Resultater Sjællandske Mesterskaber 2019

102
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:30
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 Rødvig
  • Juliane Hoffmann Hansen (1)
109m211m
(102m)
302m
(91m)
392m
(90m)
2 Rødvig I
  • Josefine Munch(1)
81m171m
(90m)
261m
(90m)
347m
(86m)
103
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:30
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
112m225m
(113m)
334m
(109m)
450m
(116m)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:30
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
107m219m
(112m)
326m
(107m)
427m
(101m)
2 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
83m167m
(84m)
250m
(83m)
333m
(83m)
105
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:35
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
144m278m
(134m)
405m
(127m)
538m
(133m)
2 Sorø III
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
141m274m
(133m)
403m
(129m)
535m
(132m)
3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
138m275m
(137m)
404m
(129m)
528m
(124m)
4 Sorø I
  • Frederikke Aagaard(1)
130m255m
(125m)
371m
(116m)
487m
(116m)
5 Bagsværd II
  • Frida Elleberg Møller(1)
120m245m
(125m)
366m
(121m)
483m
(117m)
6 Sønderborg I
  • Kjestine Toft Hamberg(1)
126m250m
(124m)
367m
(117m)
480m
(113m)
7 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
119m238m
(119m)
357m
(119m)
470m
(113m)
8 Uden Klub I
  • Jóhanna J. Johansen(1)
103m208m
(105m)
313m
(105m)
414m
(101m)
106
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:35
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
131m260m
(129m)
389m
(129m)
521m
(132m)
2 Bagsværd II
  • Storm Genet(1)
134m268m
(134m)
389m
(121m)
510m
(121m)
3 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
122m248m
(126m)
370m
(122m)
487m
(117m)
107
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2019-11-23 10:40
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
257m510m
(253m)
757m
(247m)
995m
(238m)
2 Bagsværd I
  • Hannah Thrane(1)
256m492m
(236m)
717m
(225m)
946m
(229m)
3 Dragør I
  • Nathalie Bruun(1)
237m468m
(231m)
694m
(226m)
933m
(239m)
4 Sorø I
  • Malin Johansen(1)
264m475m
(211m)
696m
(221m)
909m
(213m)
108
U15 WErgo Piger U15 Ergo 3min 1. Afdeling
2019-11-23 10:45
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
206m403m
(197m)
597m
(194m)
794m
(197m)
2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
207m400m
(193m)
585m
(185m)
771m
(186m)
3 Sønderborg I
  • Line Engholm Jensen(1)
190m372m
(182m)
548m
(176m)
725m
(177m)
4 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
190m367m
(177m)
536m
(169m)
712m
(176m)
109
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2019-11-23 10:50
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
312m608m
(296m)
893m
(285m)
1174m
(281m)
2 KVIK I
  • Joachim Moi Romero(1)
286m569m
(283m)
855m
(286m)
1139m
(284m)
3 Bagsværd I
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
303m580m
(277m)
843m
(263m)
1105m
(262m)
4 KVIK III
  • Emil Thim Nielsen(1)
269m535m
(266m)
807m
(272m)
1090m
(283m)
5 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
280m544m
(264m)
804m
(260m)
1069m
(265m)
6 Roskilde I
  • Storm Phillipsen(1)
263m507m
(244m)
737m
(230m)
964m
(227m)
7 Bagsværd II
  • Jakob Lynbech(1)
241m475m
(234m)
698m
(223m)
923m
(225m)
8 KVIK II
  • Christian Dael Antonius(1)
240m469m
(229m)
679m
(210m)
897m
(218m)
9 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
262m524m
(262m)
775m
(251m)
841m
(66m)
110
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 3min 1. Afdeling
2019-11-23 10:55
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 Dragør II
  • Magnus Bang(1)
231m451m
(220m)
661m
(210m)
861m
(200m)
2 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
223m425m
(202m)
620m
(195m)
815m
(195m)
3 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
208m405m
(197m)
592m
(187m)
779m
(187m)
4 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
197m387m
(190m)
572m
(185m)
763m
(191m)
5 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
196m385m
(189m)
569m
(184m)
750m
(181m)
6 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
200m389m
(189m)
569m
(180m)
746m
(177m)
7 Roskilde II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
191m373m
(182m)
555m
(182m)
739m
(184m)
8 Bagsværd IV
  • Karl Heuer(1)
190m371m
(181m)
547m
(176m)
725m
(178m)
9 Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
197m375m
(178m)
538m
(163m)
695m
(157m)
10 Sorø
  • Emil Jelstrup(1)
192m357m
(165m)
522m
(165m)
691m
(169m)
11 Bagsværd II
  • Theis Wolfram(1)
177m344m
(167m)
509m
(165m)
679m
(170m)
12 Næstv. I
  • Christoffer Jeppesen Koppel(1)
170m322m
(152m)
468m
(146m)
618m
(150m)
111
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:43.7
(0:01.0)
112
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:33.2
(0:01.0)
2 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:52.2
(0:01.0)
3 Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:05.1
(0:01.0)
4 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:46.6
(0:02.0)
113
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:12
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 København I
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:56.9
(0:01.0)
2 Næstv. II
  • Aslak Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:29.3
(0:01.0)
3 KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:45.4
(0:01.0)
114
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:12
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Lyngby I
  • Christian Runge(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:58.5
(0:01.0)
2 Bagsværd I
  • Mads Rubin(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:15.0
(0:01.0)
3 Sønderborg I
  • Henrik Sørensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:19.2
(0:01.0)
4 København I
  • Villads Svane Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:29.2
(0:01.0)
5 Sorø II
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:30.9
(0:01.0)
6 Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:42.9
(0:01.0)
7 Roskilde I
  • William Windel Krogh(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:53.9
(0:01.0)
115
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:24
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:30.8
(0:01.0)
2 Roskilde II
  • Ingrid Bo Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:39.4
(0:01.0)
3 Bagsværd III
  • Nikoline Kroll(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:47.7
(0:01.0)
4 Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:48.6
(0:01.0)
5 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
8:03.7
(0:02.0)
6 KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:21.2
(0:02.0)
116
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:48
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:25.9
(0:01.0)
2 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:33.4
(0:01.0)
3 DSR III
  • Magnus Erik Timm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:29.5
(0:01.0)
4 Viking I
  • Aske Storm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:38.0
(0:01.0)
5 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:39.1
(0:01.0)
6 DSR II
  • Malthe Christiansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:43.5
(0:01.0)
7 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:46.7
(0:01.0)
8 KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:52.1
(0:01.0)
9 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:57.8
(0:01.0)
10 Sorø III
  • Peter Skou **(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:58.2
(0:01.0)
11 København I
  • Charlie McDonald**(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:58.5
(0:01.0)
12 DSR I
  • Christoffer Erik Timm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:03.5
(0:01.0)
13 KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:48.2
(0:02.0)
119
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:36
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:06.6
(0:01.0)
120
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:36
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:48.3
(0:01.0)
121
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Lea Rebecca Thyregod Halkier(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:12.5
(0:02.0)
125
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:52.3
(0:01.0)
2 DSR I
  • Tais Bjerregaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:54.7
(0:01.0)
126
Køn Ikke Angivet Ergo Køn Ikke Angivet Ergo 1000m A Finale
2019-11-23 12:37
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Ringsted I
  • Anne Mette Christiansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
3:53.7
(0:02.0)
2 Rødvig I
  • Anja Mainz(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
4:00.8
(0:02.0)
3 Køge R I
  • Heidi Lundgaard(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
4:30.2
(0:02.0)
126
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:26.9
(0:01.0)
2 Næstv. III
  • Morten Jørgensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:32.0
(0:01.0)
3 KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:32.1
(0:01.0)
4 Næstv. II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:39.5
(0:01.0)
5 Næstv. I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:41.6
(0:01.0)
129
U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:20
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 Bagsværd/Sorø
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
  • Sofie Steffensen(3)
  • Mejse Østergaard Nielsen(4)
16s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:39.2
(0:01.0)
7:55
2 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Jeppe Dolmer Nielsen(2)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(3)
  • Storm Genet(4)
8s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:58.1
(0:01.0)
8:06
3 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(2)
  • Storm Phillipsen(3)
  • William Windel Krogh(4)
30s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
8:01.3
(0:01.0)
8:31
4 Sorø
  • Dina Poulsen(1)
  • Frederikke Aagaard(2)
  • Emil Jelstrup(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:06.0
(0:01.0)
8:06
5 Bagsværd III
  • Hannah Thrane(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Theis Wolfram(4)
21s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:11.1
(0:01.0)
8:32
6 KVIK I
  • Joachim Moi Romero(1)
  • Christian Dael Antonius(2)
  • Emil Thim Nielsen(3)
  • Alexander Vilstrup Christensen(4)
58s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:11.5
(0:01.0)
9:10
7 Bagsværd/København I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Cecilia Kroll(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Josefine Freltoft(4)
10s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:16.4
(0:01.0)
8:26
130
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:15.0
(0:01.0)
2 Ringsted I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:49.4
(0:01.0)
3 Uden Klub I
  • Mette Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:54.5
(0:02.0)
132
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:52.8
(0:02.0)
2 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:56.9
(0:01.0)
133
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:50.3
(0:01.0)
138
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:21.8
(0:01.0)
2 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:30.4
(0:01.0)
3 Rødvig II
  • Michael Mainz(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:06.9
(0:01.0)
4 KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:45.2
(0:02.0)
139
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:35.3
(0:01.0)
2 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:54.8
(0:01.0)
140
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Team Wolfpack I
  • Peter Maack Groes(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:11.0
(0:01.0)
2 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
7:58.7
(0:01.0)
141
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:57
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:37.0
(0:01.0)
2 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:44.8
(0:01.0)
3 Viking I
  • Rene Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:52.7
(0:01.0)
4 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:01.0
(0:01.0)
5 Ringsted I
  • Kim Dahl Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:05.4
(0:01.0)
142
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:57
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:16.5
(0:01.0)
2 Maribo I
  • John Winther(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:34.5
(0:01.0)
145
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:57
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:39.4
(0:01.0)
2 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:23.1
(0:02.0)
146-a
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 13:35
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.9
(0:01.0)
2 Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.6
(0:01.0)
3 Sorø IV
  • Johannes Ebert(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:43.8
(0:01.0)
4 Bagsværd VI
  • Storm Genet(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.0
(0:01.0)
5 Bagsværd V
  • Aske Saltbæk(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.6
(0:01.0)
6 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.0
(0:01.0)
7 Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.8
(0:01.0)
8 Sorø
  • Emil Jelstrup(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:46.2
(0:01.0)
9 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:48.5
(0:01.0)
10 Bagsværd VII
  • Theis Wolfram(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:48.9
(0:02.0)
11 Næstv. I
  • Christoffer Jeppesen Koppel(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:51.0
(0:02.0)
12 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
1:10.0
(0:02.0)
146-b
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 13:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:34.6
(0:01.0)
2 KVIK I
  • Joachim Moi Romero(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.8
(0:01.0)
3 Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.0
(0:01.0)
4 KVIK III
  • Emil Thim Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.7
(0:01.0)
5 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.8
(0:01.0)
6 Bagsværd IV
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.0
(0:01.0)
7 Stevns IV
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.2
(0:01.0)
8 Bagsværd VIII
  • Jakob Lynbech(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:48.3
(0:01.0)
9 KVIK II
  • Christian Dael Antonius(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:51.4
(0:02.0)
147-a
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 13:45
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.1
(0:01.0)
2 Sorø III
  • Sofie Steffensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.3
(0:01.0)
3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.4
(0:01.0)
4 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:48.1
(0:01.0)
5 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:49.3
(0:02.0)
6 Rødvig II
  • Juliane Hoffmann Hansen (1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:55.7
(0:02.0)
7 Rødvig III
  • Josefine Munch(1)
0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
1:10.6
(0:02.0)
147-b
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 13:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Stevns II
  • Isabella Bache(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.8
(0:01.0)
2 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.8
(0:01.0)
3 Sorø V
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.9
(0:01.0)
4 Sorø I
  • Malin Johansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:44.0
(0:02.0)
5 Sorø IV
  • Dina Poulsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.5
(0:01.0)
6 Bagsværd II
  • Hannah Thrane(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.1
(0:01.0)
148
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 13:55
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.6
(0:01.0)
2 Næstv. II
  • Aslak Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.9
(0:01.0)
3 Bagsværd I
  • Mads Rubin(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.3
(0:01.0)
4 Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.4
(0:01.0)
5 KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.8
(0:01.0)
149
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Rødvig I
  • Julie Munch (1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.3
(0:01.0)
2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.5
(0:01.0)
3 Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.0
(0:01.0)
4 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:43.4
(0:01.0)
150
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:05
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Viking I
  • Aske Storm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.5
(0:01.0)
2 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.7
(0:01.0)
3 KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.8
(0:01.0)
151
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:15
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.6
(0:01.0)
2 Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.4
(0:01.0)
3 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.5
(0:01.0)
152
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Uden Klub I
  • Lasse Laage Christiansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:30.0
(0:01.0)
2 KVIK I
  • Carl Traff(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:30.4
(0:01.0)
3 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.1
(0:01.0)
4 Næstv. I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.7
(0:01.0)
5 KVIK II
  • Kelvin Yeung(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.3
(0:01.0)
6 Næstv. III
  • Morten Jørgensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.6
(0:01.0)
7 Rødvig II
  • Michael Mainz(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.5
(0:01.0)
8 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.5
(0:01.0)
9 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.6
(0:01.0)
10 Rødvig III
  • Tommy Knudsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.8
(0:01.0)
153
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 Uden Klub I
  • Mette Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.4
(0:01.0)
2 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.6
(0:01.0)
3 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.3
(0:01.0)
4 Køge R II
  • Mai-Britt Bille(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:42.5
(0:01.0)
5 Rødvig I
  • Anja Mainz(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.0
(0:01.0)
6 Køge R I
  • Heidi Lundgaard(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:48.1
(0:01.0)
154
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 14:35
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 Sorø II
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Jeanette Emde Jensen **(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
49s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:20.4
(0:01.0)
8:09
2 KVIK
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kelvin Yeung(2)
  • Carl Traff(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
73s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:21.7
(0:01.0)
8:35
3 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
  • Simone Sørensen(2)
  • Magnus Dollerup Madsen(3)
  • Ingrid Bo Andersen(4)
30s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:22.8
(0:01.0)
7:53
4 Sorø
  • Rasmus Lind(1)
  • Peter Skou **(2)
  • Jørgen Bay Simonsen(3)
  • Sebastian Faber Steffensen(4)
50s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:24.9
(0:01.0)
8:15
5 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
  • Kim Dahl Andersen(3)
  • Claus Solmer-Jørgensen(4)
76s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:29.4
(0:01.0)
8:45
6 Ringsted II
  • Anne Mette Christiansen(1)
  • Vibeke Rode(2)
  • Helle Silvestre(3)
  • Mette Mandrup Kjær(4)
0s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:34.8
(0:01.0)
7:35
7 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(4)
28s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:35.5
(0:01.0)
8:04
8 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
  • Lea Rebecca Thyregod Halkier(2)
  • Peter Maack Groes(3)
  • Tais Bjerregaard(4)
69s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:41.1
(0:01.0)
8:50
9 Næstv.
  • Christoffer Jeppesen Koppel(1)
  • Aslak Pedersen(2)
  • Anne Ørsted(3)
  • William Kjærgaard(4)
35s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
7:56.8
(0:01.0)
8:32