Resultater Sjællandske Mesterskaber 2020

https://regatta.time-team.nl/sj%C3%A6llandske/2020/results/events.php
På ergometertider.dk

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2020-11-28 09:15
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 KVIK I
  • Peter Weile(1)
3:21.8
(1:40.9)
6:47.4
(1:42.8)
10:11.5
(1:42.1.0)
13:35.3
(1:41.9)
16:56.6
(1:40.7)
20:09.6
(1:36.5)
2 Bagsværd II
  • Steen Nielbo(1)
3:24.3
(1:42.2)
6:47.6
(1:41.7)
10:10.7
(1:41.6)
13:34.2
(1:41.8)
16:56.4
(1:41.1.0)
20:12.7
(1:38.2)
3 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
3:25.8
(1:42.9)
6:55.0
(1:44.6)
10:26.6
(1:45.8)
14:00.1
(1:46.8)
17:33.2
(1:46.6)
21:07.9
(1:47.4)
4 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
3:40.0
(1:50.0)
7:25.5
(1:52.8)
11:10.2
(1:52.4)
14:56.0
(1:52.9)
18:42.1.0
(1:53.1.0)
22:23.2
(1:50.6)
5 Bagsværd III
  • Christina Rindom(1)
3:41.2
(1:50.6)
7:25.5
(1:52.2)
11:11.6
(1:53.1.0)
14:58.4
(1:53.4)
18:44.3
(1:53)
22:28.2
(1:52)
6 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:41.5
(1:50.8)
7:28.7
(1:53.6)
11:16.8
(1:54.1.0)
15:05.2
(1:54.2)
18:53.0
(1:53.9)
22:34.0
(1:50.5)
7 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
3:53.8
(1:56.9)
7:58.1
(2:02.2)
12:02.1
(2:02.0)
16:06.2
(2:02.1.0)
20:09.5
(2:01.7)
24:05.4
(1:58)
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-11-28 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
180m350m
(170m)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-11-28 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
186m374m
(188m)
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-11-28 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
195m382m
(187m)
2 Lyngby/KKL I
  • Karen Reimer(1)
193m382m
(189m)
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-11-28 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
249m493m
(244m)
2 Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen(1)
245m476m
(231m)
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-11-28 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
244m495m
(251m)
2 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
233m444m
(211m)
3 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
216m419m
(203m)
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-11-28 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
262m522m
(260m)
2 Køge R II
  • Oskar Lorek(1)
251m493m
(242m)
3 Bagsværd I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
237m470m
(233m)
4 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
239m468m
(229m)
5 Lyngby/KKL I
  • Johan Bach Sørensen(1)
236m467m
(231m)
6 Holstebro/KCHO II
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
190m374m
(184m)
7 Bagsværd II
  • Pilou Jürgensen(1)
142m275m
(133m)
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-11-28 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Silkeborg I
  • Marie Nørgaard(1)
262m511m
(249m)
754m
(243m)
2 København III
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
265m502m
(237m)
743m
(241m)
3 København I
  • Klara Bruun Felthaus(1)
247m460m
(213m)
684m
(224m)
4 København II
  • Lilje Alm(1)
229m425m
(196m)
629m
(204m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-11-28 10:20
Plac. # Navn 3:00
1 Silkeborg I
  • Magnus Ladegaard(1)
316m615m
(299m)
909m
(294m)
2 København II
  • Carl Hassan(1)
275m531m
