Mesterskabsturneringen

Første prioritet er at deltage i alle runder, anden prioritet er at ro så hurtigt som muligt

Løb 100 Kvinder/mænd Ergo 6000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Eske Christiansen Aarhus Studenter Roklub 22:23.2 22:47.8 22:29.9 67:40.9
2 Simon Eskildsen Esbjerg Roklub 24:05.4 23:19.1 22:56.5 70:21.0
3 Steen Nielbo Bagsværd Roklub 20:12.7 20:34.8 40:47.5
4 Carl Johan Runge Andersen Horsens Roklub 22:34.0 22:53.9 45:27.9
5 Peter Weile Roforeningen KVIK 20:09.6 20:09.6
6 Christian Mølvig Sorø Roklub 20:23.5 20:23.5
7 Jesper Fink Petersen Bagsværd Roklub 21:07.9 21:07.9
8 Christian Petersen Aarhus Studenter Roklub 21:29.5 21:29.5
9 Jacob Christian Lindegaard Aarhus Roklub 21:50.8 21:50.8
10 Rasmus Holk Poulsen Aarhus Studenter Roklub 22:23.5 22:23.5
11 Christina Rindom Bagsværd Roklub 22:28.2 22:28.2
12 Margit Haahr Hansen Danske Studenters Roklub 23:27.7 23:27.7
13 Henning Kirk Brodde Esbjerg Roklub 23:37.9 23:37.9
14 Corien Prins E.R.V. Beatrix 24:04.8 24:04.8
15 Hanna Jacob Esbjerg Roklub 26:17.9 26:17.9
Løb 103 Drenge U10 Ergo 2min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Kasper Friis Thanning Roskilde Roklub 350m 387m 383m 1120m
2 Mads Madsen Holstebro Roklub 322m 326m 648m
3 Felix Friis Kælderen i Valby 443m 443m
Løb 104 Drenge U11 Ergo 2min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Felix Birk Hansen Køge Roklub 374m 366m 339m 1079m
2 Felix Pertl Andersen Aarhus Roklub 355m 355m
Løb 105 Piger U12 Ergo 2min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Katarina Kirkegaard Holstebro Roklub 382m 372m 754m
2 Melody Harati Hadsund Roklub 480m 480m
3 Marie Schmidt Lyngby Roklub 403m 403m
4 Karen Reimer Lyngby Roklub 382m 382m
Løb 106 Piger U13 Ergo 2min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Signe Mose Termansen Sønderborg Roklub 493m 488m 498m 1479m
2 Olivia Elund Pihl Lyngby Roklub 405m 412m 817m
3 Maya Chimfwembe Sørensen Køge Roklub 476m 476m
4 Karen Reimer Lyngby Roklub 365m 365m
Løb 107 Drenge U12 Ergo 2min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Simon Aslak Gilberg Holstebro Roklub 444m 443m 450m 1337m
2 Noa Jakobsen Rødvig Roklub 419m 393m 399m 1211m
3 Otto Kjærulff Bagsværd Roklub 495m 495m
4 Gustav Juel Hansen Dragør Roklub 460m 460m
Løb 108 Drenge U13 Ergo 2min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Mikkel Madsen Holstebro Roklub 468m 465m 471m 1404m
2 Thomas Hampen Rødvig Roklub 522m 507m 1029m
3 Jeppe Bredvig Emtkjær Holstebro Roklub 374m 371m 745m
4 Oskar Lorek Køge Roklub 493m 493m
5 Oscar Østergaard Nielsen Bagsværd Roklub 470m 470m
6 Johan Bach Sørensen Lyngby Roklub 467m 467m
7 Pilou Jürgensen Bagsværd Roklub 275m 275m
Løb 109 Piger U19 Ergo 3min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Marie Nørgaard Silkeborg Roklub 754m 745m 757m 2256m
2 Elvira Dyrbye Bohnsen Københavns Roklub 743m 743m
3 Klara Bruun Felthaus Københavns Roklub 684m 684m
4 Lilje Alm Københavns Roklub 629m 629m
Løb 110 Drenge U19 Ergo 3min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Magnus Ladegaard Silkeborg Roklub 909m 904m 1813m
2 Carl Hassan Københavns Roklub 785m 785m
3 Albert Grydehøj Stobbe Københavns Roklub 734m 734m
Løb 111 Piger U14 Ergo 3min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Mejse Østergaard Nielsen Sorø Roklub 797m 806m 815m 2418m
2 Thea Marie Noe Jels Roklub 683m 689m 718m 2090m
3 Kristina B Nielsen Roklubben Stevns 671m 674m 661m 2006m
4 Celine Nielsen Jels Roklub 684m 733m 1417m
5 Emmelie Brinkløv Lyngby Roklub 673m 693m 1366m
6 Clara Mikkelsen Odder Roklub 670m 670m 1340m
7 Julie Højager Holstebro Roklub 649m 664m 1313m
8 Nanna Bardram Kehr Bagsværd Roklub 741m 741m
9 Roisin ODonovan lee valley RC 740m 740m
Løb 112 Drenge U14 Ergo 3min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Adam Jepsen Sønderborg Roklub 730m 721m 732m 2183m
2 Carl Dunch Saxkjøbing Roklub 730m 703m 732m 2165m
3 Storm Genet Bagsværd Roklub 879m 875m 1754m
4 Andreas Bork Kristensen Holstebro Roklub 787m 798m 1585m
5 Valdemar Engell Sewohl Køge Roklub 729m 670m 1399m
6 Woody Lori-Leth Københavns Roklub 876m 876m
7 Philip Mandrup Sorø Roklub 658m 658m
Løb 113 Piger U15 Ergo 4min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Anna Iversen Roklubben Stevns 1062m 1052m 1064m 3178m
2 Sarah Aslak Gilberg Holstebro Roklub 997m 1019m 1017m 3033m
3 Anna Bosnes Holstebro Roklub 1001m 990m 999m 2990m
4 Karen Bakkeskov Feld Andersen Roklubben Stevns 978m 986m 965m 2929m
5 Ella Hjortkær Nørgaard Holstebro Roklub 959m 983m 982m 2924m
6 Selma Iversen Sorø Roklub 961m 960m 963m 2884m
7 Anna Thomsen Jels Roklub 885m 904m 941m 2730m
8 Filippa Birk Hansen Køge Roklub 885m 886m 906m 2677m
9 Sofie Steffensen Sorø Roklub 1044m 1018m 2062m
10 Mai Søgaard Hvilsom Holstebro Roklub 990m 948m 1938m
11 Lise Harling Voxnæs Waarst Bagsværd Roklub 973m 942m 1915m
12 Flora Barslund Lyngby Roklub 835m 815m 1650m
13 Naja Lübeck Hadsund Roklub 991m 991m
14 Kamma Friis Kælderen i Valby 964m 964m
15 Josefine Brink Hadsund Roklub 956m 956m
16 Victoria Brink Hadsund Roklub 913m 913m
17 Tove Bay Lyngby Roklub 898m 898m
18 Cille Hougaard Hadsund Roklub 826m 826m
Løb 114 Drenge U15 Ergo 4min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Noah Baltser Lyngaard Holstebro Roklub 1063m 1070m 1084m 3217m
2 Frederik Aksel Holmriis Hadsund Roklub 1074m 1072m 2146m
3 Malthe Lund Lynæs Sorø Roklub 1061m 1029m 2090m
4 William Lemming Holstebro Roklub 1029m 1048m 2077m
5 Kasper Søndergaard Holstebro Roklub 1015m 1019m 2034m
6 Buster Kiilerich Madsen Bagsværd Roklub 1006m 962m 1968m
7 Frey Sørensen Odder Roklub 1042m 1042m
8 Hector Carriero Københavns Roklub 994m 994m
9 Hjalte Næraa Bagsværd Roklub 905m 905m
Løb 115 Piger U16 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Silje Trenter Roskilde Roklub 07:53.6 07:58.6 07:37.8 23:30.0
2 Isabella Bache Roklubben Stevns 08:06.9 07:53.2 07:39.6 23:39.7
3 Dina Poulsen Sorø Roklub 08:34.9 08:36.2 08:36.0 25:47.1
4 My Alberte Schaaf Holstebro Roklub 09:15.6 08:57.0 09:10.4 27:23.0
5 Naja Noer Normann Andersen Holstebro Roklub 08:36.9 08:23.5 17:00.4
6 Maja Wolska Køge Roklub 08:38.8 08:33.9 17:12.7
7 Anna Skovdam Holstebro Roklub
8 Mathilde Lyngholm Silkeborg Roklub 09:10.9 09:10.9
