3:35.4
(1:07.8-T38)
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Ian Baden(1)
  • Mikael Espersen(2)
0:30.2
(0:30.2-T36)
3:38.8
(0:29.3-T34)
4 3 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Peter Rasmussen(2)
0:34.0
(0:34.0-T42)
3:39.9
(0:26.1-T41)
5 4 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
1:14.3
(1:14.3-T36)
3:40.0
(0:00.3-T42)
6 1 Lyngby Roklub I
  • Asger Lenzing(1)
  • Dan Brammer(2)
0:38.6
(0:38.6-T34)
3:45.5
(0:25.1-T37)
7 8 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Hartz(2)
0:35.6
(0:35.6-T36)
0:53.0
(0:17.4-T36)
3:51.4
(0:00.2-T38)
8 10 Roklubben Furesø II
  • Lars Wallin(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
0:36.9
(0:36.9-T34)
3:51.5
(0:27.0-T34)
9 9 Sorø Roklub I
  • Thomas Larsen(1)
  • Peter Carstens(2)
0:39.5
(0:39.5-T34)
1:05.5
(0:26.0-T35)
3:53.5
(0:00.1-T42)
10 11 Ringsted Roklub II
  • Gert Busk(1)
  • Jørgen Bay(2)
0:56.2
(0:56.2-T34)
0:57.0
(0:00.8-T36)
0:59.2
(0:02.2-T38)
3:56.3
(0:00.5-T40)
209
30+ W/M 2-Slide 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 13:20
Plac. # Navn 250m500m
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Amber Stienstra(1)
  • Martin Grand Ast(2)
1:12.8
(1:12.8-T42)
1:13.6
(0:00.8-T41)
3:50.9
(0:02.2-T40)
2 5 Sorø Roklub
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
0:32.4
(0:32.4-T33)
3:53.4
(0:28.6-T33)
3 2 Danske Studenters Roklub/Hellerup Roklub I
  • Henning Bay(1)
  • Birgitte Toft(2)
0:34.1
(0:34.1-T32)
3:56.9
(0:30.2-T31)
4 6 Odder Roklub I
  • Ulla Neess(1)
  • Ole Skeem(2)
0:29.5
(0:29.5-T30)
0:59.1
(0:29.6-T31)
3:57.3
(0:00.7-T35)
5 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Jane Hagan(2)
0:35.8
(0:35.8-T34)
4:00.9
(0:28.4-T34)
6 3 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Anne Morris Bay(2)
0:30.0
(0:30.0-T39)
4:07.4
(0:33.5-T38)
302
LWErgo SkiErg Kvinder Letægt 1000m - 1000m
2016-12-10 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
1:03.4
(1:03.4-T54)
2:05.8
(1:02.4-T55)
3:08.5
(1:02.7-T56)
4:10.6
(1:02.1-T57)
311
MErgo SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m
2016-12-10 13:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Roskilde Roklub III
  • Kasper Jørgensen(1)
0:47.4
(0:47.4-T66)
1:35.0
(0:47.6-T62)
2:23.5
(0:48.5-T61)
3:11.4
(0:47.9-T66)
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
0:48.2
(0:48.2-T67)
1:37.4
(0:49.2-T62)
2:28.0
(0:50.6-T60)
3:18.7
(0:50.6-T60)
3 4 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
0:49.5
(0:49.5-T51)
1:40.0
(0:50.5-T48)
2:31.6
(0:51.6-T45)
3:24.1.0
(0:52.5-T47)
1 6 Aalborg Roklub I
  • Kent Kongsøre Klitgaard(1)
0:47.8
(0:47.8-T64)
1:38.7
(0:50.9-T55)
2:31.7
(0:53.0-T54)
3:24.2
(0:52.5-T56)
2 3 Roskilde Roklub IV
  • Howard Brammer(1)
0:53.2
(0:53.2-T50)
1:45.5
(0:52.3-T50)
2:38.4
(0:52.9-T50)
3:32.0
(0:53.5-T51)
3 4 Lyngby Roklub III
  • Jesper Vedel(1)
0:54.7
(0:54.7-T44)
1:49.6
(0:54.9-T40)
2:45.0
(0:55.4-T42)
3:38.9
(0:54.0-T47)
4 5 Bagsværd Roklub III
  • Finn Jørgensen(1)
0:51.8
(0:51.8-T59)
1:47.0
(0:55.2-T49)
2:43.9
(0:56.9-T49)
3:39.6
(0:55.8-T52)
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Ian Baden(1)
0:53.7
(0:53.7-T49)
1:49.1.0
(0:55.4-T49)
2:46.0
(0:56.9-T46)
3:39.8
(0:53.8-T49)
5 1 Lyngby Roklub II
  • John Knudsen(1)
0:57.8
(0:57.8-T47)
1:56.7
(0:58.9-T43)
2:56.5
(0:59.8-T42)
3:55.4
(0:59.0-T47)
312
LMErgo SkiErg Mænd Letvægt 1000m - 1000m
2016-12-10 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Lyngby Roklub
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
0:48.0
(0:48.0-T60)
1:36.9
(0:48.9-T55)
2:26.9
(0:50.0-T55)
3:17.7
(0:50.7-T58)
410
U15 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 14:00
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 1 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
  • Clara Hornnæss(3)
  • Alma Mikkelsen(4)
0:17.9
(0:17.9-T43)
0:32.6
(0:14.7-T39)
2:02.5
(0:00.6-T40)
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Emma Vestergaard Lybech(3)
  • Astrid Højgaard(4)
0:26.3
(0:26.3-T46)
0:32.9
(0:06.6-T41)
2:08.0
(0:01.1-T40)
3 3 Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs(1)
  • Babette Post-Kallenbach(2)
  • Smilla Post-Kallenbach(3)
  • Elisabeth Østergaard(4)
0:14.5
(0:14.5-T40)
0:32.9
(0:18.4-T38)
0:33.2
(0:00.3-T38)
2:12.5
(0:01.8-T38)
411
U19 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 14:20
Plac. # Navn 250m500m
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Amalie Riff Brems(3)
  • Cecilie Girke(4)
0:55.2
(0:55.2-T38)
4:00.5
(0:05.7-T37)
2 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(4)
0:36.7
(0:36.7-T41)
4:02.0
(0:28.4-T38)
3 6 Bagsværd Roklub/KCB
  • Emma Hammer(1)
  • Regitze Bay(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Sofie Odgaard Herr(4)
0:57.9
(0:57.9-T36)
4:04.0
(0:03.2-T36)
3 2 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub
  • Malli Segoli(1)
  • Agnete Jersild(2)
  • Victoria Munch(3)
  • Emma Braad Olesen(4)
0:52.1
(0:52.1-T38)
4:04.0
(0:09.4-T36)
5 5 Odense Roklub/KCO I
  • Signe Grønning(1)
  • Louise Christensen(2)
  • Feline Gregersen(3)
  • Erantis Fodgaard Sørensen(4)
0:47.3
(0:47.3-T33)
1:04.1
(0:16.8-T33)
4:19.0
(0:01.7-T32)
6 3 Københavns Roklub/Roklubben Skjold I
  • Julie Skjoldan(1)
  • Stine Koczulab(2)
  • Mia Rina Nielsen(3)
  • Marie Takegawa(4)
0:36.8
(0:36.8-T39)
4:27.5
(0:32.4-T36)
412
U15 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 14:10
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 1 Roskilde Roklub I
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
  • Magnus Dollerup Madsen(3)
  • Leander Kaliszan(4)
0:20.0
(0:20.0-T45)
0:33.4
(0:13.4-T42)
1:58.8
(0:01.1-T41)
2 3 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Emil Nielsen(2)
  • Jacob Timmermann(3)
  • Peter Skou(4)
0:18.2
(0:18.2-T39)
0:33.3
(0:15.1-T38)
2:03.0
(0:01.1-T39)
3 5 Lyngby Roklub
  • Oliver Hyldedahl(1)
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(2)
  • Kasper Andersen(3)
  • Gregor Workman(4)
0:18.0
(0:18.0-T52)
0:32.7
(0:14.7-T50)
2:05.0
(0:01.4-T45)
4 4 Bagsværd Roklub/KCB
  • Simon Rud Bernhardt(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Svante Witt(4)
0:19.3
(0:19.3-T43)
0:35.0
(0:15.7-T42)
2:09.5
(0:01.2-T40)
5 2 Roklubben Skjold
  • Mathilde Koczulab(1)
  • Sigurd Eide Joensen(2)
  • Oscar Eriksen Nygaard(3)
  • Frederik Nibe Barsøe(4)
0:16.7
(0:16.7-T48)
0:35.8
(0:19.1-T46)
0:37.6
(0:01.8-T45)
2:30.5
(0:02.2-T48)
413
U19 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 14:30
Plac. # Navn 250m500m1000m
1 4 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Lasse Maigaard(3)
  • Thyge Winther Ludwigsen(4)
3:47.7
(1:21.7-T44)
1 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/KCB
  • Nicholas Andersen(1)
  • Sigurd Reistad(2)
  • Jacob Lenzing(3)
  • Jonas Lund(4)
0:40.5
(0:40.5-T42)
0:47.3
(0:06.8-T41)
3:49.7
(0:00.5-T41)
2 2 Hvidovre Roklub/Københavns Roklub I
  • Kasper Enemærke Becker(1)
  • Marcus Villiam Lyngesen(2)
  • Thomas Jensen(3)
  • Timon Strømgren(4)
0:58.0
(0:58.0-T43)
1:03.6
(0:05.6-T40)
3:52.0
(0:00.9-T42)
2 2 Sorø Roklub
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Christian Nielsen(2)
  • Mathias Ebbekær(3)
  • Rasmus Lind(4)
0:32.4
(0:32.4-T38)
1:00.9
(0:28.5-T38)
3:52.0
(0:00.4-T39)
3 1 Aarhus Roklub/Sorø Roklub
  • William Trojel(1)
  • (2)
  • Laura Boldsen(3)
  • Rikke Køchs(4)
0:27.5
(0:27.5-T35)
0:59.2
(0:31.7-T37)
3:55.0
(0:00.2-T37)
3 4 Odense Roklub/KCO I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
  • Tobias Højland Bendixen(3)
  • Sebastian Quottrup Jansen(4)
0:52.0
(0:52.0-T41)
4:03.9
(0:09.2-T38)
4 1 Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Københavns Roklub/KCB
  • Nikolaj Van Gool(1)
  • Viktor Friis Gefeldt(2)
  • Niels Østergaard(3)
  • William Foss Keincke(4)
0:38.4
(0:38.4-T43)
1:07.8
(0:29.4-T41)
4:07.4
(0:00.6-T46)
4 5 Roforeningen KVIK I
  • Jakob Holm(1)
  • Johan Søvndahl Kok(2)
  • Zacharias Nicolai Capindale-Webb(3)
  • Torbjørn Frankel(4)
0:39.6
(0:39.6-T42)
1:09.5
(0:29.9-T40)
4:15.0
(0:00.9-T44)
414
W4-Slide 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 14:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Julie Poulsen(1)
  • Fie Udby Erichsen(2)
  • Mette Dyrlund Petersen(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
0:25.2
(0:25.2-T43)
0:52.3
(0:27.1-T41)
3:23.5
(0:01.0-T40)
2 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC
  • Anne Larsen(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
  • Frida Sanggaard(3)
  • Ida Petersen(4)
0:38.0
(0:38.0-T44)
0:50.9
(0:12.9-T42)
0:51.7
(0:00.8-T42)
3:27.5
(0:01.1-T42)
3 1 Aarhus Roklub II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Maria L.N Hansen(2)
  • Mai Nielsen(3)
  • Nina Hollensen(4)
0:38.9
(0:38.9-T37)
0:52.2
(0:13.3-T35)
0:52.6
(0:00.4-T35)
3:30.0
(0:00.3-T39)
4 2 Aalborg Dame Roklub/Odense Roklub/KCO
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Pernille Lind Nielsen(2)
  • Christina Donstrup(3)
  • Luise Lund Hansen(4)
0:26.2
(0:26.2-T42)
0:55.1
(0:28.9-T40)
0:55.5
(0:00.4-T40)
3:42.5
(0:01.2-T40)
5 6 Aarhus Roklub I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Kirstine Stampe(2)
  • Emma Lehm Røddik(3)
  • Charlotte Thor(4)
0:26.6
(0:26.6-T36)
0:55.1
(0:28.5-T35)
0:56.7
(0:01.6-T35)
3:46.6
(0:01.1-T37)
6 5 Danske Studenters Roklub
  • Johanne Møller(1)
  • Cecilie Albrechtsen(2)
  • Dorthe Jørgensen(3)
  • Samantha Don Robbins(4)
0:25.6
(0:25.6-T42)
0:55.1
(0:29.5-T39)
0:58.2
(0:03.1-T38)
3:48.5
(0:01.2-T38)
415
M4-Slide 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 15:05
Plac. # Navn 250m500m
1 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
  • Sverri S. Nielsen(3)
  • Mathias Larsen(4)
3:19.7
(0:52.6-T40)
2 5 Lyngby Roklub
  • Oliver Rying Thomsen(1)
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(2)
  • Emil Lenzing(3)
  • Alexander Modest(4)
0:32.4
(0:32.4-T42)
3:22.0
(0:24.0-T42)
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Mikkel Aaslet(3)
  • Malthe Sebastian Puro(4)
0:32.7
(0:32.7-T41)
3:23.5
(0:28.8-T41)
3 4 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Nicolaj Winther(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Mikkel Paetau(4)
0:35.1
(0:35.1-T38)
0:58.5
(0:23.4-T40)
3:28.5
(0:00.2-T44)
4 3 Aarhus Roklub/Odder Roklub
  • Sarah Moslund(1)
  • Sahra Monefeldt Andersen(2)
  • Frederik Wulf Munk(3)
  • Laura Funch Petersen(4)
0:37.8
(0:37.8-T37)
0:54.2
(0:16.4-T37)
3:35.0
(0:00.9-T39)
5 2 Kerteminde Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(3)
  • Martin Kjeldsen(4)
0:53.6
(0:53.6-T38)
0:59.8
(0:06.2-T37)
3:37.0
(0:00.6-T38)
2 4 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Markus Schelske(3)
  • Oscar Perez(4)
0:36.6
(0:36.6-T36)
3:39.0
(0:25.9-T37)
3 1 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/KCO
  • Sebastian Seitz-Rasmussen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
  • Johan Birkedal(3)
  • Lasse Guldbæk Andersen(4)
0:45.2
(0:45.2-T40)
1:08.5
(0:23.3-T38)
3:43.1.0
(0:00.5-T45)
4 3 Aalborg Roklub III
  • Chr. Bager Jacobsen(1)
  • Emil Sivertsen(2)
  • Liutauras Razma(3)
  • Benedek Gaal(4)
0:34.4
(0:34.4-T37)
3:50.0
(0:27.2-T36)
416
30+W4-Slide 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 15:15
Plac. # Navn 250m500m
1 3 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Linda Milling(4)
0:28.3
(0:28.3-T33)
0:59.3
(0:31.0-T33)
1:00.1.0
(0:00.8-T34)
3:58.5
(0:00.1-T35)
2 1 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Sanne Poulin(2)
  • Merete Boldt(3)
  • Karin Bodelund(4)
0:30.7
(0:30.7-T30)
4:04.5
(0:31.1-T31)
3 2 Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Dorte Olsen(2)
  • Maike Benter(3)
  • Mille Nissen(4)
0:37.7
(0:37.7-T31)
1:08.2
(0:30.5-T32)
4:13.6
(0:00.7-T37)
4 4 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
  • Anne Marie Espersen(1)
  • Anne Morris Bay(2)
  • Liselotte Hammer(3)
  • Birgitte Toft(4)
0:37.6
(0:37.6-T31)
4:14.5
(0:31.0-T32)
417
30+M4-Slide 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 15:25
Plac. # Navn 250m500m750m
1 2 Sorø Roklub
  • Thomas Larsen(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Bjarne Hjorth(4)
0:25.7
(0:25.7-T35)
0:51.9
(0:26.2-T33)
3:27.3
(0:00.7-T40)
2 1 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Lars Wallin(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
0:24.7
(0:24.7-T34)
0:52.3
(0:27.6-T33)
3:31.4
(0:02.2-T33)
418
30+ W/M 4-Slide 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2016-12-10 15:40
Plac. # Navn 250m500m1000m
1 1 Odder Roklub I
  • Ulla Neess(1)
  • Ole Skeem(2)
  • Per Amby(3)
  • Tage Staal(4)
0:13.0
(0:13.0-T32)
0:57.7
(0:44.7-T32)
0:57.8
(0:00.1-T33)
3:49.5
(0:00.2-T44)
2 3 Roskilde Roklub
  • Peter Skafte(1)
  • Anders Voss(2)
  • Anja Stabel Nielsen(3)
  • Peter DePlace(4)
0:40.0
(0:40.0-T34)
4:04.5
(0:27.6-T33)
3 2 Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Lise Hendriksen(1)
  • Lene Svanebjerg(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Carsten Mollerup (4)
0:33.9
(0:33.9-T33)
1:05.1
(0:31.2-T34)
4:07.0
(0:00.1-T37)
460
W/M 4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap - 2000m
2016-12-10 16:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aalborg Roklub
  • Christian Hauge(1)
  • Kent Kongsøre Klitgaard(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Mikkel Paetau(4)
2:16.6
(2:16.6-T50)
3:50.0
(1:33.4-T53)
5:28.2
(1:38.2-T55)
7:00.2
(1:32.0-T57)
2 4 Lyngby Roklub
  • John Knudsen(1)
  • Ida Nymann Petersen(2)
  • Jesper Vedel(3)
  • Emil Meland Knudsen(4)
1:45.3
(1:45.3-T52)
3:43.8
(1:58.5-T60)
5:20.2
(1:36.4-T57)
7:05.2
(1:45.1.0-T61)
3 2 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Markus Schelske(3)
  • Oscar Perez(4)
2:19.7
(2:19.7-T46)
4:04.8
(1:45.1.0-T57)
5:47.6
(1:42.8-T53)
7:34.0
(1:46.3-T55)
4 3 Aalborg Roklub III
  • Chr. Bager Jacobsen(1)
  • Emil Sivertsen(2)
  • Liutauras Razma(3)
  • Benedek Gaal(4)
2:11.9
(2:11.9-T43)
4:13.5
(2:01.6-T54)
5:56.7
(1:43.2-T61)
7:40.2
(1:43.5-T53)
820
U19 W8-Slide 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 16:20
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
  • Sofie Odgaard Herr(3)
  • Emma Hammer(4)
  • Amalie Riff Brems(5)
  • Anne Katrine Kiilgaard(6)
  • Mathilde Kiilgaard(7)
  • Cecilie Girke(8)
0:21.3
(0:21.3-T43)
0:29.4
(0:08.1-T41)
1:52.8
(0:00.1-T42)
2 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Agnete Jersild(2)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(3)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(4)
  • Emma Linnea Thonning Jørgensen(5)
  • Emma Braad Olesen(6)
  • Matilde Hjorth(7)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(8)
0:29.4
(0:29.4-T45)
1:56.0
(0:00.4-T42)
3 1 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roklubben Skjold
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Anna Adelholm(2)
  • Xenia Kviat Antonsen(3)
  • Clara Hornnæss(4)
  • Kristine Søndergård Hansen(5)
  • Julie Skjoldan(6)
  • Mathilde Koczulab(7)
  • Stine Koczulab(8)
0:17.9
(0:17.9-T41)
0:30.1
(0:12.2-T39)
0:30.4
(0:00.3-T40)
2:01.8
(0:00.5-T41)
821
U19 W/M 8-Slide 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 16:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/KCB
  • Frederik Larsen(1)
  • Lasse Maigaard(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Thyge Winther Ludwigsen(4)
  • Sigurd Reistad(5)
  • Nicolai Krogsgaard(6)
  • Jonas Lund(7)
  • Mikkel Aaslet(8)
0:32.4
(0:32.4-T57)
1:50.0
(0:00.4-T48)
2 1 Sorø Roklub
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Rasmus Lind(2)
  • Mathias Ebbekær(3)
  • Christian Nielsen(4)
  • Jacob Timmermann(5)
  • Peter Skou(6)
  • Malte Arensbach(7)
  • Karl-Emil Arensbach(8)
0:14.5
(0:14.5-T47)
0:29.5
(0:15.0-T41)
1:53.0
(0:00.9-T41)
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
  • Feline Gregersen(2)
  • Louise Christensen(3)
  • Signe Grønning(4)
  • Tobias Højland Bendixen(5)
  • Tobias Taudal(6)
  • Sebastian Quottrup Jansen(7)
  • Andreas Finne Skovbakke(8)
0:10.4
(0:10.4-T41)
0:30.5
(0:20.1-T46)
1:58.0
(0:01.0-T40)
3 3 Bagsværd Roklub/KCB
  • Alexander Aldrich(1)
  • Svante Witt(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Alma Biltoft Benediktson(4)
  • Magnus Seidelin Houmølle(5)
  • Niels Østergaard(6)
  • Simon Rud Bernhardt(7)
  • Emma Vestergaard Lybech(8)
0:15.7
(0:15.7-T42)
0:31.3
(0:15.6-T42)
2:01.5
(0:00.3-T53)
2 3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø
  • Zacharias Nicolai Capindale-Webb(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
  • Johan Søvndahl Kok(3)
  • Jakob Holm(4)
  • Harald Hansen(5)
  • Astrid Højgaard(6)
  • Christian Rømer(7)
  • Stephan Balmes Ibsen(8)
0:26.7
(0:26.7-T46)
0:31.1
(0:04.4-T44)
2:01.9
(0:00.9-T44)
3 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold
  • Sigurd Eide Joensen(1)
  • Oscar Eriksen Nygaard(2)
  • Julius Knudsen(3)
  • Johan Eide Joensen(4)
  • Frederik Nibe Barsøe(5)
  • Carl Paulson(6)
  • Bror Johan Kristensen(7)
  • Victoria Lotinga(8)
0:14.8
(0:14.8-T47)
0:32.9
(0:18.1-T45)
0:34.2
(0:01.3-T43)
2:13.5
(0:00.5-T40)
822
W8-Slide 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 16:43
Plac. # Navn 125m250m375m500m
2 2 Aarhus Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Mai Nielsen(2)
  • Amelia Løvstrup Adby(3)
  • Sahra Monefeldt Andersen(4)
  • Laura Funch Petersen(5)
  • Simone Sørensen(6)
  • Julie Poulsen(7)
  • Nina Hollensen(8)
