Resultater - Åbne Fynske Mesterskaber 2017

98
MErgo Åben Mænd - 6000m
2017-03-04 11:30
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 1 Roklubben SAS I
  • Emil Andreassen(1)
3:20.6
(1:40.3-T30)
6:41.1
(1:40.3-T30)
10:03.2
(1:41.1.0-T30)
13:26.5
(1:41.7-T30.5)
16:53.2
(1:43.4-T31)
20:16.2
(1:41.5-T31)
102
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 200m
2017-03-04 12:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
0:18.2
(0:18.2-T40)
0:32.9
(0:14.7-T45)
0:48.3
(0:15.4-T47)
1:04.3
(0:16.0-T45)
2 2 Tissø Roklub I
  • Nicky Alex Olsen(1)
0:18.2
(0:18.2-T56)
0:33.3
(0:15.1-T56)
0:49.5
(0:16.2-T52)
1:07.9
(0:18.4-T46)
105
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m
2017-03-04 12:08
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:54.9
(0:54.9-T30)
1:53.4
(0:58.5-T29)
2:52.3
(0:58.9-T28)
3:52.2
(1:00.0-T27)
2 4 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
1:00.5
(1:00.5-T39)
2:02.3
(1:01.8-T35)
3:03.2
(1:00.9-T37)
4:04.6
(1:01.4-T41)
3 6 Odense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen(1)
1:03.5
(1:03.5-T35)
2:09.6
(1:06.1-T29)
3:16.2
(1:06.6-T29)
4:20.8
(1:04.6-T32)
4 2 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard(1)
1:07.7
(1:07.7-T31)
2:16.8
(1:09.1-T27)
3:26.0
(1:09.2-T28)
4:35.2
(1:09.3-T29)
5 3 Odder Roklub III
  • Trine Leitzke(1)
1:10.7
(1:10.7-T36)
2:22.2
(1:11.5-T34)
3:32.4
(1:10.2-T34)
4:41.2
(1:08.8-T39)
6 8 Kerteminde Roklub I
  • Laura Skjoldborg(1)
1:05.4
(1:05.4-T43)
2:20.9
(1:15.5-T37)
3:39.7
(1:18.8-T36)
4:58.0
(1:18.3-T40)
106
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m
2017-03-04 12:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Holstebro/KCHO Roklub I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:48.9
(0:48.9-T38)
1:39.7
(0:50.8-T33)
2:31.6
(0:51.9-T33)
3:23.5
(0:51.9-T34)
1 4 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild(1)
0:50.3
(0:50.3-T37)
1:44.0
(0:53.7-T31)
2:39.7
(0:55.7-T30)
3:35.3
(0:55.6-T32)
2 7 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
0:56.8
(0:56.8-T37)
1:53.8
(0:57.0-T36)
2:50.2
(0:56.4-T37)
3:46.5
(0:56.3-T42)
3 8 Tissø Roklub III
  • Anders Clausen(1)
0:58.6
(0:58.6-T38)
1:58.5
(0:59.9-T33)
2:58.9
(1:00.4-T32)
3:57.6
(0:58.8-T36)
2 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
0:55.1
(0:55.1-T41)
1:53.9
(0:58.8-T35)
2:56.1
(1:02.2-T31)
3:59.1
(1:02.9-T31)
4 13 Kerteminde Roklub II
  • Oliver Kroløkke(1)
0:55.7
(0:55.7-T43)
1:55.8
(1:00.1-T37)
2:59.9
(1:04.1-T36)
4:03.8
(1:03.9-T37)
3 2 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Simon Mikkelsen(1)
0:57.3
(0:57.3-T42)
1:59.0
(1:01.7-T33)
3:02.2
(1:03.2-T31)
4:04.9
(1:02.7-T32)
5 12 Tissø Roklub V
  • Nathaniel Christensen(1)
1:00.9
(1:00.9-T46)
2:04.5
(1:03.6-T44)
3:11.5
(1:07.0-T41)
4:17.2
(1:05.7-T39)
4 3 Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
1:04.0
(1:04.0-T40)
2:10.1.0
(1:06.1-T35)
3:16.2
(1:06.1-T36)
4:21.9
(1:05.6-T37)
5 5 Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen(1)
1:04.0
(1:04.0-T35)
2:10.3
(1:06.3-T32)
3:16.6
(1:06.3-T33)
4:22.2
(1:05.6-T36)
6 11 Tissø Roklub IV
  • Mikas Dyck Munksø(1)
1:07.3
(1:07.3-T38)
2:17.3
(1:10.0-T35)
3:27.2
(1:09.9-T36)
4:35.7
(1:08.6-T38)
107
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 1000m
2017-03-04 12:24
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 5 Odense Roklub/KCO IV
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
0:54.6
(0:54.6-T36)
1:49.7
(0:55.1-T30)
2:45.3
(0:55.6-T31)
3:38.4
(0:53.2-T45)
2 6 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
0:59.2
(0:59.2-T39)
1:58.4
(0:59.2-T36)
2:58.7
(1:00.3-T38)
4:00.5
(1:01.8-T38)
3 8 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
0:58.5
(0:58.5-T37)
1:58.2
(0:59.7-T31)
2:59.1
(1:00.9-T33)
4:01.9
(1:02.8-T37)
4 3 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
1:01.9
(1:01.9-T34)
2:04.6
(1:02.7-T32)
3:07.2
(1:02.6-T31)
4:07.3
(1:00.2-T36)
5 4 Kerteminde Roklub I
  • Sofie Thorarinsson(1)
1:00.3
(1:00.3-T38)
2:04.3
(1:04.0-T35)
3:10.7
(1:06.4-T34)
4:19.3
(1:08.7-T34)
6 2 Odense Roklub/KCO III
  • Signe Grønning(1)
1:04.7
(1:04.7-T35)
2:10.6
(1:05.9-T31)
3:17.0
(1:06.4-T32)
4:23.1
(1:06.0-T32)
7 1 Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen(1)
1:04.8
(1:04.8-T34)
2:10.8
(1:06.0-T31)
3:18.9
(1:08.1-T31)
4:24.3
(1:05.4-T32)
108
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 1000m
2017-03-04 12:32
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 5 Odense Roklub/KCO II
  • Sebastian Quottrup Jansen(1)
0:48.7
(0:48.7-T41)
1:39.2
(0:50.5-T39)
2:30.5
(0:51.3-T40)
3:22.9
(0:52.4-T40)
2 4 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
0:48.6
(0:48.6-T36)
1:38.7
(0:50.1-T34)
2:31.5
(0:52.8-T34)
3:26.9
(0:55.4-T33)
3 2 Odense Roklub/KCO I
  • Johan Siksne Kaalund(1)
0:54.0
(0:54.0-T37)
1:50.7
(0:56.7-T33)
2:47.5
(0:56.8-T33)
3:44.4
(0:56.8-T35)
4 1 Kerteminde Roklub I
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
0:57.0
(0:57.0-T39)
2:00.5
(1:03.5-T37)
3:11.0
(1:10.5-T34)
4:21.7
(1:10.8-T35)
110
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 1000m
2017-03-04 12:48
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
0:49.0
(0:49.0-T38)
1:39.1.0
(0:50.1-T34)
2:27.6
(0:48.5-T36)
3:14.7
(0:47.1-T39)
2 2 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
0:48.1
(0:48.1-T41)
1:38.9
(0:50.8-T38)
2:31.2
(0:52.3-T38)
3:24.9
(0:53.7-T40)
112
WErgo Åben Kvinder - 1000m
2017-03-04 12:48
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Odense Roklub
  • Line Rasmussen(1)
0:57.0
(0:57.0-T39)
1:56.6
(0:59.6-T37)
3:00.4
(1:03.8-T36)
4:06.6
(1:06.2-T35)
2 1 Tissø Roklub I
  • Anne Olsen(1)
1:01.3
(1:01.3-T43)
2:10.7
(1:09.4-T35)
3:26.6
(1:15.9-T32)
4:38.9
(1:12.3-T32)
114
MErgo Åben Mænd - 1000m
2017-03-04 12:48
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
0:48.2
(0:48.2-T34)
1:36.4
(0:48.2-T32)
2:24.0
(0:47.6-T35)
3:09.6
(0:45.6-T36)
115
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m
2017-03-04 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Odense Roklub I
  • Pernille Lind Nielsen(1)
2:00.5
(2:00.5-T35)
4:04.2
(2:03.7-T32)
6:09.2
(2:05.0-T31)
8:14.5
(2:05.2-T32)
2 3 Odense Roklub IV
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
2:01.9
(2:01.9-T33)
4:06.4
(2:04.5-T32)
6:12.9
(2:06.5-T31)
8:20.0
(2:07.0-T32)
3 4 Odense Roklub III
  • Mieke Slim(1)
2:00.9
(2:00.9-T31)
4:08.7
(2:07.8-T30)
6:19.5
(2:10.8-T30)
8:30.5
(2:11.0-T32)
116
WErgo Åben Kvinder - 2000m
2017-03-04 13:12
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
1:47.2
(1:47.2-T30)
3:36.1
(1:48.9-T29)
5:27.2
(1:51.1.0-T29)
7:15.5
(1:48.3-T33)
2 1 Danske Studenters Roklub II
  • Kate Petersen(1)
1:48.5
(1:48.5-T30)
3:38.9
(1:50.4-T30)
5:30.9
(1:52.0-T31)
7:23.3
(1:52.4-T33)
3 4 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
1:53.2
(1:53.2-T37)
3:48.1
(1:54.9-T34)
5:44.7
(1:56.6-T33)
7:41.8
(1:57.0-T34)
4 2 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
1:50.7
(1:50.7-T33)
3:48.1
(1:57.4-T30)
5:48.5
(2:00.4-T30)
7:49.5
(2:01.0-T33)
117
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m
2017-03-04 13:24
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Martin Kjeldsen(1)
1:39.7
(1:39.7-T32)
3:20.4
(1:40.7-T30)
5:00.9
(1:40.5-T30)
6:39.8
(1:38.8-T30)
118
MErgo Åben Mænd - 2000m
2017-03-04 13:24
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Danske Studenters Roklub I
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(1)
1:33.6
(1:33.6-T33)
3:11.4
(1:37.8-T31)
4:48.5
(1:37.1.0-T32)
6:21.5
(1:33.0-T35)
2 2 Odense Roklub III
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
1:38.6
(1:38.6-T31)
3:18.1.0
(1:39.5-T28)
4:57.8
(1:39.7-T28)
6:34.1
(1:36.3-T31)
3 5 Odense Roklub I
  • Søren Gam(1)
1:40.5
(1:40.5-T32)
3:23.1.0
(1:42.6-T29)
5:07.5
(1:44.4-T30)
6:46.2
(1:38.7-T32)
4 7 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
1:37.6
(1:37.6-T41)
3:20.0
(1:42.4-T36)
5:04.2
(1:44.2-T36)
6:47.8
(1:43.6-T38)
5 6 Odense Roklub V
  • Michael Moerner(1)
1:46.3
(1:46.3-T28)
3:32.3
(1:46.0-T27)
5:18.1
(1:45.8-T28)
7:02.5
(1:44.4-T32)
6 8 Odense Roklub IV
  • Jarl Littau-Jensen(1)
1:38.9
(1:38.9-T34)
3:31.5
(1:52.6-T29)
5:21.8
(1:50.3-T31)
7:11.4
(1:49.7-T31)
7 4 Odense Roklub VI
  • Alexander Schwarz(1)
1:46.4
(1:46.4-T32)
3:39.3
(1:52.9-T30)
5:35.4
(1:56.1-T29)
7:29.8
(1:54.5-T30)
8 3 Odense Roklub II
  • Lasse Guldbæk Andersen(1)
1:46.5
(1:46.5-T33)
3:38.7
(1:52.2-T30)
5:35.4
(1:56.7-T28)
7:31.0
(1:55.7-T31)
120
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 1000m
2017-03-04 13:42
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Janne Toudahl(1)
1:01.1
(1:01.1-T38)
2:05.1
(1:04.0-T32)
3:13.9
(1:08.8-T31)
4:19.7
(1:05.8-T33)
2 2 Nyborg Roklub I
  • Heidi Olsen(1)
0:59.6
(0:59.6-T37)
2:05.2
(1:05.6-T34)
3:13.1.0
(1:07.9-T35)
4:20.9
(1:07.8-T36)
122
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 1000m
2017-03-04 13:36
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 Kerteminde Roklub I
  • Martin Haubro Petersen(1)
0:46.1
(0:46.1-T33)
1:32.9
(0:46.8-T32)
