Resultater - Åbne Fynske Mesterskaber 2023
Løb nr | Starttid - ↑ |

Løb 100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2023-03-04 10:00
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 9 Kertem. I
  • Claus Hinding(1)
3:19.7
(24)
6:45.6
(24)
10:12.3
(24)
13:38.9
(24)
17:03.9
(24)
20:22.1
(24)
2 20 Skullerud I
  • Kent Lennart Pettersson(1)
3:27.8
(24)
6:55.1
(24)
10:22.1
(24)
13:47.5
(24)
17:10.2
(24)
20:28.3
(24)
3 16 Kertem. IV
  • Tobias Kempf(1)
3:24.3
(24)
6:49.3
(24)
10:16.3
(24)
13:46.1
(24)
17:16.7
(24)
20:42.5
(24)
4 4 Lemvig I
  • Jesper Jensen(1)
3:23.6
(24)
6:52.0
(24)
10:22.3
(24)
13:56.6
(24)
17:30.4
(24)
20:56.3
(24)
5 2 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
21:05.4
6 14 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
3:44.8
(24)
7:31.7
(24)
11:18.4
(24)
15:04.7
(24)
18:51.5
(24)
22:35.0
(24)
7 10 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
3:58.8
(24)
7:58.7
(24)
11:59.0
(24)
16:01.9
(24)
20:10.9
(24)
24:12.0
(24)
8 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
3:51.7
(24)
7:53.2
(24)
12:00.2
(24)
16:08.2
(24)
20:16.3
(24)
24:17.2
(24)
9 19 Skullerud II
  • Benita Clausen(1)
4:06.0
(24)
8:12.6
(24)
12:18.6
(24)
16:24.4
(24)
20:27.8
(24)
24:22.4
(24)
10 17 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
4:04.5
(24)
8:11.0
(24)
12:17.7
(24)
16:24.4
(24)
20:28.8
(24)
24:28.5
(24)
11 8 Kolding D I
  • Bertha Flensborg(1)
4:06.5
(24)
8:16.9
(24)
12:33.0
(24)
16:55.8
(24)
21:21.2
(24)
25:31.4
(24)
12 18 Risskov I
  • Michael Lind(1)
3:58.4
(24)
8:13.9
(24)
12:38.1
(24)
17:06.8
(24)
21:32.6
(24)
25:53.6
(24)
Løb 102
U11 WErgo Piger U11 Ergo - Piger 10år 2min 1. Afdeling
2023-03-04 10:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo - Drenge 9år 2min 1. Afdeling
2023-03-04 10:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Ran I
Birk Haaning (1)
Løb 105
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-03-04 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 5 SSV Planeta Radebeul I
  • Danu Heilsberg(1)
217m416m
(199m)
1 4 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
200m389m
(189m)
Løb 106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-03-04 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 6 Rødvig I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
265m518m
(253m)
Løb 107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-03-04 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 9 Lyngby I
  • Oliver Brinkløv(1)
221m430m
(209m)
Løb 111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-03-04 10:55
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 2 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
252m504m
(252m)
759m
(255m)
1 1 Lyngby II
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
252m496m
(244m)
744m
(248m)
Løb 112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-03-04 10:55
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 7 Holstebro I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
276m540m
(264m)
815m
(275m)
1 3 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
273m526m
(253m)
759m
(233m)
1 4 Odder I
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
248m487m
(239m)
724m
(237m)
1 5 Aarhus I
  • Folmer Egestrand Rohde(1)
218m429m
(211m)
645m
(216m)
Løb 113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2023-03-04 11:10
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 4 Odense/KCO II
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
265m522m
(257m)
769m
(247m)
1006m
(237m)
1 5 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
249m494m
(245m)
741m
(247m)
1002m
(261m)
1 3 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
247m491m
(244m)
733m
(242m)
978m
(245m)
1 6 Lyngby I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
240m483m
(243m)
721m
(238m)
948m
(227m)
1 10 Stevns I
  • Smilla Sabri(1)
251m473m
(222m)
686m
(213m)
905m
(219m)
1 11 Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
207m411m
(204m)
612m
(201m)
817m
(205m)
1 1 Aarhus I
  • Marie Højklint Nielsen(1)
175m339m
(164m)
501m
(162m)
680m
(179m)
Løb 114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2023-03-04 11:10
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 19 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
304m589m
(285m)
870m
(281m)
1168m
(298m)
1 21 Odense/KCO II
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
265m529m
(264m)
793m
(264m)
1058m
(265m)
1 16 Odder II
  • Aksel Mikkelsen(1)
272m529m
(257m)
786m
(257m)
1051m
(265m)
1 18 Holstebro II
  • Malthe Baltser(1)
282m529m
(247m)
765m
(236m)
997m
(232m)
1 22 Holstebro III
  • Mikkel Madsen(1)
253m502m
(249m)
747m
(245m)
988m
(241m)
1 14 Randers I
  • Thorbjørn Christensen(1)
255m491m
(236m)
715m
(224m)
968m
(253m)
1 15 Odder I
  • Frederik Amby Jensen(1)
250m480m
(230m)
709m
(229m)
952m
(243m)
1 12 Jels I
  • Malte Schøler(1)
237m468m
(231m)
697m
(229m)
944m
(247m)
Løb 115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 11:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:54.13:49.45:46.27:38.4
2 1 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:02.74:06.36:11.38:12.8
3 8 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
2:06.24:16.96:26.88:29.6
4 6 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
2:10.14:19.46:26.88:31.2
5 7 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
2:10.24:27.46:48.99:01.5
6 4 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
2:15.24:32.86:49.59:02.9
7 2 Odense/KCO I
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
2:16.84:34.46:52.39:11.4
8 3 Jels III
  • Rikke Jeckel(1)
2:15.74:51.67:28.610:00.8
Løb 116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 11:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:50.83:48.55:46.57:42.9
2 12 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:56.63:54.85:52.77:48.6
3 10 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:56.73:59.36:00.88:00.9
4 13 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
2:02.44:10.26:21.98:28.1
Løb 117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 11:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
1:57.84:01.76:05.18:04.2
Løb 118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 11:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
1:59.64:02.66:05.48:02.3
2 17 KVIK II
  • Silke Traberg-Andersen(1)
2:04.34:11.26:16.48:15.6
3 16 KVIK I
  • Caroline Quass Størup(1)
2:04.04:11.36:22.38:30.4
Løb 119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 11:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
1:45.93:33.65:22.97:11.0
2 1 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
1:55.93:58.36:00.37:56.4
3 6 Holstebro I
  • Oliver Pedersen(1)
1:54.13:55.75:59.68:00.3
4 4 Lyngby I
  • Johan Beck Grønskov(1)
1:59.34:02.46:06.18:06.0
5 3 Holstebro II
  • Oliver Ottow(1)
2:02.04:12.36:29.48:46.3
Løb 120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 11:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Odense/KCO I
  • Sebastian Holt Poulsen(1)
1:40.13:25.65:10.66:51.8
2 10 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
1:39.13:24.15:10.56:53.5
3 11 Aarhus I
  • Christian Lund Hansen(1)
1:53.33:50.65:50.07:47.2
4 8 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
1:59.94:05.86:13.18:19.1
Løb 121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Sorø III
  • Mads Christensen(1)
1:38.03:21.15:06.06:49.0
2 2 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1:44.33:33.55:24.87:14.6
3 1 DSR I
  • Hjalte Larsen(1)
1:46.63:41.35:37.87:35.0
Løb 122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:42.33:28.25:13.56:57.3
2 5 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:44.63:31.35:18.37:04.7
3 9 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
1:46.83:39.65:32.07:22.6
Løb 123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:48.43:38.85:27.97:13.0
2 2 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
1:52.63:48.55:44.87:37.9
3 3 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
1:55.73:55.95:58.07:55.4
4 11 Aarhus I
  • Amalie Bønløkke Rasmussen(1)
2:00.34:02.76:05.48:07.6
Løb 124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:51.03:42.95:35.17:25.6
Løb 125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 DSR II
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(1)
1:48.83:40.05:31.47:20.9
2 8 DSR I
  • Samantha Don Robbins(1)
1:49.53:41.25:32.57:21.9
3 6 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:49.03:41.75:34.87:22.1
4 7 DSR III
  • Natasha Frandsen(1)
1:52.93:47.55:42.67:36.0
5 5 Saxkjøbing I
  • Emmy Wandrup(1)
2:03.34:12.96:23.78:34.4
Løb 126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:59.44:03.76:12.98:13.9
Løb 127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
1:34.03:09.34:46.06:22.4
2 1 Aarhus II
  • Eli Hansen(1)
1:38.73:19.14:58.56:34.6
Løb 128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø I
August Husted Coutant (1)
Løb 129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:30.33:05.34:41.26:15.9
2 8 Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
1:37.43:16.34:54.16:31.5
Løb 130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:35.23:12.34:49.16:22.4
2 10 DSR I
  • Leif Førland Schill(1)
1:40.33:22.05:03.06:42.8
3 9 Aarhus II
  • Christian Nielsen(1)
1:43.33:29.95:17.37:00.4
Løb 131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
1:52.13:46.2
Løb 133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
1:46.33:33.8
2 3 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
1:46.93:36.6
3 2 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
1:58.03:59.3
Løb 134
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 Keravan Urheilijat I
  • Piia Autonen-Laakso(1)
1:54.13:46.6
Løb 135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 9 DSR II
  • Margit Haahr Hansen(1)
1:48.83:36.9
2 10 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
1:47.83:38.7
3 6 DSR I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:50.93:43.5
4 5 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
1:53.43:50.0
5 11 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
1:55.03:51.8
6 7 Middelfart I
  • Susanne Grønnehave Mogensen(1)
1:56.53:52.5
7 4 Horsens I
  • Trine Krogh Jeppesen(1)
1:56.03:52.8
8 3 Esbjerg I
  • Karen Egebjerg(1)
2:00.74:01.4
9 2 Esbjerg II
  • Tina Flindt Jensen(1)
2:03.14:14.2
10 1 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
2:15.24:32.9
Løb 136
50+LWErgo Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo - Kvinder, 50-59 år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 13 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:55.13:52.5
2 14 Esbjerg I
  • Birgit Skov(1)
1:59.74:02.9
3 15 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
2:08.24:17.6
Løb 138
60+LWErgo Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
KVIK I
Marianne Becker (1)
Løb 139
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 17 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
2:02.74:06.6
Løb 141
80+LWErgo Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo - Kvinder, 80- år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 13:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Furesø I
Bente Johannesen (1)
Løb 143
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:31.53:05.5
2 2 DSR I
  • Rune Glerup(1)
1:36.03:15.7
3 3 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
1:37.73:16.1
4 4 Nyborg I
  • Casper Sørensen(1)
1:37.73:17.0
Løb 144
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 DSR I
  • Gid Van Der Ven(1)
1:38.93:21.8
Løb 145
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 12 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:29.92:58.0
2 16 Køge R II
  • Jan Roager Olsen(1)
1:33.53:08.4
3 15 Nyborg I
  • Kasper Mathiasen(1)
1:32.83:09.7
4 14 DSR I
  • Jack Ekman(1)
1:34.83:10.1
5 8 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:35.13:11.5
6 9 Svendb. I
  • Peter Kristensen(1)
1:37.93:12.9
7 10 Køge R IV
  • Martin Birk Hansen(1)
1:37.13:18.2
8 11 Esbjerg I
  • Flemming Madsen(1)
1:42.93:29.8
9 7 Odense I
  • Frank Klingenberg Hausmann(1)
1:44.03:31.6
Løb 147
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
1:47.43:37.4
2 2 Risskov I
  • Michael Lind(1)
1:54.33:52.8
Løb 148
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 8 Næstv. I
  • Michael Hallgren(1)
1:29.43:01.0
2 15 KVIK I
  • Peter Weile(1)
1:32.53:06.3
3 14 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
1:35.83:14.7
4 6 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
1:38.53:16.6
5 13 Køge R III
  • Kristian Egekær(1)
1:35.03:17.7
6 5 Middelfart II
  • Claus Rützou(1)
1:40.03:18.1
7 4 KVIK II
  • Jan Skovø(1)
1:40.33:19.9
8 3 Sønderborg I
  • Henrik Hansen(1)
1:37.93:21.1
9 18 Næstv. II
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:38.63:21.4
10 7 Svendb. I
  • Søren Andersen(1)
1:38.33:21.6
11 16 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
1:41.63:24.3
12 11 Køge R II
  • Kim Gutfeld(1)
1:40.73:26.1
13 9 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
1:39.63:26.9
14 12 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
1:44.73:31.0
15 19 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
1:43.63:33.3
16 17 Middelfart I
  • Niels Henrik Rauer Hansen(1)
1:46.33:36.8
17 10 Sønderborg II
  • Preben Ingildsen(1)
1:47.33:45.2
Løb 149
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 7 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:33.93:07.9
2 2 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
1:41.63:23.1
3 8 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
1:41.83:23.9
4 4 NRC III
  • Tero Mononen(1)
1:42.73:24.2
5 16 NRC I
  • Ali Kela(1)
1:43.33:25.8
5 3 Svendb. I
  • Brian Christensen(1)
1:42.33:25.8
7 15 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
1:43.53:30.7
8 10 Odder I
  • Per Amby(1)
1:45.83:32.5
9 1 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
1:43.83:34.0
10 14 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
1:49.33:39.4
11 11 Nyborg II
  • Peter Rasmussen(1)
1:50.63:41.2
12 6 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
1:52.23:44.6
13 17 Nyborg I
  • Bo Thillemann Jensen(1)
1:49.33:50.9
14 18 Næstv. I
  • Thomas Hultmann(1)
1:55.33:56.8
15 9 Middelfart I
  • Leif Bilde(1)
1:58.73:57.5
16 13 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
1:59.33:58.4
Løb 150
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 21 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
1:42.93:28.4
2 20 Nyborg I
  • Michael Hainz Christensen(1)
1:45.93:32.4
3 19 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
1:47.23:33.8
Løb 151
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 24 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:42.23:28.4
2 25 Esbjerg I
  • Lars Kruse Hansen(1)
1:49.63:39.4
3 22 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
1:50.53:40.2
4 23 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
1:51.13:43.3
5 26 Lappajärven Veikot I
  • Matti Etelämäki(1)
1:53.93:59.0
Løb 152
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 27 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:43.23:32.0
Løb 154
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 28 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
1:53.53:47.0
Løb 155
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 14:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 5 Aalborg II
  • Marie Møller Nielsen(1)
1:43.13:27.9
2 7 DSR II
  • Nina Oehlckers(1)
1:44.53:33.0
3 8 Aalborg III
  • Sina Brandt(1)
1:48.03:36.9
4 6 DSR I
  • Theresa Gadilhe(1)
1:48.33:37.9
5 9 Aalborg IV
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
1:49.73:43.6
6 10 Odense I
  • Sofie Hedvig Jakobsen(1)
1:55.03:52.4
7 2 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
1:56.53:55.6
8 3 Odense V
  • Sissel í Nesinum Sandholm(1)
1:55.14:00.1
9 11 Odense III
  • Katharina Kaiser(1)
1:59.14:02.2
10 1 Odense II
  • Sara Safari Jensen(1)
2:05.94:10.3
Løb 156
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 15:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 17 DSR II
  • Lukas Obel(1)
1:29.12:56.2
2 7 DSR III
  • Oskar Høgel(1)
1:28.93:05.2
3 16 Odense I
  • Niels Trubbach(1)
1:30.33:05.8
4 11 DSR I
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
1:34.73:08.5
5 3 Odense II
  • Henrik Akre Thorup(1)
1:36.13:10.5
6 12 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
1:34.93:11.3
6 2 Aalborg V
  • Frederik Luft(1)
1:35.03:11.3
8 15 Aalborg III
  • Steven Teglman(1)
1:37.03:14.7
9 14 DSR IV
  • Victor Feveile Holck(1)
1:36.43:14.9
10 1 Odense III
  • Carsten Vikkelsøe(1)
1:37.93:17.4
11 5 Odense VI
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
1:37.93:18.2
12 10 Odense IV
  • Jonatan Kluge(1)
1:37.83:20.2
13 6 Aalborg IV
  • Saif Ahmed(1)
1:35.23:23.7
14 18 DSR VII
  • Mikkel Nymand Gjaldbæk(1)
1:40.13:27.7
15 8 Aalborg II
  • Tobias Emil Buch Nielsen(1)
1:35.93:30.4
Løb 157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-03-04 15:25
Plac. # Navn Handicap500m1000mTotal time
1 6 Ringsted/Sorø
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Christian Mølvig(2)
0s1:40.43:23.43:23.4
2 4 Køge R III
  • Kristian Egekær(1)
  • Henrik Lerdorf(2)
20s1:41.73:46.23:46.2
3 8 Køge R II
  • Louise Birk Hansen(1)
  • Martin Birk Hansen(2)
4s1:49.33:46.83:46.8
4 2 Køge R
  • Jan Roager Olsen(1)
  • Kim Gutfeld(2)
26s1:40.33:47.33:47.3
Løb 160
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2023-03-04 15:40
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 5 DSR/Roskilde I
  • Nina Oehlckers(1)
  • Zoe Elizabeth Dickson(2)
  • Sofie Odgaard Herr(3)
  • Helen Pabst(4)
5s1:45.23:26.95:02.56:54.3
(24)
6:54.3
2 4 Jels/Stevns I
  • Dicte Fyhn(1)
  • Malte Schøler(2)
  • Jan Noe(3)
  • Kristina B Nielsen(4)
0s2:08.44:06.25:46.47:39.6
(24)
7:39.6
3 2 Middelfart I
  • Birgit Rützou(1)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(2)
  • Leif Bilde(3)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(4)
18s1:50.23:43.05:25.77:50.5
(24)
7:50.5
4 6 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
  • Anna Thomsen(3)
  • Fleming Mathiesen(4)
35s1:44.13:36.45:15.27:57.2
(24)
7:57.2
5 1 Jels II
  • Anders Jørgensen(1)
  • Jane Marie Noe(2)
  • Anders Tøstesen(3)
  • Bjarke Fyhn(4)
52s1:42.23:27.95:13.08:51.8
(24)
8:51.8
Løb 173
W/M 4-Slide Kvinder/mænd 4-Slide 3min A Finale
2023-03-04 16:00
Plac. # Navn Længde
1 4 Aarhus/Horsens/Middelfart
  • Claus Rützou(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
  • Niels Iversen(3)
  • Bent Bøgh Pedersen(4)
848m
Løb 174
W/M 4-Slide Kvinder/mænd 4-Slide 3min A Finale
2023-03-04 16:00
Plac. # Navn Længde
1 24 Odense
  • Aleksandar Kolev(1)
  • Carsten Vikkelsøe(2)
  • Henrik Akre Thorup(3)
  • Niels Trubbach(4)
921m
1 12 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Sina Brandt(2)
  • Simon Nygaard-Thomsen(3)
  • Tobias Emil Buch Nielsen(4)
883m
1 16 Odense
  • Amalie Kiær(1)
  • Signe Jensen(2)
  • Kristian Baastrup Søberg(3)
  • Petrea Krag Burba(4)
849m
1 20 Aalborg II
  • Camilla Frølund(1)
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(2)
  • Steven Teglman(3)
  • Saif Ahmed(4)
848m
1 8 Odense I
  • Sara Safari Jensen(1)
  • Sofie Hedvig Jakobsen(2)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(3)
  • Katharina Kaiser(4)
741m
Løb 181
U17 WErgo Piger U17 Ergo 5min A Finale
2023-03-04 12:25
Plac. # Navn Længde
1 2 Stevns I
  • Sandra Nørskov(1)
1228m
1 1 Stevns II
  • Amalie Lau Nielsen(1)
1192m
Løb 182
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 5min A Finale
2023-03-04 12:25
Plac. # Navn Længde
1 4 Stevns I
  • Carl Hjortkær(1)
1277m