Resultater - Danske Mesterskaber 2022
Løb nr | Starttid - ↑ |

Resultater, kommer her ca. 30. min efter hvert løb.

100
30+WErgo Masters Kvinder 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
7:26.60
104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
7:19.20
105
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 5 DSR I
  • Naja Holten Møller(1)
7:54.80
108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 6 FSR I
  • Jóna Danielsen(1)
8:05.90
109
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
7:39.60
110
55+WErgo Masters Kvinder 55+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
111
55+LWErgo Masters Kvinder 55+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
7:40.10
113
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 9 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
7:49.30
114
65+WErgo Masters Kvinder 65+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
65+LWErgo Masters Kvinder 65+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
116
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
8:13.80
117
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
8:22.30
120
80+WErgo Masters Kvinder 80+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
80+LWErgo Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
90+WErgo Masters Kvinder 90+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
90+LWErgo Masters Kvinder 90+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
150
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn Tid
1 1 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
6:32.70
2 2 DSR III
  • Joen Petur Jacobsen(1)
6:34.80
151
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn Tid
1 19 Kertem. (UFK - ikke i vægt)
  • Claus Hinding(1)
6:31.50
2 20 Furesø I
  • Max Emde(1)
6:41.40
3 18 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
6:49.50
4 17 DSR I (UFK - ikke indvejet)
  • Charlie Khan(1)
7:44.90
154
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
6:29.50
2 3 Kertem. I
  • Kasper Aagaard(1)
6:38.60
3 5 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
6:49.60
155
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
6:31.80
158
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Næstv. I
  • Michael Hallgren(1)
6:34.10
2 15 Lyngby/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
6:39.50
3 12 Humlebæk I
  • Mads Twomey-Madsen(1)
6:50.50
4 13 First Row I
  • Morten Dalsgaard(1)
6:54.10
5 8 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
6:54.70
6 11 Næstv. II
  • Jan Stampe Jensen(1)
7:10.00
7 10 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
7:12.40
8 14 Nibe I
  • Jacob Norris(1)
7:38.60
9 7 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
7:48.90
159
50+LMErgo Masters Mænd 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
160
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn Tid
1 21 DSR I
  • Peter Gammeltoft(1)
6:32.90
2 22 Bryggens I
  • Søren Bekker Hansen(1)
8:22.80
161
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn Tid
1 24 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
7:34.00
162
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
6:55.90
2 13 Bryggens I
  • Poul Jensen(1)
7:16.70
3 14 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
7:35.80
4 15 Humlebæk I
  • Keld Strudahl(1)
7:52.40
163
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 17 Fredensborg I
  • Hans T Andersen(1)
7:18.80
2 18 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
7:28.40
3 16 Nyborg I
  • Michael Hainz Christensen(1)
7:33.90
164
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 19 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
7:30.30
165
65+LMErgo Masters Mænd 65+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
166
70+MErgo Masters Mænd 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
167
70+LMErgo Masters Mænd 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
170
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn Tid
1 21 Helsingør I
  • Henning Engelhardt(1)
7:50.60
171
80+LMErgo Masters Mænd 80+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
174
90+MErgo Masters Mænd 90+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
175
90+LMErgo Masters Mænd 90+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
200
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR II
  • Freya Hvass(1)
3:37.60
2 3 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
3:48.90
201
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
3:31.80
202
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
3:29.10
2 13 ARA I
  • Christina Jensen(1)
3:36.50
3 9 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
3:37.60
4 8 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
3:37.70
5 12 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
3:49.20
6 10 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
3:59.60
203
40+LWErgo Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 2 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
3:48.80
2 4 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
3:51.40
3 1 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
3:52.30
4 3 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
3:56.00
205
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
3:45.80
206
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Furesø I
  • Mette Møller(1)
3:58.00
207
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 11 DSR I
  • Lene Krogsgaard(1)
4:19.50
208
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 12 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
3:44.90
209
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 15 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
3:48.10
2 14 Humlebæk I
  • June Kaspersen(1)
4:18.90
210
65+WErgo Masters Kvinder 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
211
65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 17 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
3:55.30
212
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 18 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
4:01.40
213
70+LWErgo Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
214
80+WErgo Kvinder 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 19 Nordslesvig I
  • Frauke Candussi(1)
5:19.30
215
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 20 Furesø I
  • Bente Johannessen^(1)
5:00.00
216
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
2:56.70
2 7 Uden Klub I
  • Mads Bork(1)
3:00.70
3 6 Kertem. I
  • Claus Hinding(1)
3:05.00
4 4 Aalborg III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
3:09.10
5 8 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
3:10.80
6 2 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
3:11.00
217
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn Tid
1 9 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
3:08.20
2 10 København I
  • Rick Verberne(1)
3:28.70
218
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn Tid
1 12 Køge R II
  • Henrik Borch(1)
3:05.40
2 16 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
3:09.40
3 13 Bodycoach I
  • Flemming Pristed(1)
3:14.50
4 11 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
3:19.60
5 14 Køge R III
  • Lasse Pedersen(1)
3:28.20
219
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn Tid
1 18 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
3:09.10
2 19 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
3:23.40
220
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn Tid
1 34 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
3:03.50
2 20 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
3:07.90
3 25 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
3:15.90
4 30 Holstebro/KCHO II
  • Jakob Pedersen(1)
3:16.10
5 31 København II
  • Jakob Øjvind Nielsen(1)
3:17.70
6 23 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
3:17.80
7 35 Næstv. I
  • Per Nielsen(1)
3:19.40
8 32 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
3:23.40
9 24 Køge R II
  • Michael Thomson(1)
3:27.50
10 29 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
3:28.70
11 28 København I
  • Jesper Nielsen(1)
3:35.00
12 26 Holstebro/KCHO I
  • Henrik Hunskjær(1)
3:44.40
13 21 Holstebro/KCHO III
  • Mike Holmberg(1)
3:47.50
221
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn Tid
1 15 Risskov I
  • Michael Lind(1)
3:56.50
222
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn Tid
1 19 Skanderborg I
  • Ole Vindfeldt(1)
3:20.10
2 18 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
3:24.30
3 16 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
3:26.40
4 20 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
3:28.20
223
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn Tid
1 22 Bodycoach I
  • Michael Skjoldan(1)
3:17.70
2 21 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
3:31.10
3 23 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
3:41.90
224
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn Tid
1 27 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
3:12.10
2 24 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
3:19.90
3 30 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
3:27.30
4 28 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:30.90
5 29 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
3:33.00
6 33 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
3:34.90
7 31 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
3:35.70
8 26 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
3:45.80
9 35 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
3:47.90
10 34 Risskov I
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
3:49.60
11 25 Furesø II
  • Bo Hartz(1)
3:55.50
12 32 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
4:08.00
225
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 22 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
3:26.90
2 23 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
3:33.40
3 21 København I
  • Hakon Heimer(1)
4:18.30
226
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 24 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
3:28.90
2 25 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
3:31.90
227
65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 26 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
3:39.30
2 27 København I
  • Lennart Jensen(1)
3:47.70
228
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 28 Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
3:40.00
2 29 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
3:43.20
229
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 31 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
3:31.20
2 30 Ribe I (UFK - ikke indvejet)
  • Palle Adelhardt(1)
3:38.90
230
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 33 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
4:16.90
2 32 Nordslesvig I
  • Gerd Larsen(1)
4:20.70
231
80+LMErgo Masters Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
306
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn Længde
1 3 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
375m
2 2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
366m
3 1 Valby I
  • Selma Friis(1)
358m
308
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn Længde
1 6 Valby I
  • Felix Friis(1)
473m
2 5 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
438m
3 4 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Benjamin Modest(1)
391m
310
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
312
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn Længde
1 7 HAV I
  • Baldur Paulason(1)
485m
2 8 Korsør I
  • Willum Heide Jensen(1)
484m
3 9 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
403m
4 10 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
402m
314
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn Længde
1 14 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
523m
2 11 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
427m
3 13 Bagsværd I
  • Hedvig Højberg(1)
380m
316
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn Længde
1 16 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
505m
2 15 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
477m
3 18 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
469m
318
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-02-05 09:55
Plac. # Navn Længde
1 9 HAV I
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
781m
2 8 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
770m
3 16 Bagsværd I
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
715m
4 14 Sorø I
  • Ida Vilhelmsen(1)
676m
5 4 Holstebro/KCHO I
  • Vigga Hjortkær(1)
675m
6 15 Bagsværd III
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
664m
7 7 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Olivia Elund Pihl(1)
657m
8 3 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
654m
9 1 Holstebro/KCHO III
  • Mille Hagsten(1)
630m
10 11 Holstebro/KCHO II
  • Katarina Kirkegaard(1)
608m
11 2 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
592m
12 10 Bagsværd II
  • Sofie Cruusberg(1)
478m
320
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-02-05 09:55
Plac. # Navn Længde
1 25 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
840m
2 28 Kappróðrarfelag Tindur I
  • Jonas Glerfoss Hansson(1)
812m
3 19 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
785m
4 21 Bagsværd I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
751m
5 22 Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
714m
6 17 Bagsværd III
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
681m
7 26 Odder I
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
681m
8 27 Holstebro/KCHO I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
642m
9 20 Bagsværd IV
  • Oliver Blaabjerg(1)
623m
10 23 Bagsværd II
  • Pilou Jürgensen(1)
473m
322
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-02-05 10:10
Plac. # Navn Længde
1 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1073m
2 8 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
1002m
3 7 Skála Róðrarfelag I
  • Poula Jógvansdóttir(1)
983m
4 5 Næstv. II
  • Selma Frederiksen(1)
968m
5 2 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
939m
6 9 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
920m
7 4 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
903m
8 3 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
875m
9 10 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
688m
324
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-02-05 10:10
Plac. # Navn Længde
1 17 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1132m
2 20 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
1056m
3 21 Skála Róðrarfelag I
  • Hákun Thomsen(1)
1046m
4 18 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
1009m
5 13 København I
  • Axel Højme Lambert(1)
945m
6 16 Nordslesvig I
  • Kalle Schlüter(1)
941m
7 12 Sorø I
  • Storm Andersen(1)
863m
8 15 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Pedersen(1)
862m
326
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
7:34.40
2 14 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
7:40.90
3 1 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
7:52.50
4 12 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
7:55.00
5 9 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
8:01.70
6 10 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
8:14.70
7 4 Skála Róðrarfelag I
  • Ingrið Berg Rasmussen(1)
8:26.10
8 8 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
8:27.20
9 15 KVIK I
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
8:28.50
10 13 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
8:29.40
11 11 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
8:33.10
12 3 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
8:33.90
13 16 Sorø I
  • Emilie Lindegaard(1)
9:38.70
14 6 København II
  • Lilje Alm(1)
9:39.40
328
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:10
Plac. # Navn Tid
1 27 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
7:04.90
2 28 København III
  • Woody Siigurt Lori Leth(1)
7:04.90
3 18 København II
  • Carl Hassan Gaba(1)
7:08.50
4 21 Odense I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
7:15.60
5 19 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
7:17.40
6 26 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
7:21.20
7 23 Holstebro/KCHO III
  • William Lemming(1)
7:27.30
8 30 Bagsværd
  • Uffe Søborg Højrup(1)
7:29.40
9 29 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
7:40.10
10 22 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
7:59.60
11 20 Sorø I
  • Rasmus Tipsmark(1)
9:22.70
330
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 9 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
7:32.10
2 8 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
7:43.90
3 7 KVIK III
  • Nanna Ancher(1)
8:13.90
4 3 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
8:14.00
5 5 KVIK II
  • Karoline Severin(1)
8:14.70
6 1 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
8:28.10
332
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 13 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
6:52.80
2 11 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
6:54.70
3 19 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
6:56.20
4 28 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
6:59.00
5 25 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
7:10.10
6 22 Bagsværd III
  • Karl Heuer(1)
7:10.50
7 24 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
7:11.40
8 12 Humlebæk I
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
7:20.60
9 23 KVIK II
  • Hjalte Larsen(1)
7:23.30
10 21 Sorø IV
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
7:25.40
11 18 KVIK I
  • Aksel Ødegård Greve(1)
7:30.50
12 15 Bagsværd II
  • Theis Wolfram(1)
7:37.70
13 27 Roskilde II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
7:40.90
14 16 KVIK III
  • David Samuel Vedel Olivo(1)
8:15.00
334
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:50
Plac. # Navn Tid
1 20 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
7:42.20
2 17 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
8:09.30
3 16 Sorø II
  • Signe Thorup(1)
8:18.60
4 21 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
8:50.90
336
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
6:26.50
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
6:34.70
3 13 Randers I
  • Oliver Bach(1)
6:37.30
4 12 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
6:38.50
5 6 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
7:09.60
6 9 KVIK I
  • David Kamstrup-Larsen(1)
7:18.60
7 3 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
7:32.60
8 4 KVIK II
  • Bastian Scheel Ingemann(1)
7:45.20
9 10 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
7:46.10
338
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:50
Plac. # Navn Tid
1 29 København I
  • Josefine Freltoft(1)
7:24.60
2 25 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
7:47.50
3 22 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
7:55.50
4 23 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
8:07.80
5 26 Ægir II
  • Kirstine Nielsen(1)
8:15.30
6 24 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
8:15.50
7 27 California Yacht Club I
  • Mikaela Iribarren-Alvarez(1)
9:27.40
340
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:50
Plac. # Navn Tid
1 10 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Mattias Durhuus(1)
6:22.10
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
6:34.20
3 2 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
6:49.50
4 8 Odense I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
6:58.00
5 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
7:16.30
6 6 Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest(1)
7:19.40
401
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:30
Plac. # Navn Tid
1 20 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
7:34.50
2 19 KÍF I
  • Zoe Dickson(1)
7:36.30
3 21 KVIK I
  • Kristine Søndergaard(1)
7:46.10
4 22 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
8:04.20
402
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
7:05.40
2 2 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
7:10.30
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
7:12.50
4 10 DSR II
  • Christine Cardel(1)
7:18.70
5 9 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
7:22.60
6 14 KVIK II
  • Clara Hornnæss(1)
7:28.10
7 17 Holstebro/KCHO II
  • Karen Mortensen(1)
7:35.90
8 11 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
7:37.50
9 6 DSR IV
  • Amalie Riff Brems(1)
7:43.50
10 3 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
7:46.80
11 15 DSR III
  • Silje Celine Siefert(1)
8:20.10
12 13 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
8:22.30
403
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro/KCHO II
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
6:25.70
2 15 Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
6:31.50
3 16 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
6:31.70
4 13 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
6:44.20
5 17 Ægir I
  • Jonas Jensen(1)
7:13.30
6 12 Ægir II
  • Kristian Funk(1)
7:22.70
404
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 13:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Valbirk(1)
5:57.40
2 13 DSR II
  • Jacob Lenzing(1)
6:02.20
3 5 Holstebro/KCHO V
  • Tobias Bork Kristensen(1)
6:03.80
4 3 Holstebro/KCHO III
  • Kaare Mortensen (1)
6:05.00
5 4 DSR III
  • Magnus Erik Timm(1)
6:08.70
6 11 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
6:20.40
7 12 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
6:26.20
8 2 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
6:32.50
9 7 HAV I
  • Torur Paulason(1)
6:33.30
10 14 Holstebro/KCHO VI
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
6:35.50
11 15 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
6:38.50
12 1 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
6:47.00
13 9 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
6:47.70
14 6 KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach(1)
7:24.30
405
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd II
  • Mathilde Persson(1)
7:16.10
2 1 DSR II
  • Nina Oeh(1)
7:24.00
3 5 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
7:26.20
4 4 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
8:12.80
406
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:10
Plac. # Navn Tid
1 18 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
6:43.80
2 15 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
6:45.10
3 8 Odder I
  • Julie Poulsen(1)
6:54.90
4 6 DSR IV
  • Nikoline Laidlaw(1)
6:56.00
5 7 DSR V
  • Astrid Steensberg(1)
6:56.60
6 17 Ægir I
  • Nanna Nibe Boldt(1)
7:03.80
7 19 DSR VI
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
7:04.10
8 16 DSR I
  • Nanna Vigild(1)
7:06.10
9 10 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
7:32.00
10 14 Nordslesvig I
  • Sina Brandt(1)
8:22.00
11 13 Odense I
  • Sigrid Mark Jørgensen(1)
8:38.40
407
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:50
Plac. # Navn Tid
1 24 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
6:14.20
2 20 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
6:17.30
3 23 Aarhus I
  • James Dodd(1)
6:21.80
4 19 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
6:32.40
5 18 Furesø I
  • Max Emde(1)
6:44.80
6 21 Roskilde I
  • Thomas Guldbrandt Larsen(1)
6:56.40
408
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 13:10
Plac. # Navn Tid
1 27 Roskilde II
  • Bastian Secher(1)
5:47.90
2 22 Dansk Kano & Kajak (UFK)
  • Victor Aasmul(1)
5:49.30
3 23 DSR II
  • Emil Lenzing(1)
6:00.30
4 26 København II
  • Sebastian Bache(1)
6:07.20
5 16 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
6:10.10
6 21 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
6:12.60
7 18 Bagsværd II
  • Mathias Larsen(1)
6:22.50
8 17 Bryggens I
  • Daniel Ward(1)
6:48.50
9 19 Bagsværd I
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
6:52.70
10 30 Odense I
  • Jarl Littau-Jensen(1)
6:58.00
11 25 DSR III
  • Thor Steen Larsen(1)
6:58.20
12 29 Næstv. I
  • Frederik Tønning Larsen(1)
6:58.20
13 28 Odense II
  • Alexander Schwarz(1)
7:21.40
409
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 13:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Syddansk Universitet
  • Simon Skjernaa Erfurth(1)
6:18.00
2 8 DSR
  • Oskar Høgel(1)
6:42.40
3 6 Syddansk Universitet
  • Niels Trubbach(1)
6:43.60
4 13 Syddansk Universitet
  • Carsten Vikkelsøe(1)
6:57.20
5 4 Esbjerg
  • Christian Novrup(1)
7:07.50
6 1 DSR
  • Jonas Pedersen(1)
7:08.80
7 14 Sønderborg
  • Justus Ernst(1)
7:09.20
8 3 Sønderborg
  • Mikkel Mogensen(1)
7:11.00
9 10 Syddansk Universitet
  • Andreas Thorup(1)
7:33.20
10 5 Aalborg Universitet
  • Jesper Quist Jensen(1)
7:39.50
11 12 Sønderborg
  • Ben Unkelbach(1)
8:38.90
410
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 4
  • Nanna Nibe Boldt(1)
7:12.70
2 10 Aalborg Universitet
  • Marie Møller Nielsen(1)
7:30.00
3 3 Bryggens
  • Alice Juhl(1)
7:35.00
4 2 Syddansk Universitet
  • Petrea Krag Burba(1)
7:36.60
5 14 Aalborg Universitet
  • Karen Hougaard Frost(1)
7:37.10
6 11 DSR
  • Theresa Gadilhe(1)
7:44.50
7 1 Syddansk Universitet
  • Amalie Kiær(1)
7:47.60
8 6 Aalborg Universitet
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
8:05.50
9 12 Syddansk Universitet
  • Sofie Hedvig Jakobsen(1)
8:05.60
10 13 Bryggens
  • Anita Brozkova(1)
8:11.50
11 19 KVIK
  • Mette Skjold Elmelund(1)
8:20.20
12 5 Syddansk Universitet
  • Laura Doberck(1)
8:21.50
13 18 Aalborg Universitet
  • Camilla Frølund(1)
8:22.00
14 17 Syddansk Universitet
  • Laura Birk Asholt(1)
8:23.70
15 9 DSR
  • Avin Khalil(1)
8:31.80
16 15 Syddansk Universitet
  • Sara Safari Jensen(1)
8:39.90
17 7 UFK
  • Nidhu Sivapatham(1)
8:53.70
18 16 Sønderborg
  • Janina Gerder(1)
9:24.60
501
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 bodyCoach på podiet
  • Michael Skjoldan(1)
  • Thomas Christensen(2)
  • Jakob Sevel(3)
  • Flemming Pristed(4)
6:00.60
502
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Jonas Jensen(2)
  • Kirstine Nielsen(3)
  • Liv Jensen(4)
7:20.00
2 2 Ægir II
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
  • Caitlin Holbæk Lundager(3)
  • Ida Mose Nielsen(4)
7:44.70
3 3 Munkekærskolen II
  • Daniella Andersson (1)
  • Laura Haagensen(2)
  • Sofie Holberg(3)
  • Yasmin Ritthijit(4)
7:58.90
601
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2022-02-05 14:10
Plac. # Navn Tid
1 2 HAV I
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
0:20.90
2 3 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
0:30.80
602
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2022-02-05 14:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
0:21.90
2 4 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Benjamin Modest(1)
0:29.50
603
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:37.40
2 4 Skála Róðrarfelag I
  • Poula Jógvansdóttur(1)
0:44.30
3 2 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
0:45.50
4 1 RoTeam Kongens Lyngby III
  • Emmelie Brinkløv(1)
0:46.70
5 7 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Olivia Elund Pihl(1)
0:50.40
6 3 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
0:50.80
7 6 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
0:56.30
604
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:25
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
0:35.40
2 8 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:35.90
605
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:25
Plac. # Navn Tid
1 27 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
0:38.20
2 16 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
0:38.50
3 14 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:38.60
4 22 Skála Róðrarfelag I
  • Ingrið Berg Rasmussen(1)
0:38.60
5 13 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
0:39.60
6 24 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:39.80
7 11 Munkekærskolen I
  • Sofie Holberg(1)
0:42.30
8 12 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
0:43.70
9 20 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
0:44.10
10 17 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
0:45.00
11 21 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
0:45.50
12 15 N/A
  • Laura Haagensen(1)
0:47.60
606
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:40
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
0:31.70
2 4 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
0:31.90
3 7 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
0:34.70
4 12 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
0:34.90
5 9 Bagsværd
  • Uffe Søborg Højrup(1)
0:35.80
6 6 Holstebro/KCHO V
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:36.60
7 2 Holstebro/KCHO III
  • William Lemming(1)
0:36.70
8 8 Holstebro/KCHO IV
  • Kasper Søndergaard(1)
0:37.60
9 1 Bagsværd III
  • Theis Wolfram(1)
0:37.90
10 10 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
0:39.70
607
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:40
Plac. # Navn Tid
1 16 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
0:38.00
2 21 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
0:38.70
3 19 Skála Róðrarfelag I
  • Ingibjørg Jógvansdóttir(1)
0:38.90
4 18 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
0:40.00
5 14 Ægir II
  • Kirstine Nielsen(1)
0:41.40
6 13 Ægir IV
  • Ida Mose Nielsen(1)
0:43.40
7 15 Ægir III
  • Ditte Kallestrup(1)
0:43.60
8 17 California Yacht Club I
  • Mikaela Iribarren-Alvarez(1)
0:46.60
608
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:40
Plac. # Navn Tid
1 28 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Mattias Durhuus(1)
0:29.70
2 23 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
0:30.80
3 25 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:34.00
4 27 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
0:36.10
5 26 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:36.50
609
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:55
Plac. # Navn Tid
1 17 Klub tyk og stærk I
  • Anna Sophia Rye(1)
0:31.70
2 23 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:33.20
3 3 Ægir I
  • Nanna Nibe Boldt(1)
0:35.50
4 21 DSR IV
  • Christine Cardel(1)
0:35.50
5 12 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:35.70
6 8 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
0:35.80
7 6 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:36.00
8 26 Føroya II
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:37.50
9 4 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:37.90
10 18 Roskilde IV
  • Iben Bech(1)
0:38.40
11 10 DSR II
  • Freya Hvass(1)
0:38.60
12 25 Klub tyk og stærk III
  • Karen Kirstine Bøndergaard(1)
0:38.80
13 14 Kalundb I
  • Katrine Loose(1)
0:39.10
14 9 KÍF I
  • Zoe Dickson(1)
0:39.50
15 20 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
0:40.30
16 13 Aalborg IV
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
0:40.50
17 16 Klub tyk og stærk IV
  • Julie Østergaard Langhoff(1)
0:41.50
18 19 KVIK I
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:41.80
19 15 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:42.00
20 11 Risskov
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
0:42.40
21 1 Klub tyk og stærk II
  • Betina Sletskov Mathiasen (1)
0:44.70
22 7 DSR V
  • Lene Krogsgaard(1)
0:47.30
610
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 15:10
Plac. # Navn Tid
1 21 Uden Klub I
  • Lasse Christiansen(1)
0:29.40
2 6 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:29.60
3 1 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
0:29.80
4 24 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:30.40
5 23 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:30.50
6 10 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:31.00
7 15 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
0:31.10
8 7 Odense I
  • Jarl Littau-Jensen(1)
0:31.10
9 3 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0:31.20
10 12 HAV I
  • Torur Paulason(1)
0:31.70
11 18 Aalborg III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:32.10
12 2 ASR II
  • Eske Christiansen(1)
0:32.90
13 17 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:33.00
14 4 Aalborg I
  • Jonas Svane(1)
0:34.40
15 11 Aalborg IV
  • Jesper Quist Jensen(1)
0:34.60
16 22 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
0:35.00
17 14 DSR V
  • Kenneth Lagoni Olsen(1)
0:36.00
18 26 DSR VI
  • Zaki Krag Nielsen(1)
0:36.10
19 19 Risskov III
  • Benny Weibel(1)
0:37.20
20 5 DSR III
  • Emil Thranholm(1)
0:37.70
21 16 Risskov II
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
0:38.30
22 13 DSR IV
  • Jonas Høyrup(1)
0:39.10
23 9 Risskov I
  • Michael Lind(1)
0:41.90
701
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
  • Buster Kiilerich Madsen(3)
  • Uffe Søborg Højrup(4)
7:08.20
702
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Syddansk Universitet
  • Amalie Kiær(1)
  • Petrea Krag Burba(2)
  • Carsten Vikkelsøe(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
6:59.40
2 10 Aalborg Universitet
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
7:01.60
3 9 Syddansk Universitet
  • Balder Lacour Nilsson(1)
  • Simon Skjernaa Erfurth(2)
  • Sara Safari Jensen(3)
  • Sofie Hedvig Jakobsen(4)
7:02.40
4 8 Bryggens Roklub
  • Alice Juhl(1)
  • Magnus Dauv(2)
  • Anita Brozkova(3)
  • Lorenzo Beretta(4)
7:02.50
5 12 DSR
  • Avin Khalil(1)
  • Theresa Gadilhe(2)
  • Jonas Pedersen(3)
  • Oskar Høgel(4)
7:08.70
6 11 Aalborg Universitet
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
  • Marie Møller Nielsen(2)
  • Karen Hougaard Frost(3)
  • Camilla Frølund(4)
7:12.10
7 13 Odense Roklub
  • Laura Doberck(1)
  • Sigrid Mark Jørgensen(2)
  • Niels Trubbach(3)
  • Jarl Littau-Jensen(4)
7:19.30
8 14 Syddansk Universitet
  • Andreas Thorup(1)
  • Alexander Schwarz(2)
  • Laura Birk Asholt(3)
  • Maria Evald Pedersen(4)
7:19.50
703
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 4000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:50
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Christine Cardel(3)
  • Nanna Vigild(4)
13:38.40
2 6 Ægir
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • Kristian Funk(3)
  • Nanna Nibe Boldt(4)
14:28.30
3 5 Omicrunners
  • Camilla Hessel Krog(1)
  • Ida Egholm Nielsen(2)
  • Peter Stenby(3)
  • Kirstine Fleng Steffensen(4)
15:25.60
4 2 NotSoFastJustFurious
  • Nidhu Sivapatham(1)
  • Leif Førland Schill(2)
  • Ingvar Kiricenko(3)
  • Freya Hvass(4)
15:37.70
5 3 DSR
  • Zaki Krag Nielsen(1)
  • Kenneth Lagoni Olsen(2)
  • Jonas Høyrup(3)
  • Emil Thranholm(4)
16:05.40