Resultater - Åbne Fynske Mesterskaber 2021
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2021-03-06 10:00
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
3:23.8
(24)
6:48.7
(24)
10:15.3
(24)
13:42.3
(24)
17:09.9
(24)
20:34.8
(24)
2 ASR II
  • Christian Petersen(1)
3:32.2
(24)
7:06.6
(24)
10:42.5
(24)
14:18.7
(24)
17:55.7
(24)
21:29.5
(24)
3 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
3:34.4
(24)
7:12.1
(24)
10:51.9
(24)
14:33.7
(24)
18:15.8
(24)
21:50.8
(24)
4 ASR III
  • Rasmus Holk Poulsen(1)
3:43.7
(24)
7:29.9
(24)
11:15.9
(24)
15:01.4
(24)
18:47.2
(24)
22:23.5
(24)
5 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
1:48.33:41.35:34.67:27.59:20.811:13.813:07.315:00.715:00.716:53.822:29.9
6 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:34.6
(24)
7:21.4
(24)
11:14.3
(24)
15:10.6
(24)
19:04.9
(24)
22:53.9
(24)
7 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
3:45.8
(24)
7:34.9
(24)
11:24.9
(24)
15:16.5
(24)
19:08.2
(24)
22:56.5
(24)
8 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
3:53.8
(24)
7:49.7
(24)
11:46.8
(24)
15:43.6
(24)
19:39.4
(24)
23:27.7
(24)
9 E.R.V. Beatrix I
  • Corien Prins(1)
3:59.8
(24)
7:59.4
(24)
11:59.7
(24)
16:00.3
(24)
20:04.3
(24)
24:04.8
(24)
101
U10 WErgo Piger U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:30
Plac. # Navn 1:002:00
1 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
190m375m
(185m)
2 Valby I
  • Selma Friis(1)
171m341m
(170m)
3 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
161m337m
(176m)
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:30
Plac. # Navn 1:002:00
1 Valby I
  • Felix Friis(1)
220m443m
(223m)
2 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
196m383m
(187m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Mads Madsen(1)
169m326m
(157m)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:30
Plac. # Navn 1:002:00
1 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
167m339m
(172m)
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
239m480m
(241m)
2 Lyngby/KKL I
  • Marie Lie Schmidt(1)
201m403m
(202m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
194m372m
(178m)
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
263m498m
(235m)
2 Lyngby/KKL I
  • Olivia Elund Pihl(1)
204m412m
(208m)
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
229m450m
(221m)
2 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
203m399m
(196m)
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
240m471m
(231m)
2 Holstebro/KCHO II
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
198m371m
(173m)
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-06 10:50
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Silkeborg I
  • Marie Nørgaard(1)
267m521m
(254m)
757m
(236m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere 3min 1. Afdeling
2021-03-06 11:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp

111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-06 10:50
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
284m551m
(267m)
815m
(264m)
2 LVRC II
  • Roisin ODonovan(1)
251m500m
(249m)
740m
(240m)
3 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
242m483m
(241m)
733m
(250m)
4 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
245m481m
(236m)
718m
(237m)
5 Lyngby/KKL I
  • Emmelie Brinkløv(1)
236m465m
(229m)
693m
(228m)
6 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
221m439m
(218m)
661m
(222m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-06 11:00
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
317m607m
(290m)
875m
(268m)
2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
258m498m
(240m)
732m
(234m)
3 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
241m484m
(243m)
732m
(248m)
4 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
253m463m
(210m)
670m
(207m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-03-06 11:10
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
271m533m
(262m)
794m
(261m)
1064m
(270m)
2 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
255m504m
(249m)
754m
(250m)
1017m
(263m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
250m497m
(247m)
743m
(246m)
999m
(256m)
4 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
252m495m
(243m)
738m
(243m)
982m
(244m)
5 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
241m477m
(236m)
714m
(237m)
965m
(251m)
6 Valby I
  • Kamma Friis(1)
247m486m
(239m)
721m
(235m)
964m
(243m)
7 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
253m493m
(240m)
727m
(234m)
963m
(236m)
8 Holstebro/KCHO IV
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
257m504m
(247m)
747m
(243m)
948m
(201m)
9 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
254m492m
(238m)
718m
(226m)
942m
(224m)
10 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
244m480m
(236m)
709m
(229m)
941m
(232m)
11 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
231m465m
(234m)
686m
(221m)
906m
(220m)
12 Lyngby/KKL II
  • Tove Bay(1)
220m445m
(225m)
666m
(221m)
898m
(232m)
13 Lyngby/KKL I
  • Flora Barslund(1)
218m421m
(203m)
612m
(191m)
815m
(203m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-03-06 11:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
274m535m
(261m)
800m
(265m)
1084m
(284m)
2 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
273m541m
(268m)
805m
(264m)
1072m
(267m)
3 Sorø I
  • Malthe Lund Lynæs(1)
278m531m
(253m)
776m
(245m)
1029m
(253m)
4 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
247m491m
(244m)
728m
(237m)
962m
(234m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 11:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:53.03:50.25:47.07:37.8
2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1:50.43:47.25:45.07:39.6
3 Holstebro/KCHO
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
2:02.34:12.96:21.88:23.5
4 Holstebro/KCHO
  • Anna Skovdam(1)
2:05.14:13.86:23.08:30.4
5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:05.14:16.16:27.48:36.0
6 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
2:15.14:38.16:57.39:10.4
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
1:53.23:50.95:48.57:41.3
2 Bagsværd/KCHO
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
1:58.54:00.36:01.07:56.0
3 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
1:57.33:59.56:00.67:58.4
4 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:02.84:08.86:14.08:14.4
5 Sorø IV
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:03.54:08.66:14.78:18.9
6 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
2:04.64:13.76:23.58:30.1
7 Sorø II
  • Elaina Bjørkman(1)
2:02.44:12.26:23.08:32.4
8 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
2:09.04:18.36:25.88:33.2
9 Roskilde I
  • Kathrine Jehrbo(1)
2:03.84:16.16:31.98:46.0
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 11:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd II
  • Lærke Vinneck Hansen(1)
1:56.43:55.05:54.77:51.9
2 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
1:59.64:02.16:04.98:04.7
3 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
2:02.44:08.86:18.58:26.2
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:00
Plac. # Navn 2000m
1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:47.73:36.05:24.27:08.9
2 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
7:27.2
3 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:49.63:45.05:39.87:28.0
4 Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
12:20.1
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Holstebro/KCHO III
  • Jens Pedersen(1)
1:43.23:32.05:24.17:11.6
2 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:48.93:42.45:36.07:25.7
3 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1:54.03:49.85:41.27:27.3
4 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
1:47.43:40.45:36.57:31.2
5 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:48.03:43.65:41.47:37.5
6 Sorø II
  • Emil Jelstrup(1)
1:51.23:47.35:46.07:43.0
7 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:57.33:55.25:51.87:45.5
8 Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1:54.53:51.65:50.27:47.9
9 Bagsværd IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:50.73:49.95:49.97:48.8
10 Bagsværd V
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
1:56.93:57.15:57.27:53.8
11 Bagsværd III
  • Karl Heuer(1)
1:58.34:02.76:05.98:04.1
12 Bagsværd VI
  • Theis Wolfram(1)
2:07.04:16.56:25.98:29.3
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:38.23:18.95:02.56:44.6
2 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
1:40.43:22.95:08.46:50.5
3 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:40.93:24.75:10.66:50.5
4 Holstebro/KCHO II
  • Hjalte Westeraa(1)
1:42.03:25.95:10.76:51.0
5 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:45.63:32.45:21.97:07.7
6 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:49.83:42.15:30.47:22.6
7 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:54.23:56.86:00.77:54.9
8 Holstebro/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
2:01.04:06.06:08.28:07.5
9 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
2:01.74:08.56:17.78:19.4
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
1:34.33:08.84:42.46:13.4
2 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
1:33.43:09.54:44.46:17.4
3 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
1:35.93:15.04:54.56:29.9
4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:37.83:16.94:57.76:38.1
5 Kolding/KCHO
  • Mads Kirstein(1)
1:42.43:26.45:10.96:53.3
6 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:44.13:30.15:17.77:06.1
7 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:47.03:39.65:30.77:13.9
8 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
1:48.63:43.45:38.07:28.5
9 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:53.43:52.15:53.07:51.3
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:34.83:12.94:53.26:34.3
2 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
1:44.83:14.93:14.9
3 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
1:39.23:20.15:01.36:39.5
4 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
1:47.93:38.05:26.67:10.7
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
1:49.13:40.35:30.97:14.1
2 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
1:49.33:40.65:30.57:20.7
3 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:54.43:49.75:44.97:38.4
4 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
1:53.53:51.15:49.87:47.4
5 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:55.83:53.65:52.07:49.2
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
