Resultater - Aarhus Open Regatta 2016
Løb nr | Starttid - ↑ |

107
U19 W4- Piger U19 4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse 2000m 1. Afdeling
2016-08-27 12:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub/Ribe Roklub I
Thea Bach Stegger (1), Louise Møller Lorentsen (2), Line Viuf (3), Agnete Munk (4)
111
W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Åben Mix 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
M2X Mænd 2X - M2X 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
W4- Kvinder 4- - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
119
W/M 4+inr Kvinder/mænd 4+inr - M/W Kanin 500m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
U13 W1X-Edon Piger U13 1X-Edon - EDON Junior D 250m 1. Afdeling
2016-08-27 13:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Stevns I
Kristina B Nielsen (1)
122
U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon - EDON Junior C 250m 1. Afdeling
2016-08-27 13:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Stevns I
Malthe T. Christiansen (1)
123
U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon - EDON Junior C 250m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
M2-/2X Mænd 2-/2X - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
U19 M1X Drenge U19 1X - A 1500m 1. Afdeling
2016-08-27 13:17
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen (1)
132
M4X+/4+/4X/4- Mænd 4X+/4+/4X/4- - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
W/M 4+inr Kvinder/mænd 4+inr - M/W 4inr ÅÅM 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
U17 M1X-Edon Drenge U17 1X-Edon - EDON Junior B 250m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
136
U17 W1X-Edon Piger U17 1X-Edon - EDON Junior B 250m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
U19 M1X-Edon Drenge U19 1X-Edon - EDON Junior A 250m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
U19 W1X-Edon Piger U19 1X-Edon - EDON Junior A 250m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
U19 W2X Piger U19 2X - A 1500m 1. Afdeling
2016-08-27 13:24
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
Mathilde Skovgaard (1), Amalie Roland Dons (2)
144
U17 W4X Piger U17 4X - B 1500m 1. Afdeling
2016-08-27 14:11
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Clara Møller (1), Kristine Søndergård Hansen (2), Anna Adelholm (3), Xenia Kviat Antonsen (4)
147
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
148
U19 M2- Drenge U19 2- - JM2- 1500m 1. Afdeling
2016-08-27 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
200
U19 M1X Drenge U19 1X - JM1x Baltic Cup Udtagelse 2000m 1. Afdeling
2016-08-28 11:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen (1)
202
U19 M2- Drenge U19 2- - JM2- Baltic Cup Udtagelse 2000m 1. Afdeling
2016-08-28 11:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen (1), Nichlas Ulnits (2)
205
U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Baltic Cup Udtagelse 2000m 1. Afdeling
2016-08-28 11:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Fredericia Roklub/Odder Roklub/KCHO I
Marie Poulsen (1), Amalie Kiær (2)
210
W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Åben Mix 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
215
U17 W2X Piger U17 2X - B 1500m 1. Afdeling
2016-08-28 14:35
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
Ida Blomstrand (1), Sofie Halling Vikkelsøe (2)
216
U19 M1X Drenge U19 1X - A 1500m 1. Afdeling
2016-08-28 12:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roskilde Roklub I
Oliver Tolstrup Christensen (1)
217
U19 W1X Piger U19 1X - A 1500m 1. Afdeling
2016-08-28 12:43
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Ribe Roklub I
Line Viuf (1)
220
M1X Mænd 1X - JM/M1x Motion-Sprint 500m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
W/M 4+inr Kvinder/mænd 4+inr - M/W4inr Kanin 500m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon - EDON Drenge Junior C 250m 1. Afdeling
2016-08-28 12:57
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Stevns I
Malthe T. Christiansen (1)
225
U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon - EDON Piger Junior C 250m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
227
W4+inr Kvinder 4+inr - Inr 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
234
W4+/4X/4X+/4- Kvinder 4+/4X/4X+/4- - Motion CUP - (1000+250) 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
235
U17 M1X-Edon Drenge U17 1X-Edon - EDON Drenge Junior B 250m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
236
U17 W1X-Edon Piger U17 1X-Edon - EDON Piger Junior B 250m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
237
U19 M1X-Edon Drenge U19 1X-Edon - EDON Drenge Junior A 250m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
238
U19 W1X-Edon Piger U19 1X-Edon - EDON Piger Junior A 250m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
240
M4+inr Mænd 4+inr - Inr 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
241
U19 W2X Piger U19 2X - A 1500m 1. Afdeling
2016-08-28 12:29
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
Amalie Roland Dons (1), Mathilde Skovgaard (2)
242
U19 M2- Drenge U19 2- - A 1500m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
244
U17 W4X Piger U17 4X - B 1500m 1. Afdeling
2016-08-28 14:42
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Clara Møller (1), Kristine Søndergård Hansen (2), Xenia Kviat Antonsen (3), Anna Adelholm (4)
246
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - C 500m 1. Afdeling
2016-08-28 14:59
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/Hadsund Roklub/KCB
Alexander Aldrich (1), Svante Witt (2), Casper Girke Christensen (3), Haris Alagic (4), Victoria Lotinga (5)
250
Masters W/M 4-/4X+/4X/4+ Masters Kvinder/mænd Masters 4-/4X+/4X/4+ - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
251
W/M 8+ Piger/drenge 8+ - 8+ 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår