Resultater Sjællandske Mesterskaber 2016

100
MErgo MÆND 6000 m - 6000m
2016-11-26 10:30
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 1 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
3:19.3
(1:39.7-T32)
6:41.3
(1:41.0-T30)
10:04.4
(1:41.6-T29.5)
13:28.2
(1:41.9-T29.5)
16:53.2
(1:42.5-T30)
20:18.5
(1:42.8-T32)
2 2 Lyngby Roklub
  • Asger Lenzing(1)
3:26.1.0
(1:43.1.0-T29.5)
6:54.1
(1:44.0-T29)
10:21.2
(1:43.6-T29.5)
13:47.9
(1:43.4-T30)
17:14.2
(1:43.2-T30.5)
20:36.4
(1:41.2-T32)
102
U11 WErgo JUN D+P ÅRGANG 10 2MIN - 2min
2016-11-26 11:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
101m
(101m-T38)
200m
(99m-T34)
295m
(95m-T38)
388m
(93m-T34)
2 4 Tissø Roklub I
  • Nicky Alex Olsen(1)
86m
(86m-T50)
173m
(87m-T44)
256m
(83m-T40)
338m
(82m-T52)
3 5 Roklubben Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
81m
(81m-T50)
161m
(80m-T48)
241m
(80m-T54)
319m
(78m-T52)
4 2 Tissø Roklub II
  • Karla Friis(1)
72m
(72m-T46)
151m
(79m-T46)
229m
(78m-T44)
309m
(80m-T46)
5 1 Kalundborg Roklub I
  • Filuca Barfod(1)
02:00.0
103
U11 WErgo Piger Jun E årgang 06+07 2min - 2min
2016-11-26 11:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Laura Friis(1)
117m
(117m-T40)
234m
(117m-T40)
348m
(114m-T38)
461m
(113m-T38)
2 2 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
110m
(110m-T44)
219m
(109m-T42)
321m
(102m-T42)
419m
(98m-T42)
3 3 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
02:00.0
104
U11 MErgo Drenge Jun E årgang 06+07 2min - 2min
2016-11-26 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 6 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
119m
(119m-T46)
238m
(119m-T48)
346m
(108m-T42)
447m
(101m-T42)
2 1 Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf(1)
110m
(110m-T48)
222m
(112m-T46)
331m
(109m-T52)
437m
(106m-T48)
3 5 Dragør Roklub
  • Frederik Juel Hansen(1)
110m
(110m-T40)
223m
(113m-T36)
328m
(105m-T34)
431m
(103m-T36)
4 2 Ringsted Roklub I
  • Niklas Petersen(1)
106m
(106m-T44)
215m
(109m-T42)
322m
(107m-T42)
430m
(108m-T46)
5 3 Hvidovre Roklub I
  • Philip Hai Nguyen(1)
117m
(117m-T48)
228m
(111m-T44)
328m
(100m-T38)
429m
(101m-T38)
6 4 Roklubben Stevns II
  • Kasper B Nielsen(1)
101m
(101m-T42)
206m
(105m-T42)
303m
(97m-T40)
404m
(101m-T44)
105
U13 WErgo Piger Jun D årgang 04+05 2min - 2min
2016-11-26 11:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
121m
(121m-T36)
246m
(125m-T30)
370m
(124m-T32)
497m
(127m-T34)
2 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
123m
(123m-T36)
249m
(126m-T36)
372m
(123m-T36)
491m
(119m-T34)
3 1 Rødvig Roklub IV
  • Frederikke Munch (1)
124m
(124m-T34)
247m
(123m-T34)
368m
(121m-T34)
483m
(115m-T36)
4 4 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
123m
(123m-T42)
248m
(125m-T38)
368m
(120m-T38)
481m
(113m-T36)
5 3 Hvidovre Roklub I
  • Solveig Mølle Lindelof(1)
120m
(120m-T46)
239m
(119m-T44)
356m
(117m-T44)
472m
(116m-T44)
6 8 Sorø Roklub II
  • Mathilde Tveden-Nyborg(1)
119m
(119m-T40)
239m
(120m-T40)
350m
(111m-T40)
469m
(119m-T40)
7 2 Rødvig Roklub III
  • Dania Albunni (1)
101m
(101m-T36)
211m
(110m-T36)
310m
(99m-T34)
410m
(100m-T36)
8 9 Sorø Roklub 2
  • Babette Post-Kallenbach(1)
101m
(101m-T48)
199m
(98m-T46)
286m
(87m-T44)
371m
(85m-T38)
9 6 Roklubben Stevns I
  • Maja Møller(1)
02:00.0
106-B
U13 MErgo Drenge Jun D årgang 04+05 2min - 2min
2016-11-26 11:30
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
145m
(145m-T44)
284m
(139m-T40)
417m
(133m-T40)
542m
(125m-T38)
2 5 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
137m
(137m-T38)
270m
(133m-T36)
397m
(127m-T34)
519m
(122m-T34)
3 4 Sorø Roklub II
  • Emil Nielsen(1)
122m
(122m-T38)
240m
(118m-T34)
359m
(119m-T34)
477m
(118m-T38)
4 7 Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen(1)
120m
(120m-T46)
238m
(118m-T40)
356m
(118m-T40)
472m
(116m-T42)
5 3 Sorø Roklub I
  • Karl-Emil Arensbach(1)
119m
(119m-T40)
237m
(118m-T34)
352m
(115m-T36)
471m
(119m-T38)
6 9 Rødvig Roklub II
  • Kevin Joensen, (1)
118m
(118m-T38)
236m
(118m-T34)
351m
(115m-T30)
465m
(114m-T36)
7 6 Helsingør Roklub I
  • Emil B Penter(1)
120m
(120m-T48)
237m
(117m-T42)
350m
(113m-T40)
461m
(111m-T42)
8 10 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
117m
(117m-T42)
238m
(121m-T40)
351m
(113m-T36)
453m
(102m-T32)
9 2 Roskilde Roklub I
  • Frederik Bihrmann Lauritsen(1)
108m
(108m-T46)
213m
(105m-T42)
317m
(104m-T38)
417m
(100m-T36)
10 1 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Olsen(1)
103m
(103m-T50)
208m
(105m-T50)
301m
(93m-T46)
388m
(87m-T48)
107
U15 WErgo Piger Jun C årgang 02 4min - 4min
2016-11-26 11:38
