Startliste - Danske Mesterskaber & Europamesterskaber 2019

Date: 19 January 2019
Løbstider er ca. tider, og kan ændres!
Race times subject to change !

Løb 224
U15 MErgo JMErgo - Junior C Men ('05) - 4min
V Finale 0. kl.:00:00

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)
Løb 100
30+WErgo MWErgo - Masters Women 30+ (30-39 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

1

Róðrarsamband Føroya I
  • Elsa Magnussen (Føroya)

2

Roklubben ARA I
  • Christina Jensen (ARA)

3

Roforeningen KVIK I
  • Merete Martlev Jensen (KVIK)

4

Royal Navy I
  • Ruth Guest (GBR)

5

Crossfit 1839 I
  • Natalie Naughton (LUX)
Løb 104
40+WErgo MWErgo - Masters Women 40+ (40-49 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

6

Helmsvej I
  • Christina Rindom (DEN)

7

Roskilde Roklub I
  • Dorthe Friis Thanning (Roskilde)

8

Fredericia Roklub I
  • Lise Mortensen (Fr.cia)

9

Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • Hannah Hawkins (GBR)

10

Guildford RC I
  • Victoria Starr (GBR)

11

Danske Studenters Roklub I
  • Karen Leth Jensen (DSR)

12

Hammarby IF Roddförening I
  • Malin Sundström (HIF)
Løb 108
50+WErgo MWErgo - Masters Women 50+ (50-54 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

13

Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)

14

Club de Remo Barquereño I
  • Rosa Maria Noriega Celis (ESP)

15

Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen (SWE)

16

Keravan Urheilijat I
  • Carla Urbano (FIN)
Løb 110
Master WErgo MWErgo - Masters Women 55+ (55-59 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

17

BODY OASE Neuenhagen Team Germany I
  • Kerstin Schiffner (BODY OASE)

18

A O BUC I
  • Véronique HUAT (FRA)

19

Karlsruher Rheinklub Alemannia I
  • Gudrun Klein (GER)

20

BODY OASE Neuenhagen Team Germany II
  • Kerstin Glumbick (BODY OASE)
Løb 112
60+WErgo MWErgo - Masters Women 60+ (60-64 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

21

Hellerup Dame Roklub I
  • Mette Cederkvist (HDR)
Løb 116
70+WErgo MWErgo - Masters Women 70+ (70-79 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

22

Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 170
80+MErgo MMErgo - Masters Men 80+ (80-89 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

23

Bagsværd Roklub I
  • Carsten Bech (Bagsværd)

24

Helsingør Roklub I
  • Erik Schønnemann (Helsingør)
Løb 150
30+MErgo MMErgo - Masters Men 30+ (30-39 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:14

1

Tissø Roklub I
  • Bjarke Christensen Bang (Tissø)

2

Landskrona Roddklubb I
  • Morgan Bengtsson (SWE)

3

Cardihome Feat Stive (Bel) I
  • Steven Van Roey (BEL)

4

JUST ROW IT I
  • Pierre-Stéphane MONTAGNON (FRA)

5

Royal Navy I
  • Craig Guest (GBR)

6

FNF Athletic Center I
  • Pierrre Johnsson (SWE)

7

Roforeningen KVIK I
  • Martin Kjeldsen (KVIK)

8

Czech Republic I
  • Vaclav Zitta (CZE)

9

Club de Remo Lodosa Spain I
  • Alberto fernandez diez (ESP)
Løb 154
40+MErgo MMErgo - Masters Men 40+ (40-49 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:14

10

Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen (ARK)

11

Bagsværd Roklub I
  • Steen Nielbo (Bagsværd)

12

Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager (Vejle)

13

Dragør Roklub I
  • Morten Juel Hansen (Dragør)

14

Progetto Sport Bergamo I
  • Roberto Beretta (ITA)

15

Kouvolan Soutajat Finland I
  • Timo Pursiheimo (FIN)

16

AFMELDTSkullerud Sports Senter I
  • Morten Ingar Hansen (Skullerud)

17

Dalkey I
  • David OReilly (IRL)

18

Unaffiliated I
  • Steven Haslam (Unaff.)

19

Malmö Roddklubb I
  • Danilo Sosa (SWE)

20

Dalkey Rowing Club I
  • Ryan Corcoran (IRL)

21

Landskrona Roddklubb I
  • Maarten van den Haak (SWE)

22

Danske Studenters Roklub I
  • Flemming Pristed (DSR)

23

JUST ROW IT I
  • RUBAN Raphaël (FRA)

24

Roforeningen KVIK I
  • Peter Weile (KVIK)

25

JUST ROW IT II
  • Sébastien Rodriguez (FRA)

26

Odense Roklub I
  • Carsten Vikkelsøe (Odense)
Løb 154
40+MErgo MMErgo - Masters Men 40+ (40-49 years) - 2000m
2. Afdeling 26. jan kl.:08:35

1

Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • Dave Reeby (GBR)

2

AFMELDTjustrow.dk I
  • Roald Jensen (DEN)
Løb 158
50+MErgo MMErgo - Masters Men 50+ (50-54 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:35

3

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

4

365 Design I
  • Ole Vindfeldt (DEN)

5

Næstved Roklub I
  • Jan Stampe Jensen (Næstv.)

6

A O BUC I
  • Xavier MALINOWSKI (FRA)

7

Eskimå I
  • Magnus von Schenck (SWE)

8

Vaxholms Roddklubb I
  • Magnus Käck (VRK)

9

Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • Paul Brew (GBR)

10

Ishøj Roklub I
  • Jens Mundeli-Jensen (Ishøj)

11

Keravan Urheilijat I
  • Juha Kattunen (FIN)

12

RowProRowers I
  • Bjørn Stensheim (NOR)

13

Bagsværd Roklub I
  • Martin Tangø (Bagsværd)

14

Ishøj Roklub II
  • Kim Roch (Ishøj)

15

AFMELDTSub7 I
  • David Scott (GBR)

16

Lady Elizabeth Boat Club I
  • Declan Watson (IRL)

17

Lyngby Roklub I
  • Hans Christiansen Heldbo (Lyngby)

18

Skullerud Sports Senter I
  • Leif Gunleifsen (Skullerud)
Løb 160
Master MErgo MMErgo - Masters Men 55+ (55-59 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:35

19

Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik (DEN)

20

Free Spirits I
  • Morten Haugseng (GBR)

21

Robin Brew Sports I
  • Robin Brew (GBR)

22

AFMELDTQuadraginta Unum I
  • Kristin Ellis (GER)

23

Andresy - Cercle Aviron du Confluent I
  • Pierrick Moscatello (FRA)

24

MAD Team IRC I
  • Andrew Sangster (GBR)

25

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • Martin Luirink (NED)
Løb 162
60+MErgo MMErgo - Masters Men 60+ (60-64 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:48

1

DW Preston I
  • Philip Dyer (GBR)

2

Aarhus Roklub II
  • Niels Iversen (Aarhus)

3

Aarhus Roklub I
  • Jacob Christian Lindegaard (Aarhus)

4

Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen (Horsens)

5

Bagsværd Roklub I
  • Henrik Thorup (Bagsværd)

6

Maribo Roklub I
  • John Winther (Maribo)

7

Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel (Nordslesvig)

8

SK Hamr-rowing I
  • Milos Hunek (CZE)

9

Process Engineering A/S I
  • Hjalmar Joensen (DEN)

10

Syndale Drill Power I
  • Neil Levitt (GBR)

11

Royal Navy I
  • Paul Winton (GBR)
Løb 164
Master MErgo MMErgo - Masters Men 65+ (65-69 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:48

12

AFMELDTOdder Roklub I
  • Per Amby (Odder)

13

A O BUC I
  • Jean-Baptiste LADIRE (FRA)

14

BODY OASE Neuenhagen I
  • Detlef Carell (GER)

15

Hellerup Roklub I
  • Geert Cederkvist (Hellerup)

16

A O BUC II
  • Patrice CHAGOT (FRA)
Løb 166
70+MErgo MMErgo - Masters Men 70+ (70-79 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:48

17

AFMELDTMiddelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)

18

A O BUC II
  • Christophe RENARD (FRA)

19

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • Robin Sterk (NED)

20

A O BUC I
  • François ALLAIN (FRA)

21

Danske Studenters Roklub I
  • Birger Lund-Rasmussen (DSR)
Løb 101
30+LWErgo LMWErgo - Masters Women 30+ LW (30-39 years) - 2000m
Indvejningkl. 06:48
1. Afdeling 26. jan kl.:08:48

22

Róðrarsamband Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen (Føroya)

23

Progetto Sport Bergamo I
  • Laura Bombarda (ITA)

24

ESCC - ASAEC I
  • Séverine CHUNIAUD (FRA)

25

C.c. Lazio - T RoW I
  • LAURA GHIOLDI (ITA)
Løb 105
40+LWErgo LMWErgo - Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

1

Køge Roklub I
  • Karina Gravad (Køge R)
Løb 109
50+LWErgo LMWErgo - Masters Women 50+ LW (50-54 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

2

Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)

3

Club de Remo Barquereño I
  • Teresa Lamillar Fernández (ESP)

4

Sub7 I
  • Margaret Greenhall (GBR)

5

SOCIETE DES REGATES RENNAISES I
  • Nelly ALIAS (FRA)
Løb 111
Master LWErgo LMWErgo - Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

6

Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)

7

BODY OASE Neuenhagen I
  • Birgit Jagnow (GER)
Løb 115
Master LWErgo LMWErgo - Masters Women LW 65+ (65-69 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

8

Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen (Sorø)
Løb 117
70+LWErgo LMWErgo - Masters Women 70+ LW (70-79 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

9

Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen (Sorø)

10

BODY OASE Neuenhagen I
  • Gisela Jagnow (GER)

11

A O BUC I
  • Marie-Thérèse GANACHAUD (FRA)

12

A O BUC II
  • Françoise MONATH (FRA)
Løb 121
80+LWErgo LMWErgo - Masters Women 80+ LW (80-89 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

13

BODY OASE Neuenhagen I
  • Hildegard Schmiedl (GER)
Løb 167
70+LMErgo LMMErgo - Masters Men 70+ LW (70-79 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

14

Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr (Lyngby)

15

Sporting Palace-Rome I
  • Paolo Borsetti (ITA)

16

A O BUC I
  • Xavier GUILLAUME (FRA)

17

T.W. POLONIA POZNAN I
  • Boguslaw Otocki (POL)
Løb 171
80+LMErgo LMMErgo - Masters Men 80+ LW (80-89 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

18

Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay (Skjold)
Løb 151
30+LMErgo LMMErgo - Masters Men 30+ LW (30-39 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

19

A casa da collona I
  • Damián Alonso (ESP)

20

Roklubben Furesø I
  • Max Emde (Furesø)

21

ASD-Can-Monate I
  • Stefano Mirenda (ITA)

22

AZS AWF Warszawa I
  • Luke Sawicki (POL)

23

ASD-Can-Monate II
  • admir gjoni (ITA)

24

Royal Navy I
  • Richard Charrett (GBR)

25

Danske Studenters Roklub I
  • Asger Tønnesen (DSR)
Løb 105
40+LWErgo LMWErgo - Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

1

Danske Studenters Roklub I
  • Helle Tibian (DSR)

2

Nordslesvigsk Roklub I
  • Susanne Klages (Nordslesvig)
Løb 111
Master LWErgo LMWErgo - Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

3

England I
  • Joanna Allsebrook (GBR)
Løb 155
40+LMErgo LMMErgo - Masters Men 40+ LW (40-49 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

4

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (Sorø)

5

Ringsted Roklub I
  • Jákup Johansen (Ringsted)

6

Róðrarsamband Føroya I
  • Jens Kristian Nilssen Dam (Føroya)

7

ESCC - ASAEC I
  • jean-sébastien CLESSE (FRA)
Løb 159
50+LMErgo LMMErgo - Masters Men 50+ LW (50-54 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

8

Progetto Sport Bergamo I
  • Matteo Locatelli (ITA)

9

AFMELDTTeam Wolfpack I
  • Peter Maack Groes (DEN)

10

A O BUC II
  • Christophe DEMEUSE (FRA)

11

A O BUC I
  • Fabrice LE BOUEDEC (FRA)

12

Landskrona Roddklubb I
  • Niclas Nielsen (SWE)
Løb 161
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men 55+ LW (55-59 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

13

Roklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

14

AFMELDTNyborg Roklub I
  • Michael Hainz Christensen (Nyborg)

15

Ecole Polytechnique France I
  • Patrick Migneaux (FRA)

16

Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)

17

Bremerhavener Ruderverein v. 1889 I
  • Hans-Werner Moye (GER)

18

Keravan Urheilijat I
  • Pentti Soini (FIN)

19

A O BUC I
  • Maurice ROBERT (FRA)
Løb 163
60+LMErgo LMMErgo - Masters Men 60+ LW (60-69 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

20

Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen (DSR)

21

Landskrona Roddklubb I
  • Stefan Olsson (SWE)
Løb 165
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men LW 65+ (65-69 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

22

Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth (Sorø)

23

A O BUC I
  • Christian GROCHOWSKI (FRA)

24

Dart Totnes Amateur Rowing Club I
  • Rod Stewart (DTARC)

25

BODY OASE Neuenhagen I
  • Rainer Bode (GER)
Løb 800
30+WErgo MWErgo - Masters Women 30+ (30-39 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

1

Roforeningen KVIK I
  • Merete Martlev Jensen (KVIK)

2

Køge Roklub I
  • Louise Birk Hansen (Køge R)
Løb 801
30+WErgo MWErgo - Masters Women 30+ LW (30-39) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

3

Róðrarsamband Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen (Føroya)
Løb 802
40+WErgo MWErgo - Masters Women 40+ (40-49 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

4

Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)

5

Hellerup Dame Roklub I
  • Julie Christensen (HDR)

6

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Krüger (Bagsværd)

7

Nyborg Roklub I
  • Lena Stolzenbach (Nyborg)

8

Hammarby IF Roddförening I
  • Lisa Olsson (HIF)

9

Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid (Sorø)
Løb 804
50+WErgo MWErgo - Masters Women 50+ (50-54 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

11

AFMELDTNyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt (Nyborg)

12

Sporting Palace-Rome I
  • Cristiana Barone (ITA)

13

Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)

14

Eskimå I
  • Malin Faraasen (SWE)

15

Keravan Urheilijat I
  • Carla Urbano (FIN)
Løb 806
Master WErgo MWErgo - Masters Women 55+ (55-59 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

16

Sporting Palace-Rome I
  • Barbara Mariani (ITA)

17

Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer (Nordslesvig)

18

Hellerup Dame Roklub II
  • Mariane Krabbe-Christensen (HDR)

19

Køge Roklub I
  • Mai-Britt Bille (Køge R)

20

Schweriner Rudergesellschaft I
  • Martina Ocik (SR)

21

Hellerup Dame Roklub III
  • Yvonne Mackeprang16.11.62 (HDR)

22

Hellerup Dame Roklub I
  • Lillian Mørch (HDR)

23

BODY OASE Neuenhagen I
  • Kerstin Schiffner (GER)

24

BODY OASE Neuenhagen II
  • Kerstin Glumbick (GER)

25

Roklubben Furesø I
  • Mette Møller (Furesø)
Løb 810
Master WErgo MWErgo - Masters Women 65+ (65-69 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

25

A O BUC I
  • Martine RENARD (FRA)
Løb 808
60+WErgo MWErgo - Masters Women 60+ (60-64 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

1

Keravan Urheilijat I
  • Ritva Reponen (FIN)

2

Hellerup Dame Roklub II
  • Lea Eggs (HDR)

3

Hellerup Dame Roklub I
  • Mette Cederkvist (HDR)

4

Ukraine I
  • OLENA TERESHYNA (UKR)
Løb 812
70+WErgo MWErgo - Masters Women 70+ (70-79 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

5

Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt (Fredensborg)

6

Keravan Urheilijat I
  • Meeri Vaakanainen (FIN)

7

Bagsværd Roklub I
  • Vibeke Thomsen (Bagsværd)
Løb 803
40+LWErgo LMWErgo - Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

8

Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik (Nyborg)

9

Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad (Køge R)

10

AFMELDTSporting Palace-Rome I
  • Daniela Di Rienzo (ITA)
Løb 805
50+LWErgo LMWErgo - Masters Women 50+ LW (50-54 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

11

Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin (Fredensborg)

12

Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)

13

ASD-Can-Monate I
  • paola guastaldi (ITA)

14

Sub7 I
  • Margaret Greenhall (GBR)
Løb 807
Master LWErgo LMWErgo - Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

15

Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)

16

AFMELDTSporting Palace-Rome I
  • Daniela Sessano (ITA)

17

Bagsværd Roklub I
  • Annette Villumsen (Bagsværd)

18

England I
  • Joanna Alsebrook (Bagsværd)

19

BODY OASE Neuenhagen I
  • Birgit Jagnow (GER)
Løb 813
70+LWErgo LMWErgo - Masters Women 70+ LW (70-79 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

20

Roklubben Furesø I
  • Bente Johannessen (Furesø)

21

BODY OASE Neuenhagen I
  • Gisela Jagnow (GER)

22

Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen (Sorø)

23

A O BUC I
  • Marie-Thérèse GANACHAUD (FRA)
Løb 815
80+LWErgo LMWErgo - Masters Women 80+ LW (80-89 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

24

Roklubben Furesø I
  • Marianne Winthersø (Furesø)

25

BODY OASE Neuenhagen I
  • Hildegard Schmiedl (GER)
Løb 816
30+MErgo MMErgo - Masters Men 30+ (30-39 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:23

1

Club de Remo Lodosa Spain I
  • Alberto fernandez diez (ESP)

2

C.c. Lazio - T RoW I
  • Paolo Loriato (ITA)

