Startliste - Danske Mesterskaber 2018

OBS Indvejning i letvægtsløb samt stafet løb 501, 502, 701 og 702. Startnumre for stafetløb gives først efter at roerne er vejet.

Løb 100
30+WErgo MWErgo - Dame Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

1

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Lützen Søltoft (DSR)

2

AFMELDTRoklubben ARA I
  • Christina Jensen (ARA)
Løb 101
30+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
27. jan kl.:10:00

3

Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

4

Róðrarsamband Føroya
  • Sarita Kristina Hansen (FOE)
Løb 104
40+WErgo MWErgo - Dame Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

5

Roforeningen KVIK II (6)
  • Sarah Lauritzen (KVIK)

6

Roskilde Roklub I (7)
  • Dorthe Friis Thanning (Roskilde)

7

Fredericia Roklub I (8)
  • Lise Mortensen (Fredericia)

8

Roforeningen KVIK I (9)
  • Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)

9

Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen (Næstv.)

11

Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær (RR)

10

AFMELDTSorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (SR)

12

Helmsvej I
  • Christina Rindom ()
Løb 105
40+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
27. jan kl.:10:00

13

Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (SR)

14

Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik (NR)

15

Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad (Køge R)
Løb 108
50+WErgo MWErgo - Dame Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

16

Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)

17

Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan (Furesø)

18

Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt (NR)
Løb 109
50+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
27. jan kl.:10:00

19

Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)
Løb 112
60+WErgo MWErgo - Dame Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

20

AFMELDTKerteminde Roklub I
  • Hanne Christiansen (Kertem.)
Løb 113
60+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
27. jan kl.:10:00

21

Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen (SR)
Løb 116
70+WErgo MWErgo - Dame Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

22

Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt (FR)
Løb 117
70+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
27. jan kl.:10:00

23

Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen (SR)
Løb 150
30+MErgo MMErgo - Herre Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

1

Bagsværd Roklub I
  • Jens Olav Dahlgaard (BR)

2

Tissø Roklub II
  • Bjarke Christensen Bang (TR)

3

Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

4

Team Kabul I
  • Lasse Breitensein ()

5

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Allan Maagaard (DSR)

6

Tissø Roklub I
  • Mads Olsen (TR)

7

Roforeningen KVIK I
  • Mark van Herk (KVIK)

8

AFMELDTHærens Officersskols Idrætsforening I
  • Christian Fisker (DEN)
Løb 151
30+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:10
27. jan kl.:10:10

9

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (SR)

10

Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen (FOE)
Løb 154
40+MErgo MMErgo - Herre Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

11

AFMELDTKalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen (Kalundb)

12

AFMELDTAxel Hansen I
  • Lars Poulsen (Axel Hansen)

13

Lyngby Roklub/KKL I
  • Asger Lenzing (LR)

15

Holte Roklub I
  • Christian Bergmann (HR)

14

AFMELDTNæstved Roklub I
  • Morten Thorving (Næstv.)

16

NSÍ I
  • Jón Nónklett (FOE)
Løb 166
70+MErgo MMErgo - Herre Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

17

Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (MRK)

18

Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen (Fredericia)

19

Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen (Vejle)

20

Hadsund Roklub I
  • Niels Bommer (HR)
Løb 170
80+MErgo MMErgo - Herre Vet. 80+ (80-89år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

21

Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay (Skjold)

22

Helsingør Roklub I
  • Erik Schønnemann (HR)

23

Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard (Strib)

24

Sorø Roklub I
  • Jørgen Bay Simonsen (SR)
Løb 158
50+MErgo MMErgo - Herre Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:40

1

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

2

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Stefanos Volianitis (DSR)

3

Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen (NR)

4

Roklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

5

365 Design I
  • Ole Vindfeldt (DEN)

6

Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)

7

Vejle Roklub I
  • Michael Magill (Vejle)

8

Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz (Furesø)

9

Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik ()

10

Roklubben Furesø II
  • Lars Wallin (Furesø)

11

Róðrarsamband Føroya I
  • Toni Dam (FOE)
Løb 159
50+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:40
27. jan kl.:10:40

12

Danske Studenters Roklub I
  • Jacob Thesander (DSR)

13

Nyborg Roklub II
  • Michael Hainz Christensen (NR)

14

Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen (NR)

15

Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven (BR)

16

Roskilde Roklub I
  • Jens Stubbe (Roskilde)
Løb 162
60+MErgo MMErgo - Herre Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:40

17

Odder Roklub I
  • Per Amby (OR)

18

Aarhus Roklub I
  • Niels Iversen (AR)

19

Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel (NRK)

20

Maribo Roklub I
  • John Winther (Maribo)

21

Roklubben Skjold I
  • Henrik koczulab (Skjold)
Løb 163
60+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:40
27. jan kl.:10:40

22

Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen (DSR)
Løb 167
70+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:40
27. jan kl.:10:40

23

Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr (LR)

24

Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen (NRK)
Løb 210
U13 WErgo JWErgo - Junior DII piger 11 år - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:00

1

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

2

Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk (Silkeb.)
Løb 208
U11 MErgo JMErgo - Junior E drenge 10 år eller yngre - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:00

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holst.)

4

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (RR)

5

Tissø Roklub I
  • Nicky Alex Olsen (TR)

6

Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier (NR)
Løb 206
U11 WErgo JWErgo - Junior E piger 10 år eller yngre - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:00

7

Roklubben Stevns I
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

8

Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen (Stevns)
Løb 216
U13 MErgo JMErgo - Junior D drenge 12 år - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:15

1

AFMELDTHelsingør Roklub I
  • Bertram Penter (HR)

2

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Kjartan Munch Haraldsson (DEN)

3

Hadsund Roklub IV
  • Sebastian Marcus Christensen (HR)

4

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (RR)

5

Hadsund Roklub II
  • Oliver Enggaard Kristensen (HR)

6

Hadsund Roklub I
  • Elias Roth (HR)

7

Hadsund Roklub III
  • Mikkel Dybkær Sand (HR)

8

Dragør Roklub II
  • Victor Emil Andreas Hillerup (Dragør)

9

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

10

Hvidovre Roklub I
  • Philip Hai Nguyen (HvR)

11

Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

12

Roklubben Stevns II
  • Kasper B Nielsen (Stevns)
Løb 214
U13 WErgo JWErgo - Junior D piger 12 år - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:15

13

Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter (Roskilde)

14

Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache (Stevns)

15

Hadsund Roklub II
  • Andrea Guldbæk Christensen (HR)

16

Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen (HR)

17

Roklubben Stevns III
  • Ida Malmgaard (Stevns)

18

Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen (Stevns)
Løb 212
U13 MErgo JMErgo - Junior DII drenge 11 år - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:15

19

Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis (HR)
Løb 218
U15 WErgo JWErgo - Junior CII piger 13 år - 3min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:26

1

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XV
  • Pil Klinkby (Holst.)

2

Holstebro Roklub/KCHO VIII
  • Cecillie Mølby (Holst.)

4

Holstebro Roklub/KCHO X
  • Lærke Engelbrecht Sørensen (Holst.)

3

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO V
  • Ida Sejrskilde Schmidt (Holst.)

5

Holstebro Roklub/KCHO XIV
  • Johanne Thiesen (Holst.)

6

Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Sille Højris Jensen (Holst.)

7

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Bine Ravn Pedersen (Holst.)

8

Holstebro Roklub/KCHO XII
  • Laura Væring (Holst.)

11

Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)

12

Hvidovre Roklub I
  • Solveig Mølle Lindelof (HvR)

9

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XI
  • Maja Conradsen (Holst.)

13

Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Ida Mølgaard (Holst.)

10

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XVI
  • Sandra G Christensen (Holst.)

14

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Sofie Carlsen (Holst.)

15

Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo (FOE)

16

Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Liva Krabbe (Holst.)

17

Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen (HR)

18

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Matilde Lægsgaard (Holst.)

19

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pil Lind Lousdal (Holst.)
Løb 220
U15 MErgo JMErgo - Junior CII drenge 13 år - 3min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:38

1

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Anders Konradsen Vistisen (Holst.)

2

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

3

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Laust Aaskov (Holst.)

4

Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Christoffer Jensen (Holst.)

5

Hadsund Roklub III
  • Alexander Krogh Nielsen (HR)

6

Holstebro Roklub/KCHO V
  • Oliver Juul Boelsmand (Holst.)

7

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

10

Rødvig Roklub II
  • Max Alexander Aliti (RR)

9

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO VI
  • Rasmus Søndergaard Døssing (Holst.)

11

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Bjerrum Nielsen (Holst.)

12

Holstebro Roklub/KCHO XI
  • Lasse Tang Vesterlykke (Holst.)

13

Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (RR)

14

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen (Stevns)

15

Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis (HR)

16

Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Tobias Wullum (Holst.)

17

Holstebro Roklub/KCHO X
  • Victor Bach (Holst.)

18

Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen (HR)

19

Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann (HR)

20

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO VIII
  • Mikkel Borreskov (Holst.)

21

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Nikolai Leander Poulsgaard (Holst.)
Løb 222
U15 WErgo JWErgo - Junior C piger 14 år - 4min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:48

1

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

2

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed (BR)

3

AFMELDTOdder Roklub I
  • Pi Goslar (OR)

4

Roklubben Skjold I
  • Johanne Schousboe (Skjold)

5

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

6

Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset (FOE)

7

Róðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi (FOE)

8

Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck (HR)

10

Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft (KR)

9

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Horia Mahko (Holst.)
Løb 224
U15 MErgo JMErgo - Junior C drenge 14 år - 4min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:59

1

Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein (KRAK)

2

Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Tobias Kramer (Holst.)

3

Holstebro Roklub/KCHO V
  • Simon Mikkelsen (Holst.)

4

Lyngby Roklub/KKL II
  • Oliver Hyldedahl (LR)

5

Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin (BR)

6

Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff (Skjold)

7

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO VI
  • Christian Søndergaard (Holst.)

8

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (HR)

9

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikolaj Dalbøl (Holst.)

10

Københavns Roklub I
  • Albert Wendelboe Hindsgaul (KR)

11

Bagsværd Roklub III
  • Elias Ellehammer (BR)

12

Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich (BR)

13

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

14

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Bjarke Dommer Christensen (Holst.)

16

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (OR)

15

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Carl Bjerg (Holst.)

17

Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen (TR)

19

Róðrarsamband Føroya I
  • Helgi Olsen (FOE)

20

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Kasper Sørensen (Holst.)

18

AFMELDTOdense Roklub I
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

21

Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen (BR)

22

Hvidovre Roklub I
  • Kasper Lindemose (HvR)

23

Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen (TR)

24

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge (LR)

25

AFMELDTHelsingør Roklub I
  • Emil B Penter (HR)

26

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO VIII
  • Marcus Kjeldsen (Holst.)
Løb 226
U17 WErgo JWErgo - Junior BII piger 15 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:12:12

1

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)

2

Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holst.)

4

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (HR)

5

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (AR)

6

Róðrarsamband Føroya II
  • Elin Døgg Súnadóttir (FOE)

7

Róðrarsamband Føroya I
  • Kristianna Skarphedinsdóttir (FOE)

8

Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

9

Roskilde Roklub I
  • Laura Poulsen (Roskilde)

10

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)
Løb 228
U17 MErgo JMErgo - Junior BII drenge 15 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:12:28

1

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Oscar Burvil (Holst.)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen (Holst.)

3

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Filip Blaaberg-Greve (Holst.)

4

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

5

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

6

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (OR)

7

Roklubben Skjold I
  • Bjarke Ramnefjell Schousboe (Skjold)

8

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Svante Witt (BR)

9

Københavns Roklub IV
  • Johannes Stensborg Jakobsen (KR)

10

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

14

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen (Holst.)

11

AFMELDTRóðrarsamband Føroya I
  • Jannik Kambskared Dalfoss (FOE)

15

Roklubben Viking II
  • Aske Storm (Viking)

12

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay (BR)

16

Københavns Roklub VIII
  • Asbjørn Neumann (KR)

13

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Villads Jørgensen (BR)

17

Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

18

Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

20

Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

22

Københavns Roklub V
  • Nikolaj Juul Damkjer (KR)

19

AFMELDTHadsund Roklub I
  • Sebastian Dybkær Sand (HR)

21

AFMELDTRoklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)
Løb 230
U17 WErgo JWErgo - Junior B piger 16 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:12:42

1

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

2

Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand (HR)

3

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen (BR)

4

Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

5

Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba i Gong (FOE)

6

Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

7

Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold (Ægir)

8

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Karoline Husted (Holst.)

9

Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme (SR)

10

Bagsværd Roklub IV
  • Julie Johansen (BR)

11

AFMELDTOdense Roklub II
  • Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)

12

Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech (BR)

13

Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen (TR)

14

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard (BR)

15

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (LDR)

16

Roskilde Roklub II
  • Anna Plæhn Poulsen (Roskilde)

17

Odense Roklub III
  • Louise Christensen (Odense)

18

Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll (Stevns)

19

Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab (Skjold)
Løb 232
U17 MErgo JMErgo - Junior B drenge 16 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:12:56

1

Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing (AR)

2

Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen (Stevns)

3

Roskilde Roklub II
  • Oskar Dinesen Usmani (Roskilde)

4

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

5

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

6

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Søren Meldgaard Madsen (Holst.)

7

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO IV
  • Emil Ulnits (Holst.)

8

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)

9

Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

11

Sorø Roklub I
  • Peter Skou (SR)

10

AFMELDTAarhus Roklub II
  • Viktor Edlefsen (AR)

12

Københavns Roklub II
  • Dines Nedergaard (KR)

14

Københavns Roklub II
  • Frederik Bahne Jessen (KR)

15

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen (Holst.)

13

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO II
  • Markkus Drejer (Holst.)

16

Hvidovre Roklub I
  • Alexander Høgedal (HvR)

17

Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR)

18

Saxkjøbing Roklub I
  • David Vandrup (Saxk.)

19

Københavns Roklub III
  • Carl Jensenius (KR)

20

Københavns Roklub VI
  • Tobias Theglev (KR)

21

Danske Studenters Roklub II
  • Magnus Erik Timm (DSR)

22

Københavns Roklub VII
  • Charlie McDonald (KR)

23

Danske Studenters Roklub I
  • Peter Vestereng Larsen (DSR)
Løb 238
U19 WErgo JWErgo - Junior A piger 18 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:13:10

1

Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard (HR)

2

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

3

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke (DSR)

4

Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild (BR)

5

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Astrid Bardram Starup (BR)

6

Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

7

Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen (KR)

9

Fredericia Roklub I
  • Amalie Kjær (Fredericia)

8

AFMELDTHadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger (HR)
Løb 234
U18 WErgo JWErgo - Junior AII piger 17 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:13:10

10

Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen (KR)

11

Bagsværd Roklub I
  • Marie Ramm (BR)

12

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

13

Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth (BR)

14

Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid (HR)

16

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

17

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (AR)

15

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Clara Møller (Furesø)

18

Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm (KVIK)

19

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fredericia)

20

AFMELDTOdder Roklub I
  • Amalie Holst Jensen (OR)
Løb 236
U18 MErgo JMErgo - Junior AII drenge 17 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:13:24

1

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)

3

Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen (HvR)

4

Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen (BR)

5

Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

6

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (SR)

7

Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)

8

Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

9

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund (Holst.)

10

Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist (Silkeb.)

12

Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard (BR)

11

AFMELDTRoskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

14

Roskilde Roklub III
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

13

AFMELDTHadsund Roklub II
  • Malthe Dybdahl Malling (HR)

16

Humlebæk Roklub I
  • Johan Runge Poulsen (HR)

17

Hadsund Roklub III
  • Søren Harbo Christiansen (HR)

15

AFMELDTSorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen (SR)

19

Roskilde Roklub IV
  • Julius Philipson (Roskilde)

20

Københavns Roklub I
  • August Brogren (KR)

21

Hadsund Roklub I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup (HR)

18

AFMELDTHvidovre Roklub II
  • Kasper Enemærke Becker (HvR)
Løb 240
U19 MErgo JMErgo - Junior A drenge 18 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:13:40

1

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

2

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Valbirk (Holst.)

3

AFMELDTLyngby Roklub/KKL I
  • Jacob Lenzing (LR)

4

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (Holst.)

5

Roforeningen KVIK II
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

7

Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik (RR)

6

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Lasse Maigaard (BR)

8

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nichlas Ulnits (Holst.)