2:19.7
(0:46.8-T32)
3:05.4
(0:45.8-T34)
2 1 Nyborg Roklub I
  • Hans Schmidt (1)
0:46.9
(0:46.9-T41)
1:38.1.0
(0:51.2-T36)
2:30.8
(0:52.7-T38)
3:25.4
(0:54.6-T40)
3 2 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
0:50.9
(0:50.9-T38)
1:44.7
(0:53.8-T33)
2:39.3
(0:54.6-T33)
3:33.5
(0:54.2-T33)
123
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 1000m
2017-03-04 13:42
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik(1)
0:59.7
(0:59.7-T40)
2:02.7
(1:03.0-T36)
3:06.6
(1:03.9-T35)
4:10.1.0
(1:03.5-T36)
124
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 1000m
2017-03-04 13:42
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Middelfart Roklub I
  • Birgit Rützou(1)
0:56.7
(0:56.7-T33)
1:54.1
(0:57.4-T30)
2:52.0
(0:57.9-T32)
3:49.3
(0:57.2-T34)
2 5 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:57.1
(0:57.1-T37)
1:55.8
(0:58.7-T32)
2:54.6
(0:58.8-T31)
3:51.2
(0:56.6-T36)
3 4 Roklubben SAS I
  • Dorthe Maltesen(1)
0:58.0
(0:58.0-T29)
1:57.3
(0:59.3-T28)
2:56.2
(0:58.9-T30)
3:54.5
(0:58.3-T31)
4 7 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Pia Quottrup Sand(1)
1:01.1
(1:01.1-T33)
2:07.0
(1:05.9-T29)
3:12.9
(1:05.9-T27)
4:17.8
(1:04.9-T30)
125
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 1000m
2017-03-04 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
0:46.5
(0:46.5-T37)
1:34.9
(0:48.4-T32)
2:25.3
(0:50.4-T32)
3:18.2
(0:52.8-T34)
126
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 1000m
2017-03-04 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
0:46.9
(0:46.9-T33)
1:35.7
(0:48.8-T32)
2:25.1.0
(0:49.4-T32)
3:12.6
(0:47.5-T34)
2 5 Middelfart Roklub I
  • Claus Rützau(1)
0:49.1
(0:49.1-T33)
1:38.5
(0:49.4-T32)
2:28.3
(0:49.8-T33)
3:17.8
(0:49.4-T34)
3 6 Nyborg Roklub I
  • Allan Seelk(1)
0:49.7
(0:49.7-T37)
1:41.1.0
(0:51.4-T31)
2:32.6
(0:51.5-T31)
3:22.8
(0:50.2-T35)
4 7 Tissø Roklub I
  • Clemens Jepsen(1)
0:49.0
(0:49.0-T31)
1:38.4
(0:49.4-T29)
2:30.4
(0:52.0-T30)
3:25.0
(0:54.6-T31)
5 4 Vejle Roklub I
  • Bo Højgård(1)
0:51.8
(0:51.8-T29)
1:44.0
(0:52.2-T26)
2:36.3
(0:52.3-T28)
3:27.7
(0:51.5-T31)
6 2 Middelfart Roklub II
  • Niels Aagaard(1)
0:49.2
(0:49.2-T41)
1:40.9
(0:51.7-T38)
2:34.1
(0:53.2-T37)
3:28.7
(0:54.6-T37)
128
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 1000m
2017-03-04 14:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Hanne Christiansen(1)
0:58.5
(0:58.5-T34)
1:56.9
(0:58.4-T33)
2:56.8
(0:59.9-T35)
3:57.3
(1:00.6-T38)
2 3 Nyborg Roklub I
  • Lene Christensen(1)
0:57.8
(0:57.8-T36)
1:57.2
(0:59.4-T31)
3:00.9
(1:03.7-T30)
4:06.3
(1:05.4-T34)
3 2 Middelfart Roklub I
  • Susanne Grønnehave Mogensen(1)
0:56.4
(0:56.4-T34)
1:54.9
(0:58.5-T32)
3:02.0
(1:07.1-T30)
4:13.2
(1:11.2-T29)
4 4 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Vibeke Vestergaard Nielsen(1)
0:57.8
(0:57.8-T38)
2:00.4
(1:02.6-T35)
3:08.4
(1:08.0-T34)
4:18.4
(1:10.0-T33)
129
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 1000m
2017-03-04 14:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Kerteminde Roklub
  • Lars Frandsen(1)
0:50.3
(0:50.3-T33)
1:41.3
(0:51.0-T29)
2:32.8
(0:51.5-T30)
3:23.3
(0:50.5-T34)
2 3 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
0:49.1
(0:49.1-T38)
1:42.1.0
(0:53.0-T29)
2:35.2
(0:53.1-T31)
3:26.4
(0:51.2-T34)
130
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 1000m
2017-03-04 14:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 5 TV2 I
  • Helmuth Jessen(1)
0:53.3
(0:53.3-T27)
1:45.9
(0:52.6-T26)
2:37.7
(0:51.8-T29)
3:28.5
(0:50.7-T32)
2 6 Vejle Roklub I
  • Michael Magill(1)
0:52.0
(0:52.0-T35)
1:44.7
(0:52.7-T30)
2:37.7
(0:53.0-T31)
3:28.8
(0:51.2-T36)
3 4 Middelfart Roklub I
  • Niels Henrik Rauer Hansen(1)
0:48.4
(0:48.4-T42)
1:41.9
(0:53.5-T37)
2:39.5
(0:57.6-T36)
3:37.9
(0:58.5-T34)
134
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 1000m
2017-03-04 14:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Tissø Roklub I
  • Niels Sørensen(1)
0:56.3
(0:56.3-T37)
1:54.3
(0:58.0-T33)
2:52.6
(0:58.3-T35)
3:51.4
(0:58.8-T37)
138
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 1000m
2017-03-04 14:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
0:50.1
(0:50.1-T37)
1:43.1.0
(0:53.0-T33)
2:36.5
(0:53.4-T31)
3:27.6
(0:51.1-T36)
142
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 1000m
2017-03-04 14:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 10 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Peter Hvenegaard(1)
1:01.0
(1:01.0-T26)
2:02.6
(1:01.6-T25)
3:04.7
(1:02.1-T25)
4:04.6
(0:59.9-T25)
2 9 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jørgen Rasmussen(1)
1:06.8
(1:06.8-T31)
2:16.1.0
(1:09.3-T32)
3:27.8
(1:11.7-T33)
4:37.5
(1:09.6-T34)
144
W/M 4-Stafet Klubstafet - Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m - 2000m
2017-03-04 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Claus Rützau(2)
  • Hardy Olesen(3)
  • Søren Hyre-Fenneberg(4)
3:05.3
(3:05.3-T18)
4:42.3
(1:37.0-T32)
6:16.5
(1:34.2-T39)
7:51.0
(1:34.5-T39)
1 2 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Maja Klitgaard(2)
  • Max Elleskov Røgild(3)
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(4)
2:08.1
(2:08.1-T27)
4:03.6
(1:55.5-T36)
6:17.4
(2:13.8-T35)
7:58.2
(1:40.7-T40)
2 14 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
  • Allan Seelk(2)
  • Charlotte Buchwaldt(3)
  • Brian Sørensen(4)
3:00.3
(3:00.3-T22)
4:49.7
(1:49.4-T40)
6:25.7
(1:36.0-T39)
7:58.6
(1:32.9-T45)
2 18 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Trine Leitzke(2)
  • Mathias Elgaard Jensen(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
2:17.3
(2:17.3-T32)
4:13.7
(1:56.4-T41)
6:25.8
(2:12.1.0-T38)
8:01.4
(1:35.7-T45)
3 8 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
  • Jarl Littau-Jensen(3)
  • Søren Gam(4)
3:17.1.0
(3:17.1.0-T18)
4:48.8
(1:31.7-T39)
6:36.3
(1:47.5-T39)
8:05.4
(1:29.1.0-T42)
4 15 Kerteminde Roklub II
  • Kim Clausen(1)
  • Emilie Aarenstrup(2)
  • Hanne Christiansen(3)
  • Jeppe Mogensen(4)
2:30.9
(2:30.9-T23)
4:36.8
(2:05.9-T46)
6:33.2
(1:56.4-T45)
8:16.2
(1:43.0-T35)
3 19 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
  • Magnus Jensen(2)
  • Mikas Dyck Munksø(3)
  • Nathaniel Christensen(4)
2:47.4
(2:47.4-T32)
4:24.0
(1:36.6-T44)
6:33.9
(2:09.9-T44)
8:16.9
(1:43.0-T44)
4 6 Tissø Roklub I
  • Anders Clausen(1)
  • Isabella Kobæk Larsen(2)
  • Magnus Jepsen(3)
  • Marcus Kobæk Larsen(4)
2:30.0
(2:30.0-T31)
4:22.9
(1:52.9-T37)
6:26.1.0
(2:03.2-T40)
8:19.0
(1:52.9-T42)
5 9 Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
  • Alexander Schwarz(2)
  • Michael Moerner(3)
  • Lasse Guldbæk Andersen(4)
3:13.6
(3:13.6-T18)
5:06.8
(1:53.2-T41)
6:43.5
(1:36.7-T39)
8:20.4
(1:36.8-T38)
6 7 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Erich Zanke(1)
  • Flemming Elm(2)
  • Peter Hvenegaard(3)
  • Jesper Ryttov(4)
2:58.9
(2:58.9-T21)
4:44.2
(1:45.3-T35)
6:31.3
(1:47.1.0-T36)
8:22.2
(1:50.9-T27)
7 13 Middelfart Roklub II
  • Birgit Rützou(1)
  • Niels Aagaard(2)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(3)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(4)
2:55.7
(2:55.7-T25)
4:55.5
(1:59.8-T34)
6:47.3
(1:51.8-T40)
8:23.7
(1:36.3-T42)
8 16 Nyborg Roklub II
  • Lene Christensen(1)
  • Dóra Remenyik(2)
  • Hans Schmidt (3)
  • Heidi Olsen(4)
2:58.5
(2:58.5-T30)
5:02.0
(2:03.5-T37)
7:02.1
(2:00.1.0-T38)
8:40.2
(1:38.2-T49)
5 5 Kerteminde Roklub I
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
  • Oliver Kroløkke(2)
  • Laura Skjoldborg(3)
  • Lars Frandsen(4)
2:48.4
(2:48.4-T30)
5:08.7
(2:20.3-T42)
7:11.0
(2:02.3-T37)
8:51.8
(1:40.8-T35)
6 12 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Pia Quottrup Sand(1)
  • Mette Klinkeby(2)
  • Vibeke Vestergaard Nielsen(3)
  • Janne Toudahl(4)
2:44.6
(2:44.6-T29)
4:51.0
(2:06.4-T33)
6:55.2
(2:04.2-T33)
8:54.7
(1:59.5-T35)
7 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Henriette Madsen(3)
  • Søren Madsen(4)
3:06.0
(3:06.0-T35)
4:42.7
(1:36.7-T34)
6:59.5
(2:16.8-T37)
8:56.1
(1:56.5-T36)
8 3 Motion i Dagtimerne i STRIB I
  • Anne-Lene Kock(1)
  • Grethe Bech Jensen(2)
  • Johnnie Rix(3)
  • Kirsten Petersen(4)
2:30.4
(2:30.4-T33)
4:53.9
(2:23.5-T34)
7:02.9
(2:09.0-T38)
9:07.2
(2:04.3-T32)
148
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m
2017-03-04 15:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:10.2
(0:10.2-T41)
0:19.5
(0:09.3-T39)
0:28.9
(0:09.4-T38)
0:38.6
(0:09.7-T37)
2 3 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
0:11.6
(0:11.6-T52)
0:22.2
(0:10.6-T56)
0:33.1
(0:10.9-T49)
0:44.4
(0:11.3-T53)
3 2 Odder Roklub III
  • Trine Leitzke(1)
0:14.1
(0:14.1-T51)
0:26.1
(0:12.0-T45)
0:38.2
(0:12.1-T40)
0:50.3
(0:12.0-T45)
149
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m
2017-03-04 15:33
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 7 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:09.9
(0:09.9-T60)
0:18.8
(0:08.9-T61)
0:27.8
(0:09.0-T60)
0:37.1
(0:09.3-T58)
2 8 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
0:10.5
(0:10.5-T63)
0:19.5
(0:09.0-T47)
0:28.7
(0:09.2-T46)
0:38.0
(0:09.3-T52)
3 1 Tissø Roklub I
  • Anders Clausen(1)
0:11.5
(0:11.5-T57)
0:21.3
(0:09.8-T55)
0:31.3
(0:10.0-T54)
0:41.5
(0:10.2-T53)
4 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
0:11.4
(0:11.4-T53)
0:21.3
(0:09.9-T48)
0:31.5
(0:10.2-T53)
0:42.0
(0:10.5-T46)
4 2 Kerteminde Roklub I
  • Oliver Kroløkke(1)
0:11.6
(0:11.6-T52)
0:21.5
(0:09.9-T48)
0:31.5
(0:10.0-T48)
0:42.0
(0:10.5-T46)
6 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:22.3
(0:10.3-T58)
0:32.8
(0:10.5-T51)
0:43.3
(0:10.5-T51)
150
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m
2017-03-04 15:36
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
0:11.5
(0:11.5-T57)
0:21.5
(0:10.0-T54)
0:31.8
(0:10.3-T47)
0:42.2
(0:10.5-T52)
2 6 Silkeborg Roklub I
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
0:12.3
(0:12.3-T54)
0:22.7
(0:10.4-T46)
0:33.2
(0:10.5-T46)
0:43.9
(0:10.7-T45)
3 5 Kerteminde Roklub I
  • Emilie Aarenstrup(1)
0:12.7
(0:12.7-T56)
0:24.4
(0:11.7-T62)
0:36.2
(0:11.8-T61)
0:48.5
(0:12.3-T63)
4 2 Kerteminde Roklub II
  • Sofie Thorarinsson(1)
0:13.9
(0:13.9-T56)
0:26.2
(0:12.3-T53)
0:39.0
(0:12.8-T52)
0:52.3
(0:13.3-T54)
151
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m
2017-03-04 15:42
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 5 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
0:09.9
(0:09.9-T48)
0:18.0
(0:08.1-T52)
0:26.3
(0:08.3-T58)
0:34.9
(0:08.5-T56)
153
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m
2017-03-04 15:42
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
0:09.5
(0:09.5-T51)
0:17.8
(0:08.3-T58)
0:26.3
(0:08.5-T57)
0:34.7
(0:08.4-T64)
2 2 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
0:09.6
(0:09.6-T56)
0:17.7
(0:08.1-T59)
0:26.2
(0:08.5-T57)
0:35.0
(0:08.8-T62)
3 4 Kerteminde Roklub 2
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
0:11.9
(0:11.9-T45)
0:21.9
(0:10.0-T48)
0:32.4
(0:10.5-T46)
0:43.4
(0:11.0-T44)
154
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m
2017-03-04 15:45
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 3 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
0:11.1
(0:11.1-T65)
0:20.6
(0:09.5-T51)
0:30.0
(0:09.4-T57)
0:39.5
(0:09.5-T57)
2 6 Odense Roklub III
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
0:11.0
(0:11.0-T55)
0:20.4
(0:09.4-T51)
0:30.1
(0:09.7-T50)
0:40.2
(0:10.1-T42)
3 5 Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
0:11.7
(0:11.7-T56)
0:22.0
(0:10.3-T47)
0:32.2
(0:10.2-T53)
0:42.5
(0:10.4-T46)
4 4 Odense Roklub I
  • Mieke Slim(1)
0:11.9
(0:11.9-T55)
0:22.2
(0:10.3-T41)
0:32.6
(0:10.4-T52)
0:43.5
(0:10.8-T44)
155
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m
2017-03-04 15:48
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
0:08.7
(0:08.7-T42)
0:16.1
(0:07.4-T41)
0:23.6
(0:07.5-T40)
0:31.1
(0:07.6-T47)
2 8 Kerteminde Roklub II
  • Martin Haubro Petersen(1)
0:08.5
(0:08.5-T56)
0:16.2
(0:07.7-T47)
0:23.8
(0:07.6-T39)
0:31.4
(0:07.6-T55)
3 4 Odense Roklub II
  • Jarl Littau-Jensen(1)
0:08.9
(0:08.9-T47)
0:16.3
(0:07.4-T57)
0:23.9
(0:07.6-T47)
0:31.9
(0:07.9-T53)
3 7 Odense Roklub V
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
0:09.2
(0:09.2-T46)
0:16.7
(0:07.5-T48)
0:24.2
(0:07.5-T56)
0:31.9
(0:07.7-T47)
5 2 Kerteminde Roklub I
  • Martin Kjeldsen(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.2
(0:07.8-T46)
0:25.1
(0:07.9-T53)
0:33.1
(0:08.1-T45)
6 9 Odense Roklub VI
  • Michael Moerner(1)
0:09.8
(0:09.8-T49)
0:18.0
(0:08.2-T44)
0:26.3
(0:08.3-T43)
0:34.8
(0:08.5-T43)
7 6 Odense Roklub IV
  • Søren Gam(1)
0:09.8
(0:09.8-T55)
0:18.0
(0:08.2-T44)
0:26.3
(0:08.3-T50)
0:35.0
(0:08.6-T42)
8 3 Odense Roklub I
  • Alexander Schwarz(1)
0:09.9
(0:09.9-T49)
0:18.4
(0:08.5-T42)
0:27.1
(0:08.7-T48)
0:36.0
(0:08.9-T47)
9 5 Odense Roklub III
  • Lasse Guldbæk Andersen(1)
0:10.4
(0:10.4-T46)
0:19.2
(0:08.8-T41)
0:28.1
(0:08.9-T47)
0:37.0
(0:08.9-T47)
156
30+WErgo Masters SPRINT Kvinder  30+  - 200m
2017-03-04 15:51
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Middelfart Roklub I
  • Birgit Rützou(1)
0:11.6
(0:11.6-T41)
0:21.7
(0:10.1-T42)
0:31.8
(0:10.1-T41)
0:42.1
(0:10.3-T41)
2 1 Middelfart Roklub II
  • Susanne Grønnehave Mogensen(1)
0:12.3
(0:12.3-T44)
0:22.7
(0:10.4-T41)
0:33.0
(0:10.3-T47)
0:43.6
(0:10.6-T39)
157
30+MErgo Masters SPRINT Mænd  30+  - 200m
2017-03-04 15:54
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Kerteminde Roklub II
  • Morten Haubro Petersen(1)
0:08.3
(0:08.3-T51)
0:15.6
(0:07.3-T57)
0:23.1
(0:07.5-T48)
0:30.8
(0:07.7-T47)
2 3 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
0:08.7
(0:08.7-T48)
0:16.3
(0:07.6-T47)
0:23.8
(0:07.5-T48)
0:31.5
(0:07.6-T47)
3 2 Middelfart Roklub III
  • Claus Rützau(1)
0:09.4
(0:09.4-T44)
0:17.7
(0:08.3-T44)
0:26.0
(0:08.3-T44)
0:34.3
(0:08.3-T43)
4 6 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
0:09.7
(0:09.7-T56)
0:17.9
(0:08.2-T66)
0:26.3
(0:08.4-T57)
0:34.8
(0:08.6-T56)
5 7 Middelfart Roklub IV
  • Lennart Christensen(1)
0:09.9
(0:09.9-T43)
0:18.2
(0:08.3-T43)
0:26.8
(0:08.6-T35)
0:35.5
(0:08.7-T41)
6 1 Middelfart Roklub II
  • Niels Aagaard(1)
0:10.3
(0:10.3-T46)
0:18.6
(0:08.3-T50)
0:27.0
(0:08.4-T50)
0:35.6
(0:08.5-T42)
7 5 Middelfart Roklub I
  • Niels Henrik Rauer Hansen(1)
0:10.7
(0:10.7-T50)
0:19.5
(0:08.8-T48)
0:28.2
(0:08.7-T48)
0:36.9
(0:08.7-T55)
158
W/M 4-Stafet Skolestafet- Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m - 2000m
2017-03-04 15:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen(1)
  • Erantis Fodgaard Sørensen(2)
  • Signe Grønning(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
2:05.1
(2:05.1-T34)
4:07.7
(2:02.6-T35)
6:04.9
(1:57.2-T37)
7:49.5
(1:44.6-T45)
2 3 Odense Roklub/KCO II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Johan Siksne Kaalund(2)
  • Sebastian Quottrup Jansen(3)
  • Frederik Markvardsen(4)
2:28.2
(2:28.2-T29)
4:16.2
(1:48.0-T39)
6:11.9
(1:55.7-T42)
7:58.2
(1:46.3-T43)