Tilmeldinger - Baltic Cup 2022

Løb 101 U19 W4- Piger U19 4- - JW 4- 2000m 3 tilmeldinger

Polen

  • 1. Zofia Przedmojska '05 H:
  • 2. Nikola Wyrzykowska '05 H:
  • 3. Stałęga Kinga '04 H:
  • 4. Wiktoria Lewandowska '05 H:

Tyskland

  • 1. Paulina Holzhauser '05 H:
  • 2. Knispel Ella '05 H:
  • 3. Lene Holkenbrink '05 H:
  • 4. Krueger Alina '05 H:

Norge

  • 1. Maria Wiik '07 H:
  • 2. Astrid Marie Steffensen '07 H:
  • 3. Elise Granmo '07 H:
  • 4. Susanne Myklebust '06 H:
Løb 102 U19 M4- Drenge U19 4- - JM 4- 2000m 5 tilmeldinger

Polen

  • 1. Jan Gertchen '05 H:
  • 2. Filip Dobrzeniecki '05 H:
  • 3. Sylwester Serafin '05 H:
  • 4. Hubert Guzy '05 H:

Danmark

  • 1. Hjalte Westeraa '05 H:
  • 2. Jakob Iversen '05 H:
  • 3. Sigurd Rindom Poulsen '06 H:
  • 4. Simon Madsen '06 H:

Norge

  • 1. Ferdinand Tenden '05 H:
  • 2. Christian August Riis '05 H:
  • 3. Eskil Steinmoen '05 H:
  • 4. Emil Ljunggren '05 H:

Tyskland

  • 1. Yannik Sens '05 H:
  • 2. Bilal Hamini '05 H:
  • 3. Levin Burkhart '05 H:
  • 4. Amadeus Maus '05 H:

Danmark

  • 1. Kasper Søndergaard '07 H:
  • 2. Noah Baltser Lyngaard '07 H:
  • 3. William Lemming '07 H:
  • 4. Karl Heuer '06 H:
Løb 103 U19 W2- Piger U19 2- - JW 2- 2000m 7 tilmeldinger

Norge

  • 1. Pernille Wie-Soltvedt '05 H:
  • 2. Malin Haram-Hundven '06 H:

Tyskland

  • 1. Mia Tetiwa '07 H:
  • 2. Sophie Egger '06 H:

Danmark

  • 1. Dina Poulsen '06 H:
  • 2. Sofie Steffensen '07 H:

Polen

  • 1. Wiktoria Zawadzka '05 H:
  • 2. Julia Oszczęda '05 H:

Estland

  • 1. Sigrid Luts '05 H:
  • 2. Kaisa Olesk '06 H:

Sverige

  • 1. Elin Åbjörn '06 H:
  • 2. Märta Karlsson '06 H:

Litauen

  • 1. Laura Gabšytė '05 H:
  • 2. Augustė Šablinskaitė '06 H:
Løb 104 U19 M2- Drenge U19 2- - JM 2- 2000m 4 tilmeldinger

Tyskland

  • 1. Daniel Hopf '06 H:
  • 2. Sebastian Hopf '06 H:

Litauen

  • 1. Oskaras Lukšys '05 H:
  • 2. Kevinas Nedveckis '05 H:

Norge

  • 1. Eivind Vevatne '06 H:
  • 2. Isak Sommer Svellingen '06 H:

Polen

  • 1. Mateusz Bielak '05 H:
  • 2. Bartosz Kliber '05 H:
Løb 105 U19 W1X Piger U19 1X - JW 1X 2000m 8 tilmeldinger

Polen

  • 1. Gabriela Stefaniak '05 H:

Tyskland

  • 1. Julia Irmler '05 H:

Litauen

  • 1. Aukse Nasticiute '05 H:

Sverige

  • 1. Filippa Ahlberg '05 H:

Estland

  • 1. Gerli Endrekson '05 H:

AFMELDT Finland

  • 1. Iiris Ijäs '07 H:

Danmark

  • 1. Anna Iversen '07 H:

Norge

  • 1. Elsa Marino '05 H:
Løb 106 U19 M1X Drenge U19 1X - JM 1X 2000m 8 tilmeldinger

Litauen

  • 1. Matas Cernevicius '05 H:

Finland

  • 1. Teo Virta '05 H:

Danmark

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen '05 H:

Polen

  • 1. Dominik Syposz '06 H:

Sverige

  • 1. Nils Rönnblom '05 H:

Norge

  • 1. August Holth-Siegel '05 H:

Tyskland

  • 1. Simon Glimplinger '06 H:

Letland

  • 1. Patriks Strazds '05 H:
Løb 107 U19 W2X Piger U19 2X - JW 2X 2000m 10 tilmeldinger

Ungarn

  • 1. Dóra Domokos '05 H:
  • 2. Dorina Dorusák '05 H:

Letland

  • 1. Eimija Misjuro '05 H:
  • 2. Kate Agare '05 H:

Polen

  • 1. Julia Ćwiklińska '06 H:
  • 2. Ada Boczkowska '06 H:

Sverige

  • 1. Maja Karlsson '06 H:
  • 2. Matilda Waide '05 H:

Danmark

  • 1. Mia Christensen '06 H:
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst '07 H:

Litauen

  • 1. Ugne Sakickaite '05 H:
  • 2. Agne Kubaityte '05 H:

Norge

  • 1. Fay Louise Lange '07 H:
  • 2. Kaja Josefine Munthe '06 H:

Finland

  • 1. Iida Dewes '07 H:
  • 2. Mette Nylund '06 H:

Tyskland

  • 1. Miya Becker '06 H:
  • 2. Julia Stoeber '06 H:

Danmark

  • 1. Isabella Bache '06 H:
  • 2. Silje Trenter '06 H:
Løb 108 U19 M2X Drenge U19 2X - JM 2X 2000m 10 tilmeldinger

Norge

  • 1. Ask Svorkmo Bergmann '06 H:
  • 2. Sander Stundal de Vos '06 H:

Danmark

  • 1. Valdemar Vilhelmsen '06 H:
  • 2. Emil Jelstrup '06 H:

Letland

  • 1. Emīls Niks Donovs '06 H:
  • 2. Valters Sējāns '06 H:

Sverige

  • 1. Erik Källström '05 H:
  • 2. William Okdahl '05 H:

Polen

  • 1. Martin Weichhaus '05 H:
  • 2. Tristan Hervet '05 H:

Litauen

  • 1. Domantas Janickas '06 H:
  • 2. Vilius Juska '06 H:

Ungarn

  • 1. Bálint Kocsis '05 H:
  • 2. Csaba Horváth '05 H:

Tyskland

  • 1. Mats Schmied '07 H:
  • 2. Luis Edenhofer '06 H:

Danmark

  • 1. Oliver Bach '05 H:
  • 2. Tobias Holt Poulsen '05 H:

Estland

  • 1. Ivan Alekseejev '05 H:
  • 2. Anton Kashurnikov '05 H:
Løb 109 U19 W4X Piger U19 4X - JW 4X 2000m 5 tilmeldinger

Tyskland

  • 1. Francesca Garijo '06 H:
  • 2. Laura Bussian '06 H:
  • 3. Marie Gelbert '06 H:
  • 4. Helene Aign '05 H:

Polen

  • 1. Amelia Pawłowska '05 H:
  • 2. Joanna Bajerska '06 H:
  • 3. Emilia Szczęch '05 H:
  • 4. Barbara Stępień '05 H:

Danmark

  • 1. Anna Kramer Bosnes '07 H:
  • 2. Sarah Aslak Gilberg '07 H:
  • 3. Ella Hjortkær Nørgaard '07 H:
  • 4. Marie Kleist '05 H:

Sverige

  • 1. Moa Karlsson '07 H:
  • 2. Nina Jutterström '05 H:
  • 3. Elin Gren '07 H:
  • 4. Agnes Fredriksson '06 H:

Norge

  • 1. Nora Njaastad '06 H:
  • 2. Synne Olstad '05 H:
  • 3. Lotte Dahle Eriksen '05 H:
  • 4. Ane Høien '06 H:
Løb 110 U19 M4X Drenge U19 4X - JM 4X 2000m 7 tilmeldinger

Polen

  • 1. Wojciech Kalinowski '06 H:
  • 2. Jakub Olszewski '06 H:
  • 3. Aleks Narożny '06 H:
  • 4. Remigiusz Matulewicz '06 H:

Norge

  • 1. Mathias Strømnes Strange '05 H:
  • 2. Jonas Mandal '05 H:
  • 3. Henrik Arntzen '05 H:
  • 4. Theodor Juul Caspersen '06 H:

Tyskland

  • 1. Nick Sommerfeldt '05 H:
  • 2. Oscar Krause '06 H:
  • 3. Julian Waller '05 H:
  • 4. Kjell Richter '05 H:

Danmark

  • 1. Frederik Juel Hansen '06 H:
  • 2. Mads Christensen '06 H:
  • 3. Simon Starklint '06 H:
  • 4. Esben Friis Thanning '06 H:

Estland

  • 1. Karl-Joosep Orav '05 H:
  • 2. Robin Hunt '06 H:
  • 3. Aleksander Jalakas '05 H:
  • 4. Kristho Kaldmaa '05 H:

Sverige

  • 1. Arvid Ludvig '06 H:
  • 2. Erik Bailey '07 H:
  • 3. Johan Lysemark '05 H:
  • 4. Levi Lundberg '07 H:

Danmark

  • 1. Viggo Lambert '05 H:
  • 2. Theis Wolfram '06 H:
  • 3. Hjalte Næraa '07 H:
  • 4. Jakob Lynbech '05 H:
Løb 201 U19 W4- Piger U19 4- - JW 4- 500m 3 tilmeldinger

Norge

  • 1. Maria Wiik '07 H:
  • 2. Astrid Marie Steffensen '07 H:
  • 3. Elise Granmo '07 H:
  • 4. Susanne Myklebust '06 H:

Polen

  • 1. Zofia Przedmojska '05 H:
  • 2. Nikola Wyrzykowska '05 H:
  • 3. Stałęga Kinga '04 H:
  • 4. Wiktoria Lewandowska '05 H:

Tyskland

  • 1. Paulina Holzhauser '05 H:
  • 2. Knispel Ella '05 H:
  • 3. Lene Holkenbrink '05 H:
  • 4. Krueger Alina '05 H:
Løb 202 U19 M4- Drenge U19 4- - JM 4- 500m 5 tilmeldinger

Norge

  • 1. Ferdinand Tenden '05 H:
  • 2. Christian August Riis '05 H:
  • 3. Eskil Steinmoen '05 H:
  • 4. Emil Ljunggren '05 H:

Danmark

  • 1. Kasper Søndergaard '07 H:
  • 2. Noah Baltser Lyngaard '07 H:
  • 3. William Lemming '07 H:
  • 4. Karl Heuer '06 H:

Polen

  • 1. Jan Gertchen '05 H:
  • 2. Filip Dobrzeniecki '05 H:
  • 3. Sylwester Serafin '05 H:
  • 4. Hubert Guzy '05 H:

Tyskland

  • 1. Yannik Sens '05 H:
  • 2. Bilal Hamini '05 H:
  • 3. Levin Burkhart '05 H:
  • 4. Amadeus Maus '05 H:

Danmark

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen '06 H:
  • 2. Hjalte Westeraa '05 H:
  • 3. Jakob Iversen '05 H:
  • 4. Simon Madsen '06 H:
Løb 203 U19 W2- Piger U19 2- - JW 2- 500m 7 tilmeldinger

