Resultater Sjællandske Mesterskaber 2017

100-A
MErgo 6000m JUNIOR - 6000m
2017-11-25 10:30
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 10 Lyngby Roklub
  • Jacob Lenzing(1)
3:22.6
(1:41.3-T28.5)
6:49.6
(1:43.5-T27)
10:18.3
(1:44.4-T26.5)
13:46.0
(1:43.9-T27)
17:13.8
(1:43.9-T27.5)
20:33.7
(1:39.9-T28.5)
2 7 Hvidovre Roklub
  • Thomas Jensen(1)
3:24.1.0
(1:42.1.0-T30)
6:52.0
(1:44-T28.5)
10:21.3
(1:44.7-T29)
13:51.2
(1:45-T29)
17:22.2
(1:45.5-T30)
20:48.7
(1:43.3-T31)
3 9 Roforeningen KVIK
  • Nicholas Andersen(1)
3:29.7
(1:44.9-T31.5)
7:01.0
(1:45.7-T29.5)
10:33.9
(1:46.5-T30)
14:05.7
(1:45.9-T29.5)
17:37.7
(1:46.0-T30)
21:03.2
(1:42.8-T31)
4 4 Bagsværd Roklub
  • Aksel Bay(1)
3:25.4
(1:42.7-T27)
6:56.1.0
(1:45.4-T27)
10:31.1.0
(1:47.5-T26.5)
14:06.6
(1:47.8-T26.5)
17:44.1.0
(1:48.8-T26)
21:20.2
(1:48.0-T25.5)
5 5 Bagsværd Roklub 2
  • Lasse Maigaard(1)
3:27.6
(1:43.8-T28.5)
7:05.0
(1:48.7-T25.5)
10:46.4
(1:50.7-T25.5)
14:28.1.0
(1:50.9-T25.5)
18:08.8
(1:50.4-T27)
21:42.3
(1:46.8-T30.5)
6 8 Bagsværd Roklub 4
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
3:33.6
(1:46.8-T29.5)
7:14.2
(1:50.3-T27)
10:58.2
(1:52.0-T26.5)
14:43.2
(1:52.5-T27)
18:29.0
(1:52.9-T27)
22:07.3
(1:49.2-T28.5)
100
MErgo MÆND 6000 m - 6000m
2017-11-25 10:30
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
3:26.4
(1:43.2-T28)
6:54.0
(1:43.8-T27.5)
10:20.8
(1:43.4-T28)
13:47.9
(1:43.6-T28)
17:14.6
(1:43.4-T28)
20:35.3
(1:40.4-T30.5)
2 3 UdenKlub I
  • Emil Jensen(1)
3:26.4
(1:43.2-T25)
6:54.3
(1:44-T24)
10:25.7
(1:45.7-T23)
13:56.3
(1:45.3-T23)
17:27.8
(1:45.8-T24.5)
20:53.3
(1:42.8-T27)
3 2 Roforeningen KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
3:40.0
(1:50.0-T27)
7:30.2
(1:55.1-T27)
11:24.1
(1:57-T27.5)
15:21.4
(1:58.7-T28)
19:22.2
(2:00.4-T29)
23:23.2
(2:00.5-T33)
103
U11 WErgo Piger Jun E årgang 07+08 2min - 2min
2017-11-25 11:15
Plac. # Navn 0:000:301:001:302:00
1 5 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
120m
(120m-T0)
244m
(124m-T48)
361m
(117m-T42)
471m
(110m-T40)
459m
(-12m-T42)
2 7 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
120m
(120m-T0)
236m
(116m-T46)
352m
(116m-T42)
463m
(111m-T36)
447m
(-16m-T37)
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Frida Elleberg Møller(1)
120m
(120m-T0)
223m
(103m-T44)
331m
(108m-T38)
433m
(102m-T36)
415m
(-18m-T38)
4 6 Køge Roklub II
  • Maya Sørensen(1)
120m
(120m-T0)
224m
(104m-T46)
331m
(107m-T46)
429m
(98m-T42)
401m
(-28m-T42)
5 3 Sorø Roklub I
  • Emma Løren (1)
120m
(120m-T0)
222m
(102m-T44)
322m
(100m-T40)
414m
(92m-T38)
390m
(-24m-T44)
6 9 Roklubben Stevns 2
  • Kristina B Nielsen(1)
120m
(120m-T0)
217m
(97m-T46)
315m
(98m-T40)
411m
(96m-T32)
386m
(-25m-T32)
104
U11 MErgo Drenge Jun E årgang 07+08 2min - 2min
2017-11-25 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 1 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
94m
(94m-T50)
189m
(95m-T50)
278m
(89m-T48)
368m
(90m-T48)
105
U13 WErgo Piger Jun D årgang 05+06 2min - 2min
2017-11-25 11:22
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
133m
(133m-T44)
267m
(134m-T40)
395m
(128m-T40)
519m
(124m-T38)
2 5 Roklubben Stevns II
  • Ida Malmgaard(1)
122m
(122m-T42)
242m
(120m-T38)
352m
(110m-T34)
462m
(110m-T34)
3 4 Roklubben Stevns III
  • Isabella Bache(1)
121m
(121m-T40)
241m
(120m-T38)
353m
(112m-T36)
460m
(107m-T34)
4 1 Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen(1)
118m
(118m-T48)
229m
(111m-T40)
331m
(102m-T36)
431m
(100m-T38)
4 6 Sorø Roklub I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
120m
(120m-T58)
230m
(110m-T48)
328m
(98m-T42)
431m
(103m-T48)
6 7 Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen(1)
104m
(104m-T46)
210m
(106m-T44)
311m
(101m-T42)
413m
(102m-T42)
106-B
U13 MErgo Drenge Jun D årgang 05+06 2min - 2min
2017-11-25 11:30
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 8 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
144m
(144m-T42)
281m
(137m-T40)
408m
(127m-T38)
530m
(122m-T38)
2 6 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
140m
(140m-T38)
275m
(135m-T34)
401m
(126m-T32)
520m
(119m-T34)
3 4 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
128m
(128m-T40)
255m
(127m-T38)
378m
(123m-T34)
492m
(114m-T32)
4 9 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
127m
(127m-T40)
255m
(128m-T36)
376m
(121m-T36)
491m
(115m-T34)
5 2 Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf(1)
119m
(119m-T36)
239m
(120m-T36)
356m
(117m-T36)
471m
(115m-T36)
6 3 Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
125m
(125m-T44)
253m
(128m-T44)
366m
(113m-T40)
468m
(102m-T38)
7 7 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
123m
(123m-T39)
241m
(118m-T38)
354m
(113m-T38)
458m
(104m-T35)
8 1 Helsingør Roklub I
  • Bertram Penter(1)
107m
(107m-T42)
218m
(111m-T40)
323m
(105m-T40)
423m
(100m-T38)
9 5 Rødvig Roklub II
  • Magnus Rex Mainz(1)
105m
(105m-T42)
211m
(106m-T38)
305m
(94m-T36)
398m
(93m-T38)
107
U15 WErgo Piger Jun C årgang 03 4min - 4min
2017-11-25 11:38
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 4 Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
279m
(279m-T33)
552m
(273m-T31)
825m
(273m-T31)
1102m
(277m-T30)
2 6 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
267m
(267m-T36)
520m
(253m-T31)
776m
(256m-T32)
1033m
(257m-T40)
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
263m
(263m-T35)
511m
(248m-T30)
759m
(248m-T32)
1006m
(247m-T36)
4 7 Silkeborg Roklub II
  • Maja Klitgaard(1)
254m
(254m-T38)
494m
(240m-T30)
731m
(237m-T30)
972m
(241m-T35)
5 5 Sorø Roklub II
  • Kamma Westerbjerg Hune(1)
260m
(260m-T40)
495m
(235m-T32)
726m
(231m-T30)
954m
(228m-T36)
6 1 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
235m
(235m-T37)
460m
(225m-T32)
677m
(217m-T30)
897m
(220m-T35)
108
U15 WErgo Piger Jun C årgang 04 3min - 3min
2017-11-25 11:48
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 2 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
197m
(197m-T33)
390m
(193m-T29)
575m
(185m-T27)
762m
(187m-T29)
2 1 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
194m
(194m-T32)
381m
(187m-T28)
565m
(184m-T29)
744m
(179m-T32)
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
196m
(196m-T44)
377m
(181m-T32)
549m
(172m-T29)
723m
(174m-T35)
4 3 Sorø Roklub II
  • Silja Pind(1)
189m
(189m-T33)
363m
(174m-T28)
530m
(167m-T28)
717m
(187m-T33)
109
U15 MErgo Drenge Jun C årgang 03 4min - 4min
2017-11-25 11:55
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 7 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
312m
(312m-T39)
600m
(288m-T33)
880m
(280m-T33)
1177m
(297m-T35)
2 3 Køge Roklub I
  • Kasper Krejberg(1)
304m
(304m-T38)
590m
(286m-T29)
878m
(288m-T30)
1170m
(292m-T36)
3 6 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
312m
(312m-T40)
599m
(287m-T34)
877m
(278m-T34)
1152m
(275m-T39)
4 8 Bagsværd Roklub 2
  • Casper Girke Christensen(1)
296m
(296m-T35)
581m
(285m-T33)
862m
(281m-T32)
1150m
(288m-T37)
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen(1)
305m
(305m-T41)
576m
(271m-T34)
837m
(261m-T34)
1096m
(259m-T34)
6 8 Tissø Roklub I
  • Nathaniel Christensen(1)
250m
(250m-T46)
491m
(241m-T41)
730m
(239m-T40)
972m
(242m-T43)
7 4 Sorø Roklub II
  • Gustav Tornvig(1)
256m
(256m-T45)
485m
(229m-T39)
697m
(212m-T38)
914m
(217m-T37)
8 9 Bagsværd Roklub 3
  • Asbjørn Bay(1)
298m
(298m-T36)
583m
(285m-T32)
857m
(274m-T31)
866m
(9m-T0)
110
U15 MErgo Drenge Jun C årgang 04 3min - 3min
2017-11-25 12:05
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 11 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
236m
(236m-T47)
449m
(213m-T35)
650m
(201m-T32)
849m
(199m-T32)
2 5 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Blomberg(1)
217m
(217m-T44)
426m
(209m-T39)
629m
(203m-T37)
833m
(204m-T39)
3 13 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin(1)
230m
(230m-T48)
431m
(201m-T40)
624m
(193m-T40)
821m
(197m-T41)
4 6 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
214m
(214m-T41)
418m
(204m-T35)
620m
(202m-T36)
820m
(200m-T36)
5 14 Roklubben Furesø
  • Christian Rømer(1)
217m
(217m-T45)
421m
(204m-T36)
620m
(199m-T41)
818m
(198m-T44)
6 3 Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
201m
(201m-T39)
392m
(191m-T35)
580m
(188m-T36)
761m
(181m-T37)
7 4 Helsingør Roklub I
  • Emil B Penter(1)
206m
(206m-T41)
398m
(192m-T41)
580m
(182m-T40)
758m
(178m-T40)
8 7 Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen(1)
182m
(182m-T35)
362m
(180m-T31)
542m
(180m-T33)
721m
(179m-T39)
9 12 Tissø Roklub III
  • Mikas Dyck Munksø(1)
179m
(179m-T39)
350m
(171m-T35)
521m
(171m-T36)
698m
(177m-T37)
10 9 Bagsværd Roklub V
  • Thøger Bjerg(1)
184m
(184m-T45)
362m
(178m-T41)
523m
(161m-T39)
684m
(161m-T39)
11 8 Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen(1)
169m
(169m-T36)
336m
(167m-T33)
497m
(161m-T32)
658m
(161m-T33)
12 1 Roklubben Stevns I
  • Jonas Grøntved(1)
165m
(165m-T40)
320m
(155m-T37)
471m
(151m-T40)
624m
(153m-T43)
111
U17 WErgo Piger Jun B Årgang 01 2000m - 2000m
2017-11-25 12:12
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Marie Ramm(1)
1:51.6
(1:51.6-T33)
3:45.8
(1:54.2-T32)
5:40.4
(1:54.6-T34)
7:34.1
(1:53.7-T35)
2 1 Bagsværd Roklub III
  • Matilde Hjorth(1)
1:54.1
(1:54.1-T35)
3:56.0
(2:01.9-T30)
5:58.1
(2:02.1-T29)
7:54.7
(1:56.7-T35)
3 4 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
1:59.9
(1:59.9-T32)
4:04.9
(2:05.0-T29)
6:12.5
(2:07.6-T28)
8:15.3
(2:02.8-T30)
112
U17 WErgo Jun B Piger Årgang 02 2000m - 2000m
2017-11-25 12:22
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
1:55.0
(1:55.0-T35)
3:54.2
(1:59.2-T34)
5:53.0
(1:58.8-T35)
7:47.0
(1:54.0-T36)
2 5 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
1:55.5
(1:55.5-T31)
3:55.6
(2:00.1.0-T26)
5:54.6
(1:59.0-T27)
7:49.6
(1:55.0-T30)
3 4 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
1:54.6
(1:54.6-T36)
3:54.0
(1:59.4-T30)
5:53.8
(1:59.8-T30)
7:51.1
(1:57.3-T33)
4 8 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
1:51.6
(1:51.6-T36)
3:52.0
(2:00.4-T31)
5:57.8
(2:05.8-T31)
8:09.3
(2:11.5-T30)
5 3 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
2:05.6
(2:05.6-T31)
4:18.4
(2:12.8-T28)
6:30.1.0
(2:11.7-T29)
8:38.1
(2:08.0-T32)
6 1 Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen(1)
2:07.3
(2:07.3-T33)
4:18.9
(2:11.6-T31)
6:31.5
(2:12.6-T33)
8:46.2
(2:14.7-T34)
7 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
1:59.8
(1:59.8-T33)
4:14.3
(2:14.5-T28)
6:33.7
(2:19.4-T30)
8:50.8
(2:17.0-T32)
8 9 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
2:11.8
(2:11.8-T28)
4:29.6
(2:17.8-T24)
6:46.5
(2:16.9-T25)
9:02.4
(2:15.9-T26)
113
U17 MErgo Drenge Jun B Årgang 01 2000m - 2000m
2017-11-25 12:33
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Sorø Roklub II
  • Rasmus Lind(1)
1:37.6
(1:37.6-T34)
3:20.3
(1:42.7-T30)
5:03.4
(1:43.1.0-T31)
6:44.1
(1:40.7-T35)
2 3 Roskilde Roklub III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
1:39.6
(1:39.6-T34)
3:23.9
(1:44.3-T29)
5:08.8
(1:44.9-T29)
6:53.7
(1:44.9-T29)
3 2 Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen(1)
1:40.5
(1:40.5-T35)
3:24.9
(1:44.4-T32)
5:12.4
(1:47.5-T32)
6:59.7
(1:47.3-T35)
4 7 Bagsværd Roklub
  • Niels Østergaard(1)
1:44.9
(1:44.9-T36)
3:37.9
(1:53.0-T35)
5:36.6
(1:58.7-T33)
7:34.4
(1:57.8-T35)
114
U17 MErgo Jun B Drenge Årgang 02 2000m - 2000m
2017-11-25 12:48
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
1:38.7
(1:38.7-T33)
3:25.0
(1:46.3-T29)
5:13.2
(1:48.2-T29)
6:59.1
(1:46.0-T31)
2 8 Roskilde Roklub III
  • Simon Bruun Hubrechts(1)
1:39.3
(1:39.3-T37)
3:28.2
(1:48.9-T32)
5:19.4
(1:51.2-T32)
7:07.3
(1:47.9-T33)
3 7 Roskilde Roklub II
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
1:43.3
(1:43.3-T34)
3:31.8
(1:48.5-T31)
5:21.5
(1:49.7-T30)
7:07.7
(1:46.3-T33)
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
1:45.3
(1:45.3-T35)
3:34.9
(1:49.6-T31)
5:24.9
(1:50.0-T32)
7:09.4
(1:44.5-T35)
5 5 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
1:46.4
(1:46.4-T36)
3:37.3
(1:50.9-T31)
5:28.7
(1:51.4-T31)
7:15.5
(1:46.8-T33)
6 1 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
1:42.7
(1:42.7-T33)
3:31.3
(1:48.6-T33)
5:27.3
(1:56.0-T32)
7:23.8
(1:56.5-T32)
7 3 Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
1:48.4
(1:48.4-T32)
3:40.9
(1:52.5-T28)
5:35.0
(1:54.1-T26)
7:25.5
(1:50.5-T30)
8 6 Sorø Roklub I
  • Peter Skou(1)
1:49.3
(1:49.3-T33)
3:48.8
(1:59.5-T28)
5:50.1
(2:01.3-T28)
7:48.2
(1:58.0-T30)
115
U19 WErgo Piger Jun A 2000m - 2000m
2017-11-25 13:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
1:54.9
(1:54.9-T34)
3:51.0
(1:56.1-T32)
5:50.0
(1:59.0-T32)
7:46.9
(1:56.9-T33)
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
1:53.9
(1:53.9-T34)
3:53.9
(2:00.0-T32)
5:58.0
(2:04.1-T31)
8:01.7
(2:03.8-T33)
3 2 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
2:01.8
(2:01.8-T34)
4:04.0
(2:02.2-T31)
6:06.8
(2:02.8-T32)
8:08.5
(2:01.7-T34)
4 5 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
2:08.7
(2:08.7-T35)
4:19.8
(2:11.1.0-T30)
6:30.6
(2:10.8-T29)
8:37.1
(2:06.6-T32)
116
U19 MErgo Drenge Jun A 2000m - 2000m
2017-11-25 13:21
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
1:37.6
(1:37.6-T34)
3:17.7
(1:40.1.0-T31)
4:57.6
(1:39.9-T32)
6:36.1
(1:38.6-T34)
3 4 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
1:38.6
(1:38.6-T38)
3:27.7
(1:49.1.0-T30)
5:19.8
(1:52.1-T31)
7:09.1
(1:49.2-T30)
120
WErgo Kvinder Sen A 2000m - 2000m
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Kate Petersen(1)
1:47.4
(1:47.4-T30)
3:37.1
(1:49.7-T29)
5:27.9
(1:50.8-T30)
7:19.0
(1:51.1.0-T31)
2 2 Roforeningen KVIK
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
1:48.5
(1:48.5-T33)
3:40.8
(1:52.3-T30)
5:35.0
(1:54.2-T29)
7:30.7
(1:55.7-T29)
121
30+WErgo Kvinder, Masters 2000m - 2000m
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Danske Studenters Roklub III
  • Julie Schou(1)
1:51.9
(1:51.9-T33)
3:45.2
(1:53.3-T31)
5:37.7
(1:52.5-T31)
7:28.1
(1:50.3-T33)
2 2 Danske Studenters Roklub II
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
1:55.5
(1:55.5-T33)
3:52.3
(1:56.8-T31)
5:48.1
(1:55.8-T32)
7:40.4
(1:52.3-T33)
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
1:59.3
(1:59.3-T32)
4:01.5
(2:02.2-T31)
6:04.6
(2:03.1-T32)
8:01.6
(1:57.0-T32)
125
LMErgo Mænd Sen A Let 2000m - 2000m
2017-11-25 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung(1)
1:38.9
(1:38.9-T36)
3:19.4
(1:40.5-T33)
5:01.8
(1:42.4-T33)
6:51.5
(1:49.7-T30)
2 3 Danske Studenters Roklub
  • Christoffer Hansen(1)
1:41.8
(1:41.8-T35)
3:25.7
(1:43.9-T31)
5:09.5
(1:43.8-T32)
6:53.5
(1:43.9-T36)
126
MErgo Mænd Sen A 2000m - 2000m
2017-11-25 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Dragør Roklub I
  • Mark Raun(1)
1:33.6
(1:33.6-T33)
3:15.2
(1:41.6-T28)
4:58.1
(1:42.9-T29)
6:36.2
(1:38.1.0-T32)
2 2 Næstved Roklub II
  • Frederik Wendel Madsen(1)
1:38.5
(1:38.5-T33)
3:18.6
(1:40.1.0-T29)
4:59.0
(1:40.4-T28)
6:38.1
(1:39.0-T30)
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Martin Schjerning(1)
1:36.7
(1:36.7-T31)
3:20.5
(1:43.8-T27)
5:04.8
(1:44.3-T27)
6:42.4
(1:37.6-T28)
4 1 Næstved Roklub I
  • Andreas Nielsen(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0-T32)
3:26.3
(1:44.2-T31)
5:11.0
(1:44.7-T32)
6:53.6
(1:42.6-T33)
127
30+MErgo Mænd 30-39 år 2000m - 2000m
2017-11-25 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
1:37.1.0
(1:37.1.0-T34)
3:15.3
(1:38.2-T33)
4:54.6
(1:39.3-T32)
6:31.8
(1:37.1.0-T35)
2 2 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
1:35.7
(1:35.7-T30)
3:15.2
(1:39.5-T31)
4:57.6
(1:42.4-T32)
6:33.8
(1:36.3-T32)
3 3 Klubløs I
  • Lasse Breitensein(1)
1:39.8
(1:39.8-T31)
3:21.4
(1:41.6-T28)
5:02.3
(1:40.9-T30)
6:40.1
(1:37.7-T34)
129
U17 W/M 4-Stafet Stafet for JUNIOR, Jun E-B 4x500m - 2000m
2017-11-25 14:12
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Bagsværd Roklub IV
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(3)
  • Villads Jørgensen(4)
3:34.2
(3:34.2-T18)
5:18.3
(1:44.1.0-T45)
6:57.9
(1:39.6-T38)
8:31.4
(1:33.5-T47)
2 8 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
  • Rasmus Bjerre(2)
  • Mathilde Olsson(3)
  • Simon Jensen(4)
3:39.4
(3:39.4-T26)
5:13.7
(1:34.3-T41)
6:55.1
(1:41.4-T42)
8:32.7
(1:37.5-T45)
3 9 Sorø Roklub
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Rasmus Lind(2)
  • Peter Skou(3)
  • Gustav Tornvig(4)
3:41.0
(3:41.0-T17)
5:34.8
(1:53.8-T37)
7:06.1
(1:31.3-T40)
8:37.8
(1:31.6-T44)
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Frida Elleberg Møller(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Mads Rubin(4)
2:25.9
(2:25.9-T30)
4:27.8
(2:01.9-T38)
6:52.3
(2:24.5-T40)
8:41.0
(1:48.7-T45)
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Emma Vestergaard Lybech(3)
  • Thøger Bjerg(4)
2:54.0
(2:54.0-T25)
4:52.5
(1:58.5-T37)
7:01.1
(2:08.6-T37)
8:47.8
(1:46.8-T39)
6 10 Sorø Roklub 2
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
  • Smilla Post-Kallenbach(3)
  • Kamma Westerbjerg Hune(4)
2:57.2
(2:57.2-T21)
4:56.6
(1:59.4-T37)
6:49.1
(1:52.5-T42)
8:53.9
(2:04.9-T38)
7 7 Bagsværd Roklub III
  • Alexander Aldrich(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Astrid Højgaard(4)
2:47.3
(2:47.3-T22)
4:43.5
(1:56.2-T36)
6:57.1
(2:13.6-T40)
8:55.6
(1:58.5-T40)
8 1 Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen(1)
  • Marcus Kobæk Larsen(2)
  • Mikas Dyck Munksø(3)
  • Nathaniel Christensen(4)
3:11.7
(3:11.7-T24)
5:16.2
(2:04.5-T42)
7:16.9
(2:00.7-T47)
9:09.4
(1:52.5-T39)
9 4 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
  • Jonas Grøntved(2)
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(3)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(4)
2:47.8
(2:47.8-T27)
4:56.6
(2:08.8-T36)
7:16.1
(2:19.5-T41)
9:19.8
(2:03.7-T37)
10 6 Roklubben Stevns II
  • Ida Malmgaard(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Sofie Kristiansen(3)
  • Cecilia Tornehøj Kroll(4)
2:19.8
(2:19.8-T42)
4:41.0
(2:21.2-T38)
7:05.1
(2:24.1.0-T38)
9:19.9
(2:14.7-T33)
130
40+WErgo Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen(1)
1:49.4
(1:49.4-T33)
3:43.6
(1:54.2-T33)
5:39.3
(1:55.7-T34)
7:34.5
(1:55.1-T35)
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Tanja Igland(1)
1:53.3
(1:53.3-T30)
3:51.2
(1:57.9-T27)
5:48.1
(1:56.9-T27)
7:41.3
(1:53.2-T30)
3 2 Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
1:59.4
(1:59.4-T30)
3:58.2
(1:58.8-T30)
5:57.5
(1:59.3-T31)
7:56.8
(1:59.2-T33)
4 4 Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen(1)
1:56.6
(1:56.6-T33)
4:03.3
(2:06.7-T31)
6:14.5
(2:11.2-T30)
8:24.9
(2:10.4-T31)
132
50+WErgo Kvinder, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:59.3
(1:59.3-T35)
3:59.7
(2:00.4-T33)
6:00.2
(2:00.5-T33)
7:58.7
(1:58.5-T35)
137
70+LWErgo Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
2:07.7
(2:07.7-T28)
4:15.6
(2:07.9-T28)
6:23.3
(2:07.7-T29)
8:29.4
(2:06.1-T30)
138
40+MErgo Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
2017-11-25 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Næstved Roklub I
  • Morten Thorving(1)
1:41.6
(1:41.6-T32)
3:24.1.0
(1:42.5-T30)
5:07.3
(1:43.2-T31)
6:47.6
(1:40.4-T33)
140
50+LMErgo Mænd, veteran 50-59 år,letvægt 2000 m - 2000m
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roklubben Viking I
  • Uffe Dyhr(1)
1:45.8
(1:45.8-T33)
3:36.8
(1:51.0-T32)
5:30.1
(1:53.3-T32)
7:19.9
(1:49.9-T33)
141
50+MErgo Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
1:29.8
(1:29.8-T29)
3:04.6
(1:34.8-T28)
4:40.6
(1:36.0-T28)
6:18.0
(1:37.4-T28)
2 5 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
1:40.5
(1:40.5-T32)
3:24.2
(1:43.7-T30)
5:07.9
(1:43.7-T30)
6:49.7
(1:41.7-T32)
3 4 Roklubben Furesø I
  • Lars Wallin(1)
1:47.5
(1:47.5-T32)
3:40.2
(1:52.7-T30)
5:34.3
(1:54.1-T29)
7:28.0
(1:53.7-T31)
142
60+MErgo Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter - 2000m
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:44.3
(1:44.3-T31)
3:32.9
(1:48.6-T29)
5:24.1.0
(1:51.2-T29)
7:16.7
(1:52.6-T29)
2 1 Maribo Roklub I
  • John Winther(1)
1:50.0
(1:50.0-T31)
3:41.9
(1:51.9-T31)
5:35.9
(1:54.0-T32)
7:30.9
(1:55.1-T33)
3 3 Roskilde Roklub I
  • Mogens Kleis(1)
1:48.6
(1:48.6-T30)
3:44.5
(1:55.9-T28)
5:48.2
(2:03.7-T29)
7:52.3
(2:04.1-T30)
144
70+MErgo Mænd, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Middelfart Roklub II
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:46.2
(1:46.2-T32)
3:36.7
(1:50.5-T30)
5:26.8
(1:50.1.0-T31)
7:14.9
(1:48.0-T33)
145
70+LMErgo Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Hans Nøhr(1)
1:53.4
(1:53.4-T31)
3:47.6
(1:54.2-T30)
5:43.6
(1:56.0-T30)
7:37.7
(1:54.1-T32)
146
U15 MErgo Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter - 200m
2017-11-25 14:45
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 9 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin(1)
0:09.3
(0:09.3-T45)
0:19.7
(0:10.4-T52)
0:28.6
(0:08.9-T47)
0:00.00
(0:09.1-T46)
1 2 Bagsværd Roklub VIII
  • Casper Girke Christensen(1)
0:09.3
(0:09.3-T45)
0:19.4
(0:10.1-T47)
0:28.3
(0:08.9-T47)
0:00.00
(0:09.1-T46)
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:19.7
(0:10.4-T58)
0:28.8
(0:09.1-T59)
0:00.00
(0:09.2-T52)
2 14 Bagsværd Roklub VI
  • Villads Jørgensen(1)
0:09.5
(0:09.5-T50)
0:19.8
(0:10.3-T58)
0:28.9
(0:09.1-T46)
0:00.00
(0:09.3-T45)
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
0:09.7
(0:09.7-T49)
0:21.3
(0:11.6-T47)
0:31
(0:09.7-T43)
0:00.00
(0:09.9-T43)
3 4 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
0:09.9
(0:09.9-T61)
0:20.5
(0:10.6-T62)
0:30.1
(0:09.6-T56)
0:00.00
(0:09.7-T62)
4 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Blomberg(1)
0:10.1
(0:10.1-T54)
0:21.2
(0:11.1-T54)
0:31.2
(0:10.0-T60)
0:00.00
(0:09.9-T55)
4 6 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
0:10.4
(0:10.4-T40)
0:21.8
(0:11.4-T47)
0:32.0
(0:10.2-T35)
0:00.00
(0:10.3-T35)
5 12 Helsingør Roklub I
  • Emil B Penter(1)
0:10.7
(0:10.7-T51)
0:21.7
(0:11.0-T49)
0:31.5
(0:09.8-T55)
0:00.00
(0:10.2-T53)
5 15 Rødvig Roklub II
  • Kevin Joensen, (1)
0:10.5
(0:10.5-T46)
0:22.2
(0:11.7-T46)
0:32.1
(0:09.9-T36)
0:00.00
(0:10.3-T41)
6 5 Bagsværd Roklub V
  • Thøger Bjerg(1)
0:12.3
(0:12.3-T44)
0:25.9
(0:13.6-T48)
0:37.7
(0:11.8-T46)
0:00.00
(0:11.8-T46)
6 13 Helsingør Roklub II
  • Bertram Penter(1)
0:13.0
(0:13.0-T46)
0:27.5
(0:14.5-T46)
0:40.2
(0:12.7-T47)
0:00.00
(0:13.0-T51)
7 11 Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen(1)
0:12.9
(0:12.9-T42)
0:27.8
(0:14.9-T44)
0:40.5
(0:12.7-T38)
0:00.00
(0:13.1-T41)
8 8 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
0:14.2
(0:14.2-T38)
0:28.6
(0:14.4-T42)
0:41.6
(0:13.0-T41)
0:00.00
(0:13.9-T39)
147
U15 WErgo Piger Fitness Sprint 12-14 år 200 meter - 200m
2017-11-25 14:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:10.4
(0:10.4-T46)
0:19.2
(0:08.8-T41)
0:28.0
(0:08.8-T47)
0:00.00
(0:09.0-T40)
2 8 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
0:11.2
(0:11.2-T59)
0:20.7
(0:09.5-T57)
0:30.4
(0:09.7-T56)
0:00.00
(0:10.0-T54)
3 3 Rødvig Roklub II
  • Frederikke Munch (1)
0:11.4
(0:11.4-T53)
0:21.2
(0:09.8-T43)
0:31.2
(0:10.0-T48)
0:00.00
(0:10.7-T45)
4 6 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
0:11.5
(0:11.5-T52)
0:21.3
(0:09.8-T55)
0:31.8
(0:10.5-T52)
0:00.00
(0:11.0-T49)
5 2 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
0:11.7
(0:11.7-T41)
0:22.1
(0:10.4-T35)
0:32.6
(0:10.5-T34)
0:00.00
(0:10.8-T39)
6 7 Bagsværd Roklub IV
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
0:11.9
(0:11.9-T55)
0:22.2
(0:10.3-T53)
0:32.8
(0:10.6-T51)
0:00.00
(0:10.9-T55)
7 9 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
0:12.1
(0:12.1-T60)
0:22.4
(0:10.3-T58)
0:33.2
(0:10.8-T56)
0:00.00
(0:11.1-T60)
8 4 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
0:12.1
(0:12.1-T55)
0:22.7
(0:10.6-T45)
0:33.5
(0:10.8-T44)
0:00.00
(0:10.9-T49)
9 10 Bagsværd Roklub III
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:12.8
(0:12.8-T56)
0:24.0
(0:11.2-T37)
0:35.3
(0:11.3-T48)
0:00.00
(0:11.4-T47)
10 11 Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache(1)
0:13.4
(0:13.4-T40)
0:25.3
(0:11.9-T45)
0:37.4
(0:12.1-T40)
0:00.00
(0:12.5-T38)
11 5 Bagsværd Roklub II
  • Frida Elleberg Møller(1)
0:17.9
(0:17.9-T47)
0:31.6
(0:13.7-T44)
0:45.7
(0:14.1-T43)
0:00.00
(0:14.1-T43)
148
U17 MErgo Drenge Fitness Sprint 14-16 år 200 meter - 200m
2017-11-25 14:55
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
0:09.1
(0:09.1-T46)
0:17.1
(0:08.0-T45)
0:25.2
(0:08.1-T44)
0:00.00
(0:08.3-T44)
2 2 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:17.4
(0:07.9-T61)
0:25.5
(0:08.1-T66)
0:00.00
(0:08.6-T70)
3 3 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
0:09.7
(0:09.7-T49)
0:18.0
(0:08.3-T51)
0:26.2
(0:08.2-T51)
0:00.00
(0:08.4-T50)
4 6 Roskilde Roklub III
  • Simon Bruun Hubrechts(1)
0:09.9
(0:09.9-T49)
0:18.4
(0:08.5-T49)
0:27.0
(0:08.6-T49)
0:00.00
(0:08.7-T48)
5 1 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.6
(0:08.6-T56)
0:27.2
(0:08.6-T56)
0:00.00
(0:08.8-T55)
6 5 Køge Roklub I
  • Sune Rasmussen(1)
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.9
(0:08.9-T47)
0:27.8
(0:08.9-T54)
0:00.00
(0:09.3-T39)
149
U17 WErgo Piger Fitness Sprint 14-16 år 200 meter - 200m
2017-11-25 15:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 7 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:20.3
(0:09.4-T57)
0:29.8
(0:09.5-T50)
0:00.00
(0:09.9-T54)
2 8 Bagsværd Roklub III
  • Emma Braad Olesen(1)
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:20.8
(0:09.5-T51)
0:30.3
(0:09.5-T44)
0:00.00
(0:09.6-T50)
3 6 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
0:11.0
(0:11.0-T60)
0:20.6
(0:09.6-T50)
0:30.2
(0:09.6-T50)
0:00.00
(0:09.8-T49)
4 3 Bagsværd Roklub V
  • Marie Ramm(1)
0:11.2
(0:11.2-T48)
0:20.7
(0:09.5-T44)
0:30.3
(0:09.6-T44)
0:00.00
(0:09.9-T42)
4 4 Bagsværd Roklub VI
  • Matilde Hjorth(1)
0:11.1
(0:11.1-T54)
0:20.6
(0:09.5-T57)
0:30.2
(0:09.6-T56)
0:00.00
(0:09.9-T54)
6 11 Bagsværd Roklub IV
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
0:11.9
(0:11.9-T45)
0:22.1
(0:10.2-T47)
0:32.5
(0:10.4-T46)
0:00.00
(0:10.5-T40)
7 5 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
0:12.0
(0:12.0-T45)
0:22.3
(0:10.3-T47)
0:32.9
(0:10.6-T45)
0:00.00
(0:10.7-T50)
8 12 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
0:12.8
(0:12.8-T47)
0:24.2
(0:11.4-T42)
0:35.4
(0:11.2-T43)
0:00.00
(0:11.3-T43)
9 10 Rødvig Roklub I
  • Mathilde Joensen (1)
0:13.5
(0:13.5-T40)
0:25.1
(0:11.6-T47)
0:36.9
(0:11.8-T41)
0:00.00
(0:12.4-T39)
150
U19 MErgo Drenge Fitness Sprint 16-18 år 200 meter - 200m
2017-11-25 15:03
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Ringsted Roklub I
  • Matias Lang Sørensen(1)
0:08.6
(0:08.6-T62)
0:16.1
(0:07.5-T56)
0:23.8
(0:07.7-T55)
0:00.00
(0:07.9-T53)
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:16.7
(0:07.7-T54)
0:24.6
(0:07.9-T53)
0:00.00
(0:08.1-T45)
3 3 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
0:09.1
(0:09.1-T59)
0:17.0
(0:07.9-T68)
0:25.3
(0:08.3-T65)
0:00.00
(0:08.8-T47)
151
U19 WErgo Piger Fitness Sprint 16-18 år 200 meter - 200m
2017-11-25 15:11
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0:10.7
(0:10.7-T45)
0:20.0
(0:09.3-T39)
0:29.3
(0:09.3-T39)
0:00.00
(0:09.4-T45)
2 5 Bagsværd Roklub
  • Agnete Jersild(1)
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:20.9
(0:09.6-T50)
0:30.7
(0:09.8-T55)
0:00.00
(0:10.0-T48)
3 1 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:22.4
(0:10.4-T46)
0:33.0
(0:10.6-T45)
0:00.00
(0:10.7-T45)
152
MErgo Herrer Fitness Sprint 200 meter - 200m
2017-11-25 15:07
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 UdenKlub I
  • Emil Jensen(1)
0:08.6
(0:08.6-T56)
0:15.9
(0:07.3-T66)
0:23.4
(0:07.5-T56)
0:00.00
(0:07.7-T55)
2 2 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
0:08.4
(0:08.4-T50)
0:15.8
(0:07.4-T40)
0:23.4
(0:07.6-T40)
0:00.00
(0:07.8-T39)
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Martin Schjerning(1)
0:08.7
(0:08.7-T55)
0:16.3
(0:07.6-T47)
0:24
(0:07.7-T47)
0:00.00
(0:07.9-T46)
4 3 Danske Studenters Roklub II
  • Andreas Sloth(1)
0:08.9
(0:08.9-T54)
0:16.6
(0:07.7-T55)
0:24.4
(0:07.8-T54)
0:00.00
(0:08.1-T44)
5 6 N.S. Roklub I
  • Søren Kristensen(1)
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:17.1
(0:08.1-T59)
0:25.2
(0:08.1-T67)
0:00.00
(0:08.2-T58)
6 1 Roklubben Furesø I
  • Lars Wallin(1)
0:10.4
(0:10.4-T46)
0:18.9
(0:08.5-T42)
0:27.6
(0:08.7-T41)
0:00.00
(0:08.9-T47)
7 5 Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen(1)
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:20.3
(0:09.4-T51)
0:30.2
(0:09.9-T49)
0:00.00
(0:10.0-T48)
153
WErgo Damer Fitness Sprint 200 meter - 200m
2017-11-25 15:11
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Roforeningen KVIK II
  • Anne Dsane Andersen(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.6
(0:08.2-T51)
0:26.0
(0:08.4-T50)
0:00.00
(0:08.7-T55)
2 5 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
0:10.3
(0:10.3-T53)
0:18.9
(0:08.6-T56)
0:27.7
(0:08.8-T55)
0:00.00
(0:09.0-T53)
3 1 Roforeningen KVIK III
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
0:10.7
(0:10.7-T51)
0:19.8
(0:09.1-T46)
0:29
(0:09.2-T46)
0:00.00
(0:09.3-T45)
4 3 Danske Studenters Roklub III
  • Tanja Igland(1)
0:10.8
(0:10.8-T50)
0:19.9
(0:09.1-T46)
0:29.1
(0:09.2-T46)
0:00.00
(0:09.3-T45)
5 2 Danske Studenters Roklub IV
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
0:10.7
(0:10.7-T45)
0:19.9
(0:09.2-T52)
0:29.3
(0:09.4-T51)
0:00.00
(0:09.5-T50)
6 7 Danske Studenters Roklub II
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:20.3
(0:09.4-T57)
0:29.8
(0:09.5-T63)
0:00.00
(0:09.8-T55)
7 6 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:11.7
(0:11.7-T51)
0:21.7
(0:10.0-T42)
0:31.7
(0:10.0-T48)
0:00.00
(0:10.2-T47)
154
W/M 4-Stafet Stafet for klubhold, 4 x 500 meter - 2000m
2017-11-25 15:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Jeanette Emde Jensen(4)
1:51.2
(1:51.2-T40)
3:22.1
(1:30.9-T41)
5:18.6
(1:56.5-T36)
6:54.3
(1:35.7-T41)
2 6 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
  • Marianne Becker(3)
  • Astrid Haastrup(4)
2:07.8
(2:07.8-T31)
3:37.4
(1:29.6-T37)
5:23.1.0
(1:45.7-T44)
6:58.8
(1:35.7-T39)
3 5 Københavns Roklub I
  • Mads EDSBERG(1)
  • Dennis Petersen(2)
  • Rasmus Nielsen(3)
  • Niklas Grundt Hansen(4)
3:00.2
(3:00.2-T19)
4:22.8
(1:22.6-T39)
5:49.1.0
(1:26.3-T44)
7:13.8
(1:24.7-T47)
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Matilde Hjorth(4)
2:08.6
(2:08.6-T37)
3:56.3
(1:47.7-T43)
5:41.3
(1:45.0-T39)
7:19.3
(1:38.0-T43)
5 8 Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
  • Sigurd Hutnik(2)
  • Claus Solmer-Jørgensen(3)
  • Steffen Feddersen(4)
2:48.5
(2:48.5-T26)
4:19.8
(1:31.3-T44)
5:52.2
(1:32.4-T46)
7:21.6
(1:29.3-T40)
6 7 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
  • Andreas Nielsen(2)
  • Anne Ørsted(3)
  • Anna Frimann(4)
2:26.6
(2:26.6-T23)
4:15.7
(1:49.1.0-T33)
5:44.6
(1:28.9-T38)
7:28.2
(1:43.5-T35)
7 4 Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
  • Morten Thorving(2)
  • William Kjærgaard(3)
  • Lisa Petersen(4)
2:39.2
(2:39.2-T21)
4:20.3
(1:41.1.0-T36)
5:48.1.0
(1:27.8-T43)
7:35.2
(1:47.1.0-T41)