(256m)
785m
(254m)
3 København I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
734m
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-11-28 10:40
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
283m546m
(263m)
797m
(251m)
2 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
281m518m
(237m)
741m
(223m)
3 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
242m467m
(225m)
683m
(216m)
4 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
239m457m
(218m)
671m
(214m)
5 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
220m438m
(218m)
670m
(232m)
6 Holstebro/KCHO II
  • Julie Højager(1)
220m436m
(216m)
649m
(213m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-11-28 10:40
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
308m601m
(293m)
879m
(278m)
2 København I
  • Woody Lori-Leth(1)
313m595m
(282m)
876m
(281m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
265m525m
(260m)
787m
(262m)
4 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
257m496m
(239m)
730m
(234m)
5 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
248m493m
(245m)
730m
(237m)
6 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
250m486m
(236m)
729m
(243m)
7 Sorø I
  • Philip Mandrup(1)
227m441m
(214m)
658m
(217m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2020-11-28 11:00
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
279m540m
(261m)
802m
(262m)
1062m
(260m)
2 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
283m542m
(259m)
793m
(251m)
1044m
(251m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
262m511m
(249m)
755m
(244m)
1001m
(246m)
4 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
252m500m
(248m)
746m
(246m)
997m
(251m)
5 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
242m481m
(239m)
724m
(243m)
978m
(254m)
6 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
255m499m
(244m)
732m
(233m)
973m
(241m)
7 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
253m491m
(238m)
724m
(233m)
961m
(237m)
8 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
246m482m
(236m)
715m
(233m)
959m
(244m)
9 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
241m460m
(219m)
672m
(212m)
885m
(213m)
10 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
244m475m
(231m)
682m
(207m)
885m
(203m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2020-11-28 11:00
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
284m548m
(264m)
803m
(255m)
1063m
(260m)
2 Sorø I
  • Malthe Lund Lynæs(1)
281m547m
(266m)
800m
(253m)
1061m
(261m)
3 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
270m523m
(253m)
776m
(253m)
1042m
(266m)
4 Holstebro/KCHO III
  • William Lemming(1)
260m515m
(255m)
765m
(250m)
1029m
(264m)
5 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
264m518m
(254m)
764m
(246m)
1015m
(251m)
6 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
263m513m
(250m)
759m
(246m)
1006m
(247m)
7 København I
  • Hector Carriero(1)
277m523m
(246m)
759m
(236m)
994m
(235m)
8 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
238m474m
(236m)
703m
(229m)
905m
(202m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 11:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:52.2
(1:59.3)
5:53.4
(2:01.2)
7:53.6
(2:00.2)
2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1:51.8
(1:51.8)
3:52.7
(2:00.9)
6:00.7
(2:08.0)
8:06.9
(2:06.2)
