Resultater Sorø Regatta 3 og 4 juli 2021

99
1. Afdeling
2021-07-03 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
100
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-07-03 13:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I 18
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
01:56.29
2 2 Holstebro/KCHO II 16
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:57.66
3 4 Bagsværd I 14
  • Storm Genet(1)
02:06.79
4 8 Hadsund II 12
  • Christian Sindre Bech(1)
02:14.68
100
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-07-03 13:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd II 10
  • Alexander Grundtvig(1)
01:57.12
2 1 Saxkjøbing I 8
  • Carl Dunch(1)
02:01.69
3 10 Silkeborg I 6
  • Aske T. Jensen(1)
02:34.41
100
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-07-03 08:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
2:04:94
2 8 Hadsund II
  • Christian Sindre Bech(1)
2:14:91
3 9 Bagsværd II
  • Alexander Grundtvig(1)
2:25:45
4 10 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
2:33:16
100
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-07-03 08:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:57:13
2 4 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
2:01:70
3 1 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:34:41
101
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-07-03 13:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
01:52.63
2 8 Hadsund II 16
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
01:55.54
3 2 Holstebro/KCHO II 14
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
01:57.43
4 1 Hadsund I 12
  • Victoria Brink(1)
  • Cille Hougaard(2)
01:57.61
101
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2021-07-03 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Stevns I 10
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
02:06.73
2 7 Bagsværd I 8
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
02:13.75
3 6 Hadsund/Ægir I 6
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Melissa Harati(2)
02:16.10
101
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2021-07-03 08:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
1:56:18
2 1 Hadsund I
  • Victoria Brink(1)
  • Cille Hougaard(2)
2:01:05
3 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
2:14:17
101
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2021-07-03 08:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:53:28
2 8 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
1:59:14
3 7 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
2:10:44
4 6 Hadsund/Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Melissa Harati(2)
2:14:20
102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-07-03 13:30
Plac. # Navn Tid
1 11 Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
05:58.31
2 10 Sorø I 16
  • Mads Christensen(1)
06:00.75
3 12 Hadsund III 14
  • Frederik Bertelsen(1)
06:04.42
4 13 Stevns II 12
  • Jakob Iversen(1)
06:17.26
5 5 Sorø II 10
  • Jonas Lindegaard(1)
06:20.87
6 2 Roskilde I 8
  • Esben Friis Thanning(1)
06:22.01
102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-07-03 13:25
Plac. # Navn Tid
1 14 Holstebro/KCHO I 2
  • Simon Madsen(1)
06:14.32
2 15 Bagsværd/KCB I 6
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
06:18.43
3 1 Dragør I 4
  • Frederik Juel Hansen(1)
06:25.35
4 4 Stevns III 2
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
06:30.70
5 8 Stevns I 2
  • August Riis Poulsen(1)
06:50.95
6 6 Bagsværd/KCB II 2
  • Theis Wolfram(1)
06:53.14
Resultat klar til godkendelse
102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-07-03 08:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
0:00:00
2 5 Sorø II
  • Jonas Lindegaard(1)
0:01:3
3 1 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
0:02:0
4 4 Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:09:6
5 6 Bagsværd/KCB II
  • Theis Wolfram(1)
0:16:3
102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-07-03 08:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Randers I
  • Oliver Bach(1)
6:01:26
2 10 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
6:12:14
3 8 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
6:51:49
Resultat klar til godkendelse
102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 3. Indledende
2021-07-03 08:55
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund III
  • Frederik Bertelsen(1)
06:13.25
2 13 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
06:18.11
3 15 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
06:23.02
4 14 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
06:30.29
103
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-07-03 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I 18
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
06:12.04
2 5 Silkeborg I 16
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
06:14.30
3 6 Holstebro/KCHO I 14
  • Laura Møller(1)
  • Anna Skovdam(2)
06:15.22
4 4 Odder I 12
  • Caroline Sejersen(1)
  • Anne Kristine Bech Asaa(2)
06:29.22
5 3 Holstebro/KCHO II 10
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
06:30.88
104
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
7:32:59
105
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
08:45.95
2 1 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