9

Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard (KVIK)

11

Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

12

Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Lyngesen (HvR)

10

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Aksel Bay (BR)

13

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

14

Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede (BR)

15

Københavns Roklub I
  • Anders Grønlund Samuelsen (KR)

16

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Stig Skovbo Olsen (DEN)
Løb 405
LWErgo LWErgo - Dame åben Letvægt - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 11:54
27. jan kl.:13:54

1

Odder Roklub I
  • Juliane Elander (OR)

2

Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard (Roskilde)

3

Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen (HR)

4

Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard (BR)

5

Danske Studenters Roklub I
  • Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
Løb 401
U23 LWErgo LWErgo - Dame Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 11:54
27. jan kl.:13:54

6

Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson (BR)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen (Holst.)

8

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Stine Mathiasen (DSR)

9

Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

10

Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen (Odense)

11

Bagsværd Roklub III
  • Marie Mørch (BR)

12

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)

13

Bagsværd Roklub IV
  • Ida Langkjær (BR)

14

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)

15

Tissø Roklub I
  • Janni Nissen (TR)
Løb 406
WErgo WErgo - Dame åben - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:14:08

1

Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen (KVIK)

2

AFMELDTDanske Studenters Roklub III
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)

3

Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen (DSR)

4

AFMELDTDanske Studenters Roklub IV
  • Mette Dyrlund Petersen (DSR)

5

Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen (Odense)

6

Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen (DSR)

7

Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen (AR)

8

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Amelia Løvstrup Adby (AR)

9

AFMELDTRoforeningen KVIK II
  • Tanja Spring Ehlers (KVIK)
Løb 402
U23 WErgo WErgo - Dame Sen. B (19-22år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:14:08

10

Bagsværd Roklub I
  • Frida Sanggaard (BR)

12

Odense Roklub I
  • Anne Larsen (Odense)

11

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holst.)

14

Roskilde Roklub II
  • Simone Sørensen (Roskilde)

15

Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

13

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen (AR)

16

Odense Roklub II
  • Marta Kempf (Odense)

17

Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild (BR)

18

Tissø Roklub I
  • Mette Nissen (TR)

19

Odense Roklub IV
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)

21

Aarhus Roklub III
  • Kirstine Stampe (AR)

23

Odense Roklub III
  • Mia Sofie Rützou (Odense)

20

AFMELDTAarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik (AR)

24

Bagsværd Roklub III
  • Sofie Odgaard Herr (BR)

22

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Helena Grace Jensen (DSR)
Løb 407
LMErgo LMErgo - Herre åben Letvægt - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 12:24
27. jan kl.:14:24

1

Danske Studenters Roklub III
  • Emil Espensen (DSR)

2

Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen (BR)

3

Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted (Odense)

4

Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest (LR)

5

AFMELDTOdense Roklub II
  • Sebastian Terp (Odense)

6

Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

8

Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung (KVIK)

7

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Mads Petersen (BR)

9

Danske Studenters Roklub V
  • Christoffer Hansen (DSR)

10

Aarhus Roklub I
  • James Dodd (AR)

12

Roforeningen KVIK II
  • Mikkel Schelde (KVIK)

13

Danske Studenters Roklub IV
  • Tais Bjerregaard (DSR)

11

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • Mads Fischer (DSR)
Løb 403
U23 LMErgo LMErgo - Herre Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 12:24
27. jan kl.:14:24

14

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg (Holst.)

15

Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)

16

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

18

Bagsværd Roklub I
  • Malthe Puro (BR)

19

Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke (Odense)

20

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann (LR)

17

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Jens Graudal (BR)
Løb 404
U23 MErgo MErgo - Herre Sen. B (19-22år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:14:40

1

Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher (Roskilde)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen (Holst.)

3

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen (Holst.)

4

Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing (LR)

5

AFMELDTOdense Roklub I
  • Malte Rusbjerg (Odense)

6

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

7

Odense Roklub II
  • Oscar Mazza (Odense)

8

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Jakob Søe Lillelund (BR)

9

Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen (BR)

10

Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

11

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • Jakob Grænge Hansen (DSR)

12

Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache (KR)

13

Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl (DSR)

14

N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen (N.S.)

16

Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen (KR)

15

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk (AR)

17

Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

18

AFMELDTLyngby Roklub/KKL II
  • Mathias Ærendahl Heldbo (LR)
Løb 408
MErgo MErgo - Herre åben - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:14:56

1

Danske Studenters Roklub VII
  • Sverri S. Nielsen (DSR)

2

AFMELDTOdense Roklub I
  • Nick H. Larsen (Odense)

3

Danske Studenters Roklub VIII
  • Frank Steffensen (DSR)

4

Danske Studenters Roklub V
  • Tøger Berg Rasmussen (DSR)

5

Danske Studenters Roklub III
  • Lars Fjord Garvey (DSR)

6

Odder Roklub I
  • Steffen Bonde (OR)

7

Danske Studenters Roklub IV
  • Christoffer Kruse (DSR)

8

Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam (KVIK)

9

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (HR)

10

Bagsværd Roklub I
  • Christian Michaelsen (BR)

11

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen (Holst.)

12

AFMELDTAalborg Roklub III
  • Jonas Svane (AR)

13

Lyngby Roklub/KKL II
  • Peter Christian Holmquist (LR)

14

Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge (AR)

15

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

16

Aalborg Roklub IV
  • Dan Dodensig Kristensen (AR)

17

Danske Studenters Roklub VI
  • Tobias Kempf (DSR)

18

Danske Studenters Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen (DSR)

19

AFMELDTDanske Studenters Roklub IX
  • Sebastian Peterlin (DSR)
Løb 409
MErgo MErgo - Herre Universitetsløb - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:10

1

AFMELDTAalborg Universitet I
  • Esben Ravn (AR)

2

Aalborg Universitet V
  • Asger Laursen (AR)

3

Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (AR)

4

Aalborg Universitet VII
  • Jesper Quist Jensen (AR)

5

Aalborg Universitet XI
  • Mikkel Paetau (AR)

6

Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen (AR)

8

Syddansk Universitet I
  • Michael Moerner (Odense)

7

AFMELDTSyddansk Universitet IV
  • Martin Rønn Sørensen (Odense)

10

Aalborg Universitet IX
  • Søren Bagger Christensen (AR)

11

Syddansk Universitet III
  • Mathias Hesselholt Munck (Odense)

9

AFMELDTAalborg Universitet X
  • Esben Okholm Larsen (AR)

12

Syddansk Universitet II
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)
Løb 410
WErgo WErgo - Dame Universitetsløb - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:10

13

Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

14

Aalborg Universitet II
  • Bjørt Winningsted (AR)

15

Aalborg Universitet III
  • Eva Povlsgaard Nebeling (AR)

16

Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup (AR)
Løb 501
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Firmastafet 4x500m - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:24

AFMELDTBruun & Hjejle IV
TidshandicapB : 0:00
  • 1. No Name (BH)
  • 2. No Name (BH)
  • 3. No Name (BH)
  • 4. No Name (BH)

AFMELDTTeam Kraftværk I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Anders Juul Rasmussen ()
  • 2. Emil Nellemann Andreassen ()
  • 3. Kamilla Klausen ()
  • 4. Martin Møller Palmberg ()

AFMELDTZest to Life I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • 2. Christian Hauge (AR)
  • 3. Jonas Svane (AR)
  • 4. Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)

Bodycoach.dk II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach)
  • 2. Anne-Marie Langhans (Bodycoach)
  • 3. Trine Dam (Bodycoach)
  • 4. Vibeke Søndergaard (Bodycoach)

Bodycoach.dk III
TidshandicapB : 0:05
  • 1. Lene Ejerskov (Bodycoach)
  • 2. Mariana Fernanda Hansen (Bodycoach)
  • 3. Meshkat Javadi (Bodycoach)
  • 4. Emma Carlsen (Bodycoach)

Rützou&Co I
TidshandicapB : 0:27
  • 1. Mia Sofie Rützou ()
  • 2. Birgit Rützou ()
  • 3. Claus Rützou ()
  • 4. Bent Bøgh Pedersen ()

Concept2 Dk I
TidshandicapB : 0:36
  • 1. Bettina Modest Bruni ()
  • 2. Marcus Modest Bruni ()
  • 3. Mikael Modest ()
  • 4. Steen Modest Bruni ()

Bruun & Hjejle I
TidshandicapB : 0:36
  • 1. Jakob Echwald Sevel (BH)
  • 2. Elsie Yiu (BH)
  • 3. Caroline Frydenberg (BH)
  • 4. Ulrik Lindow Sørensen (BH)

Bruun & Hjejle II
TidshandicapB : 0:39
  • 1. Morten Stakroge (BH)
  • 2. Helle Lehmann Staun (BH)
  • 3. Majken Hauge Johansen (BH)
  • 4. Morten Permin (BH)

365 Design I
TidshandicapB : 0:42
  • 1. Charlotte Buchwaldt (DEN)
  • 2. Peter Rasmussen (DEN)
  • 3. Brian Sørensen (DEN)
  • 4. Ole Vindfeldt (DEN)

Bagsværd Roklub/Microsoft I
TidshandicapB : 1:00
  • 1. Ayrton Massey ()
  • 2. Marc Hansen ()
  • 3. Jamie Magee (BR)
  • 4. Kat Nunn (BR)

Bruun & Hjejle III
TidshandicapB : 1:06
  • 1. Kim Nielsen (BH)
  • 2. Katrien Beuls (BH)
  • 3. Julian Ritter (DSR)
  • 4. Lars Olsen (BH)

PenSam I
TidshandicapB : 1:09
  • 1. Tom Winther ()
  • 2. Steen Brandt-Olsen ()
  • 3. Christian Thomassen ()
  • 4. Mikkel Schlüter Friis ()

PenSam II
TidshandicapB : 1:09
  • 1. Rasmus Lau Henningsen ()
  • 2. Jesper Ingholt ()
  • 3. Emil Heinrichsen ()
  • 4. Michael Witthoff ()

Bodycoach.dk I
TidshandicapB : 1:11
  • 1. Michael Skjoldan (Bodycoach)
  • 2. Klaus Markussen (Bodycoach)
  • 3. Thomas Christensen (Bodycoach)
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach)
Løb 502
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Skole- og gymnasiumstafet - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:40

Holstebro Roklub/Halgaard II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Matilde Lægsgaard (Holst.)
  • 2. Ida Mølgaard (Holst.)
  • 3. Cecillie Mølby (Holst.)
  • 4. Liva Krabbe (Holst.)

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO IV
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Ida Mølgaard (Holst.)
  • 2. Laust Aaskov (Holst.)
  • 3. Lærke Engelbrecht Sørensen (Holst.)
  • 4. Tobias Wullum (Holst.)

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Pil Lind Lousdal (Holst.)
  • 2. Sofie Carlsen (Holst.)
  • 3. Bine Ravn Pedersen (Holst.)
  • 4. Sille Højris Jensen (Holst.)

Holstebro Roklub/Halgaard I
TidshandicapB : 0:09
  • 1. Pil Lind Lousdal (Holst.)
  • 2. Sofie Carlsen (Holst.)
  • 3. Bine Ravn Pedersen (Holst.)
  • 4. Sille Højris Jensen (Holst.)

Holstebro Roklub/Rolf Krake II
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Laura Væring (Holst.)
  • 2. Lærke Engelbrecht Sørensen (Holst.)
  • 3. Sarah Kold (Holst.)
  • 4. Johanne Thiesen (Holst.)