3

fitness factory volos I
  • ANDREAS TILELIS (GRE)

4

Sporting Palace-Rome I
  • Luigi Ragni (ITA)

5

ASD-Can-Monate I
  • Marco Frontini (ITA)

6

Bruun & Hjejle I
  • Kim Nielsen (BH)

7

Odense Roklub I
  • Søren Gam (Odense)

8

Keravan Urheilijat I
  • Eetu Luoma (FIN)

9

Czech Republic I
  • Vaclav Zitta (CZE)
Løb 820
50+MErgo MMErgo - Masters Men 50+ (50-54 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:23

10

Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen (Nyborg)

11

Middelfart Roklub I
  • Claus Rützou (Middelfart)

12

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

13

Lady Elizabeth Boat Club I
  • Declan Watson (IRL)

14

Keravan Urheilijat II
  • Kyösti Ryhänen (FIN)

15

Ishøj Roklub I
  • Kim Roch (Ishøj)

16

Lyngby Roklub I
  • Hans Christiansen Heldbo (Lyngby)

17

Bruun & Hjejle I
  • Lars Olsen (BH)

18

Sub7 I
  • David Scott (GBR)

19

AFMELDTKeravan Urheilijat I
  • Juha Kattunen (FIN)

20

Eskimå I
  • Magnus von Schenck (SWE)

21

A O BUC I
  • Xavier MALINOWSKI (FRA)

22

Næstved Roklub I
  • Jan Stampe Jensen (Næstv.)

23

Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)

24

Skullerud Sports Senter I
  • Leif Gunleifsen (Skullerud)

25

Ishøj Roklub II
  • Jens Mundeli-Jensen (Ishøj)
Løb 818
40+MErgo MMErgo - Masters Men 40+ (40-49 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:43

1

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (Rødvig)

2

Odense Roklub I
  • Carsten Vikkelsøe (Odense)

3

Neste Rowing Club I
  • Arvo Luts (NRC)

4

JUST ROW IT II
  • Sebastien Stern (FRA)

5

AFMELDTJUST ROW IT I
  • Alexis Charveriat (FRA)

6

St Fargeau Rowing club I
  • Arnaud CLAVIER (FRA)

7

Sorø Roklub I
  • Henrik Brems Dynesen (Sorø)

8

Sporting Palace-Rome II
  • gianluca Cambareri (ITA)

9

Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager (Vejle)

10

Schweriner Rudergesellschaft I
  • Kjell Luebbert (SR)

11

Kouvolan Soutajat Finland I
  • Timo Pursiheimo (FIN)

12

Penzugyor Sportegyesulet I
  • Zoltán Bogár (HUN)

13

Rødvig Roklub II
  • Michael Mainz (Rødvig)

14

Keravan Urheilijat I
  • Jukka Haikonen (FIN)

15

Sporting Palace-Rome I
  • Ivan Serrati (ITA)

16

VK Slnava Slovakia I
  • Milan Lackovic (SVK)
Løb 817
30+LMErgo LMMErgo - Masters Men 30+ LW (30-39 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:43
1. Afdeling 26. jan kl.:10:43

17

KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen (FOE)

18

Milton Keynes Rowing Club I
  • Chris Hearn (MIK)

19

ASD-Can-Monate I
  • admir gjoni (ITA)

20

A casa da collona I
  • Damián Alonso (ESP)
Løb 819
40+LMErgo LMMErgo - Masters Men 40+ LW (40-49 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:43
1. Afdeling 26. jan kl.:10:43

21

Ringsted Roklub I
  • Jákup Johansen (Ringsted)

22

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (Sorø)

23

Sporting Palace-Rome I
  • Andrea Colletta (ITA)

24

Køge Roklub I
  • Søren Winther (Køge R)
Løb 820
50+MErgo MMErgo - Masters Men 50+ (50-54 years) - 1000m
2. Afdeling 26. jan kl.:10:51

1

KC Kainsricht I
  • Joachim Ringer (Bagsværd)

2

FREEDOM I
  • Carsten Knightbridge Niberg-Zehngraff (USA)

3

AFMELDTOdder Roklub I
  • Jan Johansen (Odder)
Løb 821
50+LMErgo LMMErgo - Masters Men 50+ LW (50-54 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:51
1. Afdeling 26. jan kl.:10:51

4

Humlebæk Roklub I
  • Claus Jensen (Humlebæk)

5

Køge Roklub I
  • Jens Gliese (Køge R)
Løb 822
Master MErgo MMErgo - Masters Men 55+ (55-59 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:51

6

Keravan Urheilijat II
  • Jorma Niemi (FIN)

7

Keravan Urheilijat I
  • Tero Mononen (FIN)

8

Humlebæk Roklub I
  • Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)

9

Sporting Palace-Rome I
  • andrea torda (ITA)

10

AFMELDTMikkelin Soutajat I
  • Jari Liimatta (FIN)

11

Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz (Furesø)

12

Finland I
  • Ari Vihavainen (FIN)

13

Køge Roklub I
  • Henrik Lerdorf (Køge R)

14

Roklubben Furesø II
  • Lars Wallin (Furesø)

15

Sorø Roklub I
  • Peter Carstens (Sorø)

16

Andresy - Cercle Aviron du Confluent I
  • Pierrick Moscatello (FRA)
Løb 823
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men 55+ LW (55-59 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:51
1. Afdeling 26. jan kl.:10:51

17

AFMELDTNeoethic Athletic I
  • 1. Garry Sutherland (GBR)
  • 1. Garry Sutherland (GBR)

18

Roklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

19

Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen (Nyborg)

20

A O BUC I
  • Maurice ROBERT (FRA)

21

Humlebæk Roklub I
  • Christian Probst (Humlebæk)

22

Keravan Urheilijat I
  • Pentti Soini (FIN)
Løb 824
60+MErgo MMErgo - Masters Men 60+ (60-64 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:51

23

Maribo Roklub I
  • John Winther (Maribo)

23

Neste Rowing Club I
  • Ali Kela (NRC)

25

Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen (Horsens)

26

Sporting Palace-Rome I
  • Dario Lioto (ITA)
Løb 826
Master MErgo MMErgo - Masters Men 65+ (65-69 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

3

A O BUC I
  • Jean-Baptiste LADIRE (FRA)

2

BODY OASE Neuenhagen I
  • Detlef Carell (GER)

1

Hellerup Roklub I
  • Geert Cederkvist (Hellerup)

4

Keravan Urheilijat I
  • Matti Reponen (FIN)
Løb 827
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men 65+ LW (65-69 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:01
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

5

A O BUC I
  • Christian GROCHOWSKI (FRA)

6

BODY OASE Neuenhagen I
  • Rainer Bode (GER)
Løb 828
70+MErgo MMErgo - Masters Men 70+ (70-79 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

7

AFMELDTMiddelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)

11

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • Robin Sterk (NED)

9

Maribo Roklub I
  • Bjarne Hallstrøm (Maribo)

8

A O BUC I
  • François ALLAIN (FRA)

10

Schweriner Rudergesellschaft I
  • Knut Mehl (SR)

7

Hadsund Roklub I
  • Niels Bommer (Hadsund)
Løb 829
70+LMErgo LMMErgo - Masters Men 70+ LW (70-79 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:01
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

13

AFMELDTSporting Palace-Rome I
  • Paolo Borsetti (ITA)

12

T.W. POLONIA POZNAN I
  • Boguslaw Otocki (POL)

16

Keravan Urheilijat I
  • Johannes Vaakanainen (FIN)

14

Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen (Nordslesvig)

15

Tønsberg triathlonklubb I
  • Hjalmar Schiøtz (NOR)
Løb 830
80+MErgo MMErgo - Masters Men 80+ (80-89 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

17

Bagsværd Roklub I
  • Carsten Bech (Bagsværd)
Løb 831
80+LMErgo LMMErgo - Masters Men 80+ LW (80-89 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:01
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

20

Sorø Roklub I
  • Jørgen Bay Simonsen (Sorø)

19

Sorø Roklub II
  • Bent Lauridsen (Sorø)

18

Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay (Skjold)
Løb 301
WErgo WErgo - Adaptive Women P2 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

1

LATC II
  • Žanna Cveckovska (LAT)

2

Hungarian Rowing Association I
  • Nagy Ráhel (HUN)

3

Poland Pararowing Team I
  • Jolanta Majka (POL)
Løb 302
WErgo WErgo - Adaptive Women P3 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

4

Russian Federation I
  • Zhagot Valentina (RUS)

5

UKS SALWATOR I
  • Patrycja Kaplon (POL)
Løb 304
MErgo MErgo - Adaptive Men P1 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

6

Hungarian Rowing Association I
  • Peto Zsolt (HUN)

7

Poland Pararowing Team II
  • Leszek Niewiarowski (POL)

8

Poland Pararowing Team I
  • Jaroslaw Kailing (POL)

9

Belarus Rowing Club I
  • DZMITRY RYSHKEVICH (BRC)
Løb 305
MErgo MErgo - Adaptive Men P2 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

