Resultater - Åbne Fynske Mesterskaber og Gensynsroning 2013

101
U11 WErgo Junior u. 11 Piger - 500m
2013-03-02 12:00
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 4 Middelfart Roklub I
  • Mathilde Wilhelmsen(1)
0:47.2
(0:47.2-T36)
1:33.2
(0:46.0-T39)
2:18.1.0
(0:44.9-T39)
2:59.0
(0:40.8-T40)
102
U11 MErgo Junior u. 11 Drenge - 500m
2013-03-02 12:00
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 1 Odense Roklub I
  • Daniel Utzon(1)
0:36.2
(0:36.2-T38)
1:13.5
(0:37.3-T35)
1:51.7
(0:38.2-T35)
2:28.6
(0:36.9-T37)
103
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m
2013-03-02 12:00
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 1 Odder Roklub II
  • Christine Meinert Cardel(1)
0:30.2
(0:30.2-T42)
0:59.9
(0:29.7-T38)
1:30.1.0
(0:30.2-T40)
2:01.5
(0:31.4-T38)
2 2 Odder Roklub I
  • Sofie Mosegaard(1)
0:37.5
(0:37.5-T37)
1:15.2
(0:37.7-T33)
1:53.0
(0:37.8-T33)
2:29.5
(0:36.5-T39)
3 3 Middelfart Roklub I
  • Sofia Wilhelmsen(1)
0:36.8
(0:36.8-T36)
1:13.8
(0:37.0-T36)
1:52.6
(0:38.8-T37)
2:32.5
(0:39.9-T36)
104
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m
2013-03-02 12:00
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 6 Odder Roklub III
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
0:32.4
(0:32.4-T44)
1:03.6
(0:31.2-T38)
1:34.9
(0:31.3-T40)
2:06.4
(0:31.4-T44)
2 8 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
0:33.2
(0:33.2-T43)
1:05.8
(0:32.6-T42)
1:38.4
(0:32.6-T42)
2:12.3
(0:33.9-T44)
3 7 Odder Roklub I
  • Viktor Knopp Hansen(1)
0:37.8
(0:37.8-T49)
1:15.6
(0:37.8-T48)
1:55.6
(0:40.0-T44)
2:35.0
(0:39.4-T53)
105
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m
2013-03-02 12:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
0:55.6
(0:55.6-T38)
1:53.5
(0:57.9-T34)
2:51.3
(0:57.8-T34)
3:48.6
(0:57.3-T35)
2 2 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
0:59.6
(0:59.6-T38)
2:01.6
(1:02.0-T34)
3:06.3
(1:04.7-T32)
4:11.0
(1:04.7-T34)
106
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m
2013-03-02 12:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
0:51.1
(0:51.1-T40)
1:49.9
(0:58.8-T35)
2:54.1
(1:04.2-T31)
3:56.1
(1:02.0-T34)
2 1 Odder Roklub II
  • Emil Grønlund(1)
0:58.3
(0:58.3-T40)
1:59.5
(1:01.2-T34)
3:01.8
(1:02.3-T34)
4:02.7
(1:00.9-T36)
3 2 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
1:01.8
(1:01.8-T39)
2:11.1.0
(1:09.3-T35)
3:23.1.0
(1:12.0-T36)
4:33.3
(1:10.3-T36)
4 4 Odder Roklub I
  • Frederik Lind(1)
1:07.7
(1:07.7-T34)
2:19.5
(1:11.8-T29)
3:32.8
(1:13.3-T31)
4:42.1
(1:09.4-T33)
107
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 1000m
2013-03-02 12:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Odense Roklub II
  • Anne Larsen(1)
0:53.6
(0:53.6-T41)
1:50.6
(0:57.0-T32)
2:48.0
(0:57.4-T31)
3:42.2
(0:54.2-T40)
2 4 Odense Roklub I
  • Marta Kempf(1)
0:53.3
(0:53.3-T39)
1:50.8
(0:57.5-T29)
2:49.0
(0:58.2-T30)
3:46.0
(0:57.1-T38)
3 1 Ribe Roklub II
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
0:59.3
(0:59.3-T37)
2:01.9
(1:02.6-T33)
3:04.7
(1:02.8-T32)
4:04.2
(0:59.4-T36)
4 3 Ribe Roklub I
  • Emma Madsen(1)
1:01.8
(1:01.8-T36)
2:05.3
(1:03.5-T32)
3:08.1
(1:02.8-T33)
4:09.6
(1:01.4-T38)
108
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 1000m
2013-03-02 12:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Odense Roklub II
  • Malte Rusbjerg(1)
0:48.0
(0:48.0-T37)
1:39.9
(0:51.9-T31)
2:33.3
(0:53.4-T30)
3:25.1.0
(0:51.7-T31)
2 6 Odense Roklub I
  • Frederik Malling(1)
0:46.7
(0:46.7-T44)
1:39.2
(0:52.5-T33)
2:34.0
(0:54.8-T33)
3:25.4
(0:51.4-T36)
3 4 Odder Roklub II
  • Marinus Fredslund(1)
0:50.5
(0:50.5-T40)
1:43.1.0
(0:52.6-T34)
2:35.2
(0:52.1-T37)
3:25.6
(0:50.4-T42)
4 2 Odense Roklub III
  • Søren Dahl Hansen(1)
0:49.3
(0:49.3-T36)
1:41.6
(0:52.3-T29)
2:35.1.0
(0:53.5-T29)
3:28.8
(0:53.6-T34)
5 3 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
0:52.7
(0:52.7-T40)
1:48.4
(0:55.7-T31)
2:44.1
(0:55.7-T31)
3:40.0
(0:56.0-T33)
6 5 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
0:53.1
(0:53.1-T42)
1:50.1.0
(0:57.0-T33)
2:47.1.0
(0:57.0-T33)
3:41.1.0
(0:53.9-T41)
109
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 1000m
2013-03-02 12:55
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
0:56.7
(0:56.7-T40)
1:54.9
(0:58.2-T35)
2:52.7
(0:57.8-T35)
3:49.1.0
(0:56.3-T38)
2 1 Aarhus Roklub I
  • Kristina Katballe(1)
0:57.4
(0:57.4-T33)
1:58.2
(1:00.8-T30)
3:02.6
(1:04.4-T29)
4:07.4
(1:04.9-T29)
110
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 1000m
2013-03-02 13:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Jesper Olesen(1)
0:45.1
(0:45.1-T37)
1:33.0
(0:47.9-T30)
2:22.1.0
(0:49.1-T27)
3:10.7
(0:48.6-T30)
2 4 Odense Roklub I
  • Mads Larsen(1)
0:44.2
(0:44.2-T39)
1:33.7
(0:49.5-T30)
2:26.5
(0:52.8-T28)
3:19.0
(0:52.5-T32)
3 3 Kolding Roklub I
  • Kasper Bang(1)
0:46.2
(0:46.2-T39)
1:34.9
(0:48.7-T36)
2:28.1
(0:53.2-T33)
3:20.4
(0:52.2-T34)
112
WErgo Åben Kvinder - 1000m
2013-03-02 13:25
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Christina Wilhelmsen(1)
0:57.4
(0:57.4-T32)
1:58.0
(1:00.6-T32)
3:04.2
(1:06.2-T30)
4:10.1.0
(1:05.9-T30)
114
MErgo Åben Mænd - 1000m
2013-03-02 13:25
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Aarhus Studenter Roklub I
  • Steffen Vinther Sørensen(1)
0:45.1
(0:45.1-T36)
1:29.9
(0:44.8-T32)
2:14.9
(0:45.0-T33)
2:59.3
(0:44.5-T35)
2 1 Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
0:46.2
(0:46.2-T36)
1:33.5
(0:47.3-T33)
2:21.4
(0:47.9-T34)
3:09.1
(0:47.6-T35)
117
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m
2013-03-02 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
1:44.0
(1:44.0-T31)
3:32.8
(1:48.8-T27)
5:23.6
(1:50.8-T28)
7:13.6
(1:50.0-T31)
118
MErgo Åben Mænd - 2000m
2013-03-02 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus Roklub I
  • Steen Wegner(1)
1:34.6
(1:34.6-T33)
3:09.3
(1:34.7-T34)
4:43.8
(1:34.5-T35)
6:14.7
(1:30.9-T39)
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Gammeltoft(1)
1:32.6
(1:32.6-T35)
3:07.7
(1:35.1.0-T33)
4:42.4
(1:34.7-T32)
6:19.3
(1:36.8-T35)
3 5 Danske Studenters Roklub III
  • Sebastian Bayer(1)
1:33.5
(1:33.5-T36)
3:09.8
(1:36.3-T33)
4:47.7
(1:37.9-T32)
6:24.3
(1:36.6-T37)
4 4 Aarhus Roklub II
  • Erik Carsten Pedersen(1)
1:36.8
(1:36.8-T35)
3:15.6
(1:38.8-T32)
4:53.6
(1:38.0-T34)
6:29.0
(1:35.4-T36)
5 8 Kolding Roklub II
  • Lars Madsen(1)
1:42.7
(1:42.7-T32)
3:28.7
(1:46.0-T31)
5:14.9
(1:46.2-T31)
7:00.4
(1:45.5-T32)
6 2 Kolding Roklub I
  • Jesper Kristjansen(1)
1:48.9
(1:48.9-T32)
3:37.5
(1:48.6-T32)
5:27.7
(1:50.2-T33)
7:17.1
(1:49.4-T34)
123
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 1000m
2013-03-02 13:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Trine Dydensborg(1)
1:04.0
(1:04.0-T33)
2:04.8
(1:00.8-T34)
3:06.7
(1:01.9-T34)
4:07.3
(1:00.6-T37)
125
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 1000m
2013-03-02 13:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
0:55.7
(0:55.7-T32)
1:53.4
(0:57.7-T29)
2:52.8
(0:59.4-T28)
3:50.9
(0:58.0-T30)
126
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 1000m
2013-03-02 13:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
0:46.0
(0:46.0-T34)
1:33.7
(0:47.7-T31)
2:21.1.0
(0:47.4-T34)
3:05.6
(0:44.5-T36)
2 5 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
0:45.8
(0:45.8-T45)
1:33.2
(0:47.4-T38)
2:20.7
(0:47.5-T39)
3:08.2
(0:47.4-T43)
3 3 Middelfart Roklub II
  • Hardy Olesen(1)
0:47.3
(0:47.3-T36)
1:36.3
(0:49.0-T31)
2:25.6
(0:49.3-T30)
3:14.9
(0:49.3-T33)
4 4 Middelfart Roklub III
  • Michael Hjelmer(1)
0:48.9
(0:48.9-T37)
1:39.0
(0:50.1-T32)
2:29.4
(0:50.4-T32)
3:19.4
(0:50.0-T35)
5 1 Middelfart Roklub I
  • Jens Mohr Ernst(1)
0:52.5
(0:52.5-T31)
1:44.1.0
(0:51.6-T30)
2:35.1.0
(0:51.0-T33)
3:25.7
(0:50.5-T38)
129
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 1000m
2013-03-02 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
0:50.0
(0:50.0-T37)
1:42.6
(0:52.6-T32)
2:35.7
(0:53.1-T33)
3:28.2
(0:52.5-T33)
130
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 1000m
2013-03-02 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Fredericia Roklub I
  • Frede Nørskov Nielsen(1)
0:48.3
(0:48.3-T35)
1:38.3
(0:50.0-T31)
2:28.4
(0:50.1-T31)
3:17.1.0
(0:48.7-T32)
2 3 ingen klub I
  • Helmuth Jessen(1)
0:52.6
(0:52.6-T30)
1:44.7
(0:52.1-T29)
2:36.8
(0:52.1-T30)
3:28.1.0
(0:51.3-T30)
137
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 1000m
2013-03-02 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Viborg Roklub I
  • Kurt Bøgevig(1)
0:53.6
(0:53.6-T34)
1:48.3
(0:54.7-T32)
2:43.6
(0:55.3-T31)
3:38.3
(0:54.7-T34)
138
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 1000m
2013-03-02 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
0:50.4
(0:50.4-T37)
1:43.6
(0:53.2-T32)
2:38.7
(0:55.1-T33)
3:32.0
(0:53.4-T35)
144
W/M 4-Stafet Klubstafet - Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m - 2000m
2013-03-02 14:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Odder Roklub III
  • Michael Brandt(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Marinus Fredslund(3)
  • Stefan Lara(4)
3:34.7
(3:34.7-T18)
5:21.0
(1:46.3-T45)
7:08.5
(1:47.5-T44)
8:35.9
(1:27.4-T48)
2 14 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
  • Bent Bøgh Pedersen(2)
  • Jesper Olesen(3)
  • Søren Lykke Jensen(4)
3:58.7
(3:58.7-T16)
5:34.5
(1:35.8-T42)
7:12.9
(1:38.4-T40)
8:38.8
(1:25.9-T47)
3 12 Nyborg Roklub I
  • Anette Jørgensen(1)
  • Martin Kiel(2)
  • Annette Hansen(3)
  • Morten Nielsen(4)
3:57.0
(3:57.0-T20)
5:27.6
(1:30.6-T42)
7:17.5
(1:49.9-T39)
8:42.6
(1:25.1.0-T34)
4 9 Nyborg Roklub II
  • Brian Sørensen(1)
  • Mads Petersen(2)
  • Mikkel Pedersen(3)
  • Thomas Have(4)
4:07.3
(4:07.3-T16)
5:44.5
(1:37.2-T42)
7:22.7
(1:38.2-T43)
8:50.3
(1:27.6-T49)
5 13 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Frede Nørskov Nielsen(2)
  • Laurids Cordtz Larsen(3)
  • Pernille Nørup(4)
3:51.2
(3:51.2-T18)
5:25.1
(1:33.9-T37)
6:50.5
(1:25.4-T41)
8:58.2
(2:07.7-T47)
6 2 Kolding Roklub I
  • Jesper Kristjansen(1)
  • Kasper Bang(2)
  • Lars Madsen(3)
  • Britt Møller(4)
4:19.0
(4:19.0-T14)
5:56.5
(1:37.5-T40)
7:28.8
(1:32.3-T39)
9:02.6
(1:33.9-T38)
7 1 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Sofie Mosegaard(2)
  • Johan Arentoft Kristensen(3)
  • Jonathan Martin Lara(4)
2:09.6
(2:09.6-T40)
4:27.7
(2:18.1.0-T38)
6:58.2
(2:30.5-T36)
9:07.2
(2:09.0-T41)
8 11 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Svend Åge West(1)
  • Ole H. Thomsen(2)
  • Per Askær Rasmussen(3)
  • Søren Hyre-Fenneberg(4)
3:59.2
(3:59.2-T18)
5:47.8
(1:48.6-T35)
7:33.8
(1:46.0-T32)
9:11.3
(1:37.6-T38)
9 6 Kerteminde Roklub I
  • Erland Rasmussen(1)
  • Peder Damm(2)
  • Søren Mogensen(3)
  • Stig Nielsen(4)
4:24.8
(4:24.8-T11)
6:08.7
(1:43.9-T33)
7:43.4
(1:34.7-T35)
9:11.4
(1:27.9-T38)
10 8 Kerteminde Roklub II
  • Lars Jensen(1)
  • Elviro Mancini(2)
  • Jeppe Mogensen(3)
  • Jørgen Nielsen(4)
4:19.1
(4:19.1-T17)
6:03.1
(1:44.0-T29)
7:45.6
(1:42.5-T39)
9:23.2
(1:37.6-T38)
11 3 Kerteminde Roklub III
  • Anna Rosenfeldt(1)
  • Michael Hindsgaul(2)
  • Trine Dydensborg(3)
  • Martin Kjeldsen(4)
4:14.9
(4:14.9-T15)
6:13.6
(1:58.7-T42)
8:06.9
(1:53.3-T37)
9:34.8
(1:27.9-T42)
12 4 Odder Roklub II
  • Frederik Lind(1)
  • Emil Grønlund(2)
  • Viktor Knopp Hansen(3)
  • Charlotte Larsen(4)
2:52.9
(2:52.9-T25)
5:07.9
(2:15.0-T33)
7:43.8
(2:35.9-T47)
9:37.1
(1:53.4-T40)
146
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 200m
2013-03-02 15:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Odder Roklub II
  • Christine Meinert Cardel(1)
0:13.3
(0:13.3-T41)
0:24.6
(0:11.3-T48)
0:36.2
(0:11.6-T47)
0:48.0
(0:11.8-T46)
2 2 Odder Roklub I
  • Sofie Mosegaard(1)
0:15.1
(0:15.1-T40)
0:28.5
(0:13.4-T45)
0:42.3
(0:13.8-T43)
0:56.2
(0:13.8-T39)
147
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 200m
2013-03-02 15:01
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
0:13.3
(0:13.3-T50)
0:24.9
(0:11.6-T52)
0:36.6
(0:11.7-T51)
0:48.7
(0:12.0-T55)
2 2 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
0:13.7
(0:13.7-T61)
0:26.2
(0:12.5-T48)
0:38.7
(0:12.5-T53)
0:51.2
(0:12.5-T48)
3 3 Odder Roklub III
  • Viktor Knopp Hansen(1)
0:16.6
(0:16.6-T54)
0:31.2
(0:14.6-T57)
0:46.3
(0:15.1-T60)
1:01.9
(0:15.6-T65)
4 4 Middelfart Roklub I
  • Simon Madsen(1)
0:19.7
(0:19.7-T33)
0:36.8
(0:17.1-T35)
0:55.0
(0:18.2-T33)
1:14.4
(0:19.3-T34)
148
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m
2013-03-02 15:02
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
0:11.0
(0:11.0-T60)
0:20.5
(0:09.5-T50)
0:30.1
(0:09.6-T56)
0:40.0
(0:09.9-T55)
2 2 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
0:12.7
(0:12.7-T47)
0:23.3
(0:10.6-T51)
0:34.1.0
(0:10.8-T50)
0:45.3
(0:11.2-T54)
149
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m
2013-03-02 15:03
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
0:11.4
(0:11.4-T53)
0:21.9
(0:10.5-T46)
0:32.6
(0:10.7-T39)
0:43.4
(0:10.7-T50)
2 2 Odder Roklub II
  • Frederik Lind(1)
0:12.7
(0:12.7-T42)
0:24.3
(0:11.6-T41)
0:36.0
(0:11.7-T41)
0:47.9
(0:12.0-T40)
150
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m
2013-03-02 15:04
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Ribe Roklub II
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
0:11.4
(0:11.4-T52)
0:21.3
(0:09.9-T54)
0:31.4
(0:10.1-T53)
0:41.9
(0:10.4-T57)
2 2 Ribe Roklub I
  • Emma Madsen(1)
0:12.1
(0:12.1-T54)
0:22.7
(0:10.6-T51)
0:33.5
(0:10.8-T56)
0:44.6
(0:11.1-T49)
151
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m
2013-03-02 15:05
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
0:09.4
(0:09.4-T64)
0:17.6
(0:08.2-T44)
0:26.1
(0:08.5-T50)
0:34.9
(0:08.8-T48)
2 1 Odder Roklub I
  • Marinus Fredslund(1)
0:10.3
(0:10.3-T53)
0:19.0
(0:08.7-T55)
0:27.9
(0:08.9-T61)
0:37.2
(0:09.2-T45)
3 3 Odder Roklub II
  • Stefan Lara(1)
0:10.5
(0:10.5-T63)
0:19.6
(0:09.1-T66)
0:28.9
(0:09.3-T65)
0:38.6
(0:09.7-T68)
152
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m
2013-03-02 15:04
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
0:11.4
(0:11.4-T58)
0:21.3
(0:09.9-T55)
0:31.3
(0:10.0-T60)
0:41.4
(0:10.1-T54)
153
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m
2013-03-02 15:07
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Middelfart Roklub I
  • Jesper Olesen(1)
0:09.2
(0:09.2-T65)
0:17.0
(0:07.8-T62)
0:24.9
(0:07.9-T61)
0:32.8
(0:08.0-T60)
2 1 Odense Roklub I
  • Mads Larsen(1)
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:17.1
(0:08.0-T60)
0:25.2
(0:08.1-T44)
0:33.6
(0:08.4-T50)
3 4 Kolding Roklub I
  • Kasper Bang(1)
0:09.6
(0:09.6-T44)
0:18.1
(0:08.5-T42)
0:26.9
(0:08.8-T41)
0:36.0
(0:09.1-T40)
154
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m
2013-03-02 15:04
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Henriette Madsen(1)
0:12.4
(0:12.4-T44)
0:23.2
(0:10.8-T39)
0:34.0
(0:10.8-T44)
0:45.1
(0:11.0-T44)
155
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m
2013-03-02 15:09
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 5 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
0:08.8
(0:08.8-T55)
0:16.1
(0:07.3-T57)
0:23.6
(0:07.5-T56)
0:31.2
(0:07.6-T63)
2 7 Oure Idræts Gymnasium I
  • Hans Thor Kristtensen(1)
0:08.8
(0:08.8-T55)
0:16.3
(0:07.5-T56)
0:24.0
(0:07.7-T62)
0:31.9
(0:08.0-T53)
3 1 Aarhus Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
0:08.6
(0:08.6-T63)
0:16.2
(0:07.6-T63)
0:24.0
(0:07.8-T54)
0:32.2
(0:08.1-T59)
4 2 Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
0:09.2
(0:09.2-T52)
0:17.2
(0:08.0-T53)
0:25.1
(0:07.9-T45)
0:33.2
(0:08.1-T52)
5 6 Middelfart Roklub III
  • Hardy Olesen(1)
0:09.7
(0:09.7-T56)
0:18.1
(0:08.4-T57)
0:26.6
(0:08.5-T49)
0:35.4
(0:08.9-T41)