Resultater Euro Slide Open og Open SkiErg DM 2017

Resultatvisningen fungere noget bedre her

201
U15 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 11:30
Plac. # Navn 125m
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
0:30.3
(0:30.3-T44)
0:31.0
(0:00.7-T42)
1:55.0
(0:00.3-T42)
2 3 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
0:14.2
(0:14.2-T38)
0:30.4
(0:16.2-T37)
2:01.8
(0:00.7-T39)
3 1 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
  • Frederikke Munch (2)
2:02.3
(0:36.1-T41)
202
U19 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 11:40
Plac. # Navn 1000m250m500m750m
1 8 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
0:00.000:31.1
(0:31.1-T37)
3:43.5
(0:27.6-T37)
2 7 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
0:00.000:32.3
(0:32.3-T40)
3:46.9
(0:27.6-T38)
3 5 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Hornnæss(2)
0:00.000:27.6
(0:27.6-T37)
0:56.1
(0:28.5-T35)
3:48.5
(0:02.4-T35)
4 10 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Marie Ramm(2)
0:02.0
(0:02.0-T45)
3:50.8
(1:08.5-T43)
5 12 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild(1)
  • Julie Johansen (2)
0:00.000:33.2
(0:33.2-T39)
4:08.5
(0:30.4-T35)
6 9 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Matilde Hjorth(2)
0:01.7
(0:01.7-T39)
0:33.1
(0:31.4-T40)
1:02.9
(0:29.8-T37)
4:09.5
(0:00.4-T38)
7 3 Roklubben Skjold II
  • Johanne Rüter Würtzen(1)
  • Stine Koczulab(2)
0:00.000:26.7
(0:26.7-T42)
1:00.7
(0:34.0-T35)
4:10.5
(0:06.5-T35)
8 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Højgaard(1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
0:00.6
(0:00.6-T41)
0:31.7
(0:31.1-T37)
1:02.8
(0:31.1-T34)
4:11.0
(0:00.9-T34)
9 1 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
0:01.4
(0:01.4-T39)
0:29.3
(0:27.9-T43)
1:00.6
(0:31.3-T37)
4:12.0
(0:05.7-T37)
203
U15 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 11:50
Plac. # Navn 500m125m250m375m
1 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Mads Rubin(2)
0:00.000:40.9
(0:40.9-T44)
1:56.8
(0:00.6-T46)
2 2 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
  • Kevin Joensen, (1)
  • Leander Kaliszan(2)
0:02.2
(0:02.2-T48)
0:22.8
(0:20.6-T58)
1:57.8
(0:12.6-T52)
3 8 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Elias Ellehammer(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
0:01.1
(0:01.1-T46)
0:18.1
(0:17.0-T47)
2:02.3
(0:15.6-T46)
4 3 Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Christian Rømer(2)
0:01.0
(0:01.0-T46)
0:18.8
(0:17.8-T47)
2:03.0
(0:15.2-T46)
5 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen(1)
  • Oliver Hyldedahl(2)
0:00.000:20.7
(0:20.7-T46)
2:09.5
(0:15.7-T43)
6 6 Odder Roklub I
  • Mikkel Pors Ilsøe(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
0:00.1
(0:00.1-T53)
0:19.1
(0:19.0-T39)
2:10.8
(0:17.3-T39)
7 5 Roklubben Skjold II
  • Oscar Eriksen Nygaard(1)
  • Frederik Nibe Barsøe(2)
0:04.5
(0:04.5-T48)
0:24.7
(0:20.2-T61)
2:20.7
(0:16.1-T49)
8 4 Roklubben Skjold I
  • Sigurd Eide Joensen(1)
  • Thomas Massa(2)
0:00.4
(0:00.4-T48)
0:17.1.0
(0:16.7-T54)
0:35.7
(0:18.6-T51)
2:24.0
(0:01.2-T48)
204
U19 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 12:10
Plac. # Navn 1000m250m500m750m
1 12 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
3:25.03:25.2
(1:13.4-T41)
1 10 Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Thomas Jensen(2)
0:00.001:08.9
(1:08.9-T43)
3:26.2
(0:01.3-T44)
2 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
  • Christian Runge(2)
0:01.6
(0:01.6-T44)
0:54.3
(0:52.7-T45)
3:33.0
(0:00.8-T43)
2 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
3:34.0
(0:00.7-T45)
3:34.0
(1:17.4-T42)
3 6 Roskilde Roklub/KCR II
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
0:00.5
(0:00.5-T42)
1:07.0
(1:06.5-T36)
3:38.2
(0:00.2-T34)
3 11 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
3:38.1.04:15.4
(0:37.3-T39)
3:38.7
(0:24.8-T41)
4 3 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Patrick Klestrup (2)
0:00.000:30.3
(0:30.3-T34)
3:39.7
(0:27.5-T34)
5 4 Roklubben Viking/Sorø Roklub/KCR I
