Resultater Sjællands Mesterskaberne 2013

0
U11 W/M Ergo Junior u. 11 SPRINT - 200m A Finale
2013-12-07 11:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Kevin Joensen(1)
01:08.6
2 2 Tissø Roklub I
  • Anton Gjedsted(1)
01:32.4
0
U11 W/M Ergo Junior u. 11 SPRINT - 100m 1. Afdeling
2013-12-07 11:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
48.9
102
MErgo Åben Mænd - 6000m 1. Afdeling
2013-12-07 10:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
21:11.7
2 8 Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
21:45.9
3 9 Hvidovre Roklub I
  • Per Christiansen(1)
21:54.5
4 11 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
22:07.7
5 25 Danske Studenters Roklub I
  • Jeppe Hørmand(1)
22:14.0
6 5 Hvidovre Roklub II
  • Stephan Kristensen(1)
22:15.4
7 6 Roskilde Fjords Kajakklub I
  • Bjørn Johansen(1)
22:26.1
8 12 Lyngby Roklub IV
  • Mathias Martin Nielsen(1)
22:32.8
9 24 Danske Studenters Roklub II
  • Lau Andersen(1)
22:32.9
10 15 Bagsværd Roklub II
  • Thorbjørn Patschider(1)
19:39.7
11 12 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
19:55.8
12 14 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Søgaard Larsen(1)
19:58.4
13 13 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
20:21.1
14 11 Roskilde Roklub II
  • Kasper Jørgensen(1)
20:27.8
15 18 Lyngby Roklub V
  • Oliver Rying Thomsen(1)
20:35.3
16 23 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
20:39.7
17 16 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
20:52.3
18 20 Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
20:52.5
19 22 Uden klub I
  • Erik Pedersen(1)
20:54.9
20 21 Lyngby Roklub VII
  • Tim Antonie-Hansen(1)
21:10.7
21 17 Lyngby Roklub VI
  • Peter Christian Holmquist(1)
22:26.3
22 19 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
23:50.4
103
U11 WErgo Junior u. 11 Piger - 500m 1. Afdeling
2013-12-07 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns II
  • Julie Munch(1)
02:26.3
2 3 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
02:41.7
3 2 Tissø Roklub I
  • Gry Gjedsted(1)
03:04.1
104
U11 MErgo Junior u. 11 Drenge - 500m 1. Afdeling
2013-12-07 12:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:02.7
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
02:21.8
105
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2013-12-07 12:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • (1)
01:50.8
2 6 Tissø Roklub III
  • Sabrina Christiansen(1)
02:00.9
3 1 Sorø Roklub I
  • (1)
02:02.7
4 5 Roklubben Stevns IV
  • Trisse (1)
02:03.5
5 12 Lyngby Dameroklub
  • Alma Mikkelsen(1)
02:04.8
6 8 Roklubben Stevns III
  • Nikoline Kroll(1)
02:10.4
7 2 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
02:12.0
8 7 Roklubben Stevns I
  • Luna Jørgensen(1)
02:15.3
9 13 Lyngby Dameroklub 2
  • (1)
02:16.9
10 9 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:20.4
11 3 Roklubben Stevns V
  • (1)
02:28.4
12 10 Tissø Roklub II
  • Freja Gjedsted(1)
02:28.7
13 11 Roklubben Stevns II
  • Mathilde Joensen(1)
03:00.4
106
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2013-12-07 12:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub IV
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:34.1
2 15 Sorø Roklub II
  • (1)
01:53.5
3 7 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
01:58.1
4 8 Hvidovre Roklub VI
  • Thomas Jensen(1)
02:01.3
5 18 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
02:01.3
6 4 Bagsværd Roklub II
  • Jeppe Palmberg(1)
02:04.6
7 14 Tissø Roklub I
  • Mikkel Jørgensen(1)
02:04.7
8 16 Hvidovre Roklub IV
  • Nikolai Du(1)
02:05.8
9 12 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:06.6
10 19 Hvidovre Roklub I
  • Andreas Bertoni(1)
02:08.3
11 21 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
02:12.5
12 1 Hvidovre Roklub V
  • Oliver Sturup(1)
02:12.9
13 10 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Østergaard(1)
02:14.2
14 3 Bagsværd Roklub VI
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:16.5
15 2 Hvidovre Roklub II
  • Christoffer Nielsen(1)
02:21.8
16 6 Bagsværd Roklub V
  • Oskar Hagen(1)
02:24.8
17 9 Roklubben Stevns I
  • Rene Mulvad Pedersen(1)
02:26.1
18 20 Roklubben Furesø II
  • Morten Gade Rasmussen(1)
02:27.3
19 11 Bagsværd Roklub III
  • Niels Østergaard(1)
02:28.1
20 22 Hvidovre Roklub III
  • Marcus Lyngesen(1)
02:31.3
21 13 Roklubben Furesø III
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:41.9
107
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2013-12-07 12:37
Plac. # Navn Tid
1 17 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
03:41.8
2 7 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
03:46.8
3 4 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
03:48.5
4 16 Sorø Roklub III
  • Freja Liv Holmark(1)
03:50.2
5 5 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
03:51.4
6 12 Dragør Roklub I
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
03:54.1
7 23 Sorø Roklub IV
  • (1)
03:57.0
8 3 Sorø Roklub V
  • Astrid Brehmer(1)
03:59.3
9 14 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
04:04.4
10 8 Sorø Roklub II
  • (1)
04:04.9
11 15 Bagsværd Roklub II
  • Regitze Bay(1)
04:09.0
12 2 Bagsværd Roklub IV
  • Laura Bruun Øemig(1)
04:10.6
13 1 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
04:17.4
14 21 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
04:18.4
15 9 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
04:22.9
16 11 Tissø Roklub III
  • Monika Andersson(1)
04:33.3
17 25 Bagsværd Roklub III
  • Nicoline Seehausen Hansen(1)
04:38.6
18 13 Roskilde Roklub II
  • Amanda Berner(1)
04:40.4
19 24 Lyngby Dameroklub VII
  • (1)
04:55.8
20 20 Lyngby Dameroklub VI
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
05:02.5
21 10 Lyngby Dameroklub III
  • (1)
05:05.0
22 22 Lyngby Dameroklub I
  • Marie Elkjær(1)
05:15.2
23 19 Lyngby Dameroklub II
  • Ida Marie Reimer(1)
05:38.8
108
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2013-12-07 12:52
Plac. # Navn Tid
1 24 Roskilde Roklub III
  • Bastian Secher(1)
03:01.9
2 21 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
03:18.8
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
03:20.8
4 9 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
03:21.1
5 11 Sorø Roklub II
  • (1)
03:24.7
6 14 Sorø Roklub III
  • (1)
03:27.1
7 18 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
03:30.9
8 4 Bagsværd Roklub IV
  • Kristian Alm(1)
03:32.7
9 8 Vordingborg Roklub I
  • Lau Blytt Haubro(1)
03:34.8
10 17 Roklubben Viking III
  • Mathias Helletoft(1)
03:39.1
11 10 Roklubben Viking IV
  • Markus Christiansen(1)
03:41.5
12 23 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
03:42.3
13 13 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
03:45.2
14 22 Roklubben Viking I
  • Lucas Have Larsen(1)
03:49.1
15 6 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
03:54.0
16 2 Sorø Roklub IV
  • (1)
03:54.8
17 20 Sorø Roklub V
  • (1)
03:55.3
18 3 Lyngby Roklub III
  • Magnus Jørgensen(1)
03:57.2
19 27 Bagsværd Roklub III
  • Jonatan Dahl(1)
04:03.5
20 16 Tissø Roklub II
  • Ulrick Dyring(1)
04:06.9
21 25 Bagsværd Roklub V
  • Oscar Svane Hansen(1)
04:07.0
22 26 Lyngby Roklub V
  • Niels Brown(1)
04:10.8
23 15 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
04:21.2
24 7 Bagsværd Roklub VI
  • Anders Granskov Hansen(1)
04:21.5
25 29 Roklubben Viking II
  • Jacob Clausen(1)
04:25.3
26 28 Lyngby Roklub IV
  • Jakob Hulgaard(1)
04:43.6
27 19 Lyngby Roklub VI
  • August Parry Nielsen(1)
04:45.8
109
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 13:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
07:46.7
2 2 Bagsværd Roklub III
  • Emma Hammer(1)
07:48.1
3 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
07:57.2
4 1 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
08:02.4
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Alma Lundin(1)
08:07.2
6 15 Bagsværd Roklub IV
  • Ida Bruun Øemig(1)
08:07.2
7 11 Bagsværd Roklub V
  • Marie Mørch(1)
08:08.0
8 14 Bagsværd Roklub VIII
  • Stine Mathiasen(1)
08:17.0
9 7 Sorø Roklub III
  • Sara Hundstrup(1)
08:18.2
10 13 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
08:21.8
11 10 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
08:37.7
12 8 Bagsværd Roklub IX
  • Emilie Granskov Hansen(1)
10:01.9
110
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
06:29.0
2 4 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
06:31.5
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
06:54.9
4 7 Roklubben Viking II
  • Felix Kruhøffer(1)
07:15.4
5 5 Fredensborg Roklub I
  • Ditlev Frickmann(1)
07:24.4
6 8 Næstved Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
08:06.4
111
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 13:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub II
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
07:19.4
2 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
07:21.8
3 7 Bagsværd Roklub III
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
07:23.2
4 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07:39.0
5 4 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
07:47.4
6 8 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
08:03.9
112
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
06:36.6
2 2 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
06:50.3
3 1 Roskilde Roklub II
  • Rasmus Nielsen(1)
06:56.5
119
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
06:27.0
121
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
07:54.9
123
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Andreas Nielsen(1)
06:53.2
124
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 N/A I
  • Janni Dam-Nielsen(1)
08:05.2
126
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Kalundborg Roklub I
  • Lene Haugaard Mikkelsen(1)
07:34.9
2 1 Hvidovre Roklub I
  • Magdalene Nielsen(1)
08:50.1
127
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
07:51.8
128
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Anne Morris Bay(1)
08:27.0
130
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:00
Plac. # Navn Tid
1 Vordingborg Roklub I
  • Christian Damgaard(1)
06:38.2
2 1 Brandvæsnets Idrætsforening I
  • Henrik Tofte(1)
07:04.8
132
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
06:13.5
2 2 Hvidovre Roklub II
  • Jimmi L. Hansen(1)
07:02.6
133
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 15:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:12.8
2 5 Køge Roklub I
  • Johhny Kolster(1)
06:35.0
3 1 Skovshoved Roklub I
  • Henrik Skov Andersen(1)
06:37.1
4 6 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:37.6
5 2 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
06:49.0
6 4 Sub7 I
  • Lars Kofod-Jensen(1)
07:03.8
7 3 Hvidovre Roklub I
  • Stephan Kristensen(1)
07:13.0
145
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannessen(1)
09:35.0
146
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 15:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Holte Roklub I
  • Torben Pedersen(1)
06:20.1
2 5 Roskilde Roklub I
  • Howard Brammer(1)
06:37.8
3 3 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:44.4
4 7 Roklubben Skjold II
  • Poul Jensen(1)
07:13.7
5 2 Skovshoved Roklub I
  • Jesper Skavin(1)
07:14.3
6 6 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
07:15.7
7 1 Roklubben Skjold I
  • Jacob Krusell(1)
07:15.9
147
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 15:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • Flemming (1)
07:22.3
152
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
07:05.6
153
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 15:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Kalundborg Roklub
  • Leif Pedersen(1)
07:40.4
2 1 Helsingør Roklub I
  • Per Boalth Rasmussen(1)
07:53.8
154
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Helsingør Roklub I
  • Henning Engelhardt(1)
07:14.0
156
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-12-07 15:42
Plac. # Navn Tid
1 17 Roskilde Roklub III
  • Bastian Secher(1)
31.0
2 31 Sorø Roklub III
  • (1)
34.7
3 8 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
35.1
4 34 Sorø Roklub I
  • (1)
35.2
5 19 Bagsværd Roklub VIII
  • Kristian Alm(1)
36.2
6 10 Bagsværd Roklub X
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
36.3
7 29 Lyngby Roklub V
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
36.5
8 16 Sorø Roklub II
  • (1)
37.5
9 26 Roklubben Viking III
  • Mathias Helletoft(1)
37.6
10 21 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
38.0
11 20 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
38.6
12 27 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
39.6
13 1 Roklubben Viking IV
  • Markus Christiansen(1)
39.8
14 3 Roklubben Viking I
  • Lucas Have Larsen(1)
40.7
15 23 Lyngby Roklub IV
  • Magnus Jørgensen(1)
40.8
16 14 Bagsværd Roklub VII
  • Jonatan Dahl(1)
42.2
17 11 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
42.4
18 5 Bagsværd Roklub XI
  • Oscar Svane Hansen(1)
44.8
19 15 Lyngby Roklub VI
  • Niels Brown(1)
45.4
20 13 Bagsværd Roklub V
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
45.5
21 32 Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen(1)
47.7
22 18 Roklubben Viking II
  • Jacob Clausen(1)
48.2
23 12 Bagsværd Roklub VI
  • Jeppe Palmberg(1)
48.3
24 35 Bagsværd Roklub XII
  • Anders Granskov Hansen(1)
48.3
25 7 Bagsværd Roklub IV
  • Jacob Østergaard(1)
49.5
26 22 Roklubben Furesø II
  • Lauge Endel Rønn(1)
50.5
27 4 Lyngby Roklub I
  • August Parry Nielsen(1)
51.0
28 30 Bagsværd Roklub III
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
51.7
29 6 Lyngby Roklub III
  • Jakob Hulgaard(1)
52.2
30 25 Roklubben Furesø III
  • Morten Gade Rasmussen(1)
55.0
31 33 Bagsværd Roklub IX
  • Niels Østergaard(1)
55.8
32 2 Bagsværd Roklub XIII
  • Oskar Hagen(1)
56.0
33 28 Roklubben Stevns I
  • Rene Mulvad Pedersen(1)
56.0
34 9 Roklubben Furesø IV
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
58.7
157
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-12-07 15:50
Plac. # Navn Tid
1 21 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
37.7
2 11 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
40.0
3 14 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
40.8
4 1 Dragør Roklub I
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
41.6
5 18 Bagsværd Roklub II
  • Regitze Bay(1)
42.3
6 6 Roklubben Stevns IV
  • Trisse (1)
45.9
7 16 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
46.0
8 15 Lyngby Dameroklub III
  • Alma Mikkelsen(1)
46.4
9 9 Lyngby Dameroklub VII
  • Marie Elkjær(1)
51.0
10 4 Lyngby Dameroklub V
  • (1)
51.5
11 20 Roklubben Stevns VI
  • Luna Jørgensen(1)
51.7
12 17 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
52.4
13 22 Lyngby Dameroklub I
  • (1)
53.3
14 12 Roklubben Stevns V
  • (1)
53.7
15 19 Lyngby Dameroklub IV
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
54.3
16 3 Lyngby Dameroklub VI
  • (1)
56.2
17 10 Roklubben Stevns II
  • Julie Munch(1)
57.1
18 5 Lyngby Dameroklub II
  • Ida Marie Reimer(1)
01:01.3
19 13 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
01:05.7
20 7 Roklubben Stevns VII
  • Mathilde Joensen(1)
01:06.7
158
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-12-07 15:54
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
31.4
2 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
32.5
3 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
32.5
4 11 Lyngby Roklub II
  • Mathias Martin Nielsen(1)
34.4
5 10 Bagsværd Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
34.5
6 5 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
35.1
7 12 Næstved Roklub
  • Magnus Otzen(1)
35.2
8 6 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
36.4
9 7 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
36.6
10 9 Roklubben Furesø II
  • Peter Torp Eklund(1)
37.8
11 13 Næstved Roklub 2
  • Magnus Jensen(1)
40.2
159
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-12-07 15:57
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub IV
  • Emma Hammer(1)
39.9
2 10 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
40.3
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Alma Lundin(1)
41.7
4 11 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
41.9
5 6 Bagsværd Roklub IX
  • Stine Mathiasen(1)
41.9
6 3 Bagsværd Roklub V
  • Ida Bruun Øemig(1)
42.0
7 7 Bagsværd Roklub VI
  • Marie Mørch(1)
42.8
8 9 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
44.6
9 1 Bagsværd Roklub III
  • Emilie Granskov Hansen(1)
48.6
160
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-12-07 16:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Nyborg Roklub II
  • Mikkel Pedersen(1)
32.5
2 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
32.7
3 10 Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
33.3
4 3 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
33.3
5 1 Sorø Roklub V
  • Anders Lindblom(1)
33.7
6 6 Lyngby Roklub II
  • Mathias Martin Nielsen(1)
34.1
7 5 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
34.3
8 7 Roskilde Roklub II
  • Rasmus Nielsen(1)
35.3
161