Danmark

  • 1. Dina Poulsen '06 H:
  • 2. Sofie Steffensen '07 H:

Litauen

  • 1. Laura Gabšytė '05 H:
  • 2. Augustė Šablinskaitė '06 H:

Norge

  • 1. Pernille Wie-Soltvedt '05 H:
  • 2. Malin Haram-Hundven '06 H:

Tyskland

  • 1. Mia Tetiwa '07 H:
  • 2. Sophie Egger '06 H:

Sverige

  • 1. Elin Åbjörn '06 H:
  • 2. Märta Karlsson '06 H:

Polen

  • 1. Wiktoria Zawadzka '05 H:
  • 2. Julia Oszczęda '05 H:

Estland

  • 1. Sigrid Luts '05 H:
  • 2. Kaisa Olesk '06 H:
Løb 204 U19 M2- Drenge U19 2- - JM 2- 500m 4 tilmeldinger

Polen

  • 1. Mateusz Bielak '05 H:
  • 2. Bartosz Kliber '05 H:

Norge

  • 1. Eivind Vevatne '06 H:
  • 2. Isak Sommer Svellingen '06 H:

Litauen

  • 1. Oskaras Lukšys '05 H:
  • 2. Kevinas Nedveckis '05 H:

Tyskland

  • 1. Daniel Hopf '06 H:
  • 2. Sebastian Hopf '06 H:
Løb 205 U19 W1X Piger U19 1X - JW 1X 500m 8 tilmeldinger

Estland

  • 1. Gerli Endrekson '05 H:

Litauen

  • 1. Aukse Nasticiute '05 H:

Tyskland

  • 1. Julia Irmler '05 H:

AFMELDT Finland

  • 1. Iiris Ijäs '07 H:

Polen

  • 1. Gabriela Stefaniak '05 H:

Norge

  • 1. Elsa Marino '05 H:

Sverige

  • 1. Filippa Ahlberg '05 H:

Danmark

  • 1. Anna Iversen '07 H:
Løb 206 U19 M1X Drenge U19 1X - JM 1X 500m 8 tilmeldinger

Letland

  • 1. Patriks Strazds '05 H:

Litauen

  • 1. Matas Cernevicius '05 H:

Polen

  • 1. Dominik Syposz '06 H:

Norge

  • 1. August Holth-Siegel '05 H:

Sverige

  • 1. Nils Rönnblom '05 H:

Tyskland

  • 1. Simon Glimplinger '06 H:

Danmark

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen '05 H:

Finland

  • 1. Teo Virta '05 H:
Løb 207 U19 W2X Piger U19 2X - JW 2X 500m 10 tilmeldinger

Letland

  • 1. Eimija Misjuro '05 H:
  • 2. Kate Agare '05 H:

Danmark

  • 1. Mia Christensen '06 H:
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst '07 H:

Ungarn

  • 1. Dóra Domokos '05 H:
  • 2. Dorina Dorusák '05 H:

Polen

  • 1. Julia Ćwiklińska '06 H:
  • 2. Ada Boczkowska '06 H:

Norge

  • 1. Fay Louise Lange '07 H:
  • 2. Kaja Josefine Munthe '06 H:

Danmark

  • 1. Isabella Bache '06 H:
  • 2. Silje Trenter '06 H:

Tyskland

  • 1. Miya Becker '06 H:
  • 2. Julia Stoeber '06 H:

Litauen

  • 1. Ugne Sakickaite '05 H:
  • 2. Agne Kubaityte '05 H:

Finland

  • 1. Iida Dewes '07 H:
  • 2. Mette Nylund '06 H:

Sverige

  • 1. Maja Karlsson '06 H:
  • 2. Matilda Waide '05 H:
Løb 208 U19 M2X Drenge U19 2X - JM 2X 500m 10 tilmeldinger

Polen

  • 1. Martin Weichhaus '05 H:
  • 2. Tristan Hervet '05 H:

Sverige

  • 1. Erik Källström '05 H:
  • 2. William Okdahl '05 H:

Danmark

  • 1. Oliver Bach '05 H:
  • 2. Tobias Holt Poulsen '05 H:

Letland

  • 1. Valters Sējāns '06 H:
  • 2. Emīls Niks Donovs '06 H:

Estland

  • 1. Ivan Alekseejev '05 H:
  • 2. Anton Kashurnikov '05 H:

Ungarn

  • 1. Bálint Kocsis '05 H:
  • 2. Csaba Horváth '05 H:

Litauen

  • 1. Domantas Janickas '06 H:
  • 2. Vilius Juska '06 H:

Norge

  • 1. Ask Svorkmo Bergmann '06 H:
  • 2. Sander Stundal de Vos '06 H:

Danmark

  • 1. Valdemar Vilhelmsen '06 H:
  • 2. Emil Jelstrup '06 H:

Tyskland

  • 1. Mats Schmied '07 H:
  • 2. Luis Edenhofer '06 H:
Løb 209 U18 W4X Piger U18 4X - JW 4X 500m 5 tilmeldinger

Sverige

  • 1. Moa Karlsson '07 H:
  • 2. Nina Jutterström '05 H:
  • 3. Elin Gren '07 H:
  • 4. Agnes Fredriksson '06 H:

Polen

  • 1. Amelia Pawłowska '05 H:
  • 2. Joanna Bajerska '06 H:
  • 3. Emilia Szczęch '05 H:
  • 4. Barbara Stępień '05 H:

Norge

  • 1. Nora Njaastad '06 H:
  • 2. Synne Olstad '05 H:
  • 3. Lotte Dahle Eriksen '05 H:
  • 4. Ane Høien '06 H:

Danmark

  • 1. Anna Kramer Bosnes '07 H:
  • 2. Sarah Aslak Gilberg '07 H:
  • 3. Ella Hjortkær Nørgaard '07 H:
  • 4. Marie Kleist '05 H:

Tyskland

  • 1. Francesca Garijo '06 H:
  • 2. Laura Bussian '06 H:
  • 3. Marie Gelbert '06 H:
  • 4. Helene Aign '05 H:
Løb 210 U19 M4X Drenge U19 4X - JM 4X 500m 7 tilmeldinger

Danmark

  • 1. Viggo Lambert '05 H:
  • 2. Theis Wolfram '06 H:
  • 3. Hjalte Næraa '07 H:
  • 4. Jakob Lynbech '05 H:

Estland

  • 1. Karl-Joosep Orav '05 H:
  • 2. Robin Hunt '06 H:
  • 3. Aleksander Jalakas '05 H:
  • 4. Kristho Kaldmaa '05 H:

Polen

  • 1. Wojciech Kalinowski '06 H:
  • 2. Jakub Olszewski '06 H:
  • 3. Aleks Narożny '06 H:
  • 4. Remigiusz Matulewicz '06 H:

Sverige

  • 1. Arvid Ludvig '06 H:
  • 2. Erik Bailey '07 H:
  • 3. Nils Rönnblom '05 H:
  • 4. Levi Lundberg '07 H:

Tyskland

  • 1. Nick Sommerfeldt '05 H:
  • 2. Oscar Krause '06 H:
  • 3. Julian Waller '05 H:
  • 4. Kjell Richter '05 H:

Danmark

  • 1. Frederik Juel Hansen '06 H:
  • 2. Mads Christensen '06 H:
  • 3. Simon Starklint '06 H:
  • 4. Esben Friis Thanning '06 H:

Norge

  • 1. Mathias Strømnes Strange '05 H:
  • 2. Jonas Mandal '05 H:
  • 3. Henrik Arntzen '05 H:
  • 4. Theodor Juul Caspersen '06 H: