Resultater Sorø Regatta 2022

101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2022-07-02 13:06
Plac. # Navn 500m
1 13 Holstebro/KCHO I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:41.15
2 17 Bagsværd II 16
  • Otto Kjærulff(1)
1:47.56
3 10 Bagsværd I 14
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
1:48.23
4 11 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
1:56.26
5 4 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
1:57.12
6 5 Odense/KCO I 12
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:01.52
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2022-07-02 13:03
Plac. # Navn 500m
1 9 Ægir II 10
  • Dmytro Bukin(1)
2:03.98
2 1 Saxkjøbing I 8
  • Carl Dunch(1)
2:04.56
3 15 Holstebro/KCHO IV 6
  • Mikkel Madsen(1)
2:05.14
4 3 SMARK I
  • Kasper Salmi(1)
2:11.78
5 8 Ægir I 4
  • Marius Alstrup(1)
2:23.38
6 14 Holstebro/KCHO III 2
  • Oliver Pedersen(1)
2:26.69
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m C Finale
2022-07-02 13:00
Plac. # Navn 500m
1 2 København I 2
  • Axel Højme Lambert(1)
1:47.56
2 7 Horten II
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
2:19.69
3 16 Holstebro/KCHO II 2
  • Oliver Ottow(1)
2:21.57
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2022-07-02 09:00
Plac. # Navn 500m
1 4 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
2:07.05
2 5 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:07.64
3 1 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:10.25
4 3 SMARK I
  • Kasper Salmi(1)
2:14.97
5 2 København I
  • Axel Højme Lambert(1)
2:22.30
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2022-07-02 09:00
Plac. # Navn 500m
1 10 Bagsværd I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
1:55.06
2 11 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
1:59.34
3 9 Ægir II
  • Dmytro Bukin(1)
2:04.67
4 8 Ægir I
  • Marius Alstrup(1)
2:21.93
5 7 Horten II
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
2:58.31
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 3. Indledende
2022-07-02 09:00
Plac. # Navn 500m
1 13 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
2:00.92
2 17 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
2:05.000
3 15 Holstebro/KCHO IV
  • Mikkel Madsen(1)
2:17.31
4 14 Holstebro/KCHO III
  • Oliver Pedersen(1)
2:27.51
5 16 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Ottow(1)
2:45.74
102
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2022-07-02 13:12
Plac. # Navn 500m
1 10 Lyngby/Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
1:46.07
2 6 Bagsværd 16
  • Anna Jacobsen(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
1:57.51
3 9 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
1:58.01
4 5 Bagsværd/Fredensborg I 14
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
2:00.90
5 3 Sorø I 12
  • Ella Bergreen(1)
  • Julie Trabolt Olsen(2)
2:01.32
6 2 Holstebro/KCHO 10
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
2:04.56
102
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2022-07-02 13:09
Plac. # Navn 500m
1 4 Odense/KCO I 8
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
1:48.64
2 7 København I 6
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
  • Emma Bek Jensen(2)
1:58.20
3 8 Næstv. I 4
  • Malou Pedersen(1)
  • Selma Frederiksen(2)
1:58.92
4 1 Bagsværd I 2
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
2:10.68
102
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2022-07-02 09:09
Plac. # Navn 500m
1 5 Bagsværd/Fredensborg I
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
1:56.61
2 3 Sorø I
  • Ella Bergreen(1)
  • Julie Trabolt Olsen(2)
1:59.15
3 2 Holstebro/KCHO
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
2:00.47
4 4 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
2:07.72
5 1 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
2:09.77
102
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2022-07-02 09:09
Plac. # Navn 500m
1 10 Lyngby/Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
1:44.34
2 6 Bagsværd
  • Anna Jacobsen(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
1:56.28
3 9 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
1:57.38
4 8 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
  • Selma Frederiksen(2)
2:03.69
5 7 København I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
  • Emma Bek Jensen(2)
2:05.61
103-a
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-07-02 13:17
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Simon Madsen(2)
7:09.31
2 1 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
8:26.000
103-b
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-07-02 13:17
Plac. # Navn 2000m
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
6:50.18
2 3 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
7:15.28
3 1 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
7:16.20
104
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-07-02 13:30
Plac. # Navn 2000m
1 7 Randers I
  • Oliver Bach(1)
7:38.91
2 3 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:42.37
3 8 Christiania II
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:53.49
4 16 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
7:58.89
5 11 Holstebro/KCHO I
  • Jakob Iversen(1)
8:01.98
6 10 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
8:04.98
104
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-07-02 13:25
Plac. # Navn 2000m
1 2 MRK I
  • Johan Lysemark(1)
7:34.41
2 12 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
7:39.04
3 13 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
8:00.000
4 18 Stevns/KCHO I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
8:02.89
5 1 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
8:09.97
6 19 Christiania I
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
8:11.66
104
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2022-07-02 10:54
Plac. # Navn m
1 7 Randers I
  • Oliver Bach(1)
7:34.41
2 3 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:39.04
3 10 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
8:09.97
4 18 Stevns/KCHO I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
8:02.89
5 1 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
0:00.000
6 13 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
0:00.000
104
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2022-07-02 10:50
Plac. # Navn 2000m
1 16 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
7:48.67
2 8 Christiania II
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:49.90
3 11 Holstebro/KCHO I
  • Jakob Iversen(1)
7:51.76
4 2 MRK I
  • Johan Lysemark(1)
7:55.55
5 12 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
8:06.45
6 19 Christiania I
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
8:28.44
104
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-07-02 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 3 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:49.87
2 2 MRK I
  • Johan Lysemark(1)
8:02.39
3 1 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
8:11.68
4 5 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
8:21.26
5 4 Roskilde I
  • Arsienii Proutorov(1)
8:26.39
6 9 KVIK I
  • Bastian Scheel Ingemann(1)
9:11.73
104
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-07-02 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 7 Randers I
  • Oliver Bach(1)
7:25.35
2 8 Christiania II
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:43.48
3 10 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
7:43.99
4 6 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
7:46.13
104
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-07-02 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 11 Holstebro/KCHO I
  • Jakob Iversen(1)
7:55.58
2 13 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
7:57.46
3 12 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
8:02.32
4 15 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
8:04.52
5 14 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
8:55.02
104
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 4. Indledende
2022-07-02 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 16 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
8:01.56
2 18 Stevns/KCHO I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
8:08.19
3 19 Christiania I
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
8:24.88
4 17 Drammen I
  • Peter Anker Hassel(1)
8:34.80
105
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-07-02 13:33
Plac. # Navn 2000m
1 2 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
8:45.18
2 1 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
8:53.59
3 6 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
8:57.62
4 4 Christiania II
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
9:43.62
106
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2022-07-02 13:51
Plac. # Navn 1500m
1 13 Dragør I 18
  • Frederik Juel Hansen(1)
5:42.55
2 20 Sorø II 16
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
5:44.72
3 4 Roskilde I 14
  • Esben Friis Thanning(1)
5:45.47
4 6 Horten
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
5:51.50
5 8 Sorø I 12
  • Mads Christensen(1)
5:52.54
6 12 Odense/KCO II 10
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
6:27.19
106
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2022-07-02 17:20
Plac. # Navn 1500m
1 17 Bagsværd I 8
  • Karl Heuer(1)
5:56.80
2 23 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
6:06.32
3 2 SMARK I
  • André Salmi(1)
6:10.64
4 15 MRK I
  • Mark Eskilsson(1)
6:13.01
5 11 Bagsværd II 6
  • Theis Wolfram(1)
6:30.02
106
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m C Finale
2022-07-02 17:15
Plac. # Navn 1500m
1 7 Drammen I
  • Sean Luca Kaper(1)
6:07.88
2 16 Horten
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
6:13.16
3 5 Odense/KCO I 4
  • Anton Bøgelund(1)
6:13.78
106
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m D Finale
2022-07-02 17:10
Plac. # Navn 1500m
1 1 Drammen II
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
6:41.81
2 14 Hadsund I 2
  • Christian Sindre Bech(1)
5:44.72
106
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2022-07-02 09:31
Plac. # Navn 1500m
1 6 Horten
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
5:12.73
2 4 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
5:16.13
3 2 SMARK I
  • André Salmi(1)
5:38.61
4 5 Odense/KCO I
  • Anton Bøgelund(1)
5:40.77
5 3 København I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
6:00.33
6 1 Drammen II
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
6:57.65
106
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2022-07-02 09:31
Plac. # Navn 1500m
1 8 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
5:23.68
2 12 Odense/KCO II
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
5:27.07
3 11 Bagsværd II
  • Theis Wolfram(1)
5:41.70
4 7 Drammen I
  • Sean Luca Kaper(1)
5:44.41
5 10 Horten III
  • Alexander Hedin(1)
6:32.48
106
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 3. Indledende
2022-07-02 09:31
Plac. # Navn 1500m
1 13 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
5:43.50
2 17 Bagsværd I
  • Karl Heuer(1)
5:45.13
3 15 MRK I
  • Mark Eskilsson(1)
6:13.70
4 16 Horten
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
6:23.41
5 14 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
6:31.63
106
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 4. Indledende
2022-07-02 09:31
Plac. # Navn 1500m
1 20 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
5:54.58
2 23 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
6:10.12
3 21 Christiania II
  • William Alexander Bakken(1)
6:11.74
107
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2022-07-02 17:30
Plac. # Navn 1500m
1 1 Roskilde I 18
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
5:46.16
2 9 Bagsværd I 16
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
5:52.86
3 8 Hadsund I 12
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
5:55.23
4 2 København I 10
  • Klara Bruun Felthaus(1)
  • Sara Kaarup Andersen(2)
6:08.39
107
U17 W2X Piger U17 2X 1500m B Finale
2022-07-02 17:25
Plac. # Navn 1500m
1 6 Holstebro/KCHO I 8
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
5:59.30
2 10 Sorø I 6
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
6:04.44
3 5 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
6:21.02
4 3 Ægir I 4
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
6:25.27
5 4 Mölndal I
  • Alice Mosslund(1)
  • Moa Berglund(2)
7:10.90
107
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-07-02 09:47
Plac. # Navn 1500m
1 1 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
5:48.29
2 2 København I
  • Klara Bruun Felthaus(1)
  • Sara Kaarup Andersen(2)
6:02.40
3 5 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
6:04.93
4 3 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
6:11.97
5 4 Mölndal I
  • Alice Mosslund(1)
  • Moa Berglund(2)
6:53.49
107
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-07-02 09:47
Plac. # Navn 1500m
1 9 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
5:50.93
2 8 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
5:51.59
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
5:52.45
4 10 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
5:54.45
108
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-07-02 14:04
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
2:03.59
2 3 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
2:10.20
3 4 MRK II
  • Wilmer Karlsson(1)
2:17.01
4 2 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
2:24.62
108
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 2. Afdeling
2022-07-02 14:04
Plac. # Navn 500m
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
2:15.87
2 7 Mölndal I
  • Alfred Krantz(1)
2:21.56
3 9 Horten II
  • OLa Binder Kalvik(1)
2:34.63
111
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2022-07-02 14:12
Plac. # Navn 2000m
1 1 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
8:08.48
112-a
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2022-07-02 14:12
Plac. # Navn 2000m
1 5 Aalborg/Aarhus I
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
7:47.57
2 4 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Nanna Nibe Boldt(2)
8:25.74
112-b
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-07-02 14:12
Plac. # Navn 2000m
1 3 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Cardel(2)
7:49.08
2 2 Aarhus/Bagsværd
  • Astrid Højgaard(1)
  • Laura Boldsen(2)
8:13.48
113