0:24.3
(0:24.3-T45)
0:24.7
(0:00.4-T45)
1:42.0
(0:00.4-T43)
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
  • Stine Mathiasen(2)
  • Rikke Brouw Hyldahl(3)
  • Julie Schou(4)
  • Dorthe Jørgensen(5)
  • Cecilie Albrechtsen(6)
  • Amber Stienstra(7)
  • Anne Katrine Kiilgaard(8)
0:12.4
(0:12.4-T47)
0:25.4
(0:13.0-T45)
0:25.7
(0:00.3-T44)
1:44.4
(0:01.0-T44)
823
30+W8-Slide 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 16:54
Plac. # Navn 125m250m500m
1 2 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub
  • Birgitte Toft(1)
  • Anne Morris Bay(2)
  • Anne Marie Espersen(3)
  • Annette Villumsen(4)
  • Helle Johansen(5)
  • Liselotte Hammer(6)
  • Kristine Madsen(7)
  • Katja Cardel(8)
0:24.7
(0:24.7-T41)
0:27.6
(0:02.9-T45)
0:28.2
(0:00.6-T39)
1:54.4
(0:01.0-T40)
2 1 Lyngby Roklub
  • Claudia Krag(1)
  • Henriette Kyed(2)
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(3)
  • Louise Wissing(4)
  • Signe Stefensen(5)
  • Stine Louise Knudsen(6)
  • Ulla Rose Andersen(7)
  • Ida Nymann Petersen(8)
0:23.0
(0:23.0-T46)
0:29.1
(0:06.1-T40)
1:55.8
(0:00.4-T41)
824
30+M8-Slide 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 16:54
Plac. # Navn 125m250m500m
1 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Lasse Nielsen(3)
  • Hans Nøhr(4)
  • Peter Skov(5)
  • John Erik Jensen(6)
  • Flemming Bay (7)
  • John Grunwald(8)
0:20.2
(0:20.2-T41)
0:26.8
(0:06.6-T40)
1:49.0
(0:00.3-T41)
2 1 Lyngby Roklub
  • Frank Mortensen(1)
  • Mikkel Olsen(2)
  • Peter Michael Bertelsen(3)
  • John Knudsen(4)
  • Flemming Grau(5)
  • Asger Lenzing(6)
  • Armand Michaud(7)
  • Dan Brammer(8)
0:27.1
(0:27.1-T38)
0:27.5
(0:00.4-T37)
1:49.5
(0:00.1-T41)
825
M8-Slide 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 17:05
Plac. # Navn 125m250m500m
2 2 Danske Studenters Roklub
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
  • Sune Scheufens(3)
  • Eskil Bech-Pedersen(4)
  • Lars Fjord Garvey(5)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(6)
  • Mads Fischer(7)
  • Christoffer Kruse(8)
0:18.5
(0:18.5-T48)
0:20.8
(0:02.3-T47)
1:24.0
(0:00.3-T48)
1 2 Lyngby Roklub
  • Alexander Modest(1)
  • Anders Bau Hansen(2)
  • Andreas Wiig Rambøl(3)
  • Emil Lenzing(4)
  • Jacob Lenzing(5)
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(6)
  • Oliver Rying Thomsen(7)
  • Emil Meland Knudsen(8)
0:15.9
(0:15.9-T46)
0:21.2
(0:05.3-T46)
1:25.9
(0:00.6-T44)
3 3 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC
  • Loui Lam(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Sverri S. Nielsen(3)
  • Tøger Berg Rasmussen(4)
  • Nick H. Larsen(5)
  • Tobias Kempf(6)
  • Peter Rytter Munk(7)
  • Mark Hartsteen(8)
0:11.8
(0:11.8-T47)
0:22.9
(0:11.1-T46)
1:28.0
(0:00.3-T46)
2 3 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Nicolaj Winther(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