09:19.24
106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-07-03 13:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:23.54
2 3 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:41.27
3 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
07:49.79
4 2 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
08:06.44
5 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
08:18.97
6 10 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
08:22.15
106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2021-07-03 13:45
Plac. # Navn Tid
1 11 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
08:16.39
2 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
08:23.39
3 5 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
08:39.36
4 12 Roskilde II
  • William Windel Krogh(1)
09:25.19
106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2021-07-03 09:10
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:56.93
2 2 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
08:06.18
3 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
08:10.15
4 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
08:11.47
5 6 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
08:26.55
6 5 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
08:42.67
106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2021-07-03 09:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:45.70
2 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
07:46.42
3 10 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
08:09.90
4 11 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
08:17.24
5 12 Roskilde II
  • William Windel Krogh(1)
09:04.01
6 9 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
09:20.68
107
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:10
Plac. # Navn Tid
1 3 København/Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
06:54.01
2 2 Næstv./Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
  • William Kjærgaard(2)
06:59.21
108
Masters M2X Mænd Masters 2X 1000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
Start:0s 4:12:21
2 3 Sorø
  • Jeanette Jensen(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:22s 4:18:59
3 5 Lemvig/Lyngby/KKL I
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:23s 4:19:78
4 2 Sorø
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:19s 4:31:11
5 4 Bagsværd/Lyngby I
  • Henrik Thorup(1)
  • Hans Nøhr(2)
Start:23s 4:33:95
108
Masters M2X Mænd Masters 2X 1000m 2. Afdeling
2021-07-03 10:25
Plac. # Navn Tid
1 7 Nyborg
  • Brian Sørensen(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:0s 3:50.37
2 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:20s 3:56:57
3 8 Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:2s 3:58:11
4 9 Fredensborg II
  • Jacob Midtgaard(1)
  • Hans T Andersen(2)
Start:8s 4:01:83
5 11 Bagsværd II
  • Jacob Janson(1)
  • Ronan Tinsley(2)
Start:20s 4:14:84
109
LW2X Kvinder letvægt 2X - W2x Sen Letvægt Kvinder 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:31
Ingen anmeldt, løbet udgår
110-a
W2X Kvinder 2X - W2x Sen Kvinder 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Ægir I
Emilie Overgaard Ringøen (1), Mathilde Arnth Sørensen (2)
110-b
W2- Kvinder 2- - W2- Sen Kvinder 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
110
W2X Kvinder 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
8:24:96
111
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-07-03 10:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Rødvig I
  • Thomas Hampen(1)
02:11.29
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
02:18.90
3 5 Holstebro/KCHO III
  • Simon Aslak Gilberg(1)
02:20.01
4 2 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
02:20.77
5 6 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
02:22.97
112
U13 W2X Piger U13 2X - JW2X Jun. D Piger 500m 500m 1. Afdeling
2021-07-03 10:56
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-07-03 14:00
Plac. # Navn Tid
1 5 DSR/DRC I
  • Astrid Steensberg(1)
08:02.62
2 2 Roskilde/DRC I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
08:09.43
3 1 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
08:31.40
4 4 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
08:36.38
5 6 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
08:45.64
6 3 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
08:55.48
114
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2021-07-03 11:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg/DSR/Lyngby
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg (2)
  • Karl Riis(3)
  • Samantha Don Robbins(4)
  • Christine Cardel(5)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(6)
  • Dros Elisabet Petersen(7)
  • Peter Christian Holmquist(8)
  • Martin Grand Ast(cox)
3:16:77
2 3 Aalborg/DSR/Hadsund
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
  • Malthe Mågård-Hansen(3)
  • Peter Rytter Munk(4)
  • Astrid Steensberg(5)
  • Natasha Frandsen(6)
  • Olivia Meinert Cardel(7)
  • Caroline Bjerre Hansen(8)
  • Camilla Frølund(cox)
3:17:58
3 1 Aalborg/Holstebro/Odense
  • Camilla Frølund(1)
  • Amalie Kiær(2)
  • Sofie Hedvig Jakobsen(3)
  • Oscar Mazza(4)
  • Christian Taulbjerg(5)
  • Simon Nygaard-Thomsen(6)
  • Lasse Esbech Stenstrop(7)
  • Jannik Mose Skov(8)