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-07-02 14:22
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roskilde I
  • Sebastian Nordly(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
6:53.87
114
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2022-07-02 14:22
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Christian Søndergaard(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
6:38.60
2 3 Bagsværd/Holstebro/København I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
6:40.98
115
U15 M4X Drenge U15 4X 500m A Finale
2022-07-02 14:27
Plac. # Navn 500m
1 2 Mölndal I
  • Erik Tichy(1)
  • Viktor Örn(2)
  • Arvid Karlsson(3)
  • Petter Wik-Gyllensten(4)
1:49.57
2 3 Holstebro/KCHO 18
  • Mikkel Madsen(1)
  • Oliver Ottow(2)
  • Simon Aslak Gilberg(3)
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(4)
1:52.25
3 1 Horten I
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
  • OLa Binder Kalvik(3)
  • Emrik Silbodal(4)
2:13.29
117
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2022-07-02 14:30
Plac. # Navn 1500m
1 4 Holstebro/KCHO I 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
4:49.91
2 1 Dragør/Roskilde/Sorø I 16
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Frederik Juel Hansen(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Emil Jelstrup(4)
4:59.68
3 2 Bagsværd I 14
  • Theis Wolfram(1)
  • Aske Saltbæk(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Karl Heuer(4)
5:19.47
4 5 Horten I
  • Alexander Hedin(1)
  • Rino Haugen(2)
  • Eirik Nordby Pettersen(3)
  • Martin Nordsteien(4)
5:22.73
5 3 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
  • William Alexander Bakken(3)
  • Henrik Melhus Høeg(4)
5:23.28
118
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-07-02 14:35
Plac. # Navn 2000m
1 1 Odense/Randers I
  • Oliver Bach(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
7:03.10
2 5 Christiania/Tønsberg I
  • Johan Isak Bryhni(1)
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(2)
7:13.20
3 4 Horten I
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
  • Mathias Strømnes Strange(2)
7:16.92
4 7 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
7:22.20
5 3 Bagsværd
  • Jakob Lynbech(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
7:28.02
6 2 Drammen II
  • Peter Anker Hassel(1)
  • Sean Luca Kaper(2)
8:23.05
119
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-07-02 14:40
Plac. # Navn 2000m
1 2 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
  • Nora Njaastad(2)
10:58.91
2 1 Holstebro/Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
11:04.28
3 3 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
  • Erle Nordhagen Madsen(2)
11:26.06
121
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2022-07-02 14:45
Plac. # Navn 500m
1 2 /Ringsted 18
  • Karen Reimer(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
  • N N(3)
  • Marie Lie Schmidt(4)
1:50.86
2 1 Bagsværd/Fredensborg 16
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Anna Jacobsen(2)
  • Nanna Bardram Kehr(3)
  • Amalie Thal-Drexel(4)
1:58.90
122
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-07-02 14:48
Plac. # Navn 1500m
1 4 Roskilde/Sorø/Stevns I 18
  • Dina Poulsen(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Silje Trenter(4)
5:17.89
2 1 Holstebro/KCHO I 16
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
5:23.78
3 3 Mölndal I
  • Moa Berglund(1)
  • Alice Mosslund(2)
  • Moa Karlsson(3)
  • Agnes Fredriksson(4)
5:46.23
4 2 Drammen/Odense 14
  • Hannah Ossenkamp(1)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(2)
  • Mia Christensen(3)
  • Sophie Fossum Adamsrød(4)
5:55.80
123
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-07-02 14:53
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus II
  • Rikke Køchs(1)
8:01.75
2 3 Kraftcenter København KCK I
  • Clara Hornnæss(1)
8:26.03
3 6 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
8:49.85
4 4 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
8:58.56
124
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-07-02 14:58
Plac. # Navn 2000m
1 10 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
7:06.70
2 7 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:13.75
3 15 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:14.28
4 1 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
7:23.95
5 6 DSR IV
  • Sebastian Terp(1)
7:28.47
6 14 Roskilde I
  • Sebastian Nordly(1)
7:44.31
124
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2022-07-02 10:03
Plac. # Navn 2000m
1 6 DSR IV
  • Sebastian Terp(1)
7:22.60
2 1 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
7:26.41
3 4 Sorø III
  • Christian Mølvig(1)
7:38.85
4 2 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
7:43.53
5 3 DSR III
  • Karl Riis(1)
8:23.20
124
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2022-07-02 10:03
Plac. # Navn 2000m
1 7 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:24.64
2 10 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
7:28.50
3 11 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:32.54
4 8 Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
7:41.01
5 9 DSR II
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
7:46.19
124
M1X Mænd 1X 2000m 3. Indledende
2022-07-02 10:03
Plac. # Navn 2000m
1 15 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:22.58
2 14 Roskilde I
  • Sebastian Nordly(1)
7:24.19
3 13 Lyngby/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:28.45
4 12 Bagsværd I
  • Magdee Helal(1)
8:57.27
125
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2022-07-02 15:25
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bagsværd/DSR/Holstebro/Roskilde
  • Caroline Munch(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Stine Højager Nielsen(4)
6:55.01
2 4 Aalborg I
  • Mathilde Koldsøe Søreid(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(3)
  • Sina Brandt(4)
8:21.23
126
Masters W4-/4X Kvinder Masters 4-/4X 1000m 1. Afdeling
2022-07-02 15:11
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Furesø/KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Mai-Britt Bille(2)
  • Marianne Becker(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s 0s3:44.963:45
2 3 Fredensborg I
  • Anni Renner Mortensen(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Sanne Poulin(4)
Start:5s 5s3:54.704:00
3 2 Bagsværd I
  • Lene Broksø Olsen(1)
  • Maike Benter(2)
  • Astrid Krüger(3)
  • Kirsten Gerda Hansen(4)
Start:5s 5s3:56.114:01
4 4 Bagsværd
  • Ida Hesseldahl(1)
  • Marie-Louise Bang Hermansen(2)
  • Line Møller(3)
  • Nanna Tange Bech(4)
Start:14s 14s4:02.224:16
128
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2022-07-02 15:20
Plac. # Navn 2000m
1 4 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
8:40.84
2 1 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
8:46.78
3 2 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
9:01.65
129
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-07-02 15:15
Plac. # Navn 2000m
1 4 Holstebro/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Jakob Iversen(2)
  • Noah Baltser Lyngaard(3)
  • Simon Madsen(4)
6:31.18
2 3 Drammen/Sandefjord
  • Peter Anker Hassel(1)
  • Jonas Mandal(2)
  • Sean Luca Kaper(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
