Resultater Sorø Regattaen 2013

Master Køn ikke angivet - m 2. Afdeling
2013-07-07 16:25
Plac. # Navn Tid
1
  • Ida Christoffersen(1)
6:50.96
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-07-06 13:38
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub II
  • (1)
2:00.93
2 11 Sorø Roklub III
  • (1)
2:04.11
3 1 Bærum Roklubb I
  • Victor Damman(1)
2:05.22
4 10 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
2:08.79
5 3 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
2:11.16
6 14 Sarpsborg RK II
  • Diderick Skjønhaug(1)
2:17.79
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-07-06 13:34
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub IV
  • Thomas Knudsen(1)
2:06.22
2 2 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:12.10
3 15 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
2:21.39
4 5 Sorø Roklub IV
  • (1)
2:27.04
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 07:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bærum Roklubb I
  • Victor Damman(1)
0
2 3 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
0
3 2 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
0
4 5 Sorø Roklub IV
  • (1)
0
5 4 Strömstad Roddklubb I
  • Erik Christoffersen(1)
0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 07:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
0
2 11 Sorø Roklub III
  • (1)
0
3 8 Hadsund Roklub IV
  • Thomas Knudsen(1)
0
4 9 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-07-06 07:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub II
  • (1)
0
2 14 Sarpsborg RK II
  • Diderick Skjønhaug(1)
3 15 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
0
4 13 Sorø Roklub I
  • (1)
0
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2013-07-06 13:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
1
2 3 Moss Roklubb I
  • Maija Rekstad(1)
  • Hibaq Mohamed(2)
2
3 7 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
3
4 5 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
4
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m B Finale
2013-07-06 13:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
0
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
2:24.65
3 2 Hadsund Roklub III
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
2:30.65
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 07:42
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
0
2 3 Moss Roklubb I
  • Maija Rekstad(1)
  • Hibaq Mohamed(2)
0
3 2 Hadsund Roklub III
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
0
4 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
0
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 07:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
0
2 7 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
0
3 6 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
0
103
W8+ Alle Klasser - 1000m 1. Afdeling
2013-07-06 13:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Ulla Hvid (1), Ruth Köster (2), Elsebeth Nielsen (3), Jane Steensberg (4), Ingrid Petersen (5), Birgit Juel-Hansen (6), Annika Lindkvist (7), Merete Busk (8), Anders Lindblom (9)
104
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2013-07-06 13:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Fie Johansen(3)
  • Rebecca Busk(4)
6:52.10
2 2 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
7:10.20
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-06 14:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2013-07-06 14:19
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
5:53.85
2 16 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
6:00.50
3 1 Fredriksstad Roklub III
  • Simen Skjølsvold(1)
6:18.74
4 12 Roklubben Viking III
  • Jeppe Storm(1)
6:25.74
5 21 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
6:29.39
6 10 Fredriksstad Roklub I
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
6:49.05
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2013-07-06 14:14
Plac. # Navn Tid
1 15 Ormsund Roklub I
  • Nicolay Bjønness(1)
6:12.14
2 14 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
6:17.87
3 3 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
6:19.98
4 18 Fredriksstad Roklub II
  • Per Benske(1)
6:27.13
5 19 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
6:34.10
6 9 Roklubben Viking IV
  • Jesper Clausen(1)
7:19.19
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2013-07-06 14:09
Plac. # Navn Tid
1 4 Bærum Roklubb III
  • Andreas Erichsen(1)
0:00:00
2 11 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
0:11.20
3 13 Horsens II
  • Emil Thrue(1)
0:17.73
4 7 Bærum Roklubb II
  • Mattis Engelund Andersen(1)
0:26.08
5 20 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
0:32.28
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m D Finale
2013-07-06 14:04
Plac. # Navn Tid
1 17 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Nilsson(1)
6:52.23
2 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
6:55.52
3 22 Roklubben Viking I
  • Joachim Saltoft(1)
7:09.23
4 6 Horsens I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
8:04.25
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2013-07-06 07:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
0
2 1 Fredriksstad Roklub III
  • Simen Skjølsvold(1)
0
3 3 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
0
4 4 Bærum Roklubb III
  • Andreas Erichsen(1)
0
5 7 Bærum Roklubb II
  • Mattis Engelund Andersen(1)
0
6 6 Horsens I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2013-07-06 07:50
Plac. # Navn Tid
1 12 Roklubben Viking III
  • Jeppe Storm(1)
0
2 10 Fredriksstad Roklub I
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
0
3 9 Roklubben Viking IV
  • Jesper Clausen(1)
0
4 11 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
0
5 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2013-07-06 07:50
Plac. # Navn Tid
1 16 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
0
2 14 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
0
3 15 Ormsund Roklub I
  • Nicolay Bjønness(1)
0
4 13 Horsens II
  • Emil Thrue(1)
0
5 17 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Nilsson(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Indledende
2013-07-06 07:50
Plac. # Navn Tid
1 21 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
0
2 18 Fredriksstad Roklub II
  • Per Benske(1)
0
3 19 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
0
4 20 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
0
5 22 Roklubben Viking I
  • Joachim Saltoft(1)
0
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2013-07-06 14:29
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
6:04.21
2 9 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
6:14.52
3 7 Mölndals Roddklubb
  • Karin Sundberg(1)
  • Sofia Wallin(2)
6:26.04
4 6 Hadsund Roklub
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
6:33.18
5 3 Christiania Rodklub
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Mone Marie Fyrand(2)
6:38.25
6 2 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Synnøve Gillebo Foss(2)
6:56.44
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2013-07-06 08:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
0
2 3 Christiania Rodklub
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Mone Marie Fyrand(2)
0
3 2 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Synnøve Gillebo Foss(2)
0
4 1 Christiania Rodklub 2
  • Aurora Olsen Juklestad(1)
  • Josefine Maire Lindstrom(2)
0
5 5 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Simone Sørensen(2)
0
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2013-07-06 08:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
0
2 7 Mölndals Roddklubb
  • Karin Sundberg(1)
  • Sofia Wallin(2)
0
3 6 Hadsund Roklub
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
0
4 8 Holstebro Roklub II
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Mie Andersen(2)
0
5 10 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
  • Sara Seip(2)
0
108
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-06 15:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Kungälv II
  • Edvin Öhman(1)
2:33.02
2 6 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
2:35.15
3 9 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
2:53.08
4 8 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
3:18.25
108
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-06 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
2:28.92
2 1 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
2:39.33
3 2 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Gamlén(1)
3:03.87
4 4 Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad(1)
3:12.95
109
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-06 15:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
  • Annie Nyman(2)
2:14.88
2 1 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
2:34.25
3 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Luna Jørgensen(2)
2:46.82
110
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2013-07-06 15:16
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Nina Hollensen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:57.94
2 4 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Iben Østergaard(2)
8:02.56
3 1 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Sara Nissen(2)
8:13.53
4 2 Christiania Rodklub I
  • Martha Helgeland(1)
  • Andrea Adamsson(2)
8:41.67
111
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2013-07-06 15:22
Plac. # Navn Tid
1 5 Christiania Rodklub/Sarpsborg RK I
  • Frederic Skjønhaug(1)
  • Nicolai Astrup Wiik(2)
7:11.71
2 11 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Jens Holm(2)
7:23.86
3 1 Bærum Roklubb I
  • Jørgen Nilsson(1)
  • Henrik Hauge(2)
7:24.65
4 10 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Simon Sørensen(2)
7:28.19
5 8 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
7:30.84
6 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
8:22.32
111
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 08:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Christiania Rodklub/Sarpsborg RK I
  • Frederic Skjønhaug(1)
  • Nicolai Astrup Wiik(2)
0
2 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
0
3 1 Bærum Roklubb I
  • Jørgen Nilsson(1)
  • Henrik Hauge(2)
0
4 2 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
0
111
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 08:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
0
2 10 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Simon Sørensen(2)
0
3 11 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Jens Holm(2)
0
4 9 Skovshoved Roklub I
  • Torsten Meldgaard Madsen(1)
  • Jesper Skavin(2)
0
112
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2013-07-06 15:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
7:00.14
2 11 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
7:06.55
3 5 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Arne Hadler-Olsen(1)
  • Audun Grepperud(2)
7:26.87
4 4 Fana Roklubb/Os Roklubb I
  • Mattias Nikolai Haugland(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
7:28.35
5 10 Fredriksstad Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Benske(2)
7:34.13
112
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 08:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
0
2 5 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Arne Hadler-Olsen(1)
  • Audun Grepperud(2)
0
3 4 Fana Roklubb/Os Roklubb I
  • Mattias Nikolai Haugland(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
0
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Anders Bottke(2)
0
112
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 08:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
0
2 10 Fredriksstad Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Benske(2)
0
3 8 Moss Roklubb III
  • Tore Wæhre(1)
  • Mathias Stabel(2)
0
4 9 Moss Roklubb II
  • Edvard Nitter(1)
  • Kristian Gurrik(2)
0
113
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2013-07-06 15:34
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Mads Petersen(2)
7:25.74
2 4 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
7:32.79
3 3 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:59.73
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
8:05.63
114
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
8:43.90
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
8:53.26
3 7 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
9:02.02
4 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
9:12.22
5 4 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
9:26.07
114
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
0
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
0
3 4 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
0
4 2 Roskilde Roklub I
  • Christine Borch Serritslev(1)
0
114
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
0
2 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
0
3 8 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
0
115
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2013-07-06 15:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
1:52.31
2 2 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Sander Bach(cox)
1:56.87
3 1 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
  • Max Jensen(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Mikkel Jensen(4)
  • Ida Blomstrand(cox)
2:05.42
115
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m B Finale
2013-07-06 15:52
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
  • Christian Carlsen(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
  • Mie Andersen(cox)
1:51.85
2 4 Kraftcenter Odense II
  • Louise Møller Lorentsen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Laust Zwisler(4)
  • Malte Rusbjerg(cox)
1:53.77
3 6 Moss Roklubb II
  • Alfred Eliassen(1)
  • Lars Benske(2)
  • Hibaq Mohamed(3)
  • Maija Rekstad(4)
  • Ingen Cox(cox)
2:05.55
116
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2013-07-06 15:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Bærum Roklubb/Ormsund Roklub II
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
  • Jordan Hamilton(3)
  • Andreas Erichsen(4)
5:17.55
2 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Mathias Martin Nielsen(2)
  • Søren Baastrup(3)
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(4)
5:28.69
3 1 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
  • Einar Solbakken(3)
  • Tord Oscar Magnusson(4)
5:39.77
4 3 Drammen Roklubb I
  • Brage Sterkeby Hole(1)
  • Bjørnar Leirset(2)
  • Sigurd Edvardsen(3)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(4)
5:45.33
117
M4X Åben Mænd 4X - 2000m 1. Afdeling
2013-07-06 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Rocenter Aarhus II
  • Dan Holden Rasmussen(1)
8:02.56
2 5 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
8:05.46
3 4 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
8:18.12
4 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
8:28.84
5 1 Sarpsborg RK II
  • Jens Holm(1)
8:37.95
118
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
0
2 4 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
0
3 1 Sarpsborg RK II
  • Jens Holm(1)
4 6 Rocenter Aarhus I
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
0
118
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Rocenter Aarhus II
  • Dan Holden Rasmussen(1)
0
2 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
3 7 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
0
119
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:08
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
7:49.96
2 3 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:54.79
3 13 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
8:01.56
4 2 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
8:09.64
5 12 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
8:36.10
6 8 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
8:49.46
119
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
0
2 3 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
0
3 1 Sarpsborg RK II
  • Ole Holm(1)
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
5 6 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
0
119
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
2 8 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
0
3 10 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
0
4 9 Christiania Rodklub I
  • Tord Meyer(1)
0
119
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2013-07-06 09:20
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
0
2 12 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
0
3 11 Rocenter Aarhus I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
4 14 Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen(1)
0
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:14
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:52.53
2 3 Rocenter Aarhus I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Charlotte Thor(2)
8:29.74
3 4 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
  • Mette Merrild Karer(2)
8:58.70
4 2 Vordingborg Roklub I
  • Ida Jørgensen(1)
  • Naninna Hansen(2)
10:31.22
121
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2013-07-06 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
  • Maria Dixen Nielsen(2)
  • Gry Nikolajsen(3)
  • Ida Petersen(4)
6:00.15
2 2 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Aurora Olsen Juklestad(2)
  • Josefine Maire Lindstrom(3)
  • Mone Marie Fyrand(4)
6:29.43
122
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2013-07-06 16:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
  • Klara Christensen(3)
  • Astrid Brehmer(4)
  • (cox)
2:02.65
2 1 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Thea Bach Stegger(cox)
2:06.73
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense II
  • Christina Juhl Johansen(1)
8:45.71
2 7 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
8:52.34
3 4 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
9:03.53
4 3 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
9:14.65
5 9 Moss Roklubb I
  • Anette Sneis(1)
9:23.83
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense II
  • Christina Juhl Johansen(1)
0
2 3 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
0
3 4 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
0
4 5 Lyngby Roklub III
  • Mârit Tamm(1)
0
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
2 9 Moss Roklubb I
  • Anette Sneis(1)
0
3 6 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
0
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
7:50.18
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
8:26.40
3 11 Uppsala Akademiska RS I
  • Anders Backéus(1)
7:57.00
4 10 Kraftcenter Odense I
  • Oliver Kiehn(1)
8:01.95
5 1 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
8:04.89
6 15 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
8:19.42
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
0
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
0
3 4 Drammen Roklubb I
  • Simen Moe Johnsen(1)
0
4 2 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
5 3 Bærum Roklubb I
  • Henrik Hauge(1)
0
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
2 10 Kraftcenter Odense I
  • Oliver Kiehn(1)
0
3 8 Lyngby Roklub III
  • Tim Antonie-Hansen(1)
0
4 7 Haderslev Roklub I
  • Sebastian Strauss(1)
0
5 9 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
0
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2013-07-06 09:45
Plac. # Navn Tid
1 11 Uppsala Akademiska RS I
  • Anders Backéus(1)
0
2 15 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
0
3 13 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen(1)
4 14 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
5 12 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
0
125
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m 1. Afdeling
2013-07-06 16:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
126
Master W4X/4- Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2013-07-06 16:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V./Gießener RC Hassia/Nordslesvigsk Roklub I
  • Susan Arndt(1)
  • Britta Hirschauer(2)
  • Ulf Beck(3)
  • Ernst Pawlowsky(4)
Start:37s 4:10.24
2 1 Sorø Roklub II
  • Merete Busk(1)
  • (2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Ingrid Petersen(4)
Start:0s 4:14.07
3 3 Fredensborg Roklub I
  • Ulla Poulsen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Sanne Poulin(3)
  • Bettina Cervin(4)
Start:20s 4:18.11
4 2 Sorø Roklub I
  • Gitte Niven(1)
  • Laila Hjorth(2)
  • Bonnie Noer(3)
  • Elsebeth Nielsen(4)
Start:10s 4:24.42
5 5 Københavns Roklub I
  • Jeanette Ørnvang(1)
  • Marie T. Staal(2)
  • Betina Holck(3)
  • Stine Andersen(4)
Start:30s 4:44.78
127
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:52
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Moss Roklubb I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Edvard Nitter(2)
  • Nils Benske(3)
  • Vemund Kallevik(4)
Start:60s 6:54.86
2 3 Fana Roklubb/Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Petter Bang-Andreasen(1)
  • Mattias Nikolai Haugland(2)
  • Arne Hadler-Olsen(3)
  • Audun Grepperud(4)
Start:60s 6:58.82
3 1 Moss Roklubb II
  • Tore Wæhre(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Kristian Gurrik(3)
  • Benjamin Hansen(4)
Start:60s 7:18.39
128
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2013-07-06 16:52
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Mads Yding(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
6:46.87
2 5 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(4)
6:53.81
129
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2013-07-06 17:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
  • Nina Byriel Kronborg(3)
  • Rikke C Nielsen(4)
7:18.45
2 2 Christiania Rodklub/Moss Roklubb/Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
  • Andrea Adamsson(2)
  • Martha Helgeland(3)
  • Anette Sneis(4)
7:52.73
130
Master M4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2013-07-06 17:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Peter Skov(2)
  • John Grunwald(3)
  • Stig Rasmussen(4)
Start:0s 3:57.56
2 4 Fredericia Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub/Strib Ro- og Kajakklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
  • Glenn Frank(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Ole Haaning Thomsen(4)
Start:30s 4:03.56
3 3 Roskilde Roklub II
  • Knud Jensen(1)
  • Søren Anthonsen(2)
  • Thomas Lynderup(3)
  • Sven Lyster(4)
Start:20s 4:16.51
4 5 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Ole Præst Larsen(3)
  • Bo Jystrup(4)
Start:34s 4:31.03
5 2 Køge Roklub I
  • Kai Christensen(1)
  • Jan Muller(2)
  • Jørgen Dahl(3)
  • John Nielsen(4)
Start:20s 4:53.24
130
Master M4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 2. Afdeling
2013-07-06 17:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Kungälv I
  • Peter Nyman(1)
  • Joachim Brischewski(2)
  • Jan Andersson(3)
  • Christer Corneliusson(4)
Start:5s 3:33.39
2 6 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Poul Erik Echardt(1)
  • Søren Heinrichsen(2)
  • Emil Heinrichsen(3)
  • Svend Aage Nielsen(4)
Start:0s 3:35.95
3 7 Ormsund Roklub I
  • Jan Giltvedt(1)
  • Per Giltvedt(2)
  • Zbigniew Andruszkiewicz(3)
  • Nils Jørgen Bjønness(4)
Start:0s 3:36.53
4 8 Roklubben Furesø III
  • Jane Hagan(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mette Møller(4)
Start:4s 3:40.56
5 10 Malmö Roddklubb I
  • Jan Andersson(1)
  • Håkan Christensson(2)
  • Thomas Barge(3)
  • Per Ekström(4)
Start:5s 3:55.31
130
Master M4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 3. Afdeling
2013-07-06 17:14
Plac. # Navn Tid
1 13 Lemvig Roklub/Sorø Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
  • (3)
  • Lars Bo Andersen(4)
Start:0s 3:17.68
2 11 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
  • Bo Vilhelmsen(3)
  • Bjarne Hjorth(4)
Start:0s 3:18.56
3 12 Sorø Roklub I
  • Peder Lillelund(1)
  • Leif Hansen(2)
  • (3)
  • Gert Iversen(4)
Start:0s 3:30.40
4 14 Odense Roklub I
  • Peder Kjeldgaard(1)
  • John Schwarz(2)
  • Mikkel Skou Pedersen(3)
  • Jens Ole Christensen(4)
Start:5s 3:44.34
5 15 Næstved Roklub I
  • Andreas Rasmussen(1)
  • Andreas Nielsen(2)
  • Morten Frimann(3)
  • Morten Thorving(4)
Start:10s 3:45.15
131
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-06 17:22
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kungälv I
Hannes Hård af Segerstad (1), Daniel Aronsson (2)
132
U12 W1X Junior u. 12 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-06 17:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
2:24.13
2 1 Kungälv II
  • Annie Nyman(1)
2:28.38
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
2:30.25
4 4 Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson(1)
3:01.41
5 3 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
3:13.28
132
U12 W1X Junior u. 12 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-06 17:26
Plac. # Navn Tid
1 6 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
2:41.72
2 7 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
2:45.42
3 8 Roklubben Stevns II
  • Luna Jørgensen(1)
2:57.21
4 9 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
3:20.79
133
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m A Finale
2013-07-06 17:42
Plac. # Navn Tid
1 4 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
1:50.68
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
1:51.52
3 12 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
1:52.17
4 9 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
1:55.43
5 13 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
1:57.53
6 15 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
1:59.91
133
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m B Finale
2013-07-06 17:38
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
1:57.42
2 1 Fredriksstad Roklub I
  • Didrik Skjønhaug(1)
  • Lars Benske(2)
2:05.47
3 7 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
2:08.84
4 18 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
2:09.57
5 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Johann Lassen(1)
  • Max Possiel(2)
2:12.07
6 3 Kungälv II
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
2:27.74
133
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m C Finale
2013-07-06 17:34
Plac. # Navn Tid
1 2 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Gustav Gamlén(1)
  • Oliver Wenngren(2)
2:27.95
2 11 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
  • Victor Damman(2)
2:06.85
3 8 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
2:07.44
4 14 Vordingborg Roklub I
  • Mads Olsen(1)
  • Lau Blytt Haubro(2)
2:16.51
5 6 Hadsund Roklub IV
  • Max Jensen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
2:25.13
6 16 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
2:54.80
133
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
0
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
0
3 1 Fredriksstad Roklub I
  • Didrik Skjønhaug(1)
  • Lars Benske(2)
0
4 3 Kungälv II
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
5 2 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Gustav Gamlén(1)
  • Oliver Wenngren(2)
6 6 Hadsund Roklub IV
  • Max Jensen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
0
133
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
0
2 9 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
0
3 10 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
0
4 7 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
0
5 8 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
0
6 11 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
  • Victor Damman(2)
0
133
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2013-07-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 15 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
0
2 13 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
0
3 18 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
0
4 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Johann Lassen(1)
  • Max Possiel(2)
0
5 14 Vordingborg Roklub I
  • Mads Olsen(1)
  • Lau Blytt Haubro(2)
6 16 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
0
134
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2013-07-06 17:54
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
2:04.85
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2:07.80
3 12 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
2:12.20
4 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
2:13.73
5 3 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
2:30.33
134
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m B Finale
2013-07-06 17:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
2:15.47
2 7 Sorø Roklub III
  • Astrid Brehmer(1)
2:22.56
3 13 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
2:26.36
4 5 Sorø Roklub I
  • (1)
2:26.93
5 2 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
2:37.75
134
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m C Finale
2013-07-06 17:46
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub II
  • (1)
2:25.31
2 4 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
2:38.12
3 14 Hadsund Roklub V
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
3:02.90
134
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 10:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0
2 3 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
0
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
0
4 2 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
0
5 4 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
0
134
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 10:12
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
0
2 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
0
3 6 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
0
4 7 Sorø Roklub III
  • Astrid Brehmer(1)
0
5 10 Sorø Roklub II
  • (1)
0
134
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2013-07-06 10:12
Plac. # Navn Tid
1 12 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
0
2 15 Hadsund Roklub IV
  • Thea Bach Stegger(1)
0
3 13 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
0
4 14 Hadsund Roklub V
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2013-07-06 18:08
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
5:19.56
2 2 Kungälv/Strömstad Roddklubb I
  • Simon Henkow(1)
  • Johan Jensen(2)
5:31.60
3 13 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
5:43.43
4 6 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
  • Andreas Erichsen(2)
5:48.81
5 3 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
5:57.22
6 9 Roklubben Viking II
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
5:59.40
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m C Finale
2013-07-06 17:58
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredriksstad Roklub II
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
  • Per Benske(2)
5:47.67
2 7 Drammen Roklubb I
  • Sigurd Edvardsen(1)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(2)
6:10.54
3 10 Roklubben Ægir I
  • Kristoffer Elkjær(1)
  • Rasmus Hoffmann Jørgensen(2)
6:52.69
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2013-07-06 10:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Kungälv/Strömstad Roddklubb I
  • Simon Henkow(1)
  • Johan Jensen(2)
0
2 3 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
0
3 1 Fredriksstad Roklub I
  • Einar Solbakken(1)
  • Simen Skjølsvold(2)
0
4 4 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
  • Peter Torp Eklund(2)
0
5 5 Fredriksstad Roklub II
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
  • Per Benske(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2013-07-06 10:24
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Viking II
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
0
2 6 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
  • Andreas Erichsen(2)
0
3 8 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
0
4 7 Drammen Roklubb I
  • Sigurd Edvardsen(1)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2013-07-06 10:24
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
0
2 13 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
0
3 12 Roklubben Viking I
  • Joachim Saltoft(1)
  • Christer Vad(2)
0
4 10 Roklubben Ægir I
  • Kristoffer Elkjær(1)
  • Rasmus Hoffmann Jørgensen(2)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2013-07-06 18:23
Plac. # Navn Tid
1 6 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
7:06.38
2 3 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
6:43.08
3 8 Holstebro Roklub III
  • Ida Petersen(1)
6:48.84
4 10 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
6:55.75
5 16 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
6:56.35
6 14 Strömstad Roddklubb I
  • Ida Christoffersen(1)
6:59.88
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2013-07-06 18:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
7:06.37
2 1 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
7:42.90
3 15 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
6:58.81
4 18 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
7:04.07
5 12 Københavns Roklub III
  • Natacha Bergmann(1)
7:24.65
6 11 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
7:30.62
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m C Finale
2013-07-06 18:13
Plac. # Navn Tid
1 17 Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin(1)
7:14.44
2 5 Holstebro Roklub IV
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
7:27.16
3 19 Roskilde Roklub II
  • Freja Krüger(1)
7:53.64
4 13 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
8:22.49
5 7 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
8:35.88
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2013-07-06 10:39
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
0
2 6 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
0
3 2 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
0
4 1 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
0
5 5 Holstebro Roklub IV
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
0
6 4 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2013-07-06 10:39
Plac. # Navn Tid
1 10 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
0
2 8 Holstebro Roklub III
  • Ida Petersen(1)
0
3 11 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
0
4 12 Københavns Roklub III
  • Natacha Bergmann(1)
0
5 7 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
0
6 13 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 3. Indledende
2013-07-06 10:39
Plac. # Navn Tid
1 16 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
0
2 14 Strömstad Roddklubb I
  • Ida Christoffersen(1)
0
3 15 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
0
4 18 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
0
5 17 Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin(1)
0
6 19 Roskilde Roklub II
  • Freja Krüger(1)
0
137
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2013-07-06 18:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
  • Uffe Søgaard(3)
  • Peter Lindblom(4)
  • Peder Lillelund(5)
  • Gert Iversen(6)
  • Marius Vaitiekus(7)
  • Leif Hansen(8)
  • Anders Lindblom(cox)
3:20.16
2 1 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub II
  • Christian Danmark(1)
  • Lise Kronborg(2)
  • Lennart Vestergaard(3)
  • Michael Blomstrand(4)
  • Peter Rytter Munk(5)
  • Simon Sørensen(6)
  • Sebastian A.F. Thomassen(7)
  • N N(8)
  • Mikkel Jensen(cox)
3:31.93
3 3 Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
  • Edvard Nitter(1)
  • Thomas Furuvarp(2)
  • Nils Benske(3)
  • Vemund Kallevik(4)
  • Tore Wæhre(5)
  • Mathias Stabel(6)
  • Kristian Gurrik(7)
  • Benjamin Hansen(8)
  • Diderik Skjønhaug(cox)
3:43.77
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-07-06 14:52
Plac. # Navn Tid
1 19 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
2:03.10
2 27 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
2:04.75
3 21 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
2:07.23
4 5 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
2:12.54
5 14 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
2:14.68
6 3 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
2:17.93
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-07-06 14:48
Plac. # Navn Tid
1 20 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
2:09.11
2 25 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
2:11.43
3 30 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
2:13.38
4 12 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
2:21.65
5 2 Kraftcenter Odense III
  • David Lønholm Shekufa(1)
2:23.64
6 9 Vordingborg Roklub I
  • Lau Blytt Haubro(1)
2:27.00
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m C Finale
2013-07-06 14:44
Plac. # Navn Tid
1 15 Kraftcenter Odense IV
  • Laust Zwisler(1)
2:01.73
2 28 Sorø Roklub I
  • (1)
2:03.89
3 16 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
2:03.91
4 23 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
2:04.53
5 6 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
2:18.52
6 13 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
2:21.02
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m D Finale
2013-07-06 14:40
Plac. # Navn Tid
1 24 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
2:12.38
2 17 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
2:13.55
3 4 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
2:19.82
4 26 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:24.22
5 8 Ormsund Roklub II
  • Magnus Hofbauer(1)
2:28.91
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m E Finale
2013-07-06 14:36
Plac. # Navn Tid
1 22 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
2:22.29
2 7 Holstebro Roklub II
  • Joachim Frausing(1)
2:32.58
3 29 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
2:33.63
4 11 Hadsund Roklub III
  • Max Jensen(1)
2:45.77
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
0
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
0
3 2 Kraftcenter Odense III
  • David Lønholm Shekufa(1)
0
4 6 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
0
5 4 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
0
6 7 Holstebro Roklub II
  • Joachim Frausing(1)
0
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 14 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
0
2 12 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
0
3 9 Vordingborg Roklub I
  • Lau Blytt Haubro(1)
4 13 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
0
5 8 Ormsund Roklub II
  • Magnus Hofbauer(1)
0
6 11 Hadsund Roklub III
  • Max Jensen(1)
0
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 19 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
0
2 20 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
0
3 15 Kraftcenter Odense IV
  • Laust Zwisler(1)
0
4 16 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
0
5 17 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
0
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 21 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
0
2 25 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
0
3 23 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
0
4 24 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
0
5 22 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
0
138
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 27 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
0
2 30 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
0
3 28 Sorø Roklub I
  • (1)
4 26 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
0
5 29 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
0
139
M2- Åben Mænd 2- - 2000m 1. Afdeling
2013-07-06 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Bjarne Hjorth (1), Christian Mølvig (2)
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • (1)
1:59.72
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
2:00.67
3 4 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
2:01.76
4 2 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
2:02.67
5 5 Kraftcenter Odense III
  • David Lønholm Shekufa(1)
2:03.36
6 3 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
2:14.36
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Ormsund Roklub I
  • Nicolay Bjønness(1)
1:53.00
2 11 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
1:59.00
3 8 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
2:03.00
4 9 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Jensen(1)
2:15.00
5 12 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
2:19.00
6 10 Holstebro Roklub III
  • Joachim Frausing(1)
2:40.00
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 18 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
1:58.81
2 17 Kraftcenter Odense IV
  • Laust Zwisler(1)
2:04.48
3 15 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
2:07.63
4 19 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
2:24.00
5 21 Ormsund Roklub III
  • Magnus Hofbauer(1)
2:29.77
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 23 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
2:03.03
2 24 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
2:06.06
3 26 Holstebro Roklub V
  • Christian Carlsen(1)
2:06.52
4 22 Ormsund Roklub II
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
2:09.82
5 25 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
2:19.09
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 5. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 27 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
2:10.04
2 30 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
2:12.96
3 31 Nordslesvigsk Roklub II
  • Max Possiel(1)
2:16.54
4 29 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:23.51
5 28 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
2:33.84
202
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
1:57.55
2 6 Hadsund Roklub III
  • Thomas Knudsen(1)
1:59.63
3 2 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
2:05.26
4 4 Strömstad Roddklubb I
  • Erik Christoffersen(1)
2:18.48
5 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2:19.03
202
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 09:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub IV
  • (1)
1:57.26
2 10 Bærum Roklubb I
  • Victor Damman(1)
2:01.32
3 11 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
2:14.00
4 9 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
2:23.59
5 8 Sorø Roklub III
  • (1)
2:33.53
202
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2013-07-07 09:24
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub II
  • (1)
2:03.13
2 15 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:09.50
3 12 Sarpsborg RK II
  • Diderick Skjønhaug(1)
2:14.66
4 13 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
2:20.39
203
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub II
  • Anna Frimann(1)
  • Louise Jensen(2)
1:59.87
2 2 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
2:02.76
3 3 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
  • Maija Rekstad(2)
2:33.62
204
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub 2
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
1:57.88
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
2:04.25
3 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
2:07.43
4 2 Hadsund Roklub II
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
2:19.71
205
U14 W2X jun. C piger Årgang 99+00 - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
206
W8+ Alle Klasser - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 09:42
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Merete Busk (1), Ruth Köster (2), Bonnie Noer (3), (4), Ingrid Petersen (5), (6), Jane Steensberg (7), Elsebeth Nielsen (8), Anders Lindblom (9)
207
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2013-07-07 09:46
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Ægir I
  • Rebecca Busk(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Ida Dsane Andersen(4)
7:06.45
2 3 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
7:16.84
3 1 Christiania Rodklub I
  • Mone Marie Fyrand(1)
  • Josefine Maire Lindstrom(2)
  • Aurora Olsen Juklestad(3)
  • Aasta Gran Andreassen(4)
8:21.02
208
M2- Åben Mænd 2- - 2000m 1. Afdeling
2013-07-07 09:52
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Christian Mølvig (1), (2)
209
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 09:58
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:10s 4:20.98
2 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:10s 4:36.37
3 4 Ormsund Roklub I
  • Zdzislawa Andruszkiewicz(1)
Start:10s 4:39.80
4 1 Sorø Roklub II
  • Gitte Niven(1)
Start:0s 4:40.92
209
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2013-07-07 09:59
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:0s 4:04.47
2 7 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)
Start:10s 4:10.92
3 8 Nordslesvigsk Roklub II
  • (1)
Start:10s 4:13.81
4 6 Fredensborg Roklub II
  • Sanne Poulin(1)
Start:0s 4:15.45
210
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 10:08
Plac. # Navn Tid
1 5 Lemvig Roklub II
  • Jørgen Jensen(1)
Start:10s 4:17.92
2 1 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 4:20.88