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 6 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
273m
(273m-T35)
533m
(260m-T30)
792m
(259m-T29)
1067m
(275m-T35)
2 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Braad Olesen(1)
278m
(278m-T40)
538m
(260m-T32)
792m
(254m-T31)
1059m
(267m-T37)
3 3 Roklubben Stevns II
  • Nikoline Kroll(1)
265m
(265m-T32)
524m
(259m-T28)
783m
(259m-T29)
1044m
(261m-T30)
4 13 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
285m
(285m-T43)
542m
(257m-T33)
795m
(253m-T31)
1043m
(248m-T32)
4 11 Roklubben Stevns I
  • Katrine Højgaard(1)
283m
(283m-T39)
540m
(257m-T33)
793m
(253m-T33)
1043m
(250m-T34)
6 14 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
269m
(269m-T39)
520m
(251m-T32)
767m
(247m-T32)
1025m
(258m-T34)
7 2 Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs(1)
272m
(272m-T34)
524m
(252m-T31)
765m
(241m-T29)
1008m
(243m-T31)
8 10 Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme(1)
274m
(274m-T48)
525m
(251m-T38)
764m
(239m-T35)
999m
(235m-T35)
9 8 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
258m
(258m-T37)
507m
(249m-T32)
744m
(237m-T33)
977m
(233m-T33)
10 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
255m
(255m-T37)
482m
(227m-T28)
701m
(219m-T27)
935m
(234m-T32)
11 5 Tissø Roklub II
  • Katrine Jepsen(1)
236m
(236m-T34)
461m
(225m-T30)
682m
(221m-T28)
905m
(223m-T32)
12 12 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Astrid Højgaard(1)
248m
(248m-T44)
473m
(225m-T41)
686m
(213m-T42)
897m
(211m-T39)
13 9 Køge Roklub I
  • Eva Maria Lerdorf(1)
234m
(234m-T36)
449m
(215m-T33)
658m
(209m-T31)
863m
(205m-T33)
108
U15 WErgo Piger Jun C årgang 03 3min - 3min
2016-11-26 11:48
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
198m
(198m-T41)
384m
(186m-T36)
569m
(185m-T36)
756m
(187m-T37)
2 4 Køge Roklub I
  • Lærke Skovhus Pedersen(1)
205m
(205m-T43)
390m
(185m-T35)
570m
(180m-T35)
753m
(183m-T37)
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
189m
(189m-T43)
369m
(180m-T39)
542m
(173m-T36)
713m
(171m-T36)
4 6 Sorø Roklub III
  • Smilla Rose(1)
193m
(193m-T43)
378m
(185m-T41)
545m
(167m-T37)
710m
(165m-T39)
5 5 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
169m
(169m-T43)
329m
(160m-T36)
470m
(141m-T33)
614m
(144m-T35)
109
U15 MErgo Drenge Jun C årgang 02 4min - 4min
2016-11-26 11:55
Plac. # Navn 1:004:00
1 12 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
308m
(308m-T42)
595m
(287m-T35)
879m
(284m-T36)
1180m
(301m-T41)
2 7 Sorø Roklub III
  • Christian Nielsen(1)
318m
(318m-T42)
610m
(292m-T33)
893m
(283m-T32)
1167m
(274m-T34)
3 8 Roskilde Roklub I
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
297m
(297m-T39)
581m
(284m-T33)
862m
(281m-T32)
1147m
(285m-T31)
4 10 Rødvig Roklub II
  • Patrick Klestrup (1)
300m
(300m-T44)
575m
(275m-T38)
851m
(276m-T38)
1131m
(280m-T40)
5 5 Roklubben Stevns II
  • Malthe T. Christiansen(1)
305m
(305m-T39)
585m
(280m-T32)
857m
(272m-T32)
1130m
(273m-T34)
6 3 Hvidovre Roklub I
  • Alexander Høgedal(1)
279m
(279m-T43)
532m
(253m-T36)
783m
(251m-T33)
1038m
(255m-T37)
7 11 Sorø Roklub IV
  • Peter Skou(1)
277m
(277m-T33)
534m
(257m-T29)
782m
(248m-T30)
1034m
(252m-T32)
8 2 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
277m
(277m-T42)
518m
(241m-T33)
751m
(233m-T31)
999m
(248m-T32)
9 4 Roskilde Roklub II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
254m
(254m-T38)
502m
(248m-T33)
743m
(241m-T32)
986m
(243m-T34)
10 9 Sorø Roklub II
  • Jacob Timmermann(1)
235m
(235m-T39)
454m
(219m-T33)
663m
(209m-T33)
873m
(210m-T32)
11 1 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
283m
(283m-T42)
400m
(117m-T25)
619m
(219m-T29)
845m
(226m-T28)
12 6 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
326m
(326m-T44)
523m
(197m-T22)
110
U15 MErgo Drenge Jun C årgang 03 3min - 3min
2016-11-26 12:10
Plac. # Navn 0:451:303:00
1 10 Køge Roklub I
  • Kasper Krejberg(1)
223m
(223m-T43)
433m
(210m-T32)
642m
(209m-T35)
853m
(211m-T40)
2 5 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
223m
(223m-T44)
435m
(212m-T36)
640m
(205m-T37)
848m
(208m-T39)
3 6 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
220m
(220m-T40)
436m
(216m-T37)
641m
(205m-T39)
835m
(194m-T40)
4 9 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
210m
(210m-T37)
407m
(197m-T32)
606m
(199m-T31)
818m
(212m-T36)
5 1 Tissø Roklub I
  • Anders Clausen(1)
197m
(197m-T39)
390m
(193m-T35)
589m
(199m-T37)
791m
(202m-T44)
6 8 Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
204m
(204m-T40)
396m
(192m-T35)
588m
(192m-T33)
783m
(195m-T36)
7 7 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Svante Witt(1)
185m
(185m-T41)
354m
(169m-T32)
516m
(162m-T32)
676m
(160m-T31)
8 11 Helsingør Roklub I
  • Jacob Korsgaard(1)
184m
(184m-T40)
354m
(170m-T36)
512m
(158m-T35)
664m
(152m-T37)
9 4 Ringsted Roklub I
  • Niklas Venø Jørgensen(1)
175m
(175m-T45)
331m
(156m-T40)
477m
(146m-T35)
626m
(149m-T39)
10 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Casper Girke Christensen(1)
218m
(218m-T39)
402m
(184m-T31)
411m
(9m-T0)
111
U17 WErgo Piger Jun B Årgang 00 2000m - 2000m
2016-11-26 12:18
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Louise Hyldager(1)
1:59.6
(1:59.6-T33)
4:03.6
(2:04.0-T30)
6:08.8
(2:05.2-T30)
8:11.6
(2:02.7-T31)
2 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Agnete Jersild(1)
1:57.8
(1:57.8-T36)
4:03.8
(2:06.0-T34)
6:12.0
(2:08.2-T33)
8:18.3
(2:06.3-T35)
3 2 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
2:03.3
(2:03.3-T34)
4:09.7
(2:06.4-T30)
6:16.3
(2:06.6-T33)
8:21.9
(2:05.5-T34)
112
U17 WErgo Jun B Piger Årgang 01 2000m - 2000m
2016-11-26 12:18
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
1:52.2
(1:52.2-T37)
3:50.8
(1:58.6-T32)
5:52.4
(2:01.6-T34)
7:51.8
(1:59.4-T34)
2 4 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
1:56.6
(1:56.6-T30)
3:56.8
(2:00.2-T27)
5:58.1
(2:01.3-T27)
7:59.2
(2:01.0-T29)
3 3 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
2:00.5
(2:00.5-T33)
4:05.4
(2:04.9-T30)
6:12.1
(2:06.7-T29)
8:16.5
(2:04.3-T31)
4 2 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Matilde Hjorth(1)
1:57.2
(1:57.2-T35)
4:05.7
(2:08.5-T30)
6:14.8
(2:09.1-T30)
8:22.3
(2:07.5-T32)
5 1 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
2:05.5
(2:05.5-T35)
4:16.4
(2:10.9-T34)
6:30.7
(2:14.3-T34)
8:43.2
(2:12.6-T35)
113
U17 MErgo Drenge Jun B Årgang 00 2000m - 2000m
2016-11-26 12:32
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
1:35.2
(1:35.2-T37)
3:13.9
(1:38.7-T32)
4:52.1
(1:38.2-T31)
6:26.7
(1:34.6-T36)
2 1 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
1:37.1.0
(1:37.1.0-T38)
3:18.4
(1:41.3-T33)
5:01.7
(1:43.3-T33)
6:43.5
(1:41.8-T38)
3 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Lasse Maigaard(1)
1:40.6
(1:40.6-T35)
3:26.4
(1:45.8-T31)
5:13.7
(1:47.3-T31)
6:58.5
(1:44.7-T35)
4 5 Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen(1)
1:46.4
(1:46.4-T36)
3:37.6
(1:51.2-T32)
5:28.1
(1:50.5-T33)
7:13.9
(1:45.8-T36)
5 2 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
1:44.6
(1:44.6-T33)
3:37.0
(1:52.4-T30)
5:29.8
(1:52.8-T29)
7:19.2
(1:49.4-T30)
114
U17 MErgo Jun B Drenge Årgang 01 2000m - 2000m
2016-11-26 12:47
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
1:34.0
(1:34.0-T38)
3:13.6
(1:39.6-T33)
4:54.7
(1:41.1.0-T32)
6:33.5
(1:38.8-T35)
2 8 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
1:35.6
(1:35.6-T38)
3:15.5
(1:39.9-T34)
4:56.8
(1:41.3-T35)
6:34.3
(1:37.5-T36)
3 4 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Frederik Larsen(1)
1:36.8
(1:36.8-T37)
3:18.4
(1:41.6-T32)
5:00.1.0
(1:41.7-T32)
6:38.1
(1:38.0-T35)
4 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
1:40.7
(1:40.7-T36)
3:21.9
(1:41.2-T35)
5:02.6
(1:40.7-T35)
6:39.0
(1:36.5-T37)
5 10 Roskilde Roklub III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
1:43.9
(1:43.9-T32)
3:30.9
(1:47.0-T30)
5:18.9
(1:48.0-T31)
7:05.5
(1:46.6-T32)
6 9 Sorø Roklub III
  • Rasmus Lind(1)
1:38.0
(1:38.0-T38)
3:25.6
(1:47.6-T29)
5:16.8
(1:51.2-T29)
7:07.6
(1:50.8-T29)
1 11 Roskilde Roklub II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
1:51.2
(1:51.2-T32)
3:43.8
(1:52.6-T29)
5:37.0
(1:53.2-T30)
7:25.6
(1:48.6-T30)
2 18 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:45.7
(1:45.7-T32)
3:39.4
(1:53.7-T27)
5:34.4
(1:55.0-T27)
7:26.1
(1:51.8-T28)
3 13 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Østergaard(1)
1:49.7
(1:49.7-T34)
3:43.9
(1:54.2-T32)
5:37.4
(1:53.5-T34)
7:28.8
(1:51.4-T38)
4 15 Roskilde Roklub IV
  • Sebastian Nordly(1)
1:48.6
(1:48.6-T34)
3:45.4
(1:56.8-T29)
5:43.1.0
(1:57.7-T29)
7:39.2
(1:56.1-T29)
5 12 Kalundborg Roklub I
  • Mikkel Loose(1)
1:54.6
(1:54.6-T27)
3:51.1.0
(1:56.5-T26)
5:47.6
(1:56.5-T26)
7:41.8
(1:54.3-T27)
7 1 Hvidovre Roklub IV
  • Kasper Enemærke Becker(1)
1:48.9
(1:48.9-T37)
3:44.8
(1:55.9-T32)
5:45.2
(2:00.4-T32)
7:45.6
(2:00.5-T33)
6 16 Roklubben Furesø I
  • Malte Lau(1)
1:48.0
(1:48.0-T33)
3:50.4
(2:02.4-T27)
5:55.8
(2:05.4-T27)
8:01.8
(2:06.0-T28)
8 5 Roklubben Furesø II
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
1:58.4
(1:58.4-T34)
4:05.4
(2:07.0-T32)
6:10.6
(2:05.2-T33)
8:14.6
(2:03.9-T33)
7 19 Sorø Roklub II
  • Mathias Ebbekær(1)
2:01.8
(2:01.8-T35)
4:15.2
(2:13.4-T27)
6:34.2
(2:19.0-T26)
8:56.3
(2:22.1.0-T27)
9 7 Hvidovre Roklub II
  • Thomas Lund(1)
2:23.8
(2:23.8-T39)
4:57.0
(2:33.2-T35)
7:31.4
(2:34.4-T33)
10:02.2
(2:30.7-T33)
115
U19 WErgo Piger Jun A 2000m - 2000m
2016-11-26 13:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
1:50.6
(1:50.6-T33)
3:42.6
(1:52.0-T30)
5:34.6
(1:52.0-T31)
7:24.7
(1:50.0-T33)
2 3 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
1:55.3
(1:55.3-T34)
3:51.7
(1:56.4-T31)
5:48.0
(1:56.3-T30)
7:44.3
(1:56.3-T33)
3 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Linnea Thonning Jørgensen(1)
1:51.3
(1:51.3-T36)
3:50.1.0
(1:58.8-T31)
5:51.3
(2:01.2-T30)
7:52.9
(2:01.6-T31)
4 2 Sorø Roklub I
  • (1)
1:59.5
(1:59.5-T33)
4:13.3
(2:13.8-T28)
6:30.9
(2:17.6-T28)
8:46.5
(2:15.5-T28)
5 5 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
2:10.6
(2:10.6-T36)
4:26.4
(2:15.8-T32)
6:42.5
(2:16.1.0-T31)
8:54.1
(2:11.5-T31)
116
U19 MErgo Drenge Jun A 2000m - 2000m
2016-11-26 13:21
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
1:33.9
(1:33.9-T40)
3:14.8
(1:40.9-T35)
4:55.7
(1:40.9-T36)
6:32.3
(1:36.6-T39)
2 9 Roklubben Furesø/KCB I
  • Jonas Lund(1)
1:34.6
(1:34.6-T43)
3:12.9
(1:38.3-T40)
4:53.6
(1:40.7-T39)
6:32.4
(1:38.7-T41)
3 5 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Sigurd Reistad(1)
1:37.0
(1:37.0-T35)
3:17.2
(1:40.2-T31)
4:57.0
(1:39.8-T32)
6:36.1
(1:39.1.0-T32)
4 2 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
1:36.9
(1:36.9-T36)
3:18.0
(1:41.1.0-T33)
5:00.1
(1:42.1.0-T32)
6:39.1
(1:39.1.0-T36)
5 4 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Thyge Winther Ludwigsen(1)
1:39.6
(1:39.6-T33)
3:21.0
(1:41.4-T31)
5:04.3
(1:43.3-T30)
6:44.9
(1:40.7-T32)
6 3 N.S. Roklub
  • Jonas Kristensen(1)
1:45.0
(1:45.0-T34)
3:30.5
(1:45.5-T32)
5:14.6
(1:44.1.0-T33)
6:55.8
(1:41.1.0-T37)
7 1 Roskilde Roklub II
  • Hans Reeh(1)
1:42.2
(1:42.2-T34)
3:31.3
(1:49.1.0-T30)
5:23.2
(1:51.9-T29)
7:17.5
(1:54.3-T29)
8 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Seidelin Houmølle(1)
1:42.4
(1:42.4-T36)
3:31.9
(1:49.5-T31)
5:23.9
(1:52.0-T30)
7:17.6
(1:53.7-T31)
9 6 Helsingør Roklub I
  • Oliver Kristensen(1)
1:50.3
(1:50.3-T40)
3:49.0
(1:58.7-T35)
5:51.8
(2:02.8-T33)
7:51.8
(2:00.1.0-T37)
117
U23 LWErgo Kvinder Sen B Let 2000m - 2000m
2016-11-26 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
1:57.5
(1:57.5-T33)
3:58.6
(2:01.1-T31)
6:02.3
(2:03.7-T31)
8:05.4
(2:03.1-T32)
120
WErgo Kvinder Sen A 2000m - 2000m
2016-11-26 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
1:47.4
(1:47.4-T31)
3:36.8
(1:49.4-T30)
5:27.2
(1:50.4-T30)
7:16.7
(1:49.6-T33)
2 2 Danske Studenters Roklub II
  • Louise Grandt(1)
1:48.5
(1:48.5-T35)
3:45.1.0
(1:56.6-T31)
5:39.3
(1:54.2-T33)
7:28.8
(1:49.5-T33)
3 1 Tissø Roklub I
  • Signe Frederiksen(1)
1:56.3
(1:56.3-T31)
3:55.1
(1:58.8-T30)
5:57.1
(2:02.0-T30)
7:59.2
(2:02.0-T30)
125
LMErgo Mænd Sen A Let 2000m - 2000m
2016-11-26 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Næstved Roklub
  • Mikkel Schelde(1)
1:47.5
(1:47.5-T35)
3:38.6
(1:51.1.0-T33)
5:31.2
(1:52.6-T33)
7:21.4
(1:50.2-T33)
126
MErgo Mænd Sen A 2000m - 2000m
2016-11-26 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Næstved Roklub II
  • Frederik Wendel Madsen(1)
1:42.7
(1:42.7-T35)
3:24.6
(1:41.9-T32)
5:06.7
(1:42.1.0-T29)
6:46.4
(1:39.6-T33)
2 2 Næstved Roklub I
  • Andreas Rasmussen(1)
1:41.4
(1:41.4-T32)
3:23.2
(1:41.8-T34)
5:06.2
(1:43.0-T33)
6:51.4
(1:45.3-T34)
3 3 Næstved Roklub III
  • Andreas Nielsen(1)
1:44.4
(1:44.4-T33)
3:31.0
(1:46.6-T32)
5:17.5
(1:46.5-T32)
7:02.0
(1:44.5-T33)
127
30+MErgo Mænd 30-39 år 2000m - 2000m
2016-11-26 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
1:37.3
(1:37.3-T33)
3:15.8
(1:38.5-T32)
4:55.7
(1:39.9-T32)
6:37.1
(1:41.5-T33)
129
U17 W/M 4-Stafet Stafet for klubhold, Jun E-B 4x500m - 2000m
2016-11-26 14:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
  • Astrid Bardram Starup(3)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(4)
2:30.6
(2:30.6-T30)
4:17.9
(1:47.3-T36)
6:08.7
(1:50.8-T39)
7:52.0
(1:43.3-T46)
2 12 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Peter Skou(2)
  • Malte Arensbach(3)
  • Christian Nielsen(4)
2:53.7
(2:53.7-T21)
4:29.0
(1:35.3-T40)
6:19.6
(1:50.6-T30)
7:56.7
(1:37.1.0-T36)
3 6 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
  • Nicholas Andersen(2)
  • Nicolai Krogsgaard(3)
  • Anna Adelholm(4)
2:43.1.0
(2:43.1.0-T25)
4:39.7
(1:56.6-T41)
6:28.4
(1:48.7-T41)
7:58.2
(1:29.8-T45)
4 9 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
  • Katrine Højgaard(3)
  • Nikoline Kroll(4)
2:32.7
(2:32.7-T26)
4:23.8
(1:51.1.0-T33)
6:12.5
(1:48.7-T37)
8:00.0
(1:47.5-T39)
5 3 Roskilde Roklub
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
  • Sebastian Nordly(3)
  • Malli Segoli(4)
2:59.1
(2:59.1-T22)
4:57.4
(1:58.3-T39)
6:39.2
(1:41.8-T35)
8:14.3
(1:35.1.0-T38)
6 11 Roklubben Furesø
  • Clara Hornnæss(1)
  • Clara Møller(2)
  • Malte Lau(3)
  • Stephan Balmes Ibsen(4)
2:38.5
(2:38.5-T30)
4:35.9
(1:57.4-T41)
6:31.3
(1:55.4-T35)
8:14.9
(1:43.6-T40)
7 1 Sorø Roklub III
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
  • Emilie Lynæs(3)
  • Nicoline Bluhme(4)
2:12.4
(2:12.4-T25)
4:33.4
(2:21.0-T32)
6:39.4
(2:06.0-T31)
8:32.8
(1:53.5-T44)
8 8 Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen(1)
  • Marcus Kobæk Larsen(2)
  • Anders Clausen(3)
  • Katrine Jepsen(4)
2:30.5
(2:30.5-T34)
4:40.4
(2:09.9-T40)
6:31.7
(1:51.3-T38)
8:34.2
(2:02.5-T34)
9 4 Bagsværd Roklub/KCB
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Højgaard(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Svante Witt(4)
2:14.6
(2:14.6-T35)
4:25.6
(2:11.0-T39)
6:31.8
(2:06.2-T35)
8:37.6
(2:05.8-T44)
10 5 Roskilde Roklub
  • Frederik Bihrmann Lauritsen(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
  • Magnus Dollerup Madsen(3)
  • Oskar Dinesen Usmani(4)
2:55.8
(2:55.8-T26)
5:23.9
(2:28.1.0-T38)
7:14.5
(1:50.6-T41)
8:50.8
(1:36.3-T40)
11 10 Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf(1)
  • Eva Maria Lerdorf(2)
  • Lærke Skovhus Pedersen(3)
  • Sune Rasmussen(4)
2:57.5
(2:57.5-T37)
5:12.8
(2:15.3-T35)
7:14.7
(2:01.9-T34)
9:06.3
(1:51.6-T38)
12 2 Sorø Roklub IV
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Karl-Emil Arensbach(2)
  • Mathilde Tveden-Nyborg(3)
  • Smilla Rose(4)
2:51.2
(2:51.2-T47)
4:56.5
(2:05.3-T42)
7:07.0
(2:10.5-T38)
9:18.0
(2:11.0-T38)
130
40+WErgo Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
2016-11-26 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Kalundborg Roklub I
  • Katrine Loose(1)
2:00.1.0
(2:00.1.0-T30)
4:00.8
(2:00.7-T30)
6:04.1
(2:03.3-T29)
8:10.3
(2:06.2-T27)
132
50+WErgo Kvinder, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
2016-11-26 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:57.9
(1:57.9-T34)
3:56.4
(1:58.5-T33)
5:55.4
(1:59.0-T33)
7:54.0
(1:58.6-T35)
2 2 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
1:59.1
(1:59.1-T34)
4:02.3
(2:03.2-T31)
6:05.0
(2:02.7-T31)
8:05.9
(2:00.9-T33)
137
70+LWErgo Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m
2016-11-26 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
2:07.9
(2:07.9-T29)
4:15.8
(2:07.9-T27)
6:23.7
(2:07.9-T28)
8:31.6
(2:07.8-T28)
138
40+MErgo Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
2016-11-26 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Axel Hansen I
  • Lars Poulsen(1)
1:38.4
(1:38.4-T34)
3:20.7
(1:42.3-T33)
5:06.0
(1:45.3-T32)
6:53.7
(1:47.6-T32)
2 1 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
1:43.2
(1:43.2-T31)
3:30.3
(1:47.1.0-T29)
5:17.1
(1:46.8-T28)
6:59.0
(1:41.9-T29)
141
50+MErgo Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
2016-11-26 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roskilde Roklub I
  • Howard Brammer(1)
1:40.3
(1:40.3-T32)
3:20.3
(1:40.0-T33)
5:00.4
(1:40.1.0-T32)
6:42.0
(1:41.7-T30)
2 7 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0-T32)
3:20.7
(1:42.6-T29)
5:05.9
(1:45.2-T30)
6:52.1
(1:46.2-T29)
3 2 Køge Roklub I
  • Henrik Lerdorf(1)
1:42.8
(1:42.8-T33)
3:30.4
(1:47.6-T31)
5:18.3
(1:47.9-T31)
7:02.5
(1:44.2-T34)
4 4 Sorø Roklub I
  • Peter Carstens(1)
1:45.1.0
(1:45.1.0-T33)
3:30.8
(1:45.7-T31)
5:17.5
(1:46.7-T30)
7:07.2
(1:49.7-T32)
5 3 nkc I
  • Kim Ulric Jensen(1)
1:44.6
(1:44.6-T33)
3:33.1.0
(1:48.5-T32)
5:22.0
(1:48.9-T32)
7:11.1
(1:49.1.0-T33)
6 6 Roklubben Furesø 2
  • Lars Wallin(1)
1:48.3
(1:48.3-T30)
3:41.9
(1:53.6-T27)
5:34.7
(1:52.8-T28)
7:26.3
(1:51.5-T30)
7 5 Roklubben Furesø
  • Bo Hartz(1)
1:53.9
(1:53.9-T29)
3:47.6
(1:53.7-T27)
5:40.7
(1:53.1-T29)
7:31.0
(1:50.3-T29)
142
60+MErgo Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter - 2000m
2016-11-26 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Rødvig Roklub II
  • Flemming Nielsen (1)
1:49.2
(1:49.2-T33)
3:43.9
(1:54.7-T29)
5:42.0
(1:58.1-T29)
7:37.7
(1:55.7-T30)
2 2 Ringsted Roklub I
  • Per Munk Pedersen(1)
1:55.5
(1:55.5-T34)
4:00.8
(2:05.3-T32)
6:05.9
(2:05.1-T33)
8:08.1
(2:02.1-T34)
145
70+LMErgo Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m
2016-11-26 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
1:54.4
(1:54.4-T32)
3:48.7
(1:54.3-T30)
5:42.9
(1:54.2-T31)
7:39.0
(1:56.0-T32)
146
U15 MErgo Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter - 200m
2016-11-26 14:47
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 22 Roklubben Stevns II
  • Malthe T. Christiansen(1)
0:09.7
(0:09.7-T50)
0:18.1
(0:08.4-T43)
0:26.7
(0:08.6-T56)
0:35.4
(0:08.8-T48)
1 11 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
0:09.5
(0:09.5-T63)
0:17.7
(0:08.2-T58)
0:26.2
(0:08.5-T57)
0:34.9
(0:08.7-T48)
2 10 Roskilde Roklub IV
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
0:10.4
(0:10.4-T52)
0:19.3
(0:08.9-T47)
0:27.9
(0:08.6-T56)
0:36.5
(0:08.6-T56)
2 15 Rødvig Roklub III
  • Patrick Klestrup (1)
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.4
(0:08.4-T57)
0:26.9
(0:08.5-T56)
0:35.5
(0:08.7-T62)
3 2 Roskilde Roklub III
  • Leander Kaliszan(1)
0:10.4
(0:10.4-T52)
0:19.6
(0:09.2-T52)
0:29.0
(0:09.4-T45)
0:38.4
(0:09.5-T51)
3 23 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
0:09.8
(0:09.8-T61)
0:18.5
(0:08.7-T69)
0:27.6
(0:09.1-T59)
0:37.0
(0:09.3-T64)
4 12 Køge Roklub II
  • Sune Rasmussen(1)
0:10.4
(0:10.4-T46)
0:19.6
(0:09.2-T45)
0:29.3
(0:09.7-T43)
0:39.2
(0:09.9-T43)
4 18 Roskilde Roklub I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0:11.0
(0:11.0-T44)
0:20.3
(0:09.3-T45)
0:29.9
(0:09.6-T44)
0:39.7
(0:09.8-T43)
5 9 Hvidovre Roklub I
  • Alexander Høgedal(1)
0:11.6
(0:11.6-T57)
0:21.4
(0:09.8-T55)
0:31.4
(0:10.0-T60)
0:41.7
(0:10.3-T53)
5 16 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
0:11.0
(0:11.0-T54)
0:20.3
(0:09.3-T52)
0:29.9
(0:09.6-T56)
0:39.9
(0:10.1-T48)
6 5 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Alexander Aldrich(1)
0:11.7
(0:11.7-T51)
0:22.1
(0:10.4-T46)
0:32.7
(0:10.6-T51)
0:43.5
(0:10.8-T44)
6 13 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
0:11.2
(0:11.2-T54)
0:20.7
(0:09.5-T50)
0:30.3
(0:09.6-T44)
0:40.3
(0:10.0-T48)
7 21 Roskilde Roklub II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
0:12.2
(0:12.2-T49)
0:22.5
(0:10.3-T41)
0:33.0
(0:10.5-T46)
0:43.4
(0:10.5-T40)
7 4 Rødvig Roklub IV
  • Kevin Joensen, (1)
0:12.8
(0:12.8-T52)
0:23.9
(0:11.1-T60)
0:35.5
(0:11.6-T57)
0:47.8
(0:12.3-T54)
8 7 Helsingør Roklub I
  • Emil B Penter(1)
0:13.1
(0:13.1-T46)
0:24.7
(0:11.6-T57)
0:36.9
(0:12.2-T54)
0:49.3
(0:12.5-T48)
8 19 Helsingør Roklub II
  • Jacob Korsgaard(1)
0:12.7
(0:12.7-T38)
0:23.8
(0:11.1-T43)
0:35.5
(0:11.7-T41)
0:47.8
(0:12.3-T44)
9 14 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Svante Witt(1)
0:13.1
(0:13.1-T55)
0:24.8
(0:11.7-T41)
0:36.6
(0:11.8-T46)
0:48.8
(0:12.2-T44)
9 3 Ringsted Roklub I
  • Niklas Venø Jørgensen(1)
0:14.0
(0:14.0-T43)
0:25.6
(0:11.6-T52)
0:37.8
(0:12.2-T39)
0:51.1
(0:13.2-T41)
10 1 Hvidovre Roklub II
  • Philip Hai Nguyen(1)
0:14.1
(0:14.1-T55)
0:27.1
(0:13.0-T51)
0:41.2
(0:14.1-T51)
0:56.8
(0:15.6-T42)
10 20 Roskilde Roklub V
  • Frederik Bihrmann Lauritsen(1)
0:13.7
(0:13.7-T57)
0:26.5
(0:12.8-T47)
0:40.1
(0:13.6-T40)
0:54.3
(0:14.1-T42)
147
U15 WErgo Piger Fitness Sprint 12-14 år 200 meter - 200m
2016-11-26 14:52
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
0:10.0
(0:10.0-T60)
0:19.1
(0:09.1-T53)
0:28.4
(0:09.3-T58)
0:38.3
(0:09.8-T49)
1 16 Roklubben Stevns I
  • Katrine Højgaard(1)
0:10.6
(0:10.6-T40)
0:19.6
(0:09.0-T53)
0:29.0
(0:09.4-T51)
0:38.9
(0:09.9-T49)
2 7 Bagsværd Roklub/KCB VI
  • Emma Braad Olesen(1)
0:11.4
(0:11.4-T47)
0:21.2
(0:09.8-T49)
0:31.1
(0:09.9-T49)
0:41.1
(0:10.0-T48)
2 14 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
0:11.6
(0:11.6-T47)
0:21.5
(0:09.9-T48)
0:31.7
(0:10.2-T41)
0:42.0
(0:10.3-T41)
3 2 Køge Roklub II
  • Lærke Skovhus Pedersen(1)
0:11.6
(0:11.6-T46)
0:21.4
(0:09.8-T49)
0:31.3
(0:09.9-T55)
0:41.5
(0:10.1-T47)
3 10 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
0:12.0
(0:12.0-T55)
0:22.6
(0:10.6-T45)
0:33.4
(0:10.8-T45)
0:44.3
(0:11.0-T49)
4 1 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
0:12.1
(0:12.1-T45)
0:22.4
(0:10.3-T41)
0:33.0
(0:10.6-T45)
0:43.9
(0:10.8-T39)
4 15 Rødvig Roklub II
  • Frederikke Munch (1)
0:12.1
(0:12.1-T45)
0:22.6
(0:10.5-T46)
0:33.6
(0:11.0-T44)
0:45.3
(0:11.6-T41)
5 18 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
0:12.5
(0:12.5-T48)
0:23.8
(0:11.3-T43)
0:35.2
(0:11.4-T37)
0:46.8
(0:11.6-T41)
5 4 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
0:12.4
(0:12.4-T53)
0:23.3
(0:10.9-T50)
0:34.5
(0:11.2-T48)
0:46.1
(0:11.6-T41)
6 5 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Højgaard(1)
0:12.9
(0:12.9-T51)
0:23.7
(0:10.8-T56)
0:35.2
(0:11.5-T42)
0:48.0
(0:12.9-T61)
6 6 Hvidovre Roklub I
  • Solveig Mølle Lindelof(1)
0:13.1
(0:13.1-T55)
0:24.5
(0:11.4-T53)
0:36.1
(0:11.6-T52)
0:48.0
(0:11.9-T50)
6 11 Rødvig Roklub III
  • Dania Albunni (1)
0:14.5
(0:14.5-T54)
0:27.4
(0:12.9-T60)
0:40.9
(0:13.5-T54)
0:54.8
(0:13.9-T52)
8 3 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:13.4
(0:13.4-T45)
0:24.9
(0:11.5-T42)
0:36.6
(0:11.7-T41)
0:48.5
(0:11.9-T45)
9 9 Køge Roklub I
  • Eva Maria Lerdorf(1)
0:13.8
(0:13.8-T43)
0:25.7
(0:11.9-T40)
0:37.7
(0:12.0-T40)
0:49.8
(0:12.1-T45)
148
U17 MErgo Drenge Fitness Sprint 14-16 år 200 meter - 200m
2016-11-26 14:57
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 18 Hvidovre Roklub II
  • Thomas Jensen(1)
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:16.8
(0:07.8-T54)
0:24.8
(0:08.0-T53)
0:32.9
(0:08.1-T52)
1 4 Rungsted Roklub II
  • Philip Weltzer(1)
0:09.1
(0:09.1-T46)
0:17.0
(0:07.9-T46)
0:25.0
(0:08.0-T52)
0:33.4
(0:08.3-T43)
2 20 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
0:08.7
(0:08.7-T69)
0:16.6
(0:07.9-T61)
0:24.7
(0:08.1-T67)
0:33.0
(0:08.3-T58)
2 10 Roforeningen KVIK III
  • Nicholas Andersen(1)
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:17.4
(0:08.1-T59)
0:25.6
(0:08.2-T51)
0:34.0
(0:08.3-T50)
3 16 Hvidovre Roklub I
  • Kasper Enemærke Becker(1)
0:09.3
(0:09.3-T78)
0:17.6
(0:08.3-T58)
0:26.2
(0:08.6-T56)
0:35.0
(0:08.8-T54)
3 9 Roklubben Stevns II
  • Malthe T. Christiansen(1)
0:09.7
(0:09.7-T50)
0:18.0
(0:08.3-T43)
0:26.6
(0:08.6-T49)
0:35.4
(0:08.8-T48)
4 14 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
0:09.5
(0:09.5-T50)
0:18.3
(0:08.8-T41)
0:27.0
(0:08.7-T48)
0:35.7
(0:08.6-T42)
4 11 Roskilde Roklub II
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:18.2
(0:08.5-T57)
0:26.8
(0:08.6-T49)
0:35.7
(0:08.9-T47)
4 21 Sorø Roklub
  • Jannick Wly Andersen(1)
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.8
(0:08.8-T48)
0:27.6
(0:08.8-T54)
0:36.7
(0:09.1-T46)
5 3 Rungsted Roklub I
  • Frederik Zöllner(1)
0:09.5
(0:09.5-T44)
0:18.2
(0:08.7-T48)
0:27.3
(0:09.1-T40)
0:36.9
(0:09.6-T44)
6 17 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Østergaard(1)
0:10.4
(0:10.4-T63)
0:19.2
(0:08.8-T68)
0:28.3
(0:09.1-T59)
0:37.8
(0:09.5-T63)
6 7 Hvidovre Roklub V
  • Marcus Lyngesen(1)
0:10.2
(0:10.2-T53)
0:19.3
(0:09.1-T46)
0:28.6
(0:09.3-T45)
0:37.9
(0:09.3-T45)
7 19 Hvidovre Roklub VI
  • Nikolaj Van Gool(1)
0:10.5
(0:10.5-T63)
0:19.7
(0:09.2-T66)
0:29.2
(0:09.5-T63)
0:38.9
(0:09.7-T62)
7 5 Roklubben Furesø I
  • Malte Lau(1)
0:10.6
(0:10.6-T51)
0:19.7
(0:09.1-T46)
0:28.9
(0:09.2-T46)
0:38.2
(0:09.3-T45)
7 1 Roskilde Roklub III
  • Sebastian Nordly(1)
0:10.1
(0:10.1-T59)
0:19.3
(0:09.2-T46)
0:28.7
(0:09.4-T51)
0:38.2
(0:09.5-T44)
8 13 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
0:11.1
(0:11.1-T54)
0:20.5
(0:09.4-T51)
0:30.2
(0:09.7-T49)
0:40.2
(0:09.9-T48)
9 2 Kalundborg Roklub I
  • Mikkel Loose(1)
0:10.9
(0:10.9-T39)
0:20.2
(0:09.3-T39)
0:29.7
(0:09.5-T44)
0:39.3
(0:09.6-T38)
9 15 Roklubben Furesø II
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
0:11.1
(0:11.1-T54)
0:21.1
(0:10.0-T48)
0:31.5
(0:10.4-T46)
0:42.0
(0:10.5-T40)
10 6 Hvidovre Roklub III
  • Thomas Lund(1)
0:13.0
(0:13.0-T55)
0:25.2
(0:12.2-T64)
0:38.7
(0:13.5-T58)
0:52.6
(0:14.0-T52)
149
U17 WErgo Piger Fitness Sprint 14-16 år 200 meter - 200m
2016-11-26 15:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
0:10.2
(0:10.2-T59)
0:19.1
(0:08.9-T61)
0:28.3
(0:09.2-T52)
0:37.9
(0:09.6-T56)
2 7 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
0:10.5
(0:10.5-T57)
0:19.8
(0:09.3-T45)
0:29.2
(0:09.4-T51)
0:38.8
(0:09.6-T50)
3 2 Roklubben Stevns II
  • Katrine Højgaard(1)
0:10.3
(0:10.3-T41)
0:19.7
(0:09.4-T44)
0:29.4
(0:09.7-T50)
0:39.3
(0:09.9-T49)
4 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Bardram Starup(1)
0:11.2
(0:11.2-T48)
0:20.7
(0:09.5-T44)
0:30.3
(0:09.6-T44)
0:40.0
(0:09.8-T43)
5 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild(1)
0:11.6
(0:11.6-T46)
0:21.6
(0:10.0-T48)
0:31.7
(0:10.1-T53)
0:41.9
(0:10.2-T47)
5 1 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Matilde Hjorth(1)
0:11.5
(0:11.5-T58)
0:21.5
(0:10.0-T48)
0:31.6
(0:10.1-T48)
0:41.9
(0:10.4-T46)
7 10 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
0:12.0
(0:12.0-T45)
0:22.1
(0:10.1-T47)
0:32.6
(0:10.5-T40)
0:43.1
(0:10.5-T40)
8 11 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Louise Hyldager(1)
0:12.7
(0:12.7-T33)
0:23.3
(0:10.6-T40)
0:34.0
(0:10.7-T39)
0:44.8
(0:10.8-T39)
9 9 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
0:12.5
(0:12.5-T43)
0:23.3
(0:10.8-T39)
0:34.2
(0:10.9-T49)
0:45.5
(0:11.2-T43)
9 5 Roskilde Roklub II
  • Malli Segoli(1)
0:12.6
(0:12.6-T48)
0:23.5
(0:10.9-T44)
0:34.4
(0:10.9-T49)
0:45.5
(0:11.1-T43)
150
U19 MErgo Drenge Fitness Sprint 16-18 år 200 meter - 200m
2016-11-26 15:05
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Jeppe Aabye(1)
0:09.1
(0:09.1-T59)
0:17.0
(0:07.9-T60)
0:25.0
(0:08.0-T53)
0:33.2
(0:08.1-T59)
2 4 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:17.4
(0:07.9-T68)
0:25.5
(0:08.1-T59)
0:34.0
(0:08.5-T64)
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Seidelin Houmølle(1)
0:09.8
(0:09.8-T49)
0:18.4
(0:08.6-T42)
0:26.9
(0:08.5-T49)
0:35.5
(0:08.7-T48)
4 5 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
0:10.9
(0:10.9-T33)
0:19.0
(0:08.1-T52)
0:27.3
(0:08.3-T50)
0:35.8
(0:08.5-T43)
5 7 Helsingør Roklub I
  • Oliver Kristensen(1)
0:10.5
(0:10.5-T52)
0:19.5
(0:09.0-T60)
0:28.9
(0:09.4-T51)
0:38.8
(0:09.9-T49)
151
U19 WErgo Piger Fitness Sprint 16-18 år 200 meter - 200m
2016-11-26 15:11
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0:10.5
(0:10.5-T46)
0:19.5
(0:09.0-T47)
0:28.6
(0:09.1-T53)
0:37.9
(0:09.3-T45)
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Linnea Thonning Jørgensen(1)
0:11.1
(0:11.1-T48)
0:20.7
(0:09.6-T44)
0:30.5
(0:09.8-T43)
0:40.8
(0:10.2-T41)
152
MErgo Herrer Fitness Sprint 200 meter - 200m
2016-11-26 15:07
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Rødvig Roklub III
  • Jan Olsen (1)
0:08.7
(0:08.7-T41)
0:16.0
(0:07.3-T49)
0:23.5
(0:07.5-T40)
0:31.2
(0:07.6-T47)
2 3 Axel Hansen I
  • Lars Poulsen(1)
0:08.9
(0:08.9-T47)
0:16.4
(0:07.5-T56)
0:24.1.0
(0:07.7-T47)
0:32.1
(0:07.9-T53)
3 2 Rowing Club Mulhouse I
  • Thomas Sandager(1)
0:09.2
(0:09.2-T52)
0:16.8
(0:07.6-T55)
0:24.4
(0:07.6-T55)
0:32.2
(0:07.8-T46)
4 5 Køge Roklub I
  • Henrik Lerdorf(1)
0:09.6
(0:09.6-T56)
0:18.0
(0:08.4-T50)
0:26.5
(0:08.5-T42)
0:35.1
(0:08.5-T50)
5 6 Rødvig Roklub IV
  • Tommy Knudsen (1)
0:10.7
(0:10.7-T56)
0:20.1
(0:09.4-T51)
0:29.8
(0:09.7-T49)
0:39.8
(0:09.9-T48)
6 4 Ringsted Roklub I
  • Per Munk Pedersen(1)
0:11.5
(0:11.5-T42)
0:21.4
(0:09.9-T42)
0:31.4
(0:10.0-T42)
0:41.7
(0:10.3-T41)
153
WErgo Damer Fitness Sprint 200 meter - 200m
2016-11-26 15:11
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Kalundborg Roklub I
  • Katrine Loose(1)
0:10.3
(0:10.3-T52)
0:19.3
(0:09.0-T53)
0:28.5
(0:09.2-T52)
0:38.1
(0:09.5-T50)
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:11.0
(0:11.0-T60)
0:20.6
(0:09.6-T56)
0:30.5
(0:09.9-T60)
0:40.8
(0:10.3-T53)
154
W/M 4-Stafet Stafet for klubhold, 4 x 500 meter - 2000m
2016-11-26 15:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Jeppe Aabye(3)
  • Marianne Becker(4)
2:33.7
(2:33.7-T27)
4:07.3
(1:33.6-T44)
5:52.2
(1:44.9-T43)
7:24.5
(1:32.2-T44)
2 3 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
  • Lis Bay(2)
  • Mette Nissen(3)
  • Signe Frederiksen(4)
1:50.5
(1:50.5-T37)
3:50.9
(2:00.4-T40)
5:36.5
(1:45.6-T42)
7:27.1
(1:50.6-T40)
3 6 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Mike Halvor(2)
  • Claus Solmer(3)
  • Steffen Feddersen(4)
3:06.7
(3:06.7-T23)
4:38.4
(1:31.7-T41)
6:10.4
(1:32.0-T44)
7:39.6
(1:29.2-T42)
4 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Frederik Wendel Madsen(2)
  • Mikkel Schelde(3)
  • William Kjærgaard(4)
2:56.3
(2:56.3-T22)
4:34.3
(1:38.0-T38)
6:18.8
(1:44.5-T37)
7:49.5
(1:30.6-T38)
5 9 Næstved Roklub II
  • Anne Ørsted(1)
  • Rasmus Bjerre(2)
  • Andreas Rasmussen(3)
  • Andreas Nielsen(4)
3:10.3
(3:10.3-T23)
4:43.9
(1:33.6-T35)
6:23.5
(1:39.6-T43)
7:51.1
(1:27.7-T47)
6 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Emma Linnea Thonning Jørgensen(3)
  • Louise Hyldager(4)
2:21.7
(2:21.7-T35)
4:17.4
(1:55.7-T34)
6:06.1
(1:48.7-T41)
7:54.1
(1:48.1.0-T39)
7 8 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Magnus Seidelin Houmølle(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Niels Østergaard(4)
2:44.1.0
(2:44.1.0-T26)
4:35.5
(1:51.4-T38)
6:11.9
(1:36.4-T42)
7:54.3
(1:42.4-T53)
8 1 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Mette Møller(2)
  • Lars Wallin(3)
  • Bo Hartz(4)
2:53.7
(2:53.7-T20)
4:46.6
(1:52.9-T36)
6:26.6
(1:40.0-T34)
8:08.8
(1:42.2-T35)
9 10 Roforeningen KVIK
  • Zacharias Nicolai Capindale-Webb(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
  • Johan Søvndahl Kok(3)
  • Anna Adelholm(4)
2:44.2
(2:44.2-T27)
4:46.8
(2:02.6-T40)
6:42.4
(1:55.6-T38)
8:20.7
(1:38.4-T37)
10 2 Køge Roklub
  • Mikkel Sørensen(1)
  • Henrik Lerdorf(2)
  • Lærke Skovhus Pedersen(3)
  • Sune Rasmussen(4)
3:09.3
(3:09.3-T23)
5:09.6
(2:00.3-T34)
6:44.2
(1:34.6-T39)
8:25.6
(1:41.4-T46)