  • Troels Dalgaard Danielsen(cox)
3:28:17
114
M1X Mænd 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 11:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
07:20.72
2 5 Aarhus I
  • James Dodd(1)
07:24.59
3 6 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
07:37.38
4 1 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
07:51.41
5 2 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
08:06.65
6 3 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
08:14.45
115
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2021-07-03 11:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Bosnes(4)
01:55.33
116
U15 M4X Drenge U15 4X 500m A Finale
2021-07-03 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • Mikkel Madsen(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
01:39.57
2 3 Bagsværd I 16
  • Otto Kjærulff(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Storm Genet(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
01:41.48
117
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2021-07-03 14:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • My Alberte Schaaf(3)
  • Naja Noer Normann Andersen(4)
05:42.46
2 3 Sorø 16
  • Dina Poulsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Signe Thorup(3)
  • Liva Østergaard Nielsen(4)
05:53.93
118
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-07-03 14:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
04:58.20
2 1 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
05:05.28
3 2 Bagsværd/København/KCB I 14
  • Jakob Lynbech(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Viggo Lambert(4)
05:28.90
119
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Ribe I
  • Palle Adelhardt(1)
Start:0s 04:20.52
2 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:9s 04:23.73
3 4 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:17s 04:24.87
4 2 Sorø I
  • Jeanette Jensen(1)
Start:1s 04:30.71
5 5 Sorø II
  • Peter Lindblom(1)
Start:23s 04:47.96
6 6 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:33s 05:07.91
119
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2021-07-03 14:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
Start:0s 03:58.51
2 8 DSR I
  • Lars Nielsen(1)
Start:11s 04:15.26
3 10 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:27s 04:15.70
4 11 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:27s 04:30.50
120
U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Jun A Piger 2000 m 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07:35.01
2 4 Aarhus/KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Rikke Køchs(2)
07:43.15
3 2 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
08:00.31
4 3 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Iben Bech(2)
08:13.18
122
M2- Mænd 2- - M2- Sen Mænd 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:46
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
  • Mathias Larsen(2)
7:05:06
124
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Patrick Klestrup(4)
6:34:46
2 1 Aalborg/Holstebro I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
  • Lasse Esbech Stenstrop(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
7:19:32
125
M4X Mænd 4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:55
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR/Hadsund
  • Malte Rusbjerg (1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
  • Peter Rytter Munk(3)
  • Nicolai Bernsen(4)
6:43:09
126
U13 W1X Piger U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-07-03 15:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
02:25.87
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
02:41.52
127
U13 M2X Drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-07-03 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
02:09.90
2 2 Odense/KCO
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Benna Sundstrøm(2)
02:16.85
128
Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd Masters 4X/4- 1000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd II
  • Mette Rudkjær Jensen(1)
  • Ditte Brink(2)
  • Nanna Tange Bech(3)
  • Line Møller(4)
Start:18s 03:59.30
2 2 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Kirsten From(2)
  • Kirsten Østergaard(3)
  • Jane Steensberg(4)
Start:4s 04:02.02
3 4 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Marie Krarup(2)
  • Maike Benter(3)
  • Kirsten Gerda Hansen(4)
Start:9s 04:02.49
4 1 Fredensborg
  • Hans Tapper Andersen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Karin Bodelund(3)
  • Ulla Poulsen(4)
Start:5s 04:07.37
5 3 Bagsværd/Skovshoved I
  • Kate Skavin(1)
  • Lise Hendriksen(2)
  • Beate Leitner(3)
  • Jesper Skavin(4)
Start:0s 04:14.49
129
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
08:30.25
2 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
09:11.72
130
LM1X Mænd letvægt 1X - M1x Sen. letvægt Mænd 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
131
U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde/Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Nørgaard(2)
  • Frida Werner Foldager(3)
  • Isabella Bache(4)
07:45.73
2 2 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
07:55.29
132
U19 M4-/4X Drenge U19 4-/4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
6:30:09
133
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Aalborg
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Camilla Frølund(2)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(3)
  • Dros Elisabet Petersen(4)
8:15:84
134
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-07-03 15:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
01:48.51
2 2 København I 16
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
01:52.05
3 3 Hadsund I 14
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
01:54.63
4 1 Bagsværd I 12
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
01:55.72
5 6 København II 10
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
02:03.01
6 4 Bagsværd II 8
  • Hjalte Næraa(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
02:10.74
135
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-07-03 16:10
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:01.06
2 11 Stevns I 16
  • Anna Iversen(1)
2:04.44
3 1 Hadsund V 14
  • Victoria Brink(1)
2:05.05
4 2 Hadsund IV 12
  • Naja Lübeck(1)
02:06.29
5 6 Hadsund I 10
  • Cille Hougaard(1)
02:17.65
6 9 Sorø II 8
  • Selma Iversen(1)
2:17.65
135
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-07-03 16:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO I 6
  • Anna Bosnes(1)
2:02.59
2 13 Holstebro/KCHO II 4
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
2:07.89
3 4 København II 2
  • Klara Munk Felthaus(1)
2:14.66
4 7 Hadsund III 2
  • Melissa Harati(1)
02:15.38
135
U15 W1X Piger U15 1X 500m C Finale
2021-07-03 16:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund VI 2
  • Melody Harati(1)
2:25.76
135
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-07-03 09:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund IV
  • Naja Lübeck(1)
02:07.47
2 1 Hadsund V
  • Victoria Brink(1)
02:08.86
3 5 Holstebro/KCHO I
  • Anna Bosnes(1)
02:09.81
4 4 København II
  • Klara Munk Felthaus(1)
02:18.84
5 3 Hadsund VI
  • Melody Harati(1)
02:26.01
135
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-07-03 09:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
01:36.19
2 9 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
01:42.21
3 7 Hadsund III
  • Melissa Harati(1)
01:49.85
135
U15 W1X Piger U15 1X 500m 3. Indledende
2021-07-03 09:30
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
01:41.04
2 11 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
01:43.07
3 13 Holstebro/KCHO II
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
01:50.10
4 10 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
01:58.76
136
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-07-03 16:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund/Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
05:24.52
2 8 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
05:25.13
3 5 Jels I 14
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
05:42.91
4 6 Dragør/Roskilde I 12
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
05:47.42
5 10 Holstebro/KCHO 10
  • Jens Pedersen(1)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(2)
05:50.57
6 4 Bagsværd/København/KCB I 8
  • Viggo Lambert(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
05:54.67
136
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m B Finale
2021-07-03 16:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Stevns I 6
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
05:47.58
2 3 Holstebro/KCHO I 4
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Simon Starklint(2)
05:48.57
3 7 Bagsværd/KCB I 2
  • Karl Heuer(1)
  • Jakob Lynbech(2)
06:02.02
4 9 København I 2
  • Hector Carriero(1)
  • Victor A. Unmack(2)
06:58.37
136
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 1. Indledende
2021-07-03 09:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund/Randers I
  • Oliver Bach(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
05:33.50
2 5 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
05:40.48
3 4 Bagsværd/København/KCB I
  • Viggo Lambert(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
05:47.63
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Simon Starklint(2)
05:53.93
5 1 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
05:54.70
136
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 2. Indledende
2021-07-03 09:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
05:33.53
2 10 Holstebro/KCHO
  • Jens Pedersen(1)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(2)
05:47.94
3 6 Dragør/Roskilde I
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
05:50.55
4 7 Bagsværd/KCB I
  • Karl Heuer(1)
  • Jakob Lynbech(2)
05:58.32
5 9 København I
  • Hector Carriero(1)
  • Victor A. Unmack(2)
07:00.49
137
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-07-03 16:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø I 18
  • Elaina Bjørkman(1)
06:54.42
2 1 Roskilde I 16
  • Isabella Bache(1)
06:56.11
3 2 Odder I 14
  • Caroline Sejersen(1)
07:18.82
4 3 Odder II 12
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
07:37.89
138
Masters M4-/4X/8+ Mænd Masters 4-/4X/8+ 1000m 1. Afdeling
2021-07-03 16:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Fr.cia I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Martin Mortensen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:9s 0
2 4 DSR
  • Lars Jørgensen(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:15s 0
3 5 Nyborg/Ringsted/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Jákup Johansen(3)
  • Brian Sørensen(4)
Start:25s 0
4 6 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Jacob Janson(2)
  • Ronan Tinsley(3)
  • Emil Heinrichsen(4)
Start:32s 0
5 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Bent Andersen(2)
  • Poul Erik Echardt(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:0s 0
6 2 DSR/Hellerup/KVIK/Lyngby/Skjold
  • Peter Skove(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • Geert Cederkvist(4)
  • Arnold Sørensen(5)
  • Carl Ove Hansen(6)
  • Hans Nohr(7)
  • Kurt Jensen(8)
  • Torben Schäfer(cox)
Start:7s 0
200
U17 WErgo Piger U17 Ergo - Søndagens Løb 1500m 1. Afdeling
2021-07-04 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-07-04 13:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO II 18
  • Kasper Søndergaard(1)
01:55.49
2 7 Hadsund I 16
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
01:56.45
3 3 Holstebro/KCHO I 14
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:56.97
4 6 Bagsværd I 12
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
01:57.53
5 10 Holstebro/KCHO 10
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
02:00.08
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-07-04 13:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund II 8
  • Christian Sindre Bech(1)
01:54.79
2 5 Bagsværd II 6
  • Hjalte Næraa(1)
02:06.20
3 8 Silkeborg I 4
  • Aske T. Jensen(1)
02:09.48
4 2 Saxkjøbing I 2
  • Carl Dunch(1)
02:31.45
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-07-04 08:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
01:55.01
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:55.67
3 4 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
01:58.40
4 5 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
02:12.01
5 2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
02:24.21
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-07-04 08:25
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro/KCHO
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
01:54.79
2 7 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:06.20
3 9 Hadsund II
  • Christian Sindre Bech(1)
02:09.48
4 8 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
02:31.45
202
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-07-04 13:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
01:48.32
2 8 Hadsund II 16
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
01:51.23
3 6 Holstebro/KCHO II 14
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
01:53.69
4 2 Stevns I 12
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
02:01.57
202
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2021-07-04 13:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd I 10
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
02:00.84
2 4 Hadsund/Ægir I 8
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Melissa Harati(2)
02:05.96
202
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2021-07-04 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
01:46.44
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
01:55.97
3 4 Hadsund/Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Melissa Harati(2)
01:59.68
202
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2021-07-04 08:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
01:44.24
2 6 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
01:48.78
3 5 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
01:56.34
4 7 Holstebro/KCHO I
  • Trine Lorentzen(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
02:23.04
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-07-04 13:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
05:47.71
2 13 Hadsund II 16
  • Frederik Bertelsen(1)
05:57.08
3 4 Roskilde I 14
  • Esben Friis Thanning(1)
06:04.41
4 5 Bagsværd/KCB I 12
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
06:05.86
5 10 Dragør I 10
  • Frederik Juel Hansen(1)
06:06.60
6 11 Stevns II 8
  • Jakob Iversen(1)
06:17.76
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-07-04 13:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro/KCHO I 6
  • Simon Madsen(1)
06:02.51
2 7 Stevns III 4
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
06:18.76
3 1 Bagsværd/KCB II 2
  • Jakob Lynbech(1)
06:29.46
4 2 Stevns I 2
  • August Riis Poulsen(1)
06:34.79
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-07-04 08:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Randers I
  • Oliver Bach(1)
05:57.90
2 5 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
06:08.77
3 4 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
06:11.28
4 1 Bagsværd/KCB II
  • Jakob Lynbech(1)
06:26.37
5 2 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
06:40.90
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-07-04 08:45
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
05:59.64
2 10 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
06:03.51
3 11 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
06:04.53
4 9 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
06:11.06
5 7 Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
06:15.03
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-07-04 09:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Skovdam(2)
06:00.61
2 3 Silkeborg I 16
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
06:04.07
3 5 Sorø I 14
  • Elaina Bjørkman(1)
  • Selma Iversen(2)
06:12.82
4 4 Odder I 12
  • Caroline Sejersen(1)
  • Anne Kristine Bech Asaa(2)
06:15.93
5 2 Holstebro/KCHO II 10
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
06:20.05
205
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-07-04 09:35
Plac. # Navn Tid
1 1 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:0s 03:52.86
2 3 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:8s 04:04.60
3 2 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Maike Benter(2)
Start:5s 04:06.38
206
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2021-07-04 09:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø
  • Jeanette Jensen(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:3s 03:48.13
2 1 Sorø
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:0s 03:51.17
3 2 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:11s 03:52.31
4 4 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Jákup Johansen(2)
Start:26s 03:55.85
206
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Afdeling
2021-07-04 09:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
Start:0s 04:03.19
2 6 Lemvig/Lyngby/KKL I
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:23s 04:14.20
3 7 Nyborg
  • Brian Sørensen(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:28s 04:17.35
207
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 09:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
8:23.99
2 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
8:54.39
208
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-07-04 13:40
Plac. # Navn Tid
1 7 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:16.83
2 2 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
07:26.21
3 10 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
07:42.82
4 9 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
07:48.02
5 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
07:55.18
6 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
07:58.40
208
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2021-07-04 13:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
07:53.36
2 12 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
08:19.07
3 5 Roskilde II
  • William Windel Krogh(1)
08:19.98
4 11 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
09:16.46
208
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2021-07-04 08:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
07:37.79
2 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
07:57.95
3 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
07:59.34
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
08:04.93
5 5 Roskilde II
  • William Windel Krogh(1)
08:35.73
6 6 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
09:59.99
208
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2021-07-04 08:55
Plac. # Navn Tid
1 7 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:46.47
2 10 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
07:59.82
3 9 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
08:13.75
4 12 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
09:01.57
5 11 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
09:07.67
6 8 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
09:59.99
209
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:00
Plac. # Navn Tid
1 3 København/Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
06:42.49
2 2 Næstv./Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
  • William Kjærgaard(2)
06:45.97
210
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
7:20.15
211
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-07-04 10:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
01:58.01
2 5 Rødvig I
  • Thomas Hampen(1)
02:01.34
3 2 Holstebro/KCHO III
  • Mikkel Madsen(1)
02:12.14
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
02:15.47
211
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 2. Afdeling
2021-07-04 10:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
02:10.68
2 7 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
02:11.39
212
U13 W2X Piger U13 2X - JW2X Jun D Piger 500 m 2x 500m 1. Afdeling
2021-07-04 10:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
213
W2X Kvinder 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
8:02.50
2 3 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
8:16.01
214
W2- Kvinder 2- 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:20
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Roskilde/DRC I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
  • Astrid Steensberg(2)
7:37.06
215
LW2X Kvinder letvægt 2X - W2x Sen Letvægt Kvinder 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
216
LM1X Mænd letvægt 1X - M1x Sen. Mænd Letvægt 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
217
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 09:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
8:16.84
2 6 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
8:44.47
217-a
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - W/M8+ Universitetshold 1000mr 1000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
