Resultater Sjællands Mesterskaberme 2011

101
WErgo Åben Kvinder - 6000m 1. Afdeling
2011-12-10 11:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Roforeningen KVIK II
  • Fie Udby Erichsen(1)
21:10.4
2 3 Danske Studenters Roklub VI
  • Margit Haahr Hansen(1)
22:23.4
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Sarah Lauritzen(1)
22:38.2
4 11 Danske Studenters Roklub III
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
23:12.8
5 2 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
23:20.2
6 5 Lyngby Roklub III
  • Louise Wissing(1)
23:32.0
7 6 Danske Studenters Roklub V
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
23:51.3
8 8 Sorø Roklub I
  • (1)
24:38.6
102
MErgo Åben Mænd - 6000m 1. Afdeling
2011-12-10 11:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Henrik Stephansen(1)
19:32.1
2 1 Lyngby Roklub IV
  • Oliver Rying Thomsen(1)
21:05.0
3 9 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
21:14.5
4 3 Lyngby Roklub VI
  • Tim Antonie-Hansen(1)
21:37.4
5 10 Lyngby Roklub V
  • Peter Christian Holmquist(1)
21:45.0
6 2 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
22:07.6
7 7 Hellerup Roklub I
  • Per Hansen(1)
22:50.7
8 11 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
24:21.1
103
U11 WErgo Junior u. 11 Piger - 500m 1. Afdeling
2011-12-10 12:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Dragør Roklub I
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
02:04.6
2 2 Tissø Roklub II
  • Laura Friis Ammitzdorf(1)
03:08.0
104
U11 MErgo Junior u. 11 Drenge - 500m 1. Afdeling
2011-12-10 12:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
02:10.3
2 7 Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen(1)
02:25.5
3 3 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:26.1
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Østergaard(1)
02:27.3
5 2 Tissø Roklub I
  • Jonathan Pedersen(1)
02:46.2
6 1 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
03:06.2
7 4 Tissø Roklub II
  • Kristoffer Vestergaard Karlsen(1)
03:21.5
105
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2011-12-10 12:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
01:55.8
2 3 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
02:00.8
3 1 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
02:01.8
4 6 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
02:13.3
5 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
02:18.6
6 7 Sorø Roklub II
  • (1)
02:22.9
7 2 Sorø Roklub I
  • (1)
02:30.4
106
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2011-12-10 12:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
01:41.2
2 1 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
01:55.5
3 6 Sorø Roklub I
  • (1)
02:02.6
4 2 Kalundborg Roklub I
  • William Villadsen(1)
02:06.4
5 4 Dragør Roklub I
  • Valdimar Johannesson(1)
02:20.6
6 3 Bagsværd Roklub I
  • X Axel Bay(1)
02:21.2
7 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02:27.0
107
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2011-12-10 12:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub VI
  • (1)
03:59.0
2 7 Sorø Roklub VIII
  • (1)
04:00.2
3 13 Sorø Roklub V
  • Ida Langkjær(1)
04:04.0
4 11 Roklubben Stevns II
  • Fie Nissen(1)
04:07.2
5 1 Sorø Roklub VII
  • (1)
04:08.6
6 5 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
04:10.1
7 9 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
04:14.5
8 12 Sorø Roklub II
  • (1)
04:16.3
9 4 Bagsværd Roklub II
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(1)
04:19.6
10 6 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
04:22.2
11 10 Sorø Roklub IV
  • (1)
04:29.1
12 2 Sorø Roklub III
  • (1)
04:29.6
108
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2011-12-10 12:33
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
03:24.1
2 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
03:30.8
3 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
03:36.6
4 8 Sorø Roklub IV
  • Jens Albert Graudal(1)
03:42.1
5 14 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
03:42.2
6 9 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Jørgensen(1)
03:47.8
7 11 Roklubben Viking 2
  • Jesper Clausen(1)
03:49.5
8 4 Roklubben Viking 3
  • Sean Duddy(1)
03:51.5
9 3 Roskilde Roklub I
  • Sammi Rasmussen(1)
03:51.7
10 13 Skovshoved Roklub II
  • Sebastian Nor Randorf Nielsen(1)
03:51.8
11 15 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
04:14.5
12 2 Sorø Roklub III
  • (1)
04:14.8
109
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 12:42
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
07:28.1
2 10 Bagsværd Roklub IV
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
07:43.3
3 9 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
07:45.8