3 2 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
Start:0s 4:27.65
4 4 Fredensborg Roklub II
  • Svend Aage Nielsen(1)
Start:0s 4:31.94
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
Start:10s 4:37.85
6 3 Fredensborg Roklub I
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:0s 4:43.11
210
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2013-07-07 10:09
Plac. # Navn Tid
1 7 Gießener RC Hassia I
  • Ernst Pawlowsky(1)
Start:0s 4:04.20
2 9 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Nielsen(1)
Start:10s 4:06.74
3 10 Landskrona Roddklubb I
  • Bengt Tilly(1)
Start:10s 4:12.01
4 12 Danske Studenters Roklub V
  • Henrik Almegaard(1)
Start:10s 4:15.37
5 11 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:10s 4:21.28
6 8 Danske Studenters Roklub III
  • Henning Willads(1)
Start:10s 4:54.10
210
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2013-07-07 10:10
Plac. # Navn Tid
1 18 Sorø Roklub IV
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:5s 3:51.38
2 15 Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
  • Ulf Beck(1)
Start:0s 4:03.08
3 16 Ormsund Roklub I
  • Zbigniew Andruszkiewicz(1)
Start:0s 4:06.84
4 17 Sorø Roklub II
  • (1)
Start:5s 4:14.23
5 14 Sorø Roklub III
  • Peter Lindblom(1)
Start:0s 4:15.24
210
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 4. Afdeling
2013-07-07 10:11
Plac. # Navn Tid
1 23 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
Start:10s 3:51.27
2 22 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
Start:5s 3:52.95
3 21 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
Start:5s 3:53.94
4 20 Potsdamer Ruder Club I
  • Jørg Harkc(1)
Start:0s 4:04.37
5 19 Nyborg Roklub I
  • Martin Kiel(1)
Start:0s 4:07.44
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 10:32
Plac. # Navn Tid
1 5 Strömstad Roddklubb I
  • Johan Jensen(1)
5:36.49
2 1 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
5:41.12
3 2 Fredriksstad Roklub II
  • Per Benske(1)
6:05.60
4 6 Kungälv I
  • Simon Henkow(1)
6:11.76
5 7 Danske Studenters Roklub
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
6:31.26
6 4 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
6:44.59
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 10:32
Plac. # Navn Tid
1 12 Fredriksstad Roklub I
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
6:14.54
2 11 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
6:20.75
3 10 Danmark II
  • Emil Thrue(1)
6:23.18
4 9 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
6:24.97
5 13 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
6:43.46
6 8 Danmark I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
7:22.94
212
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 10:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
6:06.78
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
6:13.99
3 2 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Nilsson(1)
6:37.94
4 1 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
6:49.07
212
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 10:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
6:03.35
2 8 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
6:07.97
3 7 Fredriksstad Roklub I
  • Simen Skjølsvold(1)
6:08.90
213
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 10:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
  • Karin Sundberg(2)
6:11.31
2 2 Halmstad Rodd/Strömstad Roddklubb I
  • Beatrice Persson(1)
  • Ida Christoffersen(2)
6:17.59
3 1 Christiania Rodklub I
  • Mone Marie Fyrand(1)
  • Aasta Gran Andreassen(2)
6:30.05
214
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 11:02
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Mie Andersen(2)
6:06.52
2 4 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
6:14.31
3 1 Christiania Rodklub I
  • Josefine Maire Lindstrom(1)
  • Aurora Olsen Juklestad(2)
6:50.11
4 2 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
  • Sara Seip(2)
7:01.98
214
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 11:02
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense Roklub
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
5:53.43
2 7 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Gry Nikolajsen(2)
6:37.38
3 8 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
  • Mathilde Laursen(2)
7:13.04
215
U17 W2X jun. B piger Årgang 97+98 - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 11:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 11:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
2:27.31
2 4 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
2:42.05
3 1 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
2:55.87
4 2 Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad(1)
2:59.96
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 11:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
2:24.28
2 5 Kungälv II
  • Edvin Öhman(1)
2:29.54
3 8 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
2:35.69
4 6 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Gamlén(1)
2:55.25
217
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 11:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
  • Annie Nyman(2)
2:14.65
2 3 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
2:30.64
3 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Luna Jørgensen(2)
2:45.75
218
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2013-07-07 13:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:40.79
2 2 Kraftcenter Odense I
  • Nina Hollensen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:45.06
3 1 Christiania Rodklub I
  • Martha Helgeland(1)
  • Andrea Adamsson(2)
8:32.94
219
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2013-07-07 13:21
Plac. # Navn Tid
1 8 Christiania Rodklub/Sarpsborg RK I
  • Nicolai Astrup Wiik(1)
  • Frederic Skjønhaug(2)
7:07.07
2 6 Hadsund Roklub/Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
  • Michael Blomstrand(2)
7:14.79
3 9 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
7:19.56
4 1 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Simon Sørensen(2)
7:22.26
5 4 Bærum Roklubb I
  • Henrik Hauge(1)
  • Jørgen Nilsson(2)
7:31.32
6 2 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
7:54.55
220
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2013-07-07 13:27
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
7:00.55
2 8 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
7:05.65
3 10 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Audun Grepperud(1)
  • Arne Hadler-Olsen(2)
7:27.01
4 1 Fredriksstad Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Benske(2)
7:31.76
5 6 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
7:37.93
6 5 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Benjamin Hansen(2)
7:42.25
220
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 07:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
0
2 1 Fredriksstad Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Benske(2)
0
3 5 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Benjamin Hansen(2)
0
4 4 Moss Roklubb II
  • Edvard Nitter(1)
  • Kristian Gurrik(2)
0
5 3 Moss Roklubb III
  • Tore Wæhre(1)
  • Mathias Stabel(2)
0
220
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 07:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
0
2 9 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
0
3 10 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Audun Grepperud(1)
  • Arne Hadler-Olsen(2)
0
4 11 Fana Roklubb/Os Roklubb I
  • Mattias Nikolai Haugland(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
0
5 7 Bærum Roklubb I
  • Andreas Erichsen(1)
  • Jordan Hamilton(2)
0
221
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2013-07-07 13:33
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Mads Petersen(2)
7:27.42
2 3 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
7:34.49
3 1 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:56.99
4 2 Rocenter Aarhus I
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
8:00.46
222
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 13:39
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
8:34.83
2 7 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
8:45.24
3 4 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
8:58.46
4 8 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
9:06.74
5 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
9:10.62
6 1 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
10:16.82
222
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 07:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
0
2 4 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
0
3 1 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
0
4 3 Roskilde Roklub I
  • Christine Borch Serritslev(1)
0
222
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 07:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
0
2 8 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
0
3 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
0
4 9 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
0
223
U13 W4X+ Junior u. 13 Piger 4X+ - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 13:44
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2013-07-07 13:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Bærum Roklubb/Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
  • Jordan Hamilton(3)
  • N N(4)
5:02.37
2 3 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Mathias Martin Nielsen(2)
  • Søren Baastrup(3)
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(4)
5:17.79
3 2 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
  • Einar Solbakken(3)
  • Tord Oscar Magnusson(4)
5:26.08
4 1 Drammen Roklubb I
  • Brage Sterkeby Hole(1)
  • Bjørnar Leirset(2)
  • Sigurd Edvardsen(3)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(4)
5:44.81
225
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Fana Roklubb/Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Petter Bang-Andreasen(1)
  • Mattias Nikolai Haugland(2)
  • Arne Hadler-Olsen(3)
  • Audun Grepperud(4)
6:52.66
2 3 Moss Roklubb II
  • Tore Wæhre(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Kristian Gurrik(3)
  • Benjamin Hansen(4)
7:00.05
226
M4X Åben Mænd 4X - 2000m 1. Afdeling
2013-07-07 14:01
Ingen anmeldt, løbet udgår
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:06
Plac. # Navn Tid
1 6 Sarpsborg RK II
  • Jens Holm(1)
7:49.78
2 3 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
7:53.56
3 4 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
8:00.72
4 8 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
8:11.33
5 9 Holstebro Roklub
  • Mads Fischer(1)
8:22.09
6 2 Rocenter Aarhus II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
8:24.38
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 07:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
0
2 4 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
0
3 2 Rocenter Aarhus II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
0
4 1 Christiania Rodklub I
  • Ole Christian Lunke(1)
0
5 5 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
0
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 07:50
Plac. # Navn Tid
1 8 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
0
2 6 Sarpsborg RK II
  • Jens Holm(1)
3 9 Holstebro Roklub
  • Mads Fischer(1)
4 7 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
0
228
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:13
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
7:33.08
2 16 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:34.49
3 10 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:35.20
4 11 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
7:56.55
5 6 Rocenter Aarhus III
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
8:22.59
6 7 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
8:23.11
228
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 08:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
2 7 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
0
3 6 Rocenter Aarhus III
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
4 2 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
0
5 4 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
0
6 1 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
0
228
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 08:00
Plac. # Navn Tid
1 16 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
0
2 11 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
0
3 10 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
4 8 Sarpsborg RK II
  • Ole Holm(1)
5 12 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
6 14 Christiania Rodklub I
  • Tord Meyer(1)
0
229
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
8:01.64
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Charlotte Thor(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
8:25.36
3 2 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Kathrine Kristensen(1)
  • Annika Senberg(2)
8:42.62
4 3 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
  • Mette Merrild Karer(2)
9:04.13
230
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2013-07-07 14:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Thea Bach Stegger(cox)
1:56.40
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Freja Liv Holmark(3)
  • Astrid Brehmer(4)
  • Klara Christensen(cox)
1:59.93
231
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense II
  • Christina Juhl Johansen(1)
8:38.52
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
8:47.40
3 2 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
9:01.30
4 6 Moss Roklubb I
  • Anette Sneis(1)
9:13.01
5 4 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
9:17.12
232
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 2000m A Finale
2013-07-07 15:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
  • Mads Yding(3)
  • Aske Petersen(4)
  • Sebastian Terp(5)
  • Magnus N Baastrup(6)
  • Jonathan Nielsen(7)
  • Frederik Taulbjerg(8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
6:19.58
2 1 Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Moss Roklubb/Ormsund Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Edvard Nitter(2)
  • Nils Benske(3)
  • Vemund Kallevik(4)
  • Tore Wæhre(5)
  • Mathias Stabel(6)
  • Kristian Gurrik(7)
  • Benjamin Hansen(8)
  • N N(cox)
7:01.67
233
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:40
Plac. # Navn Tid
1 10 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
7:39.13
2 11 Lyngby Roklub III
  • Tim Antonie-Hansen(1)
7:49.12
3 2 Uppsala Akademiska RS I
  • Anders Backéus(1)
7:52.26
4 6 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
7:57.81
5 3 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
8:04.52
6 12 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
8:11.22
233
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 08:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Uppsala Akademiska RS I
  • Anders Backéus(1)
2 6 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
0
3 3 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
0
4 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
5 4 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
0
6 5 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
233
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 08:15
Plac. # Navn Tid
1 10 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
2 11 Lyngby Roklub III
  • Tim Antonie-Hansen(1)
0
3 12 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
0
4 14 Haderslev Roklub I
  • Sebastian Strauss(1)
0
5 9 Drammen Roklubb I
  • Simen Moe Johnsen(1)
0
6 8 Bærum Roklubb I
  • Henrik Hauge(1)
234
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 14:46
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:20s 4:28.35
2 1 Sorø Roklub III
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 4:31.97
3 6 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Kræmmer Hansen(2)
Start:25s 4:32.66
4 5 Fredensborg Roklub III
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:25s 4:39.30
5 2 Sorø Roklub II
  • Bonnie Noer(1)
  • Elsebeth Nielsen(2)
Start:20s 4:58.69
234
Master W2X/2- Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2013-07-07 14:47
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:0s 3:56.50
2 10 Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
Start:5s 4:01.08
3 9 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 4:06.23
4 8 Halmstad Rodd/Jönköpings Roddsällskap I
  • Maria Fredriksson(1)
  • Christina Ekros Buckley(2)
Start:0s 4:10.01
5 11 Nordslesvigsk Roklub III
  • Britta Hirschauer(1)
  • (2)
Start:5s 4:12.58
6 12 Københavns Roklub I
  • Hanne Kastberg(1)
  • Kirsten Martensen(2)
Start:10s 4:25.05
235
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m 1. Afdeling
2013-07-07 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
236
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2013-07-07 08:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Mads Yding(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
6:29.54
2 1 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(4)
6:35.22
237
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Mette Noll Nielsen(2)
  • Sara Nissen(3)
  • Iben Østergaard(4)
7:10.30
2 4 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
  • Nina Byriel Kronborg(3)
  • Rikke C Nielsen(4)
7:13.96
3 5 Bagsværd Roklub/Roklubben Ægir I
  • Rebecca Busk(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Ida Dsane Andersen(4)
7:19.61
4 2 Christiania Rodklub I
  • Martha Helgeland(1)
  • Hilde Gudem(2)
  • Andrea Adamsson(3)
  • Thea Sørensen(4)
7:41.20
5 3 Københavns Roklub I
  • Jeanette Ørnvang(1)
  • Pia Erikstrup(2)
  • Betina Holck(3)
  • Stine Andersen(4)
8:38.68
238
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 15:04
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
  • Glenn Frank(1)
  • John Knudsen(2)
Start:25s 4:06.94
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:15s 4:16.14
3 1 Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 4:30.60
4 2 Roskilde Roklub I
  • Søren Anthonsen(1)
  • Thomas Lynderup(2)
Start:15s 4:31.13
5 5 Danske Studenters Roklub II
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
Start:25s 4:44.85
238
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2013-07-07 15:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Fredensborg Roklub II
  • Kim Børgesen(1)
  • Søren Eriksen(2)
Start:0s 3:39.94
2 8 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
Start:5s 3:47.80
3 9 Kungälv I
  • Jan Andersson(1)
  • Christer Corneliusson(2)
Start:10s 4:02.65
4 7 Nyborg Roklub II
  • Martin Kiel(1)
  • Annette Hansen(2)
Start:0s 4:06.78
238
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2013-07-07 15:06
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Lars Bo Andersen(2)
Start:10s 3:48.72
2 12 Danske Studenters Roklub III
  • Henrik Almegaard(1)
  • Lars Nielsen(2)
Start:0s 3:52.45
3 14 Ormsund Roklub II
  • Zbigniew Andruszkiewicz(1)
  • Nils Jørgen Bjønness(2)
Start:5s 3:53.04
4 13 Ormsund Roklub I
  • Jan Giltvedt(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:0s 3:58.57
5 11 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
Start:0s 4:10.01
238
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2013-07-07 15:07
Plac. # Navn Tid
1 18 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 3:34.56
2 17 Kungälv II
  • Peter Nyman(1)
  • Joachim Brischewski(2)
Start:0s 3:39.46
3 16 Sorø Roklub I
  • Peter Lindblom(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:0s 3:40.32
4 19 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Bo Hartz(2)
Start:0s 3:41.00
5 20 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:0s 3:45.45
239
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:22
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kungälv I
Daniel Aronsson (1), Edvin Öhman (2)
240
U12 W1X Junior u. 12 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:28
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
2:17.32
2 3 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
2:17.96
3 5 Roklubben Stevns II
  • Luna Jørgensen(1)
2:37.20
4 1 Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson(1)
2:46.79
240
U12 W1X Junior u. 12 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 15:28
Plac. # Navn Tid
1 9 Kungälv II
  • Annie Nyman(1)
2:14.00
2 8 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
2:23.00
3 7 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
2:35.00
4 6 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
3:03.00
241
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
1:51.05
2 5 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
1:55.79
3 2 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
1:56.15
4 3 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
  • Victor Damman(2)
2:05.54
241
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 15:36
Plac. # Navn Tid
1 9 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
2:01.00
2 8 Holstebro Roklub II
  • Christian Carlsen(1)
  • Lukas Nygaard(2)
2:01.24
3 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Johann Lassen(1)
  • Max Possiel(2)
2:11.42
4 7 Vordingborg Roklub I
  • Mads Olsen(1)
  • Lau Blytt Haubro(2)
2:17.71
242
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
1:51.90
2 4 Hadsund Roklub II
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
1:53.90
3 3 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
2:06.53
4 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
2:36.26
243
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:52
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
1:50.82
2 1 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
1:53.13
3 5 Fredriksstad Roklub I
  • Didrik Skjønhaug(1)
  • Lars Benske(2)
1:59.07
4 6 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
2:01.45
5 2 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Oliver Wenngren(1)
  • Gustav Gamlén(2)
2:22.88
244
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2:02.50
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
2:08.68
3 5 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
02:12.57
4 4 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
2:19.36
5 2 Sorø Roklub I
  • (1)
2:28.84
244
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 15:57
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Louise Møller Lorentsen(1)
2:20.95
2 8 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
2:25.25
3 6 Næstved Roklub III
  • Louise Jensen(1)
2:26.08
4 9 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
2:31.77
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
2:09.72
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2:13.03
3 3 Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger(1)
2:31.70
4 4 Hadsund Roklub IV
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
2:41.43
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 16:04
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
2:06.77
2 7 Sorø Roklub III
  • (1)
2:17.77
3 6 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
2:18.05
246
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
5:15.97
2 3 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
5:42.24
3 5 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
5:43.92
4 2 Fredriksstad Roklub I
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
  • Per Benske(2)
5:46.50
5 6 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
  • Peter Torp Eklund(2)
5:50.18
6 4 Drammen Roklubb I
  • Sigurd Edvardsen(1)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(2)
6:09.11
247
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Bærum Roklubb I
  • Andreas Erichsen(1)
  • Jordan Hamilton(2)
5:39.55
2 1 Fredriksstad Roklub I
  • Einar Solbakken(1)
  • Simen Skjølsvold(2)
5:48.77
3 2 Roklubben Ægir I
  • Kristoffer Elkjær(1)
  • Rasmus Hoffmann Jørgensen(2)
6:48.66
248
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
5:36.15
2 6 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
  • Jeppe Storm(2)
5:47.85
3 5 Roklubben Viking I
  • Christer Vad(1)
  • Joachim Saltoft(2)
6:26.73
249
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Mölndals Roddklubb II
  • Karin Sundberg(1)
6:45.70
2 2 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
6:51.65
3 1 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
6:54.10
4 4 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
8:21.83
249
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 16:25
Plac. # Navn Tid
1 7 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
6:45.33
2 5 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
6:50.27
3 6 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
6:58.81
250
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub III
  • Maria Dixen Nielsen(1)
6:48.91
2 6 Holstebro Roklub IV
  • Mie Andersen(1)
7:02.66
3 4 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
7:20.16
4 3 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
7:38.90
5 2 Roskilde Roklub II
  • Mathilde Laursen(1)
8:02.09
250
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 16:35
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
6:31.77
2 10 Holstebro Roklub V
  • Ida Petersen(1)
6:40.21
3 7 Holstebro Roklub II
  • Gry Nikolajsen(1)
7:11.35
4 8 Københavns Roklub III
  • Natacha Bergmann(1)
7:21.24
5 11 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
7:40.14
251
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 16:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
  • Mads Yding(3)
  • Aske Petersen(4)
  • Sebastian Terp(5)
  • Magnus N Baastrup(6)
  • Jonathan Nielsen(7)
  • Frederik Taulbjerg(8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
3:05.93
2 2 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
  • Uffe Søgaard(2)
  • Bjarne Hjorth(3)
  • Bo Vilhelmsen(4)
  • Marius Vaitiekus(5)
  • (6)
  • Peder Lillelund(7)
  • Gert Iversen(8)
  • Anders Lindblom(cox)
3:12.01
252
Lørdagens Løb - 1500m 1. Afdeling
2013-07-06 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
253
Søndagens Løb - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
254
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 13:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Jensen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Sander Bach(cox)
1:48.56
2 7 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
1:49.67
3 6 Kungälv II
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
  • Hannes Hård Af Segerstad(3)
  • Annie Nyman(4)
  • Wilma Öhman(cox)
2:14.22
254
U15 M4X+/4X Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 13:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
  • Christian Carlsen(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
1:50.73
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
  • Laust Zwisler(3)
  • Jeppe Bach Sørensen(4)
1:54.40
3 5 Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad(1)
  • Hibaq Mohamed(2)
  • Alfred Eliassen(3)
  • Lars Benske(4)
2:09.42
255
M4X Ekstra JM4X ror med JM8+ - 2000m 1. Afdeling
2013-07-07 15:22
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Lyngby Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub I
Oliver Rying Thomsen (1), Nick H. Larsen (2), Andreas Dyrby (3), Joachim Sutton (4)