  • Peter Skou(1)
  • Aske Storm(2)
0:00.000:29.5
(0:29.5-T36)
3:40.0
(0:27.9-T35)
6 8 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Rasmus Lind(2)
0:00.000:35.7
(0:35.7-T34)
3:40.3
(0:25.5-T36)
7 5 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
0:00.000:31.1
(0:31.1-T33)
3:40.8
(0:22.2-T33)
8 7 Bagsværd Roklub/Humlebæk Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
  • Johan R.Poulsen(2)
0:00.000:35.1
(0:35.1-T36)
3:44.0
(0:26.6-T38)
5 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Lasse Maigaard(1)
  • Aksel Bay(2)
3:43.1.0
(0:00.5-T45)
4:19.2
(0:36.1-T40)
3:43.5
(0:24.5-T41)
9 3 Københavns Roklub I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
  • Charlie McDonald(2)
0:00.1
(0:00.1-T39)
0:25.5
(0:25.4-T44)
0:56.1
(0:30.6-T40)
3:49.0
(0:02.6-T41)
10 9 Københavns Roklub II
  • Milas Holst Green(1)
  • Anders Grønlund Samuelsen(2)
0:02.4
(0:02.4-T44)
3:54.2
(1:09.8-T49)
11 2 Roklubben Skjold I
  • Asbjørn Berthelsen(1)
  • Johan Eide Joensen(2)
0:00.3
(0:00.3-T42)
0:33.5
(0:33.2-T46)
1:04.8
(0:31.3-T44)
4:28.5
(0:04.1-T40)
205
W2-Slide 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 12:20
Plac. # Navn 1000m250m500m750m
1 1 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Marta Kempf(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
0:00.3
(0:00.3-T46)
3:33.1.0
(0:59.3-T43)
2 3 Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Anne Larsen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
0:00.000:30.6
(0:30.6-T37)
3:35.5
(0:26.8-T39)
3 6 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Tanja Spring Ehlers(1)
  • Iben Østergaard(2)
0:00.000:29.4
(0:29.4-T36)
3:37.7
(0:27.8-T36)
4 4 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Anne Katrine Kiilgaard(2)
0:00.4
(0:00.4-T42)
0:54.0
(0:53.6-T41)
0:54.1
(0:00.1-T40)
3:39.0
(0:01.5-T42)
5 9 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Emilie Jersild(2)
0:00.001:01.3
(1:01.3-T38)
3:44.5
(0:01.4-T36)
6 10 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Stine Mathiasen(2)
0:00.000:26.7
(0:26.7-T41)
0:56.1
(0:29.4-T39)
3:46.2
(0:02.5-T39)
7 11 Danske Studenters Roklub I
  • Christine Flagstad Bech(1)
  • Sara Lena Josefin Engberg(2)
0:00.003:47.3
(1:02.6-T35)
8 8 Aalborg Roklub II
  • Lidia Rzeplinska(1)
  • Christina Donstrup(2)
0:00.001:03.4
(1:03.4-T34)
3:47.5
(0:02.3-T34)
9 2 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Regna Bottheim(2)
0:01.9
(0:01.9-T40)
0:33.0
(0:31.1-T39)
4:00.0
(0:29.9-T39)
10 7 Aalborg Roklub I
  • Pam Huntjens(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
0:00.000:29.2
(0:29.2-T36)
1:00.4
(0:31.2-T35)
4:02.0
(0:01.8-T36)
206
M2-Slide 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 12:50
Plac. # Navn 1000m250m500m750m
1 7 Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
  • Bastian Secher(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
0:00.000:49.8
(0:49.8-T47)
2:55.0
(0:00.4-T44)
2 10 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Steffen Bonde(2)
0:00.000:52.7
(0:52.7-T43)
2:58.0
(0:00.2-T43)
3 9 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Tobias Kempf(1)
  • Loui Lam(2)
0:00.2
(0:00.2-T46)
0:25.4
(0:25.2-T43)
2:59.7
(0:21.6-T41)
1 7 Holstebro Roklub/Københavns Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
0:00.4
(0:00.4-T46)
0:23.0
(0:22.6-T43)
3:00.2
(0:22.6-T42)
2 4 Lyngby Roklub/DRC I
  • Alexander Modest(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
0:00.000:22.9
(0:22.9-T42)
3:03.0
(0:23.9-T42)
3 11 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
0:00.003:04.5
(0:49.7-T44)
4 12 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Christoffer Kruse(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
0:00.003:04.5
(0:57.0-T43)
4 11 Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
0:00.000:27.0
(0:27.0-T42)
3:04.5
(0:22.3-T40)
6 4 Holstebro Roklub/Københavns Roklub II
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Aske Petersen(2)
0:00.000:52.0
(0:52.0-T44)
3:05.3
(0:00.1-T43)
4 6 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Emil Espensen(1)
  • Jesper Fredsted(2)
0:00.000:23.4
(0:23.4-T41)
3:05.5
(0:23.7-T39)
7 8 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
0:00.000:25.9
(0:25.9-T42)
0:44.5
(0:18.6-T42)
3:05.7
(0:00.6-T44)
8 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Jakob Søe Lillelund(1)
  • Emil Lenzing(2)
0:01.3
(0:01.3-T41)
0:25.3
(0:24.0-T43)
3:06.0
(0:23.2-T43)
5 3 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
  • Jens Graudal(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
0:00.1
(0:00.1-T46)
3:06.3
(0:48.0-T39)
6 8 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Oscar Mazza(2)
0:00.000:24.1
(0:24.1-T41)
3:06.5
(0:24.4-T40)
9 6 Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Andreas Dyrby(2)
0:00.3
(0:00.3-T50)
0:26.3
(0:26.0-T43)
3:07.3
(0:22.9-T41)
10 3 Aalborg Roklub II
  • Asger Laursen(1)
  • Christian Hauge(2)
0:00.000:26.4
(0:26.4-T40)
3:10.5
(0:23.3-T40)
7 1 Aalborg Roklub III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
0:00.000:22.5
(0:22.5-T33)
0:48.4
(0:25.9-T34)
3:12.0
(0:00.8-T35)
8 10 Danske Studenters Roklub IV
  • Sebastian Seitz Rasmussen(1)
  • Frederik Fabricius Clausen(2)
0:01.3
(0:01.3-T40)
0:27.1
(0:25.8-T37)
3:13.7
(0:23.3-T38)
9 9 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
0:01.6
(0:01.6-T39)
3:17.5
(0:51.7-T39)
11 5 Aalborg Roklub IV
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
0:00.000:26.4
(0:26.4-T43)
3:17.7
(0:24.2-T40)
10 12 Odense Roklub II
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
  • Søren Gam(2)
0:00.003:18.5
(0:54.3-T33)
12 1 Danske Studenters Roklub III
  • Sune Scheufens(1)
  • Christoffer Hansen(2)
0:01.0
(0:01.0-T41)
0:28.2
(0:27.2-T40)
3:19.8
(0:23.7-T40)
1 1 Danske Studenters Roklub V
  • Thomas Schoerner(1)
  • Tais Bjerregaard(2)
0:01.8
(0:01.8-T38)
0:27.5
(0:25.7-T40)
3:23.5
(0:24.7-T39)
11 5 Aalborg Roklub I
  • Esben Okholm Larsen(1)
  • Søren Bagger Christensen(2)
0:00.000:25.8
(0:25.8-T39)
0:54.4
(0:28.6-T35)
3:31.7
(0:00.5-T34)
207
30+W2-Slide 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 13:00
Plac. # Navn 1000m250m500m750m
1 3 Odense Roklub I
  • Ditte Sørensen(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
0:00.8
(0:00.8-T37)
1:12.9
(1:12.1.0-T35)
3:59.3
(0:00.6-T35)
2 2 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Dóra Remenyik(2)
0:00.000:33.7
(0:33.7-T35)
4:04.8
(0:31.2-T36)
3 4 Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Lonnie Schmidt(2)
0:00.001:17.0
(1:17.0-T34)
4:06.5
(0:00.6-T36)
4 5 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Cecilie Lützen Søltoft(2)
0:00.000:41.5
(0:41.5-T36)
4:08.0
(0:27.6-T35)
5 1 Odder Roklub I
  • Anne Wiese(1)
  • Sanne Larsen(2)
0:00.1
(0:00.1-T40)
0:32.6
(0:32.5-T33)
1:07.2
(0:34.6-T34)
4:26.0
(0:00.2-T35)
208
30+M2-Slide 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 13:10
Plac. # Navn 1000m250m500m
1 5 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
0:00.000:31.0
(0:31.0-T38)
3:29.0
(0:24.7-T38)
2 1 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
  • Tage Staal(2)
0:00.000:24.7
(0:24.7-T38)
0:52.5
(0:27.8-T37)
3:30.2
(0:00.8-T38)
3 11 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Peter Søgaard(1)
  • Jens Olav Dahlgaard(2)
0:00.001:18.2
(1:18.2-T39)
3:34.7
(0:00.1-T38)
4 6 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Peter Rasmussen(2)
0:00.000:31.9
(0:31.9-T41)
3:35.5
(0:25.4-T42)
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
  • Morten Riis(2)
0:00.000:34.8
(0:34.8-T34)
3:41.0
(0:26.8-T34)
6 8 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer(1)
  • Steffen Feddersen(2)
0:01.8
(0:01.8-T42)
3:41.3
(1:12.0-T37)
7 4 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Ole Kongsbak(2)
0:00.000:32.8
(0:32.8-T33)
3:41.7
(0:27.3-T34)
8 10 Danske Studenters Roklub I
  • Martin Schjerning(1)
  • Asger Tønnesen(2)
0:00.000:38.2
(0:38.2-T35)
3:44.2
(0:25.7-T36)
9 3 Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Peter Skafte(1)
  • Jesper Skavin(2)
0:00.000:32.8
(0:32.8-T34)
3:45.8
(0:27.0-T35)
10 7 Roklubben Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Lars Wallin(2)
0:00.001:10.6
(1:10.6-T38)
3:53.4
(0:01.0-T36)
11 2 Roklubben Skjold I
  • Birger Kaj Nielsen(1)
  • Henrik Koczulab(2)
0:00.000:31.9
(0:31.9-T41)
3:57.0
(0:29.1-T42)
209
30+ W/M 2-Slide 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 13:20
Plac. # Navn 1000m250m500m
1 4 Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
0:00.000:32.4
(0:32.4-T34)
3:50.7
(0:28.2-T35)
2 3 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
  • Hanne Frimand Nørgaard(2)
0:02.4
(0:02.4-T40)
0:34.9
(0:32.5-T39)
3:55.7
(0:27.4-T37)
3 5 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
0:00.000:37.4
(0:37.4-T33)
4:03.5
(0:28.8-T33)
4 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Anne Morris Bay(2)
0:00.000:31.0
(0:31.0-T40)
4:11.0
(0:32.1-T39)
311
MErgo SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m
2017-12-09 13:30
Plac. # Navn 1000m250m500m750m
1 3 Klubløs II
  • Dan Andersen(1)
0:48.1
(0:48.1-T54)
1:37.8
(0:49.7-T47)
2:26.6
(0:48.8-T48)
3:16.0
(0:49.4-T50)
2 5 Klubløs III
  • Marco Lyngsø(1)
0:49.3
(0:49.3-T62)
1:38.3
(0:49.0-T50)
2:28.5
(0:50.2-T47)
3:16.4
(0:47.9-T56)
1 3 Aalborg Roklub II
  • Asger Laursen(1)
0:52.1
(0:52.1-T54)
1:40.7
(0:48.6-T51)
2:29.0
(0:48.3-T48)
3:18.2
(0:49.2-T54)
2 1 Klubløs I
  • Lasse Breitensein(1)
0:49.0
(0:49.0-T64)
1:40.4
(0:51.4-T57)
2:31.0
(0:50.6-T51)
3:20.8
(0:49.8-T57)
3 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
0:54.2
(0:54.2-T53)
1:42.9
(0:48.7-T58)
2:31.8
(0:48.9-T55)
3:21.4
(0:49.6-T58)
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
0:51.7
(0:51.7-T65)
1:41.3
(0:49.6-T67)
2:32.3
(0:51.0-T62)
3:24.9
(0:52.7-T59)
4 4 Aalborg Roklub IV
  • Jesper Quist Jensen(1)
0:54.4
(0:54.4-T47)
1:43.2
(0:48.8-T53)
2:34.0
(0:50.8-T50)
3:28.5
(0:54.6-T48)
5 2 Lyngby Roklub I
  • Howard Brammer(1)
0:54.0
(0:54.0-T56)
1:44.9
(0:50.9-T55)
2:36.6
(0:51.7-T55)
3:29.9
(0:53.3-T55)
4 4 Aalborg Roklub III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:56.0
(0:56.0-T46)
1:47.7
(0:51.7-T50)
2:41.3
(0:53.6-T47)
3:36.7
(0:55.4-T48)
410
U15 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 13:50
Plac. # Navn 500m125m250m
1 1 Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Julie Munch (1)
  • Frederikke Munch (2)
  • Smilla Post-Kallenbach(3)
  • Mathilde Joensen (4)
0:00.000:15.0
(0:15.0-T38)
2:02.6
(0:16.0-T36)
411
U19 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 14:00
Plac. # Navn 1000m250m500m750m
1 5 Hadsund Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
  • Ida Blomstrand(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
0:00.3
(0:00.3-T40)
0:31.5
(0:31.2-T40)
3:47.9
(0:25.5-T39)
2 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Agnete Jersild(4)
0:00.5
(0:00.5-T43)
0:51.7
(0:51.2-T43)
3:56.4
(0:07.4-T42)
3 2 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Anna Hammer Jespersen(2)
  • Xenia Kviat Antonsen(3)
  • Clara Hornnæss(4)
0:00.4
(0:00.4-T37)
0:46.1
(0:45.7-T38)
1:01.2
(0:15.1-T35)
4:04.3
(0:00.4-T35)
4 4 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
  • Malli Segoli(2)
  • Nicoline Nielsen(3)
  • Nicoline Bluhme(4)
0:00.000:30.5
(0:30.5-T33)
4:07.4
(0:33.1-T34)
5 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Julie Johansen (1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Emma Vestergaard Lybech(4)
0:00.4
(0:00.4-T41)
0:48.4
(0:48.0-T37)
4:09.2
(0:14.2-T37)
6 1 Roklubben Skjold I
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Morris Bay Toft(2)
  • Mathilde Koczulab(3)
  • Johanne Rüter Würtzen(4)
0:00.000:29.4
(0:29.4-T37)
1:00.9
(0:31.5-T37)
4:16.0
(0:05.6-T35)
412
U15 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 13:50
Plac. # Navn 500m125m250m
1 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Mads Rubin(4)
0:00.6
(0:00.6-T43)
0:24.5
(0:23.9-T48)
1:55.5
(0:04.8-T44)
2 3 Odder Roklub I
  • Mikkel Pors Ilsøe(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
  • Pi Goslar(3)
  • Trine Leitzke(4)
0:00.000:15.6
(0:15.6-T37)
2:06.3
(0:16.8-T36)
3 2 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Stefan Baun Hørløck(2)
  • Thomas Massa(3)
  • Sigurd Eide Joensen(4)
0:00.9
(0:00.9-T48)
0:25.6
(0:24.7-T45)
2:19.6
(0:10.7-T44)