4 12 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07:52.8
5 4 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
07:54.2
6 5 Kalundborg Roklub I
  • Marianne Vinsand(1)
07:54.5
7 2 Sorø Roklub II
  • (1)
08:11.4
8 7 Roskilde Roklub I
  • Emilie Gry Almstrup(1)
08:11.9
9 11 Roklubben Viking I
  • Lisa Storm(1)
08:17.8
10 1 Bagsværd Roklub II
  • Karen Neergaard(1)
08:21.1
11 6 Sorø Roklub III
  • (1)
08:33.9
110
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 12:54
Plac. # Navn Tid
1 24 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
06:30.3
2 20 Roklubben Furesø III
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
06:52.7
3 12 Roskilde Roklub II
  • Alexander Kische(1)
07:01.8
4 18 Bagsværd Roklub III
  • Malthe Sebastian Puro(1)
07:06.1
5 4 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
07:06.3
6 1 Sorø Roklub IV
  • Andreas Sloth(1)
07:09.2
7 10 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
07:12.2
8 7 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
07:15.6
9 5 Sorø Roklub II
  • (1)
07:18.2
10 13 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
07:19.5
11 6 Sorø Roklub I
  • (1)
07:21.4
12 9 Tissø Roklub I
  • Kasper Grøntved(1)
07:23.3
13 14 Næstved Roklub II
  • Magnus Krogh(1)
07:32.6
14 21 Roklubben Furesø IV
  • Markus Kojo Hagan(1)
07:33.6
15 22 Roklubben Furesø II
  • Henrik Georg Eriksen(1)
07:45.3
16 11 Tissø Roklub II
  • Benjamin Lyderik(1)
07:48.6
17 23 Nykøbing Sj. Roklub I
  • Esben Nielsen(1)
07:48.7
18 3 Tissø Roklub III
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(1)
08:00.7
19 15 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
08:15.1
20 16 Skovshoved Roklub II
  • Tobias Helbo Wagner(1)
08:19.4
21 8 Skovshoved Roklub III
  • Victor Helbo Wagner(1)
08:20.5
22 19 Roskilde Roklub IV
  • Rasmus Nielsen(1)
08:26.7
111
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
112
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 13:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen(1)
06:02.2
2 7 Danske Studenters Roklub I
  • Sebastian Bayer(1)
06:31.8
3 8 Roskilde Roklub V
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
06:35.0
4 9 Sorø Roklub I
  • (1)
06:49.9
5 4 Roskilde Roklub IV
  • Martin Brenøe(1)
06:52.0
6 6 Roskilde Roklub III
  • Mads Kjøller(1)
06:53.8
7 10 Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard(1)
06:59.2
8 3 Helsingør Roklub I
  • Simon Holmstrup(1)
07:22.8
9 5 Roskilde Roklub I
  • Ejlif Kristoffersen(1)
07:26.9
10 2 Helsingør Roklub II
  • Anders Emil Poulsen(1)
07:38.9
113
WErgo Handicappede roere, kvinder, 1000 meter - 1000m 1. Afdeling
2011-12-10 13:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
114
MErgo Handicappede roere, mænd, 1000 meter - 1000m 1. Afdeling
2011-12-10 13:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
115
W/M 6-Stafet Firma stafet 4 x 500 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 13:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
116
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
07:46.3
2 2 Roskilde Roklub I
  • Signe Bech(1)
08:06.9
117
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
118
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
06:37.5
2 2 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
07:03.8
3 3 Roklubben Viking II
  • Erik Arnoldi(1)
07:28.0
119
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub II
  • Jesper Oldenborg(1)
06:08.4
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
06:11.4
120
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Lykke Gøtsche Jensen(1)
07:35.8
121
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Bisgaard(1)
07:40.6
122
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
123
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Frank Steffensen(1)
06:02.7
2 4 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen(1)
06:18.4
3 3 Næstved Roklub I
  • Andreas Nielsen(1)
06:59.0
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Peter Sejr(1)
07:05.0
5 5 Hellerup Roklub I
  • Per Hansen(1)
07:13.1
124
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
125
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
126
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
07:53.3
127
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jane Steensberg(1)
07:56.9
128
40+LWErgo Kvinder, veteran 40-44 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
129
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
07:37.6
130
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
131
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
132
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
06:19.5
2 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:19.6
3 2 Skovshoved Roklub I
  • Anders Kjærgaard(1)
06:39.4
133
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub II
  • (1)
06:31.1
2 2 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:44.1
3 1 Næstved Roklub I
  • Morten Frimann(1)
06:48.6
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
06:53.9
5 5 Skovshoved Roklub I
  • Hans Fogh(1)
07:28.0
134
40+LMErgo Mænd, veteran 40-44 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
135
40+LMErgo Mænd, veteran 45-49 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
136
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
08:24.7
137
50+WErgo Kvinder, veteran 55-59 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
138
50+LWErgo Kvinder, veteran 50-54 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
139
50+LWErgo Kvinder, veteran 55-59 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
140
60+WErgo Kvinder, veteran 60-64 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
141
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Merete Busk(1)
09:04.9
142
60+LWErgo Kvinder, veteran 60-64 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
143
60+LWErgo Masters Kvinder  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
07:56.7
144
70+LWErgo Kvinder, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
145
70+LWErgo Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
146
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Skovshoved Roklub I
  • Jesper Skavin(1)
07:16.5
2 2 Roklubben Stevns I
  • Flemming (1)
07:21.1
147
50+MErgo Mænd, veteran 55-59 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
148
50+LMErgo Mænd, veteran 50-54 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
149
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Lars Nymarsk(1)
07:09.5
150
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Søren Boysen(1)
07:18.6
151
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Helsingør Roklub I
  • Henning Engelhardt(1)
07:16.4
152
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
07:12.5
2 2 Helsingør Roklub I
  • Per Boalth Rasmussen(1)
07:45.7
153
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 16:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Kalundborg Roklub I
  • Leif Pedersen(1)
07:23.3
2 1 Nykøbing Sj. Roklub I
  • Jan Rasmussen(1)
08:00.4
154
70+MErgo Mænd, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 16:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
155
70+LMErgo Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 16:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
156
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2011-12-10 16:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
36.7
2 5 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
39.0
3 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
39.1
4 4 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
39.1
5 6 Roklubben Furesø II
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
39.6
6 Roskilde Roklub I
  • Sammi Rasmussen(1)
40.9
7 2 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
41.2
8 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Jørgensen(1)
41.9
9 7 Lyngby Roklub II
  • Jacob Anker(1)
43.0
10 Bagsværd Roklub V
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
47.7
11 Bagsværd Roklub VI
  • X Axel Bay(1)
54.6
12 Bagsværd Roklub IV
  • Jacob Østergaard(1)
57.2
13 Bagsværd Roklub VII
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
57.4
14 Bagsværd Roklub III
  • Niels Østergaard(1)
01:07.8
157
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2011-12-10 16:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Stevns II
  • Fie Nissen(1)
42.7
2 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
44.2
3 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
44.3
4 1 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
44.6
5 3 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
46.0
6 2 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
46.8
7 Bagsværd Roklub II
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(1)
48.0
8 6 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
50.9
9 Bagsværd Roklub III
  • Regitze Bay(1)
52.8
158
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2011-12-10 16:25
Plac. # Navn Tid
1 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
32.5
2 Lyngby Roklub II
  • Peter Christian Holmquist(1)
34.6
3 6 Roklubben Furesø IV
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
34.6
4 5 Roklubben Furesø I
  • Loui Wentzel(1)
34.9
5 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
35.1
6 3 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
36.1
7 4 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
36.2
8 10 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
36.7
9 7 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
37.3
10 1 Næstved Roklub II
  • Magnus Krogh(1)
39.1
11 9 Roklubben Furesø II
  • Markus Kojo Hagan(1)
39.7
12 8 Roklubben Furesø III
  • Henrik Georg Eriksen(1)
40.9
13 2 Bagsværd Roklub III
  • Jacob Grove Klahsen(1)
41.5
14 Roskilde Roklub II
  • Rasmus Nielsen(1)
46.2
159
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2011-12-10 16:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
36.4
2 6 Bagsværd Roklub IV
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
38.8
3 Roskilde Roklub II
  • Emilie Gry Almstrup(1)
40.1
4 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
40.3
5 4 Roklubben Stevns II
  • Ulrikke Nissen(1)
40.4
6 5 Bagsværd Roklub III
  • Karen Neergaard(1)
41.8
7 3 Roklubben Stevns I
  • (1)
42.7
160
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2011-12-10 16:31
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • (1)
32.9
2 Roskilde Roklub II
  • Mads Kjøller(1)
33.6
3 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
35.4
4 1 Tissø Roklub I
  • Kasper Grøntved(1)
36.5
5 Roskilde Roklub III
  • Ejlif Kristoffersen(1)
37.1
6 4 Tissø Roklub III
  • Benjamin Lyderik(1)
37.3
7 2 Tissø Roklub II
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(1)
41.1
161
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2011-12-10 16:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
38.3
162
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2011-12-10 16:37
Plac. # Navn Tid
1 3 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
30.2
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
31.2
3 2 Roklubben Furesø I
  • Asbjørn Stubkjær Rugh(1)
33.2
163
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2011-12-10 16:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
38.8
2 1 Tissø Roklub I
  • Signe Frederiksen(1)
40.9
164
W/M 6-Stafet Åben 6-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2011-12-10 17:15
Plac. # Navn Tid
1 18 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Tim Antonie-Hansen(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Alexander Kische(4)
07:59.8
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Anders Lindblom(3)
  • Andreas Sloth(4)
08:02.8
3 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Sofie Råberg Mikkelsen(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Emma Hammer(4)
08:03.9
4 16 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Oliver Rying Thomsen(3)
  • Louise Wissing(4)
08:05.1
5 12 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
  • (3)
  • (4)
08:05.3
6 2 Sorø Roklub III
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
  • (3)
  • (4)
08:13.4
7 8 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
  • Emil Søndergård Hansen(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Asbjørn Stubkjær Rugh(4)
08:18.4
8 9 Tissø Roklub II
  • Benjamin Lyderik(1)
  • Emil Korgaard(2)
  • Kasper Grøntved(3)
  • Mette Nissen(4)
08:20.7
9 10 Sorø Roklub VII
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Astrid Steensberg(4)
08:21.7
10 Bagsværd Roklub/Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
  • Aleksander Hansen(2)
  • Mathias Kristensen(3)
  • Mike Christensen(4)
08:23.2
11 17 Roklubben Furesø II
  • Loui Wentzel(1)
  • Frederik Theil Jensen(2)
  • Julius Benjamin Osmundsen(3)
  • Søren Boysen(4)
08:29.6
12 13 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
  • Hans Fogh(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Anders Kjærgaard(4)
08:33.7
13 4 Kalundborg Roklub I
  • Allan Frölich(1)
  • Rie Enøe Kristensen(2)
  • Marianne Vinsand(3)
  • Leif Pedersen(4)
08:35.6
14 1 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • (2)
  • Fie Nissen(3)
  • Ulrikke Nissen(4)
08:39.9
15 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Magnus Kamp Stagil(2)
  • Caroline Olsen(3)
  • Morten Thorving(4)
08:43.5
16 6 Næstved Roklub II
  • Magnus Krogh(1)
  • Morten Frimann(2)
  • Marie Frimann(3)
  • Andreas Nielsen(4)
08:45.3
17 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Regitze Bay(2)
  • (3)
  • (4)
08:45.4
18 19 Helsingør Roklub I
  • Per Boalth Rasmussen(1)
  • Henning Engelhardt(2)
  • Anders Emil Poulsen(3)
  • Simon Holmstrup(4)
08:47.0
19 Bagsværd Roklub IV
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
  • Jacob Østergaard(3)
  • X Axel Bay(4)
08:56.9
20 Bagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Malthe Sebastian Puro(3)
  • Jakob Rud Bernhardt(4)
08:58.1
21 Bagsværd Roklub II
  • Karen Neergaard(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Jakob Grove Klahsen(3)
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(4)
09:30.9
22 11 Sorø Roklub V
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
09:47.3
23 7 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(2)
  • Laura Friis Ammitzdorf(3)
  • Signe Frederiksen(4)
09:51.7