Løb 116 Piger U17 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Mathilde Berfin Kaya Roklubben Ægir 07:46.6 07:45.6 07:41.3 23:13.5
2 Frida Werner Foldager Roskilde Roklub 08:00.6 08:01.7 07:58.4 24:00.7
3 Maria Jakubsdottir Johansen Sorø Roklub 08:12.6 08:14.6 08:18.9 24:46.1
4 Marie Kleist Silkeborg Roklub 08:24.2 08:24.3 08:14.4 25:02.9
5 Signe Thorup Sorø Roklub 08:32.8 08:39.6 08:33.2 25:45.6
6 Kathrine Jehrbo Roskilde Roklub 08:48.9 08:45.0 08:46.0 26:19.9
7 Laura Møller Holstebro Roklub 08:32.8 08:09.2 16:42.0
8 Elaina Bjørkman Sorø Roklub 08:38.1 08:32.4 17:10.5
9 Maria Bak Jeppesen Hadsund Roklub 08:40.5 08:30.1 17:10.6
10 Caroline Sejersen Odder Roklub 09:02.5 09:09.9 18:12.4
11 Josefine Freltoft Københavns Roklub 07:28.1 07:28.1
12 Liva Østergaard Nielsen Sorø Roklub 07:52.4 07:52.4
13 Alma Biltoft Benediktson Bagsværd Roklub 07:56.0 07:56.0
Løb 117 Piger U18 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Lærke Vinneck Hansen Bagsværd Roklub 07:50.8 07:58.0 07:51.9 23:40.7
2 Astrid Kirstine Kofoed Bagsværd Roklub 08:23.3 08:13.2 08:04.7 24:41.2
3 Liv Jensen Roklubben Ægir 08:27.2 08:44.0 08:26.2 25:37.4
4 Zoe Kaefer Bagsværd Roklub 08:05.5 08:19.3 16:24.8
5 Clara Hornnæss Roforeningen KVIK 07:30.2 07:30.2
6 Lea Lûbeck Hadsund Roklub 08:02.6 08:02.6
7 Marie Martens Christensen Roklubben Ægir 08:38.5 08:38.5
Løb 118 Piger U19 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Sofie Valentin Hæk Silkeborg Roklub 07:20.1 07:17.5 07:08.9 21:46.5
2 Stine Højager Nielsen Holstebro Roklub 07:31.9 07:28.8 07:28.0 22:28.7
3 Rikke Køchs Aarhus Roklub 07:31.1 07:30.7 07:27.2 22:29.0
4 Cathrine Duedahl-Olesen Bagsværd Roklub 07:51.1 07:53.6 07:40.1 23:24.8
5 Iben Bech Roskilde Roklub 08:11.4 08:25.0 16:36.4
Løb 119 Drenge U16 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Mads Christensen Sorø Roklub 07:21.1 07:20.1 07:25.7 22:06.9
2 August Riis Poulsen Roklubben Stevns 07:23.8 07:23.1 07:27.3 22:14.2
3 Hjalte Larsen Roforeningen KVIK 07:44.8 07:41.2 07:37.5 23:03.5
4 Simon Madsen Holstebro Roklub 08:09.7 07:55.0 07:45.5 23:50.2
5 Theis Wolfram Bagsværd Roklub 08:39.5 08:28.8 08:29.3 25:37.6
6 Jens Pedersen Holstebro Roklub 07:12.7 07:11.6 14:24.3
7 Simon Starklint Holstebro Roklub 07:36.7 07:31.2 15:07.9
8 Nikolaj Kragh SImonsen Bagsværd Roklub 07:37.8 07:48.8 15:26.6
9 Esben Friis Thanning Roskilde Roklub 07:49.0 07:37.9 15:26.9
10 Laurits Hammond Hjorth Humlebæk Roklub 07:43.6 07:47.9 15:31.5
11 Sigurd Rindom Poulsen Bagsværd Roklub 07:42.2 07:53.8 15:36.0
12 Karl Heuer Bagsværd Roklub 08:10.3 08:04.1 16:14.4
13 Erik Friedrichsen Bagsværd Roklub 08:12.4 08:14.1 16:26.5
14 Frederik Juel Hansen Dragør Roklub 07:34.7 07:34.7
15 Thor Ølgaard Odder Roklub 07:40.0 07:40.0
16 Emil Jelstrup Sorø Roklub 07:43.0 07:43.0
17 Alexander Walker Lyngby Roklub 07:47.7 07:47.7
18 Bjarke Ølgaard Madsen Humlebæk Roklub 07:51.3 07:51.3
Løb 120 Drenge U17 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Kian Harati Hadsund Roklub 06:43.9 06:49.2 06:50.5 20:23.6
2 Oliver Bach Randers Roklub 06:58.6 06:44.3 06:44.6 20:27.5
3 Jakob Iversen Roklubben Stevns 06:55.4 06:45.8 06:50.5 20:31.7
4 Hjalte Westeraa Holstebro Roklub 06:59.0 06:48.0 06:51.0 20:38.0
5 Nicklas Frost Davidsen Jels Roklub 07:10.9 07:05.6 07:07.7 21:24.2
6 Mikkel Peter Noe Jels Roklub 07:21.3 07:19.3 07:22.6 22:03.2
7 Jonas Lindegaard Sorø Roklub 07:49.7 07:57.8 07:54.9 23:42.4
8 Daniel Mølgaard Pedersen Holstebro Roklub 08:35.2 08:17.5 08:07.5 25:00.2
9 Nikolaj Hausmann Olsen Roklubben Stevns 07:54.9 08:19.4 16:14.3
10 Jakob Lynbech Bagsværd Roklub 08:19.3 08:28.9 16:48.2
11 Christian Runge Lyngby Roklub 06:32.1 06:32.1
12 Frederik Bertelsen Hadsund Roklub 06:55.0 06:55.0
13 Mads Hessellund Hadsund Roklub 07:12.3 07:12.3
14 Marcus Modest Lyngby Roklub 07:26.2 07:26.2
15 Andreas Vestergaard Petersen Odder Roklub 07:35.8 07:35.8
16 Alexander Walker Lyngby Roklub 07:42.8 07:42.8
17 Anders Lendal Holm Roskilde Roklub 08:15.3 08:15.3
Løb 121 Drenge U18 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 August Herman Wisholm Hadsund Roklub 06:19.3 06:14.0 06:13.4 18:46.7
2 Christian Søndergaard Holstebro Roklub 06:32.5 06:29.6 06:17.4 19:19.5
3 Simon Mikkelsen Holstebro Roklub 06:49.5 06:36.0 06:38.1 20:03.6
4 Joachim Brahe Møller Roklubben Ægir 07:00.9 06:59.5 07:06.1 21:06.5
5 Casper Pedersen Silkeborg Roklub 07:16.4 07:34.2 07:13.9 22:04.5
6 Tobias Kramer Bosnes Holstebro Roklub 06:28.0 06:21.6 12:49.6
7 Elias Ellehammer Bagsværd Roklub 06:37.9 06:29.9 13:07.8
8 Simon Toftgaard Garner Silkeborg Roklub 07:47.2 07:28.5 15:15.7
9 August Husted Coutant Sorø Roklub 07:37.8 07:51.3 15:29.1
10 Henning Friedrichsen Bagsværd Roklub 07:36.2 07:54.9 15:31.1
11 Kasper Skovø Krejberg Køge Roklub 06:37.5 06:37.5
12 Mads Kirstein Kolding Roklub 06:53.3 06:53.3
13 Johannes Stensborg Jakobsen Københavns Roklub 06:55.4 06:55.4
14 William Windel Krogh Roskilde Roklub 07:21.0 07:21.0
Løb 122 Drenge U19 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 William Kjærgaard Næstved Roklub 06:34.8 06:29.3 06:34.3 19:38.4
2 Joshua Mingo Sorø Roklub 06:53.5 06:41.3 06:39.5 20:14.3
3 Leander Kaliszan Roskilde Roklub 06:37.6 06:56.2 13:33.8
4 Alexander Lwendo Sørensen Køge Roklub 06:40.4 06:40.4
5 Anton Østergaard-Clausen Odder Roklub 06:40.5 06:40.5
6 Max Elleskov Røgild Silkeborg Roklub 06:50.3 06:50.3
7 Magnus Dollerup Madsen Roskilde Roklub 06:57.2 06:57.2
8 Magnus Juhl Holstebro Roklub 07:10.7 07:10.7
9 Jacob Mannich Fredensborg Roklub 07:28.1 07:28.1
Løb 123 Kvinder U23 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Ingrid Bo Andersen Roskilde Roklub 07:27.7 07:18.8 07:20.7 22:07.2
2 Laura Boldsen Aarhus Roklub 07:54.8 07:51.3 07:49.2 23:35.3
3 Caroline Munch Roskilde Roklub 07:18.5 07:14.1 14:32.6
4 Anna Maja Lund Bentsen Randers Roklub 07:54.2 07:47.4 15:41.6
5 Karen Hougaard Frost Aalborg Roklub 07:38.4 07:38.4
6 Katja Petersson Roskilde Roklub 08:06.9 08:06.9
7 Laura Plæhn Poulsen Roskilde Roklub 08:11.9 08:11.9
Løb 124 Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Malli Segoli Roskilde Roklub 07:49.9 07:54.8 07:55.3 23:40.0
2 Emilie Overgaard Ringøen Roklubben Ægir 08:01.2 08:11.7 08:15.1 24:28.0
3 Karen Hougaard Frost Aalborg Roklub 07:37.4 07:37.4
4 Anette Saaugaard Hansen Jels Roklub 08:24.4 08:24.4
Løb 125 Kvinder Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Emma Lehm Røddik Aarhus Roklub 07:29.4 07:40.7 07:36.5 22:46.6
2 Christina Jensen Roklubben ARA 07:41.3 08:14.4 07:33.7 23:29.4
3 Janne Sørensen Bøhlers Aalborg Roklub 07:56.5 08:16.0 08:00.8 24:13.3
4 Stine Tillebæk Søndergaard Aalborg Roklub 07:33.1 07:48.7 15:21.8
5 Camilla Frølund Aalborg Roklub 08:20.2 08:29.1 16:49.3
6 Marie Skytte Hauberg Johannesen Roskilde Roklub 06:53.8 06:53.8
7 Tuuli Kasso Danske Studenters Roklub 08:08.2 08:08.2
8 Line Ulstrup Randers Roklub 08:08.9 08:08.9
9 Hanna Jacob Esbjerg Roklub 08:24.8 08:24.8
10 Amalie Tom-Petersen Esbjerg Roklub 08:35.1 08:35.1
11 Charlotte Ljungstrøm Esbjerg Roklub 09:00.7 09:00.7
Løb 126 Kvinder letvægt Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Line Thomsen Aalborg Roklub 08:19.3 08:25.2 08:47.5 25:32.0
2 Anne Ørsted Næstved Roklub 08:29.9 08:29.9
Løb 127 Mænd U23 Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Rasmus Lind Sorø Roklub 06:19.9 06:21.1 06:25.0 19:06.0
2 David Wandrup Saxkjøbing Roklub 06:26.5 06:32.9 06:33.0 19:32.4
3 Patrick Klestrup Holstebro Roklub 06:35.4 06:50.6 06:50.1 20:16.1
4 Mikkel Kallesøe Aalborg Roklub 06:33.2 06:53.9 06:51.2 20:18.3
5 Lasse Esbech Stenstrop Aalborg Roklub 07:00.3 06:48.3 07:04.9 20:53.5
6 Jannick Wly Andersen Sorø Roklub 06:55.4 07:02.9 07:38.6 21:36.9
7 Jacob Brahe Møller Roklubben Ægir 06:41.6 06:44.3 13:25.9
8 Mathias Biltoft Ankerstjerne Roskilde Roklub 06:49.5 06:44.0 13:33.5
9 Martin Kofoed Jensen Roskilde Roklub 06:46.7 06:47.9 13:34.6
10 Søren Meldgaard Madsen Holstebro Roklub 06:45.9 06:50.5 13:36.4
11 Gustav Bjerg Madsen Holstebro Roklub 06:45.5 06:51.1 13:36.6
12 Brandur Poulsen Esbjerg Roklub 08:03.1 07:53.7 15:56.8
13 Oliver Tolstrup Christensen Roskilde Roklub 06:09.7 06:09.7
14 Christian Taulbjerg Holstebro Roklub 06:35.0 06:35.0
Løb 128 Mænd U23 letvægt Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Peter Skou ** Sorø Roklub 06:55.3 07:08.1 07:21.6 21:25.0
2 Christian Novrup Esbjerg Roklub 07:16.0 07:16.2 06:57.3 21:29.5
Løb 129 Mænd Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Esben Ravn Aalborg Roklub 06:21.0 06:19.0 06:11.6 18:51.6
2 Castor Valbum Rasmussen Danske Studenters Roklub 06:25.3 06:30.1 06:31.6 19:27.0
3 Anders Esbjerg Nielsen Aalborg Roklub 07:15.2 07:17.7 07:11.1 21:44.0
4 Kåre Mattesen Kalundborg Roklub 06:40.2 06:38.7 13:18.9
5 Mikkel Paetau Aalborg Roklub 06:41.0 07:10.5 13:51.5
6 Jakob Brix Danske Studenters Roklub 07:04.1 07:02.3 14:06.4
7 Jesper Skovager Thomsen Aalborg Roklub 07:24.0 07:28.9 14:52.9
8 Joakim Viberg Holstebro Roklub 06:18.2 06:18.2
9 Thorbjørn Bue Petersen Aalborg Roklub 06:34.2 06:34.2
10 Tor Kristian Høyer Rasmussen Danske Studenters Roklub 06:38.0 06:38.0
11 Benjamin Saupe CrossFit Jena 06:47.7 06:47.7
12 Lukas Zorin Beraki Danske Studenters Roklub 07:09.9 07:09.9
13 Kim Petersen Nykøbing F. Roklub 07:30.3 07:30.3
Løb 130 Mænd letvægt Ergo 2000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 James Dodd Aarhus Roklub 06:24.1 06:25.3 06:27.7 19:17.1
2 Jannik Mose Skov Aalborg Roklub 06:58.1 07:19.8 07:31.3 21:49.2
3 Leif Førland Schill Danske Studenters Roklub 06:55.7 06:48.6 13:44.3
4 Amit Bar Danske Studenters Roklub 07:29.1 07:20.1 14:49.2
5 Max Emde Roklubben Furesø 06:47.1 06:47.1
Løb 131 Kvinder 30+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Krista Doerch Københavns Roklub 03:33.5 03:37.4 03:31.2 10:42.1
2 Alix Garance Københavns Roklub 03:56.6 03:56.4 03:53.0 11:46.0
3 Louise Birk Hansen Køge Roklub 03:57.4 04:00.2 03:58.6 11:56.2
4 Winnie Petersen Aarhus Studenter Roklub 04:00.1 03:48.7 07:48.8
5 Kim Tanja Hejselbak Nørgaard Aalborg Roklub 03:26.9 03:26.9
6 Anna O Donoghue Rosscarbery Rowing Club 03:43.7 03:43.7
Løb 133 Kvinder 40+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Dorthe Friis Thanning Roskilde Roklub 03:23.8 03:24.4 03:23.2 10:11.4
2 Linda Kærgaard Nielsen Horsens Roklub 03:37.6 03:43.2 03:38.2 10:59.0
3 Stinne Grydehøj Københavns Roklub 03:51.4 03:53.5 03:52.0 11:36.9
4 Louise Gjelstrup Københavns Roklub 03:49.7 03:50.2 03:58.2 11:38.1
5 Lisa Petersen Næstved Roklub 03:43.2 03:37.9 07:21.1
6 Claudia Horst Nordslesvigsk Roklub 03:51.0 03:49.0 07:40.0
7 Christina Rindom Bagsværd Roklub 03:27.1 03:27.1
8 Krisztina Mathe DNHE Danubius National Rowing Club 03:39.4 03:39.4
9 Beáta Zarándy DNHE Danubius National Rowing Club 03:41.7 03:41.7
10 Panna Zsigmondi DNHE Danubius National Rowing Club 03:53.5 03:53.5
11 Annamária Batári DNHE Danubius National Rowing Club 03:59.0 03:59.0
12 Marie Kaas Humlebæk Roklub 03:59.1 03:59.1
13 Susanne Klages Nordslesvigsk Roklub 04:08.3 04:08.3
14 Therese Lawlor Rosscarbery Rowing Club 04:12.2 04:12.2
Løb 135 Kvinder 50+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Charlotte Buchwaldt Nyborg Roklub 03:47.1 03:47.4 03:47.9 11:22.4
2 Lena Stolzenbach Nyborg Roklub 03:54.4 03:53.9 03:53.1 11:41.4
3 Katrine Jørgensen Roforeningen KVIK 03:56.4 03:57.0 03:58.9 11:52.3
4 Mai Wandrup Saxkjøbing Roklub 04:37.0 04:42.6 04:37.6 13:57.2
5 Sanne Poulin Fredensborg Roklub 03:45.1 03:44.3 07:29.4
6 Mette Møller Roklubben Furesø 03:49.9 03:53.9 07:43.8
7 Trine Teglers Køge Roklub 03:46.4 03:46.4
8 Susanne Vestergård Andersen Risskov Roklub 03:49.8 03:49.8
9 Susanne Vestergård Andersen Risskov Roklub 03:55.3 03:55.3
10 Heidi Hermansen Middelfart Roklub 03:57.2 03:57.2
11 Gabriella Petrényi DNHE Danubius National Rowing Club 03:57.5 03:57.5
12 Anita Duschek Næstved Roklub 03:57.6 03:57.6
13 Marzena Hansen Nordslesvigsk Roklub 04:34.5 04:34.5
14 Marion Boisen Nordslesvigsk Roklub 04:45.6 04:45.6
Løb 136 Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Anna Karina Gravad Køge Roklub 03:42.0 03:46.1 03:44.9 11:13.0
2 Vibeke Skousen Københavns Roklub 03:51.3 03:54.3 03:56.8 11:42.4
3 Mette Porsmose Humlebæk Roklub 04:01.1 04:03.9 04:00.7 12:05.7
4 Bie Andersen Københavns Roklub 03:52.9 03:53.4 07:46.3
5 Marianne Becker Roforeningen KVIK 03:45.4 03:45.4
6 Jeanette Emde Jensen ** Sorø Roklub 03:57.1 03:57.1
7 Birgitte Nielsen Risskov Roklub 04:03.3 04:03.3
8 Birgitte W. Nielsen Risskov Roklub 04:04.5 04:04.5
Løb 137 Kvinder 60+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Mai-Britt Bille Køge Roklub 03:48.7 03:47.7 03:47.2 11:23.6
2 Eva Weitling Nordslesvigsk Roklub 04:14.9 04:14.9
3 Pia H Petersen Saxkjøbing Roklub 04:49.4 04:49.4
Løb 139 Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Merete Boldt Fredensborg Roklub 03:59.2 03:59.2
Løb 141 Mænd 30+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Troels Ilsøe Mahneke Roforeningen KVIK 03:06.4 03:08.2 03:06.0 09:20.6
2 Troels Dalgaard Danielsen Aalborg Roklub 03:06.2 03:08.1 03:11.6 09:25.9
3 Simon Nygaard-Thomsen Aalborg Roklub 03:10.2 03:12.4 03:18.6 09:41.2
4 Simon Eskildsen Esbjerg Roklub 03:22.6 03:22.6 03:19.3 10:04.5
5 Mark Lind Aarhus Roklub 03:20.7 03:25.0 03:41.3 10:27.0
6 Lars Arnbak Arnbaks garage 03:04.3 03:04.3
7 Niklas Grundt Hansen Uden Klub 03:11.3 03:11.3
Løb 142 Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Max Emde Roklubben Furesø 03:16.4 03:16.3 03:18.3 09:51.0
Løb 143 Mænd 40+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Jonas Haaning Ran 03:00.9 02:59.3 02:58.1 08:58.3
2 Henrik Borch Køge Roklub 03:03.5 03:03.1 03:01.3 09:07.9
3 Carl Christiansen Bagsværd Roklub 03:02.2 03:05.3 03:02.7 09:10.2
4 Morten Sjørslev Roskilde Roklub 03:07.4 03:08.9 03:13.6 09:29.9
5 Jan Olsen Rødvig Roklub 03:08.4 03:19.4 03:11.0 09:38.8
6 Jack Ekman Danske Studenters Roklub 03:14.3 03:10.9 03:23.3 09:48.5
7 Martin Birk Hansen Køge Roklub 03:18.4 03:20.4 03:20.1 09:58.9
8 Morten Thorving Næstved Roklub 03:23.6 03:26.2 03:15.2 10:05.0
9 Eske Christiansen Aarhus Studenter Roklub 03:24.3 03:27.0 03:23.5 10:14.8
10 Kasper Aagaard Aarhus Studenter Roklub 03:04.3 03:03.2 06:07.5
11 Jesper Fink Petersen Bagsværd Roklub 03:10.8 03:10.9 06:21.7
12 Michael Mainz Rødvig Roklub 03:18.7 03:15.5 06:34.2
13 Peter w Weile Roforeningen KVIK 02:59.5 02:59.5
14 Pál Zarándy DNHE Danubius National Rowing Club 03:03.5 03:03.5
15 Tibor Csizmadia DNHE Danubius National Rowing Club 03:07.1 03:07.1
16 Tomas Næraa Bagsværd Roklub 03:08.3 03:08.3
17 Morten Juel Hansen Dragør Roklub 03:21.3 03:21.3
18 Péter Mészáros Dr. DNHE Danubius National Rowing Club 03:35.1 03:35.1
19 Mads Foged Middelfart Roklub 03:39.4 03:39.4
20 John Raschat Nordslesvigsk Roklub 03:43.7 03:43.7
Løb 144 Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Christian Mølvig Sorø Roklub 03:06.8 03:12.8 03:07.9 09:27.5
Løb 145 Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Michael Lind Risskov Roklub 03:51.1 03:47.9 03:49.9 11:28.9
2 Claus Bus Risskov Roklub 03:27.1 03:22.2 06:49.3
3 Jacob Thesander Danske Studenters Roklub 03:20.6 03:20.6
4 Søren Hyre-Fenneberg Middelfart Roklub 03:24.4 03:24.4
5 Jørgen Kielsholm Lemvig Roklub 03:29.9 03:29.9
6 Anders Jørgensen Jels Roklub 03:30.1 03:30.1
Løb 146 Mænd 50+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Thomas Jensen Hjemme fra Kælderen 03:05.9 03:02.3 03:04.0 09:12.2
2 Thomas Beck Christensen Lyngby Kanoklub 03:09.6 03:10.8 03:06.7 09:27.1
3 Ivan Birch Lykholt Københavns Roklub 03:11.8 03:11.4 03:13.9 09:37.1
4 Steen Kjærgaard Næstved Roklub 03:22.4 03:21.0 03:22.9 10:06.3
5 Henrik Lerdorf Køge Roklub 03:24.3 03:25.7 03:22.4 10:12.4
6 Lars Olsen Rainmaker 03:27.0 03:25.3 03:23.8 10:16.1
7 Mikael Møller Hansen Roklubben Furesø 03:25.5 03:25.7 03:25.8 10:17.0
8 Jesper Nielsen Københavns Roklub 03:32.5 03:35.9 03:39.7 10:48.1
9 Morten Lindholm Aarhus Roklub 03:12.0 03:12.5 06:24.5
10 Brian Sørensen Nyborg Roklub 03:13.2 03:14.7 06:27.9
11 Stig Nielsen Kerteminde Roklub 03:15.4 03:16.8 06:32.2
12 Jan Stampe Jensen Næstved Roklub 03:24.2 03:19.0 06:43.2
13 Bent Bruunsgaard Andersen Esbjerg Roklub 03:30.2 03:22.0 06:52.2
14 Steen Nielbo Bagsværd Roklub 03:02.6 03:02.6
15 Kurt Jensen Rønne Roklub 03:23.9 03:23.9
16 René Hermansen Middelfart Roklub 03:25.1 03:25.1
17 Torben Vesth Hansen Rønne Roklub 03:25.2 03:25.2
18 Rune Øbo Birkholm-Clausen Esbjerg Roklub 03:30.3 03:30.3
19 Claus Bus Risskov Roklub 03:32.4 03:32.4
20 Kim Schauer Boysen Nordslesvigsk Roklub 04:02.3 04:02.3
Løb 147 Mænd 60+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Martin Mario Jelani Amelias Fars Sport and Fitness Club 03:13.0 03:08.5 03:14.0 09:35.5
2 Kim Bo Wellendorph Humlebæk Roklub 03:23.2 03:22.3 03:22.6 10:08.1
3 Carl Johan Runge Andersen Horsens Roklub 03:30.0 03:30.5 03:27.4 10:27.9
4 Peter Rasmussen Nyborg Roklub 03:38.5 03:37.5 03:42.0 10:58.0
5 Torben Pilehøj Køge Roklub 03:46.0 03:45.0 03:44.2 11:15.2
6 Benny Weibel Risskov Roklub 03:49.9 03:48.4 03:42.3 11:20.6
7 Werner Güttel Nordslesvigsk Roklub 03:45.9 03:39.9 07:25.8
8 Bjarne Mørch Jensen Risskov Roklub 03:54.8 03:48.6 07:43.4
9 Arne Ingmar Johannsen Nordslesvigsk Roklub 03:32.2 04:12.2 07:44.4
10 Jacob Christian Lindegaard Aarhus Roklub 03:19.6 03:19.6
11 Kaj Nissen Middelfart Roklub 03:31.2 03:31.2
12 Henning Kirk Brodde Esbjerg Roklub 03:31.5 03:31.5
13 Søren P Thomsen Lemvig Roklub 03:46.5 03:46.5
14 Rolf Reuther-Nielsen Roklubben Furesø 03:55.2 03:55.2
15 Thorsten Ramstrup Københavns Roklub 03:56.8 03:56.8
16 Kim Schauer Boysen Nordslesvigsk Roklub 04:17.7 04:17.7
Løb 148 Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Andreas Borg Roklubben Furesø 03:29.0 03:28.4 03:29.7 10:27.1
2 Christian Probst Humlebæk Roklub 03:33.3 03:37.5 03:29.9 10:40.7
3 Bjarne Hjorth Sorø Roklub 03:27.9 03:27.9
4 Ole Kongsbak Roklubben Furesø 03:36.5 03:36.5
Løb 149 Mænd 70+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Fleming Mathiesen Nordslesvigsk Roklub 03:38.6 03:45.2 07:23.8
2 Robin Sterk E.R.V. Beatrix 03:32.8 03:32.8
3 Geert Olsen Rønne Roklub 03:36.9 03:36.9
4 Gerd Larsen Nordslesvigsk Roklub 04:11.9 04:11.9
Løb 101 Piger U10 Ergo 2min
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Siff Larsen Roforeningen KVIK 330m 375m 705m
2 Selma Friis Kælderen i Valby 341m 341m
3 Julie Beck Nielsen Roklubben Stevns 337m 337m
Løb 134 Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Susanne Klages Nordslesvigsk Roklub 04:21.8 04:14.2 08:36.0
Løb 138 Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Birgit Juel-Hansen Sorø Roklub 04:07.2 04:05.8 08:13.0
Løb 140 Kvinder 70+ Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Merete Boldt Fredensborg Roklub 03:58.9 03:56.9 07:55.8
Løb 150 Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m
# Navn Sjællandske Jyske Fynske Samlet
1 Svend Aage Nielsen Fredensborg Roklub 03:54.5 03:48.7 07:43.2
2 Pál Zarándy DNHE Danubius National Rowing Club 04:36.0 04:36.0