413
U19 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 14:10
Plac. # Navn 1000m250m500m
1 5 Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Thomas Jensen(4)
0:00.003:31.1.0
(1:13.4-T41)
2 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB II
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
0:00.000:31.5
(0:31.5-T36)
3:39.3
(0:27.1-T35)
3 6 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Aksel Bay(1)
  • Lasse Maigaard(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Nicolai Krogsgaard(4)
0:00.003:40.6
(0:56.3-T38)
4 4 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Rasmus Lind(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(4)
0:00.5
(0:00.5-T43)
0:55.0
(0:54.5-T40)
3:45.1.0
(0:01.3-T40)
5 3 Hvidovre Roklub I
  • Nikolai Du(1)
  • Johan Heyn Lougart Bonde(2)
  • Kasper Enemærke Becker(3)
  • Alexander Høgedal(4)
0:02.8
(0:02.8-T42)
0:38.3
(0:35.5-T43)
4:02.7
(0:31.8-T41)
414
W4-Slide 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 14:20
Plac. # Navn 1000m250m500m
1 6 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Trine Toft Andersen(4)
0:00.000:40.4
(0:40.4-T39)
3:29.1.0
(0:12.8-T40)
2 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Luise Lund Hansen(3)
  • Mette Dyrlund Petersen(4)
0:00.5
(0:00.5-T45)
0:45.8
(0:45.3-T44)
3:33.4
(0:10.5-T43)
3 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
  • Line Katrine Olsen(3)
  • Anne Katrine Kiilgaard(4)
0:00.000:53.9
(0:53.9-T41)
0:54.1
(0:00.2-T40)
3:40.2
(0:01.9-T39)
4 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
  • Silja Konoy Davidsen(3)
  • Simone Sørensen(4)
0:00.000:30.6
(0:30.6-T37)
3:42.1.0
(0:27.7-T36)
5 2 Odense Roklub I
  • Regna Bottheim(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
  • Ditte Sørensen(3)
  • Elisabeth Kaalund Keller(4)
0:01.4
(0:01.4-T39)
0:48.5
(0:47.1-T37)
3:56.8
(0:13.5-T35)
6 1 Aalborg Roklub I
  • Pam Huntjens(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
  • Lidia Rzeplinska(3)
  • Christina Donstrup(4)
0:00.000:30.0
(0:30.0-T35)
3:58.0
(0:30.4-T35)
415
M4-Slide 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 14:40
Plac. # Navn 1000m250m500m
1 3 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/DRC I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Loui Lam(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Steffen Bonde(4)
0:00.000:38.6
(0:38.6-T42)
2:59.4
(0:06.5-T42)
1 6 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathias Larsen(1)
  • Nick H. Larsen(2)
  • Lars Fjord Garvey(3)
  • Bastian Secher(4)
0:00.002:59.7
(0:51.0-T43)
1 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Emil Espensen(1)
  • Jesper Fredsted(2)
  • Alexander Modest(3)
  • Christian Thor Hagemann(4)
0:00.000:33.9
(0:33.9-T43)
3:00.9
(0:11.9-T43)
2 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jens Graudal(2)
  • Malthe Sebastian Puro(3)
  • Jonas Lund(4)
0:00.6
(0:00.6-T45)
0:22.7
(0:22.1-T41)
0:46.2
(0:23.5-T41)
3:04.4
(0:00.5-T43)
2 5 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(3)
  • Jakob Grænge Hansen(4)
0:00.000:25.0
(0:25.0-T42)
3:04.6
(0:23.4-T43)
2 2 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Christoffer Kruse(4)
0:00.000:25.9
(0:25.9-T41)
3:06.0
(0:23.3-T41)
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Carl Traff(2)
  • Torbjørn Frankel(3)
  • Anders Boutrup Pedersen (4)
0:00.000:36.5
(0:36.5-T40)
3:07.5
(0:10.3-T40)
4 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jakob Søe Lillelund(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Oscar Mazza(4)
0:00.000:38.1
(0:38.1-T42)
3:08.2
(0:10.5-T41)
3 1 Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
0:00.000:25.9
(0:25.9-T43)
3:11.9
(0:24.0-T41)
3 4 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
0:00.000:37.7
(0:37.7-T38)
3:16.1.0
(0:11.4-T38)
3 5 Odense Roklub I
  • Søren Gam(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
  • Michael Moerner(3)
  • Martin Rønn Sørensen(4)
0:00.003:16.1.0
(0:51.0-T37)
5 6 Aalborg Roklub I
  • Esben Okholm Larsen(1)
  • Søren Bagger Christensen(2)
  • Christian Hauge(3)
  • Asger Laursen(4)
0:00.7
(0:00.7-T41)
0:40.4
(0:39.7-T37)
3:21.2
(0:10.7-T38)
5 2 Danske Studenters Roklub III
  • Sebastian Seitz Rasmussen(1)
  • Tais Bjerregaard(2)
  • Frederik Fabricius Clausen(3)
  • Thomas Schoerner(4)
0:00.000:25.6
(0:25.6-T37)
3:21.6
(0:25.5-T37)
6 4 Danske Studenters Roklub II
  • Martin Schjerning(1)
  • Sune Scheufens(2)
  • Christoffer Hansen(3)
  • Asger Tønnesen(4)
0:00.000:41.4
(0:41.4-T38)
3:27.9
(0:12.0-T37)
416
30+W4-Slide 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 15:10
Plac. # Navn 1000m250m500m
1 1 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Gitte Niven(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Laila Hjorth(4)
0:00.5
(0:00.5-T35)
0:46.3
(0:45.8-T32)
1:01.9
(0:15.6-T32)
4:10.6
(0:01.5-T33)
2 4 Sorø Roklub II
  • Jane Steensberg(1)
  • Linda Milling(2)
  • Anna Karina Eli Gravad(3)
  • Ulla Hvid(4)
0:00.000:44.6
(0:44.6-T36)
4:22.3
(0:37.5-T36)
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Julie Schou(2)
  • Cecilie Lützen Søltoft(3)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(4)
0:00.001:13.9
(1:13.9-T36)
4:26.9
(0:03.7-T35)
4 3 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
  • Anne Morris Bay(1)
  • Anne Marie Espersen(2)
  • Liselotte Hammer(3)
  • Birgitte Toft(4)
0:00.001:04.6
(1:04.6-T35)
4:27.3
(0:02.8-T33)
5 2 Odder Roklub I
  • Anne Wiese(1)
  • Gertrud Mikkelsen(2)
  • Sanne Larsen(3)
  • Ulla Neess(4)
0:00.000:37.1
(0:37.1-T31)
4:35.7
(0:35.2-T31)
417
30+M4-Slide 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 15:20
Plac. # Navn 1000m250m500m
1 2 Nyborg Roklub/Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Brian Sørensen(4)
0:00.3
(0:00.3-T37)
3:29.6
(0:57.7-T36)
2 1 Odder Roklub I
  • Jan Johansen(1)
  • Ole Skeem(2)
  • Per Amby(3)
  • Tage Staal(4)
0:00.9
(0:00.9-T40)
0:25.9
(0:25.0-T36)
0:55.4
(0:29.5-T37)
3:39.4
(0:00.8-T37)
3 3 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Lars Wallin(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
0:00.000:47.9
(0:47.9-T34)
3:46.3
(0:14.0-T34)
418
30+ W/M 4-Slide 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m
2017-12-09 15:20
Plac. # Navn 1000m250m500m750m
1 4 Bagsværd Roklub/Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
  • Lonnie Schmidt(1)
  • Peter Skafte(2)
  • Astrid Krüger(3)
  • Hanne Hesselager (4)
0:00.9
(0:00.9-T37)
0:28.9
(0:28.0-T34)
0:58.9
(0:30.0-T33)
3:56.4
(0:01.7-T34)
460
W/M 4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap - 2000m
2017-12-09 15:40
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 6 Team Kabul
  • Dan Andersen(1)
  • Lasse Breitensein(2)
  • Mathias M. Lassen(3)
  • Marco Lyngsø(4)
1:28.6
(1:28.6-T59)
4:24.8
(2:56.2-T32)
5:58.4
(1:33.6-T62)
7:27.6
(1:29.2-T58)
2 5 Aalborg Roklub I
  • Esben Okholm Larsen(1)
  • Søren Bagger Christensen(2)
  • Asger Laursen(3)
  • Christian Hauge(4)
1:35.8
(1:35.8-T60)
4:29.2
(2:53.4-T34)
6:13.0
(1:43.8-T56)
7:54.9
(1:41.9-T57)
3 4 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
1:37.2
(1:37.2-T53)
4:34.3
(2:57.1-T34)
6:21.4
(1:47.1.0-T59)
8:01.9
(1:40.5-T49)
4 3 Lyngby Roklub II
  • John Knudsen(1)
  • Jesper Vedel(2)
  • Rasmus Knudsen(3)
  • Stine Louise Jeppe Knudsen(4)
1:41.6
(1:41.6-T56)
4:24.8
(2:43.2-T32)
6:28
(2:03.2-T51)
8:17.3
(1:49.3-T61)
5 2 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Thea Johansen(2)
  • Mathias Oliver Valdbjørn Jørgensen(3)
  • Katrine Christensen(4)
2:10.7
(2:10.7-T68)
4:30.4
(2:19.7-T48)
6:46.5
(2:16.1.0-T89)
8:26.6
(1:40.1.0-T53)
6 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
  • Christian Runge(2)
  • Kasper Andersen(3)
  • Oliver Hyldedahl(4)
2:09.4
(2:09.4-T52)
3:58.3
(1:48.9-T52)
6:12.1
(2:13.8-T50)
8:31.8
(2:19.7-T50)
820
U19 W8-Slide 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 16:00
Plac. # Navn 500m125m250m375m
1 4 Bagsværd Roklub
  • Agnete Jersild(1)
  • Marie Ramm(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Astrid Bardram Starup(4)
  • Alma Biltoft Benediktson(5)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(6)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(7)