  • Markus Schelske(5)
  • Oscar Perez(6)
  • Esben Ravn(7)
  • Mikkel Paetau(8)
0:22.1
(0:22.1-T43)
0:22.6
(0:00.5-T43)
1:31.0
(0:00.2-T46)
3 1 Kerteminde Roklub/Odense Roklub/KCO
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Sebastian Seitz-Rasmussen(2)
  • Michael Moerner(3)
  • Esben Rusbjerg(4)
  • Johan Birkedal(5)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(6)
  • Lasse Guldbæk Andersen(7)
  • Martin Kjeldsen(8)
0:18.9
(0:18.9-T44)
0:23.9
(0:05.0-T44)
1:34.0
(0:00.7-T41)
826
W/M 8-Slide 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2016-12-10 17:15
Plac. # Navn 125m250m500m
1 2 Talent4000
  • Victoria Munch(1)
  • Simone Sørensen(2)
  • Martin Lykke Kristensen(3)
  • Kasper Jørgensen(4)
  • Andreas Dyrby(5)
  • Nicholas Andersen(6)
  • Oliver Tolstrup Christensen(7)
  • Andreas Yde(8)
0:23.2
(0:23.2-T46)
0:24.9
(0:01.7-T45)
1:39.8
(0:00.1-T44)
1 2 Sorø Roklub
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Bonnie Noer(3)
  • Linda Milling(4)
  • Bjarne Hjorth(5)
  • Christian Mølvig(6)
  • Peter Carstens(7)
  • Peter Lindblom(8)
0:12.7
(0:12.7-T45)
0:26.1
(0:13.4-T42)
1:43.9
(0:00.5-T45)
2 3 Aarhus + mix
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Amelia Løvstrup Adby(2)
  • Kirstine Stampe(3)
  • Sarah Moslund(4)
  • Emma Lehm Røddik(5)
  • Frederik Wulf Munk(6)
  • Maria L.N Hansen(7)
  • Charlotte Thor(8)
0:24.3
(0:24.3-T43)
0:25.8
(0:01.5-T42)
1:45.3
(0:00.4-T40)
3 1 Danske Studenters Roklub 8
  • Amber Stienstra(1)
  • Cecilie Albrechtsen(2)
  • Johanne Møller(3)
  • Dorthe Jørgensen(4)
  • Lars Fjord Garvey(5)
  • Martin Grand Ast(6)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(7)
  • Samantha Don Robbins(8)
0:19.5
(0:19.5-T44)
0:28.3
(0:08.8-T42)
1:47.0
(0:00.7-T42)
2 4 Odense Roklub
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
  • Pernille Lind Nielsen(3)
  • Tobias Taudal(4)
  • Nadine Heidi Brueckmann(5)
  • Andreas Finne Skovbakke(6)
  • Marlene Jørgensen(7)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(8)
0:13.5
(0:13.5-T46)
0:28.1
(0:14.6-T49)
1:49.2
(0:00.5-T54)
3 3 Roklubben Furesø
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Anette Kyster(3)
  • Jane Hagan(4)
  • Ole Præst Larsen(5)
  • Lars Wallin(6)
  • Bo Hartz(7)
  • Mikael Møller Hansen(8)
0:20.5
(0:20.5-T38)
0:29.0
(0:08.5-T37)
1:52.0
(0:00.3-T44)
4 1 Bagsværd/Skovshoved
  • Carsten Mollerup (1)
  • Jesper Skavin(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Lene Svanebjerg(4)
  • Lise Hendriksen(5)
  • Kathe Rasmussen(6)
  • Ole Boalth Rasmussen(7)
  • Per Boalth Rasmussen(8)
0:13.1
(0:13.1-T38)
0:28.2
(0:15.1-T61)
1:52.5
(0:00.3-T40)
4 4 Roskilde Roklub
  • Astrid Krüger(1)
  • Dorte Olsen(2)
  • Maike Benter(3)
  • Mille Nissen(4)
  • Peter Skafte(5)
  • Peter DePlace(6)
  • Anders Voss(7)
  • Anja Stabel Nielsen(8)
0:15.6
(0:15.6-T42)
0:29.7
(0:14.1-T38)
1:54.0
(0:00.9-T38)