Resultater Sorø Internationale Regatta 2016

101
Master M1X - 500m A Finale
2016-07-02 13:15
Plac. # Navn Tid
1 23 Porsgrunn Roklubb I
  • Sturla Mogstad(1)
01:40:59
2 28 Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström(1)
01:42:63
3 4 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
01:45:45
4 7 Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller(1)
01:54:98
5 36 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
02:03:18
6 16 Københavns Roklub I
  • Elvin Clemmensen(1)
02:04:84
101
Master M1X - 500m B Finale
2016-07-02 13:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01:50:02
2 25 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
01:51:95
3 26 Bagsværd Roklub II
  • Asbjørn Bay(1)
01:57:32
4 13 Tønsberg Roklubb I
  • Ola Flatland Hoftun(1)
01:59:14
5 19 Roskilde Roklub I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
02:06:69
6 35 Horten Roklubb II
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
02:09:93
101
Master M1X - 500m C Finale
2016-07-02 13:09
Plac. # Navn Tid
1 30 Bagsværd Roklub III
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
01:56:08
2 12 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
01:58:71
3 20 Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
02:01:02
4 32 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
02:02:93
5 2 Sarpsborg RK II
  • Jakob Asbjørnsen(1)
02:07:3
6 18 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Emil Ulnits(1)
02:11:21
101
Master M1X - 500m D Finale
2016-07-02 13:06
Plac. # Navn Tid
1 8 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
01:54:12
2 21 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
02:05:75
3 6 Moss Roklubb II
  • Kasper Krognes Tuva(1)
02:06:16
4 33 Horten Roklubb I
  • Kasper Bruun Frantzen(1)
02:09:33
101
Master M1X - 500m E Finale
2016-07-02 13:03
Plac. # Navn Tid
1 10 Falkenberg RK III
  • Ivar Håkansson(1)
02:02:19
2 22 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
02:03:34
3 37 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:12:07
4 3 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
02:14:96
5 14 Moss Roklubb I
  • Oliver Eliassen(1)
02:23:19
6 29 Falkenberg RK II
  • Gustav Hallgren(1)
03:26:18
101
Master M1X - 500m F Finale
2016-07-02 13:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Mölndals Roddklubb II
  • Elis Sundberg(1)
02:03:08
2 31 Falkenberg RK I
  • Albin Lövström(1)
02:04:26
3 1 Horten Roklubb III
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
02:13:70
4 24 Moss Roklubb III
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
02:14:96
5 34 Bagsværd Roklub V
  • Svante Witt(1)
02:22:76
6 15 Ormsund Roklub II
  • Even Vogt-Eiborg(1)
02:58:23
101
Master M1X - 500m 1. Indledende
2016-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
Seeded0
2 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
Seeded0
3 2 Sarpsborg RK II
  • Jakob Asbjørnsen(1)
0
4 6 Moss Roklubb II
  • Kasper Krognes Tuva(1)
0
5 3 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
0
6 1 Horten Roklubb III
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
0
101
Master M1X - 500m 2. Indledende
2016-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller(1)
0
2 13 Tønsberg Roklubb I
  • Ola Flatland Hoftun(1)
0
3 12 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
0
4 8 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
0
5 10 Falkenberg RK III
  • Ivar Håkansson(1)
0
6 11 Mölndals Roddklubb II
  • Elis Sundberg(1)
0
101
Master M1X - 500m 3. Indledende
2016-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 16 Københavns Roklub I
  • Elvin Clemmensen(1)
0
2 19 Roskilde Roklub I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0
3 18 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Emil Ulnits(1)
0
4 17 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Rasmus Mortensen(1)
0
5 14 Moss Roklubb I
  • Oliver Eliassen(1)
0
6 15 Ormsund Roklub II
  • Even Vogt-Eiborg(1)
0
101
Master M1X - 500m 4. Indledende
2016-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 23 Porsgrunn Roklubb I
  • Sturla Mogstad(1)
0
2 25 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
Seeded0
3 20 Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
0
4 21 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
0
5 22 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
0
6 24 Moss Roklubb III
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
0
101
Master M1X - 500m 5. Indledende
2016-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 28 Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström(1)
01:49:83
2 26 Bagsværd Roklub II
  • Asbjørn Bay(1)
Seeded01:57:83
3 30 Bagsværd Roklub III
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
01:58:36
4 27 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
02:09:88
5 29 Falkenberg RK II
  • Gustav Hallgren(1)
02:12:39
6 31 Falkenberg RK I
  • Albin Lövström(1)
02:14:25
101
Master M1X - 500m 6. Indledende
2016-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 36 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
02:00:39
2 35 Horten Roklubb II
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
02:04:85
3 32 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
02:05:40
4 33 Horten Roklubb I
  • Kasper Bruun Frantzen(1)
02:10:08
5 37 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
Seeded02:14:45
6 34 Bagsværd Roklub V
  • Svante Witt(1)
02:19:03
102
Master W2X - 500m A Finale
2016-07-02 13:28
Plac. # Navn Tid
1 13 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
01:48:39
2 2 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
  • Tyra Carlsson(2)
01:50:97
3 1 Tønsberg Roklubb I
  • Ida Kyvik Sandvik(1)
  • Marie Andrup-Næss(2)
01:52:02
4 11 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
01:53:42
5 7 Falkenberg RK II
  • Clara Bjarneborg(1)
  • Emmi Persson(2)
01:58:16
6 10 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
  • Bianca Häggström(2)
02:00:22
102
Master W2X - 500m B Finale
2016-07-02 13:25
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
01:53:20
2 14 Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
  • Eline Stava(2)
01:55:83
3 3 Tønsberg Roklubb III
  • Julie Wennerød Bordal(1)
  • Tiril Grepperud Amundrød(2)
01:58:28
4 8 Sorø Roklub I
  • Hilde Denninger(1)
  • Pernille Olsen(2)
02:04:64
5 5 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Julie Johansen (2)
02:05:13
6 6 Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
02:14:67
102
Master W2X - 500m C Finale
2016-07-02 13:22
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub II
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
02:08:95
2 4 Kungälv II
  • Sanna Åström (1)
  • Malin Edofsson(2)
02:13:23
3 9 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
  • Pi Goslar(2)
02:15:78
102
Master W2X - 500m 1. Indledende
2016-07-02 06:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
  • Tyra Carlsson(2)
01:47:85
2 1 Tønsberg Roklubb I
  • Ida Kyvik Sandvik(1)
  • Marie Andrup-Næss(2)
01:49:05
3 3 Tønsberg Roklubb III
  • Julie Wennerød Bordal(1)
  • Tiril Grepperud Amundrød(2)
01:56:55
4 5 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Julie Johansen (2)
02:03:07
5 4 Kungälv II
  • Sanna Åström (1)
  • Malin Edofsson(2)
02:22:79
102
Master W2X - 500m 2. Indledende
2016-07-02 06:48
Plac. # Navn Tid
1 7 Falkenberg RK II
  • Clara Bjarneborg(1)
  • Emmi Persson(2)
01:57:03
2 10 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
  • Bianca Häggström(2)
02:01:47
3 6 Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
02:08:41
4 8 Sorø Roklub I
  • Hilde Denninger(1)
  • Pernille Olsen(2)
02:09:96
5 9 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
  • Pi Goslar(2)
02:25:16
102
Master W2X - 500m 3. Indledende
2016-07-02 06:48
Plac. # Navn Tid
2 11 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
01:52:38
3 14 Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
  • Eline Stava(2)
01:55:59
4 12 Bagsværd Roklub I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
01:57:80
5 15 Sorø Roklub II
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
02:02:22
103
Master M2- - 2000m A Finale
2016-07-02 13:34
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
07:01:58
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
07:19:86
3 3 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
07:30:82
4 5 Ormsund Roklub I
  • Oskar Jørgensen(1)
  • Thomas Soma Ferguson(2)
08:38:17
104
Master M1X - 2000m A Finale
2016-07-02 13:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub/KKL
  • Emil Lenzing(1)
7:14:43
2 4 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
7:29:70
3 14 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
7:35:59
4 6 Horten Roklubb I
  • Jesper Rørvig(1)
7:38:77
5 11 Horten Roklubb II
  • Sondre Svenungsen(1)
7:46:19
6 1 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
8:00:88
104
Master M1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-02 06:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
07:49:41
2 1 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
07:59:44
3 5 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
08:04:71
4 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
08:27:48
5 2 Ormsund Roklub I
  • Kristian Løken(1)
09:02:54
104
Master M1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-02 06:57
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub/KKL
  • Emil Lenzing(1)
0
2 6 Horten Roklubb I
  • Jesper Rørvig(1)
0
3 10 Roklubben Furesø/KCHO I
  • Jonas Lund(1)
0
4 7 Moss Roklubb II
  • Vegard Sæby(1)
0
5 9 Danske Studenters Roklub I
  • Mathias Daniel Ven(1)
0
104
Master M1X - 2000m 3. Indledende
2016-07-02 06:57
Plac. # Navn Tid
1 14 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
0
2 11 Horten Roklubb II
  • Sondre Svenungsen(1)
0
3 15 Horten Roklubb III
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
4 12 Odense Roklub/KCO I
  • David Lønholm Shekufa(1)
0
105
Master M2- - 2000m A Finale
2016-07-02 13:34
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
06:56:08
106
Master W1X - 2000m A Finale
2016-07-02 13:47
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
08:13:44
2 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
08:16:37
3 4 Jönköpings Roddsällskap I
  • Alice Ekros(1)
08:18:04
4 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Regitze Bay(1)
08:41:76
5 1 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
08:58:76
6 10 Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad(1)
09:08:18
106
Master W1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-02 07:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Jönköpings Roddsällskap I
  • Alice Ekros(1)
08:32:93
2 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Regitze Bay(1)
8:40:04
3 1 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
08:52:67
4 5 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
09:00:00
5 3 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
09:18:61
106
Master W1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-02 07:12
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
08:34:40
2 7 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
08:40:82
3 10 Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad(1)
09:19:49
4 11 Ormsund Roklub I
  • Anna Mesel(1)
09:23:04
5 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Nikoline Bay(1)
09:23:70
107
Master M1X - 1500m A Finale
2016-07-02 14:18
Plac. # Navn Tid
1 15 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
05:34:66
2 2 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
05:47:68
3 32 Roskilde Roklub II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
05:52:31
4 22 Sarpsborg RK I
  • Diderik Skjønhaug(1)
05:55:94
5 29 Sorø Roklub I
  • (1)
06:19:12
6 10 Horten Roklubb V
  • Vegard Sørensen(1)
06:36:12
107
Master M1X - 1500m B Finale
2016-07-02 14:13
Plac. # Navn Tid