  • Emma Braad Olesen(8)
0:00.5
(0:00.5-T42)
0:19.7
(0:19.2-T45)
1:52.2
(0:09.2-T43)
2 3 DSR/KR/LDR/Kvik/Furesø
  • Louise Hyldager(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
  • Astrid Bruun Fejfer(3)
  • Anna Hammer Jespersen(4)
  • Xenia Kviat Antonsen(5)
  • Clara Hornnæss(6)
  • Clara Møller(7)
  • Kristine Søndergård Hansen(8)
0:00.4
(0:00.4-T41)
0:20.8
(0:20.4-T44)
1:57.1
(0:09.5-T42)
3 1 Skjold/LDR/Bagsværd Roklub
  • Johanne Rüter Würtzen(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
  • Mathilde Morris Bay Toft(3)
  • Stine Koczulab(4)
  • Ida Marie Reimer(5)
  • Emma Vestergaard Lybech(6)
  • Astrid Højgaard(7)
  • Julie Johansen (8)
0:00.5
(0:00.5-T41)
0:18.3
(0:17.8-T44)
0:29.1
(0:10.8-T40)
1:57.5
(0:01.0-T41)
4 2 Sorø/Rødvig/Roskilde
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
  • Nicoline Nielsen(3)
  • Nicoline Bluhme(4)
  • Frederikke Munch (5)
  • Mathilde Joensen (6)
  • Caroline Munch(7)
  • Malli Segoli(8)
0:01.1
(0:01.1-T37)
0:15.2
(0:14.1-T40)
0:30.9
(0:15.7-T38)
2:00.7
(0:00.2-T38)
821
U19 W/M 8-Slide 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 16:10
Plac. # Navn 500m125m250m375m
1 2 Bagsværd/Humlebæk/Roskilde/Silkeborg/Holstebro Roklub
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
  • Iben Bech(3)
  • Asbjørn Bay(4)
  • Mads Rubin(5)
  • Johan Runge Poulsen(6)
  • Niels Østergaard(7)
  • Elias Ellehammer(8)
0:00.2
(0:00.2-T45)
0:19.7
(0:19.5-T47)
1:50.3
(0:07.7-T46)
1 1 Roskilde/Sorø Roklub
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(4)
  • Victor Hellmann Lauritsen(5)
  • Julius Philipson(6)
  • Jannick Wly Andersen(7)
  • Rasmus Lind(8)
0:00.4
(0:00.4-T41)
0:25.8
(0:25.4-T44)
1:51.4
(0:04.2-T41)
2 3 Hvidovre Roklub
  • Nikolai Du(1)
  • Alexander Høgedal(2)
  • Johan Heyn Lougart Bonde(3)
  • Kasper Enemærke Becker(4)
  • Thomas Jensen(5)
  • Philip Hai Nguyen(6)
  • Kasper Lindemose(7)
  • Niels Ledet Molsgaard(8)
0:01.4
(0:01.4-T44)
0:21.5
(0:20.1-T49)
1:58.4
(0:10.5-T46)
2 2 Sorø/Roskilde/Rødvig/Viking
  • Peter Skou(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Oskar Dinesen Usmani(4)
  • Leander Kaliszan(5)
  • Patrick Klestrup (6)
  • Kevin Joensen, (7)
  • Aske Storm(8)
0:00.3
(0:00.3-T40)
2:03.6
(0:36.0-T43)
3 1 Roklubben Skjold
  • Asbjørn Berthelsen(1)
  • Ask Høyer Splittorff(2)
  • Frederik Nibe Barsøe(3)
  • Johan Eide Joensen(4)
  • Oscar Eriksen Nygaard(5)
  • Sigurd Eide Joensen(6)
  • Stefan Baun Hørløck(7)
  • Thomas Massa(8)
0:02.0
(0:02.0-T47)
0:16.6
(0:14.6-T50)
0:34.6
(0:18.0-T45)
2:15.0
(0:01.8-T45)
822
W8-Slide 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 16:20
Plac. # Navn 500m125m250m
1 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Iben Østergaard(3)
  • Anne Larsen(4)
  • Marta Kempf(5)
  • Luise Lund Hansen(6)
  • Trine Dahl Pedersen(7)
  • Tanja Spring Ehlers(8)
1:40.6
2 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Caroline Munch(2)
  • Dorthe Friis Thanning(3)
  • Katrine Schultz-Knudsen(4)
  • Malli Segoli(5)
  • Silja Konoy Davidsen(6)
  • Simone Sørensen(7)
  • Victoria Munch(8)
1:44.1.02:04.4
(0:20.3-T43)
1:44.6
(0:05.9-T41)
3 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Mathilde Persson(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Anne Katrine Kiilgaard(3)
  • Stine Mathiasen(4)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(5)
  • Ida Langkjær(6)
  • Emma Hammer(7)
  • Emilie Jersild(8)
1:44.1.0
(0:00.4-T46)
2:03.8
(0:19.7-T44)
1:44.9
(0:06.3-T44)
823
30+W8-Slide 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 16:30
Plac. # Navn 500m125m250m
1 2 Sorø Roklub
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Bonnie Noer(2)
  • Charlotte Buchwaldt(3)
  • Ingrid Petersen(4)
  • Jeanette Emde Jensen(5)
  • Gitte Niven(6)
  • Laila Hjorth(7)
  • Kirsten Østergaard(8)
0:00.2
(0:00.2-T36)
0:22.5
(0:22.3-T36)
1:57.2
(0:07.4-T35)
2 4 Hellerup/Bagsværd/Roskilde
  • Birgitte Toft(1)
  • Anne Morris Bay(2)
  • Anne Marie Espersen(3)
  • Liselotte Hammer(4)
  • Annette Villumsen(5)
  • Astrid Krüger(6)
  • Lone Banke Rasmussen(7)
  • Helle Norking(8)