10

Poland Pararowing Team I
  • Michal Gadowski (POL)

11

LATC I
  • Eduards Pupels (LAT)

12

Società Sportiva Murcarolo ASD I
  • Gian Filippo Mirabile (ITA)

13

First south - Bohemian centre for disabled people /1.CZPJC/ I
  • Milan Lískovec (CZE)
Løb 306
MErgo MErgo - Adaptive Men P3 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

14

UKS SALWATOR I
  • Robert Niesyczynski (POL)

15

LOTTO BYDGOSTIA BYDGOSZCZ I
  • Daniel Bojarek (POL)

16

AFMELDTLOTTO BYDGOSTIA BYDGOSZCZ II
  • Krzysztof Pikulski (POL)

17

Hungarian Rowing Association I
  • Polyák Norbert Zsolt (HUN)
Løb 206
U11 WErgo JWErgo - Junior E Women ('09-'10-'11..) - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

1

Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)
Løb 210
U13 WErgo JWErgo - Junior DII Women ('08) - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

2

Hjemme fra Kælderen I
  • Cecilia Kroll (DEN)

3

Roskilde Roklub I
  • Ida Thanning (Roskilde)

4

Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
Løb 212
U13 MErgo JMErgo - Junior DII Men ('08) - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

5

Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

6

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

8

Roklubben SAS I
  • Sufyan Jamshaid Ajmal (SAS)
Løb 214
U13 WErgo JWErgo - Junior D Women ('07) - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

9

Hadsund Roklub II
  • Victoria Clara Brink (Hadsund)

10

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Vanessa Wenske (RCT)

11

Hadsund Roklub I
  • Naja Lübeck (Hadsund)

12

Hadsund Roklub III
  • Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

13

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Hannah Frenkler (RCT)

14

Hadsund Roklub IV
  • Isabella Rosengren (Hadsund)

15

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

16

Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk (Silkeborg)

17

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Frida Ellebjerg Møller (Bagsværd)
Løb 216
U13 MErgo JMErgo - Junior D Men ('07 - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

18

Odder Roklub I
  • Nor Goslar (Odder)

19

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Linus Westdickenberg (RCT)

20

Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert (Sorø)

21

Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)

22

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
Løb 218
U15 WErgo JWErgo - Junior CII Women ('06) - 3min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:58

1

Hadsund Roklub V
  • Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

2

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • Marlen Endruweit (RCT)

3

Hadsund Roklub VI
  • AnneSofie Zenft Busse (Hadsund)

4

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holstebro)

5

Holstebro Roklub I
  • Nanna Lindballe (Holstebro)

6

Hadsund Roklub IV
  • Andrea Guldbæk Christensen (Hadsund)

7

Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter (Roskilde)

8

Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

9

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Dina Damaske (RCT)

10

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Ella Mundt (RCT)

11

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (Rødvig)
Løb 220
U15 MErgo JMErgo - Junior CII Men ('06) - 3min
1. Afdeling 26. jan kl.:12:09

1

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

2

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Lukas Voland (RCT)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Aske Saltbæk (Bagsværd)

4

Roskilde Roklub II
  • Philip Adler Pehrson (Roskilde)

5

Hadsund Roklub I
  • Elias Roth (Hadsund)

6

Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

7

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (Rødvig)

8

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

9

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

10

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Karl Heuer (Bagsværd)

11

Holst III
  • Jens Pedersen (Holstebro)

13

Roskilde Roklub I
  • Esben Friis Thanning (Roskilde)

14

Holst II
  • Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro)

15

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Johannes Harnisch (RCT)

16

Holst I
  • Simon Madsen (Holstebro)

17

Róðrarsamband Føroya I
  • Bjarni Skorastein (Føroya)
Løb 222
U15 WErgo JWErgo - Junior C Women ('05) - 4min
1. Afdeling 26. jan kl.:12:15

1

Dragør Roklub I
  • Nathalie Bruun (Dragør)

2

Silkeborg Roklub I
  • Marie Kleist (Silkeborg)

3

Hadsund Roklub II
  • Maria Bak Jeppesen (Hadsund)

4

Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen (Hadsund)

5

Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo (Føroya)

6

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller (Holstebro)

7

Lyngby Roklub I
  • Caroline Bork Terkelsen (Lyngby)

8

Ringsted Roklub I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

9

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Leia Drkosch (RCT)

10

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Laura Dreecke (RCT)

11

Nordslesvigsk Roklub I
  • Ronja-Maria Knobloch (Nordslesvig)

12

AFMELDTKøbenhavns Roklub I
  • Alberte Henrioud Theglev (København)

13

Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen (Odder)

14

Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
Løb 224
U15 MErgo JMErgo - Junior C Men ('05) - 4min
1. Afdeling 26. jan kl.:12:22

1

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Lucas Schumacher (RCT)

2

Roklubben SAS I
  • Mohammed Benjamin Bhatti (SAS)

3

Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis (Hadsund)

4

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)

5

Roklubben SAS II
  • Gabriel Winslow (SAS)

6

Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)

7

AFMELDTRoforeningen KVIK I
  • Joakim Mol Romero (KVIK)

8

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Jonas Schroeder (RCT)

9

Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen (Hadsund)

12

Roklubben SAS III
  • Saim Jamshaid Ajmal (SAS)

11

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Linus Bangert (Bagsværd)

13

Bishopsgate Boat Club / Eton Excelsior I
  • Finn Airikkala (GBR)

14

Róðrarsamband Føroya I
  • Petur Fróðason (Føroya)

15

Hadsund Roklub III
  • Kian Harati (Hadsund)

16

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

17

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

18

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)
Løb 228
U17 MErgo JMErgo - Junior BII Men ('04) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:29

1

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer (Holstebro)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen (Holstebro)

3

Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein (Kolding)

4

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (Hadsund)

5

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Søndergaard (Holstebro)

6

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (Odder)

7

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

8

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

9

Københavns Roklub I
  • Viggo Olsen (København)

10

AFMELDTBagsværd Roklub IV
  • Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd)

11

Lyngby Roklub II
  • Oliver Hyldedahl (Lyngby)

12

Bagsværd Roklub I
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

13

Lyngby Roklub I
  • Christian Runge (Lyngby)

14

Roskilde Roklub III
  • Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde)

16

CASALE SC I
  • Gabriele Enrico (ITA)

17

Københavns Roklub II
  • Villads Svane Hansen (København)

18

Bagsværd Roklub II
  • Alexander Aldrich (Bagsværd)

19

Bagsværd Roklub III
  • Mads Rubin (Bagsværd)

20

Roskilde Roklub I
  • William Windel Krogh (Roskilde)
Løb 226
U16 WErgo JWErgo - Junior BII Women ('04) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:42

2

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

4

Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft (København)

3

AFMELDTRødvig Roklub I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)

1

Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck (Hadsund)

5

Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset (Føroya)
Løb 229
U17 LMErgo LJMErgo - Junior BII Men LW ('04) - 2000m
Indvejningkl. 10:42
1. Afdeling 26. jan kl.:12:42

7

Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

9

Bagsværd Roklub I
  • Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

8

Bagsværd Roklub II
  • Thøger Bjerg (Bagsværd)

11

CASALE SC I
  • Riccardo Allera (ITA)

10

Sorø Roklub I
  • August Husted Coutant (Sorø)
Løb 230
U17 WErgo JWErgo - Junior B Women ('03) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:42

17

Roskilde Roklub II
  • Anna Lendal Holm (Roskilde)

16

Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

18

Roskilde Roklub I
  • Iben Bech (Roskilde)

15

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)

13

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holstebro)

14

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

19

AFMELDTRoklubben Ægir I
  • Julie Bertelsen (Ægir)
Løb 231
U17 LWErgo LJWErgo - Junior B Women LW ('03) - 2000m
Indvejningkl. 10:42
1. Afdeling 26. jan kl.:12:42

22

Odder Roklub I
  • Trine Leitzke (Odder)

23

Roklubben Ægir I
  • Julie Bertelsen (Ægir)

20

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeborg)

21

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (Aarhus)
Løb 232
U17 MErgo JMErgo - Junior B Men ('03) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:55

1

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil (Holstebro)

2

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

3

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

4

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

5

Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard (Næstv.)

6

Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

7

Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

8

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

9

Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

10

Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen (Næstv.)

