Resultater - Copenhagen Regatta 2017

100
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon* - 250m 1. Afdeling
2017-05-13 13:00
Plac. # Navn 250m
1 2 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
041:07.06
2 4 Roklubben Skjold II
  • Ask Høyer Splittorff(1)
041:14.49
3 1 Holstebro Roklub I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
1:21.19
4 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Thøger Bjerg(1)
041:22.39
5 5 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
061:28.16
6 6 Roklubben Skjold I
  • Sigurd Eide Joensen(1)
051:37.80
100
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon* - 250m 2. Afdeling
2017-05-13 13:20
Plac. # Navn 250m
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Elias Ellehammer(1)
040:46.66
2 5 Roklubben Skjold III
  • Mathilde Koczulab(1)
F020:49.20
3 4 Roklubben Skjold V
  • Carl Paulson(1)
020:53.28
4 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Mads Rubin(1)
040:55.22
5 3 Roklubben Skjold IV
  • Asbjørn Berthelsen(1)
020:55.54
101
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-13 13:07
Plac. # Navn 500m
1 7 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 18
  • Oscar Burvil(1)
1:45.94
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:46.34
3 5 Roklubben Viking/KCR I 14
  • Aske Storm(1)
1:51.17
4 3 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Asbjørn Bay(1)
1:51.67
5 11 Roklubben Ægir I 10
  • Benjamin Johnsen(1)
1:51.92
6 10 Bagsværd Roklub/KCB II 8
  • Casper Girke Christensen(1)
2:00.85
101
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m B Finale
2017-05-13 13:04
Plac. # Navn 500m
1 4 Næstved Roklub I 6
  • William Kjærgaard(1)
0:00.00
2 6 Bagsværd Roklub/KCB III 4
  • Alexander Aldrich(1)
0:00.00
3 12 Odense Roklub/KCO I 2
  • Frederik Markvardsen(1)
0:00.00
4 8 Lyngby Roklub/KKL I 2
  • Kasper Andersen(1)
0:00.00
101
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m 1. Indledende
2017-05-13 09:16
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:00.00
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Asbjørn Bay(1)
0:00.00
3 5 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
0:00.00
4 4 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
0:00.00
5 6 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alexander Aldrich(1)
0:00.00
101
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m 2. Indledende
2017-05-13 09:16
Plac. # Navn 500m
1 7 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:46.82
2 10 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Casper Girke Christensen(1)
1:51.92
3 11 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:54.43
4 12 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
2:04.88
5 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen(1)
2:28.57
102
U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-13 13:13
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
1:52.52
2 3 Sorø Roklub I 16
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
1:57.77
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Maria Steensen(1)
  • Ea Lysgaard(2)
2:33.46
103
U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 13:16
Plac. # Navn 1500m
1 2 Hadsund Roklub I 18
  • Haris Alagic(1)
6:09.65
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
6:30.73
3 3 Roklubben Stevns I 14
  • Andreas Møller(1)
6:48.44
4 1 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • William Foss Keincke(1)
7:00.34
104
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 13:29
Plac. # Navn 1500m
1 5 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I 18
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
5:30.36
2 4 Roskilde Roklub/KCR I 16
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
5:53.04
3 6 Bagsværd Roklub/KCB I 14
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
6:05.66
4 2 Sorø Roklub I 12
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Emilie Lynæs(2)
6:13.25
104
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m B Finale
2017-05-13 13:25
Plac. # Navn 1500m
1 7 Roklubben Ægir I 10
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:30.63
2 1 Roklubben Skjold I (NYE) 8
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Morris Bay Toft(2)
6:45.02
3 3 Silkeborg Roklub/KCHO I 6
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
7:01.62
104
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-05-13 09:33
Plac. # Navn 1500m
1 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
5:57.85
2 2 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Emilie Lynæs(2)
6:23.55
3 3 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
6:54.04
4 1 Roklubben Skjold I (NYE)
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Morris Bay Toft(2)
7:17.22
104
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-05-13 09:33
Plac. # Navn 1500m
1 5 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
5:37.24
2 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
6:08.45
3 7 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:43.83
105
W/M 2X/2- M/W 2X Nye roere 1000m - 1000m A Finale
2017-05-13 13:33
Plac. # Navn 1000m
1 2 Næstved Roklub II
  • Frederik Wendel Madsen(1)
  • Mikkel Schelde(2)
4:01.24
2 1 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
  • Ditte Østrup Olsen(2)
4:13.97
3 3 Sorø Roklub I
  • Anne-Mette Christiansen(1)
  • Mette Kjær(2)
5:03.04
107
Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-13 13:37
Plac. # Navn 1000m
1 4 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:11s 4:14.01
2 3 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:6s 4:14.96
3 2 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:6s 4:16.85
4 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 4:23.07
5 5 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:14s 4:28.35
107
Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-13 13:41
Plac. # Navn 1000m
1 10 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:15s 4:37.67
2 11 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:32s 4:38.11
3 8 Fredensborg Roklub I
  • Svend Aage Nielsen(1)
Start:15s 5:04.68
4 7 Nordslesvigsk Roklub II
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 5:14.71
5 9 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boets(1)
Start:15s 5:25.94
107
Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-13 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 16 Sorø Roklub II
  • Christian Mølvig(1)
Start:13s 4:03.11
2 18 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
Start:0s 4:13.43
3 17 Lemvig Roklub II
  • Peter Jensen(1)
Start:13s 4:23.36
4 13 Nordslesvigsk Roklub IV
  • Werner Güttel(1)
Start:0s 4:30.10
5 15 Nordslesvigsk Roklub III
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:0s 4:54.47
108
U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­ - 500m A Finale
2017-05-13 13:49
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:12.10
2 4 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
2:27.05
3 3 Roklubben Viking II
  • Karl Emil Kock Søndergård(1)
2:44.98
110
U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 13:52
Plac. # Navn 1500m
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
4:52.63
2 4 Roskilde Roklub/KCR I 16
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
5:01.94
3 2 Roklubben Stevns/Sorø Roklub I 14
  • Peter Skou(1)
  • Rasmus Lind(2)
  • Christian Nielsen(3)
  • Malthe T. Christiansen(4)
5:45.01
4 1 Roskilde Roklub/KCR II 12
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Simon Bruun Hubrechts(2)
  • Jonas Lolk Knudsen(3)
  • Emil Lindegaard Nielsen(4)
5:53.51
111
U19 M1X JM 1X A 2000m­ - 2000m A Finale
2017-05-13 14:00
Plac. # Navn 2000m
9 9 Roskilde Roklub/KCR III
  • Andreas Yde(1)
0:00.00
1 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:21.28
2 7 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
7:32.95
3 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:41.51
4 8 Roskilde Roklub/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:50.47
5 12 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
8:24.65
111
U19 M1X JM 1X A 2000m­ - 2000m B Finale
2017-05-13 13:56
Plac. # Navn 2000m
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
0:00.00
2 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:00.00
3 6 Københavns Roklub I
  • Kasper Larson(1)
0:00.00
4 3 Roskilde Roklub/KCR IV
  • Hans Reeh(1)
0:00.00
5 11 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
0:00.00
111
U19 M1X JM 1X A 2000m­ - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 09:41
Plac. # Navn 2000m
1 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:26.97
2 7 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
7:34.29
3 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:37.37
4 1 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
7:42.39
5 6 Københavns Roklub I
  • Kasper Larson(1)
8:26.99
6 3 Roskilde Roklub/KCR IV
  • Hans Reeh(1)
8:33.52
111
U19 M1X JM 1X A 2000m­ - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 09:41
Plac. # Navn 2000m
1 8 Roskilde Roklub/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0:02.91
2 9 Roskilde Roklub/KCR III
  • Andreas Yde(1)
0:16.65
3 12 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
0:21.69
4 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:28.62
5 11 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
0:57.94
112
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m A Finale
2017-05-13 14:08
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:24.44
2 7 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
8:27.92
3 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:33.55
4 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
8:34.73
5 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
8:58.54
6 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:07.82
112
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m B Finale
2017-05-13 14:04
Plac. # Navn 2000m
1 9 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
0:00.00
2 1 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
0:00.00
112
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 09:49
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:37.73
2 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
8:46.37
3 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:02.68
4 1 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
10:35.11
112
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 09:49
Plac. # Navn 2000m
1 7 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
8:38.72
2 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:50.68
3 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
9:12.88
4 9 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
9:48.72
113
U19 M2- JM 2- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 14:12
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Lasse Maigaard(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
7:12.61
2 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Timon Strømgren(2)
7:15.32
3 5 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Frederik Larsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
7:37.69
4 2 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Sigurd Reistad(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
7:37.95
115
W1X W 1X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 14:48
Plac. # Navn 2000m
1 13 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Graugaard(1)
0:00.00
2 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
0:00.00
3 3 Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
0:00.00
4 14 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Iben Østergaard(1)
0:00.00
5 4 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
0:00.00
6 8 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
0:00.00
115
W1X W 1X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-13 14:44
Plac. # Navn 2000m
1 11 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emilie Jersild(1)
8:19.95
2 5 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
8:23.09
3 6 Roskilde Roklub/KCR II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:28.32
4 15 Aarhus Roklub III
  • Charlotte Thor(1)
8:32.47
5 10 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:39.44
6 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pernille Nielsen(1)
8:44.78
115
W1X W 1X 2000m - 2000m C Finale
2017-05-13 14:40
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
8:24.74
2 12 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
8:36.07
3 7 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Nikoline Bay(1)
8:38.14
115
W1X W 1X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 09:57
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
8:16.70
2 4 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
8:23.19
3 5 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
8:29.35
4 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pernille Nielsen(1)
8:37.00
5 1 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
8:43.78
115
W1X W 1X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 09:57
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
8:12.12
2 8 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:22.79
3 6 Roskilde Roklub/KCR II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:28.41
4 10 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:38.56
5 7 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Nikoline Bay(1)
9:05.90
115
W1X W 1X 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-05-13 09:57
Plac. # Navn 2000m
1 13 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Graugaard(1)
8:03.68
2 14 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Iben Østergaard(1)
8:14.22
3 11 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emilie Jersild(1)
8:28.22
4 15 Aarhus Roklub III
  • Charlotte Thor(1)
8:41.04
5 12 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
8:47.68
116
M1X M 1X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:04
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:06.27
2 16 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:13.21
3 15 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:15.79
4 20 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:24.76
5 7 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:29.09
6 3 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:30.06
116
M1X M 1X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-13 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 19 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:24.17
2 1 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:29.28
3 9 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:31.01
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Jens Graudal(1)
7:32.38
5 17 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:38.63
6 12 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:47.85
116
M1X M 1X 2000m - 2000m C Finale
2017-05-13 14:56
Plac. # Navn 2000m
1 21 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
0:00.00
2 11 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
0:02.45
3 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
0:06.26
4 18 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
0:09.12
5 13 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
0:11.51
6 14 Roskilde Roklub/KCR II
  • Jeppe Storm(1)
0:28.56
116
M1X M 1X 2000m - 2000m D Finale
2017-05-13 14:52
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mikkel Aaslet(1)
0:00.00
2 2 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
0:00.00
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
0:00.00
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. A/B Semifinale
2017-05-13 11:12
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:09.21
2 15 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:16.11
3 7 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:19.69
4 19 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:26.32
5 9 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:27.87
6 1 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:45.38
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. A/B Semifinale
2017-05-13 11:08
Plac. # Navn 2000m
1 16 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:16.68
2 20 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:21.74
3 3 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:24.95
4 12 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:38.89
5 17 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:43.82
6 10 Bagsværd Roklub II
  • Jens Graudal(1)
7:49.10
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. C/D Semifinale
2017-05-13 11:04
Plac. # Navn 2000m
1 11 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
7:37.60
2 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:45.47
3 14 Roskilde Roklub/KCR II
  • Jeppe Storm(1)
7:48.04
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mikkel Aaslet(1)
7:49.31
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
8:10.87
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. C/D Semifinale
2017-05-13 11:00
Plac. # Navn 2000m
1 21 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
0:00.00
2 18 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
0:00.00
3 13 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
0:00.00
4 2 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
0:00.00
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:21.53
2 3 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:25.94
3 1 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:35.04
4 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:45.48
5 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mikkel Aaslet(1)
8:08.51
6 2 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
8:10.66
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:24.04
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Jens Graudal(1)
7:28.03
3 9 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:32.17
4 11 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
7:39.37
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
8:22.67
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-05-13 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 16 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
0:00.00
2 15 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
0:00.00
3 12 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
0:00.00
4 13 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
0:00.00
5 14 Roskilde Roklub/KCR II
  • Jeppe Storm(1)
0:00.00
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 4. Indledende
2017-05-13 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 20 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
0:00.00
2 19 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
0:00.00
3 17 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
0:00.00
4 21 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
0:00.00
5 18 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
0:00.00
118
M2- M 2- 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 14:16
Plac. # Navn 2000m
1 3 Lyngby Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Steffen Bonde(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
6:45.53
2 2 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Tobias Kempf(2)
6:50.81
3 4 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Loui Lam(2)
6:53.75
4 6 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
7:06.20
5 7 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:14.57
6 1 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
7:26.44
119
U19 M2X JM 2X A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:08
Plac. # Navn 2000m
1 4 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Adrian Flarup Johansen(2)
6:45.02
2 3 Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
7:30.80
3 2 Ringsted Roklub I
  • Mike Halvor(1)
  • Sigurd Hutnik(2)
7:57.39
4 5 Hvidovre Roklub I
  • Nikolaj Van Gool(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
7:57.63
5 1 N.S. Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Jonas Kristensen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
8:49.31
120
U19 W2X JW 2X A 2000m [ 0 sek] - 2000m A Finale
2017-05-13 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 4 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
7:25.30
2 1 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Louise Hyldager(2)
8:03.22
3 2 Fredericia/Københavns Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
8:14.60
4 3 Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
  • Agnete Jersild(2)
8:28.50
121
M2X M 2X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:12
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Mathias Larsen(1)
  • Emil Espensen(2)
6:31.59
2 5 Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
6:36.55
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
6:56.40
4 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Jacob Grove Klahsen(2)
6:59.57
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Jonathan Jubé(1)
  • Jamie Magee(2)
7:52.15
122
W2X W 2X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:24
Plac. # Navn 2000m
1 9 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
7:18.32
2 10 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II (2-)
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:23.93
3 3 Danske Studenters Roklub 2 (2-)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:30.14
4 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
7:34.63
5 4 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
7:39.22
6 2 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Marta Kempf(2)
7:42.54
122
W2X W 2X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-13 15:20
Plac. # Navn 2000m
1 12 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I (2-)
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
7:46.57
2 11 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
  • Kate Petersen(2)
7:53.33
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
8:13.27
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Anine Maria Hallander(1)
  • Kat Nunn(2)
8:13.92
5 6 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
8:40.49
122
W2X W 2X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 10:09
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
5:28.95
2 2 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Marta Kempf(2)
5:29.30
3 3 Danske Studenters Roklub 2 (2-)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
5:35.34
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Anine Maria Hallander(1)
  • Kat Nunn(2)
6:07.45
5 1 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
6:11.94
6 6 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
6:32.20
122
W2X W 2X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 10:09
Plac. # Navn 2000m
1 9 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
7:20.93
2 10 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II (2-)
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:21.40
3 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
7:41.91
4 11 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
  • Kate Petersen(2)
2-7:48.92
5 12 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I (2-)
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
7:51.25
123
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-13 14:24
Plac. # Navn 1000m
1 4 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:5s 4:02.04
2 2 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:0s 4:04.53
3 5 Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Anette Friedrichsen (2)
Start:10s 4:04.98
4 3 Sorø Roklub I
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:5s 4:07.23
5 1 Roklubben Furesø II
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s 4:15.12
6 6 Danske Studenters Roklub II
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:10s 4:19.31
123
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-13 14:28
Plac. # Navn 1000m
1 11 Sorø Roklub II
  • Peter Lindblom(1)
  • Bonnie Noer(2)
Start:27s 3:13.56
2 9 Lyngby Roklub I
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
Start:12s 4:21.48
3 10 Danske Studenters Roklub III
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Naja Holten Møller(2)
Start:25s 4:24.37
4 7 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Anne Morris Bay(2)
Start:0s 4:28.17
5 8 Danske Studenters Roklub/Skjold RC I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:3s 4:34.80
123
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-13 14:32
Plac. # Navn 1000m
1 15 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Levring(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
Start:4s 3:29.62
2 18 Bagsværd Roklub I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:8s 3:32.46
3 16 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
Start:7s 3:35.93
4 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:7s 3:52.77
123
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 4. Afdeling
2017-05-13 14:36
Plac. # Navn 1000m
9 22 Bagsværd Roklub III
  • William Schrøder(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
Start:8s 0:00.00
1 20 Sorø Roklub IV
  • Peter Carstens(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:4s 3:28.46
2 21 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:4s 3:32.93
3 23 Bagsværd Roklub II
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
Start:8s 3:33.62
4 19 Lemvig Roklub I
  • Peter Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 3:44.77
124
U13 W/M 2X JM/W 2X D 500m­ - 500m A Finale
2017-05-13 15:28
Plac. # Navn 500m
1 4 Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(2)
2:17.95
2 3 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
  • August Riis Poulsen(2)
2:28.55
3 2 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
  • Cecilia Tornehøj Kroll(2)
2:41.94
4 1 Roklubben Viking I
  • Karl Emil Kock Søndergård(1)
  • Gustav Felten Bjørklund(2)
2:50.15
130
M4- M 4- 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:38
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd/Holstebro Roklub/ Odense (4X) [5 sek]
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Niclas Schmidt(2)
  • Sebastian Terp(3)
  • Mads Petersen(4)
6:07.15
2 4 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
6:09.05
3 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Christian Michaelsen(2)
  • Christoffer Kruse(3)
  • Lars Fjord Garvey(4)
6:20.43
4 1 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
6:52.66
5 5 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Jonas Svane(4)
6:52.84
135
U19 M4X JM 4X- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:42
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
0:00.00
2 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Martin Kofoed Jensen(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
0:00.00
136
U19 W4X JW 4X A 2000m [+ 30 sek] - 2000m A Finale
2017-05-13 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Cecilie Girke(2)
  • Mia Sofie Rützou(3)
  • Mathilde Norking(4)
7:04.76
137
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-13 15:46
Plac. # Navn 1000m
1 2 Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I
  • Hanne Brusch(1)
  • Anette Andersen(2)
  • Britta Hirschauer(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:2s 3:40.05
2 4 Danske Studenters Roklub II
  • Birgitte Hanel(1)
  • Waltraut Lissau(2)
  • Regitze Siggaard(3)
  • Asta Øjvind(4)
Start:7s 3:46.76
3 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Skjold RC I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • John Grunwald(4)
Start:0s 3:50.43
4 3 Fredensborg Roklub/Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Bettina Cervin(3)
  • Jane Hagan(4)
Start:7s 3:57.07
137
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-13 15:50
Plac. # Navn 1000m
1 10 Sorø Roklub I
  • Jakob Øjvind Nielsen(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Jørgen Jensen(3)
  • Christian Mølvig(4)
Start:11s 3:27.94
2 8 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
  • Mikael Espersen(2)
  • Søren Strange(3)
  • Jan Nørskov Pedersen(4)
Start:7s 3:35.34
3 11 Bagsværd Roklub II
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
  • Steen Christensen(3)
  • William Schrøder(4)
Start:13s 3:35.78
4 7 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s 3:43.67
5 9 Danske Studenters Roklub I
  • Emil Søgaard(1)
  • Birger Lund-Rasmussen(2)
  • Peter Munch(3)
  • Asbjørn Levring(4)
Start:11s 3:55.47
137
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-13 15:54
Plac. # Navn 1000m
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Aage Jonasen(1)
  • Bernadette Gregersen(2)
  • Regitze Rønstrup(3)
  • Bente Holmquist(4)
  • Neil Meldrum(5)
  • Annette Villumsen(6)
  • Helle Johansen(7)
  • Torben Eriksen(8)
  • Lena Baden(cox)
Start:0s 3:41.26
2 13 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Kathe Rasmussen(1)
  • Ulla Rose Andersen(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Lise Hendriksen(4)
  • Jens Tarp(5)
  • Per Boalth Rasmussen(6)
  • Ole Boalth Rasmussen(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • William Foss Keincke(cox)
Start:1s 3:45.25
138
U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-13 15:58
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 18
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Oscar Burvil(2)
1:44.61
2 2 Bagsværd Roklub/KCB II 16
  • Asbjørn Bay(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
1:49.03
3 3 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
1:57.11
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
2:03.79
139
U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-13 16:04
Plac. # Navn 500m
1 5 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:09.73
2 9 Bagsværd Roklub/KCB III 16
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
2:12.97
3 2 Bagsværd Roklub/KCB II 14
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:16.69
4 7 Sorø Roklub II 12
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:20.97
139
U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m - 500m B Finale
2017-05-13 16:01
Plac. # Navn 500m
1 4 Sorø Roklub I 10
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:21.03
2 1 Rødvig Roklub I 8
  • Frederikke Munch (1)
2:25.95
140
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 16:07
Plac. # Navn 1500m
1 3 Sorø Roklub I 18
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
5:25.37
2 4 Holstebro Roklub/KCHO II 16
  • Mikkel Taulbjerg Slot(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
5:37.58
3 5 Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I 14
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Emil Ulnits(2)
5:41.63
4 6 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I 12
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Aske Storm(2)
5:52.54
5 1 Roklubben Stevns I 10
  • Andreas Møller(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
5:59.29
141
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 16:23
Plac. # Navn 1500m
1 11 Danske Studenters Roklub I 18
  • Mathilde Kiilgaard(1)
6:28.30
2 7 Roklubben Furesø I 16
  • Clara Møller(1)
6:32.10
3 6 Odense Roklub/KCO I 14
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
6:38.75
4 15 Roklubben Furesø II 12
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
6:39.00
5 5 Roklubben Stevns I 10
  • Nikoline Kroll(1)
6:44.04
6 10 Aarhus Roklub I 8
  • Laura Boldsen(1)
6:53.79
141
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m B Finale
2017-05-13 16:19
Plac. # Navn 1500m
9 8 Roklubben Skjold II (NYE) 2
  • Stine Koczulab(1)
0:00.00
1 1 Næstved Roklub I 6
  • Mathilde Olsson(1)
6:59.37
2 9 Odense Roklub/KCO II 4
  • Louise Christensen(1)
7:24.56
3 3 Bagsværd Roklub/KCB III 2
  • Victoria Lotinga(1)
7:25.90
4 14 Silkeborg Roklub/KCHO I 2
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
8:02.70
141
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-05-13 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 7 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
6:28.94
2 6 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
6:33.29
3 5 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
6:35.17
4 1 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
6:55.25
5 3 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Victoria Lotinga(1)
7:24.86
6 8 Roklubben Skjold II (NYE)
  • Stine Koczulab(1)
8:13.54
141
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-05-13 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 11 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
6:29.44
2 15 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
6:34.48
3 10 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
6:58.96
4 14 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
7:26.50
5 9 Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen(1)
7:28.21
142
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon** - 500m 1. Afdeling
2017-05-13 16:27
Plac. # Navn 500m
1 2 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
3:08.32
2 4 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
3:17.50
142
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon** - 500m 2. Afdeling
2017-05-13 16:40
Plac. # Navn 500m
1 1 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
2:27.90
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
2:59.84
3 2 Roklubben Stevns III
  • David F Larsen(1)
3:18.05
143
W/M 8+ 8+ alle klasser 500/1000/2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 16:35
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Ulrich Høgstedt(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Mathias Lyster(4)
  • Nicolai Fuglsang(5)
  • Christian Asmussen(6)
  • Anders Bau Hansen(7)
  • Jens Vilhelmsen(8)
  • Niklas Heinz(cox)
6:13.06
2 2 Aalborg Roklub/Bagsværd Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Jesper Quist Jensen(6)
  • Nicolaj Winther(7)
  • Jonas Svane(8)
  • William Foss Keincke(cox)
6:30.09
200
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon * - 250m 1. Afdeling
2017-05-14 13:00
Plac. # Navn 250m
1 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Elias Ellehammer(1)
1:27.52
2 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Thøger Bjerg(1)
1:35.40
3 9 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Mads Rubin(1)
1:35.89
4 7 Roklubben Stevns I
  • Kasper B Nielsen(1)
1:47.52
5 10 Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
2:17.55
200
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon * - 250m 2. Afdeling
2017-05-14 13:28
Plac. # Navn 250m
8 6 Holstebro Roklub I
  • Marcus Kjeldsen(1)
0:00.00
1 2 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
1:15.08
2 5 Roklubben Skjold III
  • Julius Knudsen(1)
1:15.82
3 4 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
1:27.35
201
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 13:13
Plac. # Navn 500m
1 3 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 18
  • Oscar Burvil(1)
1:50.17
2 10 Bagsværd Roklub I 16
  • Asbjørn Bay(1)
1:55.82
3 5 Roklubben Ægir I 14
  • Benjamin Johnsen(1)
1:57.05
4 4 Roklubben Viking/KCR I 12
  • Aske Storm(1)
1:58.39
5 8 Holstebro Roklub/KCHO II 10
  • Simon Mikkelsen(1)
2:11.79
201
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m B Finale
2017-05-14 13:08
Plac. # Navn 500m
1 2 Næstved Roklub I 8
  • William Kjærgaard(1)
2:04.42
2 1 Odense Roklub/KCO I 6
  • Frederik Markvardsen(1)
2:10.85
3 7 Lyngby Roklub/KKL I 4
  • Kasper Andersen(1)
2:33.27
4 9 Holstebro Roklub/KCHO I 2
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
3:08.03
201
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m 1. Indledende
2017-05-14 09:16
Plac. # Navn 500m
1 3 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:48.13
2 4 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
1:52.84
3 5 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:53.32
4 2 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
2:00.43
5 1 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
2:02.56
201
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m 2. Indledende
2017-05-14 09:16
Plac. # Navn 500m
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
1:53.52
2 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen(1)
2:02.50
3 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen(1)
2:23.88
4 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
2:45.87
202
U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 13:17
Plac. # Navn 500m
1 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KCB I 18
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Clara Hornnæss(2)
2:07.98
2 4 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
2:08.70
3 3 Sorø Roklub I 14
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
2:22.14
4 1 Holstebro Roklub I 12
  • Maria Steensen(1)
  • Ea Lysgaard(2)
2:52.86
203
U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 13:24
Plac. # Navn 1500m
1 5 Hadsund Roklub I 18
  • Haris Alagic(1)
6:33.18
2 2 Odense Roklub/KCO I 16
  • Sebastian Quottrup Jansen(1)
6:40.61
3 12 Bagsværd Roklub I 14
  • Niels Østergaard(1)
7:01.83
4 9 Roklubben Stevns I 12
  • Andreas Møller(1)
7:17.54
5 8 Aarhus Roklub III 10
  • Viktor Edlefsen(1)
7:31.80
6 7 Aarhus Roklub II 8
  • Viktor Dittmer(1)
9:41.40
204
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 14:30
Plac. # Navn 1500m
1 1 Roskilde Roklub/KCR I 18
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
6:17.03
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
6:26.63
3 5 Roklubben Ægir I 14
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:43.76
4 4 Roklubben Skjold I (NYE) 12
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
7:29.04
205
W/M 2X/2- M//W 2X/2- Nye roere 1000m - 1000m A Finale
2017-05-14 13:36
Plac. # Navn 1000m
1 2 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
  • Ditte Østrup Olsen(2)
4:16.82
2 1 Sorø Roklub I
  • Anne-Mette Christiansen(1)
  • Mette Kjær(2)
5:02.70
207
Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-14 13:40
Plac. # Navn 1000m
1 5 Sorø Roklub II
  • Ulla Hvid(1)
Start:21s 4:54.39
2 4 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:16s 5:00.33
3 3 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:16s 5:04.67
4 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:10s 5:16.20
5 1 Nordslesvigsk Roklub II
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 5:23.33
207
Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-14 13:44
Plac. # Navn 1000m
1 10 Lemvig Roklub II
  • Jørgen Jensen(1)
Start:17s 4:43.40
2 9 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:17s 4:46.40
3 7 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 4:55.02
4 11 Nordslesvigsk Roklub IV
  • Werner Güttel(1)
Start:23s 5:18.20
5 8 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boets(1)
Start:0s 5:29.99
6 12 Nordslesvigsk Roklub III
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:23s 5:54.89
207
Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-14 13:48
Plac. # Navn 1000m
1 17 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
Start:13s 4:27.81
2 15 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:5s 4:36.76
3 13 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
Start:5s 4:37.33
4 14 Roklubben Furesø III
  • Bo Hartz(1)
Start:0s 4:46.31
5 16 Lemvig Roklub I
  • Peter Jensen(1)
Start:13s 4:46.79
208
U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­ - 500m A Finale
2017-05-14 13:52
Plac. # Navn 500m
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:32.74
2 4 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
2:40.25
3 1 Roklubben Viking II
  • Karl Emil Kock Søndergård(1)
3:06.15
210
U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 13:58
Plac. # Navn 1500m
1 3 Roskilde Roklub/KCR I 18
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
4:20.96
2 1 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 16
  • Emil Ulnits(1)
  • Mikkel Taulbjerg Slot(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Andreas Møller Hunskjær(4)
4:35.78
3 2 Roklubben Stevns/Sorø Roklub I 14
  • Peter Skou(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
  • Christian Nielsen(3)
  • Malthe T. Christiansen(4)
4:51.00
4 6 Roskilde Roklub/KCR II 12
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Simon Bruun Hubrechts(2)
  • Jonas Lolk Knudsen(3)
  • Emil Lindegaard Nielsen(4)
5:17.02
211
U19 M1X JM 1X A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
8:00.15
2 11 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
8:06.54
3 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
8:10.26
4 6 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
8:25.73
5 1 Roskilde Roklub/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:33.02
6 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
8:52.37
211
U19 M1X JM 1X A 2000m - 2000m B Finale
2017-05-14 14:06
Plac. # Navn 2000m
9 5 Roskilde Roklub/KCR III
  • Andreas Yde(1)
0:00.00
1 12 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
9:03.50
2 4 Københavns Roklub I
  • Kasper Larson(1)
9:12.84
3 9 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
9:20.07
211
U19 M1X JM 1X A 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 09:33
Plac. # Navn 2000m
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
7:46.08
2 1 Roskilde Roklub/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:49.61
3 6 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
7:57.50
5 4 Københavns Roklub I
  • Kasper Larson(1)
8:22.76
211
U19 M1X JM 1X A 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 09:33
Plac. # Navn 2000m
1 11 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
7:48.68
2 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:49.71
3 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
8:04.64
4 12 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
8:17.39
5 9 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
8:38.41
212
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m A Finale
2017-05-14 14:18
Plac. # Navn 2000m
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
9:05.33
2 6 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
9:10.17
3 5 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
9:15.30
4 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
9:20.44
5 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
9:35.12
6 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:40.65
212
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m B Finale
2017-05-14 14:14
Plac. # Navn 2000m
1 9 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
0:00.00
2 2 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
0:00.00
212
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 5 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
8:41.72
2 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:50.40
3 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
8:56.83
4 2 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
9:41.66
212
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:50.64
2 6 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
8:59.39
3 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
9:08.66
4 9 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
9:37.25
213
U19 M2- JM 2- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 14:22
Plac. # Navn 2000m
1 5 Holstebro RK/Københavns Rk.I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Timon Strømgren(2)
7:35.73
2 2 Bagsværd Roklub/Holstebro RK
  • Lasse Maigaard(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
7:40.72
3 3 Bagsværd Roklub/Hvidovre RK
  • Frederik Larsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
8:02.04
4 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Sigurd Reistad(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
8:16.99
214
U19 W2- JW 2- A 2000m [0 sek] - 2000m A Finale
2017-05-14 14:34
Plac. # Navn 2000m
1 1 Fredericia Roklub/Københavns Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
8:38.28
215
W1X W 1X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:02
Plac. # Navn 2000m
1 4 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Graugaard(1)
8:12.03
2 9 Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
8:29.23
3 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Iben Østergaard(1)
8:31.65
4 8 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:45.54
5 6 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emilie Jersild(1)
8:48.69
6 2 Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen(1)
9:01.57
215
W1X W 1X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-14 14:58
Plac. # Navn 2000m
9 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pernille Nielsen(1)
0:00.00
1 13 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
9:11.92
2 12 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
9:14.23
3 5 Aarhus Roklub IV
  • Charlotte Thor(1)
9:25.25
4 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Nikoline Bay(1)
9:49.42
215
W1X W 1X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 09:53
Plac. # Navn 2000m
1 4 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Graugaard(1)
x8:26.11
2 6 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emilie Jersild(1)
8:41.17
3 2 Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen(1)
8:52.32
4 5 Aarhus Roklub IV
  • Charlotte Thor(1)
8:56.68
6 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Nikoline Bay(1)
9:22.69
215
W1X W 1X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 09:53
Plac. # Navn 2000m
1 9 Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
x8:12.94
2 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Iben Østergaard(1)
x8:13.88
3 8 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
x8:24.24
4 13 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:42.40
5 12 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
8:46.67
216
M1X M 1X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:22
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:14.29
2 22 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:21.28
3 5 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:23.64
4 15 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:25.99
5 10 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:31.81
6 21 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:44.35
216
M1X M 1X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-14 15:18
Plac. # Navn 2000m
1 6 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:38.35
2 16 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:39.61
3 23 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
7:44.63
4 4 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:45.09
5 8 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:50.28
6 18 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
8:40.70
216
M1X M 1X 2000m - 2000m C Finale
2017-05-14 15:14
Plac. # Navn 2000m
9 13 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
0:00.00
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:56.01
2 17 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
8:00.82
3 7 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
8:06.65
4 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
8:09.85
5 19 Roskilde Roklub/KCR III
  • Jeppe Storm(1)
8:21.05
216
M1X M 1X 2000m - 2000m D Finale
2017-05-14 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
0:00.00
2 20 Roforeningen KVIK II
  • Mads Brogaard(1)
0:00.00
3 12 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
0:00.00
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. A/B Semifinale
2017-05-14 11:12
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:22.26
2 5 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:29.60
3 21 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:33.04
4 16 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:37.47
5 4 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:41.41
6 8 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
8:07.94
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. A/B Semifinale
2017-05-14 11:08
Plac. # Navn 2000m
1 22 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:31.25
2 15 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:34.80
3 10 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:37.34
4 6 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:44.28
5 18 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:54.71
6 23 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
7:58.35
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. C/D Semifinale
2017-05-14 11:04
Plac. # Navn 2000m
9 11 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
0:00.00
1 7 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
7:51.51
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:52.96
3 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:55.78
4 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:59.82
5 20 Roforeningen KVIK II
  • Mads Brogaard(1)
8:32.79
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. C/D Semifinale
2017-05-14 11:00
Plac. # Navn 2000m
1 13 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
7:58.31
2 17 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
7:59.04
3 19 Roskilde Roklub/KCR III
  • Jeppe Storm(1)
8:11.11
5 12 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
8:34.52
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 5 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:28.58
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:31.49
3 4 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:34.86
4 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:40.16
5 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:45.84
6 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:50.85
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:24.82
2 10 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:42.13
3 8 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:45.54
4 7 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
7:49.14
5 12 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
8:20.40
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-05-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 15 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:26.95
2 16 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:30.47
3 18 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:35.56
4 17 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
7:39.08
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 4. Indledende
2017-05-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 22 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:38.69
2 21 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:42.96
3 23 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
7:49.27
4 19 Roskilde Roklub/KCR III
  • Jeppe Storm(1)
8:01.06
5 20 Roforeningen KVIK II
  • Mads Brogaard(1)
8:18.03
218
M2- M 2- 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 14:26
Plac. # Navn 2000m
1 6 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Loui Lam(2)
7:17.01
2 3 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
7:24.70
3 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Jens Graudal(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:32.29
4 4 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
7:42.72
219
U19 M2X JM 2X A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:30
Plac. # Navn 2000m
1 2 Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
7:46.05
2 1 Ringsted Roklub I
  • Mike Halvor(1)
  • Matias Lang Sørensen(2)
7:58.52
3 3 Hvidovre Roklub I
  • Nikolaj Van Gool(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
8:13.21
4 4 N.S. Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Jonas Kristensen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
8:16.85
220
U19 W2X JW 2X A 2000m [+ 10 sek] - 2000m A Finale
2017-05-14 14:34
Plac. # Navn 2000m
1 5 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Ej I Brug Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
8:07.52
2 2 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Louise Hyldager(1)
  • Nikoline Kroll(2)
8:42.67
3 4 Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
9:36.58
221
M2X M 2X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:34
Plac. # Navn 2000m
1 7 Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Alexander Modest(2)
6:38.67
2 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Mathias Larsen(1)
  • Emil Espensen(2)
6:46.66
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Jakob Grove Klahsen(2)
7:04.71
4 6 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
7:12.42
5 4 Næstved Roklub
  • Frederik Wendel Madsen(1)
  • Mikkel Schelde(2)
7:41.67
6 5 Bagsværd Roklub I
  • Jonathan Jubé(1)
  • Jamie Magee(2)
7:51.13
222
W2X W 2X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:42
Plac. # Navn 2000m
9 13 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
0:00.00
1 8 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Anne Larsen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
7:23.61
2 12 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
7:30.53
3 3 Danske Studenters Roklub 2
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:36.37
4 7 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:42.48
5 5 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
7:55.64
222
W2X W 2X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-14 15:38
Plac. # Navn 2000m
1 11 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Marta Kempf(2)
0:00.00
2 6 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
0:00.00
3 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
0:00.00
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
0:00.00
222
W2X W 2X 2000m - 2000m C Finale
2017-05-14 15:26
Plac. # Navn 2000m
1 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
7:54.36
2 9 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
  • Kate Petersen(2)
8:02.48
3 2 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
9:04.41
222
W2X W 2X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 10:05
Plac. # Navn 2000m
1 3 Danske Studenters Roklub 2
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
x7:32.70
2 5 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
7:44.67
3 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
7:53.30
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
x8:25.53
5 2 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
8:45.67
222
W2X W 2X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 10:05
Plac. # Navn 2000m
1 8 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Anne Larsen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
x7:27.83
2 7 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:37.83
3 6 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
7:49.78
4 9 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
  • Kate Petersen(2)
7:53.86
222
W2X W 2X 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-05-14 10:05
Plac. # Navn 2000m
1 12 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
x7:28.53
2 13 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
7:30.46
3 11 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Marta Kempf(2)
x7:31.03
4 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
7:41.28
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-14 14:38
Plac. # Navn 1000m
1 4 Sorø Roklub III
  • Peter Lindblom(1)
  • Bonnie Noer(2)
Start:27s 0:00.00
2 3 Lyngby Roklub I
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
Start:12s 0:15.18
3 1 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
  • Anne Morris Bay(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 0:26.18
4 2 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:3s 0:27.53
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-14 14:42
Plac. # Navn 1000m
1 8 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjorn Levring(1)
  • Hans Jorgen Stahl(2)
Start:0s 0:00.00
2 10 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Lars Wallin(2)
Start:3s 0:10.48
3 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:3s 0:36.52
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-14 14:46
Plac. # Navn 1000m
1 15 Sorø Roklub II
  • Peter Carstens(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:4s 3:51.59
2 14 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:4s 3:53.77
3 18 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
Start:8s 3:56.84
4 16 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:4s 4:00.33
5 13 Lemvig Roklub I
  • Peter Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 4:00.71
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m - 1000m 4. Afdeling
2017-05-14 14:50
Plac. # Navn 1000m
1 22 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
  • Inger Koch(2)
Start:32s 4:48.74
2 21 Sorø Roklub I
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:32s 4:50.54
3 23 Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Anette Friedrichsen (2)
Start:37s 4:55.28
4 20 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:27s 4:58.35
5 24 Danske Studenters Roklub III
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:37s 5:04.54
6 19 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
  • Bente Johannessen(1)
  • Merete Busk(2)
Start:0s 5:23.79
224
U13 W/M 2X JM//W 2X D 500m - 500m A Finale
2017-05-14 15:50
Plac. # Navn 500m
1 4 Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(2)
0:00.3
2 2 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(2)
0:08.36
3 3 Roklubben Viking I
  • Gustav Felten Bjørklund(1)
  • Karl Emil Kock Søndergård(2)
0:12.85
4 1 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
  • Cecilia Tornehøj Kroll(2)
0:32.68
225
U15 M4X+ JM 4X+ C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 15:53
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Oscar Burvil(2)
  • Simon Mikkelsen(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
  • N N(cox)
0:00.00
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Asbjørn Bay(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
  • Alma Biltoft Benediktson(cox)
0:15.86
226
U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 15:46
Plac. # Navn 1500m
1 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 18
  • Clara Møller(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
  • Anna Adelholm(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
5:44.40
2 2 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I 16
  • Marie Ramm(1)
  • Matilde Hjorth(2)
  • Caroline Munch(3)
  • Stefanie Brun Pedersen(4)
5:48.83
228
W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m - 1000m A Finale
2017-05-14 15:56
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Cecilie Samsø(1)
4:38.55
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild(1)
5:06.12
230
M4- M 4- 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 16:00
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCO I (4X)
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Niclas Schmidt(2)
  • Sebastian Terp(3)
  • Mads Petersen(4)
6:15.12
2 5 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Steffen Bonde(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
6:17.61
3 3 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
6:34.78
4 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
6:58.36
5 4 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Jonas Svane(4)
7:08.61
233
U19 M4- JM 4- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 16:08
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro/Hvidovre Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Thomas Jensen(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Nichlas Ulnits(4)
6:44.65
2 1 Bagsværd/Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Sigurd Reistad(2)
  • Thyge Winther Ludwigsen(3)
  • Lasse Maigaard(4)
6:51.39
3 3 Bagsværd/Hvidovre/Lyngby/Sorø Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(3)
  • Marcus Lyngesen(4)
7:27.43
235
U19 M4X JM 4X- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 16:04
Plac. # Navn 2000m
9 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Martin Kofoed Jensen(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
0:00.00
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
0:15.54
236
U19 W4X JW 4X A 2000m [+ 40 sek] - 2000m A Finale
2017-05-14 14:34
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Mathilde Norking(1)
  • Mia Sofie Rützou(2)
  • Anne Katrine Kiilgaard(3)
  • Cecilie Girke(4)
8:05.76
237
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-14 16:12
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Lars Wallin(3)
  • Helle Torp Eklund(4)
Start:2s 3:55.54
2 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • John Grunwald(4)
Start:0s 4:01.69
3 6 Sorø Roklub I
  • Peter Jensen(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Jørgen Jensen(3)
  • Christian Mølvig(4)
Start:35s 4:05.18
4 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Jan Nørskov Pedersen(1)
  • Søren Strange(2)
  • Mikael Espersen(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:27s 4:08.69
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
  • Steen Christensen(3)
  • William Schrøder(4)
Start:33s 4:09.36
6 5 Ringsted Roklub I
  • Anders Englund(1)
  • Per Bigum(2)
  • Claus Solmer-Jørgensen(3)
  • Steffen Feddersen(4)
Start:35s 4:11.45
237
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-14 16:16
Plac. # Navn 1000m
1 7 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Hanne Brusch(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:0s 3:55.97
2 8 Danske Studenters Roklub II
  • Birgitte Hanel(1)
  • Waltraut Lissau(2)
  • Regitze Siggaard(3)
  • Asta Øjvind(4)
Start:5s 3:56.33
3 12 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Otto Friedrichen(1)
  • Flemming Simonsen(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Stefanos Volianitis(4)
  • Lars Hvedstrup Jensen(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Rasmus Quist(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:38s 3:58.23
4 9 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Britta Hirschauer(3)
  • Anette Andersen(4)
Start:5s 3:58.53
5 11 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Munch(1)
  • Birger Lund-Rasmussen(2)
  • Emil Søgaard(3)
  • Peter Kristensen(4)
  • Lars Jørgensen(5)
  • Ib Frausing(6)
  • Arnold Sørensen(7)
  • Johan Frydendahl(8)
  • Lena Baden(cox)
Start:26s 4:18.05
238
U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 16:24
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub I 18
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
1:53.27
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Alexander Aldrich(2)
1:56.25
3 3 Bagsværd Roklub/KCB II 14
  • Thøger Bjerg(1)
  • Elias Ellehammer(2)
2:20.03
239
U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 16:27
Plac. # Navn 500m
1 5 Roklubben Furesø I 18
  • Clara Hornnæss(1)
1:53.17
2 9 Bagsværd Roklub/KCB II 16
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
1:58.59
3 8 Rødvig Roklub I 14
  • Frederikke Munch (1)
2:01.76
4 1 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:03.42
5 7 Sorø Roklub II 10
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:12.96
6 6 Sorø Roklub I 8
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:14.19
240
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 16:37
Plac. # Navn 1500m
1 6 Sorø Roklub I 18
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
0:00.00
2 10 Holstebro/Viborg Ro- og Kajakklub KCHO III 16
  • Oscar Burvil(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
0:00.00
3 9 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Mikkel Taulbjerg Slot(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
0:00.00
4 4 Holstebro Roklub/KCHO II 12
  • Emil Ulnits(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
0:00.00
240
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m B Finale
2017-05-14 16:33
Plac. # Navn 1500m
1 8 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I 10
  • Aske Storm(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
0:00.00
2 7 Roklubben Stevns I 8
  • Andreas Møller(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
0:00.00
3 3 Aarhus Roklub I 6
  • Viktor Dittmer(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
0:00.00
240
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-05-14 10:23
Plac. # Navn 1500m
1 6 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
5:46.46
2 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Emil Ulnits(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
5:52.22
3 7 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
6:04.35
4 3 Aarhus Roklub I
  • Viktor Dittmer(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
7:09.42
240
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-05-14 10:23
Plac. # Navn 1500m
1 10 Holstebro/Viborg Ro- og Kajakklub KCHO III
  • Oscar Burvil(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
0:00.00
2 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Mikkel Taulbjerg Slot(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
0:12.48
3 8 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • Aske Storm(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
0:19.75
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 16:49
Plac. # Navn 1500m
1 15 Danske Studenters Roklub I 18
  • Mathilde Kiilgaard(1)
0:00.00
2 1 Odense Roklub/KCO I 16
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
0:00.00
3 14 Roklubben Furesø I 14
  • Clara Møller(1)
0:00.00
4 8 Roklubben Furesø II 12
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
0:00.00
5 10 Lyngby Dameroklub/KKL I 10
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
0:00.00
6 6 Roklubben Stevns I 8
  • Nikoline Kroll(1)
0:00.00
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m B Finale
2017-05-14 16:45
Plac. # Navn 1500m
1 3 Næstved Roklub I 6
  • Mathilde Olsson(1)
7:08.82
2 16 Fredericia Roklub I 4
  • Karen Katrine Mortensen(1)
7:21.94
3 7 Lyngby Dameroklub/KKL II 2
  • Ida Marie Reimer(1)
7:25.10
4 5 Roklubben Skjold II (NYE) 2
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
7:37.04
5 13 Roklubben Skjold I (NYE) 2
  • Stine Koczulab(1)
7:59.24
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-05-14 10:41
Plac. # Navn 1500m
1 6 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
0:00.00
2 1 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
0:02.74
3 3 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
0:17.56
4 5 Roklubben Skjold II (NYE)
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
0:55.58
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-05-14 10:41
Plac. # Navn 1500m
1 8 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
6:52.43
2 10 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
7:00.47
3 7 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
7:24.65
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 3. Indledende
2017-05-14 10:41
Plac. # Navn 1500m
1 15 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
0:00.00
2 14 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
0:04.33
3 16 Fredericia Roklub I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
0:36.23
4 13 Roklubben Skjold I (NYE)
  • Stine Koczulab(1)
1:26.29
242
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon** - 500m 1. Afdeling
2017-05-14 16:53
Plac. # Navn 500m
1 1 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
2:40.89
2 2 Roklubben Stevns I
  • Kasper B Nielsen(1)
3:12.00
3 5 Holstebro RK
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
3:17.08
4 3 Roklubben Stevns III
  • David F Larsen(1)
3:37.61
5 4 Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
3:48.68
243
W/M 8+ 8+ alle klasser 500/1000/2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 17:01
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Nicolai Fuglsang(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
  • Frederik Secher(3)
  • Mathias Lyster(4)
  • Anders Bau Hansen(5)
  • Fred Vystavel(6)
  • Emil Kjerri(7)
  • Christian Asmussen(8)
  • Niklas Heinz(cox)
6:28.83
2 2 Aalborg Roklub/Bagsværd Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Jesper Quist Jensen(6)
  • Nicolaj Winther(7)
  • William Schrøder(8)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(cox)
6:30.98