TU-cup

Talentudviklingscup’en, eller i daglig tale TU Cup’en er DFfR’s landsdækkende turnering for Junior C og B roere.

Læs alt om TU-cup (reglement heatordning osv.)

Herunder ses den øjeblikkelige stilling i TU Cup’en

Piger Jun C

Copenhagen RegattaSorø RegattaPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Amalie Hvid Rasmussen
(Hadsund Roklub)
141414181418425092
2Maria J. Johansen
(Ringsted Roklub)
16141818618405090
3Isabella Bache
(Roklubben Stevns)
1818161616341868
4Katrine Sondrup
(Vestervig Roklub)
8161214210224062
5Anna Skovdam
(Holstebro Roklub)
1614121612301658
6Hannah Thrane
(Bagsværd Roklub)
1018816183452
7Mejse Østergaard Nielsen
(Sorø Roklub)
1618185252
8Dina Poulsen
(Sorø Roklub)
1618185252
9Babette Post-Kallenbach
(Sorø Roklub)
161828283444
10Caroline Sejersen
(Odder Roklub)
1210212241236
11Laura Møller
(Holstebro Roklub)
1816181634
12Kirsten Taulbjerg
(Sorø Roklub)
16183434
13Cecilia Kroll
(Bagsværd Roklub)
1814141832
14Sofia Thrane
(Bagsværd Roklub)
1218121830
15My Alberte Schaaf
(Holstebro Roklub)
1016101626
16Signe Thorup
(Sorø Roklub)
81881826
17Isabella Bache
(Bagsværd Roklub)
1014101424
18Nanna Lindballe
(Holstebro Roklub)
61661622
19Mathilde Lyngholm
(Silkeborg Roklub)
41641620
20Alma Biltoft Benediktson
(Bagsværd Roklub)
181818
21Vigga Heiselberg Dybmose
(Bagsværd Roklub)
181818
22Marie Kleist
(Silkeborg Roklub)
21621618
23Sofie Steffensen
(Sorø Roklub)
181818
24Ronja-Maria Knobloch
(Nordslesvigsk Roklub)
161616
25Cecilia tornehøj Kroll
(Roklubben Stevns)
121212
26Anne Kristine Bech Asaa
(Odder Roklub)
121212
27Anna Iversen
(Roklubben Stevns)
888
28AnneSofie Zenft Busse
(Hadsund Roklub)
222

Drenge Jun C

Copenhagen RegattaSorø RegattaPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Elias Roth
(Hadsund Roklub)
14141618161418464618110
2Simon Madsen
(Holstebro Roklub)
161814181616465298
3Rasmus Bechmann
(Holstebro Roklub)
16181418161614325298
4Frederik Bertelsen
(Hadsund Roklub)
181818181854181890
5Sigurd Rindom Poulsen
(Bagsværd Roklub)
1012161441410322870
6Gustav Overgaard Hamann
(Hadsund Roklub)
1218121824181860
7Theis Wolfram
(Bagsværd Roklub)
10164102146203056
8Lucas Sittrup Kallesøe
(Holstebro Roklub)
214186162203456
9Jakob Lynbech
(Bagsværd Roklub)
81221441410162854
10Karl Heuer
(Bagsværd Roklub)
1016814183048
11Frederik Aksel Holmriis
(Hadsund Roklub)
1418144646
12Buster Kiilerich Madsen
(Bagsværd Roklub)
161614163046
13Mads Christensen
(Sorø Roklub)
8121212321244
14Valdemar Vilhelmsen
(Sorø Roklub)
8121212321244
15Jens Pedersen
(Holstebro Roklub)
21821843640
16Jakob Iversen
(Roklubben Stevns)
1418141832
17Frederik Juel Hansen
(Dragør Roklub)
410612201232
18Andreas Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
26616861630
19Oliver Bach
(Randers Roklub)
16122828
20Aske Saltbæk
(Bagsværd Roklub)
162102101628
21Kian Harati
(Hadsund Roklub)
1018101828
22Oskar Emil Holmriis
(Hadsund Roklub)
68210161026
23Nikolaj Kragh SImonsen
(Bagsværd Roklub)
2814281424
24August Riis Poulsen
(Roklubben Stevns)
41841822
25Nikolaj Hausman Olsen
(Roklubben Stevns)
10810818
26Lucas Spaabaek Nielsen
(Holstebro Roklub)
181818
27Astrid Kirstine Kofoed
(Bagsværd Roklub)
161616
28Nikolaj Bakkeskov Andersen
(Roklubben Stevns)
888816
29Josefine Freltoft
(Københavns Roklub)
161616
30Hannah Thrane
(Bagsværd Roklub)
161616
31Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard
(Bagsværd Roklub)
161616
32Johannes Ebert
(Sorø Roklub)
121212
33Christian Thuesen
(Odense Roklub)
2244
34Hector Carriiro
(Københavns Roklub)
2244
35Viggo Lambert
(Københavns Roklub)
222

Piger Jun B

Copenhagen RegattaSorø RegattaPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Josefine Freltoft
(Københavns Roklub)
12181618141842361896
2Smilla Post-Kallenbach
(Sorø Roklub)
81412161218324880
3Alma Biltoft Benediktson
(Bagsværd Roklub)
18141618481866
4Astrid Kirstine Kofoed
(Bagsværd Roklub)
12141618421860
5Iben Bech
(Roskilde Roklub)
14161018104858
6Maja Klitgaard
(Silkeborg Roklub)
10161412242852
7Pi Goslar
(Odder Roklub)
1612103838
8Laetitia Marie Panero-Bommer
(Hadsund Roklub)
18183636
9Stine Højager Nielsen
(Holstebro Roklub)
16183434
10Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard
(Bagsværd Roklub)
12183030
11Trine Leitzke
(Odder Roklub)
1610161026
12Sofie Valentin Hæk
(Silkeborg Roklub)
181818
13Alba Sundstrøm
(Odense Roklub)
6101616
14Marie Martens Christensen
(Roklubben Ægir)
141414
15Julie Bertelsen
(Roklubben Ægir)
141414
16Rikke K. Nielsen
(Aarhus Roklub)
141414
17Alberte Henrioud Theglev
(Københavns Roklub)
121212
18Lucca Elkjær
(Københavns Roklub)
121212
19Frederikke Munch
(Rødvig Roklub)
888

Drenge Jun B

Copenhagen RegattaSorø RegattaPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Tobias Kramer
(Holstebro Roklub)
1818181818365490
2Simon Mikkelsen
(Holstebro Roklub)
1818181618345488
3Christian Søndergaard
(Holstebro Roklub)
1418181818325486
4Alexander Aldrich
(Bagsværd Roklub)
10161216161416224684
5Nikolaj Dalbøl
(Holstebro Roklub)
1418181618305484
6Elias Ellehammer
(Bagsværd Roklub)
12161616614344680
7Benjamin Johnsen
(Roklubben Ægir)
8141614816324476
8Mads Rubin
(Bagsværd Roklub)
12164166144184668
9Joachim Brahe Møller
(Roklubben Ægir)
4141414216204464
10Mikkel Avlund Overgaard
(Roklubben Ægir)
4141414216204464
11August Herman Wisholm
(Hadsund Roklub)
12121810421052
12Leander Kaliszan
(Roskilde Roklub)
161818183452
13Anton Østergaard-Clausen
(Odder Roklub)
6141612361248
14William Kjærgaard
(Næstved Roklub)
1818104646
15Jonas Lindberg Nielsen
(Roklubben Ægir)
1414164444
16Christian Runge
(Lyngby Roklub)
1066148301444
17Erik Kjersgård Nielsen
(Bagsværd Roklub)
101616261642
18Kasper Burmeister Stokholm
(Bagsværd Roklub)
161212122840
19Frederik Markvardsen
(Odense Roklub)
161210281038
20Nikolaj Juul Damkjer
(Københavns Roklub)
141014241438
21Christian Rømer
(Roklubben Furesø)
468108221436
22Magnus Dollerup Madsen
(Roskilde Roklub)
16183434
23Asbjørn Neumann
(Københavns Roklub)
1414141428
24Viggo Olsen
(Københavns Roklub)
282122101224
25Noah Mikkelsen
(Odder Roklub)
61261218
26Sebastian Faber Steffensen
(Sorø Roklub)
21041616
27Johs Martin Pedersen
(Sorø Roklub)
21041616
28Simon Toftgaard Garner
(Silkeborg Roklub)
141414
29Jeppe Dolmer Nielsen
(Bagsværd Roklub)
21221214
30Marcus Modest Bruni
(Bagsværd Roklub)
21221214
31Mads Kirstein
(Kolding Roklub)
121212
32Tobias Højland Bendixen
(Odense Roklub)
821010
33Noah Schioldan
(Odense Roklub)
821010
34Hector Carriiro
(Københavns Roklub)
281010
35Oliver Hyldedahl
(Lyngby Roklub)
22488
36Villads Svane Hansen
(Københavns Roklub)
888
37Casper Pedersen
(Silkeborg Roklub)
222