Tilmeldinger - Sorø Internationale Regatta 2016
Løb 101 U14 M1X Drenge 1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup 500m 37 tilmeldinger
Horten Roklubb III
- 1. Tobias Kjersem Larsen (Horten) '03
Sarpsborg RK II
- 1. Jakob Asbjørnsen (Sarpsborg) '02
Ormsund Roklub I
- 1. Adrian Lund (Ormsund) '03
Hadsund Roklub I
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
Moss Roklubb II
- 1. Kasper Krognes Tuva (Moss) '03
Sarpsborg RK I
- 1. Håkon Grønberg Møller (Sarpsborg) '02
Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
- 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
AFMELDT Horten Roklubb IV
- 1. Adrian Aronsen Kjærnes (Horten) '02
Falkenberg RK III
- 1. Ivar Håkansson (SWE) '02
Mölndals Roddklubb II
- 1. Elis Sundberg (Mölndal) '03
Roklubben Ægir I
- 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
Tønsberg Roklubb I
- 1. Ola Flatland Hoftun (Tønsberg) '02
Moss Roklubb I
- 1. Oliver Eliassen (Moss) '02
Ormsund Roklub II
- 1. Even Vogt-Eiborg (Ormsund) '03
Københavns Roklub I
- 1. Elvin Clemmensen (København) '02
Holstebro Roklub/KCHO II
- 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
Holstebro Roklub/KCHO IV
- 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
Roskilde Roklub I
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Åhus Roddklubb I
- 1. Malte Andersson (SWE) '03
Sorø Roklub I
- 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
Bagsværd Roklub I
- 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
Porsgrunn Roklubb I
- 1. Sturla Mogstad (Porsgrunn) '02
Moss Roklubb III
- 1. Simen Solbakken-Thømt (Moss) '02
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '03
Bagsværd Roklub II
- 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
Næstved Roklub I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Mölndals Roddklubb I
- 1. Johan Källström (Mölndal) '02
Falkenberg RK II
- 1. Gustav Hallgren (SWE) '03
Bagsværd Roklub III
- 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
Falkenberg RK I
- 1. Albin Lövström (SWE) '02
Aarhus Roklub I
- 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
Horten Roklubb I
- 1. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03
Bagsværd Roklub V
- 1. Svante Witt (Bagsværd) '03
Horten Roklubb II
- 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02
Sorø Roklub II
- 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
Roklubben Furesø I
- 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
Løb 102 U14 W2X Piger 2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup 500m 16 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb I
- 1. Ida Kyvik Sandvik (Tønsberg) '02
- 2. Marie Andrup-Næss (Tønsberg) '02
Kungälv I
- 1. Stina Bujalla (SWE) '03
- 2. Tyra Carlsson (SWE) '04
Tønsberg Roklubb III
- 1. Julie Wennerød Bordal (Tønsberg) '02
- 2. Tiril Grepperud Amundrød (Tønsberg) '02
Kungälv II
- 1. Sanna Åström (SWE) '04
- 2. Malin Edofsson (SWE) '03
Bagsværd Roklub III
- 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
- 2. Julie Johansen (Bagsværd) '02
Bagsværd Roklub II
- 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
- 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Falkenberg RK II
- 1. Clara bjarneborg (SWE) '02
- 2. Emmi Persson (SWE) '03
Sorø Roklub I
- 1. Hilde Denninger (Sorø) '02
- 2. Pernille Olsen (Sorø) '02
Odder Roklub I
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
- 2. Pi Goslar (Odder) '04
Falkenberg RK I
- 1. Bella Häggström (SWE) '02
- 2. Bianca Häggström (SWE) '02
Halmstad Rodd/Kungälv I
- 1. Elin Brischewski (SWE) '02
- 2. Thea Ingvarsson (SWE) '02
Bagsværd Roklub I
- 1. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02
- 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
Roklubben Stevns I
- 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
- 2. Katrine Højgaard (Stevns) '02
Horten Roklubb I
- 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03
- 2. Eline Stava (Horten) '03
Sorø Roklub II
- 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
- 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
AFMELDT Roklubben Stevns II
- 1. Frederikke Munch (Stevns) '04
- 2. Julie Munch (Stevns) '03
Løb 103 U19 M2- Drenge 2- - Jun.A 2- Drenge 2000m 2000m 5 tilmeldinger
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
- 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
AFMELDT Danske Studenters Roklub/KCHO
- 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
- 2. Mathias Daniel Ven (DSR) '98
Københavns Roklub I
- 1. Niklas Heinz (København) '00
- 2. Timon Strømgren (København) '99
Holstebro Roklub/KCHO II
- 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Ormsund Roklub I
- 1. Oskar Jørgensen (Ormsund) '98
- 2. Thomas Soma Ferguson (Ormsund) '98
Løb 104 U19 M1X Drenge 1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m 2000m 15 tilmeldinger
Moss Roklubb I
- 1. Alfred Eliassen (Moss) '99
Ormsund Roklub I
- 1. Kristian Løken (Ormsund) '99
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Simon Skytte (Nordslesvig) '98
Roklubben Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Andreas Yde (Roskilde) '99
Horten Roklubb I
- 1. Jesper Rørvig (Horten) '98
Moss Roklubb II
- 1. Vegard Sæby (Moss) '98
Lyngby Roklub/KKL
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Danske Studenters Roklub I
- 1. Mathias Daniel Ven (DSR) '98
Roklubben Furesø/KCHO I
- 1. Jonas Lund (Furesø) '99
Horten Roklubb II
- 1. Sondre Svenungsen (Horten) '98
Odense Roklub/KCO I
- 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
AFMELDT Sandefjord Roklubb I
- 1. Gustav Sørhaug (Sandefjord) '99
Roskilde Roklub II
- 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Horten Roklubb III
- 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00
Løb 105 U23 M2- Mænd 2- - M2- U23 DM-kun danske klubhold 2000m 2 tilmeldinger
AFMELDT Lyngby Roklub I
- 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
- 2. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
- 2. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94
Løb 106 U19 W1X Piger 1X - Jun.A Piger 1x 2000 m 2000m 12 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
- 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
Bagsværd Roklub/KCB III
- 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
Moss Roklubb I
- 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99
Jönköpings Roddsällskap I
- 1. Alice Ekros (JRS) '99
Drammen Roklubb I
- 1. Sara Seip (Drammen) '98
Bagsværd Roklub/KCB II
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Danske Studenters Roklub I
- 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
AFMELDT Norske Studenters Roklub I
- 1. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98
Moss Roklubb II
- 1. Maija Rekstad (Moss) '99
Ormsund Roklub I
- 1. Anna Mesel (Ormsund) '99
AFMELDT Sandefjord Roklubb I
- 1. NN NN (Sandefjord) '98
Løb 107 U17 MErgo Drenge Ergo - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup 1500m 38 tilmeldinger
Horten Roklubb I
- 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02
AFMELDT Sandefjord Roklubb I
- 1. Nicolai Grønli (Sandefjord) '00
AFMELDT Aarhus Roklub I
- 1. Jonas K. Særmark-Thomsen (Aarhus) '01
Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
Fredericia Roklub/KCHO I
- 1. Kaare Mortensen (Fr.cia) '00
Horten Roklubb IV
- 1. Martin Rustan Buschmann (Horten) '01
Ringsted Roklub I
- 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
Moss Roklubb II
- 1. Jarle Sæby (Moss) '00
Årungen Ro- og Kajakklubb I
- 1. Eirik Andre Dannemark (Årungen) '00
Falkenberg RK II
- 1. Colin Lindgren (SWE) '01
Horten Roklubb V
- 1. Vegard Sørensen (Horten) '00
Tønsberg Roklubb II
- 1. Sander Benden Nilsen (Tønsberg) '00
Kungälv III
- 1. Per Ingmar Bujalla (SWE) '01
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Horten Roklubb VII
- 1. Harald Volleng (Horten) '01
Næstved Roklub I
- 1. Malthe Kaptain (Næstv.) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Horten Roklubb III
- 1. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00
Tønsberg Roklubb III
- 1. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
Kungälv I
- 1. Petter Sandung (SWE) '00
Tønsberg Roklubb I
- 1. Isac Vartdal-Gjerde (Tønsberg) '00
Sarpsborg RK I
- 1. Diderik Skjønhaug (Sarpsborg) '00
Horten Roklubb VI
- 1. Håkon Ørnbo (Horten) '00
Holstebro Roklub/KCHO
- 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Roklubben Furesø I
- 1. Stephan Balmes Ibsen (Furesø) '01
Tønsberg Roklubb IV
- 1. Martin Asheim (Tønsberg) '01
Aarhus Roklub II
- 1. Christian Truelsen (Aarhus) '00
Kungälv II
- 1. Emil Lundqvist (SWE) '01
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '01
Horten Roklubb II
- 1. Egil Brekke (Horten) '00
Falkenberg RK III
- 1. Jacob Smeringe (SWE) '00
Roskilde Roklub II
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Moss Roklubb I
- 1. magnus strømme (Moss) '01
Falkenberg RK I
- 1. Albin Olsson (SWE) '01
Drammen Roklubb I
- 1. Elias Loe Eritsland (Drammen) '01
Falkenberg RK IV
- 1. Melker Persson (SWE) '00
Sarpsborg RK II
- 1. Jacob Gundersen (Sarpsborg) '01
Løb 108 U17 W2X Piger 2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup 1500m 11 tilmeldinger
Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
- 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
- 2. Agnete Munk (Hadsund) '00
AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
Ormsund Roklub/Tønsberg Roklubb
- 1. Anniken Eiborg (Ormsund) '00
- 2. Frida Andrup-Næss (Tønsberg) '03
Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
- 2. Victoria Munch (Roskilde) '01
Drammen Roklubb/Moss Roklubb I
- 1. Karoline Rydland Masch (Drammen) '01
- 2. Lise Meinike Dørre (Moss) '00
Danske Studenters Roklub I
- 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
- 1. Othilia Roth (SWE) '01
- 2. Nora Lindberg (Mölndal) '01
Norske Studenters Roklub I
- 1. Rebekka Øvensen Aanderaa (NSR) '00
- 2. Kamille Aurora Breivik (NSR) '01
Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
- 2. (Fredensborg) '00
Falkenberg RK I
- 1. Isabell Stridh (SWE) '01
- 2. Matilda Wallin (SWE) '01
Løb 109 U13 M1X Drenge 1X - Jun.D Drenge 500m 1x 500m 6 tilmeldinger
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Roklubben Stevns I
- 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
Roklubben Ægir I
- 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Mölndals Roddklubb I
- 1. Erik Källström (Mölndal) '05
Roklubben Stevns II
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Mölndals Roddklubb II
- 1. Albin Alami (Mölndal) '04
Løb 111 U23 W2X Kvinder 2X - W2x U23 DM kun danske klubhold 2000m 2000m 1 tilmelding
Odense Roklub/KCO I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Marta Kempf (Odense) '98
Løb 112 LW2X Kvinder letvægt 2X - W2x Sen Letvægt 2000m 2000m 3 tilmeldinger
Kristiansand Roklubb/Sandefjord Roklubb
- 1. Oda Madland Aagesen (Kristiansand) '97
- 2. Hanna Mathisen (Sandefjord) '97
Drammen Roklubb I
- 1. Fanny Lucie Røed (Drammen) '94
- 2. Mari Borgersen (Drammen) '96
Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
- 2. Ida Langkjær (Sorø) '97
Løb 113 W2X Kvinder 2X - W2x Sen 20m00 2000m 10 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
- 1. Christine Randsborg (Christiania) '87
- 2. Marie Jørstad (Christiania) '90
Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
- 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
- 2. (Sorø) '96
Christiania Rodklub II
- 1. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
- 2. Sofie Jensen (Christiania) '92
Fredriksstad Roklub/Norske Studenters Roklub I
- 1. Marie Grønberg Fenskekk (Fredriksstad) '96
- 2. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/KCK I
- 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90
- 2. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
- 1. Lovisa Wallin (SWE) '95
- 2. Amanda Tholin (SWE) '95
Danske Studenters Roklub/Sorø Roklub/KCK I
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
- 2. Emma Kiehn (DSR) '94
Drammen Roklubb I
- 1. Siri Bjerkheim (Drammen) '89
- 2. Astrid Leirset (Drammen) '97
Odense Roklub/KCO I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Marta Kempf (Odense) '98
Odense Roklub/KCO II
- 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89
- 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Løb 114 M2X Mænd 2X - M2x Sen. 2000m 2000m 11 tilmeldinger
Hadsund Roklub/Odder Roklub I
- 1. Mathias Larsen (Odder) '92
- 2. Jens Noll Nielsen (Hadsund) '90
Odense Roklub/KCO I
- 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
- 2. Michael Moerner (Odense) '92
Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
- 2. Bastian Secher (Roskilde) '99
Christiania Rodklub I
- 1. Julien Cochard (Christiania) '83
- 2. Sagar San (Christiania) '83
Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb
- 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96
- 2. Markus Christensen (Sandefjord) '90
Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
- 2. Fredrik Leicht (København) '94
Sorø Roklub I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Uffe Søgaard (Sorø) '76
Tønsberg Roklubb
- 1. Jørgen Mjøs Nilsson (Tønsberg) '94
- 2. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97
Moss Roklubb I
- 1. Ola Larsson (Moss) '94
- 2. Erik Andre Solbakken (Moss) '94
Aalborg Roklub I
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
- 2. Esben Bach-Sørensen (Aalborg) '90
Sandefjord Roklubb I
- 1. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
- 2. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
Løb 115 U23 M2X Mænd 2X - M2x U23 Dm Herrer- kun danske klubhold 2000m 1 tilmelding
Lyngby Roklub I
- 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
- 2. Alexander Modest (Lyngby) '95
Løb 116 M4- Mænd 4- - M4- Sen. 2000m 2000m 5 tilmeldinger
Aalborg Roklub I
- 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
- 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
- 4. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
Aalborg Roklub/Holstebro Roklub
- 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
- 2. Markus Schelske (Aalborg) '89
- 3. Mathias Brønd Sørensen (Aalborg) '91
- 4. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
Drammen Roklubb I
- 1. Håkon Austad Langberg (Drammen) '89
- 2. Eirik Hexeberg Henriksen (Drammen) '89
- 3. Olav Kallerud (Drammen) '89
- 4. Simen Moe Johnsen (Drammen) '94
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
- 1. Emil Kjerri (Bagsværd) '88
- 2. Christian Asmussen (Bagsværd) '88
- 3. Michael Ludwigsen (DSR) '88
- 4. Mathias Lyster (København) '89
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
- 3. Sebastian Bache (København) '97
- 4. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
Løb 117 U15 M4X Drenge 4X - Jun C Drenge 4x- TU-Cup 500m 5 tilmeldinger
Kungälv/Mölndals Roddklubb I
- 1. Edvin Karlsson (SWE) '02
- 2. Harry Ottosson (SWE) '03
- 3. Elis Sundberg (Mölndal) '03
- 4. Johan Källström (Mölndal) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Markkus Drejer (Holstebro) '02
- 2. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
- 3. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
- 4. Frederik Cloos (Holstebro) '02
Næstved Roklub/Roklubben Stevns/Roklubben Viking I
- 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
- 2. Andreas Møller (Stevns) '02
- 3. Mike Crillesen (Stevns) '02
- 4. Oliver Acs (Viking) '02
Moss Roklubb I
- 1. Viktor Rekstad (Moss) '03
- 2. Simen Dørre (Moss) '03
- 3. Simen Solbakken-Thømt (Moss) '02
- 4. Oliver Eliassen (Moss) '02
AFMELDT Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
- 1. Malte Andersson (SWE) '03
- 2. Albin Lövström (SWE) '02
- 3. Gustav Hallgren (SWE) '03
- 4. Ivar Håkansson (SWE) '02
Løb 118 U15 M4X+ Drenge 4X+ - Jun.C Drenge 4x+ 500m TU-Cup 500m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub I
- 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
- 2. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
- 3. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
- 4. Phillip Walz (Bagsværd) '03
- Cox. Svante Witt (Bagsværd) '03
Løb 119 U17 M4X Drenge 4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup 1500m 9 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
- 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania) '02
- 2. Martin Dege (Christiania) '01
- 3. Sverre Engebretsen (Christiania) '01
- 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania) '01
Roskilde Roklub
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
- 3. Julius Philipson (Roskilde) '01
- 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01
- 2. William Zachariasen (Bagsværd) '00
- 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
- 4. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
Falkenberg RK I
- 1. Colin Lindgren (SWE) '01
- 2. Albin Olsson (SWE) '01
- 3. Jacob Smeringe (SWE) '00
- 4. Melker Persson (SWE) '00
Kungälv I
- 1. Per Ingmar Bujalla (SWE) '01
- 2. Emil Lundqvist (SWE) '01
- 3. Petter Sandung (SWE) '00
- 4. Hannes Hård af Segerstad (SWE) '01
AFMELDT Horten Roklubb/Sandefjord Roklubb/Tønsberg Roklubb I
- 1. Nicolai Grønli (Sandefjord) '00
- 2. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00
- 3. Isac Vartdal-Gjerde (Tønsberg) '00
- 4. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
AFMELDT Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
- 2. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
- 3. Aksel Bay (Bagsværd) '00
- 4. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
Roklubben Ægir I
- 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
- 2. Anders Visby (Ægir) '01
- 3. Thor Avlund Overgaard (Ægir) '01
- 4. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Hvidovre Roklub I
- 1. Nikolaj Van Gool (Hvidovre) '00
- 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
- 3. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
- 4. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
Løb 120 U19 M2X Drenge 2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m 2000m 5 tilmeldinger
Odense Roklub/KCO I
- 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
- 2. Tobias Taudal (Odense) '00
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
- 2. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
AFMELDT Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
- 2. Jeppe Aabye (KVIK) '99
Moss Roklubb I
- 1. Alfred Eliassen (Moss) '99
- 2. Vegard Sæby (Moss) '98
Horten Roklubb I
- 1. Jesper Rørvig (Horten) '98
- 2. Sondre Svenungsen (Horten) '98
Løb 121 U19 W2X Piger 2X - Jun.A Piger 2x 2000 m 2000m 6 tilmeldinger
Moss Roklubb I
- 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99
- 2. Maija Rekstad (Moss) '99
Ormsund Roklub I
- 1. Anna Mesel (Ormsund) '99
- 2. Serine Camilie Aaker (Ormsund) '99
Christiania Rodklub I
- 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
- 2. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99
Odense Roklub/KCO I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Marta Kempf (Odense) '98
Ormsund Roklub II
- 1. Rikke Aslaksen Waale (Ormsund) '99
- 2. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
Sandefjord Roklubb I
- 1. Ida Marie Aakerholt (Sandefjord) '98
- 2. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98
Løb 122 U15 W4X+ Piger 4X+ - Jun C Piger 4x+ TU-Cup 500m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub I
- 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
- 2. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02
- 3. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
- 4. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
- Cox. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Løb 123 U15 W4X Piger 4X - Jun C Piger 4x- TU-Cup 500m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '02
- 2. Pernille Olsen (Sorø) '02
- 3. Hilde Denninger (Sorø) '02
- 4. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
Falkenberg RK I
- 1. Bella Häggström (SWE) '02
- 2. Bianca Häggström (SWE) '02
- 3. Clara bjarneborg (SWE) '02
- 4. Emmi Persson (SWE) '03
Lyngby Dameroklub/Roklubben Stevns/KKL I
- 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
- 2. alma mikkelsen (LDR) '02
- 3. Katrine Højgaard (Stevns) '02
- 4. Nikoline Kroll (Stevns) '02
Halmstad Rodd/Kungälv I
- 1. Elin Brischewski (SWE) '02
- 2. Tyra Carlsson (SWE) '04
- 3. Thea Ingvarsson (SWE) '02
- 4. Stina Bujalla (SWE) '03
Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
- 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
- 2. Caroline Munch (Roskilde) '02
- 3. Feline Gregersen (Odense) '03
- 4. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
Løb 124 U17 W4X Piger 4X - Jun B Piger 4x- TU-Cup 1500m 6 tilmeldinger
Norske Studenters Roklub I
- 1. Kamille Aurora Breivik (NSR) '01
- 2. Rebekka Øvensen Aanderaa (NSR) '00
- 3. Hanna Kaupang Petersen (NSR) '00
- 4. Hedda Dagestad Larsen (NSR) '00
Horten Roklubb I
- 1. Maren Næss Brevik (Horten) '02
- 2. Elin Bjune (Horten) '00
- 3. Marte Stava (Horten) '01
- 4. Mia Helene Falch (Horten) '00
Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
- 1. Anna Adelholm (KVIK) '01
- 2. Clara Møller (Furesø) '01
- 3. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
- 4. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
- 3. Victoria Munch (Roskilde) '01
- 4. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
AFMELDT Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Astrid Brehmer (Sorø) '00
- 2. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
- 3. Klara Christensen (Sorø) '00
- 4. (Fredensborg) '00
Kungälv/Mölndals Roddklubb I
- 1. Nora Lindberg (Mölndal) '01
- 2. Helena Alami (Mölndal) '02
- 3. Ellen Hedenberg (Mölndal) '02
- 4. Annie Nyman (SWE) '01
Løb 125 W1X Kvinder 1X - Kvinder 1X 2000m 11 tilmeldinger
Roskilde Roklub I
- 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
AFMELDT Falkenberg RK I
- 1. Lovisa Wallin (SWE) '95
Aarhus Roklub I
- 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89
Ormsund Roklub I
- 1. Antje Peine (Ormsund) '69
AFMELDT Hadsund Roklub/KCB I
- 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
AFMELDT Halmstad Rodd I
- 1. Amanda Tholin (SWE) '95
Christiania Rodklub I
- 1. Sofie Jensen (Christiania) '92
Drammen Roklubb I
- 1. Astrid Leirset (Drammen) '96
AFMELDT Christiania Rodklub II
- 1. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
AFMELDT Roklubben ARA I
- 1. Christina Jensen (ARA) '78
Holstebro Roklub I
- 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
Løb 126 U23 W1X Kvinder 1X - W1x U23 DM 2000m kun danske klubhold 2000m 4 tilmeldinger
Hadsund Roklub/KCB I
- 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
