Resultater Sjællandske Mesterskaber 2014

Mellemtider i 2min, 3min og 4min løb, kan man se på: http://ergometertider.dk

102
MErgo Åben Mænd - 6000m 1. Afdeling
2014-11-29 10:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Søgaard Larsen(1)
20:04.9
2 11 Axel hansen I
  • Lars Poulsen(1)
20:12.7
3 1 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
20:27.1
4 8 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Emil Lenzing(1)
20:52.2
5 9 Lyngby Roklub I
  • Asger Lenzing(1)
20:55.3
6 7 Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
20:56.6
7 6 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
21:19.2
8 4 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
21:21.6
9 10 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
22:18.6
10 5 Roskilde Fjords Kajakklub I
  • Bjørn Johansen(1)
22:48.3
103
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2014-11-29 11:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
02:00.0
2 2 Køge Roklub I
  • Ida Klattkowsky(1)
02:00.0
104
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2014-11-29 11:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Oliver Kruuse(1)
02:00.0
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Anton Milman Engelholm(1)
02:00.0
3 1 Bagsværd Roklub IV
  • Alexander Aldrich(1)
02:00.0
4 7 Roklubben Stevns III
  • Noah Leen Jensen(1)
02:00.0
5 3 Bagsværd Roklub III
  • Simon Rud Bernhardt(1)
02:00.0
6 8 Roklubben Stevns IV
  • N. N(1)
02:00.0
7 5 Roklubben Stevns I
  • Kevin Joensen(1)
02:00.0
8 4 Roklubben Stevns II
  • Magnus Wøldike(1)
02:00.0
9 9 Tissø Roklub I
  • Dean Cervidae(1)
02:00.0
10 10 Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf(1)
02:00.0
105
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2014-11-29 11:27
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Alma Mikkelsen(1)
02:00.0
2 8 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:00.0
3 12 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
02:00.0
4 11 Roklubben Stevns III
  • Nikoline Kroll(1)
02:00.0
5 6 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:00.0
6 4 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:00.0
7 9 Roklubben Stevns II
  • Katrine Højgaard(1)
02:00.0
8 1 Roforeningen KVIK II
  • Anna Adelholm(1)
02:00.0
9 3 Roklubben Stevns I
  • Julie Munch(1)
02:00.0
10 10 Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Ida Marie Reimer(1)
02:00.0
106
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2014-11-29 11:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Næstved Roklub II
  • Rasmus Bjerre(1)
02:00.0
2 10 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:00.0
3 9 Køge Roklub II
  • Alexander Sørensen(1)
02:00.0
4 14 Saxkjøbing Roklub IV
  • Sebastian Sivertsen(1)
02:00.0
5 15 Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup(1)
02:00.0
6 1 Tissø Roklub I
  • Andreas Tougaard Hanning(1)
02:00.0
7 7 Saxkjøbing Roklub II
  • Emil Hansen(1)
02:00.0
8 16 Roklubben Viking II
  • Alexander Kruhøfer(1)
02:00.0
9 13 Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
02:00.0
10 11 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
02:00.0
11 12 Roklubben Stevns II
  • Mike Crillesen(1)
02:00.0
12 6 Roklubben Furesø II
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:00.0
107
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2014-11-29 11:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
04:00.0
2 7 Sorø Roklub II
  • Klara Christensen(1)
04:00.0
3 9 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
04:00.0
4 2 Sorø Roklub III
  • (1)
04:00.0
5 10 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Emilie Vinneck Hansen(1)
04:00.0
6 4 Bagsværd Roklub II
  • Laura Bruun Øemig(1)
04:00.0
7 3 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
04:00.0
8 5 Bagsværd Roklub IV
  • Helene Schmidt(1)
04:00.0
9 1 Roskilde Roklub II
  • Malli Segoli(1)
04:00.0
108
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2014-11-29 12:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
03:00.0
2 2 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
03:00.0
3 9 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
03:00.0
4 6 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
03:00.0
5 1 Roklubben Stevns I
  • Luna Jørgensen(1)
03:00.0
6 3 Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
03:00.0
7 7 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Stella Neubert(1)
03:00.0
8 8 Roklubben Stevns II
  • Mathilde Joensen(1)
03:00.0
9 4 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Marie Elkjær(1)
03:00.0
109
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2014-11-29 12:17
Plac. # Navn Tid
1 16 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
04:00.0
2 15 Sorø Roklub I
  • (1)
04:00.0
3 8 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
04:00.0
4 6 Sorø Roklub II
  • (1)
04:00.0
5 11 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
04:00.0
6 3 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
04:00.0
7 13 Hvidovre Roklub II
  • Thomas Jensen(1)
04:00.0
8 4 Roklubben Furesø I
  • Jacob Boye Eliasen(1)
04:00.0
9 7 Roklubben Viking II
  • Mads Panck(1)
04:00.0
10 12 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
04:00.0
11 9 Bagsværd Roklub IV
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
04:00.0
12 2 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
04:00.0
13 14 Bagsværd Roklub III
  • Tim Aaslet(1)
04:00.0
14 5 Bagsværd Roklub II
  • William Zachariasen(1)
04:00.0
15 1 Saxkjøbing Roklub I
  • Tobias Johannesen(1)
04:00.0
16 10 Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen(1)
04:00.0
110
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2014-11-29 12:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
03:00.0
2 11 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
03:00.0
3 1 Sorø Roklub I
  • (1)
03:00.0
4 3 Køge Roklub I
  • Johan Krejberg(1)
03:00.0
5 5 Tissø Roklub I
  • Mikkel Jørgensen(1)
03:00.0
6 9 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
03:00.0
7 6 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
03:00.0
8 10 Bagsværd Roklub IV
  • Alfred Steensen(1)
03:00.0
9 7 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
03:00.0
10 2 Bagsværd Roklub V
  • Mikkel Walz(1)
03:00.0
11 13 Roskilde Roklub III
  • Sebastian Nordly(1)
03:00.0
12 8 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
03:00.0
13 12 Roskilde Roklub I
  • Julius Philipson(1)
03:00.0
14 14 Bagsværd Roklub VI
  • Oskar Hagen(1)
03:00.0
111
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 12:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
07:33.5
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
07:37.4
3 4 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
07:40.3
4 3 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
07:49.9
5 6 Bagsværd Roklub VI
  • Stine Mathiasen(1)
07:53.8
6 2 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
07:59.6
7 8 Bagsværd Roklub V
  • Nikoline Bay(1)
08:40.1
112
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 12:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
07:19.2
2 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
07:39.5
3 3 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
07:39.9
4 6 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Norking(1)
08:00.9
5 7 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
08:12.2
6 5 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
08:26.5
7 1 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
08:52.5
113
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
06:27.3
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
06:39.1
3 3 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
06:50.8
4 7 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
06:56.2
5 6 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
06:58.2
114
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 13:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
06:17.4
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
06:37.3
3 2 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
06:45.4
4 9 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
06:45.8
5 4 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
07:02.9
6 6 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
07:03.6
7 5 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
07:17.6
8 7 Roskilde Roklub III
  • Andreas Yde(1)
07:18.0
9 13 Bagsværd Roklub 2
  • Kristian Alm(1)
07:19.5
10 11 Roforeningen KVIK I
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
07:22.0
11 12 Bagsværd Roklub
  • Oscar Svane Hansen(1)
07:40.0
12 10 Roklubben Furesø II
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
08:31.0
115
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 13:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
07:17.8
2 3 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
07:32.6
3 8 Sorø Roklub III
  • (1)
07:35.8
4 2 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07:41.5
5 5 Sorø Roklub II
  • (1)
07:46.5
6 6 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
07:51.6
7 4 Bagsværd Roklub II
  • Marie Mørch(1)
08:03.1
8 7 Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun(1)
08:11.7
116
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 13:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
06:32.9
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
06:49.0
3 6 Tissø Roklub I
  • Mike Cervidae(1)
07:03.1
4 7 Roskilde Roklub I
  • Valdemar Eriksen(1)
07:07.2
5 5 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
07:27.7
6 8 Roskilde Roklub II
  • Elias Fischer(1)
07:31.5
117
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
07:55.7
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
07:59.5
118
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
07:23.1
2 3 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
07:45.0
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
07:48.4
120
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Rikke C Nielsen(1)
07:09.4
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
07:26.7
3 3 Hvidovre Roklub I
  • Kristine Schwarz(1)
07:35.9
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
07:42.5
121
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmark I
  • Rannva Skylv Joensen(1)
07:58.7
123
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
06:50.8
124
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
06:32.6
125
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • William Schrøder(1)
06:58.2
126
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Næstved Roklub I
  • Andreas Nielsen(1)
06:43.1
128
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
06:32.4
129
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 14:45
Plac. # Navn Tid
1 27 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
07:44.2
2 19 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Simone Sørensen(4)
07:54.1
3 25 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Malthe Kaptain(2)
  • Mathilde Olsson(3)
  • Rasmus Bjerre(4)
07:59.6
4 26 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • Klara Christensen(4)
08:02.3
5 23 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
  • Jannick Wly Andersen(3)
  • (4)
08:12.1
6 21 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
  • Frederik Dyrup Petersen(2)
  • Mathias Holst Andersen(3)
  • Jonas Lund(4)
08:14.6
7 24 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Thomas Hovmand Larsen(4)
08:14.8
8 17 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub
  • Emil Laage Christiansen(1)
  • Cecilie Girke(2)
  • Martin Kofoed Jensen(3)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(4)
08:20.3
9 2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
  • Clara Møller(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
08:20.7
10 4 Bagsværd Roklub
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
  • Pelle Schäfer Domela(3)
  • Alexander Aldrich(4)
08:21.4
11 20 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
  • William Zachariasen(3)
  • Maria Kregler Gotil (4)
08:28.3
12 3 Kraftcenter Kongens Lyngby
  • Emil Lenzing(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
  • Emilie Vinneck Hansen(3)
  • Stella Neubert(4)
08:28.7
13 8 Roskilde Roklub II
  • Caroline Munch(1)
  • Freja Krüger(2)
  • Malli Segoli(3)
  • Victoria Munch(4)
08:31.2
14 11 Kraftcenter Kongens Lyngby
  • Jacob Lenzing(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
  • Alma Mikkelsen(3)
  • Ida Marie Reimer(4)
08:32.0
15 7 Roklubben Viking
  • Aske Storm(1)
  • Alexander Kruhøfer(2)
  • Mads Panck(3)
  • Jacob Clausen(4)
08:42.9
16 12 Køge Roklub I
  • Johan Krejberg(1)
  • Kasper Krejberg(2)
  • Alexander Sørensen(3)
  • Jonathan Klattkowsky(4)
08:44.9
17 14 Bagsværd Roklub VII
  • Alfred Steensen(1)
  • Kristian Alm(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Oliver Kruuse(4)
08:47.5
18 1 Bagsværd Roklub IV
  • Tim Aaslet(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Helene Schmidt(3)
  • Niels Østergaard(4)
08:50.3
19 6 Bagsværd Roklub VI
  • Anton Milman Engelholm(1)
  • Emilie Jersild(2)
  • Jakob Rud Bernhardt(3)
  • Mathilde Skovgaard(4)
08:52.0
20 16 Bagsværd Roklub V
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Simon Rud Bernhardt(2)
  • Stine Mathiasen(3)
  • Astrid Bardram Starup(4)
08:52.5
21 22 Roklubben Stevns I
  • Mathilde Joensen(1)
  • Nikoline Kroll(2)
  • Luna Jørgensen(3)
  • Katrine Højgaard(4)
09:13.8
22 15 Bagsværd Roklub
  • Emma Hammer(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Victoria Lotinga(3)
  • Mikkel Walz(4)
09:13.9
23 5 Saxkjøbing Roklub I
  • Tobias Johannesen(1)
  • Simon Johannesen(2)
  • Sebastian Sivertsen(3)
  • David Wandrup(4)
09:16.5
24 13 Roskilde Roklub IV
  • Julius Philipson(1)
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(2)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(3)
  • Sebastian Nordly(4)
09:29.3
25 18 Roklubben Stevns III
  • Mike Crillesen(1)
  • Andreas Møller(2)
  • Julie Munch(3)
  • Frederikke Munch(4)
09:39.4
26 9 Roklubben Stevns II
  • Magnus Wøldike(1)
  • Kevin Joensen(2)
  • Noah Leen Jensen(3)
  • N. N(4)
11:06.6
131
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Ulla Jacobsen(1)
07:33.1
132
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 15:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
07:44.3
2 1 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
07:59.7
137
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannessen(1)
09:31.0
138
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 15:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:24.8
2 3 Free Spirits IRC I
  • Erik Pedersen(1)
06:37.9
3 2 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
06:52.1
141
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 15:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Køge Roklub I
  • Johhny Kolster(1)
06:37.3
2 4 Roskilde Roklub I
  • Howard Brammer(1)
06:43.7
3 3 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:45.9
4 5 Køge Roklub II
  • Henrik Lerdorf(1)
06:55.2
5 2 Holbæk Roklub I
  • Henrik Katkjær(1)
06:58.1
142
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 15:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Saxkjøbing Roklub I
  • Per Munk Pedersen(1)
07:59.8
146
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-11-29 15:32
Plac. # Navn Tid
1 40 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Jacob Lenzing(1)
32.7
2 22 Bagsværd Roklub VIII
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
33.4
3 31 Sorø Roklub I
  • (1)
33.9
4 24 Sorø Roklub II
  • (1)
36.2
5 39 Sorø Roklub III
  • (1)
36.6
6 23 Bagsværd Roklub IX
  • Frederik Larsen(1)
37.0
7 30 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
37.0
8 13 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
37.3
9 14 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Mathias Holst Andersen(1)
37.9
10 27 Roklubben Furesø II
  • Jacob Boye Eliasen(1)
38.2
11 18 Næstved Roklub III
  • Rasmus Bjerre(1)
39.3
12 26 Køge Roklub I
  • Johan Krejberg(1)
40.1
13 17 Roskilde Roklub IV
  • Martin Kofoed Jensen(1)
40.2
14 3 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
40.3
15 4 Saxkjøbing Roklub
  • Simon Johannesen(1)
42.0
16 8 Bagsværd Roklub VI
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
42.1
17 16 Bagsværd Roklub IV
  • Alfred Steensen(1)
42.3
18 28 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
43.8
19 35 Roskilde Roklub III
  • Sebastian Nordly(1)
45.2
20 10 Bagsværd Roklub XI
  • Mikkel Walz(1)
45.3
21 9 Køge Roklub II
  • Alexander Sørensen(1)
45.4
22 5 Bagsværd Roklub I
  • William Zachariasen(1)
46.0
23 11 Saxkjøbing Roklub V
  • Tobias Johannesen(1)
47.2
24 42 Køge Roklub III
  • Kasper Krejberg(1)
47.3
25 1 Bagsværd Roklub X
  • Niels Østergaard(1)
47.4
26 20 Roskilde Roklub II
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
47.7
27 6 Saxkjøbing Roklub II
  • Emil Hansen(1)
48.8
28 34 Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup(1)
49.8
29 37 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
51.2
30 33 Roklubben Stevns IV
  • Mike Crillesen(1)
51.3
31 7 Roklubben Furesø III
  • Jeppe Petersen(1)
51.4
32 19 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
51.5
33 25 Saxkjøbing Roklub III
  • Magnus Hansen(1)
53.5
34 29 Roklubben Stevns V
  • Noah Leen Jensen(1)
56.8
35 43 Roklubben Stevns VI
  • N. N(1)
59.7
36 12 Roklubben Stevns III
  • Magnus Wøldike(1)
01:02.1
37 2 Roklubben Stevns II
  • Kevin Joensen(1)
01:02.8
38 21 Køge Roklub IV
  • Anker Lerdorf(1)
01:06.8
147
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-11-29 15:37
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub III
  • Freja Liv Holmark(1)
38.8
2 11 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
39.6
3 6 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
39.7
4 3 Sorø Roklub II
  • (1)
39.8
5 25 Roskilde Roklub II
  • Victoria Munch(1)
40.5
6 7 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
40.9
7 13 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
40.9
8 14 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
42.1
9 27 Kraftcenter Kongens Lyngby
  • Alma Mikkelsen(1)
42.2
10 21 Bagsværd Roklub III
  • Laura Bruun Øemig(1)
42.6
11 30 Kraftcenter Kongens Lyngby 4
  • Emilie Vinneck Hansen(1)
42.7
12 20 Roklubben Stevns VII
  • Nikoline Kroll(1)
44.2
13 1 Roforeningen KVIK II
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
44.9
14 15 Roskilde Roklub III
  • Caroline Munch(1)
45.4
15 28 Kraftcenter Kongens Lyngby 2
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
47.3
16 8 Roklubben Furesø II
  • Clara Møller(1)
47.3
17 24 Roklubben Stevns IV
  • Katrine Højgaard(1)
47.3
18 22 Roklubben Stevns V
  • Luna Jørgensen(1)
47.5
19 9 Bagsværd Roklub II
  • Helene Schmidt(1)
48.5
20 5 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
49.4
21 2 Roklubben Stevns III
  • Julie Munch(1)
50.6
22 32 Kraftcenter Kongens Lyngby 6
  • Stella Neubert(1)
51.2
23 31 Kraftcenter Kongens Lyngby 5
  • Ida Marie Reimer(1)
57.3
24 23 Roklubben Stevns VI
  • Mathilde Joensen(1)
58.4
25 18 Roklubben Stevns II
  • Frederikke Munch(1)
59.2
148
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-11-29 15:45
Plac. # Navn Tid
1 17 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Emil Lenzing(1)
30.7
2 9 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
31.5
3 13 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Jacob Lenzing(1)
32.8
4 12 Sorø Roklub I
  • (1)
33.5
5 11 Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
33.6
6 7 Roskilde Roklub IV
  • Emil Laage Christiansen(1)
34.2
7 14 Bagsværd Roklub III
  • Kristian Alm(1)
34.4
8 8 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
34.5
9 18 Roskilde Roklub III
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
35.5
10 15 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
36.3
11 10 Roskilde Roklub II
  • Andreas Yde(1)
36.5
12 5 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
37.1
13 1 Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Frederik Dyrup Petersen(1)
38.2
14 6 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
40.0
15 3 Roforeningen KVIK I
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
40.0
16 2 Roklubben Furesø II
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
44.2
17 16 Saxkjøbing Roklub I
  • Rasmus Lotz(1)
46.4
149
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-11-29 15:50
Plac. # Navn Tid
1 13 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
36.4
2 7 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
37.8