218
M1X Mænd 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:06.83
2 1 Aarhus I
  • James Dodd(1)
07:09.63
3 2 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
07:29.98
4 3 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
07:36.24
5 4 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
07:48.37
6 5 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
07:59.47
219
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-07-04 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
07:54.92
2 5 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
08:03.78
3 6 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
08:09.11
4 4 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
08:19.27
5 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
08:35.77
220
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m 1. Afdeling
2021-07-04 10:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Storm Genet(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Alexander Grundtvig(cox)
1:49.84
221
U15 M4X Drenge U15 4X - JM4X- Jun C Drenge 500m TU-cup 500m 1. Afdeling
2021-07-04 10:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
U15 W4X+ Piger U15 4X+ - JW4X+ Jun C Piger 500m 500m 1. Afdeling
2021-07-04 11:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
223
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2021-07-04 10:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I 18
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Bosnes(4)
1:43.30
2 2 Hadsund I 16
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
1:45.24
3 1 Bagsværd/Ægir 14
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
  • Anna Jacobsen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
1:51.62
224
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-07-04 11:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
04:48.62
2 2 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
04:56.70
3 4 Holstebro/KCHO 14
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
05:11.37
4 3 Bagsværd/København/KCB I 12
  • Jakob Lynbech(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Viggo Lambert(4)
05:19.64
225
Masters W/M 4X Kvinder/mænd Masters 4X 1000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg
  • Susanne Hansen(1)
  • Terkel Jespersen(2)
  • Lizzie Haastrup(3)
  • Rikke Quist Hansen(4)
Start:0s 03:43.53
2 2 KVIK/Køge R/Nyborg
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
  • Astrid Haastrup(3)
  • Marianne Becker(4)
Start:12s 03:58.08
3 3 Sorø
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
  • Jeanette Jensen(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:14s 03:40.03
4 4 Roskilde I
  • Hanne Hesselager (1)
  • Dorte Olsen(2)
  • Hanne Steffensen(3)
  • Susan Jes Buus(4)
Start:17s 04:15.46
225
Masters W/M 4X Kvinder/mænd Masters 4X 1000m 2. Afdeling
2021-07-04 14:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Nyborg/Ringsted/Sorø I
  • Brian Sørensen(1)
  • Jákup Johansen(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:29s 03:40.03
2 1 Fredensborg II
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Lene-Marie Hansen(4)
Start:0s 03:43.53
3 2 Fredensborg III
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Bent Andersen(2)
  • Poul Erik Echardt(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:4s 03:58.08
226
M2- Mænd 2- - M2- Sen. Mænd 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
227
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
  • Mathias Larsen(2)
6:52.29
228
U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus/Hadsund/Holstebro/KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Laetitia Panero-Bommer(2)
  • Stine Højager Nielsen(3)
  • Rikke Køchs(4)
6:50.62
2 2 Roskilde/Silkeborg I
  • Marie Nørgaard(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
  • Frida Werner Foldager(3)
  • Isabella Bache(4)
7:22.08
3 3 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
7:43.30
229
M4X Mænd 4X - M4x- Sen. Mænd 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
230
U19 M4X/4- Drenge U19 4X/4- - JM4x Jun.A Drenge 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
231
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:20
Plac. # Navn Tid
1 5 København/Næstv./Roskilde/Sorø I
  • William Kjærgaard(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
  • Leander Kaliszan(3)
  • Joshua Mingo(4)
06:17.75
2 3 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:19.49
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Patrick Klestrup(4)
06:28.64
4 1 Aalborg/Holstebro I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
  • Lasse Esbech Stenstrop(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
07:12.23
232
U13 W1X Piger U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-07-04 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
02:16.81
2 3 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
02:20.51
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
02:36.38
233
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-07-04 14:35
Plac. # Navn Tid
1 6 København I 18
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
01:46.00
2 3 Hadsund I 16
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
01:48.92
3 2 København II 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
01:50.17
4 5 Bagsværd I 12
  • Storm Genet(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
01:51.47
5 1 Holstebro/KCHO II 10
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
02:08.49
234
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2021-07-04 14:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • My Alberte Schaaf(3)
  • Naja Noer Normann Andersen(4)
05:33.66
2 3 Sorø I 16
  • Dina Poulsen(1)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(2)
  • Signe Thorup(3)
  • Liva Østergaard Nielsen(4)
05:42.69
235
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 12:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07:14.86
2 1 Aarhus/KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Rikke Køchs(2)
07:23.83
3 3 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
07:35.46
4 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
07:52.10
236
U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Jun A piger 2000m 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:51
Ingen anmeldt, løbet udgår
237
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Aalborg/Aarhus
  • Camilla Frølund(1)
  • Dros Elisabet Petersen(2)
  • Emma Lehm Røddik(3)
  • Karen Hougaard Frost(4)
7:26.21
238
U13 M2X Drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-07-04 15:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:12.14
239
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-07-04 15:15
Plac. # Navn Tid
1 11 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
01:56.47
2 1 Stevns I 16
  • Anna Iversen(1)
01:58.12
3 12 Holstebro/KCHO I 14
  • Anna Bosnes(1)
01:59.42
4 6 Holstebro/KCHO II 12
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
02:02.36
5 5 København II 10
  • Klara Munk Felthaus(1)
02:10.84
239
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-07-04 15:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund I 8
  • Melissa Harati(1)
02:17.71
2 3 Bagsværd I 6
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:19.87
3 8 Stevns II 4
  • Kristina B Nielsen(1)
02:23.86
239
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-07-04 09:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:04.06
2 6 Holstebro/KCHO II
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
02:06.55
3 5 København II
  • Klara Munk Felthaus(1)
02:12.94
4 4 Hadsund I
  • Melissa Harati(1)
02:19.12
5 3 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:20.92
239
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-07-04 09:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
01:57.96
2 12 Holstebro/KCHO I
  • Anna Bosnes(1)
02:00.56
3 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
02:08.31
4 10 Hadsund II
  • Melody Harati(1)
02:13.61
5 8 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
02:22.00
240
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-07-04 15:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund/Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
05:23.84
2 8 Sorø II 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
05:24.43
3 4 Sorø I 14
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Mads Christensen(2)
05:38.86
4 7 Dragør/Roskilde I 12
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
05:43.77
5 11 Holstebro/KCHO 10
  • Jens Pedersen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
05:49.15
6 2 Bagsværd/København/KCB I 8
  • Viggo Lambert(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
05:49.53
240
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m B Finale
2021-07-04 15:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Jels I 6
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
05:41.28
2 1 Bagsværd/KCB I 4
  • Karl Heuer(1)
  • Theis Wolfram(2)
05:54.53
3 3 Stevns I 2
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
05:54.65
4 9 Holstebro/KCHO 2
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
05:55.93
240
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 1. Indledende
2021-07-04 09:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund/Randers I
  • Oliver Bach(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
05:35.51
2 4 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Mads Christensen(2)
05:41.68
3 2 Bagsværd/København/KCB I
  • Viggo Lambert(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
05:45.46
4 3 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
05:46.96
5 1 Bagsværd/KCB I
  • Karl Heuer(1)
  • Theis Wolfram(2)
06:00.90
240
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 2. Indledende
2021-07-04 09:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø II
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
05:26.59
2 11 Holstebro/KCHO
  • Jens Pedersen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
05:31.06
3 7 Dragør/Roskilde I
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
05:32.28
4 10 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
05:35.11
5 9 Holstebro/KCHO
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
05:50.71
241
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-07-04 15:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde 18
  • Isabella Bache(1)
0:00.00
2 2 Sorø I 16
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
0:05.11
3 1 Odder I 14
  • Caroline Sejersen(1)
0:30.19
4 3 Odder II 12
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
0:59.63