0:00.000:23.1
(0:23.1-T45)
2:02.9
(0:08.9-T39)
3 3 LyngbyDame
  • Hanne Brusch(1)
  • Tove Christensen(2)
  • Hanne Frimand Nørgaard(3)
  • Eva Sørensen(4)
  • Kristin Skougaard(5)
  • Karin Hansen(6)
  • Beate Leitner(7)
  • Alice Beck Thomsen(8)
0:00.6
(0:00.6-T37)
0:23.1
(0:22.5-T33)
2:05.3
(0:09.6-T35)
824
30+M8-Slide 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 16:30
Plac. # Navn 500m125m250m
1 1 Lyngby veteraner
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
  • Torben Sørensen(3)
  • John Knudsen(4)
  • Steffen Klint(5)
  • Asger Lenzing(6)
  • Hans Nohr(7)
  • Henrik Brusch(8)
0:00.000:13.9
(0:13.9-T32)
1:47.9
(0:13.7-T33)
825
M8-Slide 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 16:50
Plac. # Navn 500m125m250m
1 3 Lyngby Roklub/KKL I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Oliver Kiehn(2)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(3)
  • Jacob Lenzing(4)
  • Emil Lenzing(5)
  • Christian Thor Hagemann(6)
  • Christian Runge(7)
  • Alexander Modest(8)
0:00.000:18.4
(0:18.4-T49)
1:28.6
(0:04.5-T47)
2 1 Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Aksel Bay(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
  • Nicolai Krogsgaard(5)
  • Thomas Jensen(6)
  • Torbjørn Frankel(7)
  • Nicholas Andersen(8)
0:00.4
(0:00.4-T47)
0:16.6
(0:16.2-T48)
1:28.8
(0:05.9-T47)
3 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Andreas Yde(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Jeppe Storm(4)
  • Martin Kofoed Jensen(5)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(6)
  • Oliver Tolstrup Christensen(7)
  • Victor Hellmann Lauritsen(8)
0:00.4
(0:00.4-T48)
0:18.8
(0:18.4-T52)
1:30.9
(0:04.5-T51)
2 1 Aalborg Roklub I
  • Esben Okholm Larsen(1)
  • Søren Bagger Christensen(2)
  • Asger Laursen(3)
  • Christian Hauge(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(6)
  • Niels Kunckel Knudsen(7)
  • Jesper Quist Jensen(8)
0:00.6
(0:00.6-T45)
0:21.5
(0:20.9-T45)
1:34.8
(0:02.5-T44)
826
W/M 8-Slide 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m
2017-12-09 17:05
Plac. # Navn 500m125m250m
1 1 Hellerup Roklub/DSR
  • Arne Månsson(1)
  • Janek Lesniak(2)
  • Lisbeth Grænge Hansen(3)
  • Lise Teisel(4)
  • Rolf Traberg(5)
  • Thomas Weise(6)
  • Jakob Grænge Hansen(7)
  • Peter Gammeltoft(8)
0:00.000:20.9
(0:20.9-T46)
1:45.4
(0:08.4-T46)
1 4 Sorø Roklub
  • Jane Steensberg(1)
  • Linda Milling(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Peter Lindblom(4)
  • Ulla Hvid(5)
  • Anna Karina Eli Gravad(6)
  • Christian Mølvig(7)
  • Bjarne Hjorth(8)
0:00.5
(0:00.5-T42)
0:20.2
(0:19.7-T43)
1:47.5
(0:08.9-T42)
2 1 Roklubben Skjold/Bagsværd Roklub
  • Flemming Bay(1)
  • Anne Morris Bay(2)
  • Mathilde Morris Bay Toft(3)
  • Frederikke Bay Toft(4)
  • Asbjørn Bay(5)
  • Birgitte Toft(6)
  • Nikoline Bay(7)
  • Aksel Bay(8)
0:00.6
(0:00.6-T41)
0:17.1
(0:16.5-T42)
0:27.9
(0:10.8-T41)
1:49.9
(0:00.1-T42)
2 3 Danske Studenters Roklub
  • Martin Schjerning(1)
  • Sune Scheufens(2)
  • Christoffer Hansen(3)
  • Sara Lena Josefin Engberg(4)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(5)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(6)
  • Cecilie Lützen Søltoft(7)
  • Asger Tønnesen(8)
0:00.2
(0:00.2-T41)
0:18.6
(0:18.4-T42)
1:52.0
(0:11.3-T41)
3 2 Odder Roklub
  • Anne Wiese(1)
  • Gertrud Mikkelsen(2)
  • Jan Johansen(3)
  • Ole Skeem(4)
  • Ove Neess(5)
  • Per Amby(6)
  • Tage Staal(7)
  • Ulla Neess(8)
0:00.2
(0:00.2-T44)
0:13.7
(0:13.5-T41)
1:53.7
(0:15.4-T41)
4 3 Lyngby Roklub/LDR
  • Ulla Rose Andersen(1)
  • Louise Wissing(2)
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(3)
  • Lotte Petersen(4)
  • Inger Koch(5)
  • Peter Michael Bertelsen(6)
  • Mikkel Olsen(7)
  • Flemming Grau(8)
0:01.1
(0:01.1-T41)
0:21.5
(0:20.4-T41)
1:55.2
(0:10.2-T40)
3 2 Roklubben Furesø
  • Ole Kongsbak(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Rolf Reuther-Nielsen(3)
  • Ole Præst Larsen(4)
  • Lars Wallin(5)
  • Bo Hartz(6)
  • Mikael Møller Hansen(7)
  • Jane Hagan(8)
0:00.3
(0:00.3-T39)
0:27.9
(0:27.6-T37)
1:56.5
(0:02.9-T36)