1 19 Tønsberg Roklubb III
  • Lars Gørann Lindgren(1)
05:42:33
2 5 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
05:50:86
3 21 Tønsberg Roklubb I
  • Isac Vartdal-Gjerde(1)
05:54:46
4 33 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
06:00:08
5 8 Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Eirik Andre Dannemark(1)
06:22:69
6 31 Falkenberg RK III
  • Jacob Smeringe(1)
06:32:53
107
Master M1X - 1500m C Finale
2016-07-02 14:08
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
0
2 20 Kungälv I
  • Petter Sandung(1)
0
3 34 Falkenberg RK I
  • Albin Olsson(1)
0
4 30 Horten Roklubb II
  • Egil Brekke(1)
0
5 11 Tønsberg Roklubb II
  • Sander Benden Nilsen(1)
0
107
Master M1X - 1500m D Finale
2016-07-02 14:03
Plac. # Navn Tid
1 36 Falkenberg RK IV
  • Melker Persson(1)
6:23:80
2 17 Horten Roklubb III
  • Jonas Bergundhaugen(1)
6:30:83
3 7 Moss Roklubb II
  • Jarle Sæby(1)
6:35:01
4 23 Horten Roklubb VI
  • Håkon Ørnbo(1)
6:37:77
5 27 Aarhus Roklub II
  • Christian Truelsen(1)
06:42:66
6 1 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
06:55:18
107
Master M1X - 1500m E Finale
2016-07-02 13:58
Plac. # Navn Tid
1 37 Sarpsborg RK II
  • Jacob Gundersen(1)
06:23:53
2 12 Kungälv III
  • Per Ingmar Bujalla(1)
06:36:15
3 4 Horten Roklubb IV
  • Martin Rustan Buschmann(1)
06:38:97
4 26 Tønsberg Roklubb IV
  • Martin Asheim(1)
06:44:26
5 24 Holstebro Roklub/KCHO
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
06:51:55
6 14 Horten Roklubb VII
  • Harald Volleng(1)
07:53:70
107
Master M1X - 1500m F Finale
2016-07-02 13:53
Plac. # Navn Tid
1 9 Falkenberg RK II
  • Colin Lindgren(1)
06:30:56
2 28 Kungälv II
  • Emil Lundqvist(1)
06:34:38
3 6 Roskilde Roklub I
  • Sebastian Nordly(1)
06:46:85
4 35 Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland(1)
06:47:23
5 25 Roklubben Furesø I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
06:55:17
107
Master M1X - 1500m 1. Indledende
2016-07-02 07:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
05:58:46
2 5 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
06:03:86
3 3 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen(1)
06:08:66
4 1 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
06:33:72
5 4 Horten Roklubb IV
  • Martin Rustan Buschmann(1)
06:41:55
6 6 Roskilde Roklub I
  • Sebastian Nordly(1)
07:03:24
107
Master M1X - 1500m 2. Indledende
2016-07-02 07:22
Plac. # Navn Tid
1 10 Horten Roklubb V
  • Vegard Sørensen(1)
0
2 8 Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Eirik Andre Dannemark(1)
0
3 11 Tønsberg Roklubb II
  • Sander Benden Nilsen(1)
0
4 7 Moss Roklubb II
  • Jarle Sæby(1)
0
5 12 Kungälv III
  • Per Ingmar Bujalla(1)
0
6 9 Falkenberg RK II
  • Colin Lindgren(1)
0
107
Master M1X - 1500m 3. Indledende
2016-07-02 07:22
Plac. # Navn Tid
1 15 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
0
2 19 Tønsberg Roklubb III
  • Lars Gørann Lindgren(1)
0
3 13 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
0
4 17 Horten Roklubb III
  • Jonas Bergundhaugen(1)
0
5 14 Horten Roklubb VII
  • Harald Volleng(1)
0
6 16 Hadsund Roklub I
  • Rasmus Konnerup(1)
0
107
Master M1X - 1500m 4. Indledende
2016-07-02 07:22
Plac. # Navn Tid
1 22 Sarpsborg RK I
  • Diderik Skjønhaug(1)
0
2 21 Tønsberg Roklubb I
  • Isac Vartdal-Gjerde(1)
0
3 20 Kungälv I
  • Petter Sandung(1)
0
4 23 Horten Roklubb VI
  • Håkon Ørnbo(1)
0
5 24 Holstebro Roklub/KCHO
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
0
6 25 Roklubben Furesø I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
0
107
Master M1X - 1500m 5. Indledende
2016-07-02 07:22
Plac. # Navn Tid
1 29 Sorø Roklub I
  • (1)
06:16:58
2 31 Falkenberg RK III
  • Jacob Smeringe(1)
06:34:15
3 30 Horten Roklubb II
  • Egil Brekke(1)
06:42:40
4 27 Aarhus Roklub II
  • Christian Truelsen(1)
06:47:27
5 26 Tønsberg Roklubb IV
  • Martin Asheim(1)
06:49:78
6 28 Kungälv II
  • Emil Lundqvist(1)
06:50:73
107
Master M1X - 1500m 6. Indledende
2016-07-02 07:22
Plac. # Navn Tid
1 32 Roskilde Roklub II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
05:54:49
2 33 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
06:04:57
3 34 Falkenberg RK I
  • Albin Olsson(1)
06:06:47
4 36 Falkenberg RK IV
  • Melker Persson(1)
06:09:02
5 37 Sarpsborg RK II
  • Jacob Gundersen(1)
06:21:45
6 35 Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland(1)
06:40:65
108
Master W2X - 1500m A Finale
2016-07-02 14:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
05:34:19
2 7 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
05:36:37
3 5 Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Victoria Munch(2)
05:52:54
4 10 Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Cecille Girke(2)
06:00:60
5 11 Falkenberg RK I
  • Isabell Stridh(1)
  • Matilda Wallin(2)
06:44:58
108
Master W2X - 1500m B Finale
2016-07-02 14:23
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
06:05:23
2 8 Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
  • Nora Lindberg(2)
06:18:48
3 6 Drammen Roklubb/Moss Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
  • Lise Meinike Dørre(2)
06:33:89
4 4 Ormsund Roklub/Tønsberg Roklubb
  • Anniken Eiborg(1)
  • Frida Andrup-Næss(2)
06:42:13
5 9 Norske Studenters Roklub I
  • Rebekka Øvensen Aanderaa(1)
  • Kamille Aurora Breivik(2)
06:43:50
108
Master W2X - 1500m 1. Indledende
2016-07-02 07:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
0
2 5 Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Victoria Munch(2)
0
4 2 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
0
5 6 Drammen Roklubb/Moss Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
  • Lise Meinike Dørre(2)
0
6 4 Ormsund Roklub/Tønsberg Roklubb
  • Anniken Eiborg(1)
  • Frida Andrup-Næss(2)
0
108
Master W2X - 1500m 2. Indledende
2016-07-02 07:52
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
05:42:77
2 10 Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Cecille Girke(2)
05:56:59
3 11 Falkenberg RK I
  • Isabell Stridh(1)
  • Matilda Wallin(2)
06:20:88
4 8 Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
  • Nora Lindberg(2)
06:25:33
5 9 Norske Studenters Roklub I
  • Rebekka Øvensen Aanderaa(1)
  • Kamille Aurora Breivik(2)
06:44:78
109
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2016-07-02 14:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
0
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
0
3 4 Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström(1)
0
4 6 Mölndals Roddklubb II
  • Albin Alami(1)
0
5 5 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0
6 3 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
0
112
Master LW2X - 2000m A Finale
2016-07-02 14:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Ida Langkjær(2)
07:27:85
2 1 Kristiansand Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • Oda Madland Aagesen(1)
  • Hanna Mathisen(2)
07:54:64
3 2 Drammen Roklubb I
  • Fanny Lucie Røed(1)
  • Mari Borgersen(2)
08:21:53
113
Master W2X - 2000m A Finale
2016-07-02 14:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub/Sorø Roklub/KCK I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Emma Kiehn(2)
07:08:58
2 9 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
07:14:52
3 2 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
  • Mathilde Persson(1)
  • (2)
07:15:82
4 5 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/KCK I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
07:34:39
5 6 Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • Lovisa Wallin(1)
  • Amanda Tholin(2)
07:38:29
6 1 Christiania Rodklub I
  • Christine Randsborg(1)
  • Marie Jørstad(2)
07:54:62
113
Master W2X - 2000m 1. Indledende
2016-07-02 08:02
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
  • Mathilde Persson(1)
  • (2)
07:21:05
2 5 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/KCK I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
07:29:25
3 1 Christiania Rodklub I
  • Christine Randsborg(1)
  • Marie Jørstad(2)
07:48:53
4 3 Christiania Rodklub II
  • Johanne Asakskogen(1)
  • Sofie Jensen(2)
07:56:73
5 4 Fredriksstad Roklub/Norske Studenters Roklub I
  • Marie Grønberg Fenskekk(1)
  • Emilie Stabe Helvig(2)
09:00:11
113
Master W2X - 2000m 2. Indledende
2016-07-02 08:02
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub/Sorø Roklub/KCK I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Emma Kiehn(2)
07:34:63
2 9 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
07:42:09
3 6 Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • Lovisa Wallin(1)
  • Amanda Tholin(2)
07:47:17
4 8 Drammen Roklubb I
  • Siri Bjerkheim(1)
  • Astrid Leirset(2)
08:07:06
5 10 Odense Roklub/KCO II
  • Pernille Lind Nielsen(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
08:14:77
114
Master M2X - 2000m A Finale
2016-07-02 14:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
  • Fredrik Leicht(2)
06:35:52
2 8 Tønsberg Roklubb
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
  • Adrian Lindgren(2)
06:36:34
3 3 Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Bastian Secher(2)
06:37:17
4 1 Hadsund Roklub/Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
06:38:67
5 9 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
06:46:17
6 11 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Øyvind Lavoll(2)
07:02:26
114
Master M2X - 2000m 1. Indledende
2016-07-02 08:12
Plac. # Navn Tid
1 6 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
  • Fredrik Leicht(2)
0
2 1 Hadsund Roklub/Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
0
3 3 Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Bastian Secher(2)
0
4 5 Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb
  • Audun Grepperud(1)
  • Markus Christensen(2)
0
5 4 Christiania Rodklub I
  • Julien Cochard(1)
  • Sagar San(2)
0
6 2 Odense Roklub/KCO I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
0
114
Master M2X - 2000m 2. Indledende
2016-07-02 08:12
Plac. # Navn Tid
2 9 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
06:42:64
1 8 Tønsberg Roklubb
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
  • Adrian Lindgren(2)
06:44:62
3 11 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Øyvind Lavoll(2)
06:54:89
4 7 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Uffe Søgaard(2)
07:00:78
5 10 Aalborg Roklub I
  • Simon Staal Nielsen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
07:13:59
116
Master M4- - 2000m A Finale
2016-07-02 15:01
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
06:34:65
2 3 Drammen Roklubb I
  • Håkon Austad Langberg(1)
  • Eirik Hexeberg Henriksen(2)
  • Olav Kallerud(3)
  • Simen Moe Johnsen(4)
06:48:10
3 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Emil Kjerri(1)
  • Christian Asmussen(2)
  • Michael Ludwigsen(3)
  • Mathias Lyster(4)
06:51:06
4 1 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Mikkel Paetau(4)
06:57:64
5 2 Aalborg Roklub/Holstebro Roklub
  • Aske Petersen(1)
  • Markus Schelske(2)
  • Mathias Brønd Sørensen(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
07:21:90
117
Master M4X - 500m A Finale
2016-07-02 15:07
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub/Roklubben Stevns/Roklubben Viking I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Andreas Møller(2)
  • Mike Crillesen(3)
  • Oliver Acs(4)
01:42:41
2 1 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Edvin Karlsson(1)
  • Harry Ottosson(2)
  • Elis Sundberg(3)
  • Johan Källström(4)
01:46:50
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Markkus Drejer(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
  • Rasmus Mortensen(3)
  • Frederik Cloos(4)
01:52:00
4 4 Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad(1)
  • Simen Dørre(2)
  • Simen Solbakken-Thømt(3)
  • Oliver Eliassen(4)
02:02:23
118
Master M4X+ - 500m A Finale
2016-07-02 15:07
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Phillip Walz(4)