3 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:03.1
(2:03.1)
4:12.0
(2:08.9)
6:23.6
(2:11.6)
8:34.9
(2:11.3)
4 Køge R I
  • Maja Wolska(1)
2:00.0
(2:00.0)
4:13.9
(2:13.9)
6:28.5
(2:14.6)
8:38.8
(2:10.3)
5 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
2:08.3
(2:08.3)
4:30.5
(2:22.2)
6:56.6
(2:26.1.0)
9:15.6
(2:19.0)
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 11:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
1:49.7
(1:49.7)
3:43.6
(1:53.9)
5:36.7
(1:53.1)
7:28.1
(1:51.4)
2 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
1:54.7
(1:54.7)
3:54.0
(1:59.3)
5:52.7
(1:58.7)
7:46.6
(1:53.9)
3 Sorø I
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
1:53.9
(1:53.9)
3:51.7
(1:57.8)
5:51.6
(1:59.9)
7:52.4
(2:00.8)
4 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
1:52.6
(1:52.6)
3:54.0
(2:01.4)
5:57.4
(2:03.4)
8:00.6
(2:03.2)
5 Sorø IV
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:02.1
(2:02.1)
4:05.9
(2:03.8)
6:10.3
(2:04.4)
8:12.6
(2:02.3)
6 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:02.8
(2:02.8)
4:10.4
(2:07.6)
6:18.6
(2:08.2)
8:24.2
(2:05.6)
7 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
1:55.3
(1:55.3)
4:02.9
(2:07.6)
6:18.8
(2:15.9)
8:32.8
(2:14.0)
8 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
2:02.3
(2:02.3)
4:09.9
(2:07.6)
6:21.3
(2:11.4)
8:32.8
(2:11.5)
9 Sorø II
  • Elaina Bjørkman(1)
1:59.3
(1:59.3)
4:11.3
(2:12.0)
6:26.4
(2:15.1.0)
8:38.1
(2:11.7)
10 Roskilde I
  • Kathrine Jehrbo(1)
2:03.7
(2:03.7)
4:17.2
(2:13.5)
6:33.3
(2:16.1.0)
8:48.9
(2:15.6)
11 Odder II
  • Caroline Sejersen(1)
2:12.0
(2:12.0)
4:28.5
(2:16.5)
6:46.5
(2:18.0)
9:02.5
(2:16.0)
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
1:51.2
(1:51.2)
3:44.3
(1:53.1)
5:37.5
(1:53.2)
7:30.2
(1:52.7)
2 Bagsværd II
  • Lærke Vinneck Hansen(1)
1:54.6
(1:54.6)
3:53.8
(1:59.2)
5:53.5
(1:59.7)
7:50.8
(1:57.3)
3 Bagsværd III
  • Zoe Kaefer(1)
1:58.8
(1:58.8)
4:02.6
(2:03.8)
6:05.3
(2:02.7)
8:05.5
(2:00.2)
4 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:00.7
(2:00.7)
4:06.9
(2:06.2)
6:14.9
(2:08.0)
8:23.3
(2:08.4)
5 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
2:00.6
(2:00.6)
4:04.8
(2:04.2)
6:18.1
(2:13.3)
8:27.2
(2:09.1)
6 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
2:03.0
(2:03.0)
4:14.7
(2:11.7)
6:27.5
(2:12.8)
8:38.5
(2:11.0)
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:46.3
(1:46.3)
3:36.7
(1:50.4)
5:28.2
(1:51.5)
7:20.1
(1:51.9)
2 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:53.0
(1:53.0)
3:47.0
(1:54.0)
5:40.8
(1:53.8)
7:31.1
(1:50.3)
3 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:52.0
(1:52.0)
3:48.2
(1:56.2)
5:43.9
(1:55.7)
7:31.9
(1:48.0)
4 Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
1:53.7
(1:53.7)
3:52.1
(1:58.4)
5:52.0
(1:59.9)
7:51.1
(1:59.1)
5 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
1:57.4
(1:57.4)
4:03.1
(2:05.7)
6:10.2
(2:07.1)
8:11.4
(2:01.2)
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:45.5
(1:45.5)
3:37.4
(1:51.9)
5:30.3
(1:52.9)
7:21.1
(1:50.8)
2 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1:46.8
(1:46.8)
3:39.4
(1:52.6)
5:36.7
(1:57.3)
7:23.8
(1:47.1.0)
3 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
1:47.3
(1:47.3)
3:44.8
(1:57.5)
5:40.5
(1:55.7)
7:36.7
(1:56.2)
4 Bagsværd IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:48.2
