Resultater Sorø Internationale Regatta 2017

101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m A Finale
2017-07-01 13:12
Plac. # Navn 500m
1 3 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 18
  • Oscar Burvil(1)
0:00.00
2 9 Bagsværd Roklub/KCB II 16
  • Asbjørn Bay(1)
0:11.6
3 15 Roklubben Viking/KCR I 14
  • Aske Storm(1)
0:12.6
4 20 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Casper Girke Christensen(1)
0:13.8
5 27 Næstved Roklub I 10
  • William Kjærgaard(1)
0:18.5
6 2 Holstebro Roklub/KCHO V 8
  • Simon Mikkelsen(1)
0:31.8
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m B Finale
2017-07-01 13:09
Plac. # Navn 500m
1 28 Bagsværd Roklub/KCB III 6
  • Alexander Aldrich(1)
0:00.00
2 21 Roklubben Ægir I 4
  • Benjamin Johnsen(1)
0:00.00
3 18 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
0:00.00
4 12 Odense Roklub/KCO I 2
  • Frederik Markvardsen(1)
0:00.00
5 10 Moss Roklubb I
  • Kasper Krognes Tuva(1)
0:00.00
6 6 Roklubben Skjold I 2
  • Ask Høyer Splittorff(1)
0:00.00
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m C Finale
2017-07-01 13:06
Plac. # Navn 500m
1 22 Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
0:00.00
2 14 Holstebro Roklub/KCHO I 2
  • Rasmus Mortensen(1)
0:00.00
3 13 Silkeborg Roklub/KCHO I 2
  • Max Elleskov Røgild(1)
0:00.00
4 30 Ormsund Roklub II
  • Truls Oskar Hansen(1)
0:00.00
5 7 Horten Roklubb I
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
0:00.00
6 1 Hadsund Roklub I 2
  • August Herman Wisholm(1)
0:00.00
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m D Finale
2017-07-01 13:03
Plac. # Navn 500m
1 17 Moss Roklubb II
  • Simen Dørre(1)
0:00.00
2 26 Roskilde Roklub/KCR I 2
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0:00.00
3 23 Kungälv II
  • Harry Ottosson(1)
0:00.00
4 11 Holstebro Roklub/KCHO II 2
  • Tobias Kramer(1)
0:00.00
5 24 Moss Roklubb III
  • Viktor Rekstad(1)
0:00.00
6 5 Odense Roklub/KCO II 2
  • Tobias Højland Bendixen(1)
0:00.00
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m E Finale
2017-07-01 13:00
Plac. # Navn 500m
1 19 Drammen Roklubb II
  • Håkon Wessel(1)
0:00.00
2 29 Ormsund Roklub III
  • Max Karl Andresen(1)
0:00.00
3 8 Lyngby Roklub/KKL I 2
  • Kasper Andersen(1)
0:00.00
4 25 Holstebro Roklub/KCHO IV 2
  • Christian Søndergaard(1)
0:00.00
5 16 Kungälv I
  • Simon Karlsson(1)
0:00.00
6 4 Holstebro Roklub/KCHO III 2
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
0:00.00
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m 1. Indledende
2017-07-01 07:00
Plac. # Navn 500m
1 3 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
Seeded1:54.8
2 2 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Simon Mikkelsen(1)
2:17.5
3 6 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
2:35.1.0
4 1 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
2:36.9
5 5 Odense Roklub/KCO II
  • Tobias Højland Bendixen(1)
2:42.5
6 4 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
3:35.7
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m 2. Indledende
2017-07-01 07:03
Plac. # Navn 500m
1 9 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Asbjørn Bay(1)
Seeded2:02.6
2 12 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
2:09.4
3 10 Moss Roklubb I
  • Kasper Krognes Tuva(1)
2:12.6
4 7 Horten Roklubb I
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
2:15.3
5 11 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer(1)
2:20.3
6 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen(1)
2:44.4
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m 3. Indledende
2017-07-01 07:06
Plac. # Navn 500m
1 15 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
Seeded2:01.2
2 18 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
2:01.9
3 13 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild(1)
2:07.4
4 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Rasmus Mortensen(1)
2:12.7
5 17 Moss Roklubb II
  • Simen Dørre(1)
2:17.5
6 16 Kungälv I
  • Simon Karlsson(1)
2:41.7
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m 4. Indledende
2017-07-01 07:09
Plac. # Navn 500m
1 20 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Casper Girke Christensen(1)
2:07.7
2 21 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
Seeded2:08.1
3 22 Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
2:12.9
4 23 Kungälv II
  • Harry Ottosson(1)
2:24.5
5 24 Moss Roklubb III
  • Viktor Rekstad(1)
2:25.9
6 19 Drammen Roklubb II
  • Håkon Wessel(1)
2:29.8
101
U15 M1X Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m 5. Indledende
2017-07-01 07:12
Plac. # Navn 500m
1 27 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
Seeded2:05.5
2 28 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alexander Aldrich(1)
2:10.4
3 30 Ormsund Roklub II
  • Truls Oskar Hansen(1)
2:15.7
4 26 Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
2:16.5
5 29 Ormsund Roklub III
  • Max Karl Andresen(1)
2:30.8
6 25 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Søndergaard(1)
2:46.1.0
102
U15 W2X Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m A Finale
2017-07-01 13:25
Plac. # Navn 500m
1 7 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Stina Bujalla(2)
1:56.1
2 10 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I 18
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
2:02.9
3 4 Horten Roklubb I
  • Eline Stava(1)
  • Henrikke Enstad Haraldseth(2)
2:07.2
4 5 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I 16
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Rikke Køchs(2)
2:07.8
5 3 Bagsværd Roklub/Silkeborg Roklub/KCB I 14
  • Maja Klitgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
2:17.7
102
U15 W2X Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m B Finale
2017-07-01 13:22
Plac. # Navn 500m
1 2 Sorø Roklub I 12
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
2:01.5
2 1 Ormsund Roklub I
  • Mille Aslaksen Wåle(1)
  • Julie Knap Haagenrud(2)
2:02.9
3 6 Ormsund Roklub II
  • Embla Reykdal(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
2:28.7
4 12 Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • Johanna Eriksson(1)
  • Märta Karlsson(2)
2:38.3
5 11 Drammen Roklubb I
  • Andrea Willand-Evensen(1)
  • Tale Tollefsen Seip(2)
3:27.8
102
U15 W2X Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m 1. Indledende
2017-07-01 07:15
Plac. # Navn 500m
1 4 Horten Roklubb I
  • Eline Stava(1)
  • Henrikke Enstad Haraldseth(2)
2:02.3
2 5 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Rikke Køchs(2)
2:04.3
3 3 Bagsværd Roklub/Silkeborg Roklub/KCB I
  • Maja Klitgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
2:13.3
4 2 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
2:20.9
5 1 Ormsund Roklub I
  • Mille Aslaksen Wåle(1)
  • Julie Knap Haagenrud(2)
2:26.0
102
U15 W2X Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m 2. Indledende
2017-07-01 07:15
Plac. # Navn 500m
5 12 Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • Johanna Eriksson(1)
  • Märta Karlsson(2)
0:00.00
1 7 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Stina Bujalla(2)
2:01.5
2 10 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
2:02.9
3 6 Ormsund Roklub II
  • Embla Reykdal(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
2:28.7
4 11 Drammen Roklubb I
  • Andrea Willand-Evensen(1)
  • Tale Tollefsen Seip(2)
3:27.8
103
U19 M2- Jun.A 2- Drenge 2000m - 2000m A Finale
2017-07-01 13:28
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Nichlas Ulnits(2)
8:05.8
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Lasse Maigaard(1)
  • Aksel Bay(2)
8:20.9
3 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • Sigurd Reistad(1)
  • Timon Strømgren(2)
8:33.5
104
U19 M1X Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-01 13:34
Plac. # Navn 2000m
1 12 Japan Rowing Association III
  • Shunsuke Shimada(1)
8:17.0
2 16 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
8:17.7
3 14 Japan Rowing Association I
  • Hiroki Aoki(1)
8:18.9
4 10 Japan Rowing Association II
  • Hikaru Shigemi(1)
8:23.1
5 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
8:24.7
6 17 Odense Roklub/KCO III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
8:39.0
104
U19 M1X Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m B Finale
2017-07-01 13:31
Plac. # Navn 2000m
1 13 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
8:38.5
2 4 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
8:40.6
3 21 Moss Roklubb II
  • Jarle Sæby(1)
8:43.5
4 8 Ormsund Roklub I
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
9:01.6
5 5 Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
9:25.8
104
U19 M1X Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m 1. Indledende
2017-07-01 07:21
Plac. # Navn 2000m
1 10 Japan Rowing Association II
  • Hikaru Shigemi(1)
8:20.2
2 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
8:22.1
3 4 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
8:29.1
4 8 Ormsund Roklub I
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
8:53.2
5 1 Horten Roklubb I
  • Vegard Sørensen(1)
9:14.2
6 6 Horten Roklubb V
  • Jonas Bergundhaugen(1)
10:32.2
104
U19 M1X Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m 2. Indledende
2017-07-01 07:21
Plac. # Navn 2000m
1 12 Japan Rowing Association III
  • Shunsuke Shimada(1)
8:15.0
2 16 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
8:23.2
3 13 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
8:40.1
4 15 Sarpsborg RK I
  • Diderik Sørby Skjønhaug(1)
8:49.5
5 9 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:58.7
6 11 Horten Roklubb IV
  • Egil Brekke(1)
10:38.5
104
U19 M1X Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m 3. Indledende
2017-07-01 07:21
Plac. # Navn 2000m
1 17 Odense Roklub/KCO III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
8:23.4
2 14 Japan Rowing Association I
  • Hiroki Aoki(1)
8:25.3
3 21 Moss Roklubb II
  • Jarle Sæby(1)
8:37.4
4 5 Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
9:14.3
5 18 Horten Roklubb III
  • Håkon Ørnbo(1)
9:31.4
6 20 Tønsberg Roklubb I
  • Sander Benden Nilsen(1)
9:31.8
105
U19 W1X Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-01 13:40
Plac. # Navn 2000m
1 12 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
9:05.0
2 10 Danske Studenters Roklub II
  • Amalie Riff Brems(1)
9:12.0
3 18 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
9:20.9
4 6 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
9:32.0
5 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:53.7
105
U19 W1X Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m 1. Indledende
2017-07-01 07:36
Plac. # Navn 2000m
1 6 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
9:46.1
2 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:55.2
3 8 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
10:07.9
4 7 Christiania Rodklub II
  • Marte Morgenlie Skei(1)
10:08.3
5 5 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Agnete Jersild(1)
10:23.4
6 4 Horten Roklubb II
  • Elin Bjune(1)
11:19.2
105
U19 W1X Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m 2. Indledende
2017-07-01 07:36
Plac. # Navn 2000m
1 12 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
9:11.3
2 10 Danske Studenters Roklub II
  • Amalie Riff Brems(1)
9:19.7
3 16 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
9:37.6
4 14 Tønsberg Roklubb I
  • Lene Samland(1)
10:32.0
5 9 Moss Roklubb III
  • Maija Rekstad(1)
11:04.2
105
U19 W1X Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m 3. Indledende
2017-07-01 07:36
Plac. # Navn 2000m
1 18 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
9:29.3
2 22 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
9:40.9
3 21 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
9:47.6
4 26 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
10:26.5
5 25 Københavns Roklub I
  • Marie Takegawa(1)
10:49.9
106-a
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m A Finale
2017-07-01 14:01
Plac. # Navn 1500m
1 19 Porsgrunn Roklubb I
  • Sturla Mogstad(1)
6:22.8
2 13 Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström(1)
6:29.8
3 3 Hadsund Roklub I 18
  • Haris Alagic(1)
6:42.9
4 5 Tønsberg Roklubb II
  • Ola Flatland Hoftun(1)
6:50.0
5 11 Aarhus Roklub I 16
  • Simon Dissing(1)
7:02.6
6 8 Christiania Rodklub I
  • Bror Henrik Flyen Storsten(1)
7:08.9
106-a
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m B Finale
2017-07-01 13:56
Plac. # Navn 1500m
1 6 Sorø Roklub I 14
  • Christian Nielsen(1)
6:44.1
2 18 Roklubben Stevns I 12
  • Malthe T. Christiansen(1)
6:55.7
3 12 Rødvig Roklub I 10
  • Patrick Klestrup (1)
7:08.9
4 14 Københavns Roklub I 8
  • Elvin Clemmensen(1)
7:31.5
5 10 Moss Roklubb II
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
7:37.8
106-a
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m C Finale
2017-07-01 13:51
Plac. # Navn 1500m
1 2 Sarpsborg RK II
  • Håkon Grønberg Møller(1)
6:51.2
2 17 Sarpsborg RK IV
  • Oliver Melnes(1)
7:24.2
3 15 Moss Roklubb III
  • Oliver Eliassen(1)
7:26.1
4 9 Sarpsborg RK III
  • Jakob Asbjørnsen(1)
8:52.3
106-a
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m D Finale
2017-07-01 13:46
Plac. # Navn 1500m
1 20 Roforeningen KVIK I 6
  • Johan Søvndahl Kok(1)
7:33.1
2 16 Roskilde Roklub/KCR III 4
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
7:53.6
3 1 Åhus Roddklubb II
  • Andreas Eriksson(1)
7:57.1
106-a
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m 1. Indledende
2017-07-01 07:51
Plac. # Navn 1500m
1 3 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
Seeded6:44.1
2 5 Tønsberg Roklubb II
  • Ola Flatland Hoftun(1)
6:46.1
3 6 Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
6:47.0
4 2 Sarpsborg RK II
  • Håkon Grønberg Møller(1)
6:55.3
5 1 Åhus Roddklubb II
  • Andreas Eriksson(1)
7:52.4
106-a
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m 2. Indledende
2017-07-01 07:54
Plac. # Navn 1500m
1 11 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
7:03.8
2 8 Christiania Rodklub I
  • Bror Henrik Flyen Storsten(1)
7:08.1
3 10 Moss Roklubb II
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
7:25.3
4 9 Sarpsborg RK III
  • Jakob Asbjørnsen(1)
7:45.0
5 7 Horten Roklubb II
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
8:09.1
106-a
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m 3. Indledende
2017-07-01 07:57
Plac. # Navn 1500m
1 13 Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström(1)
6:59.4
2 12 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
7:20.9
3 14 Københavns Roklub I
  • Elvin Clemmensen(1)
7:51.3
4 15 Moss Roklubb III
  • Oliver Eliassen(1)
8:18.7
5 16 Roskilde Roklub/KCR III
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
8:54.0
106-a
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m 4. Indledende
2017-07-01 08:00
Plac. # Navn 1500m
1 19 Porsgrunn Roklubb I
  • Sturla Mogstad(1)
6:45.9
2 18 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
7:07.4
3 17 Sarpsborg RK IV
  • Oliver Melnes(1)
7:24.8
4 20 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
7:29.2
106-b
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m A Finale
2017-07-01 14:20
Plac. # Navn 1500m
1 15 Christiania Rodklub III
  • Tinius Wilhelmsen(1)
6:30.1
2 7 Christiania Rodklub I
  • Reite Fredrik(1)
6:35.2
3 10 Roskilde Roklub/KCR II 18
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
6:37.9
4 16 Kungälv II
  • Emil Lundqvist(1)
6:52.9
5 3 Odense Roklub/KCO I 16
  • Sebastian Quottrup Jansen(1)
7:02.6
6 1 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
7:06.4
106-b
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m B Finale
2017-07-01 14:15
Plac. # Navn 1500m
1 8 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
6:28.3
2 14 Christiania Rodklub II
  • Erik Johansen(1)
6:33.2
3 11 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
6:37.6
4 18 Roskilde Roklub/KCR I 14
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
6:54.5
5 4 Tønsberg Roklubb I
  • Martin Asheim(1)
7:00.0
106-b
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m C Finale
2017-07-01 14:10
Plac. # Navn 1500m
1 12 Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
7:13.7
2 17 Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland(1)
7:21.8
3 5 Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann(1)
7:33.0
4 6 Københavns Roklub I 12
  • Charlie McDonald(1)
8:05.8
106-b
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m D Finale
2017-07-01 14:05
Plac. # Navn 1500m
1 19 Hadsund Roklub III 10
  • Rasmus Konnerup(1)
7:21.3
2 2 Hadsund Roklub II 8
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
7:50.9
3 13 Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes(1)
8:09.4
106-b
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m 1. Indledende
2017-07-01 08:11
Plac. # Navn 1500m
1 3 Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Quottrup Jansen(1)
Seeded7:08.3
2 1 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
7:11.5
3 4 Tønsberg Roklubb I
  • Martin Asheim(1)
7:28.8
4 5 Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann(1)
7:38.5
5 2 Hadsund Roklub II
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
7:55.2
106-b
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m 2. Indledende
2017-07-01 08:14
Plac. # Navn 1500m
1 7 Christiania Rodklub I
  • Reite Fredrik(1)
6:47.1
2 10 Roskilde Roklub/KCR II
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
6:49.2
3 8 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
6:49.7
4 6 Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald(1)
8:29.0
106-b
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m 3. Indledende
2017-07-01 08:17
Plac. # Navn 1500m
1 15 Christiania Rodklub III
  • Tinius Wilhelmsen(1)
6:59.4
2 14 Christiania Rodklub II
  • Erik Johansen(1)
0:07.2
3 11 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
7:07.7
4 12 Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
7:32.2
5 13 Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes(1)
8:17.7
106-b
U17 M1X Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m 4. Indledende
2017-07-01 08:20
Plac. # Navn 1500m
1 16 Kungälv II
  • Emil Lundqvist(1)
6:48.7
2 18 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
6:59.5
3 17 Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland(1)
7:18.0
4 19 Hadsund Roklub III
  • Rasmus Konnerup(1)
7:25.3
107
U17 W2X Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m A Finale
2017-07-01 14:31
Plac. # Navn 1500m
1 5 Roskilde Roklub/KCR I 18
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
6:25.2
2 3 Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Sofie Runge(2)
6:27.2
3 11 Ormsund Roklub I
  • Mathea Louise Rognerud(1)
  • Hannah Elisabeth Grude(2)
6:38.1
4 1 Roklubben Ægir I 16
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:40.7
5 7 Horten Roklubb I
  • Marte Stava(1)
  • Maren Næss Brevik(2)
6:59.3
107
U17 W2X Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m B Finale
2017-07-01 14:26
Plac. # Navn 1500m
1 10 Tønsberg Roklubb I
  • Marie Andrup-Næss(1)
  • Ida Kyvik Sandvik(2)
6:33.4
2 8 Sorø Roklub I 14
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Emilie Lynæs(2)
6:36.7
3 2 Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I 12
  • Mathilde Koczulab(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
7:12.8
4 4 Roklubben Skjold I 10
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
  • Stine Koczulab(2)
7:21.6
107
U17 W2X Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m 1. Indledende
2017-07-01 08:26
Plac. # Navn 1500m
1 5 Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
6:39.4
2 3 Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Sofie Runge(2)
6:41.9
3 1 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:53.1
4 2 Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
7:25.4
5 4 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
  • Stine Koczulab(2)
7:48.6
107
U17 W2X Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m 2. Indledende
2017-07-01 08:26
Plac. # Navn 1500m
1 11 Ormsund Roklub I
  • Mathea Louise Rognerud(1)
  • Hannah Elisabeth Grude(2)
6:49.4
2 7 Horten Roklubb I
  • Marte Stava(1)
  • Maren Næss Brevik(2)
6:50.0
3 10 Tønsberg Roklubb I
  • Marie Andrup-Næss(1)
  • Ida Kyvik Sandvik(2)
6:52.0
4 8 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Emilie Lynæs(2)
6:52.7
108
U13 M1X Jun.D Drenge 500m 1x - 500m 1. Afdeling
2017-07-01 14:23
Plac. # Navn 500m
1 2 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0:00.00
2 3 Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
0:02.0
3 1 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:16.4
108
U13 M1X Jun.D Drenge 500m 1x - 500m 2. Afdeling
2017-07-01 14:42
Plac. # Navn 500m
1 4 Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström(1)
2:27.8
2 6 Horten Roklubb I
  • Sebastian Haraldseth(1)
2:35.6
3 5 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
2:41.2
4 7 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
2:44.6
5 8 Roklubben Stevns V
  • David F Larsen(1)
3:57.4
109
U13 W2X Jun. D Piger 500m 2x - 500m 1. Afdeling
2017-07-01 14:44
Plac. # Navn 500m
1 2 Kungälv II
  • Klara Nyman(1)
  • Märta Karlsson(2)
2:35.5
2 1 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
  • Anna Iversen(2)
2:39.1.0
3 3 Kungälv I
  • Maja Karlsson(1)
  • Moa Lundqkvist(2)
3:03.6
111
U19 W2- JW 2- Jun A 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-01 14:52
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
8:47.8
2 3 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
9:15.3
112-a
W2X W2x Sen 2000m - 2000m A Finale
2017-07-01 14:56
Plac. # Navn 2000m
1 7 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Iben Østergaard(2)
7:45.9
2 1 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/KCB I
  • Nina Hollensen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
7:51.4
3 9 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
  • Siri Bjerkheim(2)
8:32.2
4 2 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
8:44.2
5 10 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Hedda Bollum Berge(2)
9:10.9
112-a
W2X W2x Sen 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-07-01 08:36
Plac. # Navn 2000m
1 7 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Iben Østergaard(2)
8:02.2
2 1 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/KCB I
  • Nina Hollensen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
8:02.9
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
9:03.9
4 3 Aarhus Roklub II
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
  • Amelia Løvstrup Adby(2)
9:23.8
112-a
W2X W2x Sen 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-07-01 08:36
Plac. # Navn 2000m
1 9 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
  • Siri Bjerkheim(2)
8:55.5
2 10 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Hedda Bollum Berge(2)
9:12.2
3 8 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Cecilie Samsø(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
9:30.2
112-b
W2- W2- Sen 2000m - 2000m A Finale
2017-07-01 14:59
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Petersen(2)
8:01.6
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Hammer(1)
  • Emilie Jersild(2)
8:29.1
3 2 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • N N(2)
8:46.7
113-b
M2- M2- Sen 2000m - 2000m A Finale
2017-07-01 15:05
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Christoffer Kruse(1)
  • Loui Lam(2)
7:19.8
2 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Jens Graudal(1)
  • Malthe Puro(2)
7:22.8
3 2 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
7:32.4
4 5 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
  • Andreas Erichsen(1)
  • Einar Solbakken(2)
7:39.1
5 1 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
7:39.7
113-a
M2X M2x Sen 2000m - 2000m A Finale
2017-07-01 15:02
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marcus Johansen(1)
  • Christian Michaelsen(2)
7:32.6
2 5 Sorø Roklub I
  • Peter Carstens(1)
  • Christian Mølvig(2)
7:52.2
3 1 Drammen Roklubb I
  • Håkon Austad Langberg(1)
  • Eirik Hexeberg Henriksen(2)
8:00.4
4 4 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
8:14.0
5 2 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
8:31.3
114
M4- M4- Sen 2000m - 2000m A Finale
2017-07-01 15:08
Plac. # Navn 2000m
1 2 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
6:43.7
2 1 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Anders Bau Hansen(1)
  • Christian Asmussen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Jens Vilhelmsen(4)
7:11.5
3 3 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Christian Kiær(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
7:22.0
115
U15 M4X Jun C Drenge 4x- TU-Cup - 500m A Finale
2017-07-01 14:50
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 18
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Oscar Burvil(2)
  • Filip Blaaberg-Greve(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
1:34.8