Hadsund Skole 5. årg. II
TidshandicapB : 0:22
  • 1. Mikkel Dybkær Sand (HR)
  • 2. Amalie Krogh Nielsen (HR)
  • 3. Andrea Guldbæk Christensen (HR)
  • 4. Kira Sørensen (HR)

Holstebro Roklub/Mejrup I
TidshandicapB : 0:23
  • 1. Lasse Tang Vesterlykke (Holst.)
  • 2. Victor Bach (Holst.)
  • 3. Kasper Sørensen (Holst.)
  • 4. Tobias Wullum (Holst.)

Hadsund Skole 5. årg. I
TidshandicapB : 0:28
  • 1. Alexander Krogh Nielsen (HR)
  • 2. Oliver Enggaard Kristensen (HR)
  • 3. Sebastian Marcus Christensen (HR)
  • 4. Elias Roth (HR)

Holstebro Roklub/Halgaard III
TidshandicapB : 0:29
  • 1. Anders Konradsen Vistisen (Holst.)
  • 2. Oliver Juul Boelsmand (Holst.)
  • 3. Magnus Bjerrum Nielsen (Holst.)
  • 4. Laust Aaskov (Holst.)

Holstebro Roklub/Rolf Krake I
TidshandicapB : 0:41
  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holst.)
  • 2. Bjarke Dommer Christensen (Holst.)
  • 3. Stine Bech Søndergård (Holst.)
  • 4. Christoffer Jensen (Holst.)

Hadsund Skole 6. årg.
TidshandicapB : 0:45
  • 1. Frederik Bertelsen (HR)
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (HR)
  • 3. August Herman Wisholm (HR)
  • 4. Oskar Emil Holmriis (HR)

Vemmedrupskolen II
TidshandicapB : 1:00
  • 1. Zia Sofie Flenskov ()
  • 2. Lukas Rosted Kristiansen ()
  • 3. Alexander Livoni ()
  • 4. Martin Andersen ()

Hadsund Skole 9.c
TidshandicapB : 1:09
  • 1. Zenia Hvid (HR)
  • 2. Ida Blomstrand (HR)
  • 3. Haris Alagic (HR)
  • 4. Laetitia Panero-Bommer (HR)

Mariagerfjord Gymnasium I
TidshandicapB : 1:18
  • 1. Agnete Munk (HR)
  • 2. Liane Vestergaard (HR)
  • 3. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR)
  • 4. Mie Mellerup (Ægir)

Vemmedrupskolen I
TidshandicapB : 1:19
  • 1. Adam Holmgaard Clausen ()
  • 2. Kasper Stub Bruselius ()
  • 3. Oscar Skovbo Steinmüller ()
  • 4. Ulrikka Kilsholm Petersen ()

Frederiksberg skole Sorø I
TidshandicapB : 1:20
  • 1. Malte Arensbach (SR)
  • 2. Peter Skou (SR)
  • 3. Rasmus Lind (SR)
  • 4. Frederikke Algreen Nielsen (SR)

Hadsund Skole 8. årg.
TidshandicapB : 1:26
  • 1. Lea Lûbeck (HR)
  • 2. Malthe Dybdahl Malling (HR)
  • 3. Søren Harbo Christiansen (HR)
  • 4. Sebastian Dybkær Sand (HR)
Løb 602
U13 MErgo JMErgo - Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre - 100m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:54

1

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Kjartan Munch Haraldsson (DEN)

2

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

3

AFMELDTHelsingør Roklub I
  • Bertram Penter (HR)

4

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (RR)
Løb 601
U13 WErgo JWErgo - Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre - 100m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:54

5

Roklubben Stevns IV
  • Isabella Bache (Stevns)

6

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

7

Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk (Silkeb.)

8

Roklubben Stevns II
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

9

Roklubben Stevns V
  • Sofie Kristiansen (Stevns)

10

Roklubben Stevns III
  • Ida Malmgaard (Stevns)
Løb 607
U19 WErgo JWErgo - Junior A SPRINT piger 17-18 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:02

1

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

2

Odder Roklub I
  • Amalie Holst Jensen (OR)

3

Bagsværd Roklub IV
  • Matilde Hjorth (BR)

4

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke (DSR)

5

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (AR)

6

Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild (BR)

7

Bagsværd Roklub III
  • Marie Ramm (BR)

8

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Astrid Bardram Starup (BR)

9

Fredericia Roklub I
  • Amalie Kjær (Fredericia)
Løb 603
U15 WErgo JWErgo - Junior C SPRINT piger 13-14 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:02

11

Róðrarsamband Føroya III
  • Sunneva Lamhugo Leo (FOE)

10

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)

13

Roklubben Skjold I
  • Johanne Schousboe (Skjold)

14

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

12

AFMELDTOdder Roklub I
  • Pi Goslar (OR)

15

Róðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi (FOE)

16

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

17

Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed (BR)

18

Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset (FOE)
Løb 604
U15 MErgo JMErgo - Junior C SPRINT drenge 13-14 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:12

1

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (OR)

2

Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer (BR)

3

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Nikolaj Dalbøl (Holst.)

4

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen (Holst.)

5

Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff (Skjold)

6

Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (RR)

7

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Søndergaard (Holst.)

8

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

9

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

10

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

11

Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich (BR)

12

AFMELDTHelsingør Roklub I
  • Emil B Penter (HR)

13

Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen (BR)

14

Róðrarsamband Føroya I
  • Helgi Olsen (FOE)

15

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Kramer (Holst.)

16

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen (Stevns)

17

Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin (BR)
Løb 605
U17 WErgo JWErgo - Junior B SPRINT piger 15-16 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:22

1

Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (RR)

2

Bagsværd Roklub V
  • Julie Johansen (BR)

3

Róðrarsamband Føroya III
  • Elin Døgg Súnadóttir (FOE)

4

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

5

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Karoline Husted (Holst.)

