Resultater Sjællands Mesterskaberne 2012

Resultater på : www.ergometertider.dk

101
WErgo Åben Kvinder - 6000m 1. Afdeling
2012-12-08 11:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
22:33.2
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Sarah Jürgensen(1)
23:02.7
3 1 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
24:42.3
4 3 Sorø Roklub I
  • (1)
24:48.3
102
MErgo Åben Mænd - 6000m 1. Afdeling
2012-12-08 11:30
Plac. # Navn Tid
1 14 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
20:32.5
2 1 Lyngby Roklub V
  • Oliver Rying Thomsen(1)
20:42.6
3 7 Danske Studenters Roklub II
  • Sebastian Bayer(1)
20:45.1
4 4 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
21:02.2
5 11 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
21:04.2
6 10 Lyngby Roklub VI
  • Peter Christian Holmquist(1)
21:09.1
7 12 Lyngby Roklub VIII
  • Tim Antonie-Hansen(1)
21:16.3
8 8 Karlslunde Roklub I
  • Kim Isberg (1)
21:18.4
9 2 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
21:33.6
10 3 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
22:05.6
11 9 Danske Studenters Roklub III
  • Peter Falk(1)
22:15.9
12 5 Lyngby Roklub VII
  • Tobias Thykjær(1)
22:39.3
103
U11 WErgo Junior u. 11 Piger - 500m 1. Afdeling
2012-12-08 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Tissø Roklub III
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
02:27.3
2 4 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
02:27.9
3 3 Roklubben Stevns II
  • (1)
02:29.1
4 1 Tissø Roklub II
  • Freja Gjedsted(1)
02:37.4
5 5 Tissø Roklub I
  • Emilie Grøntved(1)
03:30.7
104
U11 MErgo Junior u. 11 Drenge - 500m 1. Afdeling
2012-12-08 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:08.0
2 2 Tissø Roklub I
  • Mike Christensen(1)
02:24.8
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
02:33.7
4 4 Tissø Roklub II
  • Martin Ørum(1)
03:13.9
105
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2012-12-08 12:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Dragør Roklub I
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
01:51.1
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
01:59.7
3 8 Sorø Roklub VI
  • Freja Liv Holmark(1)
01:59.9
4 5 Sorø Roklub II
  • (1)
02:01.1
5 6 Sorø Roklub V
  • (1)
02:01.7
6 3 Sorø Roklub III
  • Astrid Brehmer(1)
02:06.8
7 1 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
02:06.9
8 9 Tissø Roklub II
  • Sabrina Christiansen(1)
02:15.5
9 7 Roklubben Stevns I
  • (1)
02:16.9
10 4 Tissø Roklub I
  • Laura Friis Ammitzdorf(1)
02:52.4
106
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2012-12-08 12:20
Plac. # Navn Tid
1 19 Sorø Roklub III
  • (1)
01:45.5
2 14 Sorø Roklub I
  • (1)
01:48.1
3 1 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
01:48.9
4 20 Bagsværd Roklub VIII
  • X Oliver Jerkovic(1)
01:49.5
5 18 Lyngby Roklub I
  • Lucas Frøberg Sørensen(1)
01:59.8
6 2 Tissø Roklub V
  • Magnus Jensen(1)
02:00.9
7 5 Roklubben Viking I
  • Lucas Have Larsen(1)
02:01.1
8 16 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
02:08.0
9 11 Roklubben Viking II
  • Jacob Clausen(1)
02:13.6
10 15 Bagsværd Roklub V
  • X Jacob Bernhardt(1)
02:14.0
11 12 Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen(1)
02:15.7
12 13 Bagsværd Roklub III
  • Emil Mellerup Lund(1)
02:19.0
13 4 Bagsværd Roklub IV
  • Anders Granskov Hansen(1)
02:20.2
14 6 Bagsværd Roklub VI
  • Jacob Østergaard(1)
02:21.1
15 3 Tissø Roklub I
  • Oliver Alberg Johansen(1)
02:31.6
16 7 Tissø Roklub II
  • Noel Gothil Rendlev(1)
02:35.4
17 17 Tissø Roklub III
  • Niklas Ørum(1)
02:45.8
18 8 Bagsværd Roklub VII
  • Niels Østergaard(1)
02:49.2
107
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2012-12-08 12:35
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
03:48.8
2 7 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
03:52.8
3 3 Roskilde Roklub II
  • Simone Sørensen(1)
03:57.6
4 2 Bagsværd Roklub IV
  • Mathilde Skovgaard(1)
03:59.2
5 11 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
03:59.3
6 8 Sorø Roklub II
  • (1)
04:01.9
7 1 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
04:05.9
8 5 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
04:11.0
9 9 Sorø Roklub III
  • (1)
04:13.2
10 15 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
04:14.4
11 12 Bagsværd Roklub III
  • Stine Mathiasen(1)
04:15.4
12 4 Bagsværd Roklub V
  • Mathilde Norking(1)
04:18.7
13 13 Bagsværd Roklub VI
  • Regitze Bay(1)
04:22.2
14 17 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
04:25.8
108
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2012-12-08 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
03:12.7
2 9 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
03:13.8
3 16 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
03:19.6
4 10 Bagsværd Roklub VII
  • Niels Frederiksen(1)
03:21.5
5 11 Bagsværd Roklub III
  • Mathias Ven(1)
03:22.9
6 5 Tissø Roklub I
  • Emil Korgaard(1)
03:25.3
7 24 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Jørgensen(1)
03:28.0
8 21 Sorø Roklub I
  • (1)
03:38.4
9 25 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
03:42.6
10 20 Bagsværd Roklub IV
  • Mikkel Aaslet(1)
03:48.3
11 7 Roklubben Stevns I
  • (1)
03:49.2
12 22 Roklubben Viking III
  • Markus Christiansen(1)
03:53.1
13 2 Bagsværd Roklub X
  • Kristian Alm(1)
03:54.2
14 15 Sorø Roklub III
  • (1)
03:55.8
15 6 Bagsværd Roklub VI
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
04:01.7
16 26 Roklubben Furesø III
  • Jonas Lund(1)
04:08.8
17 12 Roklubben Stevns III
  • (1)
04:09.7
18 8 Roklubben Furesø I
  • Magnus Søndergård Hansen(1)
04:16.3
19 23 Bagsværd Roklub IX
  • Jonatan Dahl(1)
04:32.4
20 3 Roklubben Furesø II
  • Frederik Rode(1)
04:33.0
21 19 Roskilde Roklub I
  • Magnus Meyhoff(1)
04:34.2
109
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 13:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Persson(1)
07:31.4
2 6 Sorø Roklub III
  • Astrid Steensberg(1)
07:44.5
3 3 Sorø Roklub II
  • (1)
07:49.9
4 7 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07:54.2
5 4 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
08:17.3
6 1 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
08:27.2
7 5 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
08:37.7
110
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 13:40
Plac. # Navn Tid
1 13 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
06:46.1
2 15 Bagsværd Roklub IV
  • Malthe Sebastian Puro(1)
06:48.2
3 5 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
07:02.6
4 10 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
07:14.8
5 17 Tissø Roklub II
  • Kasper Grøntved(1)
07:22.8
6 11 Roklubben Furesø III
  • Henrik Georg Eriksen(1)
07:28.2
7 7 Bagsværd Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
07:29.5
8 4 Bagsværd Roklub III
  • Jacob Grove Klahsen(1)
07:35.4
9 9 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
07:37.3
10 3 Roklubben Furesø II
  • Frederik Theil Jensen(1)
07:48.6
11 16 Roklubben Furesø IV
  • Peter Torp Eklund(1)
07:59.0
12 1 Roklubben Viking II
  • (1)
07:59.8
13 12 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
08:15.8
14 18 Næstved Roklub II
  • Troels Lüchau(1)
08:27.6
111
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub V
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
07:18.3
2 9 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
07:21.4
3 6 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
07:38.7
4 1 Lyngby Roklub I
  • Kathrine Kristensen(1)
08:01.7
5 5 Roskilde Roklub II
  • Christine Borch Serritslev(1)
08:21.3
6 2 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
08:35.9
7 4 Roskilde Roklub III
  • Josefine Knopf Mathiesen(1)
09:00.9
112
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
06:17.6
2 8 Roskilde Roklub III
  • Joachim Sutton(1)
06:19.3
3 1 Roskilde Roklub IV
  • Mads Kjøller(1)
06:29.8
4 12 Ringsted Roklub I
  • Kasper Baumann Zeymer(1)
06:43.0
5 11 Roklubben Furesø II
  • Sebastian Terp(1)
06:47.7
6 7 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
06:51.7
7 4 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
06:54.7
8 10 Tissø Roklub II
  • Johannes Chr. Rose(1)
07:05.9
9 2 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
07:17.5
10 9 Tissø Roklub I
  • Benjamin Lyderik(1)
07:21.6
113
WErgo Handicappede roere, kvinder, 1000 meter - 1000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
MErgo Handicappede roere, mænd, 1000 meter - 1000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
116
U23 LWErgo Kvinder Sen B Let 2000m - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub
  • Rannva Lava Olsen(1)
07:00.0
2 4 Danske Studenters Roklub II
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
07:21.2
3 2 Rønne Roklub
  • Kate Petersen(1)
07:55.0
4 1 Tissø Roklub I
  • Signe Frederiksen(1)
08:14.6
118
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
06:21.7
2 1 Roskilde Roklub I
  • Ejlif Kristoffersen(1)
07:22.7
119
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
06:00.8
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
06:14.9
120
LWErgo Kvinder Sen A Let 2000m - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
WErgo Kvinder Sen A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
06:48.1
123
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Frank Steffensen(1)
06:03.6
2 3 Næstved Roklub I
  • Andreas Nielsen(1)
06:49.1
124
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 14:37
Ingen anmeldt, løbet udgår
126
40+WErgo Kvinder, veteran 40-44 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
127
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jane Steensberg(1)
07:56.5
128
40+LWErgo Kvinder, veteran 40-44 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
40+LWErgo Kvinder, veteran 40-44 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
131
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
132
40+MErgo Mænd, veteran 40-44 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:17.9
2 3 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:45.0
3 1 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
06:49.6
4 5 Hellerup Roklub I
  • Kåre Jelling Kristoffersen(1)
06:54.6
5 4 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
07:02.9
134
40+LMErgo Mænd, veteran 40-44 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
40+LMErgo Mænd, veteran 45-49 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
136
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Gitte Niven(1)
08:37.2
137
50+WErgo Kvinder, veteran 55-59 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
08:26.8
139
50+LWErgo Kvinder, veteran 55-59 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
140
60+WErgo Kvinder, veteran 60-64 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
60+WErgo Kvinder, veteran 65-69 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
142
60+LWErgo Kvinder, veteran 60-64 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
143
60+LWErgo Kvinder, veteran 65-69 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
144
70+LWErgo Kvinder, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
145
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannesen(1)
09:56.3
146
50+MErgo Mænd, veteran 50-54 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
147
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Flemming (1)
07:24.0
148
50+LMErgo Mænd, veteran 50-54 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
149
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Brandvæsnets Idrætsforening I
  • John Busk(1)
07:15.6
150
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Brandvæsnets Idrætsforening I
  • Bo Tvarnø(1)
07:49.2
151
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Rønne Roklub I
  • Geert Olsen(1)
07:00.4
152
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Helsingør Roklub I
  • Per Boalth Rasmussen(1)
07:48.3
153
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Kalundborg Roklub I
  • Leif Pedersen(1)
07:34.2
154
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Helsingør Roklub I
  • Henning Engelhardt(1)
07:13.9
155
70+LMErgo Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 15:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
156
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2012-12-08 16:10
Plac. # Navn Tid
1 22 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
33.7
2 21 Bagsværd Roklub III
  • Mathias Ven(1)
34.4
3 27 Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing(1)
34.5
4 13 Tissø Roklub I
  • Emil Korgaard(1)
35.0
5 3 Bagsværd Roklub VIII
  • Niels Frederiksen(1)
36.4
6 17 Bagsværd Roklub VI
  • Nicolai Jørgensen(1)
37.3
7 4 Roklubben Stevns III
  • (1)
38.2
8 29 Bagsværd Roklub XV
  • Kristian Alm(1)
40.1
9 5 Bagsværd Roklub IV
  • Mikkel Aaslet(1)
40.7
10 9 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
40.7
11 1 Roklubben Stevns II
  • (1)
41.6
12 15 Bagsværd Roklub XVII
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
41.7
13 10 Bagsværd Roklub VII
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
43.3
14 12 Roklubben Furesø III
  • Jonas Lund(1)
44.1
15 16 Roklubben Furesø I
  • David Mangila Jensen(1)
44.7
16 31 Lyngby Roklub III
  • Lucas Frøberg Sørensen(1)
45.5
17 24 Roklubben Furesø II
  • Magnus Søndergård Hansen(1)
46.4
18 23 Bagsværd Roklub XIV
  • Jonatan Dahl(1)
47.2
19 30 Bagsværd Roklub IX
  • X Axel Bay(1)
47.6
20 18 Roklubben Furesø IV
  • Frederik Rode(1)
49.3
21 25 Bagsværd Roklub XIII
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
49.8
22 11 Roklubben Furesø V
  • David Csillag(1)
49.8
23 26 Bagsværd Roklub XII
  • Jacob Østergaard(1)
52.6
24 2 Bagsværd Roklub X
  • Anders Granskov Hansen(1)
55.0
25 20 Bagsværd Roklub XIX
  • Asbjørn Bay(1)
59.9
26 14 Bagsværd Roklub XVI
  • Niels Østergaard(1)
01:01.7
157
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2012-12-08 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
40.7
2 7 Bagsværd Roklub IV
  • Mathilde Skovgaard(1)
43.5
3 3 Roklubben Stevns I
  • (1)
44.5
4 6 Bagsværd Roklub VI
  • Regitze Bay(1)
45.2
5 4 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
46.3
6 9 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
46.5
7 2 Bagsværd Roklub III
  • Stine Mathiasen(1)
46.9
8 8 Bagsværd Roklub V
  • Mathilde Norking(1)
47.0
9 10 Roklubben Stevns II
  • (1)
52.2
158
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2012-12-08 16:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
34.2
2 9 Tissø Roklub I
  • Kasper Grøntved(1)
34.3
3 10 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
34.4
4 6 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
36.3
5 7 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
36.5
6 11 Bagsværd Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
37.0
7 3 Roklubben Furesø II
  • Frederik Theil Jensen(1)
40.1
8 2 Roklubben Furesø III
  • Peter Torp Eklund(1)
40.7
9 8 Tissø Roklub II
  • Mads W. Berthelsen(1)
43.3
10 4 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
43.4
159
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2012-12-08 16:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub IV
  • Astrid Steensberg(1)
38.2
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Persson(1)
39.5
3 6 Sorø Roklub III
  • (1)
39.8
4 1 Roklubben Stevns I
  • Fie Nissen(1)
40.5
5 4 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
41.5
6 3 Sorø Roklub II
  • (1)
42.3
7 7 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
43.3
160
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2012-12-08 16:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Roklub III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
32.0
2 2 Lyngby Roklub IV
  • Peter Christian Holmquist(1)
32.7
3 11 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
33.6
4 6 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
34.0
5 14 Tissø Roklub II
  • Johannes Chr. Rose(1)
35.1
6 3 Lyngby Roklub VI
  • Tobias Thykjær(1)
35.5
7 9 Roklubben Furesø II
  • Sebastian Terp(1)
35.7
161
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2012-12-08 16:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
36.8
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
38.7
3 2 Bagsværd Roklub V
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
38.8
4 6 Lyngby Roklub
  • Kathrine Kristensen(1)
39.0
162
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2012-12-08 16:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
30.1
2 9 Kalundborg Roklub I
  • Aleksander Hansen(1)
31.0
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
33.2
4 8 Danske Studenters Roklub III
  • Sebastian Bayer(1)
33.9
5 4 Danske Studenters Roklub II
  • Peter Falk(1)
36.1
6 6 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
36.5
163
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2012-12-08 16:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Furesø II
  • Jane Hagan(1)
40.7
2 2 Roklubben Furesø III
  • Marianne Henney(1)
43.2
3 4 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
44.1
4 1 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannesen(1)
48.1
164
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2012-12-08 13:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Tissø Roklub I
  • Anton Gjedsted(1)
53.3
2 2 Kalundborg Roklub I
  • Jonas Gade Sørensen(1)
58.0
3 1 Roskilde Roklub I
  • Rosa Borch(1)
01:29.7
4 3 Roklubben Furesø II
  • Bente Johannesen(1)
  • Marianne Henney(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
08:40.9
5 19 Sorø Roklub II
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
  • (3)
  • Astrid Steensberg(4)
08:51.4
6 22 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Kristian Alm(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Stine Mathiasen(4)
08:54.8
7 7 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
08:57.3
8 24 Bagsværd Roklub III
  • Jacob Østergaard(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
08:59.2
9 27 Bagsværd Roklub VI
  • Mikkel Aaslet(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Emma Hammer(3)
  • Anders Granskov Hansen(4)
09:11.4
10 26 Bagsværd Roklub V
  • Emil Mellerup Lund(1)
  • Line Møller(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
09:27.9
11 14 Roklubben Furesø III
  • Jonas Lund(1)
  • David Csillag(2)
  • David Mangila Jensen(3)
  • Magnus Søndergård Hansen(4)
09:42.1
12 23 Bagsværd Roklub II
  • Regitze Bay(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Nicolai Jørgensen(3)
  • Asbjørn Bay(4)
10:01.9
13 8 Tissø Roklub IV
  • Laura Friis Ammitzdorf(1)
  • Magnus Jensen(2)
  • Sabrina Christiansen(3)
  • Patricia Monsrud(4)
10:07.7
14 20 Tissø Roklub V
  • Noel Gothil Rendlev(1)
  • Mike Cervidae(2)
  • Mads W. Berthelsen(3)
  • Niklas Ørum(4)
10:26.3
15 16 Tissø Roklub VI
  • Mike Christensen(1)
  • Isabella Kobæk Larsen(2)
  • Emilie Grøntved(3)
  • Freja Gjedsted(4)
11:01.6
166
U11 W/M Ergo Junior u. 11 SPRINT - 200m A Finale
2012-12-08 13:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Tissø Roklub I
  • Dean Cervidae(1)
01:06.6
2 3 Næstved Roklub I
  • Magnus Frimann(1)
01:09.1
3 1 Tissø Roklub II
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
01:10.1
4 5 Tissø Roklub III
  • Gry Gjedsted(1)
01:18.2
5 4 Roskilde Roklub I
  • Mads Borch(1)
01:28.9