Næstved Roklub I
- 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
Odder Roklub/KCK I
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
Roskilde Roklub I
- 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
Løb 127 M1X Mænd 1X - Mænd 1X 2000 m 2000m 9 tilmeldinger
Aalborg Roklub II
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
Aalborg Roklub I
- 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
AFMELDT Aarhus Studenter Roklub I
- 1. Troels Ilsø Mahneke (ASR) '87
AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
Hadsund Roklub I
- 1. Michael Blomstrand (Hadsund) '73
Christiania Rodklub
- 1. Thibault Halepian (Christiania) '94
AFMELDT Tønsberg Roklubb I
- 1. Jørgen Mjøs Nilsson (Tønsberg) '94
AFMELDT Odense Roklub/KCO I
- 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
Odense Roklub/KCO II
- 1. Jesper Fredsted (Odense) '93
Løb 128 U23 M1X Mænd 1X - M1x U23 DM 2000m kun danske klubhold 2000m 7 tilmeldinger
Københavns Roklub I
- 1. Mathias Nielsen (København) '97
AFMELDT Odense Roklub/KCO I
- 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Christian Kragh (Nordslesvig) '94
AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO II
- 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Hadsund Roklub I
- 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
Roskilde Roklub I
- 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
Løb 129 W4X Kvinder 4X - Kvinder 4X 2000m 4 tilmeldinger
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
- 1. Stine Mathiasen (DSR) '98
- 2. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 3. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 4. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
- 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
- 2. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
- 3. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
- 4. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Christiania Rodklub I
- 1. Christine Randsborg (Christiania) '87
- 2. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
- 3. Marie Jørstad (Christiania) '90
- 4. Sofie Jensen (Christiania) '92
Drammen Roklubb I
- 1. Astrid Leirset (Drammen) '96
- 2. Fanny Lucie Røed (Drammen) '94
- 3. Siri Bjerkheim (Drammen) '89
- 4. Mari Borgersen (Drammen) '96
Løb 130 Masters W4X/4- Kvinder 4X/4- - Masters MW 4x/4- (Handicap tidsberegning) 1000m 7 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub
- 1. Waltraut Lissau (DSR) '66
- 2. Asta Øjvind (DSR) '76
- 3. Naja Holten Møller (DSR) '78
- 4. Mia Elisabeth Espersen (Bagsværd) '85
Fredensborg Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
- 2. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
- 3. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
- 4. Anette Andersen (Fredensborg) '68
Sorø Roklub I
- 1. Jane Steensberg (Sorø) '66
- 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44
- 3. Anne Brehmer (Sorø) '60
- 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Laila Hyldedahl Kjærgaard (Lyngby) '69
- 2. Astrid Krüger (Roskilde) '71
- 3. Mille Nissen (Roskilde) '76
- 4. Stine Louise Knudsen (Lyngby) '85
Roklubben Furesø I
- 1. Jane Hagan (Furesø) '67
- 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
- 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
- 4. Mette Møller (Furesø) '63
Sorø Roklub II
- 1. Helle Johanson (Sorø) '80
- 2. Linda Milling (Sorø) '65
- 3. Ulla Hvid (Sorø) '70
- 4. Ruth Köster (Sorø) '68
Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I
- 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
- 2. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
- 3. Karin Bodelund (DSR) '63
- 4. Karen Leth Jensen (DSR) '72
Løb 131 M4X Mænd 4X - Mænd 4X 2000m 8 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
- 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
- 3. Christoffer Kruse (DSR) '94
- 4. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
- 2. Oscar Mazza (Odense) '98
- 3. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
- 4. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
AFMELDT Christiania Rodklub/Helsingborg Roddklubb
- 1. Daniel Böcker (Helsingborg) '78
- 2. Sagar San (Christiania) '83
- 3. Thibault Halepian (Christiania) '94
- 4. Julien Cochard (Christiania) '83
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub/KKL
- 1. Niclas Schmidt (Nordslesvig) '95
- 2. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
- 3. Marcus Johansen (Bagsværd) '00
- 4. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I
- 1. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
- 2. Ole Johan Klingan (Ormsund) '88
- 3. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
- 4. Markus Christensen (Sandefjord) '90
Drammen Roklubb I
- 1. Håkon Austad Langberg (Drammen) '89
- 2. Eirik Hexeberg Henriksen (Drammen) '89
- 3. Olav Kallerud (Drammen) '89
- 4. Simen Moe Johnsen (Drammen) '94
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
- 3. Sebastian Bache (København) '97
- 4. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
AFMELDT Aalborg Roklub I
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
- 2. Esben Bach-Sørensen (Aalborg) '90
- 3. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
- 4. Esben Ravn (Aalborg) '93
Løb 132 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x Sen.letvægt 2000m 2000m 13 tilmeldinger
Drammen Roklubb II
- 1. Mari Borgersen (Drammen) '96
Roskilde Roklub II
- 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96
AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Roklubben Ægir I
- 1. Anne Nissen (Ægir) '91
Roskilde Roklub I
- 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95
Odense Roklub/KCO
- 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
Sandefjord Roklubb I
- 1. Hanna Mathisen (Sandefjord) '97
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
Drammen Roklubb I
- 1. Fanny Lucie Røed (Drammen) '94
Odense Roklub/KCO II
- 1. Sara Nissen (Odense) '93
Kristiansand Roklubb
- 1. Oda Madland Aagesen (Kristiansand) '97
Sorø Roklub/KCB II
- 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
AFMELDT Sorø Roklub/KCB I
- 1. (Sorø) '96
Løb 133 U19 M4X Drenge 4X - Jun A Drenge 4X 2000m 4 tilmeldinger
Horten Roklubb/Ormsund Roklub
- 1. Thomas Soma Ferguson (Ormsund) '98
- 2. Oskar Jørgensen (Ormsund) '98
- 3. Kristian Løken (Ormsund) '99
- 4. Martin Rustan Buschmann (Horten) '01
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00
- 2. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
- 3. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
- 4. Jeppe Aabye (KVIK) '99
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCB I
- 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
- 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
- 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
- 4. Nicholas Andersen (KVIK) '01
AFMELDT Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCB I
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
- 2. Oscar Mazza (Odense) '98
- 3. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
- 4. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
Løb 134 U19 W4X Piger 4X - Jun A Piger 4x- 2000 m 2000m 7 tilmeldinger
Fredriksstad Roklub/Norske Studenters Roklub
- 1. Marie Grønberg Fenskekk (Fredriksstad) '96
- 2. Rebekka Øvensen Aanderaa (NSR) '00
- 3. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98
- 4. Hanna Kaupang Petersen (NSR) '00
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
- 1. Stine Mathiasen (DSR) '98
- 2. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 3. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 4. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
- 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
- 2. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
- 3. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
- 4. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
AFMELDT Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
- 1. (Fredensborg) '00
- 2. Astrid Brehmer (Sorø) '00
- 3. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
- 4. Klara Christensen (Sorø) '00
AFMELDT Moss Roklubb I
- 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99
- 2. Lise Meinike Dørre (Moss) '00
- 3. Maija Rekstad (Moss) '99
- 4. Sarah Wiberg-BUgge (Moss) '02
Christiania Rodklub/Sandefjord Roklubb
- 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
- 2. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99
- 3. Ida Marie Aakerholt (Sandefjord) '98
- 4. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98
Ormsund Roklub I
- 1. Anna Mesel (Ormsund) '99
- 2. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
- 3. Rikke Aslaksen Waale (Ormsund) '99
- 4. Serine Camilie Aaker (Ormsund) '99
Løb 135 U19 W2- Piger 2- - JW 2- Jun A 2000 m 2000m 2 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
- 1. Amalie Roland Dons (Odense) '98
- 2. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
- 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
- 2. Ida Petersen (Holstebro) '98
Løb 136 M8+ Mænd 8+ - M8+ Alle klasser 2000M 2000m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub/KCHO
- 1. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98
- 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
- 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
- 4. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 5. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98
- 6. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
- 7. Esben Søvndahl (DSR) '99
- 8. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98
- Cox. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
Odense Roklub/KCO
- 1. Michael Moerner (Odense) '92
- 2. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
- 3. Søren Gam (Odense) '87
- 4. Morten Nissen (Odense) '91
- 5. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93
- 6. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
- 7. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
- 8. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89
- Cox. Anne Marie Kirkegaard (Odense) '94
Aalborg Roklub/Holstebro Roklub
- 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
- 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
- 4. Markus Schelske (Aalborg) '89
- 5. Mathias Brønd Sørensen (Aalborg) '91
- 6. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
- 7. Aske Petersen (Holstebro) '96
- 8. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
- Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
Løb 137 LM1X Mænd letvægt 1X - M1x Sen. letvægt 2000m 2000m 11 tilmeldinger
Bagsværd Roklub
- 1. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
Roskilde Roklub I
- 1. Hellmuth Christian Stuven (Roskilde) '67
Lyngby Roklub I
- 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88
Roklubben Ægir I
- 1. Cody Anderson (Ægir) '96
Danske Studenters Roklub
- 1. Mads Fischer (DSR) '94
Odense Roklub/KCO I
- 1. Sebastian Terp (Odense) '95
Lyngby Roklub I
- 1. Alexander Herrod (Lyngby) '92
Ormsund Roklub I
- 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96
Roskilde Roklub II
- 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94
Sandefjord Roklubb I
- 1. Markus Christensen (Sandefjord) '90
Løb 138 Masters M4X/4-/8+ Mænd 4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap tidsberegning) 1000m 17 tilmeldinger
Malmö Roddklubb I
- 1. Håkan Christensson (SWE) '61
- 2. Kenneth Alfelt (SWE) '62
- 3. Thomas Barge (SWE) '62
- 4. Danilo Sosa (SWE) '78
Kungälv/Mölndals Roddklubb I
- 1. Göran Hedenberg (Mölndal) '66
- 2. Mattias Carlsson (SWE) '75
- 3. Peter Nyman (SWE) '72
- 4. Sven Bujalla (SWE) '70
Bagsværd Roklub
- 1. William Schrøder (Bagsværd) '89
- 2. Steen Christensen (Bagsværd) '83
- 3. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
- 4. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
Sorø Roklub I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Peter Carstens (Sorø) '60
- 3. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
- 4. Peter Lindblom (Sorø) '63
Lemvig Roklub I
- 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
- 2. Mads Sørensen (Lemvig) '85
- 3. Peter Jensen (Lemvig) '80
- 4. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Aalborg Roklub
- 1. Christian Elgaard Jacobsen (Aalborg) '88
- 2. Erik Smedegaard (Aalborg) '92
- 3. Bo Winther Hansen (Aalborg) '93
- 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Roklubben Furesø I
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
- 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
- 3. Bo Hartz (Furesø) '62
- 4. Bo Jystrup (Furesø) '58
Fredensborg Roklub I
- 1. Ole Bastholm Jørgensen (Fredensborg) '62
- 2. Jan Nørskov Pedersen (Fredensborg) '56
- 3. Ole Quist Jensen (Fredensborg) '56
- 4. Carsten Manniche (Fredensborg) '65
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
- 1. Lars Nielsen (DSR) '57
- 2. Henrik Almegaard (DSR) '58
- 3. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
- 4. Søren Strange (DSR) '60
Ormsund Roklub I
- 1. Jan Giltvedt (Ormsund) '51
- 2. Morten Grepperud (Ormsund) '62
- 3. Per Giltvedt (Ormsund) '56
- 4. Espen Treider (Ormsund) '63
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/Hellerup Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub
- 1. Lisbeth Grænge Hansen (Hellerup) '64
- 2. Henrik Thorup (Bagsværd) '59
- 3. Jesper Skavin (Bagsværd) '59
- 4. Jens Tarp (Hellerup) '53
- 5. Hans Nøhr (Lyngby) '45
- 6. Bernadette Gregersen (Bagsværd) '56
- 7. Kate Skavin (Skovshoved) '57
- 8. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
- Cox. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
- 1. Peter Skov (Skjold) '41
- 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
- 3. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
- 4. John Grunwald (KVIK) '46
Christiania Rodklub/Helsingborg Roddklubb
- 1. Julien Cochard (Christiania) '83
- 2. Lars Jørgen Jensen (Christiania) '68
- 3. Sagar San (Christiania) '83
- 4. Daniel Böcker (Helsingborg) '78
Fredericia Roklub I
- 1. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
- 2. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
- 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
- 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
Roskilde Roklub I
- 1. Henning Hansen (Roskilde) '48
- 2. Mogens Kleis (Roskilde) '52
- 3. Thomas Lynderup (Roskilde) '46
- 4. Søren Anthonsen (Roskilde) '48
Danske Studenters Roklub I
- 1. Ib Frausing (DSR) '49
- 2. Jan Cederkvist (DSR) '53
- 3. Jens Rokkedal (DSR) '48
- 4. Arnold Sørensen (DSR) '51
Sorø Roklub II
- 1. Henrik Brems Dynesen (Sorø) '74
- 2. Gert Iversen (Sorø) '72
- 3. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
- 4. Peder Lillelund (Sorø) '69
Løb 139 U13 W1X Piger 1X - Jun D Piger 1X 500m 4 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Pi Goslar (Odder) '04
Roklubben Stevns I
- 1. Frederikke Munch (Stevns) '04
Sorø Roklub I
- 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Kungälv I
- 1. Sanna Åström (SWE) '04
Løb 140 U13 M2X Drenge 2X - Jun D Drenge 2X 500m 4 tilmeldinger
Mölndals Roddklubb I
- 1. Albin Alami (Mölndal) '04
- 2. Erik Källström (Mölndal) '05
Kungälv I
- 1. Jonas Bujalla (SWE) '06
- 2. Märta Karlsson (SWE) '06
Christiania Rodklub I
- 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
- 2. Lorentz Pran (Christiania) '04
Roklubben Stevns I
- 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
- 2. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 141 U14 M2X Drenge 2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup 500m 15 tilmeldinger
Moss Roklubb II
- 1. Kasper Krognes Tuva (Moss) '03
- 2. Simen Solbakken-Thømt (Moss) '02
Sorø Roklub I
- 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
- 2. Christian Nielsen (Sorø) '02
Kungälv I
- 1. Edvin Karlsson (SWE) '02
- 2. Harry Ottosson (SWE) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
- 2. Frederik Cloos (Holstebro) '02
Moss Roklubb I
- 1. Simen Dørre (Moss) '03
- 2. Viktor Rekstad (Moss) '03
Horten Roklubb II
- 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02
- 2. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03
Sarpsborg RK I
- 1. Håkon Grønberg Møller (Sarpsborg) '02
- 2. Jakob Asbjørnsen (Sarpsborg) '02
Ormsund Roklub I
- 1. Adrian Lund (Ormsund) '03
- 2. Even Vogt-Eiborg (Ormsund) '03
Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
- 1. Malte Andersson (SWE) '03
- 2. Gustav Hallgren (SWE) '03
Tønsberg Roklubb I
- 1. Ola Flatland Hoftun (Tønsberg) '02
- 2. Frida Andrup-Næss (Tønsberg) '03
Horten Roklubb I
- 1. Adrian Aronsen Kjærnes (Horten) '02
- 2. Tobias Kjersem Larsen (Horten) '03
Roklubben Stevns I
- 1. Mike Crillesen (Stevns) '02
- 2. Andreas Møller (Stevns) '02
Roskilde Roklub I
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
- 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Oscar Burvil (Viborg) '03
Næstved Roklub
- 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
- 2. Oliver Acs (Viking) '02
Løb 142 U14 W1X Piger 1X - Jun C Piger 1X TU-Cup 500m 22 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Julie Johansen (Bagsværd) '02
AFMELDT Tønsberg Roklubb I
- 1. Frida Andrup-Næss (Tønsberg) '03
Roskilde Roklub I
- 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Horten Roklubb I
- 1. Eline Stava (Horten) '03
Roklubben Furesø I
- 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
Horten Roklubb II
- 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03
Odense Roklub/KCO II
- 1. Feline Gregersen (Odense) '03
Tønsberg Roklubb IV
- 1. Marie Andrup-Næss (Tønsberg) '02
Lyngby Dameroklub/KKL I
- 1. alma mikkelsen (LDR) '02
Tønsberg Roklubb II
- 1. Ida Kyvik Sandvik (Tønsberg) '02
Roklubben Furesø II
- 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Lyngby Dameroklub/KKL II
- 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Odense Roklub/KCO I
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
Tønsberg Roklubb III
- 1. Julie Wennerød Bordal (Tønsberg) '02
Tønsberg Roklubb V
- 1. Tiril Grepperud Amundrød (Tønsberg) '02
Roklubben Ægir I
- 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03
Aarhus Roklub I
- 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Mölndals Roddklubb II
- 1. Helena Alami (Mölndal) '02
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '02
Horten Roklubb III
- 1. Maren Næss Brevik (Horten) '02
Mölndals Roddklubb I
- 1. Ellen Hedenberg (Mölndal) '02
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Løb 143 U17 M2X Drenge 2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup 1500m 20 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb I
- 1. Isac Vartdal-Gjerde (Tønsberg) '00
- 2. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
Christiania Rodklub II
- 1. Tinius Wilhelmsen (Christiania) '01
- 2. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania) '02
Københavns Roklub I
- 1. Viktor Friis Gefeldt (København) '01
- 2. Kasper Larson (København) '00
Moss Roklubb I
- 1. Jarle Sæby (Moss) '00
- 2. magnus strømme (Moss) '01
AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
- 2. Aksel Bay (Bagsværd) '00
Horten Roklubb I
- 1. Benjamin Nærsnes (Horten) '01
- 2. Harald Volleng (Horten) '01
Horten Roklubb II
- 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02
- 2. Håkon Ørnbo (Horten) '00
Falkenberg RK II
- 1. Jacob Smeringe (SWE) '00
- 2. Melker Persson (SWE) '00
Christiania Rodklub I
- 1. Sverre Engebretsen (Christiania) '01
- 2. Martin Dege (Christiania) '01
Sarpsborg RK I
- 1. Jacob Gundersen (Sarpsborg) '01
- 2. Diderik Skjønhaug (Sarpsborg) '00
Hadsund Roklub/Ringsted Roklub I
- 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
- 2. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
- 1. Martin Asheim (Tønsberg) '01
- 2. Elias Loe Eritsland (Drammen) '01
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
- 2. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
- 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Falkenberg RK I
- 1. Colin Lindgren (SWE) '01
- 2. Albin Olsson (SWE) '01
Horten Roklubb III
- 1. Egil Brekke (Horten) '00
- 2. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00
Hvidovre Roklub I
- 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
- 2. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
- 2. Malthe Kaptain (Næstv.) '00
AFMELDT Roskilde Roklub II
- 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
- 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
- 1. Sander Benden Nilsen (Tønsberg) '00
- 2. Vegard Sørensen (Horten) '00
Løb 144 U17 WErgo Piger Ergo - Jun B Piger 1X TU-Cup 1500m 26 tilmeldinger
AFMELDT Norske Studenters Roklub I
- 1. Hanna Kaupang Petersen (NSR) '00
Norske Studenters Roklub III
- 1. Rebekka Øvensen Aanderaa (NSR) '00
Horten Roklubb II
- 1. Marte Stava (Horten) '01
Kungälv I
- 1. Annie Nyman (SWE) '01
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Ormsund Roklub I
- 1. Anniken Eiborg (Ormsund) '00
Jönköpings Roddsällskap I
- 1. Ida Ekros (JRS) '01
Næstved Roklub I
- 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01
Sorø Roklub
- 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
Roklubben Ægir I
- 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
Lyngby Dameroklub/KKL II
- 1. Marie Elkjær (LDR) '01
Fredericia Roklub/KCHO I
- 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
Åhus Roddklubb I
- 1. Othilia Roth (SWE) '01
Horten Roklubb I
- 1. Mia Helene Falch (Horten) '00
Lyngby Dameroklub/KKL I
- 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '00
Moss Roklubb I
- 1. Lise Meinike Dørre (Moss) '00
Odder Roklub/KCHO I
- 1. Marie Poulsen (Odder) '00
Norske Studenters Roklub II
- 1. Kamille Aurora Breivik (NSR) '01
Aarhus Roklub I
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Falkenberg RK I
- 1. Isabell Stridh (SWE) '01
Horten Roklubb III
- 1. Elin Bjune (Horten) '00
Roklubben Furesø I
- 1. Clara Møller (Furesø) '01
Drammen Roklubb I
- 1. Karoline Rydland Masch (Drammen) '01
Falkenberg RK II
- 1. Matilda Wallin (SWE) '01
Københavns Roklub II
- 1. Mia Rina Nielsen (København) '00
Løb 201 U14 M1X Drenge 1X - jun. C drenge Årgang 02 500m 22 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
Roklubben Viking I
- 1. Oliver Acs (Viking) '02
Næstved Roklub I
- 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
Bagsværd Roklub
- 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
Kungälv I
- 1. Edvin Karlsson (SWE) '02
Sarpsborg RK II
- 1. Jakob Asbjørnsen (Sarpsborg) '02
Roklubben Stevns II
- 1. Mike Crillesen (Stevns) '02
Roklubben Stevns I
- 1. Andreas Møller (Stevns) '02