6

Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab (Skjold)

7

Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

8

Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

9

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard (BR)

10

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holst.)

11

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)

12

Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba i Gong (FOE)

13

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Emma Braad Olesen (BR)

14

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

15

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (AR)

16

Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold (Ægir)

17

Bagsværd Roklub IV
  • Emma Vestergaard Lybech (BR)

18

Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme (SR)

19

Róðrarsamband Føroya II
  • Kristianna Skarphedinsdóttir (FOE)

20

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
Løb 606
U17 MErgo JMErgo - Junior B SPRINT drenge 15-16 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:30

1

Danske Studenters Roklub II
  • Peter Vestereng Larsen (DSR)

2

Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing (AR)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil (Holst.)

4

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Emil Ulnits (Holst.)

6

Roklubben Skjold I
  • Bjarke Ramnefjell Schousboe (Skjold)

5

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Asbjørn Bay (BR)

7

Danske Studenters Roklub III
  • Thomas Vestereng Larsen (DSR)

8

Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach (SR)

10

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

12

Róðrarsamband Føroya I
  • Jannik Kambskared Dalfoss (FOE)

9

AFMELDTRoforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

13

Danske Studenters Roklub I
  • Magnus Erik Timm (DSR)

14

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen (Holst.)

11

AFMELDTAarhus Roklub II
  • Viktor Edlefsen (AR)

15

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

16

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Hakon Munch Haraldsson (DEN)

17

Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

18

Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Lucas Scharff-Poulsen (DEN)

19

Bagsværd Roklub IV
  • Casper Girke Christensen (BR)

20

Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen (Stevns)

21

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (OR)

22

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)

23

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen (BR)
Løb 608
U19 MErgo JMErgo - Junior A SPRINT drenge 17-18 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:38

1

Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard (BR)

2

AFMELDTBagsværd Roklub IV
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

3

Roforeningen KVIK III
  • Nicholas Andersen (KVIK)

4

AFMELDTBagsværd Roklub VI
  • Lasse Maigaard (BR)

5

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

6

Bagsværd Roklub III
  • Magnus Quaade Oddershede (BR)

7

Roskilde Roklub I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

8

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)

9

Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

10

Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Mikkel Toft Enderslev (DEN)

12

Kano- og Kajakklubben Nord III
  • Stig Skovbo Olsen (DEN)

11

AFMELDTRoskilde Roklub III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

13

Roskilde Roklub II
  • Julius Philipson (Roskilde)

14

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Mathias Holst Andersen (DEN)

15

Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)

17

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

18

Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard (KVIK)

16

AFMELDTBagsværd Roklub V
  • Aksel Bay (BR)

19

Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist (Silkeb.)

20

Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen (BR)

21

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nichlas Ulnits (Holst.)

22

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk (Holst.)
Løb 609
WErgo WErgo - Senior åben SPRINT Kvinde - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:46

1

Aarhus Roklub V
  • Kirstine Stampe (AR)

2

Aarhus Roklub III
  • Maria L.N Hansen (AR)

3

AFMELDTAarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik (AR)

4

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Helena Grace Jensen (DSR)

6

Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

5

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holst.)

8

Róðrarsamband Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen (FOE)

9

Odense Roklub I
  • Mia Sofie Rützou (Odense)

7

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Amelia Løvstrup Adby (AR)

10

AFMELDTAarhus Roklub IV
  • Mette Køchs Nielsen (AR)
Løb 610
MErgo MErgo - Senior åben SPRINT Herre - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:54

1

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

2

Aalborg Roklub III
  • Christian Hauge (AR)

3

Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)

4

Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen (FOE)

5

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (RR)

6

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen (Holst.)

7

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

8

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen (DEN)

9

Aalborg Roklub V
  • Dan Dodensig Kristensen (AR)

10

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard (BR)

12

Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

11

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk (AR)

14

Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen (RR)

13

AFMELDTAalborg Roklub I
  • Esben Ravn (AR)

15

AFMELDTAalborg Roklub IV
  • Jonas Svane (AR)

16

AFMELDTOdense Roklub II
  • Malte Rusbjerg (Odense)
Løb 611
MErgo MErgo - Universitetsløb SPRINT Herre - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:02

1

Aalborg Universitet V
  • Asger Laursen (AR)

2

Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen (AR)

3

AFMELDTSyddansk Universitet I
  • Martin Rønn Sørensen (Odense)

4

Syddansk Universitet III
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

6

Aalborg Universitet IX
  • Søren Bagger Christensen (AR)

5

AFMELDTAalborg Universitet X
  • Esben Okholm Larsen (AR)

7

Syddansk Universitet II
  • Mathias Hesselholt Munck (Odense)

8

Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (AR)

9

Aalborg Universitet I
  • Mikkel Paetau (AR)

10

Syddansk Universitet IV
  • Michael Moerner (Odense)

11

Aalborg Universitet VII
  • Jesper Quist Jensen (AR)
Løb 612
WErgo WErgo - Universitetsløb SPRINT Kvinde - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:02

12

Aalborg Universitet II
  • Bjørt Winningsted (AR)

13

Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

14

Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup (AR)

15

Aalborg Universitet III
  • Eva Povlsgaard Nebeling (AR)
Løb 703
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:10

3

Aalborg Universitet I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Christina Donstrup (AR)
  • 2. Jesper Quist Jensen (AR)
  • 3. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 4. Dan Dodensig Kristensen (AR)

2

Aalborg Universitet II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Asger Laursen (AR)
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (AR)
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 4. Mikkel Paetau (AR)

1

Aalborg Universitet III
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Bjørt Winningsted (AR)
  • 2. Christian Hauge (AR)
  • 3. Søren Bagger Christensen (AR)
  • 4. Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)
Løb 701
U17 W/M 4-Stafet JW/JM4-Stafet - Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:10

Róðrarsamband Føroya I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Sunneva Lamhugo Leo (FOE)
  • 2. Unnur Wenningsted á Tórgardi (FOE)
  • 3. Kristianna Skarphedinsdóttir (FOE)
  • 4. Jannik Kambskared Dalfoss (FOE)

Holstebro Roklub/KCHO II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 2. Stine Bech Søndergård (Holst.)
  • 3. Sarah Kold (Holst.)
  • 4. Karoline Husted (Holst.)