3 16 Bagsværd Roklub IV
  • Mathilde Skovgaard(1)
39.6
4 15 Roskilde Roklub II
  • Freja Krüger(1)
40.2
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
40.4
6 8 Bagsværd Roklub V
  • Mathilde Norking(1)
40.9
7 4 Bagsværd Roklub VI
  • Stine Mathiasen(1)
40.9
8 10 Næstved Roklub I
  • Sofie Hoppe Søe(1)
43.2
9 9 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
43.9
150
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-11-29 15:54
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
30.5
2 5 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Emil Lenzing(1)
31.3
3 2 Roskilde Roklub III
  • Lasse Laage Christiansen(1)
32.8
4 4 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
33.4
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
34.1
6 7 Roskilde Roklub IV
  • Valdemar Eriksen(1)
34.5
7 1 Tissø Roklub I
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(1)
35.5
8 3 Roskilde Roklub II
  • Elias Fischer(1)
38.6
151
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-11-29 15:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
36.7
2 4 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
37.6
3 3 Sorø Roklub II
  • (1)
38.2
4 2 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
40.0
5 6 Bagsværd Roklub II
  • Marie Mørch(1)
40.9
6 5 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
41.1
152
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2014-11-29 15:59
Plac. # Navn Tid
1 6 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
30.2
2 8 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
31.3
3 9 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
31.3
4 3 Køge Roklub II
  • Kristian Klattkowsky(1)
31.5
5 4 Free Spirits IRC I
  • Erik Pedersen(1)
31.9
6 5 Køge Roklub I
  • Johhny Kolster(1)
32.6
7 1 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
34.2
8 2 Roklubben Furesø I
  • Lasse Bork Laursen(1)
34.4
9 10 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
37.7
10 7 Saxkjøbing Roklub I
  • Per Munk Pedersen(1)
41.1
153
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2014-11-29 16:01
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
35.8
2 3 Roforeningen KVIK II
  • Rikke C Nielsen(1)
35.8
3 2 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
40.2
4 4 Roklubben Furesø I
  • Gitte Terp Henriksen(1)
41.6
154
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-11-29 16:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
07:32.5
2 7 Tissø Roklub II
  • Lis Bay(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Isabella Kobæk Larsen(3)
  • Mette Nissen(4)
07:32.7
3 9 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Astrid Steensberg(3)
  • (4)
07:52.0
4 12 Roforeningen KVIK II
  • Ulla Jacobsen(1)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(2)
  • Marianne Becker(3)
  • Carl Traff(4)
07:59.5
5 4 Næstved Roklub II
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Vagn Andersen(2)
  • Palle Artmann(3)
  • Malthe Kaptain(4)
08:07.1
6 5 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
  • Joachim Saltoft(2)
  • Felix Kruhøffer(3)
  • Rene Hansen(4)
08:11.0
7 13 Næstved Roklub III
  • Morten Frimann(1)
  • Morten Jørgensen(2)
  • Mathilde Olsson(3)
  • Anna Frimann(4)
08:12.3
8 14 Køge Roklub I
  • Johhny Kolster(1)
  • Mikkel Sørensen(2)
  • Henrik Lerdorf(3)
  • Kristian Klattkowsky(4)
08:12.6
9 2 Næstved Roklub
  • Andreas Nielsen(1)
  • Andreas Rasmussen(2)
  • Marie Frimann(3)
  • Sofie Hoppe Søe(4)
08:16.4
10 8 Roskilde Roklub I
  • Elias Fischer(1)
  • Mads Kjøller(2)
  • Katrine Schultz-Knudsen(3)
  • Valdemar Eriksen(4)
08:29.8
11 11 Roklubben Furesø
  • Mette Møller(1)
  • Ole Kongsbak(2)
  • Gitte Terp Henriksen(3)
  • Lasse Bork Laursen(4)
08:33.2
12 6 Hvidovre Roklub I
  • Jimmi L. Hansen(1)
  • Kristine Schwarz(2)
  • Marcus Lyngesen(3)
  • Thomas Jensen(4)
08:38.1
13 10 Tissø Roklub
  • Magnus Jensen(1)
  • Mikkel Jørgensen(2)
  • Sofie Nielsen(3)
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(4)
08:43.6
14 16 Saxkjøbing Roklub I
  • Rasmus Lotz(1)
  • Per Munk Pedersen(2)
  • Magnus Hansen(3)
  • Emil Hansen(4)
09:27.5