Roklubben Furesø I
- 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
Sorø Roklub II
- 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
Moss Roklubb II
- 1. Simen Solbakken-Thømt (Moss) '02
Moss Roklubb I
- 1. Oliver Eliassen (Moss) '02
Horten Roklubb II
- 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02
Sarpsborg RK I
- 1. Håkon Grønberg Møller (Sarpsborg) '02
AFMELDT Horten Roklubb I
- 1. Adrian Aronsen Kjærnes (Horten) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
Københavns Roklub I
- 1. Elvin Clemmensen (København) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
Porsgrunn Roklubb
- 1. Sturla Mogstad (Porsgrunn) '02
Aarhus Roklub I
- 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
Holstebro Roklub/KCHO III
- 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
Tønsberg Roklubb I
- 1. Ola Flatland Hoftun (Tønsberg) '02
Løb 202 U14 M1X Drenge 1X - jun. C drenge Årgang 03 500m 15 tilmeldinger
Horten Roklubb II
- 1. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03
Ormsund Roklub II
- 1. Even Vogt-Eiborg (Ormsund) '03
Kungälv I
- 1. Harry Ottosson (SWE) '03
Næstved Roklub I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Ormsund Roklub I
- 1. Adrian Lund (Ormsund) '03
Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
- 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
Roklubben Ægir I
- 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
Falkenberg RK I
- 1. Gustav Hallgren (SWE) '03
Roskilde Roklub I
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Åhus Roddklubb I
- 1. Malte Andersson (SWE) '03
Moss Roklubb I
- 1. Kasper Krognes Tuva (Moss) '03
Horten Roklubb I
- 1. Tobias Kjersem Larsen (Horten) '03
Holstebro Roklub II
- 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
Løb 203 U14 W2X Piger 2X - jun. C piger 2x Årgang 02 500m 7 tilmeldinger
Mölndals Roddklubb I
- 1. Helena Alami (Mölndal) '02
- 2. Ellen Hedenberg (Mölndal) '02
Halmstad Rodd/Kungälv I
- 1. Thea Ingvarsson (SWE) '02
- 2. Elin Brischewski (SWE) '02
Sorø Roklub
- 1. Hilde Denninger (Sorø) '02
- 2. (Sorø) '02
Roklubben Stevns I
- 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
- 2. Katrine Højgaard (Stevns) '02
Tønsberg Roklubb I
- 1. Julie Wennerød Bordal (Tønsberg) '02
- 2. Tiril Grepperud Amundrød (Tønsberg) '02
Tissø Roklub I
- 1. Freja Gjedsted (Tissø) '02
- 2. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
Lyngby Dameroklub/KKL I
- 1. alma mikkelsen (LDR) '02
- 2. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Løb 204 U14 W2X Piger 2X - jun. C piger 2x Årgang 03 500m 6 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
- 2. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
Roklubben Stevns I
- 1. Frederikke Munch (Stevns) '04
- 2. Julie Munch (Stevns) '03
Kungälv II
- 1. Sanna Åström (SWE) '04
- 2. Malin Edofsson (SWE) '03
Odder Roklub I
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
- 2. Pi Goslar (Odder) '04
Kungälv I
- 1. Tyra Carlsson (SWE) '04
- 2. Stina Bujalla (SWE) '03
Horten Roklubb I
- 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03
- 2. Eline Stava (Horten) '03
Løb 205 U14 W2X Piger 2X - jun. C piger 2x Årgang 02+03 500m 1 tilmelding
Tønsberg Roklubb I
- 1. Frida Andrup-Næss (Tønsberg) '03
- 2. Marie Andrup-Næss (Tønsberg) '02
Løb 206 Masters W1X Kvinder 1X - Masters MW 1X (Handicap tidsberegning) 1000m 9 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
AFMELDT Roklubben ARA I
- 1. Christina Jensen (ARA) '78
Roklubben Furesø II
- 1. Gitte Terp Henriksen (Furesø) '63
Nordslesvigsk Roklub II
- 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
AFMELDT Danske Studenters Roklub I
- 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Anette Friedrichsen (Nordslesvig) '68
Ormsund Roklub I
- 1. Zdzisia Andruszkiewicz (Ormsund) '59
AFMELDT Fredensborg Roklub I
- 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
Roklubben Furesø I
- 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 207 Masters M1X Mænd 1X - Masters MM 1X (Handicap tidsberegning) 1000m 17 tilmeldinger
Roklubben Stevns I
- 1. Anders Møller (Stevns) '73
Roklubben Furesø I
- 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Danske Studenters Roklub II
- 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Tissø Roklub I
- 1. Mads Olsen (Tissø) '85
Landskrona Roddklubb I
- 1. Bengt Tilly (SWE) '54
Roklubben Viking I
- 1. Jørgen Boets (Viking) '46
Sorø Roklub I
- 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
Roskilde Roklub I
- 1. Hellmuth Christian Stuven (Roskilde) '67
Sorø Roklub III
- 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
Roklubben Furesø III
- 1. Bo Hartz (Furesø) '62
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42
Sorø Roklub II
- 1. Peter Carstens (Sorø) '60
Danske Studenters Roklub I
- 1. Jan Cederkvist (DSR) '53
Hadsund Roklub I
- 1. Michael Blomstrand (Hadsund) '73
Roklubben Furesø II
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Nordslesvigsk Roklub II
- 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58
Sorø Roklub IV
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 208 U17 MErgo Drenge Ergo - jun. B drenge Årgang 00 1500m 20 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb I
- 1. Sander Benden Nilsen (Tønsberg) '00
Falkenberg RK II
- 1. Melker Persson (SWE) '00
Kungälv I
- 1. Petter Sandung (SWE) '00
Ringsted Roklub I
- 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
AFMELDT Aarhus Roklub I
- 1. Christian Truelsen (Aarhus) '00
Årungen Ro- og Kajakklubb I
- 1. Eirik Andre Dannemark (Årungen) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Tønsberg Roklubb II
- 1. Isac Vartdal-Gjerde (Tønsberg) '00
Falkenberg RK I
- 1. Jacob Smeringe (SWE) '00
Horten Roklubb III
- 1. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00
Sarpsborg RK I
- 1. Diderik Skjønhaug (Sarpsborg) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Næstved Roklub I
- 1. Malthe Kaptain (Næstv.) '00
Horten Roklubb I
- 1. Egil Brekke (Horten) '00
Horten Roklubb IV
- 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00
AFMELDT Sandefjord Roklubb I
- 1. Nicolai Grønli (Sandefjord) '00
Moss Roklubb I
- 1. Jarle Sæby (Moss) '00
Horten Roklubb II
- 1. Håkon Ørnbo (Horten) '00
Horten Roklubb VI
- 1. Vegard Sørensen (Horten) '00
Fredericia Roklub/KCHO I
- 1. Kaare Mortensen (Fr.cia) '00
Løb 209 U17 MErgo Drenge Ergo - jun. B drenge Årgang 01 1500m 21 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
- 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania) '02
Tønsberg Roklubb II
- 1. Martin Asheim (Tønsberg) '01
Horten Roklubb I
- 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02
AFMELDT Aarhus Roklub I
- 1. Jonas K. Særmark-Thomsen (Aarhus) '01
Sarpsborg RK I
- 1. Jacob Gundersen (Sarpsborg) '01
Horten Roklubb IV
- 1. Martin Rustan Buschmann (Horten) '01
Roklubben Furesø I
- 1. Stephan Balmes Ibsen (Furesø) '01
Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Kungälv II
- 1. Emil Lundqvist (SWE) '01
Horten Roklubb II
- 1. Harald Volleng (Horten) '01
Falkenberg RK I
- 1. Colin Lindgren (SWE) '01
Drammen Roklubb I
- 1. Elias Loe Eritsland (Drammen) '01
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Tønsberg Roklubb I
- 1. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
Horten Roklubb III
- 1. Benjamin Nærsnes (Horten) '01
Hadsund Roklub I
- 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Moss Roklubb I
- 1. magnus strømme (Moss) '01
Christiania Rodklub II
- 1. Tinius Wilhelmsen (Christiania) '01
Falkenberg RK II
- 1. Albin Olsson (SWE) '01
Kungälv I
- 1. Per Ingmar Bujalla (SWE) '01
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '01
Løb 210 U19 W1X Piger 1X - JW1x JUN A 2000m 2000m 12 tilmeldinger
AFMELDT Ormsund Roklub II
- 1. Serine Camilie Aaker (Ormsund) '99
AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Drammen Roklubb I
- 1. Sara Seip (Drammen) '98
Sandefjord Roklubb
- 1. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98
Danske Studenters Roklub I
- 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
Moss Roklubb II
- 1. Maija Rekstad (Moss) '99
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub/KCB II
- 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
Christiania Rodklub I
- 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
Moss Roklubb I
- 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99
Ormsund Roklub I
- 1. Anna Mesel (Ormsund) '99
Næstved Roklub I
- 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
Løb 211 U19 M1X Drenge 1X - Jun. A Drenge 1x 2000m 2000m 14 tilmeldinger
Roskilde Roklub I
- 1. Andreas Yde (Roskilde) '99
Moss Roklubb II
- 1. Vegard Sæby (Moss) '98
Roklubben Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Lyngby Roklub/KKL
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Roklubben Furesø/KCHO I
- 1. Jonas Lund (Furesø) '99
Horten Roklubb II
- 1. Sondre Svenungsen (Horten) '98
Moss Roklubb I
- 1. Alfred Eliassen (Moss) '99
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Simon Skytte (Nordslesvig) '98
Odense Roklub/KCO I
- 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
AFMELDT Sandefjord Roklubb I
- 1. Gustav Sørhaug (Sandefjord) '99
Roskilde Roklub II
- 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Ormsund Roklub I
- 1. Thomas Soma Ferguson (Ormsund) '98
Danske Studenters Roklub I
- 1. Mathias Daniel Ven (DSR) '98
Horten Roklubb I
- 1. Jesper Rørvig (Horten) '98
Løb 212 M4X Mænd 4X - 4x- Sen. 2000m 2000m 7 tilmeldinger
Odense Roklub/KCO I
- 1. Søren Gam (Odense) '87
- 2. Michael Moerner (Odense) '92
- 3. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
- 4. Morten Nissen (Odense) '91
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub/KKL
- 1. Marcus Johansen (Bagsværd) '00
- 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
- 3. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
- 4. Niclas Schmidt (Nordslesvig) '95
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
- 3. Sebastian Bache (København) '97
- 4. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
Aalborg Roklub I
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
- 2. Esben Bach-Sørensen (Aalborg) '90
- 3. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
- 4. Esben Ravn (Aalborg) '93
AFMELDT Christiania Rodklub I
- 1. Julien Cochard (Christiania) '83
- 2. Lars Jørgen Jensen (Christiania) '68
- 3. Sagar San (Christiania) '83
- 4. Thibault Halepian (Christiania) '94
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
- 2. Oscar Mazza (Odense) '98
- 3. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
- 4. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
Lemvig Roklub I
- 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
- 2. Mads Sørensen (Lemvig) '85
- 3. Peter Jensen (Lemvig) '80
- 4. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Løb 213 U17 W2X Piger 2X - jun. B piger 2x Årgang 00 1500m 4 tilmeldinger
AFMELDT Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
- 2. (Fredensborg) '00
Norske Studenters Roklub/Tønsberg Roklubb
- 1. Marie Andrup-Næss (Tønsberg) '02
- 2. Kamille Aurora Breivik (NSR) '01
Hadsund Roklub I
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
- 2. Agnete Munk (Hadsund) '00
Norske Studenters Roklub I
- 1. Hanna Kaupang Petersen (NSR) '00
- 2. Rebekka Øvensen Aanderaa (NSR) '00
Løb 214 U17 W2X Piger 2X - jun. B piger 2x Årgang 01 1500m 5 tilmeldinger
Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
- 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
- 2. Victoria Munch (Roskilde) '01
Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/KKL I
- 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
- 2. Anna Adelholm (KVIK) '01
Falkenberg RK I
- 1. Isabell Stridh (SWE) '01
- 2. Matilda Wallin (SWE) '01
Kungälv/Mölndals Roddklubb I
- 1. Annie Nyman (SWE) '01
- 2. Nora Lindberg (Mölndal) '01
Løb 215 U17 W2X Piger 2X - jun. B piger 2x Årgang 00+01 1500m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
Drammen Roklubb/Moss Roklubb I
- 1. Karoline Rydland Masch (Drammen) '01
- 2. Lise Meinike Dørre (Moss) '00
Løb 216 U13 M1X Drenge 1X - Jun D Drenge 500 m 1x 500m 6 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Mölndals Roddklubb I
- 1. Erik Källström (Mölndal) '05
Roklubben Stevns II
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Mölndals Roddklubb II
- 1. Albin Alami (Mölndal) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Roklubben Stevns I
- 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
Løb 218 M2X Mænd 2X - M2x Sen. Herrer 2000m 13 tilmeldinger
Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb
- 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96
- 2. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
Odense Roklub/KCO I
- 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
- 2. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93
Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
- 2. Bastian Secher (Roskilde) '99
AFMELDT Hadsund Roklub/Odder Roklub I
- 1. Mathias Larsen (Odder) '92
- 2. Jens Noll Nielsen (Hadsund) '90
Holstebro Roklub/KCHO I [0:12 forspring]
- 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
- 2. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94
Aalborg Roklub I
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
- 2. Esben Bach-Sørensen (Aalborg) '90
AFMELDT Christiania Rodklub I
- 1. Sagar San (Christiania) '83
- 2. Julien Cochard (Christiania) '83
AFMELDT Moss Roklubb I
- 1. Erik Andre Solbakken (Moss) '94
- 2. Ola Larsson (Moss) '94
Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Fredrik Leicht (København) '94
- 2. Alexander Modest (Lyngby) '95
Tønsberg Roklubb
- 1. Jørgen Mjøs Nilsson (Tønsberg) '94
- 2. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97
Danske Studenters Roklub I
- 1. Michael Ludwigsen (DSR) '88
- 2. Jacob Jespersen (DSR) '72
Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I
- 1. Ole Johan Klingan (Ormsund) '88
- 2. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
AFMELDT Sandefjord Roklubb I
- 1. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
- 2. Markus Christensen (Sandefjord) '85
Løb 219 U19 M2X Drenge 2X - Jun A Drenge 2X 2000m 5 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB
- 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 2. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
Odense Roklub/KCO I
- 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
- 2. Tobias Taudal (Odense) '00
Ormsund Roklub I
- 1. Oskar Jørgensen (Ormsund) '98
- 2. Kristian Løken (Ormsund) '99
Moss Roklubb I
- 1. Vegard Sæby (Moss) '98
- 2. Alfred Eliassen (Moss) '99
AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
- 2. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Løb 220 U19 M2- Drenge 2- - Jun A Drenge 2- 2000m 4 tilmeldinger
Holstebro Roklub/KCHO II
- 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
AFMELDT Danske Studenters Roklub/KCHO
- 1. Mathias Daniel Ven (DSR) '98
- 2. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
- 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Københavns Roklub I
- 1. Niklas Heinz (København) '00
- 2. Timon Strømgren (København) '99
Løb 221 U19 W4X Piger 4X - Jun.A 4x- piger 2000m 7 tilmeldinger
AFMELDT Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
- 2. Astrid Brehmer (Sorø) '00
- 3. Klara Christensen (Sorø) '00
- 4. (Fredensborg) '00
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
- 1. Stine Mathiasen (DSR) '98
- 2. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 3. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 4. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
AFMELDT Moss Roklubb I
- 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99
- 2. Lise Meinike Dørre (Moss) '00
- 3. Maija Rekstad (Moss) '99
- 4. Sarah Wiberg-BUgge (Moss) '02
Ormsund Roklub I
- 1. Anna Mesel (Ormsund) '99
- 2. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
- 3. Rikke Aslaksen Waale (Ormsund) '99
- 4. Serine Camilie Aaker (Ormsund) '99
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
- 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
- 2. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
- 3. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
- 4. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
Christiania Rodklub/Moss Roklubb
- 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
- 2. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99
- 3. Maija Rekstad (Moss) '99
- 4. Hibaq Mohamed (Moss) '99
Fredriksstad Roklub/Norske Studenters Roklub
- 1. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98
- 2. Hanna Kaupang Petersen (NSR) '00
- 3. Rebekka Øvensen Aanderaa (NSR) '00
- 4. Marie Grønberg Fenskekk (Fredriksstad) '96
Løb 222 LW2X Kvinder letvægt 2X - W2x Sen Letvægt 2000m 3 tilmeldinger
Sandefjord Roklubb
- 1. Hanna Mathisen (Sandefjord) '97
- 2. Oda Madland Aagesen (Kristiansand) '97
Drammen Roklubb I
- 1. Fanny Lucie Røed (Drammen) '94
- 2. Mari Borgersen (Drammen) '96
Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
- 2. Ida Langkjær (Sorø) '97
Løb 222 W2X Kvinder 2X - W2x Sen 2000m 8 tilmeldinger
AFMELDT Christiania Rodklub II
- 1. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
- 2. Sofie Jensen (Christiania) '92
Odense Roklub/KCO I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Marta Kempf (Odense) '98
AFMELDT Danske Studenters Roklub/Sorø Roklub/KCK I
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
- 2. Emma Kiehn (DSR) '94
Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
- 1. Amanda Tholin (SWE) '95
- 2. Lovisa Wallin (SWE) '95
Christiania Rodklub I
- 1. Marie Jørstad (Christiania) '90
- 2. Christine Randsborg (Christiania) '87
Bagsværd Roklub/Sorø Roklub/KCB I
- 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
- 2. (Sorø) '96
Odense Roklub/KCO
- 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95
- 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Drammen Roklubb I
- 1. Astrid Leirset (Drammen) '97
- 2. Siri Bjerkheim (Drammen) '89
Løb 223 U15 M4X+ Drenge 4X+ - Jun C Drenge 4x+ 500m 500m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub I
- 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
- 2. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
- 3. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
- 4. Phillip Walz (Bagsværd) '03
- Cox. Svante Witt (Bagsværd) '03
Løb 224 U15 M4X Drenge 4X - Jun C Drenge 4x- 500m 500m 4 tilmeldinger
Kungälv/Mölndals Roddklubb I
- 1. Elis Sundberg (Mölndal) '03
- 2. Johan Källström (Mölndal) '02
- 3. Harry Ottosson (SWE) '03
- 4. Edvin Karlsson (SWE) '02
Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
- 1. Gustav Hallgren (SWE) '03
- 2. Albin Lövström (SWE) '02
- 3. Ivar Håkansson (SWE) '02
- 4. Malte Andersson (SWE) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
- 3. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
- 4. Frederik Cloos (Holstebro) '02
Moss Roklubb I
- 1. Kasper Krognes Tuva (Moss) '03
- 2. Simen Solbakken-Thømt (Moss) '02
- 3. Simen Dørre (Moss) '03
- 4. Viktor Rekstad (Moss) '03
Løb 225 U17 M4X Drenge 4X - Jun.B Drenge 4x 1500m 1500m 6 tilmeldinger
AFMELDT Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 2. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
- 3. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
- 4. Aksel Bay (Bagsværd) '00
Kungälv I
- 1. Per Ingmar Bujalla (SWE) '01
- 2. Emil Lundqvist (SWE) '01
- 3. Petter Sandung (SWE) '00
- 4. Hannes Hård af Segerstad (SWE) '01
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01
- 2. William Foss Keincke (Bagsværd) '01
- 3. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
- 4. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
- 3. Julius Philipson (Roskilde) '01
- 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Christiania Rodklub I
- 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania) '02
- 2. Martin Dege (Christiania) '01
- 3. Sverre Engebretsen (Christiania) '01
- 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania) '01
Roklubben Ægir I
- 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
- 2. Anders Visby (Ægir) '01
- 3. Thor Avlund Overgaard (Ægir) '01
- 4. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Løb 226 U19 M4X Drenge 4X - Jun.A 4x 2000m 2000m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCB
- 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
- 2. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
- 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
- 4. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Ormsund Roklub
- 1. Kristian Løken (Ormsund) '99
- 2. Oskar Jørgensen (Ormsund) '98
- 3. Thomas Soma Ferguson (Ormsund) '98
- 4. Serine Camilie Aaker (Ormsund) '99
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Jeppe Aabye (KVIK) '99
- 2. Aksel Bay (Bagsværd) '00
- 3. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
- 4. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
Løb 227 LM1X Mænd letvægt 1X - 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m 2000m 10 tilmeldinger
Roskilde Roklub II
- 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94
Roskilde Roklub I
- 1. Hellmuth Christian Stuven (Roskilde) '67
Odense Roklub/KCO I
- 1. Sebastian Terp (Odense) '95
Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
Roklubben Ægir I
- 1. Cody Anderson (Ægir) '96
AFMELDT Ormsund Roklub I
- 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96
Bagsværd Roklub/KKL I
- 1. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
Lyngby Roklub/KKL II
- 1. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88
Danske Studenters Roklub/KKL I
- 1. Mads Fischer (DSR) '94
Sandefjord Roklubb I
- 1. Markus Christensen (Sandefjord) '90
Løb 228 U15 W4X+ Piger 4X+ - Jun C Piger 4x+ 500m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub I
- 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
- 2. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02
- 3. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
- 4. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
- Cox. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Løb 229 U15 W4X Piger 4X - Jun C Piger 4x- 500m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
- 2. Hilde Denninger (Sorø) '02
- 3. (Sorø) '02
- 4. Pernille Olsen (Sorø) '02
Lyngby Dameroklub/Roklubben Stevns/KKL I
- 1. alma mikkelsen (LDR) '02
- 2. Ida Marie Reimer (LDR) '02
- 3. Katrine Højgaard (Stevns) '02
- 4. Nikoline Kroll (Stevns) '02
Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
- 2. Feline Gregersen (Odense) '03
- 3. Rikke Køchs (Aarhus) '03
- 4. Caroline Munch (Roskilde) '02
Kungälv/Mölndals Roddklubb I
- 1. Tyra Carlsson (SWE) '04
- 2. Stina Bujalla (SWE) '03
- 3. Helena Alami (Mölndal) '02
- 4. Ellen Hedenberg (Mölndal) '02
Løb 230 W1X Kvinder 1X - W1x Sen Kvinder 2000m 11 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/KCK I
- 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90
Ormsund Roklub I
- 1. Antje Peine (Ormsund) '69
Odder Roklub/KCK I
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
Hadsund Roklub/KCB I
- 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
Roskilde Roklub I
- 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
Aarhus Roklub I
- 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89
Drammen Roklubb I
- 1. Astrid Leirset (Drammen) '97
Christiania Rodklub I
- 1. Sofie Jensen (Christiania) '92
AFMELDT Roklubben Ægir I
- 1. Anne Nissen (Ægir) '91
Roskilde Roklub II
- 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
Christiania Rodklub II
- 1. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
Løb 231 M4- Mænd 4- - M4- Herrer 2000m 2000m 6 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
- 1. Emil Kjerri (Bagsværd) '88
- 2. Christian Asmussen (Bagsværd) '88
- 3. Michael Ludwigsen (DSR) '88
- 4. Mathias Lyster (København) '89
Drammen Roklubb I
- 1. Håkon Austad Langberg (Drammen) '89
- 2. Eirik Hexeberg Henriksen (Drammen) '89
- 3. Olav Kallerud (Drammen) '89
- 4. Simen Moe Johnsen (Drammen) '94
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
- 3. Sebastian Bache (København) '97
- 4. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
Aalborg Roklub II
- 1. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
- 2. Markus Schelske (Aalborg) '89
- 3. Mathias Brønd Sørensen (Aalborg) '91
- 4. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
Aalborg Roklub I
- 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
- 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
- 4. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I
- 1. NN NN (Sandefjord) '80
- 2. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
- 3. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
- 4. Ole Johan Klingan (Ormsund) '88
Løb 232 Masters W2X/2- Kvinder 2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 13 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
- 1. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
- 2. Jane Hagan (Furesø) '67
Danske Studenters Roklub I
- 1. Karen Leth Jensen (DSR) '72
- 2. Karin Bodelund (DSR) '63
AFMELDT Lyngby Dameroklub I
- 1. Mette Kræmmer Hansen (LDR) '60
- 2. Hanne Brusch (LDR) '60
Lyngby Roklub I
- 1. Laila Hyldedahl Kjærgaard (Lyngby) '69
- 2. Stine Louise Knudsen (Lyngby) '85
Fredensborg Roklub
- 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
- 2. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
Fredensborg Roklub I
- 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
- 2. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
AFMELDT Danske Studenters Roklub II
- 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88
- 2. Janne Flensborg Otzen (DSR) '83
Fredensborg Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Anette Andersen (Fredensborg) '68
- 2. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
- 1. Inger Koch (LDR) '64
- 2. Mette Møller (Furesø) '63
Sorø Roklub II
- 1. Linda Milling (Sorø) '65
- 2. Ruth Köster (Sorø) '68
Sorø Roklub I
- 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
- 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44
Roskilde Roklub I
- 1. Mille Nissen (Roskilde) '76
- 2. Astrid Krüger (Roskilde) '71
Køge Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Anette Friedrichsen (Nordslesvig) '68
- 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Løb 233 U19 W2X Piger 2X - Jun A Piger 2x 2000m 6 tilmeldinger
Moss Roklubb I
- 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99
- 2. Maija Rekstad (Moss) '99
Ormsund Roklub I
- 1. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
- 2. Rikke Aslaksen Waale (Ormsund) '99
Fredriksstad Roklub/Norske Studenters Roklub
- 1. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98
- 2. Marie Grønberg Fenskekk (Fredriksstad) '96
Odense Roklub/KCO I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Marta Kempf (Odense) '98
Sandefjord Roklubb I
- 1. Ida Marie Aakerholt (Sandefjord) '98
- 2. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98
Christiania Rodklub I
- 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
- 2. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99
Løb 234 U17 W4X Piger 4X - JW4x- JUN B 1500 m 1500m 6 tilmeldinger
Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I
- 1. Elin Brischewski (SWE) '02
- 2. Annie Nyman (SWE) '01
- 3. Thea Ingvarsson (SWE) '02
- 4. Nora Lindberg (Mölndal) '01
AFMELDT Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Astrid Brehmer (Sorø) '00
- 2. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
- 3. Klara Christensen (Sorø) '00
- 4. (Fredensborg) '00
Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
- 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
- 2. Anna Adelholm (KVIK) '01
- 3. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
- 4. Clara Møller (Furesø) '01
Falkenberg RK/Jönköpings Roddsällskap/Åhus Roddklubb I
- 1. Ida Ekros (JRS) '01
- 2. Othilia Roth (SWE) '01
- 3. Isabell Stridh (SWE) '01
- 4. Matilda Wallin (SWE) '01
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Victoria Munch (Roskilde) '01
- 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
- 3. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 4. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
Horten Roklubb I
- 1. Maren Næss Brevik (Horten) '02
- 2. Elin Bjune (Horten) '00
- 3. Marte Stava (Horten) '01
- 4. Mia Helene Falch (Horten) '00
Løb 235 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x Sen. Kvinder Letvægt 2000m 12 tilmeldinger
Roskilde Roklub II
- 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96
Odense Roklub/KCO
- 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
AFMELDT Sorø Roklub/KCB I
- 1. (Sorø) '96
Sandefjord Roklubb I
- 1. Hanna Mathisen (Sandefjord) '97
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Kristiansand Roklubb
- 1. Oda Madland Aagesen (Kristiansand) '97
AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II
- 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Odense Roklub/KCO II
- 1. Sara Nissen (Odense) '93
Roskilde Roklub I
- 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
Sorø Roklub/KCB II
- 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
Roklubben Ægir I
- 1. Anne Nissen (Ægir) '91
Løb 236 M1X Mænd 1X - M1x Herrer 2000m 2000m 17 tilmeldinger
Københavns Roklub I
- 1. Mathias Nielsen (København) '97
Sorø Roklub I
- 1. Uffe Søgaard (Sorø) '76
Roskilde Roklub I
- 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
Odense Roklub/KCO II
- 1. Jesper Fredsted (Odense) '93
AFMELDT Sandefjord Roklubb I
- 1. NN NN (Sandefjord) '80
AFMELDT Tønsberg Roklubb I
- 1. Jørgen Mjøs Nilsson (Tønsberg) '94
AFMELDT Odense Roklub/KCO I
- 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
Holstebro Roklub/KCHO II
- 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Danske Studenters Roklub I
- 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
Aalborg Roklub II
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
Drammen Roklubb I
- 1. Simen Moe Johnsen (Drammen) '94
Hadsund Roklub I
- 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
AFMELDT Aarhus Studenter Roklub I
- 1. Troels Ilsø Mahneke (ASR) '87
Aalborg Roklub I
- 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
Odder Roklub I
- 1. Mathias Larsen (Odder) '92
Løb 237 U19 W2- Piger 2- - 2- Jun A piger 2000m 2000m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
- 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
- 2. Ida Petersen (Holstebro) '98
AFMELDT Ormsund Roklub I
- 1. Anna Mesel (Ormsund) '99
- 2. Serine Camilie Aaker (Ormsund) '99
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
- 1. Amalie Roland Dons (Odense) '98
- 2. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
Løb 238 M8+ Mænd 8+ - 8+ alle klasser 2000 m 2000m 4 tilmeldinger
Aalborg Roklub I
- 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
- 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
- 4. Markus Schelske (Aalborg) '89
- 5. Mathias Brønd Sørensen (Aalborg) '91
- 6. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
- 7. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
- 8. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
- Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
Drammen Roklubb/Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb
- 1. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
- 2. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
- 3. Audun Grepperud (Ormsund) '96
- 4. Eirik Hexeberg Henriksen (Drammen) '89
- 5. Håkon Austad Langberg (Drammen) '89
- 6. Markus Christensen (Sandefjord) '90
- 7. Olav Kallerud (Drammen) '89
- 8. Ole Johan Klingan (Ormsund) '88
- Cox. NN NN (Sandefjord) '80
Odense Roklub/KCO
- 1. Morten Nissen (Odense) '91
- 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
- 3. Michael Moerner (Odense) '92
- 4. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
- 5. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93
- 6. Søren Gam (Odense) '87
- 7. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
- 8. Luise Lund Hansen (Odense) '95
- Cox. Anne Marie Kirkegaard (Odense) '94
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub/KCHO
- 1. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98
- 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
- 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
- 4. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 5. Esben Søvndahl (DSR) '99
- 6. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98
- 7. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98
- 8. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
- Cox. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
Løb 239 W4X Kvinder 4X - 4x Kvinder 2000m 4 tilmeldinger
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
- 1. Stine Mathiasen (DSR) '98
- 2. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 3. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 4. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
- 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
- 2. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
- 3. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
- 4. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Drammen Roklubb I
- 1. Astrid Leirset (Drammen) '96
- 2. Fanny Lucie Røed (Drammen) '94
- 3. Mari Borgersen (Drammen) '96
- 4. Siri Bjerkheim (Drammen) '89
Christiania Rodklub I
- 1. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
- 2. Christine Randsborg (Christiania) '87
- 3. Marie Jørstad (Christiania) '90
- 4. Sofie Jensen (Christiania) '92
Løb 240 U13 W1X Piger 1X - Jun D Piger 1x 500 m 500m 6 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Roklubben Stevns I
- 1. Frederikke Munch (Stevns) '04
Odder Roklub I
- 1. Pi Goslar (Odder) '04
Bagsværd Roklub I
- 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Kungälv I
- 1. Tyra Carlsson (SWE) '04
Kungälv II
- 1. Sanna Åström (SWE) '04
Løb 241 U14 M2X Drenge 2X - jun. C drenge 2x Årgang 02 500m 7 tilmeldinger
Falkenberg RK I
- 1. Albin Lövström (SWE) '02
- 2. Ivar Håkansson (SWE) '02
Roklubben Stevns I
- 1. Mike Crillesen (Stevns) '02
- 2. Andreas Møller (Stevns) '02
Sorø Roklub I
- 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
- 2. Malte Arensbach (Sorø) '02
Sarpsborg RK I
- 1. Jakob Asbjørnsen (Sarpsborg) '02
- 2. Håkon Grønberg Møller (Sarpsborg) '02
Moss Roklubb I
- 1. Simen Solbakken-Thømt (Moss) '02
- 2. Oliver Eliassen (Moss) '02
Tønsberg Roklubb
- 1. Ola Flatland Hoftun (Tønsberg) '02
- 2. Ida Kyvik Sandvik (Tønsberg) '02
Næstved Roklub/Roklubben Viking I
- 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
- 2. Oliver Acs (Viking) '02
Løb 242 U14 M2X Drenge 2X - jun. C drenge 2x Årgang 03 500m 6 tilmeldinger
Roskilde Roklub I
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
- 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Ormsund Roklub I
- 1. Adrian Lund (Ormsund) '03
- 2. Even Vogt-Eiborg (Ormsund) '03
Bagsværd Roklub II
- 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
- 2. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
- 1. Gustav Hallgren (SWE) '03
- 2. Malte Andersson (SWE) '03
Bagsværd Roklub I
- 1. Svante Witt (Bagsværd) '03
- 2. Phillip Walz (Bagsværd) '03
Moss Roklubb I
- 1. Viktor Rekstad (Moss) '03
- 2. Simen Dørre (Moss) '03
Løb 243 Masters M2X/2- Mænd 2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 28 tilmeldinger
Rødvig Roklub I
- 1. Flemming Nielsen (Rødvig) '56
- 2. Tommy Knudsen (Rødvig) '51
Roskilde Roklub II
- 1. Peter Skafte (Roskilde) '65
- 2. Astrid Krüger (MAND) (Roskilde) '71
Sorø Roklub I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
Roskilde Roklub I
- 1. Mogens Kleis (Roskilde) '52
- 2. Søren Anthonsen (Roskilde) '48
Sorø Roklub III
- 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
- 2. Uffe Søgaard (Sorø) '76
Helsingborg Roddklubb I
- 1. Daniel Böcker (Helsingborg) '78
- 2. Olle Andersson (Helsingborg) '80
Bagsværd Roklub IV
- 1. Anders Olsen (Bagsværd) '80
- 2. Henning Brüske (Bagsværd) '82
Sorø Roklub II
- 1. Peter Carstens (Sorø) '60
- 2. Peter Lindblom (Sorø) '63
Bagsværd Roklub
- 1. William Schrøder (Bagsværd) '89
- 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
Aalborg Roklub
- 1. Christian Elgaard Jacobsen (Aalborg) '88
- 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42
- 2. Werner Güttel (Nordslesvig) '58
Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
- 1. Peter Skov (Skjold) '41
- 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
Roklubben Furesø I
- 1. Bo Hartz (Furesø) '62
- 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Roklubben Furesø II
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
- 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
Bagsværd Roklub I
- 1. Arne Højlund (Bagsværd) '57
- 2. Søren Vang (Bagsværd) '64
Kungälv I
- 1. Mattias Carlsson (SWE) '75
- 2. Sven Bujalla (SWE) '70
Ormsund Roklub I
- 1. Jan Giltvedt (Ormsund) '51
- 2. Per Giltvedt (Ormsund) '56
AFMELDT Danske Studenters Roklub II
- 1. Jacob Jespersen (DSR) '72
- 2. Michael Ludwigsen (DSR) '88
Bagsværd Roklub II
- 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
- 2. Steen Christensen (Bagsværd) '83
Roklubben Furesø
- 1. Helle Torp Eklund (MAND) (Furesø) '62
- 2. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Lemvig Roklub II
- 1. Mads Sørensen (Lemvig) '85
- 2. Peter Jensen (Lemvig) '80
Ringsted Roklub I
- 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
- 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70
AFMELDT Ormsund Roklub II
- 1. Morten Grepperud (Ormsund) '62
- 2. Espen Treider (Ormsund) '63
Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
- 1. John Knudsen (Lyngby) '54
- 2. Glenn Frank (MSR) '47
Danske Studenters Roklub I
- 1. Jan Cederkvist (DSR) '53
- 2. Jens Rokkedal (DSR) '48
Lemvig Roklub I
- 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Kungälv
- 1. Ann-Kristin Bruhn (MAND) (SWE) '68
- 2. Peter Nyman (SWE) '72
Aalborg Roklub
- 1. Erik Smedegaard (Aalborg) '92
- 2. Bo Winther Hansen (Aalborg) '93
Løb 244 U13 M2X Drenge 2X - Jun D Drenge 2x 500 m 500m 4 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
- 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
- 2. Lorentz Pran (Christiania) '04
Mölndals Roddklubb I
- 1. Erik Källström (Mölndal) '05
- 2. Albin Alami (Mölndal) '04
Kungälv I
- 1. Jonas Bujalla (SWE) '06
- 2. Märta Karlsson (SWE) '06
Roklubben Stevns I
- 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
- 2. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 245 U14 M2X Drenge 2X - jun. C drenge 2x Årgang 02+03 500m 6 tilmeldinger
Horten Roklubb I
- 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02
- 2. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03
Kungälv I
- 1. Edvin Karlsson (SWE) '02
- 2. Harry Ottosson (SWE) '03
Mölndals Roddklubb I
- 1. Elis Sundberg (Mölndal) '03
- 2. Johan Källström (Mölndal) '02
Horten Roklubb 2
- 1. Tobias Kjersem Larsen (Horten) '03
- 2. Adrian Aronsen Kjærnes (Horten) '02
Holstebro Roklub
- 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
- 2. Frederik Cloos (Holstebro) '02
Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO
- 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
- 2. Oscar Burvil (Viborg) '03
Løb 246 U14 W1X Piger 1X - jun. C piger Årgang 02 500m 20 tilmeldinger
Horten Roklubb I
- 1. Maren Næss Brevik (Horten) '02
Odense Roklub/KCO II
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Halmstad Rodd I
- 1. Thea Ingvarsson (SWE) '02
Tønsberg Roklubb I
- 1. Ida Kyvik Sandvik (Tønsberg) '02
Falkenberg RK III
- 1. Clara bjarneborg (SWE) '02
Falkenberg RK I
- 1. Bella Häggström (SWE) '02
Bagsværd Roklub II
- 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
Bagsværd Roklub IV
- 1. Julie Johansen (Bagsværd) '02
Bagsværd Roklub III
- 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
Roskilde Roklub I
- 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Roklubben Furesø I
- 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Bagsværd Roklub I
- 1. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02
Kungälv I
- 1. Elin Brischewski (SWE) '02
Tønsberg Roklubb IV
- 1. Tiril Grepperud Amundrød (Tønsberg) '02
Tønsberg Roklubb III
- 1. Marie Andrup-Næss (Tønsberg) '02
Odense Roklub/KCO I
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
Falkenberg RK II
- 1. Bianca Häggström (SWE) '02
Sorø Roklub I
- 1. Pernille Olsen (Sorø) '02
Tønsberg Roklubb II
- 1. Julie Wennerød Bordal (Tønsberg) '02
Løb 247 U14 W1X Piger 1X - jun. C piger Årgang 03 500m 12 tilmeldinger
Falkenberg RK I
- 1. Emmi Persson (SWE) '03
Roklubben Furesø I
- 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
Horten Roklubb I
- 1. Eline Stava (Horten) '03
Roklubben Ægir I
- 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03
Kungälv I
- 1. Stina Bujalla (SWE) '03
AFMELDT Aarhus Roklub I
- 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Bagsværd Roklub I
- 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Tønsberg Roklubb I
- 1. Frida Andrup-Næss (Tønsberg) '03
Kungälv II
- 1. Malin Edofsson (SWE) '03
Odense Roklub/KCO I
- 1. Feline Gregersen (Odense) '03
Horten Roklubb II
- 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03
Løb 248 U17 M2X Drenge 2X - jun. B drenge 2x Årgang 00 1500m 6 tilmeldinger
Falkenberg RK I
- 1. Jacob Smeringe (SWE) '00
- 2. Melker Persson (SWE) '00
Ringsted Roklub
- 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
- 2. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Horten Roklubb I
- 1. Egil Brekke (Horten) '00
- 2. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00
Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
- 2. Malthe Kaptain (Næstv.) '00
AFMELDT Horten Roklubb/Sandefjord Roklubb I
- 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00
- 2. Nicolai Grønli (Sandefjord) '00
Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
- 1. Vegard Sørensen (Horten) '00
- 2. Sander Benden Nilsen (Tønsberg) '00
Løb 249 U17 M2X Drenge 2X - jun. B drenge 2x Årgang 01 1500m 8 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
- 1. Sverre Engebretsen (Christiania) '01
- 2. Martin Dege (Christiania) '01
Roskilde Roklub I
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Christiania Rodklub II
- 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania) '02
- 2. Tinius Wilhelmsen (Christiania) '01
Horten Roklubb I
- 1. Benjamin Nærsnes (Horten) '01
- 2. Harald Volleng (Horten) '01
Roskilde Roklub II
- 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
- 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
- 1. Elias Loe Eritsland (Drammen) '01
- 2. Martin Asheim (Tønsberg) '01
Hvidovre Roklub
- 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
- 2. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
Falkenberg RK I
- 1. Colin Lindgren (SWE) '01
- 2. Albin Olsson (SWE) '01
Løb 250 U17 M2X Drenge 2X - jun. B drenge2x Årgang 00+01 1500m 6 tilmeldinger
Moss Roklubb I
- 1. Jarle Sæby (Moss) '00
- 2. magnus strømme (Moss) '01
Tønsberg Roklubb I
- 1. Isac Vartdal-Gjerde (Tønsberg) '00
- 2. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
Sarpsborg RK I
- 1. Jacob Gundersen (Sarpsborg) '01
- 2. Diderik Skjønhaug (Sarpsborg) '00
Horten Roklubb I
- 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02
- 2. Håkon Ørnbo (Horten) '00
Kungälv I
- 1. Hannes Hård af Segerstad (SWE) '01
- 2. Petter Sandung (SWE) '00
Københavns Roklub
- 1. Viktor Friis Gefeldt (København) '01
- 2. Kasper Larson (København) '00
Løb 251 U17 WErgo Piger Ergo - jun. B piger Årgang 00 1500m 15 tilmeldinger
Københavns Roklub I
- 1. Mia Rina Nielsen (København) '00
Norske Studenters Roklub II
- 1. Rebekka Øvensen Aanderaa (NSR) '00
AFMELDT Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '00
AFMELDT Roklubben Ægir I
- 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
Moss Roklubb I
- 1. Lise Meinike Dørre (Moss) '00
Ormsund Roklub I
- 1. Anniken Eiborg (Ormsund) '00
Norske Studenters Roklub I
- 1. Hanna Kaupang Petersen (NSR) '00
Norske Studenters Roklub III
- 1. Kamille Aurora Breivik (NSR) '01
Horten Roklubb II
- 1. Elin Bjune (Horten) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Fredericia Roklub/KCHO I
- 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Sorø Roklub
- 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
Horten Roklubb I
- 1. Mia Helene Falch (Horten) '00
Odder Roklub/KCHO I
- 1. Marie Poulsen (Odder) '00
Løb 252 U17 W1X Piger 1X - jun. B piger Årgang 01 1500m 12 tilmeldinger
Lyngby Dameroklub/KKL I
- 1. Marie Elkjær (LDR) '01
AFMELDT Falkenberg RK I
- 1. Isabell Stridh (SWE) '01
Aarhus Roklub I
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Københavns Roklub I
- 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Drammen Roklubb I
- 1. Karoline Rydland Masch (Drammen) '01
Åhus Roddklubb I
- 1. Othilia Roth (SWE) '01
AFMELDT Jönköpings Roddsällskap I
- 1. Ida Ekros (JRS) '01
Kungälv I
- 1. Annie Nyman (SWE) '01
Roklubben Furesø I
- 1. Clara Møller (Furesø) '01
AFMELDT Falkenberg RK II
- 1. Matilda Wallin (SWE) '01
Næstved Roklub I
- 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01
Horten Roklubb I
- 1. Marte Stava (Horten) '01