Silkeborg Roklub I
TidshandicapB : 0:03
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeb.)
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeb.)
  • 3. Julie Valentin Hæk (Silkeb.)
  • 4. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

Bagsværd Roklub II
TidshandicapB : 0:17
  • 1. Elias Ellehammer (BR)
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (BR)
  • 3. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 4. Mads Rubin (BR)

Bagsværd Roklub I
TidshandicapB : 0:19
  • 1. Julie Johansen (BR)
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (BR)
  • 3. Casper Girke Christensen (BR)
  • 4. Astrid Højgaard (BR)

Roskilde Roklub I
TidshandicapB : 0:26
  • 1. Laura Poulsen (Roskilde)
  • 2. Leander Kaliszan (Roskilde)
  • 3. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 4. Anna Plæhn Poulsen (Roskilde)

Bagsværd Roklub III
TidshandicapB : 0:26
  • 1. Alexander Aldrich (BR)
  • 2. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 3. Emma Braad Olesen (BR)
  • 4. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

Rødvig Roklub I
TidshandicapB : 0:26
  • 1. Frederikke Munch (RR)
  • 2. Julie Munch (RR)
  • 3. Kevin Joensen, (RR)
  • 4. Patrick Klestrup (RR)

Holstebro Roklub/KCHO I
TidshandicapB : 0:28
  • 1. Simon Mikkelsen (Holst.)
  • 2. Mathias Elgaard Jensen (Holst.)
  • 3. Tobias Kramer (Holst.)
  • 4. Nikolaj Dalbøl (Holst.)

Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
TidshandicapB : 0:30
  • 1. Caroline Munch (Roskilde)
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 3. Sofie Carlsen (Holst.)
  • 4. Aske Storm (Viking)

Róðrarsamband Føroya II
TidshandicapB : 0:34
  • 1. Emma Landgaard Nagurset (FOE)
  • 2. Helgi Olsen (FOE)
  • 3. Elin Døgg Súnadóttir (FOE)
  • 4. Nikoba i Gong (FOE)

Holstebro Roklub/KCHO III
TidshandicapB : 0:57
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holst.)
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holst.)
  • 3. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 4. Filip Blaaberg-Greve (Holst.)
Løb 702
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m - 4000m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:26

Sorø Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Bonnie Noer (SR)
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (SR)
  • 3. Ingrid Petersen (SR)
  • 4. Peter Lindblom (SR)

AFMELDTOdder Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Amalie Holst Jensen (OR)
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (OR)
  • 3. Noah Mikkelsen (OR)
  • 4. Pi Goslar (OR)

Roskilde Roklub II
TidshandicapB : 1:24
  • 1. Malli Segoli (Roskilde)
  • 2. Aja Runge Holmegaard (Roskilde)
  • 3. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)
  • 4. Simone Sørensen (Roskilde)

Bagsværd Roklub I
TidshandicapB : 1:44
  • 1. Agnete Jersild (BR)
  • 2. Iben Østergaard (BR)
  • 3. Matilde Hjorth (BR)
  • 4. Niels Østergaard (BR)

Odder Roklub II
TidshandicapB : 1:49
  • 1. Christina Pultz (OR)
  • 2. Juliane Elander (OR)
  • 3. Per Amby (OR)
  • 4. Anton Østergaard-Clausen (OR)

Danske Studenters Roklub II
TidshandicapB : 1:56
  • 1. Karen Leth Jensen (DSR)
  • 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
  • 3. Tanja Nors Tardrup (DSR)
  • 4. Peter Stenby (DSR)

Bagsværd Roklub II
TidshandicapB : 1:56
  • 1. Frederik Larsen (BR)
  • 2. Marie Ramm (BR)
  • 3. Mathilde Persson (BR)
  • 4. Sofie Odgaard Herr (BR)

Roklubben Furesø I
TidshandicapB : 2:36
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 2. Jane Hagan (Furesø)
  • 3. Lars Wallin (Furesø)
  • 4. Bo Hartz (Furesø)

Danske Studenters Roklub I
TidshandicapB : 3:07
  • 1. Frederik Fabricius Clausen (DSR)
  • 2. Margit Haahr Hansen (DSR)
  • 3. Jacob Jespersen (DSR)
  • 4. Kasper Jørgensen (DSR)

Kano- og Kajakklubben Nord I
TidshandicapB : 3:14
  • 1. Asbjørn Lolk-Hansen (DEN)
  • 2. Mathias Holst Andersen (DEN)
  • 3. Stig Skovbo Olsen (DEN)
  • 4. Mikkel Toft Enderslev (DEN)

Roskilde Roklub I
TidshandicapB : 3:40
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Bastian Secher (Roskilde)
  • 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

Holstebro Roklub/KCHO II
TidshandicapB : 3:50
  • 1. Kaare Mortensen (Holst.)
  • 2. Nichlas Ulnits (Holst.)
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
  • 4. Magnus Valbirk (Holst.)