(1:48.2)
3:43.7
(1:55.5)
5:41.6
(1:57.9)
7:37.8
(1:56.2)
5 Odder I
  • Thor Ølgaard(1)
1:56.7
(1:56.7)
3:53.5
(1:56.8)
5:49.3
(1:55.8)
7:40.0
(1:50.7)
6 Bagsværd V
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
1:51.6
(1:51.6)
3:48.4
(1:56.8)
5:46.7
(1:58.3)
7:42.2
(1:55.5)
7 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:52.1
(1:59.2)
5:49.1
(1:57.0)
7:44.8
(1:55.7)
8 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:57.1
(1:57.1)
3:57.4
(2:00.3)
5:56.0
(1:58.6)
7:47.7
(1:51.7)
9 Roskilde II
  • Esben Friis Thanning(1)
1:51.5
(1:51.5)
3:53.2
(2:01.7)
5:53.8
(2:00.6)
7:49.0
(1:55.2)
10 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
2:04.2
(2:04.2)
4:10.3
(2:06.1)
6:14.8
(2:04.5)
8:09.7
(1:54.9)
11 Bagsværd I
  • Erik Friedrichsen(1)
2:02.9
(2:02.9)
4:07.5
(2:04.6)
6:11.4
(2:03.9)
8:12.4
(2:01.0)
12 Bagsværd VI
  • Theis Wolfram(1)
2:05.0
(2:05.0)
4:15.8
(2:10.8)
6:28.1
(2:12.3)
8:39.5
(2:11.4)
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
1:37.4
(1:37.4)
3:17.7
(1:40.3)
4:57.6
(1:39.9)
6:32.1
(1:34.5)
2 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:23.1.0
(1:42.5)
5:05.8
(1:42.7)
6:43.9
(1:38.1.0)
3 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:23.1.0
(1:42.5)
5:08.4
(1:45.3)
6:55.4
(1:47.0)
4 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:44.7
(1:44.7)
3:30.9
(1:46.2)
5:15.2
(1:44.3)
6:58.6
(1:43.4)
5 Holstebro/KCHO II
  • Hjalte Westeraa(1)
1:43.1.0
(1:43.1.0)
3:29.4
(1:46.3)
5:15.7
(1:46.3)
6:59.0
(1:43.3)
6 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:27.9
(1:49.0)
5:19.4
(1:51.5)
7:10.9
(1:51.5)
7 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0)
3:32.8
(1:51.7)
5:26.9
(1:54.1)
7:21.3
(1:54.4)
8 Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:44.9
(1:56.2)
5:40.4
(1:55.5)
7:26.2
(1:45.8)
9 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
1:52.6
(1:52.6)
3:49.9
(1:57.3)
5:45.4
(1:55.5)
7:35.8
(1:50.4)
10 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:53.2
(1:53.2)
3:52.1
(1:58.9)
5:51.2
(1:59.1)
7:49.7
(1:58.5)
11 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
1:55.8
(1:55.8)
3:53.3
(1:57.5)
5:54.2
(2:00.9)
7:54.9
(2:00.7)
12 Roskilde I
  • Anders Lendal Holm(1)
1:57.9
(1:57.9)
4:02.9
(2:05.0)
6:10.4
(2:07.5)
8:15.3
(2:04.9)
13 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
2:04.0
(2:04.0)
4:09.9
(2:05.9)
6:15.0
(2:05.1)
8:19.3
(2:04.3)
14 Holstebro/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
2:04.3
(2:04.3)
4:14.2
(2:09.9)
6:26.3
(2:12.1.0)
8:35.2
(2:08.9)
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
1:34.9
(1:34.9)
3:10.7
(1:35.8)
4:45.1
(1:34.4)
6:19.3
(1:34.2)
2 Holstebro/KCHO III
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
1:35.5
(1:35.5)
3:13.3
(1:37.8)
4:51.8
(1:38.5)
6:28.0
(1:36.2)
3 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
1:37.1.0
(1:37.1.0)
3:15.9
(1:38.8)
4:55.6
(1:39.7)
6:32.5
(1:36.9)
4 Køge R I
  • Kasper Skovø Krejberg(1)
1:34.3
(1:34.3)
3:14.8
(1:40.5)
4:57.0
(1:42.2)
6:37.5
(1:40.5)
5 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0)
3:23.1.0
(1:43.0)
5:07.8
(1:44.7)
6:49.5
(1:41.7)
6 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:28.1
(1:45.7)
5:13.7
(1:45.6)
6:55.4
(1:41.7)
7 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:29.1
(1:46.2)
5:15.5
(1:46.4)
7:00.9
(1:45.4)
8 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:45.5
(1:45.5)
3:36.9
(1:51.4)
5:28.3
(1:51.4)
7:16.4
(1:48.1.0)
9 Roskilde I
  • William Windel Krogh(1)
1:43.1.0
(1:43.1.0)
3:35.7
(1:52.6)
5:29.5
(1:53.8)
7:21.0
(1:51.5)
10 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
1:45.8
(1:45.8)
3:41.6
(1:55.8)
5:40.4
(1:58.8)
7:36.2
(1:55.8)
11 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:52.2
(1:52.2)
3:48.5
(1:56.3)
5:45.3
(1:56.8)
7:37.8
(1:52.5)
12 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
1:52.0
(1:52.0)
3:52.9
(2:00.9)
5:53.6
(2:00.7)
7:47.2
(1:53.6)
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:33.3
(1:33.3)
3:13.4
(1:40.1.0)
4:54.8
(1:41.4)
6:34.8
(1:40.0)
2 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
1:35.6
(1:35.6)
3:17.2
(1:41.6)
4:58.6
(1:41.4)
6:37.6
(1:39.0)
3 Køge R I
  • Alexander Lwendo Sørensen(1)
1:33.5
(1:33.5)
3:14.9
(1:41.4)
4:58.2
(1:43.3)
6:40.4
(1:42.2)
4 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:20.4
(1:42.0)
5:01.8
(1:41.4)
6:40.5
(1:38.7)
5 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
1:42.3
(1:42.3)
3:26.9
(1:44.6)
5:11.6
(1:44.7)
6:53.5
(1:41.9)
6 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
1:41.2
(1:41.2)
3:26.2
(1:45.0)
5:12.9
(1:46.7)
6:57.2
(1:44.3)
7 Fredensborg I
  • Jacob Mannich(1)
1:45.4
(1:45.4)
3:37.0
(1:51.6)
5:31.2
(1:54.2)
7:28.1
(1:56.9)
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
1:46.8
(1:46.8)
3:39.3
(1:52.5)
5:31.6
(1:52.3)
7:18.5
(1:46.9)
2 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:36.4
(1:51.5)
5:31.5
(1:55.1)
7:27.7
(1:56.2)
3 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:54.6
(1:54.6)
3:53.2
(1:58.6)
5:54.6
(2:01.4)
7:54.8
(2:00.2)
4 Roskilde II
  • Laura Plæhn Poulsen(1)
1:56.8
(1:56.8)
3:59.8
(2:03.0)
6:07.0
(2:07.2)
8:11.9
(2:04.9)
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:53.4
(1:53.4)
3:49.3
(1:55.9)
5:44.8
(1:55.5)
7:37.4
(1:52.6)
2 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
1:54.7
(1:54.7)
3:51.9
(1:57.2)
5:51.6
(1:59.7)
7:49.9
(1:58.3)
3 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
1:55.1
(1:55.1)
3:54.7
(1:59.6)
5:58.4
(2:03.7)
8:01.2
(2:02.8)
125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
1:39.9
(1:39.9)
3:24.5
(1:44.6)
5:09.4
(1:44.9)
6:53.8
(1:44.4)
2 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:51.1.0
(1:51.1.0)
3:43.5
(1:52.4)
5:37.0
(1:53.5)
7:29.4
(1:52.4)
3 Aalborg I
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
1:53.1
(1:53.1)
3:47.7
(1:54.6)
5:41.8
(1:54.1)
7:33.1
(1:51.3)
4 ARA I
  • Christina Jensen(1)
1:54.3
(1:54.3)
3:49.7
(1:55.4)
5:46.1
(1:56.4)
7:41.3
(1:55.2)
5 Aalborg III
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
1:54.7
(1:54.7)
3:53.3
(1:58.6)
5:54.8
(2:01.5)
7:56.5
(2:01.7)
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg I
  • Line Thomsen(1)
2:02.8
(2:02.8)
4:06.7
(2:03.9)
6:12.7
(2:06.0)
8:19.3
(2:06.6)
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
1:35.2
(1:35.2)
3:11.9
(1:36.7)
4:47.7
(1:35.8)
6:19.9
(1:32.2)
2 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:31.7
(1:31.7)
3:08.6
(1:36.9)
4:47.8
(1:39.2)
6:26.5
(1:38.7)
3 Aalborg I
  • Mikkel Kallesøe(1)
1:33.3
(1:33.3)
3:12.4
(1:39.1.0)
4:54.1.0
(1:41.7)
6:33.2
(1:39.1.0)
4 Holstebro/KCHO III
  • Patrick Klestrup(1)
1:35.4
(1:35.4)
3:15.0
(1:39.6)
4:54.7
(1:39.7)
6:35.4
(1:40.7)
5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
1:35.4
(1:35.4)
3:17.3
(1:41.9)
5:00.6
(1:43.3)
6:41.6
(1:41.0)
6 Holstebro/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:22.8
(1:42.2)
5:05.6
(1:42.8)
6:45.5
(1:39.9)
7 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:39.1.0
(1:39.1.0)
3:21.6
(1:42.5)
5:05.6
(1:44.0)
6:46.7
(1:41.1.0)
8 Roskilde III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:22.9
(1:45.1.0)
5:09.3
(1:46.4)
6:49.5
(1:40.2)
9 Sorø III
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:22.9
(1:42.6)
5:07.3
(1:44.4)
6:55.4
(1:48.1.0)
10 Aalborg III
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:39.8
(1:39.8)
3:25.1.0
(1:45.3)
5:13.2
(1:48.1.0)
7:00.3
(1:47.1.0)
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
1:42.3
(1:42.3)
3:26.2
(1:43.9)
5:10.8
(1:44.6)
6:55.3
(1:44.5)
2 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:46.1.0
(1:46.1.0)
3:38.0
(1:51.9)
5:28.1
(1:50.1.0)
7:16.0
(1:47.9)
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
1:35.4
(1:35.4)
3:13.4
(1:38.0)
4:50.2
(1:36.8)
6:21.0
(1:30.8)
2 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:34.6
(1:34.6)
3:11.7
(1:37.1.0)
4:49.7
(1:38.0)
6:25.3
(1:35.6)
3 Aalborg IV
  • Thorbjørn Bue Petersen(1)
1:38.5
(1:38.5)
3:19.1.0
(1:40.6)
4:58.4
(1:39.3)
6:34.2
(1:35.8)
4 Kalundb I
  • Kåre Mattesen(1)
1:35.1.0
(1:35.1.0)
3:12.8
(1:37.7)
4:52.8
(1:40.0)
6:40.2
(1:47.4)
5 Aalborg III
  • Mikkel Paetau(1)
1:40.5
(1:40.5)
3:22.0
(1:41.5)
5:03.9
(1:41.9)
6:41.0
(1:37.1.0)
6 DSR III
  • Jakob Brix(1)
1:44.4
(1:44.4)
3:30.2
(1:45.8)
5:17.5
(1:47.3)
7:04.1
(1:46.6)
7 Aalborg
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:47.2
(1:47.2)
3:36.2
(1:49.0)
5:25.8
(1:49.6)
7:15.2
(1:49.4)
8 Nykøbing F I
  • Kim Petersen(1)
1:43.4
(1:43.4)
3:31.8
(1:48.4)
5:25.9
(1:54.1)
7:30.3
(2:04.4)
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-11-28 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:35.4
(1:35.4)
3:13.2
(1:37.8)
4:51.4
(1:38.2)
6:24.1
(1:32.7)
2 DSR I
  • Leif Førland Schill(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0)
3:29.0
(1:44.9)
5:13.3
(1:44.3)
6:55.7
(1:42.4)
3 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
1:43.6
(1:43.6)
3:28.3
(1:44.7)
5:13.4
(1:45.1.0)
6:58.1
(1:44.7)
4 DSR II
  • Amit Bar(1)
1:48.2
(1:48.2)
3:43.7
(1:55.5)
5:38.2
(1:54.5)
7:29.1
(1:50.9)
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 Aalborg I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:26.9
(1:44.0)
2 København II
  • Krista Doersch(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:33.5
(1:52.1)
3 København I
  • Alix Geroux(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:56.6
(2:07.0)
4 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
1:55.4
(1:55.4)
3:57.4
(2:02.0)
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:40.2
(1:40.2)
3:23.8
(1:43.6)
2 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
1:45.2
(1:45.2)
3:37.6
(1:52.4)
3 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
1:50.5
(1:50.5)
3:43.2
(1:52.7)
4 København III
  • Louise Gjelstrup(1)
1:49.7
(1:49.7)
3:49.7
(2:00.0)
5 København II
  • Stinne Grydehøj(1)
1:53.0
(1:53.0)
3:51.4
(1:58.4)
6 Nordslesvig I
  • Susanne Klages(1)
2:01.7
(2:01.7)
4:08.3
(2:06.6)
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
1:50.8
(1:50.8)
3:45.1.0
(1:54.3)
2 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
1:53.2
(1:53.2)
3:47.1.0
(1:53.9)
3 Furesø I
  • Mette Møller(1)
1:54.5
(1:54.5)
3:49.9
(1:55.4)
4 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
1:55.6
(1:55.6)
3:54.4
(1:58.8)
5 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:51.9
(1:51.9)
3:56.4
(2:04.5)
6 Middelfart I
  • Heidi Hermansen(1)
1:56.7
(1:56.7)
3:57.2
(2:00.5)
7 Næstv. I
  • Anita Duschek(1)
1:55.0
(1:55.0)
3:57.6
(2:02.6)
8 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
2:10.7
(2:10.7)
4:37.0
(2:26.3)
9 Nordslesvig I
  • Marion Boisen(1)
2:18.9
(2:18.9)
4:45.6
(2:26.7)
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:49.3
(1:49.3)
3:42.0
(1:52.7)
2 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:52.7
(1:52.7)
3:45.4
(1:52.7)
3 København I
  • Vibeke Skousen(1)
1:54.2
(1:54.2)
3:51.3
(1:57.1)
4 København
  • Bie Andersen(1)
1:56.7
(1:56.7)
3:52.9
(1:56.2)
5 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
1:54.1
(1:54.1)
3:57.1
(2:03.0)
6 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
1:58.3
(1:58.3)
4:01.1
(2:02.8)
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:50.6
(1:50.6)
3:48.7
(1:58.1)
2 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
2:06.6
(2:06.6)
4:14.9
(2:08.3)
3 Saxkjøbing I
  • Pia H Petersen(1)
2:11.0
(2:11.0)
4:49.4
(2:38.4)
138
60+LWErgo Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
139
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
2:00.1.0
(2:00.1.0)
3:59.2
(1:59.1)
141
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
1:32.0
(1:32.0)
3:06.2
(1:34.2)
2 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:32.7
(1:32.7)
3:06.4
(1:33.7)
3 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
1:31.2
(1:31.2)
3:10.2
(1:39.0)
4 Uden Klub I
  • Niklas Grundt Hansen(1)
1:34.1.0
(1:34.1.0)
3:11.3
(1:37.2)
5 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
1:36.6
(1:36.6)
3:20.7
(1:44.1.0)
6 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
1:40.9
(1:40.9)
3:22.6
(1:41.7)
142
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:37.3
(1:37.3)
3:16.4
(1:39.1.0)
143
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 KVIK I
  • Peter W Weile(1)
1:30.0
(1:30.0)
2:59.5
(1:29.5)
2 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:30.8
(1:30.8)
3:00.9
(1:30.1.0)
3 Bagsværd I
  • Carl Christiansen(1)
1:30.3
(1:30.3)
3:02.2
(1:31.9)
4 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:29.3
(1:29.3)
3:03.5
(1:34.2)
5 ASR II
  • Kasper Aagaard(1)
1:30.8
(1:30.8)
3:04.3
(1:33.5)
6 Roskilde I
  • Morten Sjørslev(1)
1:30.1.0
(1:30.1.0)
3:07.4
(1:37.3)
7 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
1:31.2
(1:31.2)
3:08.4
(1:37.2)
8 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:33.6
(1:33.6)
3:10.8
(1:37.2)
9 DSR I
  • Jack Ekman(1)
1:36.9
(1:36.9)
3:14.3
(1:37.4)
10 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
1:36.7
(1:36.7)
3:18.4
(1:41.7)
11 Rødvig II
  • Michael Mainz(1)
1:36.5
(1:36.5)
3:18.7
(1:42.2)
12 Næstv. I
  • Morten Thorving(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:23.6
(1:40.7)
13 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
1:41.9
(1:41.9)
3:24.3
(1:42.4)
14 Middelfart I
  • Mads Foged(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0)
3:39.4
(1:59.3)
15 Nordslesvig I
  • John Raschat(1)
1:47.7
(1:47.7)
3:43.7
(1:56.0)
144
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 15:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:31.1.0
(1:31.1.0)
3:06.8
(1:35.7)
145
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 15:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 Risskov I
  • Michael Lind(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:51.1.0
(2:03.3)
146
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 15:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
1:30.4
(1:30.4)
3:05.9
(1:35.5)
2 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
1:32.8
(1:32.8)
3:09.6
(1:36.8)
3 København I
  • Ivan Birch Lykholt(1)
1:34.8
(1:34.8)
3:11.8
(1:37.0)
4 Aarhus I
  • Morten Lindholm(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:12.0
(1:35.6)
5 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
1:35.2
(1:35.2)
3:13.2
(1:38.0)
6 Næstv. I
  • Steen Kjærgaard(1)
1:39.8
(1:39.8)
3:22.4
(1:42.6)
7 Rønne I
  • Kurt Jensen(1)
1:42.7
(1:42.7)
3:23.9
(1:41.2)
8 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
1:41.9
(1:41.9)
3:24.3
(1:42.4)
9 Middelfart I
  • René Hermansen(1)
1:41.9
(1:41.9)
3:25.1.0
(1:43.2)
10 Rønne I
  • Torben Vesth Hansen(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:25.2
(1:41.2)
11 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:25.5
(1:42.6)
12 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
1:43.4
(1:43.4)
3:27.0
(1:43.6)
13 Esbjerg I
  • Rune Øbo Birkholm-Clausen(1)
1:45.5
(1:45.5)
3:30.3
(1:44.8)
14 Risskov I
  • Claus Bus(1)
1:44.5
(1:44.5)
3:32.4
(1:47.9)
15 København II
  • Jesper Nielsen(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:32.5
(1:46.5)
16 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
1:58.6
(1:58.6)
4:02.3
(2:03.7)
147
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 15:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:13.0
(1:38.0)
2 Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
1:39.3
(1:39.3)
3:23.2
(1:43.9)
3 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
1:40.5
(1:40.5)
3:30.0
(1:49.5)
4 Middelfart I
  • Kaj Nissen(1)
1:43.5
(1:43.5)
3:31.2
(1:47.7)
5 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
1:49.7
(1:49.7)
3:38.5
(1:48.8)
6 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
1:49.0
(1:49.0)
3:46.0
(1:57.0)
7 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
1:52.2
(1:52.2)
3:49.9
(1:57.7)
8 København I
  • Thorsten Ramstrup(1)
1:57.1
(1:57.1)
3:56.8
(1:59.7)
148
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 15:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:27.9
(1:45.5)
2 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
1:44.4
(1:44.4)
3:29.0
(1:44.6)
3 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
1:46.6
(1:46.6)
3:33.3
(1:46.7)
149
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 15:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 Rønne I
  • Geert Olsen(1)
1:50.9
(1:50.9)
3:36.9
(1:46.0)
2 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0)
3:38.6
(1:50.5)
3 Nordslesvig II
  • Gerd Larsen(1)
2:04.7
(2:04.7)
4:11.9
(2:07.2)
150
70+LMErgo Masters Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70- år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2020-11-28 15:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp