Resultater Udtagelses Regatta 2011

101
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m Finale
2011-08-27 12:10
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)



1.000
0:00
0:00
2 Bagsværd Roklub I
  • X Line Møller MÅ IKKE BRUGES(1)



1.000
0:00
0:00
102
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m Finale
2011-08-27 12:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Roklubben Furesø I
  • Rebecca Busk(1)
  • Sofie Råberg Mikkelsen(2)



1.000
0:00
0:00
103
U19 W2- Junior u. 19 Piger 2- - 2000m Finale
2011-08-27 12:10
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
  • Mathilde Jørgensen(2)



1.000
0:00
0:00
104
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m Finale
2011-08-27 12:20
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Roklubben Ægir II
  • Emma Munk(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Nanna Lybæk Knudsen(3)
  • Helene Olesen(4)



1.000
0:00
0:00
105
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m Finale
2011-08-27 12:20
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
  • Iben Østergaard(3)
  • Mathilde Persson(4)



1.000
0:00
0:00
2 Roskilde Roklub VII
  • Annika Senberg(1)
  • Emilie Gry Almstrup(2)
  • Mie Toft Nilsson(3)
  • Silja Konoy Davidsen(4)



1.000
0:00
0:00
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m Finale
2011-08-27 11:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)



1.000
0:00
0:00
2 Roklubben Ægir I
  • Christian Due Nielsen(1)



1.000
0:00
0:00
3 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)



1.000
0:00
0:00
107
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m Finale
2011-08-27 12:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)



1.000
0:00
0:00
108
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m Finale
2011-08-27 12:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Mads Fischer(2)



1.000
0:00
0:00
2 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)



1.000
0:00
0:00
3 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)



1.000
0:00
0:00
4 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Jacob Toft Christiansen(2)



1.000
0:00
0:00
109
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m Finale
2011-08-27 12:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
  • Joachim Sutton(1)
  • Mads Brogaard(2)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(3)
  • Oliver Rying Thomsen(4)



1.000
0:00
0:00
2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Andreas Sloth(2)
  • (3)
  • Anders Lindblom(4)



1.000
0:00
0:00
110
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m Finale
2011-08-27 12:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Kraftcenter Odense I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
  • Esben Rusbjerg(3)
  • Niklas Vindinge Sørensen(4)



1.000
0:00
0:00
201
M1X Åben Mænd 1X - 2000m Finale
2011-08-27 12:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Kraftcenter København I
  • Jens Olav Dahlgaard(1)



1.000
0:00
0:00
202
M2X Åben Mænd 2X - 2000m Finale
2011-08-27 12:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Kraftcenter København I
  • Peter Søgaard(1)
  • Frank Steffensen(2)



1.000
0:00
0:00
203
M2- M2- EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:32
Ingen tilmeldt, løbet udgår
204
M4- M4- EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:33
Ingen tilmeldt, løbet udgår
205
M4X M4X EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:34
Ingen tilmeldt, løbet udgår
206
M8+ M8+ EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
207
LM2X LM2X EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:36
Ingen tilmeldt, løbet udgår
208
LM4- LM4- EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:37
Ingen tilmeldt, løbet udgår
209
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m Finale
2011-08-27 12:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)



1.000
0:00
0:00
210
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m Finale
2011-08-27 12:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Anna Munck Laybourn(2)



1.000
0:00
0:00
2 Bagsværd Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)



1.000
0:00
0:00
211
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m Finale
2011-08-27 12:20
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 Bagsværd Roklub I
  • Carin Anderson(1)
  • Veronika Karlsson(2)



1.000
0:00
0:00
212
W4X W4X EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:41
Ingen tilmeldt, løbet udgår
213
W8+ W8+ EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:42
Ingen tilmeldt, løbet udgår
214
LW2X LW2X EM Kval - 2000m 1. Afdeling
2011-08-27 11:43
Ingen tilmeldt, løbet udgår