11

Róðrarsamband Føroya I
  • Høgni Reinert á Plógv (Føroya)

12

Bagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen (Bagsværd)

13

AFMELDTLyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge (Lyngby)
Løb 234
U18 WErgo JWErgo - Junior AII Women ('02) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:55

17

Lappeenrannan Soutajat I
  • Maiju Kainlauri (FIN)

18

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

20

Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

21

Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen (Bagsværd)

19

AFMELDTHadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand (Hadsund)

22

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

23

Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen (Tissø)

24

Ukraine I
  • KATERYNA HARBARUK (UKR)

25

Holstebro Roklub I
  • Nikoba í Gong (Holstebro)
Løb 235
U18 LWErgo LJWErgo - Junior AII Women LW ('02) - 2000m
Indvejningkl. 11:13
1. Afdeling 26. jan kl.:13:13

1

Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

2

Lyngby Roklub I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)
Løb 236
U18 MErgo JMErgo - Junior AII Men ('02) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:13

3

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

4

Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen (DSR)

5

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

6

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)

8

Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller (Ægir)

9

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (Rødvig)

10

Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup (Saxkjøbing)

11

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO II
  • Julius Henriksen (Holstebro)

12

AFMELDTHadsund Roklub I
  • Jeppe Thomsen (Hadsund)

13

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

14

Lyngby Roklub I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)

15

Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald** (København)

16

Roklubben Ægir II
  • Jonas Lykkegaard Werther (Ægir)

17

Hammarby IF Roddförening I
  • Ruben Rapi (HIF)

18

Hadsund Roklub II
  • Haris Alagic (Hadsund)

19

AFMELDTMykolayiv Oblast Boat Racing Federation I
  • Volodymyr Perstenkov (MOBRF)
Løb 237
U18 LMErgo LJMErgo - Junior AII Men LW ('02) - 2000m
Indvejningkl. 11:13
1. Afdeling 26. jan kl.:13:13

20

Sorø Roklub I
  • Peter Skou ** (Sorø)

21

Danske Studenters Roklub I
  • Magnus Erik Timm (DSR)

22

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)

23

Hammarby IF Roddförening I
  • Felix Broberg (HIF)

24

Sorø Roklub II
  • Anton Stensberg (Sorø)
Løb 410
WErgo WErgo - Women University - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:29

1

Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

2

Aalborg Universitet IV
  • Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)

3

Aalborg Universitet V
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg)

4

Aalborg Universitet II
  • Marie Møller Nielsen (Aalborg)

5

Aalborg Universitet I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)

6

KVIK Universitetsroning I
  • Kristine Van der Keur (KVIK)

7

Aalborg Universitet VI
  • Camilla Frølund (Aalborg)

8

Aalborg Universitet VIII
  • Nora Zeitoun (Aalborg)
Løb 238
U19 WErgo JWErgo - Junior A Women ('01) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:29

9

Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen (København)

10

Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

11

Bagsværd Roklub II
  • Marie Ramm (Bagsværd)

12

Bagsværd Roklub III
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)

13

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

14

Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)

15

Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm (KVIK)

16

Ukraine I
  • VALENTYNA ZHELUDKOVA (UKR)
Løb 239
U19 LWErgo LJWErgo - Junior A Women LW ('01) - 2000m
Indvejningkl. 11:29
1. Afdeling 26. jan kl.:13:29

19

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

20

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (Aarhus)

23

Silkeborg Roklub I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeborg)

22

AFMELDTLyngby Roklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)
Løb 240
U19 MErgo JMErgo - Junior A Men ('01) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:45

1

Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen (Hvidovre)

2

Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)

4

Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

5

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (Sorø)

6

Róðrarsamband Føroya I
  • Brandur Kjølbro (Føroya)

7

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund (Holstebro)

8

Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

9

Bagsværd Roklub II
  • Johan Poulsen (Bagsværd)

10

Roskilde Roklub IV
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

11

Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)

12

AFMELDTSorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen (Sorø)

13

Roskilde Roklub II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

14

Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen (Dragør)

15

Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist (Silkeborg)

16

Roskilde Roklub III
  • Julius Philipson (Roskilde)

17

AFMELDTLyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)

19

Vesla?ský klub Slavia Praha I
  • Tomáš Zobal (SLAV)

20

Viana Remadores do Lima I
  • André Pinto (VRL)
Løb 241
U19 LMErgo LJMErgo - Junior A Men LW ('01) - 2000m
Indvejningkl. 11:45
1. Afdeling 26. jan kl.:13:45

21

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Schiltknecht (Holstebro)

22

Hadsund Roklub I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)

23

Tallaghan Bay RC Ireland I
  • Aaron Barrett (IRL)
Løb 401
U23 LWErgo LWErgo - U23 Women LW (19-22) - 2000m
Indvejningkl. 11:58
1. Afdeling 26. jan kl.:13:58

1

Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

2

Roklubben Ægir I
  • Freja Emborg Sørensen (Ægir)

3

Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen (Odense)

4

Bagsværd Roklub I
  • Marie Mørch (Bagsværd)

5

Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems (DSR)

6

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)

7

Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

8

Humlebæk Roklub I
  • Karoline Kristensen (Humlebæk)

9

Tissø Roklub I
  • Janni Nissen (Tissø)
Løb 402
U23 WErgo WErgo - U23 Women (19-22) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:58

10

Bagsværd Roklub I
  • Frida Sanggaard (Bagsværd)

11

Odense Roklub II
  • Anne Larsen (Odense)

12

Odense Roklub I
  • Mia Sofie Rützou (Odense)

13

Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen (Aarhus)

14

Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen (Roskilde)

15

Fredericia Triathlon Team I
  • Petrine Rosenlund Stryhn (DEN)

16

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke (DSR)

17

Tissø Roklub I
  • Mette Nissen (Tissø)

18

Odense Roklub III
  • Sarah Lindberg (Odense)

19

Lappeenrannan Soutajat I
  • Milla Kainlauri (FIN)
Løb 409
MErgo MErgo - Men University - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:14:13

1

Aalborg Universitet III
  • Esben Ravn (Aalborg)

2

Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)

3

Aalborg Universitet V
  • Simon Østergaard Meijer (Aalborg)

4

Aalborg Universitet VIII
  • Jesper Quist Jensen (Aalborg)

5

Aalborg Universitet XIV
  • Mikkel Paetau (Aalborg)

6

Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)

7

Syddansk Universitet I
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

8

Aalborg Universitet VII
  • Martin Ask Klausholt (Aalborg)

9

Aalborg Universitet IX
  • Phillip Sperling (Aalborg)

10

Aalborg Universitet XIII
  • Germain Fontenit (Aalborg)

11

Aalborg Universitet XII
  • Jonas Lindh (Aalborg)
Løb 403
U23 LMErgo LMErgo - U23 Men LW (19-22) - 2000m
Indvejningkl. 12:13
1. Afdeling 26. jan kl.:14:13

12

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann (Lyngby)

13

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)

14

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)

16

Tissø Roklub I
  • Asbjørn Thai Andersen (Tissø)

17

Rowing club II
  • Sergey Ponomarev (Znamya)

18

Hammarby IF Roddförening I
  • Ahmet Rapi (HIF)

19

Rowing club I
  • Artur Kunka (Znamya)
Løb 404
U23 MErgo MErgo - U23 Men (19-22) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:14:26

1

Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher (Roskilde)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk (Holstebro)

3

Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing (Lyngby)

4

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)

5

Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache (København)

6

Palatinate Armada I
  • Danylo Gorenkin (GBR)

7

Palatinate Armada II
  • James Vogel (GBR)

8

AFMELDTDnipro rowing club I
  • Anatolii Liadenko (UKR)

9

Canottieri Armida 1869 I
  • Lorenzo Bernard (ITA)

10

PXL I
  • Ward Lemmelijn (BEL)

11

Odense Roklub II
  • Oscar Mazza (Odense)

12

Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg (Odense)

13

Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm (Hadsund)

14

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • Nicolai Bernsen (DSR)

15

Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

16

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Kaare Mortensen (Holstebro)

17

Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen (København)

18

Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

19

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe (Viborg)

20

Roskilde Roklub III
  • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

21

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

22

AFMELDTAarhus Tech / Aarhus Gymnasium I
  • William Marin Vedde (DEN)

23

Róðrarsamband Føroya I
  • Jón Josephsen (Føroya)

24

Lyngby Roklub/KKL I
  • Jacob Lenzing (Lyngby)
Løb 405
LWErgo LWErgo - Women Open LW - 2000m
Indvejningkl. 12:58
1. Afdeling 26. jan kl.:14:58

1

Odder Roklub I
  • Juliane Elander Rasmussen (Odder)

2

Danske Studenters Roklub II
  • Kate Petersen (DSR)

3

Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen (Hadsund)

4

Odder Roklub II
  • Christina Pultz (Odder)

5

Koninklijke Roeivereniging De Hunze I
  • Nynke Bender (NED)

6

Danske Studenters Roklub I
  • Sara Engberg (DSR)
Løb 407
LMErgo LMErgo - Men Open LW - 2000m
Indvejningkl. 12:58
1. Afdeling 26. jan kl.:14:58

7

Danske Studenters Roklub II
  • Emil Espensen (DSR)

8

Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest (Lyngby)

9

Odense Roklub I
  • Sebastian Terp (Odense)

11

Austrian Rowing I
  • Matthias Taborsky (AUT)

12

Viana Remadores do Lima II
  • Carlos Cruz (VRL)

13

G.S. Fiamme Oro I
  • Martino Goretti (ITA)

14

Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

15

Aarhus Roklub I
  • James Dodd (Aarhus)

16

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg (Holstebro)

