Tilmeldinger - Ergometer Cup 2012
Løb 1 U15 M2-Slide Drenge 2-Slide - 2x drenge 500 m, årgang 98 og yngre 500m 8 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. Thor Friis (KVIK) '99
- 2. Oliver Kviat Antonsen (KVIK) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
- 2. Kristian Alm (Bagsværd) '00
Bagsværd Roklub II
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
- 2. Nicolai Leth Bernsen (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub III
- 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
- 2. Regitze Bay (Bagsværd) '99
Bagsværd Roklub IV
- 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 2. bastian secher (Bagsværd) '99
Bagsværd Roklub V
- 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
- 2. Aksel Bay (Bagsværd) '00
Sorø Roklub I
- 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
- 2. (Sorø) '00
Sorø Roklub II
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
- 2. (Sorø) '98
Løb 2 U15 W2-Slide Piger 2-Slide - 2x piger 500 m, årgang 98 og yngre 500m 5 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 2. Anne Holst Padkjær (Bagsværd) '98
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
- 2. (Sorø) '99
Sorø Roklub II
- 1. Sara Hundstrup (Sorø) '98
- 2. (Sorø) '98
Sorø Roklub III
- 1. (Sorø) '98
- 2. (Sorø) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
- 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Løb 3 U19 M2-Slide Drenge 2-Slide - 2x drenge 500 m, årgang 94-95-96-97 500m 8 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. Emil Laursen (KVIK) '97
- 2. Nicolai Lassen (KVIK) '96
Roforeningen KVIK II
- 1. Christoffer Clausen (KVIK) '94
- 2. Philip Tobin (KVIK) '94
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '94
- 2. Andreas Sloth (Sorø) '95
Sorø Roklub II
- 1. Anders Lindblom (Sorø) '96
- 2. (Sorø) '96
Sorø Roklub III
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
- 2. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
Bagsværd Roklub I
- 1. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
- 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
Bagsværd Roklub II
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 2. N N (Bagsværd) '95
Bagsværd Roklub III
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 2. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
Løb 4 U19 W2-Slide Piger 2-Slide - 2x piger 500 m, årgang 94-95-96-97 500m 5 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Karen Neergaard (Bagsværd) '95
- 2. Frederikke Bay Toft (Bagsværd) '95
Bagsværd Roklub II
- 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
- 2. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Sorø Roklub I
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
- 2. Ida Brehmer (Sorø) '97
Sorø Roklub II
- 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
- 2. (Sorø) '97
Sorø Roklub III
- 1. (Sorø) '97
- 2. (Sorø) '97
Løb 5 U15 M4-Slide Drenge 4-Slide - 4x drenge 500 m, årgang 98 og yngre 500m 2 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
- 2. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
- 3. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
- 4. Kristian Alm (Bagsværd) '00
Bagsværd Roklub II
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
- 2. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 3. bastian secher (Bagsværd) '99
- 4. Nicolai Leth Bernsen (Bagsværd) '98
Løb 6 U15 W4-Slide Piger 4-Slide - 4x piger 500 m, årgang 98 og yngre 500m 2 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
- 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
- 3. (Sorø) '00
- 4. (Sorø) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
- 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
- 3. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 4. Anne Holst Padkjær (Bagsværd) '98
Løb 7 U19 M4-Slide Drenge 4-Slide - 4x drenge 500 m, årgang 94-95-96-97 500m 4 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. Emil Laursen (KVIK) '97
- 2. Gustav Vangsgaard (KVIK) '96
- 3. Nicolai Lassen (KVIK) '96
- 4. Philip Tobin (KVIK) '94
Sorø Roklub I
- 1. Anders Lindblom (Sorø) '96
- 2. Jakob Lillelund (Sorø) '98
- 3. Andreas Sloth (Sorø) '95
- 4. (Sorø) '96
Bagsværd Roklub I
- 1. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
- 2. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 3. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
- 4. N N (Bagsværd) '95
Bagsværd Roklub II
- 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 2. Nicolai Leth Bernsen (Bagsværd) '98
- 3. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 4. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
Løb 8 U19 W4-Slide Piger 4-Slide - 4x piger 500 m, årgang 94-95-96-97 500m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Frederikke Bay Toft (Bagsværd) '95
- 2. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
- 3. Karen Neergaard (Bagsværd) '95
- 4. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
Sorø Roklub I
- 1. Sara Hundstrup (Sorø) '98
- 2. (Sorø) '98
- 3. (Sorø) '98
- 4. (Sorø) '97
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '97
- 2. (Sorø) '97
- 3. Astrid Steensberg (Sorø) '96
- 4. (Sorø) '97
Løb 9 U15 W/M 4-Stafet Piger/drenge 4-Stafet - Stafet 4 x 500 m., årgang 98 og yngre 2000m 4 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
- 2. Anne Holst Padkjær (Bagsværd) '98
- 3. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
- 4. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
Bagsværd Roklub II
- 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
- 2. Aksel Bay (Bagsværd) '00
- 3. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
- 4. Kristian Alm (Bagsværd) '00
Bagsværd Roklub III
- 1. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
- 2. bastian secher (Bagsværd) '99
- 3. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 4. Nicolai Leth Bernsen (Bagsværd) '98
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
- 2. (Sorø) '01
- 3. (Sorø) '99
- 4. (Sorø) '00
Løb 10 U19 W/M 4-Stafet Piger/drenge 4-Stafet - Stafet 4 x 500 m., årgang 94-95-96-97 2000m 6 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. Gustav Vangsgaard (KVIK) '96
- 2. Thor Friis (KVIK) '99
- 3. Christoffer Clausen (KVIK) '94
- 4. Oliver Kviat Antonsen (KVIK) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 2. Nicolai Leth Bernsen (Bagsværd) '98
- 3. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 4. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
Sorø Roklub I
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
- 2. Ida Brehmer (Sorø) '97
- 3. (Sorø) '97
- 4. Ida Langkjær (Sorø) '97
Sorø Roklub II
- 1. Sara Hundstrup (Sorø) '98
- 2. (Sorø) '98
- 3. (Sorø) '98
- 4. (Sorø) '97
Sorø Roklub III
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
- 2. Andreas Sloth (Sorø) '95
- 3. (Sorø) '96
- 4. Anders Lindblom (Sorø) '96
Bagsværd Roklub II
- 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
- 2. Frederikke Bay Toft (Bagsværd) '95
- 3. Karen Neergaard (Bagsværd) '95
- 4. Mathilde Persson (Bagsværd) '96