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-12-07 16:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
37.1
2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
37.4
3 2 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
38.5
4 4 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
38.8
162
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2013-12-07 16:06
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard(1)
29.2
2 7 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
29.8
3 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
31.0
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Alexander S. Sørensen(1)
32.1
5 2 Køge Roklub I
  • Johhny Kolster(1)
32.2
6 8 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
33.7
7 9 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
35.3
8 6 Roklubben Furesø II
  • Bo Hartz(1)
37.5
163
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2013-12-07 16:09
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
37.8
2 1 Kalundborg Roklub I
  • Lene Haugaard Mikkelsen(1)
38.2
3 2 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
39.9
4 4 Roklubben Furesø II
  • Bente Johannessen(1)
47.6
164
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2013-12-07 16:30
Plac. # Navn Tid
1 29 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Freja Krüger(4)
08:08.2
2 2 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
  • Anders Lindblom(3)
  • (4)
08:09.5
3 15 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
08:12.6
4 21 Tissø Roklub I
  • Johannes Chr. Rose(1)
  • Lis Bay(2)
  • Mette Nissen(3)
  • Janni Nissen(4)
08:13.9
5 5 Sorø Roklub V
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
  • Astrid Steensberg(3)
  • (4)
08:17.4
6 3 Sorø Roklub IV
  • (1)
  • Klara Christensen(2)
  • (3)
  • (4)
08:22.1
7 17 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
  • Julius Benjamin Osmundsen(2)
  • Peter Torp Eklund(3)
  • Nicolai Jørgensen(4)
08:27.6
8 7 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Freja Liv Holmark(4)
08:28.2
9 22 Næstved Roklub I
  • Andreas Rasmussen(1)
  • Anna Frimann(2)
  • Morten Jørgensen(3)
  • Vagn Andersen(4)
08:29.0
10 19 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Bo Hartz(4)
08:31.1
11 23 Roskilde Roklub II
  • Mads Kjøller(1)
  • Rasmus Nielsen(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Silja Konoy Davidsen(4)
08:34.8
12 8 Kalundborg Roklub I
  • Lene Haugaard Mikkelsen(1)
  • Kåre Mattesen(2)
  • Knud Nielsen(3)
  • Benjamin Lyderik Olsen(4)
08:36.6
13 24 Bagsværd Roklub V
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
  • Jacob Østergaard(3)
  • Jakob Rud Bernhardt(4)
08:39.3
14 13 Næstved Roklub II
  • Palle Artmann(1)
  • Morten Frimann(2)
  • Magnus Kamp Stagil(3)
  • Anne Ørsted(4)
08:51.7
15 6 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Alma Lundin(2)
  • Emilie Granskov Hansen(3)
  • Marie Mørch(4)
08:53.0
16 11 Bagsværd Roklub IV
  • Aksel Bay(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
  • Jonatan Dahl(3)
  • Oscar Svane Hansen(4)
08:55.1
17 18 Tissø Roklub III
  • Kirstine Evald Andersson(1)
  • Monika Andersson(2)
  • Sabrina Christiansen(3)
  • Ulrick Dyring(4)
08:57.4
18 25 Næstved Roklub III
  • Andreas Nielsen(1)
  • Magnus Jensen(2)
  • Magnus Otzen(3)
  • Morten Thorving(4)
08:59.6
19 28 Bagsværd Roklub X
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Kristian Alm(2)
  • Nicoline Seehausen Hansen(3)
  • Laura Bruun Øemig(4)
09:03.6
20 14 Tissø Roklub II
  • Freja Gjedsted(1)
  • Isabella Kobæk Larsen(2)
  • Magnus Jensen(3)
  • Mikkel Jørgensen(4)
09:18.1
21 20 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
  • Julie Munch(2)
  • Mathilde Joensen(3)
  • Kevin Joensen(4)
09:44.3
22 12 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Andreas Bertoni(2)
  • Christoffer Nielsen(3)
  • Nikolai Du(4)
09:52.8
23 9 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Anders Enrico Krog Petersen(2)
  • Morten Gade Rasmussen(3)
  • Lauge Endel Rønn(4)
09:57.8
24 16 Bagsværd Roklub VI
  • Asbjørn Bay(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
  • Niels Østergaard(3)
  • Oskar Hagen(4)
10:12.7
25 27 Roklubben Stevns II
  • Nikoline Kroll(1)
  • Trisse (2)
  • (3)
  • Luna Jørgensen(4)
12:11.2