17

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

18

Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht (København)

19

Roforeningen KVIK I
  • Mikkel Schelde (KVIK)
Løb 406
WErgo WErgo - Women Open - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:11

1

Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen (KVIK)

3

Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen (Aarhus)

5

Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen (DSR)

6

Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen (Odense)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holstebro)

9

Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

10

Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen (Aarhus)

11

Danske Studenters Roklub IV
  • Samantha Don Robbins (DSR)

12

Odense Roklub II
  • Sara Nissen (Odense)

15

Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen (Odder)

16

VK SLAVIA PRAGUE II
  • Marie Natalie Jurkova (CZE)

13

AFMELDTOdense Roklub III
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

17

VK SLAVIA PRAGUE I
  • Lucie Zabova (CZE)

18

Roforeningen KVIK II
  • Tanja Spring Ehlers (KVIK)

19

Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • Anni Keisanen (FIN)
Løb 408
MErgo MErgo - Men Open - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:24

1

Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen (DSR)

2

Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen (Odense)

3

Danske Studenters Roklub III
  • Tøger Berg Rasmussen (DSR)

4

Danske Studenters Roklub I
  • Lars Fjord Garvey (DSR)

5

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen (Holstebro)

7

Koninklijke Roeivereniging De Hunze I
  • Jos Luttjeboer (NED)

9

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (Hadsund)

10

A O BUC I
  • Jean-Christophe LADIRE (FRA)

12

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

13

Roforeningen KVIK III
  • Kelvin Yeung (KVIK)

14

Roforeningen KVIK I
  • Jesper Fredsted (KVIK)

15

A.C.S. NADA FLORILOR I
  • SEBASTIAN MARIAN ADAMOVICI (A.C.S.N.D.)

16

Nordslesvigsk Roklub I
  • Joel Naukkarinen (Nordslesvig)

17

Texas A&M University I
  • Carsten Dalacker (GER)

18

Roforeningen KVIK II
  • Johan Jacoby Klemmesen (KVIK)

19

Københavns Roklub I
  • Fred Vystavel (København)

21

Bagsværd Roklub II
  • Søren Korsholm (Bagsværd)

22

Danske Studenters Roklub V
  • Joen Petur Jacobsen (DSR)

20

AFMELDTTeam 100 Bajere I
  • Anders Benzon (DEN)

23

Hungarian Rowing Association I
  • Polyák Norbert Zsolt (HUN)
Løb 501
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Fitness/Company relay 4x500m - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:37

1

Bodycoach.dk
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Lene Ejerskov (Bodycoach)
  • 2. Vibeke Søndergaard (Bodycoach)
  • 3. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach)
  • 4. Mille Pristed (Bodycoach)

2

ASD-Can-Monate
Tidshandicap : 0:17
  • 1. paola guastaldi (ITA)
  • 2. elena bardelli (ITA)
  • 3. elena stringa (ITA)
  • 4. admir gjoni (ITA)

3

365 Design
Tidshandicap : 0:43
  • 1. Ole Vindfeldt (DEN)
  • 2. Charlotte Buchwaldt (DEN)
  • 3. Peter Rasmussen (DEN)
  • 4. Brian Sørensen (DEN)

4

CASALE SC
Tidshandicap : 0:47
  • 1. Marco Roseo (ITA)
  • 2. Edoardo Prete (ITA)
  • 3. Riccardo Allera (ITA)
  • 4. Ylenia De Gaspari (ITA)

5

CBS EGB
Tidshandicap : 0:50
  • 1. Jens Olav Dahlgaard (DEN)
  • 2. Caroline de la Porte (DEN)
  • 3. Niels le Duc (DEN)
  • 4. Peter Gammeltoft (DEN)

6

Coloplast A/S
Tidshandicap : 0:56
  • 1. Handan Yildiran (Colop.)
  • 2. Patrick Christian Thomsen (Colop.)
  • 3. Sanne Hjorth Andersen (Colop.)
  • 4. Philip Norup Olsen (Colop.)

15

Bruun & Hjejle
Tidshandicap : 0:58
  • 1. Caroline Eggert Frydenberg (BH)
  • 2. Andreas Faerk (BH)
  • 3. Eskild Ebbesen (BH)
  • 4. Peter Tind Larsen (BH)

7

Process Engineering A/S
Tidshandicap : 1:03
  • 1. Adar Lieb Pelter (DEN)
  • 2. Hjalmar Joensen (DEN)
  • 3. Peter Lindblom (DEN)
  • 4. Sander Vitus Møller (DEN)

8

Bruun & Hjejle
Tidshandicap : 1:05
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 2. Ulrik Fenneberg (BH)
  • 3. Jens Denkov (BH)
  • 4. Lars Olsen (BH)

9

Bruun & Hjejle
Tidshandicap : 1:08
  • 1. Kim Nielsen (BH)
  • 2. Martin Schjerning (DSR)
  • 3. Majken Hauge Johansen (BH)
  • 4. Frederik Andre Bork (BH)

10

Bodycoach.dk
Tidshandicap : 1:10
  • 1. Thomas Christensen (Bodycoach)
  • 2. Jakob Sevel (Bodycoach)
  • 3. Michael Skjoldan (Bodycoach)
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach)

11

ASD-Can-Monate
Tidshandicap : 1:12
  • 1. massimo moja (ITA)
  • 2. Stefano Mirenda (ITA)
  • 3. stefania giacobbo (ITA)
  • 4. Marco Frontini (ITA)

12

Microsoft
Tidshandicap : 1:17
  • 1. Ayrton Massey (DEN)
  • 2. Jamie Magee (DEN)
  • 3. Thomas Pedersen (DEN)
  • 4. Siddharth Chopde (DEN)

13

Microsoft
Tidshandicap : 1:22
  • 1. Wael AbuSeada (DEN)
  • 2. Thor Mandziuk (DEN)
  • 3. Andreras Moth (DEN)
  • 4. Paul Ivan (DEN)

14

Aalborg Universitet I
Tidshandicap : 1:29
  • 1. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 3. Martin Ask Klausholt (Aalborg)
  • 4. Mikkel Paetau (Aalborg)
Løb 502
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - School relay 4x500m - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:37

1

Hadsund Skole III
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)
  • 2. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund)
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund)
  • 4. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)

2

Hadsund Skole V
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund)
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  • 3. Emilia W. Fjallsbak (Hadsund)
  • 4. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)

3

Hadsund Skole I
Tidshandicap : 0:30
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
  • 3. Isabella Rosengren (Hadsund)
  • 4. Ida Blomstrand (Hadsund)

4

Mejrup Skole
Tidshandicap : 0:31
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro)
  • 3. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro)
  • 4. Simon Madsen (Holstebro)

5

Hadsund Skole IV
Tidshandicap : 0:44
  • 1. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund)
  • 2. Andrea Guldbæk Christensen (Hadsund)
  • 3. Oskar Emil Holmriis (Hadsund)
  • 4. Elias Roth (Hadsund)

6

Gudenåskolen
Tidshandicap : 0:53
  • 1. Julie Valentik Hæk (DEN)
  • 2. Magnus Kleist (DEN)
  • 3. Maja Klitgaard (DEN)
  • 4. Rosa Van Bergeijk (DEN)

7

Hadsund Skole II
Tidshandicap : 1:15
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  • 3. Kian Harati (Hadsund)
  • 4. August Herman Wisholm (Hadsund)

8

Mariager Fjord Gumnasium
Tidshandicap : 1:33
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
  • 3. Agnete Munk (Hadsund)
  • 4. Zenia Hvid ** (Hadsund)

9

Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium
Tidshandicap : 2:12
  • 1. Christian Nielsen (DEN)
  • 2. Emil Hansen (DEN)
  • 3. Nikita Maslennikov (DEN)
  • 4. William Marin Vedde (DEN)
Løb 601
U13 WErgo JWErgo - Junior E/D SPRINT Women - 100m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:49

1

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

2

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Hannah Frenkler (RCT)

4

Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Frida Ellebjerg Møller (Bagsværd)

6

Roforeningen KVIK I
  • Sahana Varanasi (KVIK)

7

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)

8

Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)

9

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Vanessa Wenske (RCT)

10

Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk (Silkeborg)
Løb 602
U13 MErgo JMErgo - Junior E/D SPRINT Men - 100m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:49

11

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

12

Odder Roklub I
  • Nor Goslar (Odder)

13

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Tilmann Hänsel (RCT)

14

Heistad Norway I
  • Storm Øines (NOR)

15

Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert (Sorø)

16

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig)
Løb 603
U15 WErgo JWErgo - Junior C SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:51

1

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holstebro)

2

Silkeborg Roklub I
  • Marie Kleist (Silkeborg)

3

Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

4

AFMELDTRingsted Roklub I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

5

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Dina Damaske (RCT)

6

Lyngby Roklub I
  • Caroline Bork Terkelsen (Lyngby)

7

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Laura Møller (Holstebro)

8

Nordslesvigsk Roklub I
  • Ronja-Maria Knobloch (Nordslesvig)

9

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • Laura Dreecke (RCT)

10

Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen (Odder)

11

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (Rødvig)

12

Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo (Føroya)

13

Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
Løb 605
U17 WErgo JWErgo - Junior B SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:51

14

Roklubben Ægir I
  • Julie Bertelsen (Ægir)

15

Rødvig Roklub II
  • Julie Munch (Rødvig)

16

Odder Roklub I
  • Trine Leitzke (Odder)

17

Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

18

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)

19

CASALE SC I
  • Ylenia De Gaspari (ITA)

20

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

21

Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset (Føroya)

22

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holstebro)

23

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

25

Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
Løb 604
U15 MErgo JMErgo - Junior C SPRINT Men - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:53

1

Róðrarsamband Føroya I
  • Petur Fróðason (Føroya)

2

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. V
  • Lucas Schumacher (RCT)

3

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

4

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

5

Roforeningen KVIK I
  • Joakim Mol Romero (KVIK)

6

Bagsværd Roklub/KCB VI
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

7

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Jonas Schroeder (RCT)

8

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB V
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

9

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

10

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • Kaspar Brinkmann (RCT)

11

Róðrarsamband Føroya II
  • Bjarni Skorastein (Føroya)

12

Heistad Norway I
  • Knut Oskar Øines (NOR)

13

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. IV
  • Teoman Sen (RCT)

14

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (Rødvig)

15

Roforeningen KVIK II
  • Magnus Knudssøn (KVIK)

16

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Karl Heuer (Bagsværd)

17

Bishopsgate Boat Club / Eton Excelsior I
  • Finn Airikkala (GBR)

18

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB II
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

19

Roklubben Stevns IV
  • Jakob Iversen (Stevns)

20

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)

21

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Benjamin Zeishold (RCT)

22

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Aske Saltbæk (Bagsværd)
Løb 606
U17 MErgo JMErgo - Junior B SPRINT Men - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:55

1

Tissø Roklub II
  • Marcus Kobæk Larsen (Tissø)

2

Roforeningen KVIK II
  • Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)

3

Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

4

Sorø Roklub I
  • August Husted Coutant (Sorø)

5

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer (Holstebro)

6

Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

7

Bagsværd Roklub VI
  • Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

8

Lyngby Roklub II
  • Oliver Hyldedahl (Lyngby)

9

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

10

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Christian Søndergaard (Holstebro)

11

CASALE SC I
  • Gabriele Enrico (ITA)

12

Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen (Tissø)

13

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

14

Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

15

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

16

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

17

Roforeningen KVIK III
  • Peter Møller Naur (KVIK)

18

Odder Roklub II
  • Noah Mikkelsen (Odder)

20

Lyngby Roklub I
  • Christian Runge (Lyngby)

22

Bagsværd Roklub III
  • Alexander Aldrich (Bagsværd)

23

Bagsværd Roklub VII
  • Thøger Bjerg (Bagsværd)

24

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)
Løb 607
U19 WErgo JWErgo - Junior A SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:57

1

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

2

Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

3

Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)

4

Bagsværd Roklub III
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)

5

Bagsværd Roklub VI
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

6

Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

7

Silkeborg Roklub I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeborg)

8

Bagsværd Roklub IV
  • Marie Ramm (Bagsværd)

9

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

10

Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen (Bagsværd)

11

Lyngby Roklub I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)

13

Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

14

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

15

Holstebro Roklub I
  • Nikoba í Gong (Holstebro)
Løb 606
U17 MErgo JMErgo - Junior B SPRINT Men - 200m
2. Afdeling 26. jan kl.:15:57

16

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen (Holstebro)

17

Silkeborg Roklub II
  • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

18

Roforeningen KVIK I
  • Trygve Roar Olofsen (KVIK)

19

Tallaghan Bay RC Ireland I
  • Fiachna Barrett (IRL)

20

Róðrarsamband Føroya I
  • Høgni Reinert á Plógv (Føroya)

22

Bagsværd Roklub I
  • Mads Rubin (Bagsværd)

23

AFMELDTRoskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
Løb 608
U19 MErgo JMErgo - Junior A SPRINT Men - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:59

1

Danske Studenters Roklub I
  • Magnus Erik Timm (DSR)

3

Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

4

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Oscar Burvil (Holstebro)

5

Viana Remadores do Lima I
  • André Pinto (VRL)

6

Roskilde Roklub III
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

7

Tallaghan Bay RC Ireland I
  • Aaron Barrett (IRL)

8

Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

9

Roskilde Roklub IV
  • Julius Philipson (Roskilde)

10

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)

11

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (Rødvig)

12

Bagsværd Roklub II
  • Johan Poulsen (Bagsværd)

13

Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller (Ægir)

14

Lyngby Roklub I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)

15

Vesla?ský klub Slavia Praha I
  • Tomáš Zobal (SLAV)

16

Roklubben Ægir II
  • Jonas Lykkegaard Werther (Ægir)

17

Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist (Silkeborg)

18

Bagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)

19

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

20

Danske Studenters Roklub II
  • Malthe Christiansen (DSR)

21

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
Løb 609
WErgo WErgo - Senior åben SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:01

1

Sporting Palace-Rome II
  • Daniela Sessano (ITA)

2

AFMELDTSOCIETE DES REGATES RENNAISES I
  • Nelly ALIAS (FRA)

3

Nyborg Roklub I
  • Christina Møller (Nyborg)

4

Sporting Palace-Rome I
  • Cristiana Barone (ITA)

5

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holstebro)

6

Roklubben ARA I
  • Christina Jensen (ARA)

7

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

8

CASALE SC II
  • Beatrice Allera (ITA)

9

Nordslesvigsk Roklub I
  • Susanne Klages (Nordslesvig)
Løb 610
MErgo MErgo - Senior åben SPRINT Men - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:01

10

Sporting Palace-Rome III
  • Ivan Serrati (ITA)

11

Royal Club Nautique de Tournai I
  • Matthieu Rigaux (BEL)

11

AFMELDTPoland I
  • Mariusz Jendrzejczak (POL)

12

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

13

Rødvig Roklub III
  • Tommy Knudsen (Rødvig)

14

Sporting Palace-Rome I
  • Andrea Colletta (ITA)

15

Keravan Urheilijat II
  • Kyösti Ryhänen (FIN)

16

Heistad Norway I
  • Knut Øines (NOR)

17

AFMELDTOdense Roklub I
  • Malte Rusbjerg (Odense)

18

Københavns Roklub I
  • Niklas Grundt Hansen (København)

19

AFMELDTSporting Palace-Rome II
  • gianluca Cambareri (ITA)

20

Tissø Roklub I
  • Ramus Thai Andersen (Tissø)

22

AFMELDTTeam 100 Bajere I
  • Anders Benzon (DEN)

23

Czech Republic I
  • Vaclav Zitta (CZE)

21

AFMELDTJUST ROW IT I
  • Alexis Charveriat (FRA)
Løb 610
MErgo MErgo - Senior åben SPRINT Men - 200m
2. Afdeling 26. jan kl.:16:03

1

Mikkelin Soutajat I
  • Jari Liimatta (FIN)

2

Ukraine I
  • IHOR KROL (UKR)

3

Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff (KVIK)

4

Roforeningen KVIK III
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

5

Nordslesvigsk Roklub I
  • Joel Naukkarinen (Nordslesvig)

7

Finland I
  • Ari Vihavainen (FIN)

8

Uden Klub I
  • Lasse Laage Christiansen (Uden Klub)

9

Skullerud Sports Senter I
  • Morten Eriksen stie (Skullerud)

10

Keravan Urheilijat I
  • Jukka Haikonen (FIN)

13

C.c. Lazio - T RoW II
  • Sergio Canciani (ITA)

14

Keravan Urheilijat IV
  • Eetu Luoma (FIN)

15

CASALE SC I
  • Marco Roseo (ITA)

16

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

17

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (Rødvig)

18

C.c. Lazio - T RoW I
  • Paolo Loriato (ITA)

19

St Fargeau Rowing club I
  • Arnaud CLAVIER (FRA)

20

Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik (DEN)

21

Rødvig Roklub II
  • Michael Mainz (Rødvig)

22

Tissø Roklub II
  • Victor Rossing (Tissø)

23

Sporting Palace-Rome IV
  • Luigi Ragni (ITA)

25

JUST ROW IT II
  • Sebastien Stern (FRA)

6

AFMELDTSub7 I
  • David Scott (GBR)

11

AFMELDTJUST ROW IT III
  • Pierre-Stéphane MONTAGNON (FRA)

24

AFMELDTKeravan Urheilijat III
  • Jorma Niemi (FIN)
Løb 612
WErgo WErgo - University SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:05

1

Aalborg Universitet VIII
  • Nora Zeitoun (Aalborg)

2

Aalborg Universitet VI
  • Camilla Frølund (Aalborg)

3

Aalborg Universitet IV
  • Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)

4

Aalborg Universitet V
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg)

5

Aalborg Universitet I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)

6

Aalborg Universitet II
  • Marie Møller Nielsen (Aalborg)
Løb 611
MErgo MErgo - University SPRINT Men - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:05

7

Aalborg Universitet XIV
  • Germain Fontenit (Aalborg)

8

Aalborg Universitet IX
  • Phillip Sperling (Aalborg)

9

Aalborg Universitet XII
  • Jonas Lindh (Aalborg)

10

Syddansk Universitet II
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

11

Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)

12

Aalborg Universitet V
  • Simon Østergaard Meijer (Aalborg)

13

Aalborg Universitet VII
  • Martin Ask Klausholt (Aalborg)

14

Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)

15

Palatinate Armada I
  • Danylo Gorenkin (GBR)

16

Syddansk Universitet I
  • Christian Kiær (Odense)

17

Aalborg Universitet VIII
  • Jesper Quist Jensen (Aalborg)

18

Palatinate Armada II
  • James Vogel (GBR)

19

AFMELDTSkullerud Sports Senter I
  • Dirk Möller (Skullerud)

20

Aalborg Universitet III
  • Esben Ravn (Aalborg)

21

Wolfson College Boat Club (Cambridge) I
  • Jonas Thyregod Wilcks (GBR)

22

Aalborg Universitet XIII
  • Mikkel Paetau (Aalborg)
Løb 701
U17 W/M 4-Stafet JW/JM4-Stafet - Club relay, junior B,C,D,E 4x500m - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:27

1

Bagsværd Roklub/KCB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  • 2. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd)
  • 4. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)

2

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
Tidshandicap : 0:21
  • 1. Lucas Schumacher (RCT)
  • 2. Teoman Sen (RCT)
  • 3. Marlen Endruweit (RCT)
  • 4. Ella Mundt (RCT)

3

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  • 2. Laura Møller (Holstebro)
  • 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  • 4. Nanna Lindballe (Holstebro)

5

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Jonas Schroeder (RCT)
  • 2. Benjamin Zeishold (RCT)
  • 3. Vanessa Wenske (RCT)
  • 4. Laura Dreecke (RCT)

4

Roskilde Roklub
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Iben Bech (Roskilde)
  • 2. Silje Trenter (Roskilde)
  • 3. Philip Adler Pehrson (Roskilde)
  • 4. Esben Friis Thanning (Roskilde)

9

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro)
  • 3. Simon Madsen (Holstebro)
  • 4. Jens Pedersen (Holstebro)

6

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
Tidshandicap : 0:29
  • 1. Lukas Voland (RCT)
  • 2. Johannes Harnisch (RCT)
  • 3. Dina Damaske (RCT)
  • 4. Leia Drkosch (RCT)

7

Odder Roklub
Tidshandicap : 0:31
  • 1. Trine Leitzke (Odder)
  • 2. Nor Goslar (Odder)
  • 3. Noah Mikkelsen (Odder)
  • 4. Caroline Sejersen (Odder)

8

Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:34
  • 1. August Husted Coutant (Sorø)
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 3. Johannes Ebert (Sorø)
  • 4. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

10

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 0:51
  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 3. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  • 4. Thøger Bjerg (Bagsværd)

11

Roforeningen KVIK
Tidshandicap : 0:52
  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK)
  • 2. Peter Møller Naur (KVIK)
  • 3. Alma Lindebjerg Hansen (KVIK)
  • 4. Johanne Arentoft (KVIK)

12

Roskilde Roklub
Tidshandicap : 0:59
  • 1. Anna Lendal Holm (Roskilde)
  • 2. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde)
  • 3. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 4. William Windel Krogh (Roskilde)

13

Roforeningen KVIK
Tidshandicap : 1:04
  • 1. Gudrun Boesen (KVIK)
  • 2. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK)
  • 3. Trygve Roar Olofsen (KVIK)
  • 4. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)

14

Silkeborg Roklub
Tidshandicap : 1:05
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  • 2. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
  • 3. Casper Pedersen (Silkeborg)
  • 4. Marie Kleist (Silkeborg)

15

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 1:10
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
  • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd)
  • 3. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd)

16

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 1:24
  • 1. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 3. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  • 4. Christian Søndergaard (Holstebro)
Løb 703
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - University relay, 4x500m Mix gender - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:27

1

Aalborg Universitet III
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  • 3. Jonas Lindh (Aalborg)
  • 4. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)

2

Aalborg Universitet IV
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg)
  • 2. Camilla Frølund (Aalborg)
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg)
  • 4. Nora Zeitoun (Aalborg)

3

AFMELDTHolstebro University I
Tidshandicap : 0:38
  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro)
  • 3. Nichlas Ulnits (Holstebro)
  • 4. Jakob Mortensen (Holstebro)

4

Aalborg Universitet I
Tidshandicap : 0:58
  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg)
  • 2. Germain Fontenit (Aalborg)
  • 3. Esben Ravn (Aalborg)
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
Løb 702
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Club relay, junior A,senior, master 4x1000m - 4000m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:55

1

Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ulla Hvid (Sorø)
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 3. Ingrid Petersen (Sorø)
  • 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø)

2

Keravan Urheilijat
Tidshandicap : 1:49
  • 1. Meeri Vaakanainen (FIN)
  • 2. Ritva Reponen (FIN)
  • 3. Pentti Soini (FIN)
  • 4. Joel Naukkarinen (FIN)

3

Roklubben Furesø
Tidshandicap : 2:13
  • 1. Max Emde (Furesø)
  • 2. Bente Johannessen (Furesø)
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 4. Bo Hartz (Furesø)

4

Odder Roklub
Tidshandicap : 2:27
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 2. Christina Pultz (Odder)
  • 3. Juliane Elander Rasmussen (Odder)
  • 4. Mette Leitzke Sørensen (Odder)

5

Køge Roklub
Tidshandicap : 2:39
  • 1. Jens Gliese (Køge R)
  • 2. Louise Birk Hansen (Køge R)
  • 3. Søren Winther (Køge R)
  • 4. Mai-Britt Bille (Køge R)

6

Tissø Roklub
Tidshandicap : 2:45
  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø)
  • 2. Janni Nissen (Tissø)
  • 3. Katrine Jepsen (Tissø)
  • 4. Mette Nissen (Tissø)

7

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 2:55
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 3. Marie Ramm (Bagsværd)
  • 4. Emma Braad Olesen (Bagsværd)

8

Roskilde Roklub
Tidshandicap : 3:07
  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

9

AFMELDTDanske Studenters Roklub
Tidshandicap : 3:13
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR)
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 3. Malthe Christiansen (DSR)
  • 4. Cecilie Girke (DSR)

10

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 3:15
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
  • 3. Johan Poulsen (Bagsværd)
  • 4. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)

11

Sorø Roklub
Tidshandicap : 3:25
  • 1. Peter Lindblom (Sorø)
  • 2. Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
  • 3. Peter Carstens (Sorø)
  • 4. Christian Mølvig (Sorø)

12

Danske Studenters Roklub
Tidshandicap : 3:30
  • 1. Christoffer Hansen (DSR)
  • 2. Peter Stenby (DSR)
  • 3. Marina Leban (DSR)
  • 4. Helle Kristensen (DSR)

13

Danske Studenters Roklub
Tidshandicap : 3:31
  • 1. Jacob Jespersen (DSR)
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR)
  • 3. Margit Haahr Hansen (DSR)
  • 4. Mette Dyrlund Petersen (DSR)

14

Vejle Roklub
Tidshandicap : 3:37
  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle)
  • 2. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle)
  • 3. Jesper Foldager (Vejle)
  • 4. Lauge Decker (Vejle)

15

Sorø Roklub
Tidshandicap : 3:38
  • 1. Peter Skou ** (Sorø)
  • 2. Anton Stensberg (Sorø)
  • 3. Jannick Wly Andersen (Sorø)
  • 4. Rasmus Lind (Sorø)

16

Roskilde Roklub
Tidshandicap : 3:41
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Malli Segoli (Roskilde)
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

17

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 3:55
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  • 3. Oliver Schiltknecht (Holstebro)
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)

18

Roforeningen KVIK
Tidshandicap : 4:13
  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK)
  • 2. Jesper Fredsted (KVIK)
  • 3. Loui Lam (KVIK)
  • 4. Nicholas Andersen (KVIK)

19

Keravan Urheilijat
Tidshandicap : 4:24
  • 1. Tero Mononen (FIN)
  • 2. Jukka Haikonen (FIN)
  • 3. Kyösti Ryhänen (FIN)
  • 4. Eetu Luoma (FIN)

20

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 4:35
  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)
  • 2. Magnus Valbirk (Holstebro)
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)

21

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 4:40
  • 1. Aksel Bay (Bagsværd)
  • 2. Lasse Maigaard (Bagsværd)
  • 3. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd)
  • 4. William Schrøder (Bagsværd)

22

Odense Roklub
Tidshandicap : 4:47
  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Christian Kiær (Odense)
  • 3. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)
  • 4. Søren Gam (Odense)