  • Svante Witt(cox)
forspring 0:0501:43:21
119
Master M4X - 1500m A Finale
2016-07-02 15:18
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alfred Steensen(1)
  • William Zachariasen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Niels Østergaard(4)
05:12:04
2 9 Hvidovre Roklub I
  • Nikolaj Van Gool(1)
  • Thomas Jensen(2)
  • Marcus Lyngesen(3)
  • Kasper Enemærke Becker(4)
05:14:99
3 5 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
  • Emil Lundqvist(2)
  • Petter Sandung(3)
  • Hannes Hård Af Segerstad(4)
05:17:31
4 1 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Martin Dege(2)
  • Sverre Engebretsen(3)
  • Tinius Wilhelmsen(4)
05:19:16
5 2 Roskilde Roklub
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Sebastian Nordly(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
05:25:43
6 8 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
  • Anders Visby(2)
  • Thor Avlund Overgaard(3)
  • Jacob Brahe Møller(4)
05:28:44
120
Master M2X - 2000m A Finale
2016-07-02 15:23
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
06:55:92
2 1 Odense Roklub/KCO I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
07:01:50
3 4 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
  • Vegard Sæby(2)
07:03:23
4 5 Horten Roklubb I
  • Jesper Rørvig(1)
  • Sondre Svenungsen(2)
07:04:40
121
Master W2X - 2000m A Finale
2016-07-02 15:28
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
07:28:52
2 2 Ormsund Roklub I
  • Anna Mesel(1)
  • Serine Camilie Aaker(2)
08:03:21
3 3 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Vibeke Gran Andreassen(2)
08:09:91
4 1 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
  • Maija Rekstad(2)
08:10:93
5 6 Sandefjord Roklubb I
  • Ida Marie Aakerholt(1)
  • Guro Elise Aakerholt(2)
08:23:32
6 5 Ormsund Roklub II
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Emilie Giltvedt Langeland(2)
08:25:50
122
Master W4X+ - 500m A Finale
2016-07-02 15:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(2)
  • Emma Vestergaard Lybech(3)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(4)
  • Astrid Kirstine Kofoed(cox)
01:54:43
123
Master W4X - 500m A Finale
2016-07-02 15:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Dameroklub/Roklubben Stevns/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Alma Mikkelsen(2)
  • Katrine Højgaard(3)
  • Nikoline Kroll(4)
01:38:86
2 4 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Tyra Carlsson(2)
  • Thea Ingvarsson(3)
  • Stina Bujalla(4)
01:42:06
3 2 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
  • Bianca Häggström(2)
  • Clara Bjarneborg(3)
  • Emmi Persson(4)
01:44:60
4 5 Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
  • Rikke Køchs(1)
  • Caroline Munch(2)
  • Feline Gregersen(3)
  • Erantis Fodgaard Sørensen(4)
01:44:98
5 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Pernille Olsen(2)
  • Hilde Denninger(3)
  • Elisabeth Østergaard(4)
01:50:97
124
Master W4X - 1500m A Finale
2016-07-02 15:41
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
  • Victoria Munch(3)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(4)
05:24:17
2 3 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Anna Adelholm(1)
  • Clara Møller(2)
  • Kristine Søndergård Hansen(3)
  • Astrid Bruun Fejfer(4)
05:30:15
3 2 Horten Roklubb I
  • Maren Næss Brevik(1)
  • Elin Bjune(2)
  • Marte Stava(3)
  • Mia Helene Falch(4)
05:50:22
4 6 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Nora Lindberg(1)
  • Helena Alami(2)
  • Ellen Hedenberg(3)
  • Annie Nyman(4)
05:51:43
125
Master W1X - 2000m A Finale
2016-07-02 15:46
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
7:44:35
2 3 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
8:12:02
3 11 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
08:20:75
4 7 Christiania Rodklub I
  • Sofie Jensen(1)
8:21:05
5 4 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
8:49:09
6 8 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
8:59:11
126
Master W1X - 2000m A Finale
2016-07-02 15:51
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub/KCB I
  • Trine Toft Andersen(1)
7:58:38
2 3 Odder Roklub/KCK I
  • Julie Poulsen(1)
8:05:49
3 4 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
8:11:89
4 2 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:14:31
127
Master M1X - 2000m A Finale
2016-07-02 16:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense Roklub/KCO II
  • Jesper Fredsted(1)
7:20:91
2 2 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
7:23:79
3 1 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
7:38:99
4 6 Christiania Rodklub
  • Thibault Halepian(1)
7:53:38
5 5 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
7:55:90
128
Master M1X - 2000m A Finale
2016-07-02 16:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:08:68
2 6 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:28:13
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Kragh(1)
7:32:48
4 1 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
8:26:24
129
Master W4X - 2000m A Finale
2016-07-02 16:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Silja Konoy Davidsen(3)
  • Marie Mørch(4)
Start 0:106:43:89
2 1 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Emma Hammer(2)
  • Mette Køchs Nielsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
Start 0:106:47:59
3 3 Christiania Rodklub I
  • Christine Randsborg(1)
  • Johanne Asakskogen(2)
  • Marie Jørstad(3)
  • Sofie Jensen(4)
Start 0:107:20:76
4 4 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
  • Fanny Lucie Røed(2)
  • Siri Bjerkheim(3)
  • Mari Borgersen(4)
Start 0:008:07:01
130
Master W4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2016-07-02 16:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
  • Britta Hirschauer(3)
  • Anette Andersen(4)
Start:6s 3:43:42
2 5 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Mette Møller(4)
Start:6s 3:49:67
3 3 Sorø Roklub I
  • Jane Steensberg(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
Start:0s 3:50:81
130
Master W4X/4- - 1000m 2. Afdeling
2016-07-02 16:23
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub II
  • Helle Johanson(1)
  • Linda Milling(2)
  • Ulla Hvid(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:0s 3:35:34
2 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub
  • Waltraut Lissau(1)
  • Asta Øjvind(2)
  • Naja Holten Møller(3)
  • Mia Elisabeth Espersen(4)
Start:3s 3:47:64
3 4 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(1)
  • Astrid Krüger(2)
  • Mille Nissen(3)
  • Stine Louise Knudsen(4)
Start:3s 3:51:59
4 7 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Karin Bodelund(3)
  • Karen Leth Jensen(4)
Start:0s 3:51:94
131
Master M4X - 2000m A Finale
2016-07-02 16:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Oscar Mazza(2)
  • Christian Michaelsen(3)
  • Niels Frederiksen(4)
6:02:42
2 7 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
6:05:30
3 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub/KKL
  • Niclas Schmidt(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
  • Marcus Johansen(3)
  • Timothy Antonie Hansen(4)
6:08:56
4 1 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Christoffer Kruse(3)
  • Jonathan Nielsen(4)
6:17:76
5 5 Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I
  • Øyvind Lavoll(1)
  • Ole Johan Klingan(2)
  • Sander Aakerholt(3)
  • Markus Christensen(4)
6:20:60
6 6 Drammen Roklubb I
  • Håkon Austad Langberg(1)
  • Eirik Hexeberg Henriksen(2)
  • Olav Kallerud(3)
  • Simen Moe Johnsen(4)
6:41:49
132
Master LW1X - 2000m A Finale
2016-07-02 16:38
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense Roklub/KCO
  • Julie Gaumitz Storm(1)
8:06:08
2 10 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
8:16:39
3 4 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
8:21:83
4 11 Kristiansand Roklubb
  • Oda Madland Aagesen(1)
8:27:89
5 12 Sorø Roklub/KCB II
  • Ida Langkjær(1)
8:34:68
6 5 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
8:34:93
132
Master LW1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-02 09:02
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense Roklub/KCO
  • Julie Gaumitz Storm(1)
0
2 4 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
0
3 5 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
0
4 7 Sandefjord Roklubb I
  • Hanna Mathisen(1)
0
5 2 Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun(1)
0
6 1 Drammen Roklubb II
  • Mari Borgersen(1)
0
132
Master LW1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-02 09:02
Plac. # Navn Tid
1 10 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
0
2 11 Kristiansand Roklubb
  • Oda Madland Aagesen(1)
0
3 12 Sorø Roklub/KCB II
  • Ida Langkjær(1)
0
4 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
0
5 9 Drammen Roklubb I
  • Fanny Lucie Røed(1)
0
133
Master M4X - 2000m A Finale
2016-07-02 16:44
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Nicholas Andersen(4)
6:20:95
2 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Aksel Bay(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
  • Lasse Maigaard(3)
  • Jeppe Aabye(4)
6:45:41
3 1 Horten Roklubb/Ormsund Roklub
  • Thomas Soma Ferguson(1)
  • Oskar Jørgensen(2)
  • Kristian Løken(3)
  • Martin Rustan Buschmann(4)
7:34:59
134
Master W4X - 2000m A Finale
2016-07-02 16:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Emma Hammer(2)
  • Mette Køchs Nielsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
Start 0:106:59:25
2 3 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Emilie Jersild(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Astrid Filtenborg(4)
Start 0:007:13:72
3 7 Ormsund Roklub I
  • Anna Mesel(1)
  • Emilie Giltvedt Langeland(2)
  • Rikke Aslaksen Waale(3)
  • Serine Camilie Aaker(4)
Start 0:107:34:89
4 6 Christiania Rodklub/Sandefjord Roklubb
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Vibeke Gran Andreassen(2)
  • Ida Marie Aakerholt(3)
  • Guro Elise Aakerholt(4)
Start 0:107:45:45
5 1 Fredriksstad Roklub/Norske Studenters Roklub
  • Marie Grønberg Fenskekk(1)
  • Rebekka Øvensen Aanderaa(2)
  • Emilie Stabe Helvig(3)
  • Hanna Kaupang Petersen (4)
Start 0:108:22:82
135
Master W2- - 2000m A Finale
2016-07-02 14:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Petersen(2)
07:13:65
2 4 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
07:56:49
136
Master M8+ - 2000m A Finale
2016-07-02 17:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub/KCHO
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Christian Carlsen(4)
  • Mikkel Aaslet(5)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(6)
  • Esben Søvndahl(7)
  • Nikolaj Leth Bernsen(8)
  • Jonas G. Lund(cox)
05:55:67
2 3 Aalborg Roklub/Holstebro Roklub
  • Christian Hauge(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Markus Schelske(4)
  • Mathias Brønd Sørensen(5)
  • Mikkel Paetau(6)
  • Aske Petersen(7)
  • Dan Dodensig Kristensen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
06:22:95
3 2 Odense Roklub/KCO
  • Michael Moerner(1)
  • Martin Rønn Sørensen(2)
  • Søren Gam(3)
  • Morten Nissen(4)
  • Peder Engstrup-Jepsen(5)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(6)
  • Elisabeth Kaalund Keller(7)
  • Pernille Lind Nielsen(8)
  • Anne Marie Kirkegaard(cox)
7:11:39
137
Master LM1X - 2000m A Finale
2016-07-02 17:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:17:45
2 7 Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
7:22:82
3 5 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:27:00
4 6 Danske Studenters Roklub
  • Mads Fischer(1)
7:29:57
5 9 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
7:35:31
6 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
7:36:38
137
Master LM1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-02 09:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
07:13:32
2 5 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
07:18:64
3 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
07:21:19
4 1 Bagsværd Roklub
  • Jacob Grove Klahsen(1)
07:24:98
5 2 Roskilde Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
08:53:60
137
Master LM1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-02 09:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
0
2 9 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
0
3 6 Danske Studenters Roklub
  • Mads Fischer(1)
0
4 10 Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard(1)
0
138
Master M4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2016-07-02 17:16
Plac. # Navn Tid
1 14 Fredericia Roklub I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:6s 03:34:15
2 12 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • John Grunwald(4)
Start:0s 03:49:73
3 7 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Bo Jystrup(4)
Start:20s 3:56:45
4 11 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/Hellerup Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub
  • Lisbeth Grænge Hansen(1)
  • Henrik Thorup(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Jens Tarp(4)
  • Hans Nøhr(5)
  • Bernadette Gregersen(6)
  • Kate Skavin(7)
  • Lise Hendriksen(8)
  • Bettina Cervin(cox)
Start:20s 3:58:29
5 16 Danske Studenters Roklub I
  • Ib Frausing(1)
  • Jan Cederkvist(2)
  • Jens Rokkedal(3)
  • Arnold Sørensen(4)
Start:8s 03:58:63
6 15 Roskilde Roklub I
  • Henning Hansen(1)
  • Mogens Kleis(2)
  • Thomas Lynderup(3)
  • Søren Anthonsen(4)
Start:8s 4:03:84
138
Master M4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2016-07-02 17:19
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Lars Bo Andersen(3)
  • Peter Lindblom(4)
Start:0s 3:17:10
2 9 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
  • Henrik Almegaard(2)
  • Mikael Espersen(3)
  • Søren Strange(4)
Start:0s 3:18:91
3 8 Fredensborg Roklub I
  • Ole Bastholm Jørgensen(1)
  • Jan Nøreskov Pedersen(2)
  • Ole Quist Jensen(3)
  • Carsten Manniche(4)
Start:0s 3:25:25
4 1 Malmö Roddklubb I
  • Håkan Christensson(1)
  • Kenneth Alfelt(2)
  • Thomas Barge(3)
  • Danilo Sosa(4)
Start:4s 03:34:09
5 10 Ormsund Roklub I
  • Jan Giltvedt(1)
  • Morten Grepperud(2)
  • Per Giltvedt(3)
  • Espen Treider(4)
Start:0s 03:40:40
6 6 Aalborg Roklub
  • Christian Elgaard Jacobsen(1)
  • Erik Smedegaard(2)
  • Bo Winther Hansen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
Start:6s U.F.K.3:41:59
138
Master M4-/8+/4X - 1000m 3. Afdeling
2016-07-02 17:22
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub
  • William Schrøder(1)
  • Steen Christensen(2)
  • Jacob Brink Jansson(3)
  • Emil Heinrichsen(4)
Start:0s 03:17:13
2 17 Sorø Roklub II
  • Henrik Brems Dynesen(1)
  • Gert Iversen(2)
  • Bo Vilhelmsen(3)
  • Peder Lillelund(4)
Start:2s 03:19:39
3 2 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Göran Hedenberg(1)
  • Mattias Carlsson(2)
  • Peter Nyman(3)
  • Sven Bujalla(4)
Start:2s 03:20:09
4 5 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Mads Sørensen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
Start:5s 03:21:57
5 13 Christiania Rodklub/Helsingborg Roddklubb
  • Julien Cochard(1)
  • Lars Jørgen Jensen(2)
  • Sagar San(3)
  • Daniel Böcker(4)
Start:5s 03:32:94
139
Master W1X - 500m 1. Afdeling
2016-07-02 17:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
0
2 3 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
0
3 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
0
4 4 Kungälv I
  • Sanna Åström (1)
0
140
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2016-07-02 17:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
  • Jakob Iversen(2)
01:59:73
2 3 Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen(1)
  • Lorentz Pran(2)
02:04:18
3 1 Mölndals Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
  • Erik Källström(2)
02:06:56
4 2 Kungälv I
  • Jonas Bujalla(1)
  • Märta Karlsson(2)
02:36:09
141
Master M2X - 500m A Finale
2016-07-02 17:46
Plac. # Navn Tid
1 15 Næstved Roklub
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Oliver Acs(2)
1:44:86
2 2 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Christian Nielsen(2)
1:50:73
3 7 Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller(1)
  • Jakob Asbjørnsen(2)
01:51:22
4 9 Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
  • Gustav Hallgren(2)
01:52:39
5 3 Kungälv I
  • Edvin Karlsson(1)
  • Harry Ottosson(2)
01:57:93
141
Master M2X - 500m B Finale
2016-07-02 17:43
Plac. # Navn Tid
1 10 Tønsberg Roklubb I
  • Ola Flatland Hoftun(1)
  • Frida Andrup-Næss(2)
1:55:32
2 13 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
1:55:77
3 6 Horten Roklubb II
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
  • Kasper Bruun Frantzen(2)
1:56:11
4 12 Roklubben Stevns I
  • Mike Crillesen(1)
  • Andreas Møller(2)
1:57:94
5 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Frederik Cloos(2)
02:06:67
6 5 Moss Roklubb I
  • Simen Dørre(1)
  • Viktor Rekstad(2)
02:13:06
141
Master M2X - 500m C Finale
2016-07-02 17:40
Plac. # Navn Tid
1 11 Horten Roklubb I
  • Adrian Aronsen Kjærnes(1)
  • Tobias Kjersem Larsen(2)
02:02:21
2 1 Moss Roklubb II
  • Kasper Krognes Tuva(1)
  • Simen Solbakken-Thømt(2)
02:03:50
3 8 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
  • Even Vogt-Eiborg(2)
02:04:29
142
Master W1X - 500m A Finale
2016-07-02 18:01
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
01:56:39
2 9 Tønsberg Roklubb II
  • Ida Kyvik Sandvik(1)
01:57:61
3 2 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:02:13
4 21 Mölndals Roddklubb I
  • Ellen Hedenberg(1)
02:03:72
5 3 Horten Roklubb I
  • Eline Stava(1)
02:05:09
6 12 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
02:06:91
142
Master W1X - 500m B Finale
2016-07-02 17:58
Plac. # Navn Tid
1 10 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:01:88
2 15 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
02:02:32
3 20 Horten Roklubb III
  • Maren Næss Brevik(1)
02:06:04
4 16 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
02:07:46
5 17 Mölndals Roddklubb II
  • Helena Alami(1)
02:12:42
6 1 Bagsværd Roklub I
  • Julie Johansen (1)
02:19:71
142
Master W1X - 500m C Finale
2016-07-02 17:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Tønsberg Roklubb IV
  • Marie Andrup-Næss(1)
01:59:62
2 5 Horten Roklubb II
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
01:59:89
3 4 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
02:07:55
4 22 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:11:99
5 13 Tønsberg Roklubb III
  • Julie Wennerød Bordal(1)
02:15:88
142
Master W1X - 500m D Finale
2016-07-02 17:52
Plac. # Navn Tid
1 11 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
02:11:11
2 19 Sorø Roklub I
  • (1)
02:13:59
3 6 Odense Roklub/KCO II
  • Feline Gregersen(1)
02:15:90
4 14 Tønsberg Roklubb V
  • Tiril Grepperud Amundrød(1)
02:18:38
142
Master W1X - 500m 1. Indledende
2016-07-02 09:31
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:02:64
2 3 Horten Roklubb I
  • Eline Stava(1)
02:03:63
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Julie Johansen (1)
02:11:76
4 4 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
02:14:96
5 5 Horten Roklubb II
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
02:18:74
6 6 Odense Roklub/KCO II
  • Feline Gregersen(1)
02:26:87
142
Master W1X - 500m 2. Indledende
2016-07-02 09:31
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
01:56:33
2 9 Tønsberg Roklubb II
  • Ida Kyvik Sandvik(1)
01:57:80
3 10 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:00:41
4 7 Tønsberg Roklubb IV
  • Marie Andrup-Næss(1)
02:01:26
5 11 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
02:08:59
142
Master W1X - 500m 3. Indledende
2016-07-02 09:31
Plac. # Navn Tid
1 12 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
01:55:08
2 15 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01:56:38
3 16 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
01:56:88
4 13 Tønsberg Roklubb III
  • Julie Wennerød Bordal(1)
02:02:91
5 14 Tønsberg Roklubb V
  • Tiril Grepperud Amundrød(1)
02:04:97
142
Master W1X - 500m 4. Indledende
2016-07-02 09:31
Plac. # Navn Tid
1 21 Mölndals Roddklubb I
  • Ellen Hedenberg(1)
02:01:91
2 20 Horten Roklubb III
  • Maren Næss Brevik(1)
02:06:51
3 17 Mölndals Roddklubb II
  • Helena Alami(1)
02:08:38
4 22 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:08:82
5 19 Sorø Roklub I
  • (1)
02:13:45
143
Master M2X - 1500m A Finale
2016-07-02 18:20
Plac. # Navn Tid
1 18 Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Malthe Kaptain(2)
05:21:95
2 13 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Frederik Larsen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
05:23:97
3 1 Tønsberg Roklubb I
  • Isac Vartdal-Gjerde(1)
  • Lars Gørann Lindgren(2)
05:24:49
4 11 Hadsund Roklub/Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Thomas Knudsen(2)
05:25:16
5 17 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
05:49:65
6 2 Christiania Rodklub II
  • Tinius Wilhelmsen(1)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(2)
05:50:34
143
Master M2X - 1500m B Finale
2016-07-02 18:15
Plac. # Navn Tid
1 14 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
.05:39:89
2 10 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
  • Diderik Skjønhaug(2)
05:43:92
3 8 Falkenberg RK II
  • Jacob Smeringe(1)
  • Melker Persson(2)
05:47:44
4 4 Moss Roklubb I
  • Jarle Sæby(1)
  • Magnus Strømme(2)
05:56:99
5 20 Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Sander Benden Nilsen(1)
  • Vegard Sørensen(2)
06:00:23
6 7 Horten Roklubb II
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
  • Håkon Ørnbo(2)
06:04:36
143
Master M2X - 1500m C Finale
2016-07-02 18:10
Plac. # Navn Tid
1 15 Falkenberg RK I
  • Colin Lindgren(1)
  • Albin Olsson(2)
5:23:75
2 16 Horten Roklubb III
  • Egil Brekke(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
06:02:77
3 12 Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Martin Asheim(1)
  • Elias Loe Eritsland(2)
06:03:95
4 3 Københavns Roklub I
  • Viktor Friis Gefeldt(1)
  • Kasper Larson(2)
06:04:95
5 9 Christiania Rodklub I
  • Sverre Engebretsen(1)
  • Martin Dege(2)
06:14:61
6 6 Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes(1)
  • Harald Volleng(2)
7:37:61
143
Master M2X - 1500m 1. Indledende
2016-07-02 09:43
Plac. # Navn Tid
6 6 Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes(1)
  • Harald Volleng(2)
0
1 1 Tønsberg Roklubb I
  • Isac Vartdal-Gjerde(1)
  • Lars Gørann Lindgren(2)
05:42:55
2 2 Christiania Rodklub II
  • Tinius Wilhelmsen(1)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(2)
05:46:75
3 4 Moss Roklubb I
  • Jarle Sæby(1)
  • Magnus Strømme(2)
05:53:53
4 7 Horten Roklubb II
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
  • Håkon Ørnbo(2)
05:58:27
5 3 Københavns Roklub I
  • Viktor Friis Gefeldt(1)
  • Kasper Larson(2)
06:08:00
143
Master M2X - 1500m 2. Indledende
2016-07-02 09:43
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Frederik Larsen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
05:24:75
2 11 Hadsund Roklub/Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Thomas Knudsen(2)
05:34:13
3 8 Falkenberg RK II
  • Jacob Smeringe(1)
  • Melker Persson(2)
05:41:76
4 10 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
  • Diderik Skjønhaug(2)
05:42:25
5 12 Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Martin Asheim(1)
  • Elias Loe Eritsland(2)
06:03:38
6 9 Christiania Rodklub I
  • Sverre Engebretsen(1)
  • Martin Dege(2)
06:23:66
143
Master M2X - 1500m 3. Indledende
2016-07-02 09:43
Plac. # Navn Tid
1 18 Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Malthe Kaptain(2)
05:04.55
2 17 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
05:23:17
3 14 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
05:25:02
4 20 Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Sander Benden Nilsen(1)
  • Vegard Sørensen(2)
05:40:17
5 15 Falkenberg RK I
  • Colin Lindgren(1)
  • Albin Olsson(2)
05:44:83
6 16 Horten Roklubb III
  • Egil Brekke(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
06:44:82
144
Master W1X - 1500m A Finale
2016-07-02 18:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
06:19:22
2 9 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
06:20:28
3 11 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
06:22:17
4 15 Fredensborg Roklub I
  • Cecille Girke(1)
06:28:46
5 6 Jönköpings Roddsällskap I
  • Ida Ekros(1)
06:48:70
6 25 Falkenberg RK II
  • Matilda Wallin(1)
06:55:19
144
Master W1X - 1500m B Finale
2016-07-02 18:35
Plac. # Navn Tid
1 13 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
06:38:00
2 23 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
06:48:28
3 17 Odder Roklub/KCHO I
  • Marie Poulsen(1)
06:48:79
4 19 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
06:59:06
5 7 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
07:02:14
6 26 Københavns Roklub II
  • Mia Rina Nielsen(1)
07:41:63
144
Master W1X - 1500m C Finale
2016-07-02 18:30
Plac. # Navn Tid
5 20 Falkenberg RK I
  • Isabell Stridh(1)
00:65
3 3 Horten Roklubb II
  • Marte Stava(1)
03:85
4 2 Norske Studenters Roklub III
  • Rebekka Øvensen Aanderaa(1)
06:46
6 24 Drammen Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
18:56
2 14 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
21:44
1 8 Sorø Roklub
  • Freja Liv Holmark(1)
06:28:31
144
Master W1X - 1500m D Finale
2016-07-02 18:25
Plac. # Navn Tid
1 12 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
07:31:36
2 16 Moss Roklubb I
  • Lise Meinike Dørre(1)
07:36:49
3 21 Horten Roklubb III
  • Elin Bjune(1)
8:00:12
4 5 Ormsund Roklub I
  • Anniken Eiborg(1)
8:09:81
5 18 Norske Studenters Roklub II
  • Kamille Aurora Breivik(1)
08:16:87
144
Master W1X - 1500m 1. Indledende
2016-07-02 10:03
Plac. # Navn Tid
1 4 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
06:27:88
2 6 Jönköpings Roddsällskap I
  • Ida Ekros(1)
06:41:24
3 7 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
6:48:01
4 2 Norske Studenters Roklub III
  • Rebekka Øvensen Aanderaa(1)
06:51:58
5 3 Horten Roklubb II
  • Marte Stava(1)
06:58:69
6 5 Ormsund Roklub I
  • Anniken Eiborg(1)
07:33:81
144
Master W1X - 1500m 2. Indledende
2016-07-02 10:03
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
06:13:85
2 11 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
06:15:57
3 13 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
06:22:37
4 8 Sorø Roklub
  • Freja Liv Holmark(1)
06:23:20
5 14 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
06:36:77
6 12 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
07:00:02
144
Master W1X - 1500m 3. Indledende
2016-07-02 10:03
Plac. # Navn Tid
1 15 Fredensborg Roklub I
  • Cecille Girke(1)
06:26:07
2 19 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
06:46:01
3 17 Odder Roklub/KCHO I
  • Marie Poulsen(1)
06:47:82
4 20 Falkenberg RK I
  • Isabell Stridh(1)
06:58:51
5 16 Moss Roklubb I
  • Lise Meinike Dørre(1)
07:03:76
6 18 Norske Studenters Roklub II
  • Kamille Aurora Breivik(1)
07:51:26
144
Master W1X - 1500m 4. Indledende
2016-07-02 10:03
Plac. # Navn Tid
1 25 Falkenberg RK II
  • Matilda Wallin(1)
06:38:98
2 23 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
06:41:23
3 26 Københavns Roklub II
  • Mia Rina Nielsen(1)
07:09:35
4 24 Drammen Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
07:20:35
5 21 Horten Roklubb III
  • Elin Bjune(1)
7:27:51
201
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 09:42
Plac. # Navn Tid
1 19 Porsgrunn Roklubb
  • Sturla Mogstad(1)
1:40:95
2 16 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
1:45:18
3 18 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:47:47
4 4 Bagsværd Roklub
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
1:52:14
5 1 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
1:59:06
6 20 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
2:09:73
201
Master M1X - 500m 2. Afdeling
2016-07-03 09:38
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
1:51:70
2 6 Sarpsborg RK II
  • Jakob Asbjørnsen(1)
1:53:82
3 10 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
01:54:06
4 13 Horten Roklubb II
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
01:56:92
5 11 Moss Roklubb II
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
2:20:43
201
Master M1X - 500m 3. Afdeling
2016-07-03 09:34
Plac. # Navn Tid
1 22 Tønsberg Roklubb I
  • Ola Flatland Hoftun(1)
2:04:14
2 2 Roklubben Viking I
  • Oliver Acs(1)
02:10:08
3 8 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
2:13:77
4 21 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Emil Ulnits(1)
2:16:18
5 12 Moss Roklubb I
  • Oliver Eliassen(1)
3:01:38
201
Master M1X - 500m 4. Afdeling
2016-07-03 09:30
Plac. # Navn Tid
1 14 Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller(1)
01:54:88
2 17 Københavns Roklub I
  • Elvin Clemmensen(1)
2:07:68
3 5 Kungälv I
  • Edvin Karlsson(1)
2:10:86
4 9 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
2:13:09
5 7 Roklubben Stevns II
  • Mike Crillesen(1)
2:14:51
202
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 09:54
Plac. # Navn Tid
1 10 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
01:51:20
2 6 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:56:39
3 7 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:57:93
4 12 Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
1:59:45
5 1 Horten Roklubb II
  • Kasper Bruun Frantzen(1)
2:19:85
202
Master M1X - 500m 2. Afdeling
2016-07-03 09:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
1:58:43
2 8 Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren(1)
2:07:62
3 11 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
2:09:01
4 14 Horten Roklubb I
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
2:10:33
5 2 Ormsund Roklub II
  • Even Vogt-Eiborg(1)
2:20:19
202
Master M1X - 500m 3. Afdeling
2016-07-03 09:46
Plac. # Navn Tid
1 15 Holstebro Roklub II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
2:05:42
2 13 Moss Roklubb I
  • Kasper Krognes Tuva(1)
2:07:39
3 3 Kungälv I
  • Harry Ottosson(1)
2:09:02
4 9 Roskilde Roklub I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
02:09:75
5 5 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
2:18:05
203
Master W2X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 10:02
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
1:46:88
2 2 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Thea Ingvarsson(1)
  • Elin Brischewski(2)
1:49:96
3 1 Mölndals Roddklubb I
  • Helena Alami(1)
  • Ellen Hedenberg(2)
1:55:94
4 3 Sorø Roklub
  • Hilde Denninger(1)
  • (2)
2:28:21
203
Master W2X - 500m 2. Afdeling
2016-07-03 09:58
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
1:47:44
2 5 Tønsberg Roklubb I
  • Julie Wennerød Bordal(1)
  • Tiril Grepperud Amundrød(2)
1:52:60
3 6 Tissø Roklub I
  • Freja Gjedsted(1)
  • Isabella Kobæk Larsen(2)
2:12:92
204
Master W2X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 10:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Stina Bujalla(2)
1:53:04
2 6 Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
  • Eline Stava(2)
2:00:34
3 2 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
  • Julie Munch(2)
2:13:14
4 1 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
2:18:69
5 3 Kungälv II
  • Sanna Åström (1)
  • Malin Edofsson(2)
2:18:99
6 4 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
  • Pi Goslar(2)
2:26:49
205
Master W2X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 09:58
Plac. # Navn Tid
1 8 Tønsberg Roklubb I
  • Frida Andrup-Næss(1)
  • Marie Andrup-Næss(2)
1:55:60
206
Master W1X - 1000m 1. Afdeling
2016-07-03 10:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:6s 4:16:95
2 7 Ormsund Roklub I
  • Zdzisia Andruszkiewicz(1)
Start:0s 4:31:14
4 3 Roklubben Furesø II
  • Gitte Terp Henriksen(1)
Start:6s 4:32:11
3 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Britta Hirschauer(1)
Start:6s 5:10:01
206
Master W1X - 1000m 2. Afdeling
2016-07-03 10:19
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:0s 0:00:00
2 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Anette Friedrichsen(1)
Start:0s 0:19:37
207
Master M1X - 1000m 1. Afdeling
2016-07-03 10:23
Plac. # Navn Tid
1 5 Landskrona Roddklubb I
  • Bengt Nilsson(1)
Start:17s 4:07:03
2 3 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Nielsen(1)
Start:23s 4:08:79
3 13 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
Start:17s 4:22:32
4 2 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:23s 4:33:40
5 6 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boets(1)
Start:0s 4:48:34
6 11 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 5:07:57
207
Master M1X - 1000m 2. Afdeling
2016-07-03 10:27
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:5s 4:06:29
2 15 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:0s 4:13:60
3 10 Roklubben Furesø III
  • Bo Hartz(1)
Start:5s 4:21:75
4 9 Sorø Roklub III
  • Peter Lindblom(1)
Start:5s 4:32:52
5 16 Nordslesvigsk Roklub II
  • Werner Güttel(1)
Start:0s 4:37:73
6 12 Sorø Roklub II
  • Peter Carstens(1)
Start:0s 4:39:58
207
Master M1X - 1000m 3. Afdeling
2016-07-03 10:31
Plac. # Navn Tid
1 17 Sorø Roklub IV
  • Christian Mølvig(1)
Start:3s 3:43:76
2 14 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
Start:0s 3:45:52
3 8 Roskilde Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
Start:0s 3:58:04
4 1 Roklubben Stevns I
  • Anders Møller(1)
Start:0s 4:19:30
5 4 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
Start:4s 4:30:35
208
Master M1X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 10:48
Plac. # Navn Tid
1 13 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
5:45:30
2 7 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
5:52:43
3 11 Sarpsborg RK I
  • Diderik Skjønhaug(1)
6:00:65
4 3 Kungälv I
  • Petter Sandung(1)
6:01:15
5 8 Tønsberg Roklubb II
  • Isac Vartdal-Gjerde(1)
6:09:45
208
Master M1X - 1500m 2. Afdeling
2016-07-03 10:44
Plac. # Navn Tid
1 15 Horten Roklubb IV
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
5:59:30
2 20 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen(1)
6:14:04
3 6 Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Eirik Andre Dannemark(1)
6:15:40
4 2 Falkenberg RK II
  • Melker Persson(1)
6:20:74
5 18 Horten Roklubb II
  • Håkon Ørnbo(1)
6:52:78
208
Master M1X - 1500m 3. Afdeling
2016-07-03 10:40
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub I
  • Thomas Knudsen(1)
5:51:69
2 4 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
5:52:04
3 9 Falkenberg RK I
  • Jacob Smeringe(1)
6:35:97
4 1 Tønsberg Roklubb I
  • Sander Benden Nilsen(1)
6:58:28
5 19 Horten Roklubb VI
  • Vegard Sørensen(1)
7:07:92
208
Master M1X - 1500m 4. Afdeling
2016-07-03 10:36
Plac. # Navn Tid
1 14 Horten Roklubb I
  • Egil Brekke(1)
6:28:79
2 17 Moss Roklubb I
  • Jarle Sæby(1)
6:35:03
3 10 Horten Roklubb III
  • Jonas Bergundhaugen(1)
6:35:40
209
Master M1X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 11:09
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
5:54:00
2 21 Sorø Roklub I
  • (1)
6:06:72
3 1 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
6:10:860
4 9 Kungälv II
  • Emil Lundqvist(1)
6:41:68
5 16 Hadsund Roklub I
  • Rasmus Konnerup(1)
9:43:08
209
Master M1X - 1500m 2. Afdeling
2016-07-03 11:04
Plac. # Navn Tid
1 20 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
6:12:59
2 3 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
6:18:39
3 12 Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland(1)
6:24:38
4 7 Roklubben Furesø I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
7:03:60
5 15 Horten Roklubb III
  • Benjamin Nærsnes(1)
8:13:37
209
Master M1X - 1500m 3. Afdeling
2016-07-03 10:59
Plac. # Navn Tid
1 14 Tønsberg Roklubb I
  • Lars Gørann Lindgren(1)
5:49:77
2 19 Falkenberg RK II
  • Albin Olsson(1)
6:07:84
3 8 Holstebro Roklub I
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
6:29:97
4 6 Horten Roklubb IV
  • Martin Rustan Buschmann(1)
6:38:25
5 11 Falkenberg RK I
  • Colin Lindgren(1)
6:38:54
209
Master M1X - 1500m 4. Afdeling
2016-07-03 10:54
Plac. # Navn Tid
1 17 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
6:03:94
2 18 Christiania Rodklub II
  • Tinius Wilhelmsen(1)
6:04:19
3 5 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
6:17:53
4 2 Tønsberg Roklubb II
  • Martin Asheim(1)
6:38:47
5 10 Horten Roklubb II
  • Harald Volleng(1)
7:54:87
210
Master W1X - 2000m A Finale
2016-07-03 13:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:19:51
2 5 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
8:28:27
3 8 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Regitze Bay(1)
8:37:26
4 11 Ormsund Roklub I
  • Anna Mesel(1)
8:46:79
5 3 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
9:07:02
6 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Nikoline Bay(1)
9:33:28
210
Master W1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-03 07:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
8:44:31
2 3 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
09:03:04
3 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Nikoline Bay(1)
09:18:85
4 6 Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad(1)
09:20:06
5 4 Sandefjord Roklubb
  • Guro Elise Aakerholt(1)
09:36:38
210
Master W1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-03 07:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:35:28
2 8 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Regitze Bay(1)
8:43:36
3 11 Ormsund Roklub I
  • Anna Mesel(1)
8:55:36
4 9 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
09:21:08
5 10 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
09:31:68
211
Master M1X - 2000m A Finale
2016-07-03 13:04
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/KKL
  • Emil Lenzing(1)
7:22:54
2 3 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
7:30:51
3 11 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
7:46:61
4 6 Horten Roklubb II
  • Sondre Svenungsen(1)
7:51:49
5 14 Horten Roklubb I
  • Jesper Rørvig(1)
7:56:38
6 9 Odense Roklub/KCO I
  • David Lønholm Shekufa(1)
8:12:29
211
Master M1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-03 07:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/KKL
  • Emil Lenzing(1)
07:25:01
2 3 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
7:31:74
3 5 Roklubben Furesø/KCHO I
  • Jonas Lund(1)
7:41:30
4 2 Moss Roklubb II
  • Vegard Sæby(1)
7:51:31
5 1 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
8:35:17
211
Master M1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-03 07:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Horten Roklubb II
  • Sondre Svenungsen(1)
7:51:33
2 9 Odense Roklub/KCO I
  • David Lønholm Shekufa(1)
7:55:09
3 7 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
8:00:38
4 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
8:26:53
211
Master M1X - 2000m 3. Indledende
2016-07-03 07:40
Plac. # Navn Tid
1 14 Horten Roklubb I
  • Jesper Rørvig(1)
7:39:64
2 11 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
7:40:86
3 13 Danske Studenters Roklub I
  • Mathias Daniel Ven(1)
7:42:17
4 12 Ormsund Roklub I
  • Thomas Soma Ferguson(1)
8:31:89
212
Master M4X - 2000m A Finale
2016-07-03 13:56
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
06:09:22
2 6 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Oscar Mazza(2)
  • Christian Michaelsen(3)
  • Niels Frederiksen(4)
06:09:86
3 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub/KKL
  • Marcus Johansen(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • Niclas Schmidt(4)
06:17:91
4 4 Aalborg Roklub I
  • Simon Staal Nielsen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
  • Anders Boutrup Petersen(3)
  • Esben Ravn(4)
06:43:10
5 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Mads Sørensen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
7:09:12
6 1 Odense Roklub/KCO I
  • Søren Gam(1)
  • Michael Moerner(2)
  • Martin Rønn Sørensen(3)
  • Morten Nissen(4)
07:36:29
213
Master W2X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 11:14
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
6:12:98
2 4 Norske Studenters Roklub I
  • Hanna Kaupang Petersen (1)
  • Rebekka Øvensen Aanderaa(2)
6:26:66
3 2 Norske Studenters Roklub/Tønsberg Roklubb
  • Marie Andrup-Næss(1)
  • Kamille Aurora Breivik(2)
6:40:26
214
Master W2X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 11:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
5:41:23
2 5 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Annie Nyman(1)
  • Nora Lindberg(2)
5:57:96
3 2 Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Victoria Munch(2)
6:03:95
4 4 Falkenberg RK I
  • Isabell Stridh(1)
  • Matilda Wallin(2)
6:17:93
5 3 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Anna Adelholm(2)
6:22:42
215
Master W2X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 11:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
0:00:00
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
0:17:94
3 3 Drammen Roklubb/Moss Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
  • Lise Meinike Dørre(2)
01:02:04
216
Master M1X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 11:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström(1)
2:08:77
2 6 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
2:09:09
3 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
2:11:43
4 4 Mölndals Roddklubb II
  • Albin Alami(1)
2;15:93
5 3 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
2:17:57
6 1 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
2:43:91
218
Master M2X - 2000m A Finale
2016-07-03 13:09
Plac. # Navn Tid
1 9 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KKL I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Alexander Modest(2)
6:45:57
2 3 Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Bastian Secher(2)
6:46:52
3 5 Holstebro Roklub/KCHO I [0:12 forspring]
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
6:53:21
4 10 Tønsberg Roklubb
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
  • Adrian Lindgren(2)
7:05:08
5 1 Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb
  • Audun Grepperud(1)
  • Sander Aakerholt(2)
07:09:17
6 12 Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I
  • Ole Johan Klingan(1)
  • Øyvind Lavoll(2)
07:16:88
218
Master M2X - 2000m 1. Indledende
2016-07-03 07:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Bastian Secher(2)
6:59:21
2 1 Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb
  • Audun Grepperud(1)
  • Sander Aakerholt(2)
07:05:22
3 5 Holstebro Roklub/KCHO I [0:12 forspring]
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
forsping 0:1207:11:26
4 6 Aalborg Roklub I
  • Simon Staal Nielsen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
07:18:62
5 2 Odense Roklub/KCO I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
  • Peder Engstrup-Jepsen(2)
8:55:67
218
Master M2X - 2000m 2. Indledende
2016-07-03 07:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KKL I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Alexander Modest(2)
6:45:53
2 10 Tønsberg Roklubb
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
  • Adrian Lindgren(2)
6:52:36
3 12 Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I
  • Ole Johan Klingan(1)
  • Øyvind Lavoll(2)
6:55:52
4 11 Danske Studenters Roklub I
  • Michael Ludwigsen(1)
  • Jacob Jespersen(2)
6:558:67
219
Master M2X - 2000m A Finale
2016-07-03 13:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub/KCO I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
7:03:53
2 4 Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby(1)
  • Alfred Eliassen(2)
7:14:26
3 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB
  • Nicholas Andersen(1)
  • Frederik Larsen(2)
7:28:40
4 3 Ormsund Roklub I
  • Oskar Jørgensen(1)
  • Kristian Løken(2)
8:38:40
220
Master M2- - 2000m A Finale
2016-07-03 13:19
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
7:03:87
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
7:16:97
3 4 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
7:44:12
221
Master W4X - 2000m A Finale
2016-07-03 13:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Emma Hammer(2)
  • Mette Køchs Nielsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
Start 0:107:11:43
2 5 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Emilie Jersild(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Astrid Filtenborg(4)
Start 0:007:17:63
3 4 Ormsund Roklub I
  • Anna Mesel(1)
  • Emilie Giltvedt Langeland(2)
  • Rikke Aslaksen Waale(3)
  • Serine Camilie Aaker(4)
Start 0:107:43:52
4 6 Christiania Rodklub/Moss Roklubb
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Vibeke Gran Andreassen(2)
  • Maija Rekstad(3)
  • Hibaq Mohamed(4)
Start 0:107:45:37
5 7 Fredriksstad Roklub/Norske Studenters Roklub
  • Emilie Stabe Helvig(1)
  • Hanna Kaupang Petersen (2)
  • Rebekka Øvensen Aanderaa(3)
  • Marie Grønberg Fenskekk(4)
Start 0:1008:36:94
222
Master W2X - 2000m A Finale
2016-07-03 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Ida Langkjær(2)
0:00:00
2 1 Sandefjord Roklubb
  • Hanna Mathisen(1)
  • Oda Madland Aagesen(2)
0:55:42
3 2 Drammen Roklubb I
  • Fanny Lucie Røed(1)
  • Mari Borgersen(2)
1:00:34
1 2 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
7:16:07
2 6 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
  • Mathilde Persson(1)
  • (2)
7:22:06
3 4 Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
  • Lovisa Wallin(2)
7:32:05
4 5 Christiania Rodklub I
  • Marie Jørstad(1)
  • Christine Randsborg(2)
7:53:03
5 8 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
  • Siri Bjerkheim(2)
8:05:78
6 7 Odense Roklub/KCO
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
8:35:23
223
Master M4X+ - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 13:36
Plac. # Navn Tid
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Phillip Walz(4)
  • Svante Witt(cox)
Start 0:0001:46:20
224
Master M4X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 13:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • Gustav Hallgren(1)
  • Albin Lövström(2)
  • Ivar Håkansson(3)
  • Malte Andersson(4)
Start 0:0501:44:52
2 1 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Elis Sundberg(1)
  • Johan Källström(2)
  • Harry Ottosson(3)
  • Edvin Karlsson(4)
Start 0:0501:44:92
4 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Rasmus Mortensen(2)
  • Mathias Elgaard Jensen(3)
  • Frederik Cloos(4)
Start 0:0501:49:98
5 4 Moss Roklubb I
  • Kasper Krognes Tuva(1)
  • Simen Solbakken-Thømt(2)
  • Simen Dørre(3)
  • Viktor Rekstad(4)
Start 0:0501:57:42
225
Master M4X - 1500m A Finale
2016-07-03 13:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Sebastian Nordly(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
4:59:22
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alfred Steensen(1)
  • William Foss Keincke(2)
  • Niels Østergaard(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
5:00:40
3 2 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
  • Emil Lundqvist(2)
  • Petter Sandung(3)
  • Hannes Hård Af Segerstad(4)
5:01:44
4 5 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Martin Dege(2)
  • Sverre Engebretsen(3)
  • Tinius Wilhelmsen(4)
5:07:67
5 6 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
  • Anders Visby(2)
  • Thor Avlund Overgaard(3)
  • Jacob Brahe Møller(4)
5:27:02
226
Master M4X - 2000m A Finale
2016-07-03 14:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCB
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Nicholas Andersen(4)
06:35:02
2 3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Jeppe Aabye(1)
  • Aksel Bay(2)
  • Lasse Maigaard(3)
  • Thyge Winther Ludwigsen(4)
6:54:46
3 2 Ormsund Roklub
  • Kristian Løken(1)
  • Oskar Jørgensen(2)
  • Thomas Soma Ferguson(3)
  • Serine Camilie Aaker(4)
7:36:71
227
Master LM1X - 2000m A Finale
2016-07-03 13:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:22:58
2 10 Sandefjord Roklubb I
  • Markus Christensen(1)
7:27:26
3 3 Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
7:28:74
4 5 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:34:73
5 8 Lyngby Roklub/KKL II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
7:37:46
6 9 Danske Studenters Roklub/KKL I
  • Mads Fischer(1)
7:45:29
227
Master LM1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-03 08:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
07:16:61
2 3 Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
7:22:49
3 5 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:39:72
4 1 Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard(1)
7:43:16
5 2 Roskilde Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
8:41:12
227
Master LM1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-03 08:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub/KKL I
  • Mads Fischer(1)
7:30:78
2 8 Lyngby Roklub/KKL II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
7:32:63
3 10 Sandefjord Roklubb I
  • Markus Christensen(1)
7:35:03
4 7 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Jakob Grove Klahsen(1)
7:36:99
228
Master W4X+ - 500m A Finale
2016-07-03 14:09
Plac. # Navn Tid
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(2)
  • Emma Vestergaard Lybech(3)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(4)
  • Astrid Kirstine Kofoed(cox)
Start 0:0002:01:68
229
Master W4X - 500m A Finale
2016-07-03 14:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Dameroklub/Roklubben Stevns/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
  • Katrine Højgaard(3)
  • Nikoline Kroll(4)
Start 0:051:48:33
3 3 Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
  • Feline Gregersen(2)
  • Rikke Køchs(3)
  • Caroline Munch(4)
Start 0:051:58:67
5 1 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Hilde Denninger(2)
  • (3)
  • Pernille Olsen(4)
Start 0:0502:023:03
2 4 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Stina Bujalla(2)
  • Helena Alami(3)
  • Ellen Hedenberg(4)
Start 0:051:554:08
230
Master W1X - 2000m A Finale
2016-07-03 14:12
Plac. # Navn Tid
1 10 Roskilde Roklub II
  • Aja Runge Holmegaard(1)
7:55:05
2 3 Odder Roklub/KCK I
  • Julie Poulsen(1)
8:05:41
3 4 Hadsund Roklub/KCB I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:11:05
4 1 Danske Studenters Roklub/KCK I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:21:32
5 6 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
8:37:96
6 8 Christiania Rodklub I
  • Sofie Jensen(1)
9:04:29
230
Master W1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-03 08:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub/KCB I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:02:82
2 3 Odder Roklub/KCK I
  • Julie Poulsen(1)
8:05:15
3 1 Danske Studenters Roklub/KCK I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:10:28
4 5 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
8:17:20
5 2 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
8:57:41
230
Master W1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-03 08:50
Plac. # Navn Tid
1 10 Roskilde Roklub II
  • Aja Runge Holmegaard(1)
8:31:91
2 6 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
8:38:43
3 8 Christiania Rodklub I
  • Sofie Jensen(1)
8:51:66
4 11 Christiania Rodklub II
  • Johanne Asakskogen(1)
9:02:18
5 7 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
9:07:89
231
Master M4- - 2000m A Finale
2016-07-03 14:18
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
6:20:17
2 6 Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I
  • NN NN(1)
  • Sander Aakerholt(2)
  • Øyvind Lavoll(3)
  • Ole Johan Klingan(4)
6:41:89
3 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Emil Kjerri(1)
  • Christian Asmussen(2)
  • Michael Ludwigsen(3)
  • Mathias Lyster(4)
6:47:40
4 2 Drammen Roklubb I
  • Håkon Austad Langberg(1)
  • Eirik Hexeberg Henriksen(2)
  • Olav Kallerud(3)
  • Simen Moe Johnsen(4)
6:51:81
5 4 Aalborg Roklub II
  • Nicolaj Winther(1)
  • Markus Schelske(2)
  • Mathias Brønd Sørensen(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
6:52:79
6 5 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Mikkel Paetau(4)
6:54:71
232
Master W2-/2X - 1000m 1. Afdeling
2016-07-03 14:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:8s 4:09:79
2 9 Fredensborg Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
  • Anette Andersen(1)
  • Britta Hirschauer(2)
Start:20s 4:12:10
3 10 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:20s 4:14:56
4 1 Roklubben Furesø I
  • Helle Torp Eklund(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:20s 04:28:80
5 12 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 4:51:63
232
Master W2-/2X - 1000m 2. Afdeling
2016-07-03 14:27
Plac. # Navn Tid
1 14 Køge Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
  • Anette Friedrichsen(1)
  • Anna Karina Gravad(2)
Start:0s 3:42:49
2 13 Roskilde Roklub I
  • Mille Nissen(1)
  • Astrid Krüger(2)
Start:3s 3:51:21
3 11 Sorø Roklub II
  • Linda Milling(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:0s 3:53:96
4 5 Lyngby Roklub I
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(1)
  • Stine Louise Knudsen(2)
Start:3s 3:59:60
5 2 Danske Studenters Roklub I
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:0s 3:59:60
6 6 Fredensborg Roklub
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
Start:0s 4:02:77
233
Master W2X - 2000m A Finale
2016-07-03 14:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
07.26.13
2 6 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Vibeke Gran Andreassen(2)
08.23.93
3 1 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
  • Maija Rekstad(2)
08.29.92
4 3 Fredriksstad Roklub/Norske Studenters Roklub
  • Emilie Stabe Helvig(1)
  • Marie Grønberg Fenskekk(2)
08.37.79
5 5 Sandefjord Roklubb I
  • Ida Marie Aakerholt(1)
  • Guro Elise Aakerholt(2)
08.42.50
6 2 Ormsund Roklub I
  • Emilie Giltvedt Langeland(1)
  • Rikke Aslaksen Waale(2)
09.14.87
234
Master W4X - 1500m A Finale
2016-07-03 14:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
  • Astrid Bardram Starup(3)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(4)
00:00:00
2 3 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Anna Adelholm(2)
  • Kristine Søndergård Hansen(3)
  • Clara Møller(4)
0:09:45
3 1 Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Elin Brischewski(1)
  • Annie Nyman(2)
  • Thea Ingvarsson(3)
  • Nora Lindberg(4)
0:11:18
4 4 Falkenberg RK/Jönköpings Roddsällskap/Åhus Roddklubb I
  • Ida Ekros(1)
  • Othilia Roth(2)
  • Isabell Stridh(3)
  • Matilda Wallin(4)
0:19:69
5 6 Horten Roklubb I
  • Maren Næss Brevik(1)
  • Elin Bjune(2)
  • Marte Stava(3)
  • Mia Helene Falch(4)
0:21:01
235
Master LW1X - 2000m A Finale
2016-07-03 14:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub/KCO
  • Julie Gaumitz Storm(1)
8:17:82
2 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
8:25:78
3 6 Kristiansand Roklubb
  • Oda Madland Aagesen(1)
8:31:77
4 8 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
8:32:86
5 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:41:90
6 12 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
8:43:55
235
Master LW1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-03 08:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub/KCO
  • Julie Gaumitz Storm(1)
8:15:97
2 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
8:26:64
3 6 Kristiansand Roklubb
  • Oda Madland Aagesen(1)
8:41:25
4 4 Sandefjord Roklubb I
  • Hanna Mathisen(1)
8:46:01
5 1 Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun(1)
9:07:93
235
Master LW1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-03 08:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
8:23:06
2 12 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
8:25:81
3 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:29:50
4 11 Sorø Roklub/KCB II
  • Ida Langkjær(1)
8:29:83
5 9 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
8:40:03
236
Master M1X - 2000m A Finale
2016-07-03 14:54
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:13:19
2 17 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
7:22:14
3 3 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:26:85
4 14 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
7:28:97
5 4 Odense Roklub/KCO II
  • Jesper Fredsted(1)
7:30:22
6 9 Danske Studenters Roklub I
  • Christoffer Kruse(1)
7:34:55
236
Master M1X - 2000m 1. Indledende
2016-07-03 08:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub/KCO II
  • Jesper Fredsted(1)
7:23:74
2 3 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:26:50
3 9 Danske Studenters Roklub I
  • Christoffer Kruse(1)
7:28:97
4 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
7:30:90
5 2 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
7:45:51
6 1 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
8:32:02
236
Master M1X - 2000m 2. Indledende
2016-07-03 08:45
Plac. # Navn Tid
1 17 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
7:21:29
2 12 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:23:79
3 14 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
7:26:37
4 15 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:36:01
5 10 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
7:39:80
6 11 Drammen Roklubb I
  • Simen Moe Johnsen(1)
8:14:79
237
Master W2- - 2000m A Finale
2016-07-03 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Petersen(2)
7:24:33
2 3 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
8:09:67
238
Master M8+ - 2000m A Finale
2016-07-03 15:06
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub/KCHO
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Christian Carlsen(4)
  • Esben Søvndahl(5)
  • Nikolaj Leth Bernsen(6)
  • Mikkel Aaslet(7)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(8)
  • Søren Meldgaard Madsen(cox)
5:50:53
2 2 Drammen Roklubb/Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb
  • Øyvind Lavoll(1)
  • Sander Aakerholt(2)
  • Audun Grepperud(3)
  • Eirik Hexeberg Henriksen(4)
  • Håkon Austad Langberg(5)
  • Markus Christensen(6)
  • Olav Kallerud(7)
  • Ole Johan Klingan(8)
  • NN NN(cox)
6:09:17
3 1 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Markus Schelske(4)
  • Mathias Brønd Sørensen(5)
  • Mikkel Paetau(6)
  • Nicolaj Winther(7)
  • Dan Dodensig Kristensen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
6:11:25
4 3 Odense Roklub/KCO
  • Morten Nissen(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
  • Michael Moerner(3)
  • Martin Rønn Sørensen(4)
  • Peder Engstrup-Jepsen(5)
  • Søren Gam(6)
  • Elisabeth Kaalund Keller(7)
  • Luise Lund Hansen(8)
  • Anne Marie Kirkegaard(cox)
7:16:33
239
Master W4X - 2000m V Finale
2016-07-03 15:12
Plac. # Navn Tid
4 3 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
  • Fanny Lucie Røed(2)
  • Mari Borgersen(3)
  • Siri Bjerkheim(4)
8:06:66
239
Master W4X - 2000m A Finale
2016-07-03 15:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Silja Konoy Davidsen(3)
  • Marie Mørch(4)
6:38:70
2 1 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Emma Hammer(2)
  • Mette Køchs Nielsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
6:45:98
3 4 Christiania Rodklub I
  • Johanne Asakskogen(1)
  • Christine Randsborg(2)
  • Marie Jørstad(3)
  • Sofie Jensen(4)
7:18:35
240
Master W1X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 15:19
Plac. # Navn Tid
1 5 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
01:54:90
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
02:03:65
3 2 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
02:12:17
5 1 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
02:16:51
6 3 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
02:19:29
4 6 Kungälv II
  • Sanna Åström (1)
02:123:83
241
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 15:27
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub/Roklubben Viking I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Oliver Acs(2)
1:43:12
2 6 Tønsberg Roklubb
  • Ola Flatland Hoftun(1)
  • Ida Kyvik Sandvik(2)
1:44:19
3 3 Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
  • Malte Arensbach(2)
1:48:63
4 1 Falkenberg RK I
  • Albin Lövström(1)
  • Ivar Håkansson(2)
1:49:56
241
Master M2X - 500m 2. Afdeling
2016-07-03 15:23
Plac. # Navn Tid
1 4 Sarpsborg RK I
  • Jakob Asbjørnsen(1)
  • Håkon Grønberg Møller(2)
01:51:06
2 2 Roklubben Stevns I
  • Mike Crillesen(1)
  • Andreas Møller(2)
01:54:78
3 5 Moss Roklubb I
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
  • Oliver Eliassen(2)
02:11:93
242
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 15:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Alexander Aldrich(1)
  • Asbjørn Bay(2)
1:46:95
2 4 Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • Gustav Hallgren(1)
  • Malte Andersson(2)
1:47:47
3 1 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
1:49:75
4 6 Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad(1)
  • Simen Dørre(2)
2:02:52
5 2 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
  • Even Vogt-Eiborg(2)
2:04:36
6 5 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
  • Phillip Walz(2)
2:07:09
243
Master M2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2016-07-03 15:39
Plac. # Navn Tid
1 12 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:0s 4:29:93
2 28 Aalborg Roklub
  • Erik Smedegaard(1)
  • Bo Winther Hansen(2)
Start:35s 4:34:08
3 20 Roklubben Furesø
  • Helle Torp Eklund (MAND)(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:35s 4:41:65
4 4 Roskilde Roklub I
  • Mogens Kleis(1)
  • Søren Anthonsen(2)
Start:22s 4:42:74
5 10 Aalborg Roklub
  • Christian Elgaard Jacobsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
Start:48s 4:45:08
243
Master M2-/2X - 1000m 2. Afdeling
2016-07-03 15:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:5s 3:43:63
2 16 Kungälv I
  • Mattias Carlsson(1)
  • Sven Bujalla(2)
Start:9s 3:52:11
3 15 Bagsværd Roklub I
  • Arne Højlund(1)
  • Søren Vang(2)
Start:0s 3:53:12
4 13 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:5s 4:05:73
5 7 Bagsværd Roklub IV
  • Anders Olsen(1)
  • Henning Brüske(2)
Start:14s 4:14:31
243
Master M2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2016-07-03 15:45
Plac. # Navn Tid
1 24 Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
  • John Knudsen(1)
  • Glenn Frank(2)
Start:0s 3:49:20
2 25 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
Start:0s 04:11:59
3 17 Ormsund Roklub I
  • Jan Giltvedt(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:7s 04:15:47
4 14 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
Start:13s 4:26:89
5 11 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:0s 4:27:83
6 1 Rødvig Roklub I
  • Flemming Nielsen(1)
  • Tommy Knudsen(2)
Start:7s 04:39:78
243
Master M2-/2X - 1000m 4. Afdeling
2016-07-03 15:48
Plac. # Navn Tid
1 26 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:4s 03:33:44
2 22 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:4s 3:35:88
3 5 Sorø Roklub III
  • Lars Bo Andersen(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:4s 3:39:95
4 8 Sorø Roklub II
  • Peter Carstens(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:0s 3:54:29
5 2 Roskilde Roklub II
  • Peter Skafte(1)
  • Astrid Krüger (MAND)(2)
Start:4s 4:02:02
6 27 Kungälv
  • Ann-Kristin Bruhn (MAND)(1)
  • Peter Nyman(2)
Start:4s 04:02:77
243
Master M2-/2X - 1000m 5. Afdeling
2016-07-03 15:51
Plac. # Navn Tid
1 19 Bagsværd Roklub II
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
Start:11s 03:44:49
2 6 Helsingborg Roddklubb I
  • Daniel Böcker(1)
  • Olle Andersson(2)
Start:10s 03:55:55
3 9 Bagsværd Roklub
  • William Schrøder(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
Start:0s 03:59:77
4 21 Lemvig Roklub II
  • Mads Sørensen(1)
  • Peter Jensen(2)
Start:11s 04:19:89
244
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 16:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
  • Jakob Iversen(2)
02:05:84
2 2 Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström(1)
  • Albin Alami(2)
02:07:55
3 1 Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen(1)
  • Lorentz Pran(2)
02:09:14
4 3 Kungälv I
  • Jonas Bujalla(1)
  • Märta Karlsson(2)
02:39:60
245
Master M2X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 16:09
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO
  • Emil Ulnits(1)
  • Oscar Burvil(2)
00:00:00
2 3 Mölndals Roddklubb I
  • Elis Sundberg(1)
  • Johan Källström(2)
01:54:90
3 1 Horten Roklubb I
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
  • Kasper Bruun Frantzen(2)
01:59:80
4 2 Kungälv I
  • Edvin Karlsson(1)
  • Harry Ottosson(2)
02:02:54
5 5 Holstebro Roklub
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Frederik Cloos(2)
02:08:47
6 4 Horten Roklubb 2
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
  • Adrian Aronsen Kjærnes(2)
02:13:25
246
Master W1X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 16:22
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01:54:53
2 2 Odense Roklub/KCO II
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
01:56:63
3 4 Tønsberg Roklubb I
  • Ida Kyvik Sandvik(1)
01:59:33
4 16 Tønsberg Roklubb III
  • Marie Andrup-Næss(1)
02:05:62
5 10 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:08:83
246
Master W1X - 500m 2. Afdeling
2016-07-03 16:19
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub III
  • Emma Braad Olesen(1)
02:06:07
2 14 Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
02:09:59
3 6 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
02:11:46
4 1 Horten Roklubb I
  • Maren Næss Brevik(1)
02:11:83
5 18 Falkenberg RK II
  • Bianca Häggström(1)
02:12:18
246
Master W1X - 500m 3. Afdeling
2016-07-03 16:16
Plac. # Navn Tid
1 12 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:05:77
2 5 Falkenberg RK III
  • Clara Bjarneborg(1)
02:07:81
3 17 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
02:09:79
4 8 Bagsværd Roklub IV
  • Julie Johansen (1)
02:15:17
5 19 Sorø Roklub I
  • Pernille Olsen(1)
02:35:34
246
Master W1X - 500m 4. Afdeling
2016-07-03 16:13
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd Roklub I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
02:13:58
2 3 Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson(1)
02:14:60
3 20 Tønsberg Roklubb II
  • Julie Wennerød Bordal(1)
02:19:29
4 7 Bagsværd Roklub II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
02:19:98
5 15 Tønsberg Roklubb IV
  • Tiril Grepperud Amundrød(1)
02:21:53
247
Master W1X - 500m 1. Afdeling
2016-07-03 16:28
Plac. # Navn Tid
1 12 Horten Roklubb II
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
02:06:41
2 4 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
02:06:65
3 9 Tønsberg Roklubb I
  • Frida Andrup-Næss(1)
02:12:82
4 1 Falkenberg RK I
  • Emmi Persson(1)
02:16:11
5 10 Kungälv II
  • Malin Edofsson(1)
03:00:89
247
Master W1X - 500m 2. Afdeling
2016-07-03 16:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
02:05:46
2 3 Horten Roklubb I
  • Eline Stava(1)
02:08:71
3 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
02:14:35
4 7 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:17:47
5 11 Odense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen(1)
02:22:38
6 8 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
02:28:74
248
Master M2X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 16:32
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Malthe Kaptain(2)
04:49:89
2 2 Ringsted Roklub
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Thomas Knudsen(2)
05:04:95
3 1 Falkenberg RK I
  • Jacob Smeringe(1)
  • Melker Persson(2)
05:26:71
4 6 Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Vegard Sørensen(1)
  • Sander Benden Nilsen(2)
05:36:66
5 3 Horten Roklubb I
  • Egil Brekke(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
05:51:32
249
Master M2X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 16:41
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
05:33:51
2 3 Christiania Rodklub II
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Tinius Wilhelmsen(2)
05:37:33
3 7 Hvidovre Roklub
  • Thomas Jensen(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
05:47:57
4 8 Falkenberg RK I
  • Colin Lindgren(1)
  • Albin Olsson(2)
05:51:68
249
Master M2X - 1500m 2. Afdeling
2016-07-03 16:37
Plac. # Navn Tid
1 6 Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland(1)
  • Martin Asheim(2)
05:49:52
2 5 Roskilde Roklub II
  • Sebastian Nordly(1)
  • Julius Philipson(2)
06:02:78
3 1 Christiania Rodklub I
  • Sverre Engebretsen(1)
  • Martin Dege(2)
06:12:00
4 4 Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes(1)
  • Harald Volleng(2)
07:29:07
250
Master M2X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 16:47
Plac. # Navn Tid
1 2 Tønsberg Roklubb I
  • Isac Vartdal-Gjerde(1)
  • Lars Gørann Lindgren(2)
05:23:37
2 5 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
  • Petter Sandung(2)
05:32:21
3 3 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
  • Diderik Skjønhaug(2)
05:39:09
4 1 Moss Roklubb I
  • Jarle Sæby(1)
  • Magnus Strømme(2)
05:54:71
5 4 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
  • Håkon Ørnbo(2)
05:58:50
6 6 Københavns Roklub
  • Viktor Friis Gefeldt(1)
  • Kasper Larson(2)
06:06:08
251
Master W1X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 17:05
Plac. # Navn Tid
1 11 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
06:20:07
2 13 Sorø Roklub
  • Freja Liv Holmark(1)
06:23:05
3 14 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
06:34:53
251
Master W1X - 1500m 2. Afdeling
2016-07-03 17:01
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
06:34:83
2 15 Odder Roklub/KCHO I
  • Marie Poulsen(1)
06:41:86
3 2 Norske Studenters Roklub II
  • Rebekka Øvensen Aanderaa(1)
06:54:15
4 5 Moss Roklubb I
  • Lise Meinike Dørre(1)
07:10:22
5 8 Norske Studenters Roklub III
  • Kamille Aurora Breivik(1)
07:50:90
251
Master W1X - 1500m 3. Afdeling
2016-07-03 16:57
Plac. # Navn Tid
1 7 Norske Studenters Roklub I
  • Hanna Kaupang Petersen (1)
06:37:80
2 10 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
06:45:92
3 1 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
07:05:64
4 9 Horten Roklubb II
  • Elin Bjune(1)
07:17:84
5 6 Ormsund Roklub I
  • Anniken Eiborg(1)
07:19:16
252
Master W1X - 1500m 1. Afdeling
2016-07-03 17:14
Plac. # Navn Tid
1 8 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
06:30:71
2 12 Horten Roklubb I
  • Marte Stava(1)
06:47:38
3 9 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
06:49:46
4 3 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
06:54:91
252
Master W1X - 1500m 2. Afdeling
2016-07-03 17:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
06:36:97
2 11 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
06:51:07
3 1 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Marie Elkjær(1)
06:55:55
4 5 Drammen Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
06:59:72
5 6 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
07:03:50