Tilmeldinger - Begynderkaproningen 2016 2016
Løb 101 U13 W1X-Edon Piger 1X-Edon 250m 6 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. Clara Emilie Hovland Martens (KVIK) '04
Roklubben Viking I
- 1. ida lyholm (Viking) '06
Middelfart Roklub I
- 1. test test (Middelfart) '09
AFMELDT Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '05
AFMELDT Sorø Roklub III
- 1. (Sorø) '05
AFMELDT Sorø Roklub I
- 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
Løb 102 U13 W1X Piger 1X 500m 2 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. Alma Lindebjerg Hansen (KVIK) '04
Hadsund Roklub I
- 1. Marie Larsen (Hadsund) '04
Løb 103 U13 M1X-Edon Drenge 1X-Edon 250m 6 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Sorø Roklub
- 1. Emil Nielsen (Sorø) '04
Tissø Roklub I
- 1. Marcus Kobæk Larsen (Tissø) '04
Køge Roklub I
- 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06
Roklubben Skjold I
- 1. Villads Berthelsen (Skjold) '05
Roklubben Viking I
- 1. karl emil kock søndergård (Viking) '05
Løb 104 U13 M1X Drenge 1X 500m 2 tilmeldinger
Roklubben Viking I
- 1. karl emil kock søndergård (Viking) '05
Hadsund Roklub I
- 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 105 U15 W1X-Edon Piger 1X-Edon 250m 2 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
- 1. Mathilde Koczulab (Skjold) '02
Sorø Roklub I
- 1. Klara Sloth (Sorø) '02
Løb 106 U14 W1X Piger 1X 500m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub III
- 1. Emilie Lynæs (Sorø) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Sorø Roklub I
- 1. Pernille Olsen (Sorø) '02
Sorø Roklub IV
- 1. (Sorø) '02
Sorø Roklub II
- 1. Hilde Denninger (Sorø) '02
Løb 107 U15 M1X-Edon Drenge 1X-Edon 250m 4 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
- 1. Johan Eide Joensen (Skjold) '02
Roklubben Skjold III
- 1. Asbjørn Berthelsen (Skjold) '02
Roklubben Skjold II
- 1. Carl Paulson (Skjold) '02
Køge Roklub I
- 1. Anton Reimer Hansen (Køge R) '02
Løb 108 U14 M1X Drenge 1X 500m 6 tilmeldinger
Roklubben Furesø II
- 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03
Køge Roklub I
- 1. Kasper Skovø Krejberg (Køge R) '03
Roklubben Skjold I
- 1. Bror Johan Kristensen (Skjold) '02
Roforeningen KVIK I
- 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Sorø Roklub I
- 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
Roklubben Furesø I
- 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
Løb 109 U17 W1X Piger 1X 500m 1 tilmelding
Roklubben Skjold I
- 1. Stine Koczulab (Skjold) '01
Løb 110 U17 M1X Drenge 1X 500m 15 tilmeldinger
Roforeningen KVIK III
- 1. Casper Sandholt Kristoffersen (KVIK) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
AFMELDT Hadsund Roklub III
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Hadsund Roklub VIII
- 1. Søren Harbo Christiansen (Hadsund) '01
Sorø Roklub I
- 1. Mathias Ebbekær (Sorø) '01
Roklubben Furesø I
- 1. Malte Lau (Furesø) '01
Odense Roklub/KCO I
- 1. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01
AFMELDT Hadsund Roklub IX
- 1. Mathias Vestergaard (Hadsund) '01
Roklubben Skjold I
- 1. Julius Knudsen (Skjold) '01
Sorø Roklub II
- 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
AFMELDT Hadsund Roklub II
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
AFMELDT Hadsund Roklub IV
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Hadsund Roklub
- 1. Mathias Vestergaard (Hadsund) '01
AFMELDT Hadsund Roklub V
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
AFMELDT Hadsund Roklub VI
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Løb 112 U19 M1X Drenge 1X 500m 1 tilmelding
Roforeningen KVIK I
- 1. Patrick Hartwell Larsen (KVIK) '99
Løb 113 M1X Mænd 1X - For øvede junior roere 500m 4 tilmeldinger
Roklubben Viking I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
Roklubben Viking II
- 1. Oliver Acs (Viking) '02
Sorø Roklub I
- 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
Sorø Roklub II
- 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
Løb 114 W1X Kvinder 1X - For øvede junior roere 500m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Sorø Roklub III
- 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
Sorø Roklub IV
- 1. (Sorø) '02
Odense Roklub/KCO I
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
Sorø Roklub II
- 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
Løb 201 U13 W2X Piger 2X 500m 1 tilmelding
Roforeningen KVIK I
- 1. Clara Emilie Hovland Martens (KVIK) '04
- 2. Alma Lindebjerg Hansen (KVIK) '04
Løb 202 U13 M2X Drenge 2X 500m 1 tilmelding
Roklubben Viking I
- 1. karl emil kock søndergård (Viking) '05
- 2. Oliver Kruger (Viking) '26
Løb 203 U14 W2X Piger 2X 500m 5 tilmeldinger
AFMELDT Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '02
- 2. Emilie Lynæs (Sorø) '02
Sorø Roklub
- 1. Oline Pind (Sorø) '02
- 2. Klara Sloth (Sorø) '02
Tissø Roklub I
- 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
- 2. Freja Gjedsted (Tissø) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Marie Larsen (Hadsund) '04
- 2. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Sorø Roklub I
- 1. Pernille Olsen (Sorø) '02
- 2. Hilde Denninger (Sorø) '02
Løb 204 U14 M2X Drenge 2X 500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub
- 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
- 2. Emilie Lynæs (Sorø) '02
Køge Roklub I
- 1. Alexander Lwendo Sørensen (Køge R) '02
- 2. Kasper Skovø Krejberg (Køge R) '03
Roklubben Furesø I
- 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
- 2. Jeppe Petersen (Furesø) '03
Løb 205 U17 W2X Piger 2X 500m 2 tilmeldinger
Tissø Roklub I
- 1. Sabrina Christiansen (Tissø) '01
- 2. Katrine Jepsen (Tissø) '02
Roklubben Skjold I
- 1. Stine Koczulab (Skjold) '01
- 2. Mathilde Koczulab (Skjold) '02
Løb 206 U17 M2X Drenge 2X 500m 4 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
- 1. Julius Knudsen (Skjold) '01
- 2. Bror Johan Kristensen (Skjold) '02
Sorø Roklub I
- 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
- 2. Mathias Ebbekær (Sorø) '01
Køge Roklub I
- 1. Johan Krejberg (Køge R) '01
- 2. Marcus Bergkvist Dahl (Køge R) '01
Roforeningen KVIK I
- 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
- 2. Zacharias Nicolai Capindale-Webb (KVIK) '00
Løb 209 M2X Mænd 2X - For øvede junior roere 500m 2 tilmeldinger
Roklubben Viking I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
- 2. Oliver Acs (Viking) '02
Sorø Roklub I
- 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
- 2. Malte Arensbach (Sorø) '02
Løb 210 W2X Kvinder 2X - For øvede junior roere 500m 4 tilmeldinger
AFMELDT Køge Roklub I
- 1. Eva Maria Lerdorf (Køge R) '02
- 2. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03
Sorø Roklub II
- 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
- 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Odense Roklub/KCO I
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
- 2. Feline Gregersen (Odense) '03
Sorø Roklub I
- 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
- 2. Emilie Lynæs (Sorø) '02
Løb 211 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - For øvede junior roere 500m 2 tilmeldinger
Odense Roklub/KCO I
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
- 2. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01
Hadsund Roklub I
- 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
- 2. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Løb 403 U15 W4X+ Piger 4X+ 500m 1 tilmelding
Sorø Roklub
- 1. Hilde Denninger (Sorø) '02
- 2. (Sorø) '02
- 3. Pernille Olsen (Sorø) '02
- 4. Oline Pind (Sorø) '02
- Cox. Klara Sloth (Sorø) '02
Løb 405 U17 W4X+ Piger 4X+ 500m 1 tilmelding
Tissø Roklub I
- 1. Sabrina Christiansen (Tissø) '01
- 2. Katrine Jepsen (Tissø) '02
- 3. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
- 4. Freja Gjedsted (Tissø) '02
- Cox. Marcus Kobæk Larsen (Tissø) '04
Løb 406 U17 M4X+ Drenge 4X+ 500m 2 tilmeldinger
Køge Roklub I
- 1. Alexander Lwendo Sørensen (Køge R) '02
- 2. Anton Reimer Hansen (Køge R) '02
- 3. Johan Krejberg (Køge R) '01
- 4. Marcus Bergkvist Dahl (Køge R) '01
- Cox. Jørgen Dahl (Køge R) '46
Sorø Roklub
- 1. Mathias Ebbekær (Sorø) '01
- 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
- 3. Peter Skou ** (Sorø) '02
- 4. Emilie Lynæs (Sorø) '02
- Cox. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
Løb 409 U17 W/M 1X Piger/drenge 1X - Mix 4X Se regatta info 500m 37 tilmeldinger
Hadsund Roklub III
- 1. Marie Larsen (Hadsund) '04
Hadsund Roklub V
- 1. Søren Harbo Christiansen (Hadsund) '01
Roklubben Viking II
- 1. Oliver Acs (Viking) '02
Sorø Roklub IV
- 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
Sorø Roklub II
- 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
Hadsund Roklub VI
- 1. Mathias Vestergaard (Hadsund) '01
Køge Roklub III
- 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06
Roklubben Skjold II
- 1. Julius Knudsen (Skjold) '01
Roklubben Stevns II
- 1. David F Larsen (Stevns) '07
Køge Roklub IV
- 1. Kasper Skovø Krejberg (Køge R) '03
Køge Roklub II
- 1. Eva Maria Lerdorf (Køge R) '02
Sorø Roklub III
- 1. Emilie Lynæs (Sorø) '02
Sorø Roklub V
- 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
Sorø Roklub I
- 1. Mathias Ebbekær (Sorø) '01
AFMELDT Køge Roklub I
- 1. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03
Roklubben Furesø II
- 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
Roklubben Stevns I
- 1. Andreas Møller (Stevns) '02
Sorø Roklub VI
- 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
Roklubben Skjold IV
- 1. Mathilde Koczulab (Skjold) '02
Odense Roklub/KCO I
- 1. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01
Odense Roklub/KCO II
- 1. Feline Gregersen (Odense) '03
Hadsund Roklub IV
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Hadsund Roklub II
- 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Hadsund Roklub I
- 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Roklubben Viking I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
Roklubben Furesø I
- 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03
Odense Roklub/KCO III
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
Roklubben Skjold III
- 1. Bror Johan Kristensen (Skjold) '02
Roklubben Skjold I
- 1. Stine Koczulab (Skjold) '01
Roklubben Furesø III
- 1. Malte Lau (Furesø) '01
Roforeningen KVIK I
- 1. Clara Emilie Hovland Martens (KVIK) '04
Roforeningen KVIK II
- 1. Zacharias Nicolai Capindale-Webb (KVIK) '00
Roforeningen KVIK III
- 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Roforeningen KVIK IV
- 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Roforeningen KVIK V
- 1. Casper Sandholt Kristoffersen (KVIK) '00
Roforeningen KVIK VI
- 1. Alma Lindebjerg Hansen (KVIK) '04
Roforeningen KVIK VII
- 1. Patrick Hartwell Larsen (KVIK) '99