6:52.42
3 2 Christiania/Ormsund
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
  • Aksel Halvorsen Grimstad(3)
  • Philip De Rodez Benavent(4)
7:11.29
130
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-07-02 15:25
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/København/LDR/Roskilde/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Josefine Freltoft(2)
  • Frida Werner Foldager(3)
  • Caroline Bork Terkelsen(4)
7:06.57
2 2 Christiania I
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Oline Brune Skorgevik(2)
  • Thea Frederikke Gullerud(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
7:40.96
133
Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 1. Afdeling
2022-07-02 15:30
Plac. # Navn 1000m
1 3 DSR/København I
  • Rasmus Quist(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Ismail Danacioglu(3)
  • Lars Rasmussen(4)
  • Christian Hedegaard Jensen(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Ulrik Ralfkjær(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:19s 3:30.08
2 2 Sorø
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Gert Iversen(3)
  • Helle Vilhelmsen(4)
  • Lars Bo Andersen(5)
  • Peder Lillelund(6)
  • Peter Lindblom(7)
  • Rasmus Lindahl(8)
  • Ida Vilhelmsen(cox)
Start:16s 3:30.49
3 1 KVIK I
  • Peter Boris(1)
  • John Mac Larsen(2)
  • Per Boalth(3)
  • Flemming Petersen(4)
  • Bo Adelholm(5)
  • Niels Dencker(6)
  • Johnny Simonsen(7)
  • Kurt Jensen(8)
  • Henrik Dencker(cox)
Start:0s 3:41.68
4 4 København
  • Vibeke Skousen(1)
  • Sarah Harder Bruun(2)
  • Annette Kjærulf Andersen(3)
  • Betina Holck(4)
  • Daniel Horvath(5)
  • Karen Oetling(6)
  • Alix Geroux(7)
  • Juan Pablo Valedez(8)
  • Stinne Grydehøj(cox)
Start:22s 3:45.97
133
Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 2. Afdeling
2022-07-02 15:30
Plac. # Navn 1000m
1 12 DSR I
  • Henrik Almegaard(1)
  • Søren Strange(2)
  • Lars Nielsen(3)
  • Lars Jørgensen(4)
Start:35s 4:12.27
2 11 Fr.cia I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Martin Mortensen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:29s 4:22.33
3 10 Furesø
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Bente Johannessen^(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Andreas Borg(4)
Start:29s 4:31.01
4 8 Fredensborg
  • Kim Børgesen(1)
  • Terkel Jespersen(2)
  • Svend Aage Nielsen(3)
  • Bent Andersen(4)
Start:7s 4:29.14
5 7 DSR/Lyngby/Skjold
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Hans Nøhr(3)
  • Peter Skov(4)
Start:0s 4:29.57
134
U13 W1X Piger U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-07-02 15:44
Plac. # Navn 500m
1 1 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
2:06.77
2 3 Holstebro I
  • Katarina Kirkegaard(1)
2:28.90
3 4 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
2:42.90
135
U13 M2X Drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-02 15:47
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
1:57.73
2 3 Dragør/MRK I
  • Alfred Krantz(1)
  • Gustav Juel Hansen(2)
2:05.78
3 1 MRK I
  • Wilmer Karlsson(1)
  • Carl Wik Gyllensten(2)
2:13.06
136
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2022-07-02 15:53
Plac. # Navn 500m
1 4 Bagsværd I 18
  • Otto Kjærulff(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
1:44.76
2 1 Mölndal I
  • Erik Tichy(1)
  • Petter Wik-Gyllensten(2)
1:50.42
3 9 Sorø I 16
  • Aidan Mingo(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
1:51.14
4 7 Odense/Saxkjøbing/KCO I 14
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
1:55.71
5 3 Ægir I 12
  • Dmytro Bukin(1)
  • Marius Alstrup(2)
1:56.14
136
U15 M2X Drenge U15 2X 500m B Finale
2022-07-02 15:50
Plac. # Navn 500m
1 2 Mölndal II
  • Arvid Karlsson(1)
  • Viktor Örn(2)
1:54.24
2 6 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
1:57.27
3 5 Holstebro/KCHO II 10
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
  • Oliver Pedersen(2)
2:01.46
4 8 Horten
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
  • Veronica Voskresenskaite(2)
2:53.73
136
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2022-07-02 10:15
Plac. # Navn 500m
1 4 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
1:50.75
2 1 Mölndal I
  • Erik Tichy(1)
  • Petter Wik-Gyllensten(2)
1:57.46
3 3 Ægir I
  • Dmytro Bukin(1)
  • Marius Alstrup(2)
1:58.08
4 2 Mölndal II
  • Arvid Karlsson(1)
  • Viktor Örn(2)
1:58.67
5 5 Holstebro/KCHO II
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
  • Oliver Pedersen(2)
2:05.86
136
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2022-07-02 10:15
Plac. # Navn m
1 9 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
1:55.72
2 7 Odense/Saxkjøbing/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
1:58.49
3 6 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
2:04.49
4 8 Horten
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
  • Veronica Voskresenskaite(2)
0:00.000
137
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2022-07-02 15:59
Plac. # Navn 500m
1 2 Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:52.59
2 5 Sorø I 16
  • Ida Vilhelmsen(1)
2:04.53
3 4 Odense/KCO I 14
  • Benna Sundstrøm(1)
2:04.92
4 7 Bagsværd I 12
  • Sigrid Lindquist(1)
2:15.33
138
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2022-07-02 16:11
Plac. # Navn 1500m
1 7 Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:10.77
2 16 Holstebro/KCHO I 16
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Simon Madsen(2)
5:18.90
3 9 Holstebro/KCHO II 14
  • William Lemming(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
5:25.51
4 13 Christiania I
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • William Alexander Bakken(2)
5:29.89
5 2 Bagsværd I 12
  • Aske Saltbæk(1)
  • Hjalte Næraa(2)
5:48.29
6 1 Odense/KCO I 10
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
5:48.80
138
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m B Finale
2022-07-02 16:07
Plac. # Navn 1500m
1 10 MRK II
  • Arvid Ludvig(1)
  • Erik Bailey(2)
5:36.46
2 15 MRK I
  • Melvin Karlsson(1)
  • Mark Eskilsson(2)
5:38.84
3 4 København I 8
  • Woody Lori-Leth(1)
  • Carl Hassan Gaba(2)
5:39.35
4 5 Christiania
  • Henrik Valasjø(1)
  • Henrik Melhus Høeg(2)
6:17.48
138
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m C Finale
2022-07-02 16:02
Plac. # Navn 1500m
1 11 Horten I
  • Rino Haugen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
5:57.71
2 8 Odense/KCO II 6
  • William Jensen(1)
  • Julian Kirchhoff Bang(2)
6:16.99
3 3 Drammen I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
  • Fredrik Melbye(2)
6:54.80
138
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-07-02 10:27
Plac. # Navn 1500m
1 1 Odense/KCO I
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
5:42.93
2 2 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Hjalte Næraa(2)
5:45.53
3 4 København I
  • Woody Lori-Leth(1)
  • Carl Hassan Gaba(2)
6:00.47
4 5 Christiania
  • Henrik Valasjø(1)
  • Henrik Melhus Høeg(2)
6:09.06
5 3 Drammen I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
  • Fredrik Melbye(2)
6:47.57
138
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-07-02 10:27
Plac. # Navn 1500m
1 7 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:26.51
2 9 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
5:34.34
3 10 MRK II
  • Arvid Ludvig(1)
  • Erik Bailey(2)
5:43.36
4 8 Odense/KCO II
  • William Jensen(1)
  • Julian Kirchhoff Bang(2)
6:08.12
138
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 3. Indledende
2022-07-02 10:27
Plac. # Navn 1500m
1 16 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Simon Madsen(2)
5:20.01
2 13 Christiania I
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • William Alexander Bakken(2)
5:41.02
3 15 MRK I
  • Melvin Karlsson(1)
  • Mark Eskilsson(2)
5:44.72
4 11 Horten I
  • Rino Haugen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
5:45.18
139
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2022-07-02 16:26
Plac. # Navn 1500m
1 13 Holstebro/KCHO I 18
  • Anna Kramer Bosnes(1)
6:09.62
2 8 København I 16
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
6:18.23
3 3 Stevns I 14
  • Anna Iversen(1)
6:23.92
4 15 Christiania II
  • Rakel Elina Bryhni(1)
7:07.19
5 7 Sorø I 12
  • Sofie Steffensen(1)
6:30.71
6 4 MRK II
  • Moa Karlsson(1)
6:34.05
139
U17 W1X Piger U17 1X 1500m B Finale
2022-07-02 16:21
Plac. # Navn 1500m
1 16 MRK I
  • Agnes Fredriksson(1)
6:39.28
2 5 Ægir II 10
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
6:41.01
3 1 Christiania I
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
7:07.19
139
U17 W1X Piger U17 1X 1500m C Finale
2022-07-02 16:16
Plac. # Navn 1500m
1 14 Bagsværd I 8
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
7:04.58
2 2 Ægir I 6
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
7:36.42
3 10 Odense/KCO I 4
  • Mia Christensen(1)
7:10.33
139
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Indledende
2022-07-02 10:39
Plac. # Navn 1500m
1 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
6:18.48
2 4 MRK II
  • Moa Karlsson(1)
6:22.85
3 5 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
6:26.39
4 1 Christiania I
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
6:59.63
5 2 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
7:04.45
139
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Indledende
2022-07-02 10:39
Plac. # Navn 1500m
1 8 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
0:00.000
2 7 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
0:01.56
3 9 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
0:20.60
4 10 Odense/KCO I
  • Mia Christensen(1)
0:22.30
5 11 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
0:29.05
139
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 3. Indledende
2022-07-02 10:39
Plac. # Navn m
1 13 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
0:00.000
2 15 Christiania II
  • Rakel Elina Bryhni(1)
0:00.000
3 16 MRK I
  • Agnes Fredriksson(1)
0:00.000
4 14 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
0:00.000
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:00
Plac. # Navn 500m
1 1 Ægir I
  • Dmytro Bukin(1)
1:39.68
2 3 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
1:53.13
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
2:00.05
4 4 Ægir II
  • Marius Alstrup(1)
2:07.62
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Afdeling
2022-07-03 09:00
Plac. # Navn 500m
1 6 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
1:39.68
2 5 Mölndal I
  • Viktor Örn(1)
1:53.13
3 9 København I
  • Axel Højme Lambert(1)
2:00.05
4 8 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Pedersen(1)
2:07.62
202
U14 M1X Drenge U14 1X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:06
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
1:52.12
2 4 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
1:55.94
3 3 Mölndal II
  • Arvid Karlsson(1)
2:16.66
4 2 Horten II
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
2:42.39
202
U14 M1X Drenge U14 1X 500m 2. Afdeling
2022-07-03 09:09
Plac. # Navn 500m
1 8 Mölndal I
  • Petter Wik-Gyllensten(1)
2:00.39
2 5 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
2:04.35
3 7 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:06.51
4 9 SMARK I
  • Kasper Salmi(1)
2:15.44
203
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:12
Plac. # Navn 500m
1 3 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
  • Selma Frederiksen(2)
2:08.83
204
U14 W2X Piger U14 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:15
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd/Fredensborg
  • Anna Jacobsen(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
1:50.69
2 4 Sorø I
  • Ella Bergreen(1)
  • Julie Trabolt Olsen(2)
1:51.47
3 3 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
1:52.34
4 6 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
1:53.15
5 5 Holstebro I
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
2:01.85
205
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:12
Plac. # Navn 500m
1 2 Bagsværd I
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
2:03.92
206
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-07-03 09:18
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
Start:14s 14s4:25.710:14
2 2 Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:8s 8s4:21.320:08
3 1 Køge R II
  • Mai-Britt Bille(1)
Start:0s 0s4:50.620:00
207
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-07-03 09:22
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 DSR I
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 0s3:58.380:00
2 4 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:24s 24s4:07.550:24
3 5 Furesø II
  • Andreas Borg(1)
Start:8s 8s4:12.450:08
4 6 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:19s 19s4:15.480:19
5 2 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
Start:19s 19s4:18.440:19
6 3 Lyngby I
  • Emil Meland Knudsen(1)
Start:28s 28s4:31.010:28
207
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2022-07-03 09:26
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 10 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:33s 33s4:07.610:33
2 8 Furesø IV
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:23s 23s4:19.610:23
3 7 Furesø
  • Max Emde(1)
Start:37s 37s4:25.040:37
4 12 Furesø III
  • Ole Kongsbak(1)
Start:9s 9s4:27.840:09
5 11 Ribe I
  • Palle Adelhardt(1)
Start:0s 0s4:42.040:00
208
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:30
Plac. # Navn 1500m
1 2 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
5:49.69
2 1 Horten I
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
5:53.94
3 6 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
6:00.05
4 5 Bagsværd III
  • Theis Wolfram(1)
6:06.66
5 4 Mölndal II
  • Arvid Ludvig(1)
6:11.37
208
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Afdeling
2022-07-03 09:35
Plac. # Navn 1500m
1 13 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
6:10.13
2 10 SMARK I
  • André Salmi(1)
6:15.94
3 7 Mölndal I
  • Mark Eskilsson(1)
6:30.25
4 12 Horten II
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
6:40.12
209
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:45
Plac. # Navn 1500m
1 1 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
5:40.28
2 3 Bagsværd I
  • Hjalte Næraa(1)
5:55.80
3 6 Odense/KCO II
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
6:00.14
4 2 Mölndal I
  • Erik Bailey(1)
6:02.90
5 5 Drammen I
  • Sean Luca Kaper(1)
6:04.32
6 4 København I
  • Woody Lori-Leth(1)
6:08.68
209
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Afdeling
2022-07-03 09:50
Plac. # Navn 1500m
1 9 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
5:56.31
2 7 Odense/KCO I
  • Anton Bøgelund(1)
6:04.92
3 11 Christiania II
  • Benjamin Haug Hagen(1)
6:05.95
4 12 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
6:37.65
5 10 Drammen II
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
6:57.14
6 8 Horten I
  • Alexander Hedin(1)
7:04.52
210
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:55
Plac. # Navn 1500m
1 3 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
5:45.95
2 1 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
5:59.12
3 2 Holstebro/KCHO
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
6:08.95
211
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 10:00
Plac. # Navn 1500m
1 1 Mölndal I
  • Moa Karlsson(1)
  • Agnes Fredriksson(2)
5:49.70
2 3 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
5:54.31
3 4 Drammen I
  • Hannah Ossenkamp(1)
  • Sophie Fossum Adamsrød(2)
6:15.46
212
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 10:05
Plac. # Navn 1500m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
5:32.08
2 2 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
5:39.15
3 4 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
5:57.54
4 1 Sorø I
  • Emilie Lindegaard(1)
  • Ida Dahl Lumholt(2)
7:01.19
212
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Afdeling
2022-07-03 10:10
Plac. # Navn 1500m
1 7 Ringsted/Stevns I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
5:39.08
2 6 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
6:07.02
3 5 Mölndal I
  • Moa Berglund(1)
  • Alice Mosslund(2)
6:37.89
213
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 10:15
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
2:07.40
2 3 MRK II
  • Wilmer Karlsson(1)
2:16.53
3 1 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
2:20.46
4 4 Horten II
  • OLa Binder Kalvik(1)
2:38.68
213
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 2. Afdeling
2022-07-03 10:18
Plac. # Navn 500m
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
2:06.23
2 7 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
2:06.77
3 5 MRK I
  • Alfred Krantz(1)
2:12.59
214
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-07-03 10:21
Plac. # Navn 2000m
1 4 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
8:39.35
2 3 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
8:50.30
3 1 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
8:53.97
4 2 Christiania II
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
9:11.48
215
U13 W2X Piger U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 09:12
Plac. # Navn 500m
1 1 København I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
  • Emma Bek Jensen(2)
2:10.48
216
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-07-03 13:05
Plac. # Navn 2000m
1 18 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:26.93
2 10 Randers I
  • Oliver Bach(1)
7:34.25
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
7:37.31
4 7 Christiania I
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:40.91
5 5 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
7:42.91
6 16 Holstebro/KCHO II
  • Jakob Iversen(1)
7:58.32
216
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-07-03 13:00
Plac. # Navn 2000m
1 15 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
7:46.62
2 6 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
7:53.68
3 19 Mölndal I
  • Johan Lysemark(1)
7:56.87
4 12 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
8:03.23
5 14 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
8:03.81
6 4 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
8:23.60
216
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2022-07-03 11:03
Plac. # Navn 2000m
1 10 Randers I
  • Oliver Bach(1)
7:37.51
2 5 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
7:46.47
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
7:47.02
4 6 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
7:47.97
5 19 Mölndal I
  • Johan Lysemark(1)
7:51.53
6 14 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
8:14.75
216
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2022-07-03 10:59
Plac. # Navn 2000m
1 18 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:57.64
2 16 Holstebro/KCHO II
  • Jakob Iversen(1)
8:08.32
3 7 Christiania I
  • Johan Isak Bryhni(1)
8:15.18
4 4 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
8:18.70
5 15 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
7:47.02
6 12 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
8:43.36
216
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-07-03 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
8:09.53
2 4 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
8:19.62
3 5 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
8:22.26
4 3 Roskilde I
  • Arsienii Proutorov(1)
8:25.81
5 2 KVIK I
  • Bastian Scheel Ingemann(1)
8:53.21
216
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-07-03 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 10 Randers I
  • Oliver Bach(1)
7:50.29
2 7 Christiania I
  • Johan Isak Bryhni(1)
8:06.35
3 6 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
8:09.82
4 9 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
8:12.93
5 8 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
8:29.67
216
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-07-03 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 12 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
7:54.07
2 14 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
7:57.03
3 15 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
8:01.75
4 13 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
8:02.60
5 11 Drammen I
  • Peter Anker Hassel(1)
8:21.01
216
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 4. Indledende
2022-07-03 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 18 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:50.44
2 19 Mölndal I
  • Johan Lysemark(1)
7:58.88
3 16 Holstebro/KCHO II
  • Jakob Iversen(1)
8:04.58
4 20 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
8:12.63
5 17 Christiania II
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
8:22.21
217-a
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-07-03 10:26
Plac. # Navn 2000m
1 3 DSR I
  • Sebastian Terp(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
6:17.96
2 2 Roskilde I
  • Sebastian Nordly(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
6:26.26
3 1 Næstv. I
  • Frederik Tønning Larsen(1)
  • William Kjærgaard(2)
6:51.23
217-b
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-07-03 10:26
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
6:20.94
218
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-07-03 10:31
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
6:46.76
2 5 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
6:53.19
3 3 Christiania/Tønsberg I
  • Johan Isak Bryhni(1)
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(2)
7:20.47
4 7 Drammen
  • Jonas Mandal(1)
  • Peter Anker Hassel(2)
7:25.63
5 2 Horten I
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
  • Mathias Strømnes Strange(2)
7:28.75
6 6 Bagsværd
  • Jakob Lynbech(1)
  • Karl Heuer(2)
7:36.54
219
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-07-03 10:36
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Simon Madsen(2)
7:07.21
2 1 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
7:55.01
220
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-07-03 10:41
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bagsværd/DSR/Holstebro/Roskilde fra løb 238
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
  • Caroline Munch(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Karen Mortensen(4)
6:51.62
2 1 Bagsværd/København/LDR/Roskilde/KCB I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
  • Josefine Freltoft(2)
  • Frida Werner Foldager(3)
  • Astrid Kirstine Kofoed(4)
7:00.05
3 2 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
  • Rakel Elina Bryhni(2)
  • Thea Frederikke Gullerud(3)
  • Erle Nordhagen Madsen(4)
7:57.77
222
U15 M4X Drenge U15 4X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 10:46
Plac. # Navn 500m
1 1 Mölndal I
  • Erik Tichy(1)
  • Arvid Karlsson(2)
  • Viktor Örn(3)
  • Petter Wik-Gyllensten(4)
1:49.26
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Oliver Pedersen(1)
  • Oliver Ottow(2)
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(3)
  • Mikkel Madsen(4)
1:58.74
3 2 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • OLa Binder Kalvik(2)
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(3)
  • Emrik Silbodal(4)
2:06.51
223-a
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2022-07-03 10:49
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus/DSR I
  • Rikke Køchs(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
7:15.48
2 2 Aalborg/Aarhus I
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
7:44.70
223-b
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-07-03 14:54
Plac. # Navn 2000m
1 3 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Cardel(2)
7:27.38
2 4 Aarhus/KVIK
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
  • Laura Boldsen(2)
7:44.06
3 1 Bagsværd/DSR
  • Astrid Højgaard(1)
  • Silje Celine Siefert(2)
8:15.41
224
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2022-07-03 10:54
Plac. # Navn 1500m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
4:48.44
2 6 Bagsværd
  • Theis Wolfram(1)
  • Aske Saltbæk(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
4:59.61
3 1 MRK I
  • Melvin Karlsson(1)
  • Mark Eskilsson(2)
  • Erik Bailey(3)
  • Arvid Ludvig(4)
5:04.22
4 4 Horten I
  • Alexander Hedin(1)
  • Rino Haugen(2)
  • Eirik Nordby Pettersen(3)
  • Martin Nordsteien(4)
5:21.60
5 3 Christiania
  • Benjamin Haug Hagen(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • Henrik Valasjø(4)
5:30.97
6 5 Odense/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
  • Julian Kirchhoff Bang(2)
  • William Jensen(3)
  • Anton Bøgelund(4)
5:44.53
227
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-07-03 13:59
Plac. # Navn 2000m
1 3 Drammen
  • Peter Anker Hassel(1)
  • Sean Luca Kaper(2)
  • Tobias Bo Rasmussen(3)
  • Jonas Mandal(4)
7:04.000
229
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2022-07-03 10:46
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd I
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Mathilde Lund Moore(2)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(3)
  • Sigrid Lindquist(4)
2:13.57
230
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-07-03 13:15
Plac. # Navn 2000m
1 6 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
7:56.16
2 5 DSR III
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:08.12
3 4 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
8:38.26
4 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
8:44.80
231
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2022-07-03 12:55
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
  • Christian Søndergaard(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
6:17.34
2 2 Bagsværd/Holstebro/København I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
6:17.63
232
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-07-03 13:20
Plac. # Navn 2000m
1 2 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
  • Nora Njaastad(2)
8:07.77
2 1 Christiania I
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Oline Brune Skorgevik(2)
8:20.37
233
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2022-07-03 13:25
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:27s 27s4:11.664:39
2 5 Fredensborg I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s 0s4:16.634:17
3 4 Bagsværd I
  • Nanna Tange Bech(1)
  • Line Møller(2)
Start:41s 41s4:33.235:14
4 1 Fredensborg
  • Karin Bodelund(1)
  • Ulla Poulsen(2)
Start:20s 20s4:43.865:04
5 2 København
  • Alix Geroux(1)
  • Stinne Grydehøj(2)
Start:40s 40s4:58.470:40
234
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-07-03 13:29
Plac. # Navn 1500m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
5:23.55
2 3 Drammen/Odense
  • Hannah Ossenkamp(1)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(2)
  • Mia Christensen(3)
  • Sophie Fossum Adamsrød(4)
5:56.95
235
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2022-07-03 13:39
Plac. # Navn 2000m
1 1 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
8:41.65
2 3 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
8:45.000
236
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-07-03 13:44
Plac. # Navn 2000m
1 9 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:12.60
2 11 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:18.20
3 6 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
7:29.60
4 4 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
7:41.77
5 2 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:52.45
236
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2022-07-03 08:46
Plac. # Navn 2000m
1 2 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:16.29
2 6 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
7:19.04
3 4 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
7:21.86
4 3 DSR II
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
7:24.47
5 7 Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
7:25.98
6 1 DSR III
  • Karl Riis(1)
8:02.78
236
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2022-07-03 08:46
Plac. # Navn 2000m
1 11 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:16.66
2 9 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:17.23
3 12 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
7:18.13
4 8 Roskilde I
  • Sebastian Nordly(1)
7:20.86
5 10 DSR IV
  • Sebastian Terp(1)
7:31.37
237
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2022-07-03 10:49
Plac. # Navn 2000m
1 2 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
8:05.73
2 1 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(2)
8:34.000
238-a
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2022-07-03 13:59
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus/Bagsværd/DSR/KVIK
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
  • Laura Boldsen(2)
  • Silje Celine Siefert(3)
  • Astrid Højgaard(4)
7:06.82
2 2 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(2)
  • Mathilde Koldsøe Søreid(3)
  • Sina Brandt(4)
7:57.19
239-b
U19 W/M 8+ Piger/drenge U19 8+ 2000m A Finale
2022-07-03 14:04
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bagsværd/Holstebro/Stevns/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Noah Baltser Lyngaard(3)
  • Jakob Iversen(4)
  • Christian Søndergaard(5)
  • Simon Mikkelsen(6)
  • Elias Ellehammer(7)
  • Tobias Kramer Bosnes(8)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(cox)
7:07.55
2 4 Roskilde/Sorø/Ægir I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
  • Ditte Kallestrup(3)
  • Kirstine Nielsen(4)
  • Ida Mose Nielsen(5)
  • Dina Poulsen(6)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(7)
  • Sofie Steffensen(8)
  • Signe Thorup(cox)
7:12.31
3 2 Dragør/Roskilde/Sorø/Ægir I
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
  • Joachim Brahe Møller(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
  • Emil Jelstrup(5)
  • Jonas Lindegaard(6)
  • Mads Christensen(7)
  • August Husted Coutant(8)
  • Ida Vilhelmsen(cox)
7:33.93
4 1 Bagsværd
  • Jakob Lynbech(1)
  • Otto Kjærulff(2)
  • Nanna Bardram Kehr(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
  • Aske Saltbæk(5)
  • Hjalte Næraa(6)
  • Sigurd Rindom Poulsen(7)
  • Karl Heuer(8)
  • Oscar Østergaard Nielsen(cox)
8:14.68
240
U13 W1X Piger U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:09
Plac. # Navn 500m
1 1 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
2:07.51
2 3 Holstebro I
  • Katarina Kirkegaard(1)
2:30.60
241
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:12
Plac. # Navn 500m
1 2 Mölndal I
  • Erik Tichy(1)
  • Viktor Örn(2)
1:59.57
2 3 Ægir I
  • Marius Alstrup(1)
  • Dmytro Bukin(2)
2:00.16
242
U14 M2X Drenge U14 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:15
Plac. # Navn 500m
1 2 Mölndal I
  • Petter Wik-Gyllensten(1)
  • Arvid Karlsson(2)
2:02.28
2 4 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
2:06.18
3 3 Horten I
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
  • OLa Binder Kalvik(2)
3:06.07
243
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2022-07-03 14:20
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 9 Fredensborg II
  • Kim Boergesen(1)
  • Svend Aage Nielsen(2)
Start:0s 0s4:12.044:12
2 3 Fredensborg I
  • Hans T Andersen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
Start:36s 36s4:18.734:55
3 4 Bagsværd/Lyngby I
  • Henrik Thorup(1)
  • Hans Nøhr(2)
Start:14s 14s4:20.994:35
4 7 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:30s 30s4:26.954:57
5 1 Furesø
  • Ole Kongsbak(1)
  • Mette Møller ^(2)
Start:30s 30s4:27.544:58
243
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 2. Afdeling
2022-07-03 14:25
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 10 Dragør/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:4s 4s3:29.353:33
2 8 Furesø
  • Max Emde(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:4s 4s3:32.323:36
3 11 Odense I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
  • Michael Vindinge Sørensen(2)
Start:4s 4s3:39.613:44
4 2 Bagsværd/Fredensborg
  • Ignacio Hidalgo(1)
  • Karin Bodelund^(2)
Start:0s 0s3:45.093:45
5 5 Nyborg
  • Brian Sørensen *(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:0s 0s3:48.603:49
6 6 Odense
  • Nils Rosschou(1)
  • Lotte Bo Petersen^(2)
Start:4s 4s4:25.624:30
244
U13 M2X Drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:33
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Sander Hansen(2)
1:58.81
2 2 Dragør/MRK
  • Gustav Juel Hansen(1)
  • Alfred Krantz(2)
2:06.23
3 3 MRK I
  • Carl Wik Gyllensten(1)
  • Alfred Krantz(2)
2:09.53
245
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:36
Plac. # Navn 500m
1 4 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
1:55.83
2 2 Odense/Saxkjøbing/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
1:58.36
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Oliver Ottow(2)
2:07.40
246
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:39
Plac. # Navn 500m
1 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:53.49
2 4 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
1:59.99
3 2 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:02.02
247
U14 W1X Piger U14 1X 500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:42
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I
  • Ida Vilhelmsen(1)
2:04.14
2 2 Bagsværd
  • Sigrid Lindquist(1)
2:06.80
3 4 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:14.22
4 1 Horten I
  • Veronica Voskresenskaite(1)
2:34.54
247
U14 W1X Piger U14 1X 500m 2. Afdeling
2022-07-03 14:45
Plac. # Navn 500m
1 8 Odense/KCO II
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
2:07.38
2 9 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
2:14.60
3 6 Fredensborg I
  • Amalie Thal-Drexel(1)
2:22.79
4 7 Holstebro/KCHO I
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
2:51.13
248
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:48
Plac. # Navn 1500m
1 4 Bagsværd
  • Karl Heuer(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
5:22.59
2 2 Mölndal I
  • Arvid Ludvig(1)
  • Melvin Karlsson(2)
5:42.31
3 3 Horten I
  • Martin Nordsteien(1)
  • Rino Haugen(2)
5:47.39
249
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:53
Plac. # Navn 1500m
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • William Lemming(2)
5:21.26
2 3 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
5:22.24
3 2 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Albert Grydehøj Stobbe(2)
5:33.42
4 6 Odense/KCO I
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
5:43.81
5 5 Christiania
  • Benjamin Haug Hagen(1)
  • Henrik Valasjø(2)
5:58.54
6 1 Drammen I
  • Fredrik Melbye(1)
  • Tobias Bo Rasmussen(2)
6:44.48
250
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 14:58
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Simon Madsen(2)
5:25.83
2 5 Mölndal I
  • Erik Bailey(1)
  • Mark Eskilsson(2)
5:37.93
3 4 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Hjalte Næraa(2)
5:53.81
4 3 Odense/KCO I
  • William Jensen(1)
  • Julian Kirchhoff Bang(2)
6:05.77
5 2 SMARK I
  • André Salmi(1)
  • Kasper Salmi(2)
6:12.82
251
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 15:03
Plac. # Navn 1500m
1 4 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
6:15.55
2 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
6:24.53
3 8 Mölndal I
  • Agnes Fredriksson(1)
6:34.34
4 9 Odense/KCO I
  • Mia Christensen(1)
6:42.16
5 1 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
6:43.58
6 5 Christiania I
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
7:06.14
252
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Afdeling
2022-07-03 15:08
Plac. # Navn 1500m
1 3 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
6:24.50
2 1 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
6:29.22
3 4 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
6:32.28
4 2 MRK II
  • Moa Berglund(1)
7:05.74
252
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Afdeling
2022-07-03 15:13
Plac. # Navn 1500m
1 6 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
6:26.14
2 7 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
6:35.20
3 8 Mölndal I
  • Moa Karlsson(1)
6:46.74
4 10 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
6:49.37
5 9 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
7:11.84