1:57.83:57.25:57.17:55.3
2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
2:00.64:05.46:11.28:15.1
125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 ARA I
  • Christina Jensen(1)
1:51.23:45.25:39.87:33.7
2 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:54.13:49.15:44.17:36.5
3 Aalborg III
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
1:53.03:53.45:57.08:00.8
4 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
1:55.33:58.96:05.78:08.2
5 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
2:00.04:05.56:10.88:08.9
6 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
2:03.94:12.46:22.48:29.1
7 Esbjerg II
  • Amalie Tom-Petersen(1)
2:08.34:19.76:30.48:35.1
8 Esbjerg I
  • Charlotte Ljungstrøm(1)
2:09.64:26.76:43.99:00.7
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg I
  • Line Thomsen(1)
2:05.34:18.26:35.88:47.5
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
1:34.93:11.84:48.86:25.0
2 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:35.23:13.54:53.86:33.0
3 Holstebro/KCHO III
  • Patrick Klestrup(1)
1:37.23:17.55:01.06:50.1
4 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:40.63:23.95:08.76:50.5
5 Holstebro/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
1:44.93:31.45:14.06:51.1
6 Aalborg I
  • Mikkel Kallesøe(1)
1:41.03:26.55:11.56:51.2
7 Aalborg III
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:47.93:36.95:25.67:04.9
8 Sorø III
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:44.93:30.55:36.77:38.6
9 Esbjerg I
  • Brandur Poulsen(1)
1:46.33:46.75:51.47:53.7
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
1:48.43:37.95:29.17:21.6
2 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:39.43:22.65:08.46:57.3
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
1:33.63:08.44:41.86:11.6
2 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:33.23:12.34:53.16:31.6
3 DSR II
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
1:36.13:17.94:59.86:38.0
4 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
1:39.43:22.65:07.16:47.7
5 DSR III
  • Jakob Brix(1)
1:42.43:28.45:15.97:02.3
6 DSR IV
  • Lukas Zorin Beraki(1)
1:43.33:30.65:21.37:09.9
7 Aalborg III
  • Mikkel Paetau(1)
1:41.13:27.75:20.17:10.5
8 Aalborg
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:47.53:35.85:23.47:11.1
9 Aalborg V
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
1:48.83:40.85:36.17:28.9
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:37.53:16.04:54.16:27.7
2 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:39.83:23.15:05.76:47.1
3 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
1:48.43:41.35:36.87:31.3
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 København
  • Krista Doersch(1)
0:51.1
(24)
1:43.72:37.13:31.2
2 N/A
  • Anna O Donoghue(1)
0:55.9
(24)
1:51.72:47.93:43.7
3 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
0:56.2
(24)
1:54.62:52.93:48.7
4 København I
  • Alix Geroux(1)
3:53.0
5 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:57.8
(24)
1:56.52:57.13:58.6
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
0:49.0
(24)
1:39.52:31.33:23.2
2 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
0:50.4
(24)
1:42.42:34.83:27.1
3 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:52.0
(24)
1:46.32:41.83:37.9
4 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:51.6
(24)
1:46.12:41.93:38.2
5 N/A
  • Krisztina Mathe(1)
0:53.1
(24)
1:47.42:42.53:39.4
6 DNHE Danubius National Rowing Club II
  • Beáta Zarándy(1)
0:55.8
(24)
1:51.12:46.53:41.7
7 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
0:57.4
(24)
1:54.52:51.53:49.0
8 København II
  • Stinne Grydehøj(1)
0:56.2
(24)
1:55.62:54.93:52.0
9 DNHE Danubius National Rowing Club IV
  • Panna Zsigmondi(1)
0:55.5
(24)
1:54.02:54.13:53.5
10 København III
  • Louise Gjelstrup(1)
0:51.6
(24)
1:50.12:54.13:58.2
11 DNHE Danubius National Rowing Club III
  • Annamária Batári(1)
0:58.4
(24)
1:58.42:59.23:59.0
12 Humlebæk I
  • Marie Kaas(1)
0:55.3
(24)
1:55.12:57.03:59.1
13 Rosscarbery Rowing Club I
  • Therese Lawlor(1)
0:59.9
(24)
2:02.33:06.84:12.2
134
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Nordslesvig I
  • Susanne Klages(1)
1:02.32:06.33:11.24:14.2
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
0:55.4
(24)
1:51.02:47.33:44.3
2 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:53.6
(24)
1:49.32:46.73:46.4
3 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:55.7
(24)
1:53.73:47.9
4 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
0:56.4
(24)
1:53.92:52.23:49.8
5 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
3:53.1
6 Furesø I
  • Mette Møller(1)
0:58.4
(24)
1:57.82:56.93:53.9
7 DNHE Danubius National Rowing Club I
  • Gabriella Petrényi(1)
0:58.4
(24)
1:58.42:58.63:57.5
8 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:00.21:58.42:58.13:58.9
9 Nordslesvig I
  • Marzena Hansen(1)
1:21.12:24.73:29.44:34.5
10 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
1:02.82:12.43:23.64:37.6
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:54.1
(24)
1:49.52:46.93:44.9
2 København I
  • Vibeke Skousen(1)
0:56.6
(24)
1:56.32:57.53:56.8
3 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
0:57.7
(24)
1:57.62:59.64:00.7
4 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
