Resultater - Copenhagen Regatta 2021
Løb nr | Starttid - ↑ |

Resultat klar til godkendelse
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-28 13:05
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:56.45
2 3 Hadsund II 16
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
01:57.95
3 1 Bagsværd III 14
  • Otto Kjærulff(1)
02:11.68
4 11 Rødvig I 12
  • Thomas Hampen(1)
02:16.84
5 10 Saxkjøbing I 10
  • Carl Dunch(1)
02:17.18
6 2 Hadsund I 8
  • Christian Sindre Bech(1)
02:21.51
Resultat klar til godkendelse
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-08-28 13:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd II 6
  • Jakob Bjørn Danø(1)
02:20.72
2 9 Lyngby I 4
  • Johan Bach Sørensen(1)
02:24.66
3 7 Odense/KCO I 2
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
02:24.86
4 5 Bagsværd 2
  • Rolf Søborg Højerup(1)
02:33.91
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-28 10:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
Seeded 34p02:05.92
2 1 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
02:09.59
3 2 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
02:14.21
4 4 Bagsværd II
  • Jakob Bjørn Danø(1)
02:20.85
5 5 Bagsværd
  • Rolf Søborg Højerup(1)
02:29.74
Resultat klar til godkendelse
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-28 10:33
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
Seeded 30p01:59.13
2 10 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
02:16.24
3 11 Rødvig I
  • Thomas Hampen(1)
02:17.50
4 7 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
02:23.82
5 9 Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
02:24.71
Resultat klar til godkendelse
102
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-28 13:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø/Stevns I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
Seeded 72p01:53.41
2 6 Hadsund I 16
  • Josefine Antoinette Brink(1)
  • Naja Lübeck(2)
Seeded 40p01:57.41
3 3 Bagsværd I 14
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
02:03.35
4 1 Sorø/Stevns II 12
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
02:05.91
5 4 Holstebro/KCHO 10
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Laura Skov(2)
02:13.33
6 5 Bagsværd II 8
  • Liv Dolmer(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
02:38.47
Resultat klar til godkendelse
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-08-28 13:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø I 18
  • Jonas Lindegaard(1)
06:12.27
2 8 Bagsværd/KCB II 16
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
06:19.08
3 4 Odense/KCO I 14
  • Gustav Krogh(1)
06:35.40
4 6 Stevns II 12
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
06:41.09
Resultat klar til godkendelse
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-08-28 10:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
06:28.61
2 5 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
06:31.37
3 3 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
Seeded 30p06:31.56
4 2 København I
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
07:00.85
Resultat klar til godkendelse
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-08-28 10:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd/KCB II
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
Seeded 28p06:17.41
2 6 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
06:31.45
3 9 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
06:35.28
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-08-28 13:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I 18
  • Maria Jakubsdottir Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
Seeded 16p06:17.34
2 1 Holstebro/KCHO I 16
  • Anna Skovdam(1)
  • Laura Møller(2)
06:19.81
3 4 Holstebro/LDR/KCHO I 14
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
Seeded 8p06:23.82
4 3 Holstebro/KCHO 12
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
06:43.27
105
W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 13:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Skovshoved I (løb 105)
Barbara Delputte (1), Tine Bjerg (2)
106
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-08-28 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
107
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 13:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Furesø I (løb 107)
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:34.64
Resultat klar til godkendelse
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 13:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:3s 04:27.64
2 4 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:0s 04:31.63
3 3 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:0s 05:00.05
Resultat klar til godkendelse
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2021-08-28 13:45
Plac. # Navn Tid
1 9 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:32s 04:53.83
2 8 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:24s 04:58.22
3 10 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:43s 05:02.70
4 8 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:32s 05:06.14
5 7 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 05:08.47
6 11 Nordslesvig II
  • Marc-Oliver Klages(1)
Start:43s 05:10.39
Resultat klar til godkendelse
109
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-28 13:59
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I 18
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
  • Melody Harati(cox)
Seeded 40p01:48.25
2 3 Holstebro/Lyngby/KCHO 16
  • Emmelie Brinkløv(1)
  • Laura Skov(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Anna Bosnes(4)
  • NN 1(cox)
Seeded 30p02:01.01
3 1 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
  • Sofie Koch-Henriksen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
  • Anna Jacobsen(cox)
02:08.51
Resultat klar til godkendelse
110
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-08-28 14:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
05:00.78
2 2 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
Seeded 22p05:18.91
Resultat klar til godkendelse
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:22
Plac. # Navn Tid
1 8 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:49.42
2 4 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
07:54.50
3 7 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
08:18.36
4 2 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
08:48.13
5 3 København I
  • Albert Valentin(1)
08:53.94
112
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
115
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
08:32.14
2 1 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
08:53.29
Resultat klar til godkendelse
116
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
07:43.39
2 4 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
08:02.85
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
08:08.28
4 3 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
08:21.64
117
W2- Kvinder 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
M2- Mænd 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:42
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen (1), Tobias Bork Kristensen (2)
Resultat klar til godkendelse
119
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2021-08-28 14:52
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø/Ægir I
  • August Husted Coutant(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
07:30.90
2 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
  • Marcus Modest(2)
08:04.35
3 3 Kolding/Odense/KCO I (løb 113)
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
08:17.30
120
U19 W2X Piger U19 2X - 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:53
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund/Holstebro/KCHO I
Laetitia Marie Panero-Bommer (1), Stine Højager Nielsen (2)
121
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:53
Ene anmeldt, vinder uden kamp
DSR I
Karl Riis (1), Thorleif Rud Lindholm (2)
Resultat klar til godkendelse
122
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2021-08-28 14:53
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd I
  • Sofie Liv Petry(1)
  • Astrid Højgaard(2)
08:06.18
2 2 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Nanna Vigild(2)
08:55.58
Resultat klar til godkendelse
123
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 04:21.95
2 3 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
  • Johanna Maria Kresin(2)
Start:29s 04:40.17
3 2 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Maike Benter(2)
Start:25s 04:40.42
Resultat klar til godkendelse
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:09
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Boergesen(2)
Start:0s 04:21.16
2 4 Bagsværd/Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
  • Henrik Thorup(2)
Start:23s 04:33.81
3 2 DSR III
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:10s 04:36.68
4 3 DSR I
  • Michael Lessing(1)
  • Peter Jørgensen(2)
Start:23s 04:51.21
Resultat klar til godkendelse
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Afdeling
2021-08-28 15:09
Plac. # Navn Tid
1 9 København I
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:0s 03:36.89
2 8 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:0s 03:40.70
3 7 DSR II
  • Peter Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:0s 03:43.38
4 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:7s 03:43.55
Resultat klar til godkendelse
125
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m A Finale
2021-08-28 15:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Anna Jacobsen(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
02:11.22
2 2 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Tobias Lilholm Petersen(2)
02:13.05
126
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-28 15:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd 18
  • Uffe Søborg Højrup(1)
  • Otto Kjærulff(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Nanna Bardram Kehr(cox)
Seeded 12p01:41.51
2 1 Holstebro/Lyngby/KCHO 16
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
  • Simon Aslak Gilberg(3)
  • Johan Bach Sørensen(4)
  • N N(cox)
Seeded 30p01:48.83
3 3 Bagsværd 14
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • John Havris(2)
  • Rolf Søborg Højerup(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
  • Viktor Stoffregen Tørning(cox)
Seeded 10p01:55.40
127
U17 W4X Piger U17 4X - TU-CUP 1500m 1. Afdeling
2021-08-28 15:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Naja Noer Normann Andersen (1), My Alberte Schaaf (2), Anna Skovdam (3), Laura Møller (4)
128
W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - Motion+ 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
129
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-28 15:40
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR II
  • Silje Celine Siefert(1)
04:31.63
2 3 DSR I
  • Nanna Vigild(1)
04:41.03
130
W4- Kvinder 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
131
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:41
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Holstebro/KCHO I
Christian Søndergaard (1), Tobias Kramer Bosnes (2), Elias Ellehammer (3), Simon Mikkelsen (4)
Resultat klar til godkendelse
132
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn Tid
1 1 KVIK I
  • Johanna Maria Kresin(1)
  • Camilla Marie Nyborg(2)
  • Tine Bryder Nielsen(3)
  • Mette Skjold Elmelund(4)
08:49.85
133
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR/Holstebro I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
06:14.09
2 1 Bagsværd/Holstebro/KCB
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
06:40.59
134
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/København/KCB
  • Karl Heuer(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
  • Sigurd Rindom Poulsen(3)
  • Viggo Lambert(4)
07:17.39
135
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
136
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Jels/Kolding/Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
  • Mikkel Peter Noe(3)
  • Nicklas Frost Davidsen(4)
07:11.72
137
U19 W4X Piger U19 4X - 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
138
Masters W4X/8+/4- Kvinder Masters 4X/8+/4- 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:47
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Lene-Marie Hansen(4)
Start:5s 03:59.85
2 3 København
  • Alix Garance(1)
  • Louise Gjelstrup(2)
  • Stinne Grydehøj(3)
  • Krista Doerch(4)
Start:13s 04:04.19
3 1 Bagsværd/Roskilde I
  • Dorte Olsen(1)
  • Hanne Steffensen(2)
  • Hanne Hesselager (3)
  • Anne Pallesen(4)
Start:0s 04:18.11
Resultat klar til godkendelse
139
Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:36
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR I
  • Henrik Almegaard(1)
  • Lars Nielsen(2)
  • Søren Strange(3)
  • Bo Christensen(4)
Start:15s 03:42.34
2 4 Nyborg/Ringsted/Sorø I
  • Brian Sørensen(1)
  • Jákup Johansen(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:25s 03:45.31
3 6 Bagsværd
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Jacob Janson(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:32s 03:52.89
4 3 Fredensborg I
  • Ole Bastholm Jørgensen(1)
  • Ole Quist Jensen(2)
  • Claus Andersen(3)
  • Carsten Manniche(4)
Start:21s 03:54.41
5 5 København/Roskilde
  • Bo Kaliszan(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Christian Hedegaard Jensen(3)
  • Flemming Simonsen(4)
  • Ole Skyggebjerg(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Bo Vestergaard(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:31s 03:57.66
6 1 Fredensborg
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
  • Poul Erik Echardt(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:0s 04:38.85
140
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-28 15:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
01:51.82
2 3 Bagsværd I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
01:51.96
3 4 Bagsværd
  • John Havris(1)
  • Uffe Søborg Højrup(2)
01:58.59
4 2 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
02:03.63
5 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
02:12.11
6 6 Bagsværd
  • Rolf Søborg Højerup(1)
  • Viktor Stoffregen Tørning(2)
02:25.21
Resultat klar til godkendelse
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-28 16:04
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:00.42
2 8 Holstebro/KCHO I 16
  • Anna Bosnes(1)
02:01.98
3 2 Stevns I 14
  • Anna Iversen(1)
02:04.43
4 4 Hadsund II 12
  • Victoria Clara Brink(1)
02:07.47
5 9 Sorø II 10
  • Selma Iversen(1)
02:15.81
6 10 Hadsund I 8
  • Cille Hougaard(1)
02:17.74
Resultat klar til godkendelse
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-08-28 15:59
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd I 6
  • Anna Jacobsen(1)
02:14.82
2 1 Odense/KCO I 4
  • Benna Sundstrøm(1)
02:19.14
3 7 Lyngby I 2
  • Emmelie Brinkløv(1)
02:23.57
4 5 Stevns II 2
  • Kristina B Nielsen(1)
02:31.44
Resultat klar til godkendelse
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-28 10:54
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
Seeded 72p02:03.85
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:06.99
3 4 Hadsund II
  • Victoria Clara Brink(1)
02:10.93
4 1 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
02:24.43
5 5 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
02:32.73
Resultat klar til godkendelse
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-28 10:59
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Anna Bosnes(1)
Seeded 36p02:08.72
2 9 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
02:18.67
3 10 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
02:20.69
4 7 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
02:21.20
5 6 Bagsværd I
  • Anna Jacobsen(1)
02:23.96
Resultat klar til godkendelse
142
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-08-28 16:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
05:29.61
2 6 Holstebro/KCHO I 16
  • Simon Madsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
Seeded 16p05:36.33
3 5 København I 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
05:44.73
4 1 Holstebro/KCHO II 12
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
05:45.28
5 4 Jels I 10
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
05:48.50
Resultat klar til godkendelse
143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-08-28 16:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I 18
  • Frida Werner Foldager(1)
06:28.23
2 5 LDR I 16
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
06:42.20
3 3 Sorø I 14
  • Elaina Bjørkman(1)
Seeded 32p07:00.65
4 4 Odense/KCO I 12
  • Mia Christensen(1)
07:05.88
144
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 1000m 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:27
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Holstebro/KCHO
Christian Søndergaard (1), Tobias Kramer Bosnes (2), Elias Ellehammer (3), Simon Mikkelsen (4), Oscar Burvil (5), Magnus Juhl (6), Patrick Klestrup (7), Søren Meldgaard Madsen (8), Andreas Møller Hunskjær (9)
Resultat klar til godkendelse
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-29 13:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd III 18
  • Uffe Søborg Højrup(1)
01:51.65
2 1 Bagsværd I 16
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
01:58.62
3 2 Bagsværd IV 14
  • Otto Kjærulff(1)
02:00.74
4 4 Bagsværd II 12
  • Hjalte Næraa(1)
02:03.28
5 3 Saxkjøbing I 10
  • Carl Dunch(1)
Seeded 38p02:08.03
6 6 Odense/KCO I 8
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
02:21.41
Resultat klar til godkendelse
202
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-29 13:10
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø/Stevns I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
Seeded 32p01:48.39
2 1 Sorø/Stevns II 16
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
01:56.30
3 5 Holstebro/KCHO 14
  • Laura Skov(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
02:06.66
4 2 Lyngby I 12
  • Flora Barslund(1)
  • Tove Bay(2)
02:14.27
5 4 Bagsværd I 10
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
02:32.40
Resultat klar til godkendelse
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-08-29 13:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro/KCHO 18
  • Hjalte Westeraa(1)
05:56.28
2 8 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
05:57.97
3 7 Roskilde I 14
  • Esben Friis Thanning(1)
06:00.32
4 1 Sorø II 12
  • Mads Christensen(1)
06:01.63
5 3 Bagsværd/KCB I 10
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
06:10.00
6 4 Jels I 8
  • Mikkel Peter Noe(1)
06:19.24
Resultat klar til godkendelse
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-08-29 13:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Jels II 6
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
06:19.29
2 6 Odense/KCO I 4
  • Gustav Krogh(1)
06:26.16
3 5 København I 2
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
06:36.90
4 2 Lyngby/KKL I 2
  • Alexander Walker(1)
99:99.99
Resultat klar til godkendelse
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-08-29 10:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
Seeded 44p06:04.30
2 1 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
06:07.25
3 4 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
06:15.81
4 5 København I
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
06:38.21
5 2 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
99:59.9
Resultat klar til godkendelse
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-08-29 10:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
Seeded 16p05:50.73
2 8 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
Seeded 40p05:50.90
3 7 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
05:53.56
4 9 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
05:55.98
5 6 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
06:05.46
Resultat klar til godkendelse
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-08-29 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Bosnes(2)
05:56.98
2 2 Sorø I 16
  • Maria Jakubsdottir Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
Seeded 16p06:03.06
3 6 Holstebro/LDR/KCHO I 14
  • Anna Skovdam(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
Seeded 8p06:06.59
4 3 Holstebro/KCHO II 12
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
06:26.71
205
W/M 2-/2X Kvinder/mænd 2-/2X - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 13:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
206
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m A Finale
2021-08-29 13:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Rødvig I
  • Thomas Hampen(1)
02:08.02
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
02:12.58
3 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
02:21.73
207
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 13:47
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø II
  • Christian Mølvig(1)
Start:8s 00:00.00
2 2 Bagsværd II
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:5s 00:03.19
3 5 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:5s 00:11.44
4 1 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 00:21.62
5 3 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:5s 00:28.92
Resultat klar til godkendelse
208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 13:52
Plac. # Navn Tid
1 10 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:32s 04:28.65
2 8 Furesø I (løb 207)
  • Mette Møller(1)
Start:10s 04:29.35
3 12 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:32s 04:38.44
4 9 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:24s 04:38.54
5 7 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 04:51.13
6 11 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
Start:32s 04:56.96
Resultat klar til godkendelse
209
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-29 14:01
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro/KCHO 18
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Laura Skov(3)
  • Anna Bosnes(4)
  • NN 1(cox)
Seeded 0p01:51.98
2 8 Bagsværd I 16
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Anna Jacobsen(2)
  • Sofie Koch-Henriksen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
  • Sigrid Gulløv-Elley(cox)
Seeded 6p01:53.59
3 1 Lyngby I 14
  • Emmelie Brinkløv(1)
  • Flora Barslund(2)
  • Karen Reimer(3)
  • Tove Bay(4)
  • Emil Meland Knudsen(cox)
02:10.66
Resultat klar til godkendelse
210
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-08-29 14:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
04:54.79
2 6 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
Seeded 30p05:08.18
Resultat klar til godkendelse
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:16
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
07:49.86
2 4 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
08:32.39
3 2 København I
  • Albert Valentin(1)
08:47.25
212
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
213
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
214
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
215
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:26
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
08:15.47
2 4 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
08:36.02
Resultat klar til godkendelse
216
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:36
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:26.54
2 6 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
07:27.34
3 3 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
07:47.82
4 5 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
07:49.80
5 2 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
08:04.62
217
W2- Kvinder 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:37
Ingen anmeldt, løbet udgår
218
M2- Mænd 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:37
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen (1), Tobias Bork Kristensen (2)
Resultat klar til godkendelse
219
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2021-08-29 14:46
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø/Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • August Husted Coutant(2)
07:14.40
2 3 Kolding/Odense/KCO I (løb 213)
  • Mads Kirstein(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
07:57.64
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:47
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:47
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
222
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2021-08-29 14:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(2)
07:29.72
2 2 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Nanna Vigild(2)
08:52.04
Resultat klar til godkendelse
223
Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s 04:22.99
2 2 Furesø/LDR I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:27s 04:34.18
3 4 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:40s 04:43.36
Resultat klar til godkendelse
224
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:13
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
Start:0s 04:09.27
2 3 Sorø I (mix)
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:19s 04:18.22
3 4 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:30s 04:21.24
4 2 DSR III
  • Ib Frausing(1)
  • Esben Jacobsen(2)
Start:10s 04:32.01
Resultat klar til godkendelse
224
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 15:13
Plac. # Navn Tid
1 5 København II
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:0s 03:30.44
2 9 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:0s 03:36.65
3 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:7s 03:45.13
Resultat klar til godkendelse
225
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-08-29 15:27
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
02:01.07
2 3 Bagsværd I
  • Liv Dolmer(1)
  • Anna Jacobsen(2)
02:04.27
3 2 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Tobias Lilholm Petersen(2)
02:05.92
226
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-29 15:32
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO I 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
  • N N(cox)
Seeded 18p01:36.99
2 1 Bagsværd 16
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Uffe Søborg Højrup(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Y Y(cox)
01:42.56
3 13 Bagsværd 14
  • Rolf Søborg Højerup(1)
  • Viktor Stoffregen Tørning(2)
  • John Havris(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
  • Otto Kjærulff(cox)
Seeded 14p01:49.78
227
U17 W4X Piger U17 4X 1500m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Naja Noer Normann Andersen (1), Anna Skovdam (2), My Alberte Schaaf (3), Laura Møller (4)
228
W/M 2-/2X Kvinder/mænd 2-/2X - Motion+ 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
229
W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
230
W4- Kvinder 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
231
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Holstebro/KCHO I
Christian Søndergaard (1), Elias Ellehammer (2), Tobias Kramer Bosnes (3), Simon Mikkelsen (4)
232
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
233
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCB
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Jonas Lund(4)
06:36.84
234
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/København/KCB
  • Viggo Lambert(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(4)
7:18.53
235
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:37
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
236
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Jels/Kolding/Odense/KCO I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
  • Mads Kirstein(3)
  • Tobias Holt Poulsen(4)
6:57.73
237
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/København/Roskilde/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Josefine Freltoft(3)
  • Iben Bech(4)
07:18.05
2 2 Holstebro/LDR/KCHO
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • Caroline Bork Terkelsen(3)
  • Laura Møller(4)
07:37.38
Resultat klar til godkendelse
238
Masters W8+/4-/4X Kvinder Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 16:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Furesø/KVIK/Køge R/LDR I
  • Mette Møller(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Anna Karina Gravad(3)
  • Inger Koch(4)
Start:7s 03:53.58
2 2 Fredensborg/LDR I
  • Eva W. Sørensen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Tove Christensen(3)
  • Hanne Brusch(4)
Start:1s 04:02.84
3 4 Bagsværd/Roskilde I
  • Anne Pallesen(1)
  • Dorte Olsen(2)
  • Hanne Steffensen(3)
  • Hanne Hesselager (4)
Start:7s 04:21.62
4 1 Skovshoved I
  • Beate Leitner(1)
  • Kate Skavin(2)
  • Lise Hendriksen(3)
  • Ulla Rose Andersen(4)
Start:0s 04:24.15
Resultat klar til godkendelse
238
Masters W8+/4-/4X Kvinder Masters 8+/4-/4X 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 16:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Kirsten Gerda Hansen(2)
  • Maike Benter(3)
  • Lene Broksø Olsen(4)
Start:0s 03:45.82
2 7 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Anni Renner Mortensen(4)
Start:0s 03:47.87
3 9 LDR I
  • Hanne Frimand Nørgaard(1)
  • Kristin Skougaard(2)
  • Mette Kræmmer Hansen(3)
  • Tine Christensen(4)
Start:0s 03:56.69
Resultat klar til godkendelse
239
Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 16:49
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR I
  • Bo Christensen(1)
  • Henrik Almegaard(2)
  • Lars Nielsen(3)
  • Søren Strange(4)
Start:35s 04:00.14
2 5 DSR/København
  • Otto Friedrichen(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Christian Hedegaard Jensen(3)
  • Bo Vestergaard(4)
  • Rasmus Quist(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Ulrich Ralfkjær(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:54s 04:00.82
3 6 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Jacob Janson(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:52s 04:05.44
4 1 DSR/KVIK/Lyngby/Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • John Grunwald(2)
  • Hans Nøhr(3)
  • Peter Skov(4)
Start:0s 04:06.80
5 2 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Poul Erik Echardt(2)
  • Bent Andersen(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:20s 04:21.58
6 3 Skovshoved I
  • Bo Jystrup(1)
  • Jens Tarp(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Torben Bjerre(4)
Start:29s 04:37.68
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-29 16:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO II 18
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
Seeded 48p01:49.40
2 6 Holstebro/KCHO I 16
  • Kasper Søndergaard(1)
  • William Lemming(2)
Seeded 18p01:51.60
3 4 Bagsværd 14
  • John Havris(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:07.46
4 3 Bagsværd I 12
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Jakob Bjørn Danø(2)
02:13.78
5 7 Bagsværd 10
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
02:20.45
Resultat klar til godkendelse
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-29 16:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
01:56.48
2 9 Holstebro/KCHO II 16
  • Anna Bosnes(1)
01:57.80
3 6 Stevns I 14
  • Anna Iversen(1)
02:03.15
4 11 Holstebro/KCHO III 12
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
02:05.98
5 5 Bagsværd II 10
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:07.22
6 7 Sorø II 8
  • Selma Iversen(1)
02:12.69
Resultat klar til godkendelse
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-08-29 16:00
Plac. # Navn Tid
1 12 København I 6
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
02:07.94
2 4 Bagsværd I 4
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
02:11.78
3 1 Lyngby I 2
  • Emmelie Brinkløv(1)
02:18.59
4 2 Stevns II 2
  • Kristina B Nielsen(1)
02:24.04
5 10 Bagsværd III 2
  • Liv Dolmer(1)
02:24.84
6 8 Odense/KCO I 2
  • Benna Sundstrøm(1)
9:99.99
Resultat klar til godkendelse
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-29 10:38
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
Seeded 90p01:59.92
2 6 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:03.99
3 5 Bagsværd II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:06.50
4 4 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
02:12.63
5 1 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
02:18.18
6 2 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
02:25.01
Resultat klar til godkendelse
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-29 10:38
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro/KCHO II
  • Anna Bosnes(1)
Seeded 52p02:04.12
2 11 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
02:10.26
3 7 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
02:13.21
4 12 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
02:13.68
5 10 Bagsværd III
  • Liv Dolmer(1)
02:20.30
6 8 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
02:20.80
Resultat klar til godkendelse
242
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-08-29 16:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
05:23.83
2 2 Holstebro/KCHO I 16
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Madsen(2)
05:33.28
3 4 København I 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
05:46.19
4 3 Bagsværd/KCB 12
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Jakob Lynbech(2)
Seeded 44p06:04.27
Resultat klar til godkendelse
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-08-29 16:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I 18
  • Frida Werner Foldager(1)
06:20.81
2 3 LDR I 16
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
06:44.79
3 1 Odense/KCO I 14
  • Mia Christensen(1)
06:55.62
244
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 16:18
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
1241
Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:23
Plac. # Navn Tid
1 2 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Mette Møller(2)
Start:1s 03:57.46
2 5 Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:9s 03:59.02
3 6 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
  • Lene Broksø Olsen(2)
Start:11s 04:02.67
4 1 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:0s 04:06.17
5 4 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:6s 04:25.38
6 3 Bagsværd/København I
  • Ivan Baumann(1)
  • Vibeke Skousen(2)
Start:6s 04:25.54
Resultat klar til godkendelse
1391
Masters W/M 8+/4-/4X Kvinder/mænd Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:43
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Fredensborg
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
  • Rasmus Quist(3)
  • Rikke Quist Hansen(4)
Start:0s 03:36.09
2 3 Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Ole Kongsbak(3)
  • Mette Møller(4)
Start:8s 03:58.79
3 2 Skovshoved
  • Beate Leitner(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Ulla Rose Andersen(4)
  • Lise Hendriksen(5)
  • Jens Tarp(6)
  • Torben Bjerre(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Asbjørn Bay(cox)
Start:9s 04:13.65
2241
Masters W/M 2X/2- Masters Kvinder/mænd Masters 2X/2- - MIX (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
2391
Masters W/M 4X/8+/4- Piger/drenge Masters 4X/8+/4- - MIX (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:51
Ingen anmeldt, løbet udgår