Tilmeldinger - Copenhagen Regatta 2018

Løb 100 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon* 250m 15 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Roklubben Stevns III

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

Hadsund Roklub III

  • 1. Kira Sørensen (Hadsund) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. Sofie Kristiansen (Stevns) '06

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05

Hadsund Roklub IV

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Sofia Thrane (Bagsværd) '07

Roklubben Stevns IV

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Hadsund Roklub II

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06

Hadsund Roklub I

  • 1. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05

Roklubben Stevns V

  • 1. Ida Malmgaard (Stevns) '06

Næstved Roklub I

  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Vigga Heiselberg Dybmose (Bagsværd) '07

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Løb 101 U14 M1X Drenge U14 1X - JM 1X C, TU-CUP 500m 500m 15 tilmeldinger

Københavns Roklub I

  • 1. Villads Svane Hansen (København) '04

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

AFMELDT Hadsund Roklub III

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04

Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

AFMELDT Hadsund Roklub II

  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
Løb 102 U14 W2X Piger U14 2X - JW 2X C, TU-CUP 500m 500m 3 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • 2. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Sofia Thrane (Bagsværd) '07
Løb 103 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - JM 1X B, TU-CUP 1500m 1500m 19 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Roklubben Viking/KCR I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Roklubben Ægir III

  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02

Københavns Roklub II

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02

Silkeborg Roklub I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Christiania Rodklub I

  • 1. Bror Henrik Flyen Storsten (Christiania) '02

Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Københavns Roklub I

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02

Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Kasper Andersen (Lyngby) '03

Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Roklubben Ægir II

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

AFMELDT Københavns Roklub III

  • 1. Villads Lindholm (København) '02
Løb 104 U17 W2X Piger U17 2X - JW 2X B, TU-CUP 1500m 1500m 4 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 2. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03

AFMELDT Roklubben Furesø/Roklubben Stevns I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
  • 2. Nikoline Kroll (DSR) '02
Løb 105 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - M/W 2X Nye roere 1000m 1000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Aalborg Roklub III

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Esben Ravn (Aalborg) '93

Aalborg Roklub I

  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 2. Asger Laursen (Aalborg) '95

Aalborg Roklub II

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
Løb 107 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X - MW/MM-Masters 1X 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 13 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64

AFMELDT Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45

Sorø Roklub I

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70

Sorø Roklub II

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

Odense Roklub I

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88

Fredensborg Roklub I

  • 1. Alf Grønning Mikkelsen (Fredensborg) '44

Lemvig Roklub II

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57

Oslo Roklubb I

  • 1. Anders Formo (Oslo) '59

Lemvig Roklub I

  • 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70

Københavns Roklub I

  • 1. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
Løb 108 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X - JM/W 1X D 500m­ 500m 7 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Frida Elleberg Møller (Bagsværd) '07

Roklubben Stevns I

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

Hadsund Roklub I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Vigga Heiselberg Dybmose (Bagsværd) '07

Hadsund Roklub IV

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06

Køge Roklub I

  • 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06
Løb 110 U17 M4X Drenge U17 4X - JM 4X- B, TU-CUP 1500m 1500m 4 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • 4. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Stevns I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03
  • 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 3. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 4. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 3. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02
  • 4. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04
Løb 111 U19 M1X Drenge U19 1X - JM 1X A 2000m­ 2000m 7 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Sorø Roklub II

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00

Sorø Roklub I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
Løb 112 U19 W1X Piger U19 1X - JW 1X A 2000m­ 2000m 9 tilmeldinger

Hadsund Roklub III

  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01

Hadsund Roklub II

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Marie Takegawa (København) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
Løb 115 W1X Kvinder 1X - W 1X 2000m 2000m 16 tilmeldinger

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Aarhus Roklub I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Næstved Roklub I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Stine Mathiasen (DSR) '98

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Bagsværd Roklub/DRC I

  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Sofie Odgaard Herr (Bagsværd) '99

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96

Odder Roklub I

  • 1. Christina Pultz (Odder) '88

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95

Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Pernille Nielsen (Holstebro) '97
Løb 116 M1X Mænd 1X - M 1X 2000m 2000m 19 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO III

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Sebastian Peterlin (DSR) '88

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Alexander Jørgensen (DSR) '99

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Odense Roklub/KCO IV

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

Roforeningen KVIK I

  • 1. Kelvin Yeung (KVIK) '93

Bagsværd Roklub/DRC I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95

Københavns Roklub II

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Halmstad Rodd II

  • 1. Fabian Meuller (SWE '98

Danske Studenters Roklub/KCHO I

  • 1. Mathias Ærendahl Helbo (DSR) '99

Halmstad Rodd I

  • 1. Rasmus Melin (SWE '86

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

Hadsund Roklub I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Løb 117 W2- Kvinder 2- - W 2- 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Charlotte Espersen (Odense) '92
  • 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

Danske Studenters Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Helena Grace Jensen (DSR) '99
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Odense Roklub/Roforeningen KVIK I

  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95
  • 2. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
Løb 118 M2- Mænd 2- - M 2- 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98
  • 2. Christoffer Kruse (DSR) '94

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 2. Loui Lam (KVIK) '90

Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
  • 2. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
Løb 119 U19 M2X Drenge U19 2X - JM 2X A 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

AFMELDT Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Løb 120 U19 W2X Piger U19 2X - JW 2X A 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
  • 2. Anna Hammer Jespersen (Lyngby) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
  • 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
  • 2. Victoria Munch (Roskilde) '01

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Roklubben Furesø/KCB I

  • 1. Nikoline Kroll (DSR) '02
  • 2. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01
Løb 121 M2X Mænd 2X - M 2X 2000m 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Oscar Mazza (Odense) '98

Roforeningen KVIK I

  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
  • 2. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/DRC I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Emil Espensen (DSR) '91

Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Løb 122 W2X Kvinder 2X - W 2X 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95
  • 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90
  • 2. Julie Schou (DSR) '84

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Olivia Meinert Cardel (Bagsværd) '96
  • 2. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
  • 2. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
Løb 123 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- - MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 24 tilmeldinger

Roklubben Furesø/Sorø Roklub I

  • 1. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 2. Merete Busk (Sorø) '46

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Arnold Sørensen (DSR) '51
  • 2. Bjarne Spanggaard (DSR) '51

Fredensborg Roklub I

  • 1. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 2. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Eva W. Sørensen (LDR) '57
  • 2. Tove Christensen (LDR) '54

Fredensborg Roklub IV

  • 1. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 2. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59

Roklubben Furesø I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

Fredensborg Roklub II

  • 1. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 2. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63

Lyngby Dameroklub II

  • 1. Beate Leitner (LDR) '64
  • 2. Tine Christensen (LDR) '67

Lyngby Dameroklub III

  • 1. Hanne Brusch (LDR) '60
  • 2. Kirstine Halberg Engell (LDR) '90

Roforeningen KVIK I

  • 1. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 2. Astrid Haastrup (KVIK) '74

Køge Roklub I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Anette Friedrichsen (Køge R) '68

Sorø Roklub II

  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59

AFMELDT Odense Roklub I

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
  • 2. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89

Roklubben Skjold I

  • 1. John Erik Jensen (Skjold) '45
  • 2. Flemming Bay (Skjold) '37

Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 2. Ib Frausing (DSR) '49

Sorø Roklub I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79

Roklubben Furesø II

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Bagsværd Roklub I

  • 1. Morten Riis (Bagsværd) '77
  • 2. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Fredensborg Roklub III

  • 1. Hans Tapper Andersen (Fredensborg) '62
  • 2. Jacob Midtgaard (Fredensborg) '68

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 2. Peter Kristensen (DSR) '71

Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Bagsværd Roklub II

  • 1. Andreas Hussing (Bagsværd) '89
  • 2. Henning Brüske (Bagsværd) '82
Løb 124 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - JM/W 2X D 500m­ 500m 3 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08
  • 2. Anna Iversen (Stevns) '07

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Frida Elleberg Møller (Bagsværd) '07
  • 2. Vigga Heiselberg Dybmose (Bagsværd) '07
Løb 125 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - JM/W 4X+ C, TU-CUP 500m 500m 4 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 3. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 4. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • Cox. n. n (Stevns) '05

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • Cox. Ingen Styrmand (Holstebro) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 4. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
  • Cox. Svante Witt (Bagsværd) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 3. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 4. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • Cox. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Løb 126 U17 W4X Piger U17 4X - JW 4X- B, TU-CUP 1500m 1500m 3 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Julie Johansen (Bagsværd) '02
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 3. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 4. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 2. Iben Bech (Roskilde) '03
  • 3. Anna Plæhn Poulsen (Roskilde) '02
  • 4. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Odder Roklub/Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 2. Olivia Sandvei (Silkeborg) '03
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03
Løb 127 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - M/W 2X/2- Motion+ 1000m Vinder uden kamp 1000m 1 tilmelding

Aalborg Roklub I

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
Løb 129 W4- Kvinder 4- - W 4- 2000m 2000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 3. Marta Kempf (Odense) '98
  • 4. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Løb 130 M4- Mænd 4- - M 4- 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 4. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Danske Studenters/Holstebro/OdenseRoklub/KCHO I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 2. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Holstebro/Roskilde/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 3. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 4. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I

  • 1. Steffen Bonde Jensen (København) '89
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 3. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 4. Tobias Kempf (DSR) '93

Aalborg Roklub I

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Jonas Svane (Aalborg) '91

Odense Roklub I

  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
  • 2. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 3. Jakob Fonnesbesh Johnsen (Odense) '95
  • 4. Michael Moerner (Odense) '92
Løb 131 W4X Kvinder 4X - W 4X- 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
  • 2. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
  • 3. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 4. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 3. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 4. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
Løb 132 M4X Mænd 4X - M 4X- 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 3. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 4. Jonas Lund (Furesø) '99

Odense Roklub I

  • 1. Rob Hogan (Odense) '88
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 3. Jesper Fredsted (Odense) '93
  • 4. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 3. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • 4. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 3. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Løb 134 U19 W4- Piger U19 4- - JW 4- A 2000m 2000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 4. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Løb 135 U19 M4X Drenge U19 4X - JM 4X- A 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 3. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 4. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 3. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 4. Aksel Bay (Bagsværd) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 3. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Aske Storm (Viking) '03
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 4. Rasmus Lind (Sorø) '01
Løb 136 U19 W4X Piger U19 4X - JW 4X A 2000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 3. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 4. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I

  • 1. Nikoline Kroll (DSR) '02
  • 2. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 3. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 137 Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ - MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 18 tilmeldinger

Roklubben Furesø/Sorø Roklub I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 4. Merete Busk (Sorø) '46

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88
  • 2. Jonathan Winn (DSR) '78
  • 3. Ditte-Marie Cozens (DSR) '74
  • 4. Stefanos Volianitis (DSR) '66

Sorø Roklub I

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
  • 2. Laila Hjorth (Sorø) '53
  • 3. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Eva W. Sørensen (LDR) '57
  • 2. Beate Leitner (LDR) '64
  • 3. Tine Christensen (LDR) '67
  • 4. Tove Christensen (LDR) '54

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Merete Boldt (Fredensborg) '47
  • 4. Bettina Cervin (Fredensborg) '65

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Asta Øjvind (DSR) '76
  • 2. Sine Christiansen (DSR) '85
  • 3. Birgitte Hanel (DSR) '54
  • 4. Regitze Siggaard (DSR) '67

Køge Roklub/Roforeningen KVIK I

  • 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 3. Astrid Haastrup (KVIK) '74
  • 4. Sarah Lauritzen (KVIK) '76

Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 3. Jan Cederkvist (DSR) '53
  • 4. Ib Frausing (DSR) '49

Kolding Roklub I

  • 1. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. Tommy Møhler (Kolding) '45
  • 4. Palle ole Jørgensen (Kolding) '47

Fredensborg Roklub II

  • 1. Thomas Dohm (Fredensborg) '71
  • 2. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
  • 3. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 4. Hans Tapper Andersen (Fredensborg) '62

Roklubben Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 2. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 3. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 4. Jane Hagan (Furesø) '67

Lemvig Roklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. John Knudsen (Lyngby) '54
  • 3. Henrik Brusch (Lyngby) '56
  • 4. Henrik Thomsen (Lemvig) '70

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
  • 2. Søren Strange (DSR) '60
  • 3. Henrik Almegaard (DSR) '58
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57

Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 2. Jákup Johansen (Ringsted) '73
  • 3. Tommy Silvestre (Ringsted) '60
  • 4. Kim Dahl Andersen (Ringsted) '69

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
  • 3. Ole Søgaard (Bagsværd) '90
  • 4. Steen Christensen (Bagsværd) '83

Bagsværd Roklub II

  • 1. Birgitte Toft (Hellerup) '67
  • 2. Astrid Krüger (Bagsværd) '71
  • 3. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
  • 4. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
  • 5. Liselotte Hammer (Bagsværd) '69
  • 6. Bernadette Gregersen (Bagsværd) '56
  • 7. Annette Villumsen (Bagsværd) '62
  • 8. Bente Holmquist (Bagsværd) '58
  • Cox. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub I

  • 1. Jens Tarp (Skovshoved) '53
  • 2. Ulla Rose Andersen (Lyngby) '64
  • 3. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 4. Kathe Rasmussen (Skovshoved) '51
  • 5. Peter Skafte (Skovshoved) '65
  • 6. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
  • 7. Per Boalth Rasmussen (Skovshoved) '49
  • 8. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • Cox. Tommy Knudsen (Rødvig) '51

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Hans-Jørgen Stahl (DSR) '60
  • 3. Andreas Bech Mikkelsen (København) '83
  • 4. Stefanos Volianitis (DSR) '66
  • 5. Bo Vestergaard (København) '65
  • 6. Willi Drexel (København) '69
  • 7. Bo Kaliszan (Roskilde) '73
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Løb 138 U14 M2X Drenge U14 2X - JM 2X C, TU-CUP 500m 500m 7 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 2. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

Roklubben Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 2. Jakob Iversen (Stevns) '05

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04
Løb 139 U14 W1X Piger U14 1X - JW 1X C, TU-CUP 500m 500m 3 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

AFMELDT Hadsund Roklub II

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06

Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Løb 140 U17 M2X Drenge U17 2X - JM 2X B , TU-CUP 1500m 1500m 9 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Københavns Roklub I

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
  • 2. Peter Skou ** (Sorø) '02

Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03
  • 2. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Løb 141 U17 WErgo Piger U17 Ergo - JW 1X B, TU-CUP 1500m 1500m 10 tilmeldinger

Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Randers Roklub II

  • 1. Caroline Byg Lanng (Randers) '03

Randers Roklub I

  • 1. Line Korreborg Poulsen (Randers) '03

Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

AFMELDT Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 142 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon** 500m 5 tilmeldinger

Roklubben Stevns V

  • 1. Ida Malmgaard (Stevns) '06

Roklubben Stevns III

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

Roklubben Stevns IV

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Roklubben Stevns I

  • 1. Sofie Kristiansen (Stevns) '06

Roklubben Stevns II

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Løb 143 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93
  • 2. Rob Hogan (Odense) '88
  • 3. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 4. Jakob Fonnesbesh Johnsen (Odense) '95
  • 5. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 6. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
  • 7. Michael Moerner (Odense) '92
  • 8. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
  • Cox. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 4. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • 5. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 6. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 7. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 8. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96

Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 2. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 5. Sebastian Bache (København) '97
  • 6. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 7. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 8. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • Cox. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 3. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 4. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 5. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 6. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 7. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 8. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 200 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon * 250m 15 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Bagsværd Roklub/KCB IV I

  • 1. Vigga Heiselberg Dybmose (Bagsværd) '07

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05

Hadsund Roklub I

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05

Bagsværd Roklub/KCB III I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Roklubben Stevns V

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Hadsund Roklub III II

  • 1. Kira Sørensen (Hadsund) '06

Hadsund Roklub I I

  • 1. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05

Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Sofia Thrane (Bagsværd) '07

Roklubben Stevns IV

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

Bagsværd Roklub/KCB II I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

AFMELDT Roklubben Stevns III

  • 1. Ida Malmgaard (Stevns) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. Sofie Kristiansen (Stevns) '06

Næstved Roklub I

  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03

Hadsund Roklub II I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 201 U14 M1X Drenge U14 1X - JM 1X C, TU-CUP 500m 500m 17 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04

Hadsund Roklub I I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05

Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Lyngby Roklub/KKL II I

  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04

Roklubben Furesø I I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

Roklubben Ægir I I

  • 1. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04

AFMELDT Hadsund Roklub II I

  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

AFMELDT Hadsund Roklub III I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

AFMELDT Københavns Roklub I I

  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (København) '04

AFMELDT Hadsund Roklub IV I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 202 U14 W2X Piger U14 2X - JW 2X C, TU-CUP 500m 500m 3 tilmeldinger

Hadsund Roklub I I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • 2. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Hannah Thrane (Bagsværd) '05

Rødvig Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Løb 203 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - JM 1X B, TU-CUP 1500m 1500m 18 tilmeldinger

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02

Roklubben Ægir III I

  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02

Roklubben Viking/KCR I I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03

Odense Roklub/KCO I I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Roklubben Ægir I I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Københavns Roklub II

  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

Hadsund Roklub I I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Roklubben Ægir II I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Lyngby Roklub/KKL II I

  • 1. Kasper Andersen (Lyngby) '03

Silkeborg Roklub I I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Københavns Roklub II I

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02

Københavns Roklub I

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Christiania Rodklub I I

  • 1. Bror Henrik Flyen Storsten (Christiania) '02
Løb 204 U17 W2X Piger U17 2X - JW 2X B, TU-CUP 1500m 1500m 6 tilmeldinger

Roklubben Furesø/Roklubben Stevns I I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
  • 2. Nikoline Kroll (DSR) '02

Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Randers Roklub I

  • 1. Line Korreborg Poulsen (Randers) '03
  • 2. Caroline Byg Lanng (Randers) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Odder Roklub I I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03

Sorø Roklub I I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 2. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
Løb 205 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - M//W 2X/2- Nye roere 1000m 1000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Aalborg Roklub III

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Esben Ravn (Aalborg) '93

Aalborg Roklub I

  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 2. Asger Laursen (Aalborg) '95

Aalborg Roklub II

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
Løb 207 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X - MW//M 1X Masters 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 12 tilmeldinger

Roklubben Furesø I I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

Lyngby Dameroklub I I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64

Roklubben Furesø I

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67

Sorø Roklub II

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

Sorø Roklub III

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88

Odense Roklub I I

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

Randers Roklub I

  • 1. Jan Sørensen (Randers) '45

Fredensborg Roklub I

  • 1. Alf Grønning Mikkelsen (Fredensborg) '44

Oslo Roklubb I I

  • 1. Anders Formo (Oslo) '59

Roklubben Furesø II

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

Roklubben Furesø III

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Løb 208 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X - JM/W 1X D 500m­ 500m 6 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Hadsund Roklub I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06

Bagsværd Roklub/KCB II I

  • 1. Vigga Heiselberg Dybmose (Bagsværd) '07

Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Frida Elleberg Møller (Bagsværd) '07

Hadsund Roklub II

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 210 U17 M4X Drenge U17 4X - JM 4X- B, TU-CUP 1500m 1500m 2 tilmeldinger

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
  • 3. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 4. Peter Skou ** (Sorø) '02

Holstebro Roklub/KCHO I I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 211 U19 M1X Drenge U19 1X - JM 1X A 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Silkeborg Roklub I I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Roskilde Roklub/KCR I I

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Sorø Roklub I I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
Løb 212 U19 W1X Piger U19 1X - JW 1X A 2000m­ 2000m 8 tilmeldinger

Fredericia Roklub/KCHO I I

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Roskilde Roklub/KCR I I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

Hadsund Roklub III I

  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01

AFMELDT Københavns Roklub I I

  • 1. Marie Takegawa (København) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II I

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00

Hadsund Roklub II I

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Løb 213 U19 M2- Drenge U19 2- - JM 2- A 2000m 2000m 1 tilmelding

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
Løb 215 W1X Kvinder 1X - W 1X 2000m 2000m 15 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I I

  • 1. Pernille Nielsen (Holstebro) '97

Bagsværd Roklub/KCB II I

  • 1. Sofie Odgaard Herr (Bagsværd) '99

Odder Roklub I I

  • 1. Christina Pultz (Odder) '88

Odense Roklub/KCO II I

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93

Roskilde Roklub/KCR I I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

Aarhus Roklub I I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Danske Studenters Roklub II I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Bagsværd Roklub/KCB III I

  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Danske Studenters Roklub I I

  • 1. Stine Mathiasen (DSR) '98

Odense Roklub/KCO I I

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96

Hadsund Roklub/DRC I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Roforeningen KVIK/DRC I I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Næstved Roklub I I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Hadsund Roklub I I

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Løb 216 M1X Mænd 1X - M 1X 2000m 2000m 19 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/DRC I I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

AFMELDT Københavns Roklub I I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Danske Studenters Roklub I I

  • 1. Alexander Jørgensen (DSR) '99

Halmstad Rodd I

  • 1. Fabian Meuller (SWE '98

Lyngby Roklub/KKL I I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Roklubben Ægir I I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Danske Studenters Roklub/KCHO I I

  • 1. Mathias Ærendahl Helbo (DSR) '99

Hadsund Roklub I I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Danske Studenters Roklub II I

  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91

Odense Roklub/KCO IV I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95

Odense Roklub/KCO II I

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

Odense Roklub/KCO I I

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

Halmstad Rodd II

  • 1. Rasmus Melin (SWE '86

Odense Roklub/KCO III I

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95

Roforeningen KVIK I I

  • 1. Kelvin Yeung (KVIK) '93

Danske Studenters Roklub III I

  • 1. Sebastian Peterlin (DSR) '88

Danske Studenters Roklub/DRC I I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Holstebro Roklub/KCHO I I

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
Løb 217 W2- Kvinder 2- - W 2- 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Odense Roklub I I

  • 1. Charlotte Espersen (Odense) '92
  • 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

Danske Studenters Roklub/Roskilde Roklub/KCB I I

  • 1. Helena Grace Jensen (DSR) '99
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Danske Studenters Roklub/DRC I I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Odense Roklub/Roforeningen KVIK I I

  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95
  • 2. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
Løb 218 M2- Mænd 2- - M 2- 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 2. Loui Lam (KVIK) '90

Danske Studenters Roklub I I

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98
  • 2. Christoffer Kruse (DSR) '94

Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/KKL I I

  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
  • 2. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
Løb 219 U19 M2X Drenge U19 2X - JM 2X A 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Hadsund Roklub I I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01

Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Sorø/Hvidovre /KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
Løb 220 U19 W2X Piger U19 2X - JW 2X A 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Roklubben Ægir I I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Roskilde Roklub/KCR I I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
  • 2. Victoria Munch (Roskilde) '01

Aarhus Roklub I I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
  • 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/KKL I I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
  • 2. Anna Hammer Jespersen (Lyngby) '01
Løb 221 M2X Mænd 2X - M 2X 2000m 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/DRC I I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Emil Espensen (DSR) '91

Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCB I I

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Oscar Mazza (Odense) '98

Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I(DRC)

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
  • 2. Rasmus Quist (DSR) '80

Roforeningen KVIK I I

  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
  • 2. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Danske Studenters Roklub I I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
Løb 222 W2X Kvinder 2X - W 2X 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Olivia Meinert Cardel (Bagsværd) '96
  • 2. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Aarhus Roklub I I

  • 1. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95
  • 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I I

  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
  • 2. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Løb 223 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- - MW/MM-Masters 2X/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 20 tilmeldinger

Sorø Roklub II I

  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59

Roklubben Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

Odense Roklub I I

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
  • 2. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89

Roklubben Furesø/Sorø Roklub I I

  • 1. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 2. Merete Busk (Sorø) '46

Fredensborg Roklub I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
  • 2. Susanne Hansen (Fredensborg) '60

Roklubben Furesø II

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Helle Torp Eklund (Furesø) '62

Fredensborg Roklub II I

  • 1. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 2. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63

Køge Roklub I

  • 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Hanne Brusch (LDR) '60
  • 2. Kirstine Halberg Engell (LDR) '90

Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 2. Ib Frausing (DSR) '49

Sorø Roklub I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79

Lemvig Roklub I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Henrik Thomsen (Lemvig) '70

Bagsværd Roklub I I

  • 1. Morten Riis (Bagsværd) '77
  • 2. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Ulrik Jensen (Fredensborg) '65

Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 2. Peter Kristensen (DSR) '71

Bagsværd Roklub II I

  • 1. Andreas Hussing (Bagsværd) '89
  • 2. Henning Brüske (Bagsværd) '82

AFMELDT Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 2. Hanne Frimand Nørgaard (LDR) '71
Løb 224 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - JM//W 2X D 500m 500m 3 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB II I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. Sofie Kristiansen (Stevns) '06
  • 2. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Frida Elleberg Møller (Bagsværd) '07
  • 2. Sofia Thrane (Bagsværd) '07
Løb 225 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - JM 4X+ C, TU-CUP 500m 500m 4 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 4. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
  • Cox. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 3. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 4. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • Cox. n. n (Stevns) '05

Holstebro Roklub/KCHO I I

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • 3. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • Cox. Ingen Styrmand (Holstebro) '01

Hadsund Roklub I I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 3. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 4. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • Cox. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Løb 226 U17 W4X Piger U17 4X - JW 4X- B, TU-CUP 1500m 1500m 3 tilmeldinger

Odder Roklub/Silkeborg Roklub I I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 2. Olivia Sandvei (Silkeborg) '03
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Anna Plæhn Poulsen (Roskilde) '02
  • 2. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde) '03
  • 3. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 4. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 3. Julie Johansen (Bagsværd) '02
  • 4. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Løb 227 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - M//W 2X/2- Motion+ 1000m 1000m 1 tilmelding

Aalborg Roklub I

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
Løb 229 W4- Kvinder 4- - W 4- 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 3. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 4. Ida Langkjær (Bagsværd) '97

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Løb 230 M4- Mænd 4- - M 4- 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I

  • 1. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 3. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 4. Jonas Lund (Furesø) '99

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I I

  • 1. Steffen Bonde Jensen (København) '89
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 3. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 4. Tobias Kempf (DSR) '93

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 3. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Odense/Danske Studenter/Roskilde/Holstebro /KCHO I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 2. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 3. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 4. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96

Holstebro/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 3. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Holstebro Roklub/KCHO I I

  • 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 4. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Løb 231 W4X Kvinder 4X - W 4X- 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I

  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • 2. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
  • 3. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 4. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 3. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 4. Amalie Kiær (Odense) '00
Løb 232 M4X Mænd 4X - M 4X- 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Odense Roklub I I

  • 1. Rob Hogan (Odense) '88
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 3. Jesper Fredsted (Odense) '93
  • 4. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 3. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • 4. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89

Aalborg Roklub I

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Jonas Svane (Aalborg) '91

Odense Roklub I I

  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
  • 2. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 3. Jakob Fonnesbesh Johnsen (Odense) '95
  • 4. Michael Moerner (Odense) '92
Løb 234 U19 W4- Piger U19 4- - JW 4- A 2000m 2000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 4. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Løb 235 U19 M4X Drenge U19 4X - JM 4X- A 2000m 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 3. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 3. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 4. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 4. Rasmus Lind (Sorø) '01

Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 4. Aske Storm (Viking) '03

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Stevns I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03
  • 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Løb 236 U19 W4X Piger U19 4X - JW 4X A 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 2. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
  • 3. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 4. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I I

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 3. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 4. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 237 Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ - MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 16 tilmeldinger

Roklubben Furesø/Sorø Roklub I I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 4. Merete Busk (Sorø) '46

Sorø Roklub I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Gitte Niven (Sorø) '58
  • 3. Laila Hjorth (Sorø) '53
  • 4. Ingrid Petersen (Sorø) '44

Fredensborg Roklub I

  • 1. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Køge Roklub/Roforeningen KVIK I I

  • 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 3. Astrid Haastrup (KVIK) '74
  • 4. Sarah Lauritzen (KVIK) '76

Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 3. Jan Cederkvist (DSR) '53
  • 4. Ib Frausing (DSR) '49

Fredensborg Roklub II

  • 1. Terkel Jespersen (Fredensborg) '45
  • 2. Poul Erik Echardt (Fredensborg) '46
  • 3. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
  • 4. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46

Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64
  • 2. John Knudsen (Lyngby) '54
  • 3. Mette Møller (Furesø) '63
  • 4. Ole Kongsbak (Furesø) '57

Kolding Roklub I

  • 1. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. Tommy Møhler (Kolding) '45
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding) '47

Lemvig Roklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Henrik Brusch (Lyngby) '56
  • 3. Jan Sørensen (Randers) '45
  • 4. Henrik Thomsen (Lemvig) '70

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Birger Lund-Rasmussen (DSR) '48
  • 2. Emil Søgaard (DSR) '83
  • 3. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 4. Johan Frydendahl (DSR) '48

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
  • 2. Hans Tapper (Fredensborg) '62
  • 3. Henrik Almegaard (DSR) '58
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57

Ringsted Roklub I I

  • 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 2. Jákup Johansen (Ringsted) '73
  • 3. Tommy Silvestre (Ringsted) '60
  • 4. Kim Dahl Andersen (Ringsted) '69

Bagsværd Roklub I I

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
  • 3. Ole Søgaard (Bagsværd) '90
  • 4. Steen Christensen (Bagsværd) '83

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub I I

  • 1. Jens Tarp (Skovshoved) '53
  • 2. Ulla Rose Andersen (Lyngby) '64
  • 3. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 4. Kathe Rasmussen (Skovshoved) '51
  • 5. Peter Skafte (Skovshoved) '65
  • 6. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
  • 7. Per Boalth Rasmussen (Skovshoved) '49
  • 8. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • Cox. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I I

  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Flemming Simonsen (København) '67
  • 3. Andreas Bech Mikkelsen (København) '83
  • 4. Stefanos Volianitis (DSR) '66
  • 5. Hans-Jørgen Stahl (DSR) '60
  • 6. Willi Drexel (København) '69
  • 7. Anders Moustgaard (DSR) '73
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Ditte-Marie Cozens (DSR) '74
  • 2. Jonathan Winn (DSR) '78
  • 3. Stefanos Volianitis (DSR) '66
  • 4. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88
Løb 238 U14 M2X Drenge U14 2X - JM 2X C, TU-CUP 500m 500m 6 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Hadsund Roklub I I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

Bagsværd Roklub/KCB II I

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 2. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
Løb 239 U14 W1X Piger U14 1X - JW 1X C, TU-CUP 500m 500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Hadsund Roklub II I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06

Sorø Roklub I I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Løb 240 U17 M2X Drenge U17 2X - JM 2X B , TU-CUP 1500m 1500m 12 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Casper Girke Christensen (DSR) '03

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • 2. Emil Ulnits (Holstebro) '02

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03
  • 2. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 2. Christian Rømer (Furesø) '04

Københavns Roklub I

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03
  • 2. Villads Lindholm (København) '02

Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Holstebro Roklub/KCHO I I

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 2. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 2. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Roklubben Ægir II

  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02
  • 2. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04
Løb 241 U17 W1X Piger U17 1X - JW 1X B, TU-CUP 1500m 1500m 9 tilmeldinger

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Hadsund Roklub I I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Roklubben Furesø I I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Lyngby Dameroklub/KKL I I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02

Roskilde Roklub/KCR I I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Silkeborg Roklub I I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

AFMELDT Roklubben Furesø II I

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 242 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon** 500m 5 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Sofie Kristiansen (Stevns) '06

Roklubben Stevns II

  • 1. Ida Malmgaard (Stevns) '06

Roklubben Stevns V

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

AFMELDT Roklubben Stevns III

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Roklubben Stevns IV

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06
Løb 243 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 2000m 2000m 1 tilmelding

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 4. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • 5. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 6. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 7. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 8. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96