0:59.8
(24)
2:00.33:01.94:03.3
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:55.6
(24)
1:52.82:50.73:47.2
138
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
1:01.52:03.23:04.84:05.8
140
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:58.2
(24)
1:58.82:58.73:56.9
141
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Arnbaks garage I
  • Lars Arnbak(1)
0:46.0
(24)
1:32.22:18.63:04.3
2 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
0:45.9
(24)
1:32.82:19.53:06.0
3 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:46.4
(24)
1:35.02:23.73:11.6
4 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:44.9
(24)
1:33.12:24.43:18.6
5 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:49.2
(24)
1:39.62:29.63:19.3
6 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
0:52.3
(24)
1:47.72:44.73:41.3
142
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:48.6
(24)
1:38.62:29.23:18.3
143
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
0:45.4
(24)
1:29.82:14.02:58.1
2 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
0:44.5
(24)
1:29.12:14.93:01.3
3 Bagsværd I
  • Carl Christiansen(1)
0:44.8
(24)
1:30.22:16.33:02.7
4 DNHE Danubius National Rowing Club I
  • Pál Zarándy(1)
0:45.0
(24)
1:30.42:16.23:03.5
5 DNHE Danubius National Rowing Club II
  • Tibor Csizmadia(1)
0:45.3
(24)
1:32.72:20.33:07.1
6 Bagsværd II
  • Tomas Næraa(1)
0:45.5
(24)
1:32.52:20.83:08.3
7 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:44.9
(24)
1:31.62:21.83:11.0
8 Roskilde I
  • Morten Sjørslev(1)
0:46.9
(24)
1:34.42:23.73:13.6
9 Næstv. I
  • Morten Thorving(1)
0:48.7
(24)
1:37.92:27.13:15.2
10 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:49.0
(24)
1:37.92:28.23:20.1
11 Rødvig II
  • Michael Mainz(1)
Gennemførte ikke løbet
12 DSR I
  • Jack Ekman(1)
0:48.3
(24)
1:36.02:34.13:23.3
13 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
0:48.7
(24)
1:41.02:33.23:23.5
14 DNHE Danubius National Rowing Club III
  • Péter Mészáros Dr.(1)
0:53.3
(24)
1:46.52:40.53:35.1
144
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:45.8
(24)
1:32.02:19.63:07.9
145
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
0:50.8
(24)
1:41.02:31.33:20.6
2 Risskov II
  • Claus Bus(1)
0:49.3
(24)
1:39.32:30.53:22.2
3 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
3:29.9
4 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:51.1
(24)
1:43.32:36.13:30.1
5 Risskov I
  • Michael Lind(1)
0:52.6
(24)
1:48.02:47.93:49.9
146
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:41.8
(24)
1:27.42:15.03:04.0
2 København I
  • Ivan Birch Lykholt(1)
0:48.0
(24)
1:36.02:24.83:13.9
3 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
0:50.4
(24)
1:40.82:31.83:22.4
4 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:50.8
(24)
1:42.42:33.43:23.8
5 København II
  • Jesper Nielsen(1)
0:54.5
(24)
1:49.92:45.63:39.7
146
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 2. Afdeling
2021-03-06 14:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
0:44.8
(24)
1:31.92:19.73:06.7
2 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
0:48.5
(24)
1:39.12:29.43:16.8
3 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
0:48.9
(24)
1:38.82:29.33:19.0
4 Esbjerg II
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:48.7
(24)
1:39.22:29.83:22.0
5 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
0:50.4
(24)
1:41.22:32.13:22.9
6 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:50.0
(24)
1:42.72:35.33:25.8
147
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 15:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:47.4
(24)
1:34.32:22.53:14.0
2 Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
0:48.6
(24)
1:38.92:30.53:22.6
3 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:49.3
(24)
1:40.12:33.03:27.4
4 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
0:53.0
(24)
1:49.12:44.83:39.9
5 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
0:54.1
(24)
1:51.62:48.73:42.0
6 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
0:56.7
(24)
1:55.12:49.63:42.3
7 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:53.3
(24)
1:48.42:46.53:44.2
8 Lemvig I
  • Søren P Thomsen(1)
0:56.3
(24)
1:53.02:49.63:46.5
9 Risskov II
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
0:56.5
(24)
1:54.32:52.53:48.6
10 Nordslesvig III
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
0:52.2
(24)
1:44.13:15.74:12.2
11 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
1:02.12:05.33:11.24:17.7
148
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 15:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:50.5
(24)
1:43.22:36.73:29.7
2 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
3:29.9
3 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
0:52.9
(24)
1:46.72:41.93:36.5
149
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 15:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 N/A
  • Robin Sterk(1)
0:54.4
(24)
1:48.02:42.33:32.8
2 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
0:53.6
(24)
1:49.32:46.43:45.2
150
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 15:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
0:55.1
(24)
1:53.12:51.83:48.7
2 DNHE Danubius National Rowing Club I
  • Pál Zarándy(1)
1:06.92:16.53:26.64:36.0