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Asbjørn Bay(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Mathias Brøbech(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
  • Svante Witt(cox)
1:39.8
3 6 Christiania Rodklub I
  • Lorentz Pran(1)
  • Balder Haug Hagen(2)
  • Christoffer Widding(3)
  • Jostein Eriksen Thon(4)
1:49.0
4 5 Drammen Roklubb I
  • Håkon Wessel(1)
  • Jonas Willand-Evensen(2)
  • Ulrik Lohne Pharo(3)
  • Hampus Westerberg-Heltne(4)
1:51.0
5 1 Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Harry Ottosson(1)
  • Simon Karlsson(2)
  • Malte Andersson(3)
  • Erik Källström(4)
1:51.6
6 2 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Max Elleskov Røgild(4)
1:54.2
117
U17 M4X Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m A Finale
2017-07-01 15:22
Plac. # Navn 1500m
1 7 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I 18
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Thomas Jensen(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
5:16.2
2 3 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Erik Johansen(2)
  • Fredrik Reite(3)
  • Tinius Wilhelmsen(4)
5:30.2
3 10 Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I 16
  • Rasmus Lind(1)
  • Malte Arensbach(2)
  • Rasmus Bjerre(3)
  • Niels Østergaard(4)
5:37.0
4 1 Roskilde Roklub/KCR I 14
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
5:42.6
5 5 Kungälv I
  • Daniel Aronsson(1)
  • Emil Lundqvist(2)
  • Edvin Öhman(3)
  • Per Ingmar Bujalla(4)
5:45.4
6 8 Roklubben Stevns/Sorø Roklub I 12
  • Christian Nielsen(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
  • Peter Skou(3)
  • Malthe T. Christiansen(4)
6:11.5
117
U17 M4X Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m B Finale
2017-07-01 15:17
Plac. # Navn 1500m
1 6 Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Nils Hugoson(1)
  • Edvin Karlsson(2)
  • Johan Källström(3)
  • Nils Ekander(4)
5:48.8
2 11 Christiania Rodklub II
  • Marius Bjørn-Hansen Storsten(1)
  • Bror Flyen Storsten(2)
  • Martin Dege(3)
  • Åsmund Sand Larsen(4)
6:06.4
3 4 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
  • Kasper Krognes Tuva(2)
  • Oliver Eliassen(3)
  • Simen Solbakken-Thømt(4)
6:22.7
4 9 Københavns Roklub I 10
  • Tobias Theglev(1)
  • Frederik Saltoft Jessen(2)
  • Anton Sode Dam(3)
  • Villads Lindholm(4)
6:46.6
117
U17 M4X Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m 1. Indledende
2017-07-01 08:46
Plac. # Navn 1500m
1 3 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Erik Johansen(2)
  • Fredrik Reite(3)
  • Tinius Wilhelmsen(4)
5:30.4
2 5 Kungälv I
  • Daniel Aronsson(1)
  • Emil Lundqvist(2)
  • Edvin Öhman(3)
  • Per Ingmar Bujalla(4)
5:36.8
3 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
5:37.2
4 6 Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Nils Hugoson(1)
  • Edvin Karlsson(2)
  • Johan Källström(3)
  • Nils Ekander(4)
5:50.5
5 2 Sarpsborg RK I Afmeldt
  • Håkon Grønberg Møller(1)
  • Jacob Gundersen(2)
  • Jakob Asbjørnsen(3)
  • Oliver Melnes(4)
6:02.0
6 4 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
  • Kasper Krognes Tuva(2)
  • Oliver Eliassen(3)
  • Simen Solbakken-Thømt(4)
6:40.5
117
U17 M4X Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m 2. Indledende
2017-07-01 08:46
Plac. # Navn 1500m
1 7 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Thomas Jensen(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
5:31.3
2 10 Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
  • Malte Arensbach(2)
  • Rasmus Bjerre(3)
  • Niels Østergaard(4)
5:39.7
3 8 Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
  • Peter Skou(3)
  • Malthe T. Christiansen(4)
5:58.5
4 11 Christiania Rodklub II
  • Marius Bjørn-Hansen Storsten(1)
  • Bror Flyen Storsten(2)
  • Martin Dege(3)
  • Åsmund Sand Larsen(4)
6:09.2
5 9 Københavns Roklub I
  • Tobias Theglev(1)
  • Frederik Saltoft Jessen(2)
  • Anton Sode Dam(3)
  • Villads Lindholm(4)
7:17.9
118
U19 M2X Jun.A Drenge 2x 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-01 15:29
Plac. # Navn 2000m
1 6 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
7:29.0
2 5 Norway I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
  • Jaime Aalders(2)
7:33.6
3 1 Tønsberg Roklubb I
  • Lars Gørann Lindgren(1)
  • Isac Vartdal-Gjerde(2)
7:54.0
4 3 Ringsted Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
8:04.2
5 2 Horten Roklubb I
  • Håkon Ørnbo(1)
  • Vegard Sørensen(2)
8:59.7
6 7 Horten Roklubb II
  • Egil Brekke(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
10:12.1
119
U19 W2X Jun.A Piger 2x 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-01 15:35
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
8:17.5
2 5 Norway I
  • Amanda Helseth(1)
  • Matilde Sødal(2)
8:20.3
3 11 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Regitze Bay(2)
8:46.3
4 9 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Louise Hyldager(2)
8:53.9
5 7 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
8:55.8
6 8 Ormsund Roklub I
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Serine Camilie Aaker(2)
9:28.8
119
U19 W2X Jun.A Piger 2x 2000 m - 2000m 1. Indledende
2017-07-01 08:56
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
6:55.5
2 5 Norway I
  • Amanda Helseth(1)
  • Matilde Sødal(2)
7:12.3
3 7 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
7:32.9
4 6 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
  • Elin Bjune(2)
8:03.0
5 4 Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
  • Lise Meinike Dørre(1)
  • Cornelia Knutsen(2)
8:19.8
6 3 Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Lene Samland(1)
  • Karoline Rydland Masch(2)
8:32.2
119
U19 W2X Jun.A Piger 2x 2000 m - 2000m 2. Indledende
2017-07-01 08:56
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Louise Hyldager(2)
8:37.9
2 11 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Regitze Bay(2)
8:49.3
3 8 Ormsund Roklub I
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Serine Camilie Aaker(2)
9:19.1
4 12 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild(1)
  • Annelise Kofod(2)
9:24.9
5 10 Moss Roklubb I
  • Maija Rekstad(1)
  • Hibaq Mohamed(2)
9:41.4
6 13 Fredriksstad Roklub I
  • Emilie Stokke(1)
  • Hedda Marie B. Larsen(2)
9:47.0
121
U15 W4X Jun C Piger 4x- TU-Cup - 500m V Finale
2017-07-01 15:41
Plac. # Navn 500m
2 1 Kungälv I
  • Maja Karlsson(1)
  • Klara Nyman(2)
  • Moa Lundqkvist(3)
  • Märta Karlsson(4)
  • Johanna Eriksson(cox)
2:57.9
121
U15 W4X Jun C Piger 4x- TU-Cup - 500m A Finale
2017-07-01 15:41
Plac. # Navn 500m
1 2 Ormsund Roklub I
  • Julie Knap Haagenrud(1)
  • Karen Nevstad(2)
  • Embla Reykdal(3)
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(4)
2:18.7
122
U17 W4X Jun B Piger 4x- TU-Cup - 1500m A Finale
2017-07-01 15:41
Plac. # Navn 1500m
1 4 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Astrid Højgaard(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(4)
5:57.6
2 2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 16
  • Clara Møller(1)
  • Anna Adelholm(2)
  • Xenia Kviat Antonsen(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
6:00.4
3 5 Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Sofie Runge(2)
  • Tyra Carlsson(3)
  • Stina Bujalla(4)
6:01.4
4 3 Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roklubben Ægir I 14
  • Laura Boldsen(1)
  • Erantis Fodgaard Sørensen(2)
  • Rebekkah Nordskjold(3)
  • Stefanie Brun Pedersen(4)
6:26.8
5 1 Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I 12
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
  • Mathilde Morris Bay Toft(3)
  • Stine Koczulab(4)
7:00.2
123
W1X Kvinder 1X - 2000m A Finale
2017-07-01 15:48
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:55.2
2 5 Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen(1)
9:03.2
3 3 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
9:22.8
4 2 Roskilde Roklub/KCR II
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
9:30.4
5 6 Aarhus Roklub IV
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
10:04.4
6 4 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
10:19.6
124
M1X Mænd 1X 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-01 15:54
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
0:00.00
2 10 Norske Studenters Roklub I
  • Jonas Slettemark Juel(1)
0:05.0
3 6 Odense Roklub/KCO I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
0:23.1
4 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
0:40.0
5 12 Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby(1)
1:17.6
124
M1X Mænd 1X 2000 m - 2000m 1. Indledende
2017-07-01 09:21
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
8:02.1
2 6 Odense Roklub/KCO I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
8:09.7
3 3 Lyngby Roklub/KKL Afmeldt
  • Emil Lenzing(1)
8:20.3
4 2 Danske Studenters Roklub II
  • Timothy Antonie Hansen(1)
8:26.7
5 4 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
9:18.7
124
M1X Mænd 1X 2000 m - 2000m 2. Indledende
2017-07-01 09:21
Plac. # Navn 2000m
1 10 Norske Studenters Roklub I
  • Jonas Slettemark Juel(1)
8:17.0
2 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
8:21.9
3 12 Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby(1)
8:31.3
4 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Aske Petersen(1)
8:32.6
5 11 Ormsund Roklub I
  • Ole Johan Klingan(1)
9:04.7
125
W4X Kvinder 4X - 2000m A Finale
2017-07-01 16:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nina Hollensen(1)
  • Emma Kiehn(2)
  • Tanja Spring Ehlers(3)
  • Lisbet Falch Jakobsen(4)
0:00.00
2 6 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
  • Julie Poulsen(3)
  • Astrid Steensberg(4)
0:03.1
3 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Nanna Bo Christensen(3)
  • Ida Langkjær(4)
0:36.1
4 5 Drammen Roklubb I
  • Fanny Lucie Røed(1)
  • Astrid Leirset(2)
  • Siri Bjerkheim(3)
  • Sara Seip(4)
0:40.4
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Nanna Tange Bech(1)
  • Kat Nunn(2)
  • Mathilde Skovgaard(3)
  • Mette Rudkjær Jensen(4)
1:10.1.0
126
Master W4X/4- Masters MW 4x/4- - 1000m 1. Afdeling
2017-07-01 16:16
Plac. # Navn 1000m
1 5 Sorø Roklub II
  • Helle Johanson(1)
  • Linda Milling(2)
  • Ulla Hvid(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:24s 4:17.8
2 3 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Susanne Hansen(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:14s 4:19.8
3 1 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Gitte Niven(3)
  • Laila Hjorth(4)
Start:0s 4:25.5
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Sine Quist Christiansen(1)
  • Waltraut Lissau(2)
  • Regitze Siggaard(3)
  • Asta Øjvind(4)
Start:24s 4:29.8
5 2 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
  • Jane Hagan(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Bente Johannessen(3)
  • Merete Busk(4)
Start:8s 4:40.2
127
M4X Mænd 4X - 2000m A Finale
2017-07-01 16:22
Plac. # Navn 2000m
1 3 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
  • Einar Solbakken(2)
  • Jarle Sæby(3)
  • Vegard Sæby(4)
7:01.3
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Jamie Magee(1)
  • Nikolaj Mathias Primault(2)
  • Søren Korsholm(3)
  • Andreas Hussing(4)
7:25.6
3 1 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Lennart Vestergaard(2)
  • Simon Sørensen(3)
  • Anders Olsen(4)
7:30.2
128
LW1X W1x Sen.letvægt 2000m - 2000m A Finale
2017-07-01 16:28
Plac. # Navn 2000m
1 4 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
8:43.9
2 3 Sandefjord Roklubb I
  • Hanna Mathisen(1)
9:13.8
129
U19 M4X Jun A Drenge 4X - 2000m A Finale
2017-07-01 16:34
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Jonas Lund(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
  • Jacob Lenzing(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
6:25.7
2 1 Norway I
  • Ulrik Wie Soltvedt(1)
  • Nicolay Bjøness Yngsdal(2)
  • Lars Benske(3)
  • Mathias Føjner Wie(4)
6:36.8
3 3 Christiania Rodklub I
  • Fredrik Reite(1)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(2)
  • Erik Johansen(3)
  • Tinius Wilhelmsen(4)
7:09.9
4 4 Tønsberg Roklubb I
  • Sander Benden Nilsen(1)
  • Isac Vartdal-Gjerde(2)
  • Lars Gørann Lindgren(3)
  • Martin Asheim(4)
7:19.0
130
U19 W4X Jun A Piger 4x- 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-01 16:40
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Cecilie Girke(2)
  • Amalie Kiær(3)
  • Mia Sofie Rützou(4)
0:00.00
2 4 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
  • Synnøve Gillebo Foss(3)
  • Rikke Aslaksen Waale(4)
0:00.00
3 1 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
  • Emilie Stokke(1)
  • Hedda Marie B. Larsen(2)
  • Lise Meinike Dørre(3)
  • Cornelia Knutsen(4)
0:00.00
131-a
M8+ M8+ Alle klasser 2000M - 2000m V Finale
2017-07-01 17:36
Plac. # Navn 2000m
2 3 Danmarks Rocenter
  • Nikoline Laidlaw(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
  • Luise Lund Hansen(3)
  • Emilie Jersild(4)
  • Ida Gørtz Jacobsen(5)
  • Emma Hammer(6)
  • Julie Poulsen(7)
  • Astrid Steensberg(8)
  • Karen Katrine Mortensen(cox)
6:52.1
131-a
M8+ M8+ Alle klasser 2000M - 2000m A Finale
2017-07-01 17:36
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Nicolai Fuglsang(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Mathias Lyster(4)
  • Ulrich Høgstedt(5)
  • Christian Asmussen(6)
  • Emil Kjerri(7)
  • Jens Vilhelmsen(8)
  • Niklas Heinz(cox)
6:46.4
3 1 Odense Roklub I
  • N N(1)
  • N N(2)
  • Martin Rønn Sørensen(3)
  • Michael Moerner(4)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(5)
  • Alexander Schwarz(6)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(7)
  • Niels Keiser Jacobsen(8)
  • Julie Gaumitz Storm(cox)
7:27.6
131-b
U19 M8+ JM8+ Alle klasser 2000M - 2000m A Finale
2017-07-01 16:46
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCHO I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Marcus Villiam Lyngesen(3)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(4)
  • Sigurd Reistad(5)
  • Timon Strømgren(6)
  • Aksel Bay(7)
  • Lasse Maigaard(8)
  • Rasmus Mortensen(cox)
6:36.4
2 3 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
  • Jannick Wly Andersen(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Kaare Mortensen (5)
  • Nichlas Ulnits(6)
  • Sigurd Hutnik(7)
  • Frederik Geertsen Lund(8)
  • Mie Hyldahl Andersen(cox)
6:41.4
3 2 Københavns Roklub I
  • Carl Jensenius(1)
  • Dines Nedergaard(2)
  • August Brogren(3)
  • Frederik Bahne Jessen(4)
  • Frederik Saltoft Jessen(5)
  • Tobias Theglev(6)
  • Anton Sode Dam(7)
  • Villads Lindholm(8)
  • Nn Nn(cox)
8:44.6
132
LM1X M1x Sen. letvægt 2000m - 2000m A Finale
2017-07-01 16:52
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:53.9
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
8:00.7
3 5 Sandefjord Roklubb I
  • Markus Christensen(1)
8:18.7
4 2 Roforeningen KVIK I
  • Mads Brogaard(1)
8:47.7
5 6 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
8:54.0
133
Master M4X/4-/8+ Master MM 4x/4- - 1000m 1. Afdeling
2017-07-01 16:58
Plac. # Navn 1000m
1 2 Kolding Roklub I
  • Jørgen Secher(1)
  • Mogens Pedersen(2)
  • Tommy Møhler(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:6s 0:00.00
2 4 Fredensborg Roklub II
  • Ulla Poulsen(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Hans Tapper(3)
  • Jacob Midtgaard(4)
Start:18s 0:04.6
3 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • John Grunwald(4)
Start:0s 0:05.3
4 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
  • Kim Schauer Boysen(2)
  • Werner Güttel(3)
  • Susanne Klages(4)
Start:15s 0:05.8
133
Master M4X/4-/8+ Master MM 4x/4- - 1000m 2. Afdeling
2017-07-01 17:01
Plac. # Navn 1000m
1 7 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Peter Lindblom(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Christian Mølvig(4)
Start:4s 0:00.00
2 9 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Brink Jansson(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Steen Christensen(3)
  • William Schrøder(4)
Start:6s 0:02.0
3 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Henrik Almegaard(1)
  • Mikael Espersen(2)
  • Søren Strange(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:0s 0:03.3
4 6 Fredensborg Roklub I
  • Carsten Manniche(1)
  • Ole Quist Jensen(2)
  • Jan Nøreskov Pedersen(3)
  • Ole Jørgensen(4)
Start:0s 0:03.5
5 8 Ormsund Roklub I
  • Lars Bjønness(1)
  • Nils Jørgen Bjønness(2)
  • Per Giltvedt(3)
  • Ivo Yanakiev(4)
Start:4s 0:09.1
133
Master M4X/4-/8+ Master MM 4x/4- - 1000m 3. Afdeling
2017-07-01 17:04
Plac. # Navn 1000m
1 12 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
  • Morten Thomsen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
Start:0s 0:00.00
2 10 Kungälv I
  • Sven Bujalla(1)
  • Mattias Carlsson(2)
  • Christer Corneliusson(3)
  • Peter Nyman(4)
Start:0s 0:02.2
3 13 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Martin Andersen(1)
  • Kristian Østergaard Martensen(2)
  • Hans-Jørgen Stahl(3)
  • Stefanos Volianitis(4)
  • Morten Larsen(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Bo Vestergaard(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Asta Øjvind(cox)
Start:3s 0:03.5
4 11 Ringsted Roklub I
  • Tommy Silvestre(1)
  • Kim Dahl Andersen(2)
  • Claus Solmer-Jørgensen(3)
  • Steffen Feddersen(4)
Start:0s 0:03.6
5 14 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Roforeningen KVIK/Saxkjøbing Roklub I
  • Rasmus Quist Christiansen(1)
  • Morten Ølgaard(2)
  • John Olsen(3)
  • Martin Nielsen(4)
Start:3s 0:09.3
134
U13 W1X Jun D Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2017-07-01 17:14
Plac. # Navn 500m
1 1 Kungälv I
  • Märta Karlsson(1)
2:33.9
2 2 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
2:40.8
3 3 Kungälv II
  • Maja Karlsson(1)
2:47.5
135
U13 M2X Jun D Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2017-07-01 17:18
Plac. # Navn 500m
1 1 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
  • Jakob Iversen(2)
2:27.8
2 2 Roklubben Stevns II
  • August Riis Poulsen(1)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(2)
2:30.0
136
U15 M2X Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m A Finale
2017-07-01 17:27
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
1:43.9
2 6 Næstved Roklub/Roklubben Ægir I 16
  • William Kjærgaard(1)
  • Benjamin Johnsen(2)
1:46.6
3 15 Ormsund Roklub I
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Adrian Lund(2)
1:47.8
4 7 Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen(1)
  • Lorentz Pran(2)
1:50.9
5 1 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I 14
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Aske Storm(2)
1:52.8
6 11 Drammen Roklubb II
  • Ulrik Lohne Pharo(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
1:55.8
136
U15 M2X Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m B Finale
2017-07-01 17:24
Plac. # Navn 500m
1 5 Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • Harry Ottosson(1)
  • Malte Andersson(2)
2:13.2
2 12 Odense Roklub/KCO I 12
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
2:15.4
3 2 Christiania Rodklub II
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Christoffer Widding(2)
2:15.8
4 9 Horten Roklubb I
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
  • Sebastian Haraldseth(2)
2:18.5
5 14 Moss Roklubb I
  • Simen Dørre(1)
  • Viktor Rekstad(2)
2:19.1.0
6 10 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström(1)
  • Simon Karlsson(2)
2:21.9
136
U15 M2X Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m C Finale
2017-07-01 17:21
Plac. # Navn 500m
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I 10
  • Mathias Brøbech(1)
  • Svante Witt(2)
1:53.0
2 13 Holstebro Roklub/KCHO II 8
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
  • Oliver Meldgaard Nielsen(2)
1:59.0
3 8 Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I 6
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Nikolaj Juul Damkjer(2)
1:59.2
136
U15 M2X Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m 1. Indledende
2017-07-01 09:31
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
1:48.1.0
2 1 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Aske Storm(2)
1:54.3
3 5 Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • Harry Ottosson(1)
  • Malte Andersson(2)
1:58.5
4 2 Christiania Rodklub II
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Christoffer Widding(2)
2:07.5
5 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mathias Brøbech(1)
  • Svante Witt(2)
2:09.9
136
U15 M2X Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m 2. Indledende
2017-07-01 09:34
Plac. # Navn 500m
1 6 Næstved Roklub/Roklubben Ægir I
  • William Kjærgaard(1)
  • Benjamin Johnsen(2)
1:51.9
2 7 Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen(1)
  • Lorentz Pran(2)
1:59.9
3 9 Horten Roklubb I
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
  • Sebastian Haraldseth(2)
2:08.9
4 10 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström(1)
  • Simon Karlsson(2)
2:09.8
5 8 Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Nikolaj Juul Damkjer(2)
2:29.0
136
U15 M2X Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m 3. Indledende
2017-07-01 09:37
Plac. # Navn 500m
1 15 Ormsund Roklub I
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Adrian Lund(2)
1:57.6
2 11 Drammen Roklubb II
  • Ulrik Lohne Pharo(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
2:00.1.0
3 12 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
2:12.6
4 14 Moss Roklubb I
  • Simen Dørre(1)
  • Viktor Rekstad(2)
2:23.9
5 13 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
  • Oliver Meldgaard Nielsen(2)
2:24.3
137
U15 W1X Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m A Finale
2017-07-01 17:34
Plac. # Navn 500m
1 1 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
1:57.1
2 16 Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
2:01.1
3 15 Roklubben Ægir I 18
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:06.5
4 7 Tønsberg Roklubb I
  • Frida Andrup-Næss(1)
2:08.4
5 10 Aarhus Roklub I 16
  • Rikke Køchs(1)
2:11.6
6 2 Kungälv II
  • Tyra Carlsson(1)
2:12.8
137
U15 W1X Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m B Finale
2017-07-01 17:32
Plac. # Navn 500m
1 12 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:00.00
2 17 Hadsund Roklub I 12
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
0:01.6
3 13 Roklubben Furesø I 10
  • Clara Hornnæss(1)
0:04.4
4 3 Bagsværd Roklub/KCB I 8
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
0:08.3
5 8 Rødvig Roklub I 6
  • Frederikke Munch (1)
0:10.0
137
U15 W1X Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m C Finale
2017-07-01 17:30
Plac. # Navn 500m
1 14 Odder Roklub I 4
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:21.5
2 9 Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
2:22.7
3 18 Silkeborg Roklub/KCHO II 2
  • Sofie Valentin Hæk(1)
2:23.2
4 5 Sorø Roklub I 2
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:23.7
137
U15 W1X Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m D Finale
2017-07-01 17:28
Plac. # Navn 500m
1 19 Silkeborg Roklub/KCHO I 2
  • Maja Klitgaard(1)
2:18.4
2 11 Sorø Roklub II 2
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:24.4
3 6 Drammen Roklubb I
  • Tale Tollefsen Seip(1)
2:30.5
137
U15 W1X Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m 1. Indledende
2017-07-01 09:40
Plac. # Navn 500m
1 1 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
2:11.1.0
2 2 Kungälv II
  • Tyra Carlsson(1)
2:19.2
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
Seeded2:25.4
4 5 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:34.5
137
U15 W1X Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m 2. Indledende
2017-07-01 09:43
Plac. # Navn 500m
1 7 Tønsberg Roklubb I
  • Frida Andrup-Næss(1)
2:21.5
2 10 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
2:22.8
3 8 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
Seeded2:23.8
4 9 Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
2:33.3
5 6 Drammen Roklubb I
  • Tale Tollefsen Seip(1)
2:53.8
137
U15 W1X Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m 3. Indledende
2017-07-01 09:46
Plac. # Navn 500m
1 15 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:18.9
2 13 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
Seeded2:19.3
3 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
2:20.9
4 14 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:23.8
5 11 Sorø Roklub II
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:46.7
137
U15 W1X Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m 4. Indledende
2017-07-01 09:49
Plac. # Navn 500m
1 16 Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
2:13.5
2 17 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:20.7
3 18 Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
Seeded2:34.6
4 19 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard(1)
Kæntrede9:59.9
138
U17 M2X Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m A Finale
2017-07-01 17:56
Plac. # Navn 1500m
1 18 Sorø Roklub I 18
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
5:48.5
2 2 Christiania Rodklub II
  • Tinius Wilhelmsen(1)
  • Reite Fredrik(2)
5:53.1
3 11 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Erik Johansen(2)
5:56.8
4 7 Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller(1)
  • Jacob Gundersen(2)
6:01.3
5 13 Roskilde Roklub/KCR I 16
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
6:05.3
6 1 Tønsberg Roklubb I
  • Andreas Rensvold Bjørgan(1)
  • Martin Asheim(2)
6:08.9
138
U17 M2X Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m B Finale
2017-07-01 17:51
Plac. # Navn 1500m
1 12 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Emil Ulnits(2)
6:09.7
2 15 Kungälv I
  • Edvin Öhman(1)
  • Daniel Aronsson(2)
6:16.5
3 3 Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Ola Flatland Hoftun(1)
  • Bjørn-Ola Bexrud(2)
6:30.8
4 10 Åhus Roddklubb I
  • Andreas Eriksson(1)
  • Nils Ekander(2)
6:40.0
5 20 Sarpsborg RK II
  • Jakob Asbjørnsen(1)
  • Oliver Melnes(2)
6:59.9
138
U17 M2X Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m C Finale
2017-07-01 17:46
Plac. # Navn 1500m
1 8 Drammen Roklubb I
  • Jonas Willand-Evensen(1)
  • Elias Loe Eritsland(2)
6:26.2
2 4 Kungälv II
  • Edvin Karlsson(1)
  • Nils Hugoson(2)
6:34.6
3 14 Christiania Rodklub IV
  • Åsmund Sand Larsen(1)
  • Marius Bjørn-Hansen Storsten(2)
6:35.7
4 19 Københavns Roklub I 12
  • August Brogren(1)
  • Carl Jensenius(2)
8:23.3
138
U17 M2X Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m D Finale
2017-07-01 17:41
Plac. # Navn 1500m
1 9 Sorø Roklub II 10
  • Peter Skou(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
6:22.1
2 16 Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes(1)
  • Martin Rustan Buschmann(2)
6:36.8
3 5 Christiania Rodklub III
  • Bror Flyen Storsten(1)
  • Martin Dege(2)
6:55.2
138
U17 M2X Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m 1. Indledende
2017-07-01 09:52
Plac. # Navn 1500m
1 2 Christiania Rodklub II
  • Tinius Wilhelmsen(1)
  • Reite Fredrik(2)
6:37.4
2 1 Tønsberg Roklubb I
  • Andreas Rensvold Bjørgan(1)
  • Martin Asheim(2)
6:38.4
3 3 Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Ola Flatland Hoftun(1)
  • Bjørn-Ola Bexrud(2)
6:59.3
4 4 Kungälv II
  • Edvin Karlsson(1)
  • Nils Hugoson(2)
7:20.0
5 5 Christiania Rodklub III
  • Bror Flyen Storsten(1)
  • Martin Dege(2)
7:40.3
138
U17 M2X Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m 2. Indledende
2017-07-01 09:55
Plac. # Navn 1500m
1 11 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Erik Johansen(2)
6:26.5
2 7 Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller(1)
  • Jacob Gundersen(2)
6:32.7
3 10 Åhus Roddklubb I
  • Andreas Eriksson(1)
  • Nils Ekander(2)
6:50.5
4 8 Drammen Roklubb I
  • Jonas Willand-Evensen(1)
  • Elias Loe Eritsland(2)
6:59.3
5 9 Sorø Roklub II
  • Peter Skou(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
7:15.3
138
U17 M2X Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m 3. Indledende
2017-07-01 09:58
Plac. # Navn 1500m
1 13 Roskilde Roklub/KCR I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
6:19.5
2 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Emil Ulnits(2)
6:34.3
3 15 Kungälv I
  • Edvin Öhman(1)
  • Daniel Aronsson(2)
6:43.8
4 14 Christiania Rodklub IV
  • Åsmund Sand Larsen(1)
  • Marius Bjørn-Hansen Storsten(2)
7:02.8
5 16 Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes(1)
  • Martin Rustan Buschmann(2)
7:05.8
138
U17 M2X Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m 4. Indledende
2017-07-01 10:01
Plac. # Navn 1500m
1 18 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
6:31.7
2 20 Sarpsborg RK II
  • Jakob Asbjørnsen(1)
  • Oliver Melnes(2)
7:48.6
3 19 Københavns Roklub I
  • August Brogren(1)
  • Carl Jensenius(2)
8:47.6
139
U17 W1X Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m A Finale
2017-07-01 18:14
Plac. # Navn 1500m
1 17 Japan Rowing Association II
  • Haruka Nakazawa(1)
0:00.00
2 1 Japan Rowing Association I
  • Marin Kawamura(1)
0:02.9
4 2 Tønsberg Roklubb I
  • Ida Kyvik Sandvik(1)
0:03.3
3 20 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
0:03.7
6 7 Drammen Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
0:03.7
5 9 Roklubben Furesø II 18
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
0:03.8
139
U17 W1X Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m B Finale
2017-07-01 18:09
Plac. # Navn 1500m
1 15 Roklubben Stevns I 16
  • Nikoline Kroll(1)
7:03.5
2 14 Odense Roklub/KCO I 14
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
9:48.0
3 3 Roklubben Furesø I 12
  • Clara Møller(1)
9:55.1
4 22 Sorø Roklub I 10
  • Emilie Lynæs(1)
9:56.6
5 8 Horten Roklubb I
  • Maren Næss Brevik(1)
10:04.7
6 18 Aarhus Roklub I 8
  • Laura Boldsen(1)
10:20.3
139
U17 W1X Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m C Finale
2017-07-01 18:04
Plac. # Navn 1500m
1 4 Lyngby Dameroklub/KKL I 6
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
0:00.00
2 24 Bagsværd Roklub/KCB I 4
  • Matilde Hjorth(1)
0:00.2
3 16 Roforeningen KVIK I 2
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
0:09.9
4 5 Bagsværd Roklub/KCB II 2
  • Astrid Højgaard(1)
0:15.6
139
U17 W1X Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m D Finale
2017-07-01 17:59
Plac. # Navn 1500m
1 21 Næstved Roklub I 2
  • Mathilde Olsson(1)
7:28.3
2 19 Horten Roklubb II
  • Marte Stava(1)
7:50.7
3 23 Sorø Roklub II 2
  • Nicoline Bluhme(1)
7:56.2
4 6 Odense Roklub/KCO II 2
  • Louise Christensen(1)
7:56.5
5 13 Fredericia Roklub/KCHO I 2
  • Karen Katrine Mortensen(1)
8:10.3
139
U17 W1X Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m 1. Indledende
2017-07-01 10:12
Plac. # Navn 1500m
1 1 Japan Rowing Association I
  • Marin Kawamura(1)
7:16.6
2 2 Tønsberg Roklubb I
  • Ida Kyvik Sandvik(1)
7:27.5
3 3 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
Seeded7:30.2
4 4 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
7:42.9
5 5 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Højgaard(1)
8:10.8
6 6 Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen(1)
8:21.9
139
U17 W1X Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m 2. Indledende
2017-07-01 10:15
Plac. # Navn 1500m
1 9 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
Seeded7:38.2
2 7 Drammen Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
7:51.6
3 8 Horten Roklubb I
  • Maren Næss Brevik(1)
8:09.0
4 10 Odense Roklub/KCO III
  • Signe Grønning(1)
11:50.9
139
U17 W1X Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m 3. Indledende
2017-07-01 10:18
Plac. # Navn 1500m
1 17 Japan Rowing Association II
  • Haruka Nakazawa(1)
7:03.6
2 15 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
7:20.2
3 18 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
7:40.8
4 16 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
Seeded7:42.1
5 21 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
7:50.0
6 13 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
7:54.9
139
U17 W1X Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m 4. Indledende
2017-07-01 10:21
Plac. # Navn 1500m
1 20 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
7:13.0
2 14 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
Seeded7:20.2
3 22 Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs(1)
7:29.0
4 24 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Matilde Hjorth(1)
7:41.2
5 19 Horten Roklubb II
  • Marte Stava(1)
8:12.4
6 23 Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme(1)
8:19.2
201
U15 M1X jun. C drenge Årgang 03 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 09:30
Plac. # Navn 500m
1 19 Kungälv III
  • Harry Ottosson(1)
1:50.7
2 14 Moss Roklubb II
  • Simen Dørre(1)
1:52.5
3 16 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Svante Witt(1)
1:56.4
4 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
1:58.1
5 2 Moss Roklubb III
  • Viktor Rekstad(1)
1:58.6
6 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen(1)
2:03.3
201
U15 M1X jun. C drenge Årgang 03 - 500m 2. Afdeling
2017-07-02 09:32
Plac. # Navn 500m
1 4 Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
1:48.3
2 8 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:49.5
3 15 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
1:51.4
4 9 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Rasmus Mortensen(1)
1:51.8
5 17 Moss Roklubb I
  • Kasper Krognes Tuva(1)
1:54.0
6 1 Horten Roklubb I
  • Tobias Kjersem Larsen(1)
1:55.7
201
U15 M1X jun. C drenge Årgang 03 - 500m 3. Afdeling
2017-07-02 09:34
Plac. # Navn 500m
1 12 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
1:44.4
2 18 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Asbjørn Bay(1)
1:45.1.0
3 6 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
1:45.8
4 11 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Casper Girke Christensen(1)
1:47.5
5 10 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:48.0
6 5 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
1:48.9
202
U15 M1X jun. C drenge Årgang 04 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 09:40
Plac. # Navn 500m
1 8 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
1:51.9
2 9 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Mathias Brøbech(1)
1:55.3
3 10 Kungälv I
  • Simon Karlsson(1)
2:02.8
4 15 Bagsværd Roklub I
  • Mads Rubin(1)
2:07.8
5 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
2:11.4
202
U15 M1X jun. C drenge Årgang 04 - 500m 2. Afdeling
2017-07-02 09:42
Plac. # Navn 500m
1 11 Ormsund Roklub I
  • Truls Oskar Hansen(1)
1:51.9
2 5 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Tobias Kramer(1)
1:55.3
3 4 Ormsund Roklub II
  • Max Karl Andresen(1)
2:02.8
4 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Christian Søndergaard(1)
2:07.8
5 13 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
2:11.4
202
U15 M1X jun. C drenge Årgang 04 - 500m 3. Afdeling
2017-07-02 09:44
Plac. # Navn 500m
1 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
1:50.1.0
2 12 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen(1)
1:56.9
3 14 Drammen Roklubb I
  • Håkon Wessel(1)
2:04.5
4 2 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
2:18.0
5 7 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
2:22.0
203
U15 W2X jun. C piger 2x Årgang 03 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 09:50
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
1:48.0
2 3 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Rikke Køchs(2)
1:51.3
3 5 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
2:09.9
204
U15 W2X jun. C piger 2x Årgang 04 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 09:54
Plac. # Navn 500m
1 1 Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
  • Embla Reykdal(2)
1:59.0
2 6 Ormsund Roklub III
  • Mille Aslaksen Wåle(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
2:05.2
3 5 Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • Johanna Eriksson(1)
  • Märta Karlsson(2)
2:05.7
4 3 Drammen Roklubb I
  • Andrea Willand-Evensen(1)
  • Tale Tollefsen Seip(2)
2:09.7
5 2 Ormsund Roklub II
  • Julie Knap Haagenrud(1)
  • Karen Nevstad(2)
2:19.0
206
Master W1X Masters MW 1X - 1000m 1. Afdeling
2017-07-02 09:57
Plac. # Navn 1000m
1 2 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:5s 4:10.2
2 5 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 4:15.6
3 6 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:8s 4:25.1
4 3 Roklubben Furesø II
  • Jane Hagan(1)
Start:0s 4:31.9
5 1 Sorø Roklub II
  • Anne-Mette Christiansen(1)
Start:5s 5:03.9
207
Master M1X Masters MM 1X - 1000m 1. Afdeling
2017-07-02 10:02
Plac. # Navn 1000m
1 10 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
Start:32s 4:28.0
2 16 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:15s 4:38.4
3 15 Roklubben Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:32s 4:44.9
4 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 5:08.4
207
Master M1X Masters MM 1X - 1000m 2. Afdeling
2017-07-02 10:05
Plac. # Navn 1000m
1 13 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
Start:0s 4:16.6
2 12 Sorø Roklub II
  • Peter Carstens(1)
Start:0s 4:19.7
3 19 Oslo Roklubb I
  • Anders Formo(1)
Start:0s 4:22.6
4 7 Nordslesvigsk Roklub III
  • Werner Güttel(1)
Start:0s 4:30.9
5 17 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:0s 4:48.3
207
Master M1X Masters MM 1X - 1000m 3. Afdeling
2017-07-02 10:08
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 4:05.0
2 9 Sorø Roklub IV
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:0s 4:20.7
3 5 Sorø Roklub I
  • Peter Lindblom(1)
Start:0s 4:25.0
4 4 Lemvig Roklub II
  • Morten Thomsen(1)
Start:0s 4:25.5
207
Master M1X Masters MM 1X - 1000m 4. Afdeling
2017-07-02 10:11
Plac. # Navn 1000m
1 2 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
Start:3s 4:04.6
2 3 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
Start:0s 4:07.0
3 11 Lemvig Roklub IV
  • Peter Jensen(1)
Start:3s 4:16.2
4 14 Lemvig Roklub III
  • Henrik Thomsen(1)
Start:0s 4:22.3
208
U17 M1X jun. B drenge Årgang 01 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 10:17
Plac. # Navn 1500m
1 8 Tønsberg Roklubb I
  • Lars Gørann Lindgren(1)
5:44.2
2 13 Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Quottrup Jansen(1)
6:04.8
3 1 Kungälv I
  • Daniel Aronsson(1)
6:11.5
4 7 Kungälv II
  • Edvin Öhman(1)
6:18.4
5 16 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Østergaard(1)
6:32.2
6 14 Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes(1)
7:03.8
208
U17 M1X jun. B drenge Årgang 01 - 1500m 2. Afdeling
2017-07-02 10:20
Plac. # Navn 1500m
1 2 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
6:06.5
2 9 Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
6:16.6
3 15 Hadsund Roklub II
  • Rasmus Konnerup(1)
6:20.6
4 19 Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland(1)
6:21.2
5 18 Horten Roklubb II
  • Martin Rustan Buschmann(1)
6:51.4
6 21 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
7:11.3
208
U17 M1X jun. B drenge Årgang 01 - 1500m 3. Afdeling
2017-07-02 10:23
Plac. # Navn 1500m
1 17 Christiania Rodklub II
  • Reite Fredrik(1)
5:54.2
2 11 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
5:55.5
3 10 Kungälv III
  • Emil Lundqvist(1)
6:07.6
4 6 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
6:11.0
5 3 Kungälv IV
  • Per Ingmar Bujalla(1)
6:15.9
6 4 Tønsberg Roklubb II
  • Martin Asheim(1)
6:22.6
209
U17 M1X jun. B drenge Årgang 02 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 10:32
Plac. # Navn 1500m
1 7 Tønsberg Roklubb I
  • Ola Flatland Hoftun(1)
6:16.2
2 25 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
6:21.8
3 12 Kungälv I
  • Edvin Karlsson(1)
6:53.8
4 21 Københavns Roklub II
  • Carl Jensenius(1)
7:31.7
209
U17 M1X jun. B drenge Årgang 02 - 1500m 2. Afdeling
2017-07-02 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 14 Sarpsborg RK II
  • Jakob Asbjørnsen(1)
6:38.4
2 3 Åhus Roddklubb I
  • Andreas Eriksson(1)
6:48.5
3 17 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
6:55.3
4 13 Kungälv II
  • Nils Hugoson(1)
6:58.2
209
U17 M1X jun. B drenge Årgang 02 - 1500m 3. Afdeling
2017-07-02 10:38
Plac. # Navn 1500m
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
6:23.6
2 18 Moss Roklubb II
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
6:33.1
3 4 Sarpsborg RK III
  • Oliver Melnes(1)
6:41.5
4 23 Roskilde Roklub/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
6:50.1
5 16 Moss Roklubb I
  • Oliver Eliassen(1)
7:39.1
209
U17 M1X jun. B drenge Årgang 02 - 1500m 4. Afdeling
2017-07-02 10:41
Plac. # Navn 1500m
1 19 Aarhus Roklub II
  • Simon Dissing(1)
6:00.5
2 8 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
6:03.2
3 22 Christiania Rodklub I
  • Bror Henrik Flyen Storsten(1)
6:06.1
4 11 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
6:10.5
5 24 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
6:11.4
6 1 Københavns Roklub I
  • Elvin Clemmensen(1)
6:49.2
209
U17 M1X jun. B drenge Årgang 02 - 1500m 5. Afdeling
2017-07-02 10:44
Plac. # Navn 1500m
1 27 Porsgrunn Roklubb I
  • Sturla Mogstad(1)
5:45.4
2 15 Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström(1)
5:48.6
3 20 Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
6:01.3
4 9 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
6:06.5
5 2 Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller(1)
6:08.3
6 10 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
6:59.0
210
U17 W2X jun. B piger 2x Årgang 01 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 10:52
Plac. # Navn 1500m
1 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
5:59.5
2 2 Ormsund Roklub I
  • Hannah Elisabeth Grude(1)
  • Mathea Louise Rognerud(2)
6:10.3
211
U17 W2X jun. B piger 2x Årgang 01+02 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 10:52
Plac. # Navn 1500m
1 4 Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Annie Nyman(2)
5:46.7
2 2 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:05.0
3 3 Horten Roklubb I
  • Marte Stava(1)
  • Maren Næss Brevik(2)
6:18.5
212
U17 W2X jun. B piger 2x Årgang 02 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 10:57
Plac. # Navn 1500m
1 2 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Stina Bujalla(2)
5:48.9
2 1 Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
6:06.1
3 6 Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
6:22.9
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
6:38.0
213
U13 M1X Jun D Drenge 500 m 1x - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 11:02
Plac. # Navn 500m
1 5 Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström(1)
2:05.9
2 6 Horten Roklubb I
  • Sebastian Haraldseth(1)
2:10.2
3 4 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
2:13.6
4 3 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
2:17.5
5 2 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
2:26.5
6 1 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
2:33.3
214
U19 W1X JW1x JUN A 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 13:00
Plac. # Navn 2000m
1 14 Aarhus Roklub I I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:26.7
2 12 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:37.6
3 27 Japan Rowing Association 2
  • Haruka Nakazawa(1)
8:45.7
4 28 Japan Rowing Association 3
  • Marin Kawamura(1)
8:50.3
5 5 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
9:01.7
6 2 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
9:34.0
214
U19 W1X JW1x JUN A 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-07-02 07:30
Plac. # Navn 2000m
1 5 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
8:49.0
2 2 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
9:12.1
3 7 Christiania Rodklub II
  • Marte Morgenlie Skei(1)
9:16.0
4 4 Horten Roklubb II
  • Elin Bjune(1)
9:56.8
5 9 Moss Roklubb III
  • Maija Rekstad(1)
10:03.2
214
U19 W1X JW1x JUN A 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-07-02 07:30
Plac. # Navn 2000m
1 14 Aarhus Roklub I I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:36.2
2 12 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:53.8
3 19 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:07.6
4 10 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
9:26.5
5 11 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Agnete Jersild(1)
9:32.6
214
U19 W1X JW1x JUN A 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-07-02 07:30
Plac. # Navn 2000m
1 27 Japan Rowing Association 2
  • Haruka Nakazawa(1)
8:40.8
2 28 Japan Rowing Association 3
  • Marin Kawamura(1)
8:46.0
3 26 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
8:46.6
4 25 Tønsberg Roklubb I
  • Lene Samland(1)
9:33.4
5 22 Københavns Roklub I
  • Marie Takegawa(1)
9:42.1
215
U13 W2X Jun D Piger 500 m 2x - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 13:05
Plac. # Navn 500m
1 2 Kungälv II
  • Maja Karlsson(1)
  • Märta Karlsson(2)
2:28.5
2 1 Kungälv I
  • Moa Lundqkvist(1)
  • Klara Nyman(2)
2:32.9
216
U19 M1X Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 13:08
Plac. # Navn 2000m
1 5 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
7:41.0
2 10 Japan Rowing Association II
  • Shunsuke Shimada(1)
7:45.2
3 1 Odense Roklub/KCO II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
7:50.2
4 18 Japan Rowing Association I
  • Hiroki Aoki(1)
7:55.6
5 13 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:58.1
216
U19 M1X Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-07-02 07:50
Plac. # Navn 2000m
1 5 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
7:56.6
2 1 Odense Roklub/KCO II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
7:59.2
3 7 Tønsberg Roklubb II
  • Isac Vartdal-Gjerde(1)
8:11.1
4 8 Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
8:30.2
5 6 Horten Roklubb III
  • Håkon Ørnbo(1)
8:53.8
6 2 Horten Roklubb II
  • Jonas Bergundhaugen(1)
9:22.8
216
U19 M1X Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-07-02 07:50
Plac. # Navn 2000m
1 10 Japan Rowing Association II
  • Shunsuke Shimada(1)
7:44.6
2 13 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:45.6
3 11 Japan Rowing Association III
  • Hikaru Shigemi(1)
7:46.8
4 14 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
8:08.9
5 12 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:20.2
6 15 Tønsberg Roklubb I
  • Sander Benden Nilsen(1)
9:44.8
216
U19 M1X Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-07-02 07:50
Plac. # Navn 2000m
1 18 Japan Rowing Association I
  • Hiroki Aoki(1)
7:59.6
3 20 Roskilde Roklub/KCR I
  • Andreas Yde(1)
8:20.5
4 16 Ormsund Roklub I
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
8:34.8
5 19 Horten Roklubb IV
  • Vegard Sørensen(1)
8:59.7
6 17 Horten Roklubb V
  • Egil Brekke(1)
9:59.7
217-a
M2X M2x Sen. Herrer - 2000m A Finale
2017-07-02 13:12
Plac. # Navn 2000m
1 2 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
7:00.3
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marcus Johansen(1)
  • Christian Michaelsen(2)
7:22.0
3 5 Sorø Roklub I
  • Peter Carstens(1)
  • Christian Mølvig(2)
7:31.5
4 7 Drammen Roklubb I
  • Håkon Austad Langberg(1)
  • Eirik Hexeberg Henriksen(2)
7:32.7
5 1 Næstved Roklub I
  • Mikkel Schelde(1)
  • Frederik Wendel Madsen(2)
7:45.3
217-a
M2X M2x Sen. Herrer - 2000m 1. Indledende
2017-07-02 08:05
Plac. # Navn 2000m
1 2 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
7:30.6
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marcus Johansen(1)
  • Christian Michaelsen(2)
7:35.4
3 1 Næstved Roklub I
  • Mikkel Schelde(1)
  • Frederik Wendel Madsen(2)
7:48.1
4 4 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
8:13.2
217-a
M2X M2x Sen. Herrer - 2000m 2. Indledende
2017-07-02 08:05
Plac. # Navn 2000m
1 5 Sorø Roklub I
  • Peter Carstens(1)
  • Christian Mølvig(2)
7:46.3
2 7 Drammen Roklubb I
  • Håkon Austad Langberg(1)
  • Eirik Hexeberg Henriksen(2)
7:53.6
3 6 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
8:12.3
217-b
M2- M2- Sen. Herrer - 2000m A Finale
2017-07-02 13:16
Plac. # Navn 2000m
1 3 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Christoffer Kruse(1)
  • Loui Lam(2)
6:54.8
2 5 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Jens Graudal(1)
  • Malthe Puro(2)
6:59.4
3 4 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
7:09.9
4 6 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
  • Andreas Erichsen(2)
7:16.8
5 2 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
7:20.7
218
U19 M2X Jun A Drenge 2X - 2000m A Finale
2017-07-02 13:20
Plac. # Navn 2000m
1 4 Norway I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
  • Jaime Aalders(2)
6:57.5
2 3 Ringsted Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
7:20.9
3 5 Moss Roklubb I
  • Jarle Sæby(1)
  • Alfred Eliassen(2)
7:51.7
4 2 Horten Roklubb I
  • Vegard Sørensen(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
8:05.0
5 6 Horten Roklubb II
  • Håkon Ørnbo(1)
  • Egil Brekke(2)
8:22.1
219
U19 M2- Jun A Drenge 2- - 2000m A Finale
2017-07-02 13:24
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Nichlas Ulnits(2)
7:25.2
2 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • Timon Strømgren(1)
  • Sigurd Reistad(2)
7:40.4
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Lasse Maigaard(1)
  • Aksel Bay(2)
7:47.2
220
U19 W4X Jun.A 4x- piger - 2000m A Finale
2017-07-02 13:29
Plac. # Navn 2000m
1 2 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
  • Lene Samland(3)
  • Synnøve Gillebo Foss(4)
7:50.3
2 5 Ormsund Roklub I
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Hannah Elisabeth Grude(2)
  • Serine Camilie Aaker(3)
  • Mathea Louise Rognerud(4)
8:03.2
3 1 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
  • Cornelia Knutsen(1)
  • Lise Meinike Dørre(2)
  • Emilie Stokke(3)
  • Hedda Marie B. Larsen(4)
8:18.1
222
U15 M4X Jun C Drenge 4x- 500m - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 13:37
Plac. # Navn 500m
1 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mathias Brøbech(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
  • Svante Witt(cox)
1:40.2
2 2 Drammen Roklubb I
  • Håkon Wessel(1)
  • Jonas Willand-Evensen(2)
  • Ulrik Lohne Pharo(3)
  • Hampus Westerberg-Heltne(4)
1:41.2
3 4 Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen(1)
  • Christoffer Widding(2)
  • Jostein Eriksen Thon(3)
  • Lorentz Pran(4)
1:41.9
4 3 Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
  • Simon Karlsson(2)
  • Harry Ottosson(3)
  • Erik Källström(4)
1:47.5
5 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Kramer(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
  • Oliver Meldgaard Nielsen(3)
  • Christian Søndergaard(4)
1:51.6
223-a
W2X Kvinder 2x - 2000m A Finale
2017-07-02 13:40
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Iben Østergaard(2)
7:43.2
2 5 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
8:51.7
3 1 Odense Roklub
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Hedda Bollum Berge(2)
8:54.5
4 8 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Cecilie Samsø(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
8:56.3
5 9 Aarhus Roklub I
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
  • Amelia Løvstrup Adby(2)
9:13.0
223-b
W2- Kvinder 2- - 2000m A Finale
2017-07-02 13:45
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:49.8
2 3 Odense Roklub/KCO I
  • Nikoline Laidlaw(1)
  • Emma Hammer(2)
7:59.1
3 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Emilie Jersild(2)
8:38.0
224
U17 M4X Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m A Finale
2017-07-02 13:50
Plac. # Navn 1500m
1 7 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Frederik Larsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Thomas Jensen(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
4:51.9
2 4 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Erik Johansen(2)
  • Fredrik Reite(3)
  • Tinius Wilhelmsen(4)
4:55.4
3 10 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Oscar Burvil(2)
  • Filip Blaaberg-Greve(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
4:56.2
4 9 Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Rasmus Lind(3)
  • Malte Arensbach(4)
5:12.3
5 3 Kungälv I
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
  • Emil Lundqvist(3)
  • Per Ingmar Bujalla(4)
5:18.5
6 13 Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
  • Peter Skou(3)
  • Malthe T. Christiansen(4)
5:32.6
224
U17 M4X Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-07-02 08:15
Plac. # Navn 1500m
1 4 Christiania Rodklub I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Erik Johansen(2)
  • Fredrik Reite(3)
  • Tinius Wilhelmsen(4)
4:55.4
2 3 Kungälv I
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
  • Emil Lundqvist(3)
  • Per Ingmar Bujalla(4)
5:18.5
3 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Emil Ulnits(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Emil Lindegaard Nielsen(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
5:12.0
4 2 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
  • Håkon Grønberg Møller(2)
  • Jakob Asbjørnsen(3)
  • Oliver Melnes(4)
5:29.8
5 5 Københavns Roklub I
  • Frederik Saltoft Jessen(1)
  • Charlie McDonald(2)
  • August Brogren(3)
  • Dines Nedergaard(4)
6:34.1
224
U17 M4X Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-07-02 08:15
Plac. # Navn 1500m
1 7 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Frederik Larsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Thomas Jensen(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
4:51.9
2 9 Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Rasmus Lind(3)
  • Malte Arensbach(4)
5:12.3
3 8 Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Edvin Karlsson(1)
  • Nils Hugoson(2)
  • Andreas Eriksson(3)
  • Johan Källström(4)
5:30.2
4 6 Christiania Rodklub II
  • Bror Flyen Storsten(1)
  • Marius Bjørn-Hansen Storsten(2)
  • Martin Dege(3)
  • Åsmund Sand Larsen(4)
5:40.7
224
U17 M4X Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m 3. Indledende
2017-07-02 08:15
Plac. # Navn 1500m
1 10 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Oscar Burvil(2)
  • Filip Blaaberg-Greve(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
4:56.2
2 13 Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
  • Peter Skou(3)
  • Malthe T. Christiansen(4)
5:32.6
3 12 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Rasmus Konnerup(1)
  • Simon Dissing(2)
  • Malthe Dybdahl Malling(3)
  • Haris Alagic(4)
5:36.7
4 11 Moss Roklubb I
  • Kasper Krognes Tuva(1)
  • Magnus Strømme(2)
  • Oliver Eliassen(3)
  • Simen Solbakken-Thømt(4)
6:24.9
225
LM1X 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 14:05
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:50.6
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:55.1
3 5 Sandefjord Roklubb I
  • Markus Christensen(1)
7:59.3
4 2 Roforeningen KVIK I
  • Mads Brogaard(1)
8:27.1
5 6 Roklubben Ægir II
  • Marc Hjort Laustsen(1)
8:36.4
226
M4X 4x- Sen. 2000m Mænd - 2000m A Finale
2017-07-02 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bagsværd Roklub II
  • Lars Erik Graudal(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Christian Michaelsen(3)
  • Alexander Sørensen(4)
6:54.9
2 1 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Lennart Vestergaard(2)
  • Simon Sørensen(3)
  • Anders Olsen(4)
7:08.5
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Jamie Magee(1)
  • Nikolaj Mathias Primault(2)
  • Søren Korsholm(3)
  • Andreas Hussing(4)
7:15.0
4 3 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
  • Alexander Schwarz(2)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(3)
  • Søren Gam(4)
7:30.4
227
U19 M4X Jun.A 4x 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 14:15
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Oliver Tolstrup Christensen(4)
6:19.5
2 2 Norway I
  • Ulrik Wie Soltvedt(1)
  • Nicolay Bjøness Yngsdal(2)
  • Mathias Føjner Wie(3)
  • Lars Benske(4)
6:27.2
3 3 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
6:33.9
229
U15 W4X Jun C Piger 4x- - 500m A Finale
2017-07-02 14:23
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Maja Klitgaard(2)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(3)
  • Stine Højager Nielsen(4)
1:50.7
2 3 Kungälv
  • Maja Karlsson(1)
  • Klara Nyman(2)
  • Moa Lundqkvist(3)
  • Märta Karlsson(4)
  • Johanna Eriksson(cox)
2:26.7
230
W1X W1x Sen Kvinder 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 14:24
Plac. # Navn 2000m
1 9 Roskilde Roklub/KCR I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:43.7
2 1 Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen(1)
8:51.3
3 10 Roskilde Roklub/KCR II
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
9:02.4
4 5 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
9:13.1
5 2 Aarhus Roklub IV
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
10:09.6
230
W1X W1x Sen Kvinder 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-07-02 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen(1)
8:37.5
2 5 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
8:55.4
3 2 Aarhus Roklub IV
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
9:26.1
4 4 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
9:35.6
230
W1X W1x Sen Kvinder 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-07-02 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 9 Roskilde Roklub/KCR I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:39.8
2 10 Roskilde Roklub/KCR II
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
8:54.9
3 12 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
9:10.8
231
M4- M4- Herrer 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 14:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
  • Einar Solbakken(2)
  • Jarle Sæby(3)
  • Vegard Sæby(4)
7:05.3
2 4 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Christian Kiær(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
7:11.7
232
U19 W2X Jun A Piger 2x 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 14:35
Plac. # Navn 2000m
1 10 Norway I
  • Amanda Helseth(1)
  • Matilde Sødal(2)
7:52.7
2 6 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
7:54.3
3 9 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Regitze Bay(2)
8:19.5
4 13 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Louise Hyldager(2)
8:22.2
5 2 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
9:36.3
6 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Annelise Kofod(1)
  • Agnete Jersild(2)
9:41.7
232
U19 W2X Jun A Piger 2x 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-07-02 08:40
Plac. # Navn 2000m
1 6 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
7:54.5
2 2 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
8:25.6
3 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Annelise Kofod(1)
  • Agnete Jersild(2)
8:30.6
4 3 Ormsund Roklub I
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Serine Camilie Aaker(2)
8:34.2
5 8 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
  • Maija Rekstad(2)
8:39.2
6 7 Fredriksstad Roklub I
  • Emilie Stokke(1)
  • Hedda Marie B. Larsen(2)
8:52.5
232
U19 W2X Jun A Piger 2x 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-07-02 08:40
Plac. # Navn 2000m
1 10 Norway I
  • Amanda Helseth(1)
  • Matilde Sødal(2)
7:59.9
2 9 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Regitze Bay(2)
8:06.3
3 13 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Louise Hyldager(2)
8:12.8
4 12 Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
  • Cornelia Knutsen(1)
  • Lise Meinike Dørre(2)
8:29.4
5 11 Horten Roklubb I
  • Elin Bjune(1)
  • Mia Helene Falch(2)
8:34.9
233
Master W2X/2- Master Woman 2x/2- 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-07-02 14:42
Plac. # Navn 1000m
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:20s 4:36.4
2 4 Fredensborg Roklub II
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:27s 4:40.5
3 8 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:27s 4:45.2
4 5 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Ulla Poulsen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:27s 5:00.0
5 6 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
  • Bente Johannessen(1)
  • Merete Busk(2)
Start:0s 5:05.6
233
Master W2X/2- Master Woman 2x/2- 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-07-02 14:45
Plac. # Navn 1000m
1 7 Roforeningen KVIK I
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Astrid Haastrup Jespersen(2)
Start:8s 4:08.3
2 2 Sorø Roklub I
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:0s 4:13.7
3 3 Sorø Roklub II
  • Helle Johanson(1)
  • Annika Lindkvist(2)
Start:8s 4:17.5
234
U17 W4X JW4x- JUN B 1500 m - 1500m A Finale
2017-07-02 14:52
Plac. # Navn 1500m
1 2 Kungälv I
  • Sofie Runge(1)
  • Elin Brischewski(2)
  • Annie Nyman(3)
  • Stina Bujalla(4)
5:35.0
2 3 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Matilde Hjorth(2)
  • Caroline Munch(3)
  • Victoria Munch(4)
5:38.6
3 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
  • Anna Adelholm(2)
  • Xenia Kviat Antonsen(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
5:39.2
4 4 Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roklubben Ægir I
  • Laura Boldsen(1)
  • Erantis Fodgaard Sørensen(2)
  • Rebekkah Nordskjold(3)
  • Stefanie Brun Pedersen(4)
6:01.9
235
LW1X W1x Sen. Kvinder Letvægt - 2000m A Finale
2017-07-02 14:55
Plac. # Navn 2000m
1 1 Næstved Roklub
  • Anne Ørsted(1)
9:51.0
2 2 Sandefjord Roklubb I
  • Hanna Mathisen(1)
10:28.0
3 3 Drammen Roklubb I
  • Fanny Lucie Røed(1)
10:42.3
236
M1X M1x Herrer 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:36.3
2 1 Norske Studenters Roklub I
  • Jonas Slettemark Juel(1)
7:39.9
3 10 Odense Roklub/KCO I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:52.0
4 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Aske Petersen(1)
8:16.5
5 11 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
8:19.0
6 13 Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby(1)
8:30.5
236
M1X M1x Herrer 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-07-02 08:50
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:34.3
2 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Aske Petersen(1)
7:36.8
3 1 Norske Studenters Roklub I
  • Jonas Slettemark Juel(1)
7:38.5
4 6 Danske Studenters Roklub II
  • Timothy Antonie Hansen(1)
7:40.3
5 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:49.5
236
M1X M1x Herrer 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-07-02 08:50
Plac. # Navn 2000m
1 10 Odense Roklub/KCO I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:36.9
2 11 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
7:53.8
3 13 Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby(1)
8:06.4
4 12 Ormsund Roklub I
  • Ole Johan Klingan(1)
8:16.4
237
U19 W2- 2- Jun A piger 2000m - 2000m A Finale
2017-07-02 15:05
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
8:56.8
2 1 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
9:28.1
238-a
W4X 4x Kvinder - 2000m A Finale
2017-07-02 12:55
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
  • Julie Poulsen(3)
  • Astrid Steensberg(4)
6:56.7
2 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Nanna Bo Christensen(3)
  • Ida Langkjær(4)
7:04.6
3 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Mia Sofie Rützou(1)
  • Amalie Kiær(2)
  • Cecilie Girke(3)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(4)
7:08.8
4 1 Drammen Roklubb I
  • Fanny Lucie Røed(1)
  • Astrid Leirset(2)
  • Siri Bjerkheim(3)
  • Sara Seip(4)
7:34.2
239-a
W/M 8+ M8+ alle klasser 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-02 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub/Sorø Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Astrid Steensberg(4)
  • Julie Poulsen(5)
  • Frida Sanggaard(6)
  • Emma Hammer(7)
  • Luise Lund Hansen(8)
  • Karen Katrine Mortensen(cox)
6:58.6
2 1 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Hedda Bollum Berge(2)
  • Martin Rønn Sørensen(3)
  • Michael Moerner(4)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(5)
  • Alexander Schwarz(6)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(7)
  • Niels Keiser Jacobsen(8)
  • Julie Gaumitz Storm(cox)
7:47.0
239-b
U19 M8+ JM8+ alle klasser 2000 m - 2000m A Finale
2017-07-02 15:14
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Marcus Villiam Lyngesen(3)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(4)
  • Sigurd Reistad(5)
  • Timon Strømgren(6)
  • Aksel Bay(7)
  • Lasse Maigaard(8)
  • Nicholas Andersen(cox)
7:04.1
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
  • Jannick Wly Andersen(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Kaare Mortensen (5)
  • Nichlas Ulnits(6)
  • Sigurd Hutnik(7)
  • Frederik Geertsen Lund(8)
  • Rasmus Mortensen(cox)
7:17.6
3 4 Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
  • Edvin Karlsson(3)
  • Emil Lundqvist(4)
  • Nils Hugoson(5)
  • Per Ingmar Bujalla(6)
  • Nils Ekander(7)
  • Johan Källström(8)
  • Stina Bujalla(cox)
7:36.5
4 3 Københavns Roklub
  • Carl Jensenius(1)
  • Dines Nedergaard(2)
  • August Brogren(3)
  • Frederik Bahne Jessen(4)
  • Frederik Saltoft Jessen(5)
  • Tobias Theglev(6)
  • Anton Sode Dam(7)
  • Villads Lindholm(8)
  • Niklas Heinz(cox)
9:16.0
240
U13 W1X Jun D Piger 1x 500 m - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 15:23
Plac. # Navn 500m
1 1 Kungälv I
  • Märta Karlsson(1)
2:43.3
2 4 Drammen Roklubb I
  • Andrea Willand-Evensen(1)
2:54.0
3 2 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
2:58.6
4 3 Kungälv II
  • Maja Karlsson(1)
3:01.1
241
U15 M2X jun. C drenge 2x Årgang 03 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 15:26
Plac. # Navn 500m
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Asbjørn Bay(2)
1:48.6
2 1 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Aske Storm(2)
1:51.2
3 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
1:52.5
4 2 Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • Harry Ottosson(1)
  • Malte Andersson(2)
1:55.2
5 5 Moss Roklubb I
  • Simen Dørre(1)
  • Viktor Rekstad(2)
2:36.3
242
U15 M2X jun. C drenge 2x Årgang 04 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 15:29
Plac. # Navn 500m
1 3 Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen(1)
  • Lorentz Pran(2)
1:52.8
2 1 Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Christian Rømer(2)
1:59.3
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Kramer(1)
  • Christian Søndergaard(2)
2:00.4
4 4 Christiania Rodklub II
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Christoffer Widding(2)
2:06.4
5 6 Kungälv
  • Simon Karlsson(1)
  • Erik Källström(2)
2:11.5
6 5 Bagsværd Roklub I
  • Mads Rubin(1)
  • Mathias Brøbech(2)
2:13.8
243
Master M2X/2- Master Men 2x/2- 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-07-02 15:32
Plac. # Navn 1000m
1 3 Fredensborg Roklub II
  • Kim Boergesen(1)
  • Søren Eriksen(2)
Start:25s 4:11.8
2 2 Roklubben Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
Start:22s 4:39.9
3 18 Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Anne Bay(2)
Start:0s 4:56.5
4 10 Danske Studenters Roklub I
  • Arnold Sørensen(1)
  • Bjarne Spanggaard(2)
Start:12s 5:00.5
5 15 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:25s 5:05.6
243
Master M2X/2- Master Men 2x/2- 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-07-02 15:36
Plac. # Navn 1000m
1 1 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:4s 3:51.1.0
2 17 Kungälv I
  • Sven Bujalla(1)
  • Mattias Carlsson(2)
Start:8s 4:06.9
3 20 Sorø Roklub II
  • Peter Lindblom(1)
  • Bonnie Noer(2)
Start:0s 4:07.4
4 14 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:7s 4:15.0
5 19 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:3s 4:37.8
243
Master M2X/2- Master Men 2x/2- 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-07-02 15:40
Plac. # Navn 1000m
1 12 Lemvig Roklub II
  • Peter Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:9s 3:58.0
2 16 Fredensborg Roklub I
  • Hans Tapper(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
Start:9s 4:00.4
3 23 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:9s 4:06.6
4 22 Ringsted Roklub II
  • Kim Dahl Andersen(1)
  • Tommy Silvestre(2)
Start:9s 4:13.3
5 13 Ormsund Roklub I
  • Nils Jørgen Bjønness(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:4s 4:14.2
6 7 Kungälv II
  • Peter Nyman(1)
  • Malin Källström(2)
Start:0s 4:16.5
243
Master M2X/2- Master Men 2x/2- 1000m - 1000m 4. Afdeling
2017-07-02 15:44
Plac. # Navn 1000m
1 9 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
Start:4s 3:42.8
2 5 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:0s 3:43.3
3 6 Odense Roklub I
  • Mikkel Skou Pedersen(1)
  • Jens Ole Christensen(2)
Start:3s 3:56.1
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Brink Jansson(1)
  • William Schrøder(2)
Start:4s 3:58.7
5 8 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
  • Morten Thomsen(2)
Start:0s 4:05.0
245
U15 M2X jun. C drenge 2x Årgang 03+04 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 15:49
Plac. # Navn 500m
1 1 Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund(1)
  • Truls Oskar Hansen(2)
1:49.5
2 2 Drammen Roklubb II
  • Ulrik Lohne Pharo(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
1:53.6
3 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Svante Witt(2)
1:56.6
4 4 Horten Roklubb I
  • Sebastian Haraldseth(1)
  • Tobias Kjersem Larsen(2)
2:01.0
5 6 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
2:01.9
6 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
  • Rasmus Mortensen(2)
2:12.0
246
U15 W1X jun. C piger Årgang 03 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 15:53
Plac. # Navn 500m
1 12 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:13.2
2 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
2:15.7
3 11 Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
2:19.0
4 9 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:24.3
246
U15 W1X jun. C piger Årgang 03 - 500m 2. Afdeling
2017-07-02 15:56
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
2:10.1.0
2 5 Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
2:10.9
3 4 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:13.4
4 10 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:14.5
5 3 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
2:17.3
247
U15 W1X jun. C piger Årgang 04 - 500m 1. Afdeling
2017-07-02 16:00
Plac. # Navn 500m
1 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
2:09.6
2 3 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:28.4
3 9 Ormsund Roklub II
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
2:34.8
4 11 Drammen Roklubb II
  • Emma Thomlinson(1)
3:06.2
247
U15 W1X jun. C piger Årgang 04 - 500m 2. Afdeling
2017-07-02 16:03
Plac. # Navn 500m
1 8 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
2:15.1.0
2 10 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
2:21.5
3 6 Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
2:28.7
4 7 Drammen Roklubb I
  • Tale Tollefsen Seip(1)
2:38.4
248
U17 M2X jun. B drenge 2x Årgang 01 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 16:06
Plac. # Navn 1500m
1 8 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
3:38.5
2 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
3:47.4
3 7 Tønsberg Roklubb I
  • Andreas Rensvold Bjørgan(1)
  • Martin Asheim(2)
3:58.1
4 6 Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Ola Flatland Hoftun(1)
  • Bjørn-Ola Bexrud(2)
4:12.8
248
U17 M2X jun. B drenge 2x Årgang 01 - 1500m 2. Afdeling
2017-07-02 16:09
Plac. # Navn 1500m
1 3 Porsgrunn Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Lars Gørann Lindgren(1)
  • Sturla Mogstad(2)
3:36.9
2 4 Christiania Rodklub II
  • Fredrik Reite(1)
  • Tinius Wilhelmsen(2)
3:45.2
3 2 Christiania Rodklub I
  • Erik Johansen(1)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(2)
3:51.6
4 5 Horten Roklubb I
  • Martin Rustan Buschmann(1)
  • Benjamin Nærsnes(2)
4:26.2
249
U17 M2X jun. B drenge 2x Årgang 02 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 16:15
Plac. # Navn 1500m
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Emil Ulnits(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
3:49.7
2 6 Christiania Rodklub I
  • Bror Flyen Storsten(1)
  • Marius Bjørn-Hansen Storsten(2)
4:06.2
3 8 Kungälv I
  • Edvin Karlsson(1)
  • Nils Hugoson(2)
4:09.4
4 2 Sarpsborg RK I
  • Jakob Asbjørnsen(1)
  • Oliver Melnes(2)
4:18.2
5 5 Københavns Roklub II
  • Anton Sode Dam(1)
  • Tobias Theglev(2)
5:15.4
250
U17 M2X jun. B drenge2x Årgang 01+02 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 16:19
Plac. # Navn 1500m
1 5 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
3:31.7
2 2 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
  • Håkon Grønberg Møller(2)
3:39.8
3 1 Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland(1)
  • Jonas Willand-Evensen(2)
3:50.3
4 3 Sorø Roklub II
  • Mathias Ebbekær(1)
  • Peter Skou(2)
3:51.9
5 6 Åhus Roddklubb
  • Nils Ekander(1)
  • Andreas Eriksson(2)
3:55.6
6 4 Christiania Rodklub I
  • Åsmund Sand Larsen(1)
  • Martin Dege(2)
4:25.9
251
U17 W1X jun. B piger Årgang 01 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 16:23
Plac. # Navn 1500m
1 4 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Matilde Hjorth(1)
4:40.6
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
4:53.3
3 3 Roklubben Skjold I
  • Stine Koczulab(1)
4:55.0
4 14 Ormsund Roklub I
  • Alida Deutsch(1)
5:01.9
251
U17 W1X jun. B piger Årgang 01 - 1500m 2. Afdeling
2017-07-02 16:27
Plac. # Navn 1500m
1 12 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
4:34.1
2 8 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
4:40.6
3 16 Drammen Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch(1)
4:41.3
4 1 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
4:41.7
5 7 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
4:54.5
252
U17 W1X jun. B piger Årgang 02 - 1500m 1. Afdeling
2017-07-02 16:31
Plac. # Navn 1500m
1 10 Kungälv III
  • Stina Bujalla(1)
4:29.0
2 9 Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
4:29.9
3 15 Tønsberg Roklubb I
  • Ida Kyvik Sandvik(1)
4:31.5
4 7 Sorø Roklub II
  • Emilie Lynæs(1)
4:37.7
5 1 Horten Roklubb I
  • Maren Næss Brevik(1)
4:58.0
252
U17 W1X jun. B piger Årgang 02 - 1500m 2. Afdeling
2017-07-02 16:35
Plac. # Navn 1500m
1 6 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
5:09.0
252
U17 W1X jun. B piger Årgang 02 - 1500m 3. Afdeling
2017-07-02 16:39
Plac. # Navn 1500m
1 4 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
4:29.3
2 12 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
4:30.1
3 11 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
4:30.7
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Højgaard(1)
4:59.4